رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

1090 برای گیم خوبه قیمتش اگه پیدا کنی 400 تا 450 تومنه.

اگه برای گیم میخای سراغ fx نرو چون مثلاً fx4100 در حد athlon x4 645 عمل میکنه.

اگه 450 تومن برات زیاده فنوم x4  965 گزینه خوبیه قیمتشم اگه پیدا کنی حول و حوشه همون 300 تومنه.

تو سری fx هم من fx6100 رو پیشنهاد میکنم.

حالا چیکار کنم  خب وقتی میگی سری fx واسه گیم بهتر نیست fx6100 چطور پیشنهاد میکنین؟؟

پس با این حساب دنبال فنومx4 965 بگردم؟؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

فنوم ها بهتر هستن . قیمتشون هم بالاتره . حتی از FX . البته چون تولید نمیشن خیلی سخت گیر میان . قیمتشون بالاست . سری FX فقط تو برنامه هایی که میتونن از همه هسته های اون استفاده کنن خوب عمل میکنه . فنوم 2 1090 رو دست دوم حدود 400-500 باید پول بدی احتمالا . قیمت دقیق ندارم . ولی قیمتش حدود قیمت 2600 بود قبلا .البته اگر اشتباه نکنم . FX ارزونتره .

ممنون دوست عزیز

پس با این حساب

اول فنوم

دوم fx

سوم اتلون

برای من درسته؟؟

بعد 6 هسته ای یا 4 هسته ای ؟؟

گیگاهرتزش مهم هست؟؟؟؟

من این سی پی یو را90٪واسه گیم میخوام 10٪ واسه کارای دیگه

مرسی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینو ببین

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/amd-fx-8120-6100-4100_6.html#sect0

با توجه به قیمت تصمیم نهایی با خودت

ویرایش شده توسط emdadrayanekaraj
لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

پس با این حساب

اول فنوم

دوم fx

سوم اتلون

برای من درسته؟؟

بعد 6 هسته ای یا 4 هسته ای ؟؟

گیگاهرتزش مهم هست؟؟؟؟

من این سی پی یو را90٪واسه گیم میخوام 10٪ واسه کارای دیگه

مرسی

به همین ترتیب درسته . ولی FX سری 6 یا 8 بگیر . 4 نگیر . فنوم 965 با 1090 برای بازی تفاوت زیادی ندارن . ولی تو پردازش های دیگه مثل رندر ویدئویی 1090 قویتره .

4 هسته ای یا 6 هسته ای خیلی تو گیم فرقی نداره . فرکانس هرچقدر بالاتر باشه ، سرعت پردازش بیشتره . پس مهمه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میخوام اسپیکر بگیرم(قیمت تا 80 تومن)

بین این چند مدل موندم

به نظرتون کدوم رو بگیرم؟

Logitech S220 2.1 (هرچی تو سایت لاجیتک گشتم پیداش نکردم)

Edifier R101V 2.1

Edifier - M1350

MICROLAB - M500U

MICROLAB - M200 PROBIT

اگر مدل دیگه ای هم بود بی زحمت معرفی کنید.

آقا حامد جسارتا میشه در رابطه با این پست هم اظهار نظر بفرمایید؟

ممنون

لینک به دیدگاه

پستت رو دیدم عزیز . متاسفانه با اینها آشنایی ندارم . فقط آخری رو میدونم که نگیری بهتره . ادیفایرها اسپیکرهای خوبی هستن . ولی مدلهاشون رو نمیشناسم . اون لاجیتک بد نیست . ولی به قیمتش نمیارزه . کلا لاجیتک کمی نسبت به کاراییش گرونتره .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیر من یک کارت گرافیک GTX 680 2G ASUS دارم میخواستم یکی دیگه بگیرم با هم SLI کنم ولی متاسفانه پیدا نکردم میخواستم بدونم میشه مال یه شرکت دیگه رو باهاش SLI کرد مثل GIGA ؟ اگه کسی اطلاع داره لطفا مدلهای که میشه با کارت گرافیک من SLI کرد رو بگه خیلی ممنونم.........

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیر من یک کارت گرافیک GTX 680 2G ASUS دارم میخواستم یکی دیگه بگیرم با هم SLI کنم ولی متاسفانه پیدا نکردم میخواستم بدونم میشه مال یه شرکت دیگه رو باهاش SLI کرد مثل GIGA ؟ اگه کسی اطلاع داره لطفا مدلهای که میشه با کارت گرافیک من SLI کرد رو بگه خیلی ممنونم.........

لینک به دیدگاه

مدلهایی رو که مشخصاتشون مثل کارت شماست میتونید استفاده کنید . البته اگر از کارت شما ضعیفتر باشن روی کارکرد اون تاثیر میذارن و با قدرت کمتری کار میکنه .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیر من یک کارت گرافیک GTX 680 2G ASUS دارم میخواستم یکی دیگه بگیرم با هم SLI کنم ولی متاسفانه پیدا نکردم میخواستم بدونم میشه مال یه شرکت دیگه رو باهاش SLI کرد مثلا  MSI GTX 680 2GB GDDR5؟ اگه کسی اطلاع داره لطفا مدلهای که میشه با کارت گرافیک من SLI کرد رو بگه خیلی ممنونم.........

من هرجا اینو میزارم هیچکی جوابمو نمیده خیلی ممنون میشم جواب بدین ، بعدشم میخواستم بدونم اگه مدتی صبر کنم امکان داره شما این کارت گرافیکو ( GTX 680 2G ASUS ) بیاریین یا نه ؟

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز من یه کارت sapphire 6670 2GB DDR3 دارم

میخوام بفروشمش و با قیمت فروشش یه کارت کارکرده دیگه بگیرم

قیمت نو کارت من 330 40 تومنه و DDR5 اون 390 که پرسیدم

اینو چند میتونم بفروشم و چی میتونم جاش بگیرم کارکرده؟؟

ممنون

یه چیز دیگه اینکه ati بگیرم یا nvidia؟؟

اصلا میتونم nvidia بگیرم؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوستان SSD چقدر تاثیر  توی اجرای بازی داره ؟ چند درصد نسبت به HHD های خودمون ؟؟ ارزش گرفتن داره ؟؟  اصلاً توی بازی ربطی داره ؟ یا فقط سرعت بالا اومدن بازی رو میبره بالا ؟

لینک به دیدگاه

ممنون

مرسی از اینکه جواب منو نمیدین؟؟؟!!!!  :D

بسیار بسیار از شما موتوچکشر و سوپاصگذارم  =))

ویرایش شده توسط Dark Bloo
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان SSD چقدر تاثیر  توی اجرای بازی داره ؟ چند درصد نسبت به HHD های خودمون ؟؟ ارزش گرفتن داره ؟؟  اصلاً توی بازی ربطی داره ؟ یا فقط سرعت بالا اومدن بازی رو میبره بالا ؟

به طور کلی اختلاف سرعت بین 5 تا 10 برابره نسبت به HDD.

بله تو بازی ها هم تاثییر خیلی واضحی داره. بسیار سرعت رو بالا میبره.

اینطوری برات روشن کنم: اگر SSD نداشته باشی - کامپیوتر نداری.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

ممنون

سلام دوست عزیز،

شما باید در وهله اول بودجه خودتون رو مشخص کنید.

6770 رو الان دست دوم حول و حوش 240 تا 250 میفروشن. قاعدتا انتظار میشه داشت کارت 6670 رو زیر 200 بتونی بفروشی.

کارت جدید هم بخوای بگیری 6770 یا بالاتر باید بگیری. اینطوری برات بگم، 6670 رو بدی بره، اگر میتونی 250 بگذاری روش تا یه کارت بهتر بگیری.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیر من یک کارت گرافیک GTX 680 2G ASUS دارم میخواستم یکی دیگه بگیرم با هم SLI کنم ولی متاسفانه پیدا نکردم میخواستم بدونم میشه مال یه شرکت دیگه رو باهاش SLI کرد مثلا  MSI GTX 680 2GB GDDR5؟ اگه کسی اطلاع داره لطفا مدلهای که میشه با کارت گرافیک من SLI کرد رو بگه خیلی ممنونم.........

من هرجا اینو میزارم هیچکی جوابمو نمیده خیلی ممنون میشم جواب بدین ، بعدشم میخواستم بدونم اگه مدتی صبر کنم امکان داره شما این کارت گرافیکو ( GTX 680 2G ASUS ) بیاریین یا نه ؟

میتونید اینکار رو انجام بدید . ولی بهتره که دقیقا همون کارت باشه . پیدا میشه . سفارش بدید براتون گیر میارن .

ممنون

مطمئنی که این قیمتشه ؟ 7750 الان حدود 320-350 تومانه . 6670 باید حدود 200-250 باشه نهایتا . البته ممکنه تو چند روز گذشته اتفاقهای عجیبی افتاده باشه و قیمتها ترکیده باشن .

انویدیا با حدود 300 تومان فقط میتونی 440 DDR5 بگیری . حدود 340 -350 تومان 450 و حدود 400 تومان 550 . ولی با 350 تومان میتونی 7750 بگیری که از همه اینها بهتره . البته این قیمتها مال موقعیه که کارت 6670 شما هم حدود 200 قیمتشه . اگر اون شده باشه 340 این کارتها هم حداقل 100 تومان رفته روشون .

لینک به دیدگاه

سلام

تو بالا اومدن ویندوز و اجرای برنامه هایی که روی SSD نصب میشن تاثیر داره . تو ذخیره کردن فایلها تاثیر داره . ولی تو اجرای بازی تاثیری نداره . مگر اینکه بازی رو روی SSD نصب کنی که با توجه به حجمی که میگیره هر بازی ، به صرفه نیست . اون هم خیلی فرق نمیکنه . چون فقط استارت بازی سریعتر میشه و تو خود بازی تاثیری نداره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بر شما

دوستان تا 600 هزارتومن برام مانیتور پیشنهاد بدین که :

1- فول اچ دی وضوح تصوير 1920x1080 رو داشته باشه

2- کیفیت تصویرش نسبت به هم رده هاش خوب باشه

3- از 21 اینچ هم کمتر نباشه

4- :wub:  متشکرم :batting eyelashes:

لینک به دیدگاه

سلام .. کدوم یک از این دو تا هارد از نظر سایلنت بودن و سرعت و کارایی و طول عمر بهتر هستند  ؟

هر دو هم تو یه مایه قیمت هستند 240.000 تومن

1tra internal Sata Toshiba

1tra internal WD Green

لینک به دیدگاه

عرض سلام وخسته نباشید خدمت اساتید محترم.من تازه عضو شدم پس اگه اشتباهی چیزی دیدن به بزرگواری خودتون ببخشید.

قصد دارم کارت گرافیک رو عوض کنم .یه کارت رده متوسط که بتونه بازی های جدید رو اجرا کنه پیشنهاد بدید

با بودجه 300 تومن.

لینک به دیدگاه

مشخصات سیستم

min:asus p5kpl se

cpu:e5300

ram:4g b800

vga:9400gt

و یه سوال دیگه :فقط کارت گرافیکو عوض کنم میتونه بازی های جدید رو اجرا کنه و سی پی یو مشکل ایجاد نمیکنه؟

میدونم سیستم درپیتیه ولی فعلا میخام باهاش سر کنم تا وقتی که اوضاع بهتر بشه.لطفا راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

سلام .. کدوم یک از این دو تا هارد از نظر سایلنت بودن و سرعت و کارایی و طول عمر بهتر هستند  ؟

هر دو هم تو یه مایه قیمت هستند 240.000 تومن

1tra internal Sata Toshiba

1tra internal WD Green

WD Green صدای کمتری داره . مصرف کمتری هم داره . اما سرعتش هم کمه و بهتره که برای آرشیو فایل استفاده بشه نه نصب ویندوز . هرچند خیلیها روش ویندوز و نرم افزار هم نصب کردن و مشکل خاصی ندارن .

توشیبا هاردهای خوبی داره . منتها من زیاد آشنایی ندارم باهاشون . خودم سیگیت دارم که خیلی راضی هستم . هم سرعت خوبی داره هم اینکه صدای بالایی نداره .

لینک به دیدگاه

عرض سلام وخسته نباشید خدمت اساتید محترم.من تازه عضو شدم پس اگه اشتباهی چیزی دیدن به بزرگواری خودتون ببخشید.

قصد دارم کارت گرافیک رو عوض کنم .یه کارت رده متوسط که بتونه بازی های جدید رو اجرا کنه پیشنهاد بدید

با بودجه 300 تومن.

به طور کلی با این بودجه میشه چند مدل کارت رو تهیه کرد . Geforce GTS 450 از برندهایی مثل گینوارد ، َAMD 7750 از برندهایی مثل پاور کالر . البته برای 7750 باید بیشتر هزینه کرد . AMD 6750 هم میشه با این قیمت پیدا کرد . ولی با سیستم فعلیتون Geforce 440 هم جواب میده . ارزونتر هم در میاد .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام حامد جان میشه در مورد سی پی یو بولدزر 8150 و i7 3770k یه مقایسه بکنی و چه تفاوتی دارن و با توجه به قیمت چرا اینتل خیلی گرونتره

واینکه 8150 بولدزر با 8120 بولدزر چه تفاوتی دارن و تو سیستم چقدر فرق میکنه؟

بی نهایت ممنون

لینک به دیدگاه

این لینک رو ببین . خودت دلیلش رو متوجه میشی . با دقت نگاه کن . تو بعضی مقایسه ها عدد کمتر بهتره .

http://www.anandtech.com/bench/Product/551?vs=434

8150 با 8120 فقط تو فرکانس تفاوت دارن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...