رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اور کردن یعنی چی؟

یعنی دو تا سیستم رو هم ببیندم؟

اگه نخام این کار رو بکنم چی؟:cool:

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام

دوست عزیز پیشنهاد من اینهاست البته پیشنهادهای دیگه ای هم هست.

main : asus p5q p45

ram 4gb 1066 crocial

cpu e8400

vga : radeon hd 4850

hard : 250sata

power: 535w green

case : magnom green

عزیز اینهاحدودا 780 میشه.

موفق باشید.

ممنون .. قيمتها اين قطعه ها رو كه نگاه كردم از اين سايت حدود 725 تومن شد .. ميشه مثلا كارت گرافيك رو 4870 گرفت؟

شايد بشه از cpu و mb صرفه جويي كرد (مثلا قديم amd همرده ارزونتر بود .. الان رو نميدونم) و به جاش كارت گرافيك قويتري گرفت مخصوصا كه قيمت VGA ZOTAC 280GTX چهارصد و چهل تومن هست شايد بشه گرفت تا 900 تومن ام اگه بخوام بزارم... البته من خيلي وارد نيستم شايد مسخره باشه يك cpu ضعيف با همچون كارتي..

كلا خوشحال ميشم اگه نظرات بيشتري بشنوم.

لینک به دیدگاه

ممنون .. قيمتها اين قطعه ها رو كه نگاه كردم از اين سايت حدود 725 تومن شد .. ميشه مثلا كارت گرافيك رو 4870 گرفت؟

شايد بشه از cpu و mb صرفه جويي كرد (مثلا قديم amd همرده ارزونتر بود .. الان رو نميدونم) و به جاش كارت گرافيك قويتري گرفت مخصوصا كه قيمت VGA ZOTAC 280GTX چهارصد و چهل تومن هست شايد بشه گرفت تا 900 تومن ام اگه بخوام بزارم... البته من خيلي وارد نيستم شايد مسخره باشه يك cpu ضعيف با همچون كارتي..

كلا خوشحال ميشم اگه نظرات بيشتري بشنوم.

با سلام

دوست خوبم میبخشید اگر من اشتباه حساب کردم.

ببینید دوست عزیز به نظر من اگر میخواهید تا 900 خرج کنید اینها رو تغییر بدید.

cpu : e8500 که تا حدودی از 8400 بهتر اور میشه

vga : 4870

power : 680 w green

لینک به دیدگاه

و یه چیز دیگه به نظر خودتون آیا ارزش داره از خیلی قطعاتتون بزنید و کارت گرافیک قویتری بردارید مطمئن باشید به اون کارایی که خودتون میخواهید نمیرسید ؟؟؟؟ همین 4870 هم خیلی کارت قوی هستش و راحت هر چی بازی تو ایران هست رو بهتون قول میدم مثل آب خوردن بالا بیاره .

لینک به دیدگاه

اور کردن یعنی چی؟

یعنی دو تا سیستم رو هم ببیندم؟

اگه نخام این کار رو بکنم چی؟:cool:

سلام

نه دوست عزیز یه توضیح ساده بهتون میدم که متوجه بشید. مثلا شما سیستمتون رو جمع کردید و cpu e5200 گرفتید که 2.5 هستش شما با تغییرات توی بایوس مادربرد میتونید به فرکانسهای بالاتری برسید مثلا 2.5 رو تا 3.5 برسونید و اگر اورکلاکر خوبی باشید به فرکانسهای بیشتر و اون موقع cpu شما از یه cpu که قیمتش 200 تومانه هم قویتر میشه .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

چیپ G43 با گرافیک GMA4500 , onboard چه مادربوردی پیشنهاد میکنید که ارزون و به صرفه هم باشه؟

یا یه مادربورد ارزون 50 تومنی ایسوز اینتل ساپورت

ویرایش شده توسط v_civil
لینک به دیدگاه

چیپ G43 با گرافیک GMA4500 , onboard چه مادربوردی پیشنهاد میکنید که ارزون و به صرفه هم باشه؟

یا یه مادربورد ارزون 50 تومنی ایسوز اینتل ساپورت

ار مادربورد ارزون انبرد میخاوید مدل ASUS p5kpl am هستش چیپش G31 هستش . قیمت هم الان یه خورده گرون شده و الان 64 تومانه حدودا

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان من می خوام یکی از کارتهای گرافیک زیر رو بخرم ولی شک دارم کدوم یکی رو بخرم بودجه هم حداکثر بین 420 تا 470 همچنین قرار هست سیستمی که تو سایت بر پایه CORE i7 رو گذاشتن بخرم و مادربرد این سیستم که GIGABYTE X58-Extreme هست پس امکان داره در آینده کراس فایر یا SLI کنم لطفا دلیل خودتون رو هم ذکر کنید.

نظر خودم:

SAPPHIRE 4850 X2/2G GDDR3

SAPPHIRE 4870 /1G GDDR5

ZOTAC GTX 280

با تشکر

لینک به دیدگاه

ار مادربورد ارزون انبرد میخاوید مدل ASUS p5kpl am هستش چیپش G31 هستش . قیمت هم الان یه خورده گرون شده و الان 64 تومانه حدودا

ممنون.

1-چیپ g43 گرافیک آنبورد ایسوز تو همین رنج قیمت نداریم؟

2- گرافیک این مدل از ایسوز با گرافیک 256 بهتره یا همون الیت گروپ با 384 مگ ؟

3- گرافیک 256 ایسوز معادل چه گرافیکی از مدل گرافیکای معمولی مثلا جیفورس میشه؟

(3100 الیت گروپ معادل 6100 جیفورسه. این چطوریه؟)

با تشکر.

لینک به دیدگاه

درود

دوست من به فروم خودتون خوش اومدید فقط یک سوال برای چه کاری میخواید و نوع برنامه هاتون چیه ؟

بیشتر برای بازی میخوام. و نمیخوام زود قدیمی بشه و بازی ها رو ساپورت نکنه حداقل تا 1و5 سال اگر چه به صورت low اجرا بشن.

ممنون میشم منو راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان من می خوام یکی از کارتهای گرافیک زیر رو بخرم ولی شک دارم کدوم یکی رو بخرم بودجه هم حداکثر بین 420 تا 470 همچنین قرار هست سیستمی که تو سایت بر پایه core i7 رو گذاشتن بخرم و مادربرد این سیستم که gigabyte x58-extreme هست پس امکان داره در آینده کراس فایر یا sli کنم لطفا دلیل خودتون رو هم ذکر کنید.

نظر خودم:

Sapphire 4850 x2/2g gddr3

sapphire 4870 /1g gddr5

zotac gtx 280

با تشکر

دوست گلم همه این موارد موارد خوب و عالی هستن ولی برای اینکه مشکلی توی انتخابون پیش نیاد حتما به تستهای سایتهای خارجی یا ایرانی رجوع کنید و تستها رو دقیق ببنید تا بهتر تصمیم بگیرید .

انتخاب و پیشنهاد من 280 هست

لینک به دیدگاه

آقا سعيد فكر كنم منظورتون اينجا بود !!!

خوب اگه ميشه با دليل برام بگيد . آخه اين پسر خالم گير داده ميگه هيچ فرقي نميكنن !!! البته من از روي اطلاعاتي كه توي سايت داريد فكر كردم گقتم شايد اينطوري باشه !!!

اگه ميشه يكم توضيح بديد . ممنون .

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان من می خوام یکی از کارتهای گرافیک زیر رو بخرم ولی شک دارم کدوم یکی رو بخرم بودجه هم حداکثر بین 420 تا 470 همچنین قرار هست سیستمی که تو سایت بر پایه CORE i7 رو گذاشتن بخرم و مادربرد این سیستم که GIGABYTE X58-Extreme هست پس امکان داره در آینده کراس فایر یا SLI کنم لطفا دلیل خودتون رو هم ذکر کنید.

نظر خودم:

SAPPHIRE 4850 X2/2G GDDR3

SAPPHIRE 4870 /1G GDDR5

ZOTAC GTX 280

با تشکر

با سلام

دوست عزیز 4850x2 هم خیلی عالیه و از نظر اندازه کمی بزرگتر از 4870x2 هستش و باید در یک کیس جادار و مناسب استفادش کنید و در کیس کعمولی شاید به مشکل بر بخورید ولی در کل با قیمتی که 280 زوتاک داره به صرفه تره که همین 280 رو بردارید خداییش 440 خیلی عالیه.

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

بیشتر برای بازی میخوام. و نمیخوام زود قدیمی بشه و بازی ها رو ساپورت نکنه حداقل تا 1و5 سال اگر چه به صورت low اجرا بشن.

ممنون میشم منو راهنمایی کنید

درود

دوست من پیشنهادهای زیادی میشه داد اول به این پیشنهاد یه تفکری بندازید اگر مورد پسند نبود براتون پیشنهاد دیگه ای بدم .

M.B asrock p43

CPU E7300

RAM DDR3 1333 TEAM Xtreem

VGA HD4850 OC coneect3d

POWER 535W GREEN

اینها سر حمع حدودا براتون در میاد 540 تومان

لینک به دیدگاه

آقا سعيد فكر كنم منظورتون اينجا بود !!!

خوب اگه ميشه با دليل برام بگيد . آخه اين پسر خالم گير داده ميگه هيچ فرقي نميكنن !!! البته من از روي اطلاعاتي كه توي سايت داريد فكر كردم گقتم شايد اينطوري باشه !!!

اگه ميشه يكم توضيح بديد . ممنون .

محمد جان cpu e7300 , 7200 تنها فرقشون توی فرکانسه که 7300 بیشتر از 7200 هستش و چون تفاوت قیمت اینها خیلی کمه پیشنهاد میشه که 7300 خریداری بشه . به پسر خالتون بگید مطمئنه که فرقی ندارن پس چرا اینتل تولید کرده ؟

لینک به دیدگاه

آخه من هرچي بهش ميگم بابا اگه بهتر نبود كه قيمتش بيشتر نبود .

راستي آقا سعيد چرا توي سايت نوشتيد با وجود E5200 خريد E4600 پيشنهاد نميشه !!!

چرا قيمتش اينا فرق دارن ؟؟؟ مگه E5200 بهتر نيست پس چرا قيمتش كمتره ؟؟؟

راستي Core 2 dou چه فرقي با Dual core داره ؟؟؟ اين سوال مدتيه مخ منو هي ميخوره !!!

يه سوال ديگه داشتم . ببخشيد تا 500 تومن مادر بورد ، رم ، سي پي يو ، گرافيك ، دي وي دي رايتر ، پاور و كيس چي ميشه خريد ؟؟؟

ببخشيد خيلي وراجي كردم .

ویرایش شده توسط MoHaMaD
لینک به دیدگاه

درود

دوست من پیشنهادهای زیادی میشه داد اول به این پیشنهاد یه تفکری بندازید اگر مورد پسند نبود براتون پیشنهاد دیگه ای بدم .

M.B asrock p43

CPU E7300

RAM DDR3 1333 TEAM Xtreem

VGA HD4850 OC coneect3d

POWER 535W GREEN

اینها سر حمع حدودا براتون در میاد 540 تومان

تشکر از راهنمایی بسیار عالیتون

فقط چند تا سوال:

1.حافظه ای که برای رم در نظر گرفتید چقدره؟

2.این مین تا چند گیگ حافظه ساپورت میکنه؟

3.این مین p43 هستش مهمترین فرق p43 با p45 چیه؟(چون من زیاد وارد نیستم و فقط از یکی شنیدم که میگفت مین فقط p45 خوبه)

ببخشید زیاد سوال کردم

باز هم از راهنمایی بسیار کاملتون تشکر میکنم

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست خوبم میبخشید اگر من اشتباه حساب کردم.

ببینید دوست عزیز به نظر من اگر میخواهید تا 900 خرج کنید اینها رو تغییر بدید.

Cpu : E8500 که تا حدودی از 8400 بهتر اور میشه

vga : 4870

power : 680 w green

دوباره ممنون..

البته من به هيچ وجه اهل اوركلاك كردن نيستم.. كلا ميخوام ببينم چطوري ميشه از چيز هاي ديگه صرفه جويي كرد و بهترين كارت گرافيك ممكنه رو نسبت به بودجه گرفت و همچنين زير قرض كسي نرم 900 تومن ام يكم زير قرض ميرم ديگه بيشتر از اون نميشه..

در ضمن برند خوب براي 4870 چيه؟(همون ستينگ كارخونه .. چون اوركلاك نخواهم كرد)

لینک به دیدگاه

آخه من هرچي بهش ميگم بابا اگه بهتر نبود كه قيمتش بيشتر نبود .

راستي آقا سعيد چرا توي سايت نوشتيد با وجود E5200 خريد E4600 پيشنهاد نميشه !!!

چرا قيمتش اينا فرق دارن ؟؟؟ مگه E5200 بهتر نيست پس چرا قيمتش كمتره ؟؟؟

راستي Core 2 dou چه فرقي با Dual core داره ؟؟؟ اين سوال مدتيه مخ منو هي ميخوره !!!

يه سوال ديگه داشتم . ببخشيد تا 500 تومن مادر بورد ، رم ، سي پي يو ، گرافيك ، دي وي دي رايتر ، پاور و كيس چي ميشه خريد ؟؟؟

ببخشيد خيلي وراجي كردم .

درود

محمد جان هر چیزی که گرونتره دلیل بر بهتر بودنش نیست . این در مورد 5200 هم صدفق میکنه . اینها سریه تولید هستن که روی محصولات اینتل نام گذاری میشه و هر کدوم از اینها خاصیت خودشون رو دارن .

سیستم هم پیشنهاد من اینه :

m.b asrock p43 twins

cpu E7300

RAM 1333 DDR3 2GB TEAM Xtreem

VGA HD4670

DVD RW pioneer fx sata

power 330 green

case green

قیمت اینها سر جمع میشه 480 تومان حدودی

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان عزیز.

بچه ها من میخام این سیستم رو ببندم:

MB : ECS G31t-m---45T

Cpu : Intel E5200----80T

RAM : patriot 2*1GB BUS800 (blue) ------26T

HARD : Seegate 500GIG---58T

===

حدود 210 تومن میشه.

=======================================

نظر شما چیه؟ کاربردش هم برام فقط اینترنت و فیلم دیدن و سالی یه بار هم فیفا بازی کردنه.

در آینده هم شاید D-O (Stream Sniffing) شاید داشته باشم.سیستم 20 ساعت در روز روشنه !

سوالی که برام پیش اومده اینه که مادربوردم مدل خوبیه؟

تفاوت مادربورد های گرون مثلا 80 تومنی با این که 40 تومنه در چیه؟

و اینکه گرافیک آنبوردش در چه حدیه؟ برای کار من کافی هست؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ گویی شما .

به جای مادربوردش میخام یکی از این دو تا رو بگیرم.

Biostar GF7100P-M7S چطوره؟

http://markazishop.com/products/product_detail.asp?g1=4&g2=1&g3=4&g=1

یا این؟

Mainboard Biostar GF7050V-M7

http://markazishop.com/products/product_detail.asp?g1=4&g2=1&g3=4&g=2

قیمتاشون رو زده اولی 62 تومن و دومی 50 تومن.

گرافیکشون 7100 هست!

به e5200 اینتل میخورن؟

چه فرقی با هم دارن؟

لینک به دیدگاه

فقط چند تا سوال:

3.این مین p43 هستش مهمترین فرق p43 با p45 چیه؟(چون من زیاد وارد نیستم و فقط از یکی شنیدم که میگفت مین فقط p45 خوبه)

ببخشید زیاد سوال کردم

با سلام

1 - رم 2 گیگ تیم 72 تومان هم قیمتشه

2 - 4 گیگ ddr2 و 4 گیگ ddr3

3 - نمیشه گفت که فقط p45 خوبه توی اور p45 بهتره ولی توی کراس فایر به پای x38 و x48 نمیرسه .

لینک به دیدگاه

فقط چند تا سوال:

ببخشید زیاد سوال کردم

درود

1 - 2گیگ هستش

2 - تا 4 گیگ رم ddr3 ساپورت مکنه و تا 8 گیگ هم ddr2

3 - خوب فرق بین این دو تا چیپ ساپورت و یه سری امکانات بایوس و از اینجور چیزها هستش که در بعضی از مدلها زیاد تفاوتی با هم ندارن .

انجام وظیفه بودش

لینک به دیدگاه

دوباره ممنون..

البته من به هيچ وجه اهل اوركلاك كردن نيستم.. كلا ميخوام ببينم چطوري ميشه از چيز هاي ديگه صرفه جويي كرد و بهترين كارت گرافيك ممكنه رو نسبت به بودجه گرفت و همچنين زير قرض كسي نرم 900 تومن ام يكم زير قرض ميرم ديگه بيشتر از اون نميشه..

در ضمن برند خوب براي 4870 چيه؟(همون ستينگ كارخونه .. چون اوركلاك نخواهم كرد)

با سلام

عزیز ما هم دوست نداریم شما زیر قرض کسی برید :cool:

main : asus p5q p45

ram 4gb 1066 crocial

CPU :E8400

vga :CONNECT 3D 4870 EXTREEM OC

hard : 250sata

power: 600WPP NZXT

case : magnom green

اینها رو حساب کنید ببینید چقدر میشه جمعا یا از آقای حسینی قیمت دقیق بگیرید و این رو هم بگم اگر بخواهید فعلا میتونید رم رو 2 گیگ بردارید و بعدها 2 گیگ دیگه اضافه کنید.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز 4850x2 هم خیلی عالیه و از نظر اندازه کمی بزرگتر از 4870x2 هستش و باید در یک کیس جادار و مناسب استفادش کنید و در کیس کعمولی شاید به مشکل بر بخورید ولی در کل با قیمتی که 280 زوتاک داره به صرفه تره که همین 280 رو بردارید خداییش 440 خیلی عالیه.

دوست گلم همه این موارد موارد خوب و عالی هستن ولی برای اینکه مشکلی توی انتخابون پیش نیاد حتما به تستهای سایتهای خارجی یا ایرانی رجوع کنید و تستها رو دقیق ببنید تا بهتر تصمیم بگیرید .

انتخاب و پیشنهاد من 280 هست

با سلام

ممنون از جواب دوستان

حالا نظر کلی خودتون رو درباره ی سیستم زیر بگید یعنی اگه راهنمایی یا پیشنهاد بهتری دارید بگید چون من این سیستم رو حداقل تا سال دیگه عوض نمی کنم و می خوام یه چیزی بگیرم که تا اون زمان یا یه کمی بیشتر خوب جواب بده و حالگیری نکنه در ضمن اگه قیمت به روز گرافیک 4850 X2 رو بگید که دیگه واقعا عالی میشه:

CPU: INTEL CORE i7-920

MIAN: GIGABYTE X58 Extreme

RAM: TEAM DDR3 / 3GB (1G x 3) Extreem / Bus 1333

VGA: SAPPHIRE 4850 X2/2G GDDR3

ZOTAC GTX 280

خودم هارد دارم.

ODD:2* DVD RW Samsung 22x sata

CASE: GREEN CHALLENGER

GREEN VANGUARD

POWER: GREEN 1230W

در ضمن جناب حسینی این قطعات رو شما موجود دارید و چقدر تخفیف شامل ما میشه (تخفیف ویژه اعضای فروم + تخفیف ویژه خرید باندل + تخفیف ویژه خرید احتمالی کارت گرافیک ZOTAC GTX 280 ) لطف کنید و قیمت کل سیستم در هر دو حالت(برای گرافیک و کیس) بگید و همچنین چقدر طول می کشه که این قطعات از تهران بیاد شیراز و نحوه ی پرداخت چگونه هست ؟ اگر روشی باشه که کمترین آسیب و ضربه به قطعات وارد بشه که خیلی عالیه (مثل انتقال با هواپیما) و در آخر اینکه کی با شما تماس بگیرم و کامل در مورد اینجور چیزا منو راهنمایی کنید؟ :cool::-c:-c

با تشکر :cool::cool::cool:

لینک به دیدگاه

با سلام

سیستم محشریه من هم میخواستم این ست رو بردارم که یه خورده مشکل بودجه دارم و باید کمی صبر کنم بگذریم استرس جان یه سوال از شما داشتم دلیل انتخابتون برای کیس challenger گرین چیه و فکر کنم خودتون قیمت این کیس رو هم بدونید درسته ؟؟؟ و اینکه 4850x2 و 280 gtx رو من تستهای زیادی ازشون دیدم و هر کدام از اینها در بعضی موارد قویتر بوده اند و فکر نمیکنم اختلاف زیادی باهم داشته باشند و فکر میکنم 4850x2 حدودا 475 این حدودا باید باشد این هم محشره خداییش اون هم با برند سافایر .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...