رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی و خصوصا آرمان و STERES عزیز .

مرسی از راهنمائی شما در همه موارد .

خب سیستمی که من انتخاب کردم این هستش :

CPU Q6600

VGA ATI Radeon 4850 X2 2G

RAM Patriot 2×2GV bus800

Main Asus P5Q

خب به نظر شما پاور رو چند وات بگیرم ؟ آخه زور داره پول زیادی بابت پاور بدی ! این پاور حتی از مادربورد هم گرونتره !

مخلصیم .

با سلام

دوست عزیز سیستم بسیار عالی و خوبیه خود من هم می خواستم به شما پیشنهاد Q6600 به جای E8400 رو بدم.

اگر هم محدودیت بودجه ندارید میتونید Q9400 یا E8500 رو بردارید همونطور که امید خان عزیز پیشنهاد دادن.

دوست عزیز پاور زیر 650 وات اصلا به درد شما نمی خوره و برای این سیستم جواب نمی ده.

حالا دو تا پیشنهاد می مونه:

1- پاور 680W GREEN : این پاور فقط به اندازه قطعات شما هست و فکر نمی کنم بتونید اور کلاک کنید یا بعدا کارت کپچر / TV یا ارتقای رم داشته باشید یعنی فقط جواب قطعات فعلی شما رو میده نه بیشتر.

2- پاور 785W GREEN : این پاور با تغییراتی که نسبت به 780W داشته می تونه کاملا جوابگوی شما باشه و حتی میتونید اورکلاک / اضافه کردن قطعات دیگه در آینده(رم-کارت کپچر و ...) رو با اون داشته باشید و دیگه کاملا خیالتون راحته در ضمن لینک سایت شرکت گرین بخش توان مصرفی رو براتون می زارم تا خودتون برید و حساب کنید تا مطمئن بشید چه پاوری برای شما لازمه.

لینک مربوطه

با تشکر :D:eek::D

ویرایش شده توسط STERES
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام به همگی .

اینطوری که من از دوستان پرسیدم گفتن Q8200 بردار که هم 45 نانومتریه و هم کم مصرفه !

با این حساب گفتن همون پاور 680 واسش کافی میشه .

در مورد گرافیک هم که سوال کردم گفتن فرق قیمت بین 1G و 2G حدود 500 تومن هستش !!!!! :D

گفتن همون 1G رو با قیمت 440 تومن بخر و خوب هستش . ولی دوست عزیز گفتن فرقشون 50 تومنه که !

نظر شما چیه دوستان ؟

لینک به دیدگاه

سلام به همگی .

اینطوری که من از دوستان پرسیدم گفتن Q8200 بردار که هم 45 نانومتریه و هم کم مصرفه !

در مورد گرافیک هم که سوال کردم گفتن فرق قیمت بین 1G و 2G حدود 500 تومن هستش !!!!! :eek:

گفتن همون 1G رو با قیمت 440 تومن بخر و خوب هستش . ولی دوست عزیز گفتن فرقشون 50 تومنه که !

نظر شما چیه دوستان ؟

با سلام

1-Q8200 از Q6600 هم ضعیفتره چه برسه به Q9400 من پیشنهاد دادم که بهترش کنید ولی شما که بدترش کردید:

اولا:شما مشخصات چک کن نیازی هم به بنچمارک نیست کاملا واضح و مشهوده که Q6600 قویتر از Q8200 هست.:eek::eek::eek:

Q6600: 2.4 GHZ / 8M L2 CACHE / FSB:1066 / دارای فناوری Virtualization Technology وINTEL TRUSTED EXECUTION

Q8200: 2.33 GHZ / 4M L2 CACHE / FSB:1333 / فاقد فناوری Virtualization Technology و INTEL TRUSTED EXECUTION

اگر قانع نشدین تا بنچ هم بزارم.:cool::cool::cool:

دوما: مگه مصرف 45nm ها چند وات کمتر از 65nm هست.(اصلا تاثیر به سزایی نداره حداکثر 10 تا 20 وات)

2-شما هر سی پی یو چهار هسته ای اینتل که بخری چه 45nm باشه چه 65nm حداقل پاور مورد نیازتون همون 680W هست تازه بدون اورکلاک و اضافه کردن قطعات جدید در آینده تازه همون 680W هم من ضمانت نمی کنم که درست و حسابی و در حالت فول لود رویه این سیستم جواب بده ولی فکر کنم که بد نباشه.:D:D:eek:

3-کی گفته فرق بین 1 گیگ با 2 گیگ 500 تومن هست؟:eek::eek::eek:

دوست عزیز تازه همون قیمت 440 تومن ماله 2G هست اونم تو شیراز نه تهران.(تهران فکر کنم از این هم ارزونتر باشه.)

اگر تو پست اول من دقت کرده باشید جلویه 2G نوشتم 440.

با تشکر

ویرایش شده توسط STERES
لینک به دیدگاه

سلام به همگی .

در مورد گرافیک هم که سوال کردم گفتن فرق قیمت بین 1G و 2G حدود 500 تومن هستش !!!!! :D

نظر شما چیه دوستان ؟

اینجوری نمیشه...شما بودجه ی CPU , Main , Power رو مشخص کنید بهتر نظر بدیم.

همچنین کارت رو 1GB بردارید فکر کنم الان 400 تومن هم بشه گیر آوردش.در ضمن یه چیزی یادم رفت از جا شدن کارت HD4850X2 در کیستون مطمئن بشید بعد خریداری کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام

من هم با نظر امید خان موافقم شما لطف کنید میزان بودجتون را بگید تا بهتر و دقیقتر شما رو راهنمایی کنیم.

همونطور که دوستان هم اشاره کردند مدل کیس رو هم ذکر کنید.

با تشکر:D:eek::D

لینک به دیدگاه

راستش دوستان من حسابی گیج شدم !

از CPU E7300 رسیدم به Q6600 :D همش به خاطر این مانیتور !

اون قیمت رو یکی از دوستام بهم گفت ، گفتش حداقل 500 تومن فرقشه اصلا شاید 2 گیگ هم گیر نیاد !!!!

:D

من کیسم Green Vine2 هستش . جا میشه این گرافیک ؟

پس دوستان من همون Q6600 و 4850X2 2G رو بگیرم با پاور 785 ؟

دوستان از کجا باید بفهمم که 1 گیگ هستش یا 2 گیگ ؟

مخلصیم .

لینک به دیدگاه

راستش دوستان من حسابی گیج شدم !

از CPU E7300 رسیدم به Q6600 :D همش به خاطر این مانیتور !

اون قیمت رو یکی از دوستام بهم گفت ، گفتش حداقل 500 تومن فرقشه اصلا شاید 2 گیگ هم گیر نیاد !!!!

:eek:

من کیسم Green Vine2 هستش . جا میشه این گرافیک ؟

پس دوستان من همون Q6600 و 4850X2 2G رو بگیرم با پاور 785 ؟

دوستان از کجا باید بفهمم که 1 گیگ هستش یا 2 گیگ ؟

مخلصیم .

با سلام

دوست عزیز:

1- این کارت یعنی SAPPHIRE / HD 4850 X2 / 2G GDDR3 قیمتش دیروز تو شیراز 440 بود.

کلا کارتهای هایند سری 4 برند SAPPHIRE به راحتی پیدا نمی شه چه 2 گیگ چه 1 گیگ.

در ضمن فقط SAPPHIRE کارت 4850 X2 رو تو دنیا تولید کرده.(طبق آخرین اطلاعاتی که دارم)

2-این سیستم یعنی Q6600 و 4850X2 2G با پاور 785 سیستم عالی و خوبیه ولی شما اگه بودجتون رو بگید راحتر میشه راهنمایی کرد.

3-دوست عزیز در مورد 2G بودن هم رویه جعبش نوشته هم رویه لیبل پشت کارت گرافیک هم می تونید با برنامه ی GPU-Z چک کنید اینها راحترین راهها هستند.

با تشکر :D:cool::cool:

ویرایش شده توسط STERES
لینک به دیدگاه

سلام .

ممنون از همه دوستان به خاطر راهنمائی .

امیدوارم این کارت رو به راحتی گیر بیارم .

مخلصیم .

لینک به دیدگاه

سلام .

ممنون از همه دوستان به خاطر راهنمائی .

امیدوارم این کارت رو به راحتی گیر بیارم .

مخلصیم .

خواهش میکنم دوست عزیز وظیفه هست.

ولی بنده فکر کنم به احتمال 99% اصلا این کارت تو کیس شما جا نشه.این کارت از HD4870X2 برد بزرگتری داره.

ولی CPU و مین رو به نظر من به ترتیب Q9400 و i45 بردارید.

لینک به دیدگاه

این کارت از نظر اندازه از 4870x2 حجیم تره و باید در یک کیس جادار استفاده بشه اگر کیس معمولی باشه به مشکل برمیخورید.

لینک به دیدگاه

سلام به همگی .

دوستان میشه یه کیس خوشگل تا 70 تومن معرفی کنین .

ممنون .

لینک به دیدگاه

باز هم سلام .

دوستان من کیس به نظر شیک هستش .

فکر میکنین این کارت جا بشه ؟

Green Case Capitan

5165.jpg

اینم هستش :

4912857e7f4b037503cc9a2fb874ab79untitled00.JPG

به نظرتون کدوم زیباتر و کارت بهش میخوره ؟

ویرایش شده توسط amir.teta
لینک به دیدگاه

سلام به همگی .

دوستان میشه یه کیس خوشگل تا 70 تومن معرفی کنین .

ممنون .

دوست عزیز شما یه نگاه بنداز ببین میشه قسمتی که هاردها تو کیستون جا میره رو درآورد؟

اگه اونجا دربیاد و بشه هارد رو جای فلاپی گذاشت میشه hd4850x2 رو تو همین کیس جا داد.

در ضمن اگر هم نشه جاش داد به نظر من hd4870 بردارید هم ارزونتره و هم از پس تمام بازی ها برمیاد.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

واقعا موندم چرا برد این 4850x2 از 4870x2 بیشتره البته اگر سایر برندها هم این کارت رو تولید میکردند شاید این مشکل حل میشد .

لینک به دیدگاه

سلام به نظر من همون 4870 رو بگیرید خوبه و به قولی اقا امید ارزون هست و از پس تمام گیم ها بر میاد

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتيد گرامي

مي خواستم ببينم نظر شما اساتيد گرامي كدوم ram بهتر انتخاب كنم

1 . رم دوال Geil 1Gb*2 800MHz به قيمت 42

2 . رم دوال Kingston 2Gb*2 800MHz به قيمت مثلا همون 42

3 . 3 عدد رم super talent 1Gb 800MHz در مجموع به قيمت همون 42

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتيد گرامي

مي خواستم ببينم نظر شما اساتيد گرامي كدوم ram بهتر انتخاب كنم

1 . رم دوال geil 1gb*2 800mhz به قيمت 42

2 . رم دوال kingston 2gb*2 800mhz به قيمت مثلا همون 42

3 . 3 عدد رم super talent 1gb 800mhz در مجموع به قيمت همون 42

سلام

دوست عزیز 8 تومان دیگه بزارید و 4 گیگ 800 پاتریوت بردار و به نظر من ژل بر ندار چون از نظر کارایی با پاتریوت تفاوتی نداره اون هم با این قیمت.

لینک به دیدگاه

شايد جای اين مطلب اينجا نباشه ولی حالا که بحث شده خدمت دوستان عرض کنم علت اينکه برد 4850 ايکس 2 بزرگتر فقط راهکار خنک کنندگی بهتر اين پی سی بی است،به عکس اگر نگاه بياندازيد کاملا تابلو چه مقدار فضای خالی تلف شده ،البته تا جايی که بنده اطلاع دارم يه 4870 ايکس 2 هم توسط اسوس عرضه شده که شامل 3 فن برای خنک کنندگی بهتر و مقداری برد از 4870 ايکس 2 های مشابه بزرگتر شده ،خود من فکر کنم اوّلين نفر در ايران بودم که 4850 ايکس دوسفارش دادم و اگر از من ميپرسيد اين کارت اصلا با 4870 و 280 مقايسه نکنيد به راحتی اين 2 از پيش بر ميداره،داخل کيس تونيک 2 هم بنده جا داده بودم ولی مقداری داخل محفظه هارد فرو رفته بود! در حال حاضر هم اينگار با قيمت 435 تومن در بازار قابل خريده که بنظر من با توجه به قيمت 4870 برند های شناخته شده قيمت خوبيه ولی اگر با کانکت تريدی مقايسه بشه قضيه فرق ميکنه

u36s0.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز 8 تومان دیگه بزارید و 4 گیگ 800 پاتریوت بردار و به نظر من ژل بر ندار چون از نظر کارایی با پاتریوت تفاوتی نداره اون هم با این قیمت.

با رضا جان کاملا موافقم و گزينه هايی که مطرح کرديد آنچنان جالب نيستن ،2 تا 2 گيگ ترنسند يا پيتريت اگر برداريد حدود 48 تومان خواهد شد

لینک به دیدگاه

من می خواهم یه شرکت کامپیوتری توی شهر خودمون راه بندازم(ارومیه).دوستان عزیز نمی دونم قطعات را از کجا ارزانتر خرید کنم .خواهش میکنم اگه شرکتی را سراغ دارید به من معرفی کنید.شماره تلفنی-سایتی-آدرسی

لینک به دیدگاه

سلام ! من پیشنهاد میکنم بعنوان همکار از فروشگاه لیون خرید کنید ! بازم سعید اقا بهتر میتونن راهنمایی تون کنند ! موفق باشید !

فرامرز

لینک به دیدگاه

درود

دوست من در کل شرکت جدید مبارک باشه . من راهشو بهتون میگم .

برای خرید به صورت عمده و همکاری شما باید شماره تلفنهای مختلفی رو داشته باشید و اگر قصد خرید کالا یا کالاهایی رو داشتید از چند نفر قیمت بگیرید که توی این کار هستند البته در تهران . بعد از پرسو جو قیمتها هر کدوم که قیمت پایینتر دادن از اون خرید کنید . البته بعضی وقتها در تلفنهای اول یه سری مسائل وجود داره . مثلا به جمع کلی قیمتها توجه کنید به طور مثال طرف هارد رو که همه قیمت دارن بهتون ارزون یا زیر قیمت میگه و یه کالای دیگه رو تا جایی که جا داره سود میگیره . پس به جمع کلی قیمتها حتما توجه کنید .

موفق و پیروز باشید .

لینک به دیدگاه

با سلام

آقای حسینی میدانم چند وقتی است که به خاطر بعضی مسایل ومشکلات سایت را آپدیت نمی نمایید اما این کاستی سایت شما

دیگر زیاد شده اختلاف قیمتهای موجود با بازار و مندرج سایت رایان صبا لطفا برای به اشتباه نیافتادن بازدیدکنندگان بروز نمایید با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

آقای حسینی میدانم چند وقتی است که به خاطر بعضی مسایل ومشکلات سایت را آپدیت نمی نمایید اما این کاستی سایت شما

دیگر زیاد شده اختلاف قیمتهای موجود با بازار و مندرج سایت رایان صبا لطفا برای به اشتباه نیافتادن بازدیدکنندگان بروز نمایید با تشکر

ساسان جان فردا میافتیم به جون سایت خاطرتون جمع باشه .

لینک به دیدگاه

با سلام ممنون

سری جدید Amd مبارک باشد یک سایت تاپ مثل لیون نمونه است می ماند و خواهد بود:->

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...