رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

با   cpu phenom II 995

main msi

box_tl.gif
870-G45

دست دوم 530 میارزه آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چقدر بگیرم خوبه؟؟

کمی گرون داره میده .430-420 بخری خوب خریدی . البته اگر سالم و کم کار باشه . حدود 460-450 میارزه .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

میخواستم نظر دوستانی که با ویژگیهای کارتهای گرافیکی آشنا هستن رو در مورد دو تا کارت زیر بدونم:

مورد اول

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2915#sp

و مورد دوم

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2282#sp

دوستان اگه لینکی برای مقایسه بدن خیلی ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

کمی گرون داره میده .430-420 بخری خوب خریدی . البته اگر سالم و کم کار باشه . حدود 460-450 میارزه .

ممنون از راهنمایتون :دی

لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم نظر دوستانی که با ویژگیهای کارتهای گرافیکی آشنا هستن رو در مورد دو تا کارت زیر بدونم:

مورد اول

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2915#sp

و مورد دوم

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2282#sp

دوستان اگه لینکی برای مقایسه بدن خیلی ممنون میشم.

شما این کارتها رو میخوای بخری ؟ الان آکبند این کارتها فکر نمیکنم باشه تو بازار . مگر کسی ته انبار شانسی یکی داشته باشه . اون 7300 که مطمئنا نیست . 8400 هم سخت گیر میاد .

هیچ کدوم این کارتها به درد سیستم های امروزی نمیخورن . این کارها خیلی قدیمی هستن . 7300 که مال بیشتر از 8 سال پیشه . 8400 هم بیشتر از 6 سال پیش . خرید آکبند اینها اصلا توصیه نمیشه . برای بازی که اصلا به کار نمیان . همون موقع هم برای بازیهای اون زمان مناسب نبودن . ولی اگر کسی یک سیستم قدیمی داره که نیاز به کارت گرافیک برای راه انداختن و انجام کارهای معمولی با اونها داره ، خرید دست دومش بد نیست . ارزون گیر میاد به نسبت کارتهای دیگه . البته اگر سالم باشه .

لینک به دیدگاه

دوستان قصد تعویض مادربرد Z68 با یک مدل Z77 داشتم. خواستم ببینم رم 2133Mhz روی مادربرد Z77 و با پردازنده 2600K به فرکانس 2133 میرسه یا خیر. چون بعضا شنیدم حتما باید پردازنده ivy-bridge باشه تا روی برد Z77 فرکانس 2133 رو بگیریم.

ویرایش شده توسط Captcha
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتيد محترم:

اين دو كارت از لحاظ قدرت چه تفاوتهايي با هم دارند و

كدامشون را پيشنهاد ميدين قيمتشون حدوداً چند است و

كدام خريدش بصرفه تر است و

در نهايت اگر پيشنهاد بهتري داريد با كمال ميل مي پذيرم

مادربرد فعلي سيستمم rampage x48 است ولي قصد ارتقا به چيپست  Z77  و همچنين cpu به i7 دارم پاور هم در حال حاضر 1230 گرين است

MSI GTX 680 2GB GDDR5

MSI HD7970 3GB GDDR5

چون معمولا مدت زمان زيادي كيسم روشن ميمونه ميخوام تا حدي تحملش بالا باشه كارت قبلي 4870 بود كه 4 سال بيشتر دوام نياورد يه سال هم هست كه بازي در مياره و خيلي اميدي بهش نيست

با تشكر فراوان

لینک به دیدگاه

مادربرد فعلي سيستمم rampage x48 است ولي قصد ارتقا به چيپست  Z77  و همچنين cpu به i7 دارم پاور هم در حال حاضر 1230 گرين است

MSI GTX 680 2GB GDDR5

MSI HD7970 3GB GDDR5

چون معمولا مدت زمان زيادي كيسم روشن ميمونه ميخوام تا حدي تحملش بالا باشه كارت قبلي 4870 بود كه 4 سال بيشتر دوام نياورد يه سال هم هست كه بازي در مياره و خيلي اميدي بهش نيست

با تشكر فراوان

با سیستم فعلی برای گرافیک های مورد نظرتون گلوگاه ایجاد میکنه و حتما سریعتر به فکر تعویض مادربرد و CPU باشید ........

اینم مقایسه دو کارت خدمت شما .........

من به شخصه 680 رو بهتون پیشنهاد میدم ...........

GTX 680  VS  ATI 7970

ویرایش شده توسط Omid_Boy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

MSI GTX 680 2GB GDDR5

MSI HD7970 3GB GDDR5

با تشكر فراوان

دوسته عزیز نگفتین ازش برایه چه کاری میخاین استفاده کنین 

اینو یه نگاه بنداز 

http://www.overclockingheroes.com/forum/showthread.php?t=1224&goto=newpost

لینک به دیدگاه

شما این کارتها رو میخوای بخری ؟ الان آکبند این کارتها فکر نمیکنم باشه تو بازار . مگر کسی ته انبار شانسی یکی داشته باشه . اون 7300 که مطمئنا نیست . 8400 هم سخت گیر میاد .

هیچ کدوم این کارتها به درد سیستم های امروزی نمیخورن . این کارها خیلی قدیمی هستن . 7300 که مال بیشتر از 8 سال پیشه . 8400 هم بیشتر از 6 سال پیش . خرید آکبند اینها اصلا توصیه نمیشه . برای بازی که اصلا به کار نمیان . همون موقع هم برای بازیهای اون زمان مناسب نبودن . ولی اگر کسی یک سیستم قدیمی داره که نیاز به کارت گرافیک برای راه انداختن و انجام کارهای معمولی با اونها داره ، خرید دست دومش بد نیست . ارزون گیر میاد به نسبت کارتهای دیگه . البته اگر سالم باشه .

خودم 8400 دارم. فقط خواستم ببینم کدومشون بهتره. امل خودم 64بیت ولی 7300 128 بیت از این لحاظ میخواستم بدونم

زیاد هم اهل بازی نهایتش هر سال یه بار یه آی جی آی بزنم

ویرایش شده توسط mysepideh
لینک به دیدگاه

دوستان قصد تعویض مادربرد Z68 با یک مدل Z77 داشتم. خواستم ببینم رم 2133Mhz روی مادربرد Z77 و با پردازنده 2600K به فرکانس 2133 میرسه یا خیر. چون بعضا شنیدم حتما باید پردازنده ivy-bridge باشه تا روی برد Z77 فرکانس 2133 رو بگیریم.

بستگی به بورد و رم داره . خیلی از بوردهای Z77 هم به راحتی نمیتونن به این فرکانس برسونن رم رو .

لینک به دیدگاه

خودم 8400 دارم. فقط خواستم ببینم کدومشون بهتره. امل خودم 64بیت ولی 7300 128 بیت از این لحاظ میخواستم بدونم

زیاد هم اهل بازی نهایتش هر سال یه بار یه آی جی آی بزنم

درسته 7300 پهنای باند 128 بیت داره ، ولی موارد دیگه هم هست ، مثل نسل رم که تو 8400 از رمهای GDDR2 استفاده شده ، نسل پردازنده گرافیکی ، سرعت کلاک رم و پردازنده و موارد دیگه .

لینک به دیدگاه

درسته 7300 پهنای باند 128 بیت داره ، ولی موارد دیگه هم هست ، مثل نسل رم که تو 8400 از رمهای GDDR2 استفاده شده ، نسل پردازنده گرافیکی ، سرعت کلاک رم و پردازنده و موارد دیگه .

ممنون از راهنماییتون

موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوسته عزیز نگفتین ازش برایه چه کاری میخاین استفاده کنین 

اینو یه نگاه بنداز 

http://www.overclockingheroes.com/forum/showthread.php?t=1224&goto=newpost

ممنون از جوابتون

براي نرم افزارهاي مهندسي و در كنار اون بازي هاي جديد و خفن

لینک به دیدگاه

ممنون از جوابتون

براي نرم افزارهاي مهندسي و در كنار اون بازي هاي جديد و خفن

هر دو کارتی که شما نام بردید ، کارتهای رفرنس هستن . هر دو مدل جزو کارتهای پر مصرف و در نتیجه با تولید حرارت بالا هم هستن . پس برای اینکه ازشون به عنوان کارتی که روی سیستمی بمونه که همیش تحت فشار هست استفاده کنید ، به کار نمیان . بهتره از کارتهایی استفاده کنید که خنک کننده بهتری دارن . مثلا سری تویین فروز ام اس آی یا دایرکت سی یو ایسوس .

اما در کل 680 کارت بهتری برای کار شما .

لینک به دیدگاه

این 2 تا هیچ فرقی با هم ندارن . فقط قیافه اونها فرق میکنه و نوع فنشون . هر دو هم در واقع 698 وات هستن .

البته مدل 650 مثل اینکه 5 سال گارانتی داره و مدل 700 مثل اینکه 3 سال.

لینک به دیدگاه

دوستان سیستم من 4 گیگ رم داره من خواستم 4گیگ رم دیگه بخرم که بشه 8 گیگ. ولی بعضی ها گفتن رم 4 برای بازی کافی هست و هیچ بازی بیشتر از 4 گیگ رم استفاده نمیکنه این حرف درسته؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان سیستم من 4 گیگ رم داره من خواستم 4گیگ رم دیگه بخرم که بشه 8 گیگ. ولی بعضی ها گفتن رم 4 برای بازی کافی هست و هیچ بازی بیشتر از 4 گیگ رم استفاده نمیکنه این حرف درسته؟؟؟

عزیزرم 4 فعلا جوابگوی شما هست بازی های موجود با 2گیگ رم هم اجرا میشن!

اگه مشکل بودجه ندارین میتونین یه 4 گیگ دیگه تهیه کنین!

ولی در کل نیاز ندارین

لینک به دیدگاه

دوستان سلام...

ارزون ترين كارت كرافيك كه بشه به صورت 2 تاي استفاده كرد و بازده خوبي تو بازي داشته باشه جي هست؟

انويديا يا اي تي اي مهم نيست...

مي خوام بدونم ارزش داره ادم 2 كارت رو باهم رو مين ببندم...

دوستان جي بيشنهاد مي كنن.؟

اصلا كار عاقلانه اي هستش..؟

براي كارت هاي كرون قيمت كه بازده رو بالا ميبره اما اين ارزن ها جي ؟

درود عزیز

بودجتون رو نگفتین؟مشخصات سییستم و مادربرد و پاورتون رو هم بگین!

به صرفه تر وعاقلانه تر اینه که یک کارت قوی تر تهیه کنین !چون یه سری از بازیها با دوکارت همزمان  مشکل دارن!

بازده تقریبا تا 160 درصد بالاتر میره نسبت به تک کارت!

الان  ارزون ترین کارتی که میتونی کنارهم بذارین 7770ghz edition هست و از برند nvidia  gtx 650 هست!

لینک به دیدگاه

بستگی به سیستم ، سیستم عامل و بازی داره . مثلا اگر شما سیستم سطح بالا داشته باشی و سیستم عامل 64 بیتی هم نصب باشه ، برای یک بازی مثل کرایسس 3 رم 8 گیگ تاثیر زیادی داره . ولی سیستم ضعیف یا متوسط باشه ، سیستم عامل 64 بیتی ، تاثیر خیلی کمی داره . اگر هم سیستم عامل 32 بیت داشته باشی ، فرقی نمیکنه که چه سخت افزاری داشته باشی ، 4 گیگ یا 32 گیگ ، بیشتر از 3.25 گیگ نمیشناسه .

لینک به دیدگاه

والا بيشتر در حد يه برس و جو بودش اين حرف من..

سيستم زياد شاخي ندارم هميني كه تو امضام هستش.

اين مدت با اين بازي هاي جديد كمبود قدرت رو كاملا احساس كردم.. البته اين مدت دارم بازي ها رو فول اج دي اجرا مي كنم ولي قبلا با رزلوشن 1600 در 900 بود اون موقع خيلي بهتر بودش.

نمي دونم شايد يه كارت تكي كرفتم مثلا  gtx 650 ti به نظرم خوبه من كه ازش خوشم اومده.

با تغییر 460 به 650 تفاوتی که بتونی احساس کنی ایجاد نمیشه . به نظر من اگر میخوای عوض کنی ، حداقل برو روی 660 .

لینک به دیدگاه

تو امضای من لینک جدول مقایسه پردازنده های AMD و Intel - کارتهای گرافیک Intel , Nvidia , ATI و رده بندی SSD رو بزن  توضیحات پست 2 رو بخون .

بعد این لینک رو ببین : http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-7.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوستان بنظرتون گرافیک 6570 بهتره یا gt 630؟برای بازی

دوست عزیز زیاد فرقی باهم ندارند(6570 قویتره یکم)

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

داداش ازچه لحاظ قوی تره؟؟؟

دوست عزیز خیلی فرق نمی کنند باهم توی دو تا لینک زیر میتونی ببینی امتیاز بنچمارک 6570 بیست تا بیشتره

http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=GeForce+GT+630&id=1431

http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=Radeon+HD+6570&id=54

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...