رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اگه خودم سر در میووردم که اینجا نمیگفتم.باید یه 6 پین حتما داشته باشه

ویرایش شده توسط mamal.commander
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

شما از کل قطعات فقط کیس رو انتخاب کردین  

البته کیس خوبی هم انتخاب کردین 

اره خب. واسه همین مزاحم بچه های اینجا شدم و مشورت خواستم.

امیدوارم :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر دو پاور هم 6 پین دارن و هم 8 پین برای گرافیک 

2 عدد هم دارن 

585 ماژولار هست ( یعنی اینکه کابلها رو میشه از پاور جدا کرد که برای شلوغ نشدن کیس خیلی خوبه )

585 هم فکر کنم 100 تومن از 600 وات گرونتر باشه 

اگر چیز دیگه ای در موردشون میخوای بدونی بگو تا جواب بدم 

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها.

میخواستم یه سیستم تا 4 تومن ببندم واسه استفاده توی خونه. بیشتر استفاده معمولی دارم و گیم ( البته گیم زیاد واسم مهمه ) ولی واسه کارهای حرفه ای هم خیلی راحت جواب بده.

تنها چیزی که به نتیجه رسیدم کیسه green x7 version 2 هست. البته اگه شما نظره بهتری واسه کیس دارین حتما حتما پیشنهاد بدین.

راستش مانیتور و موس و کیبورد و اسپیکر نمیخوام.

فقط یه کیس میخوام و سخت افزارای داخلش.

میخوام یه چیزی باشه که تو این رنج قیمت بهترین باشه دیگه , و تا چند سال آینده اصلا کم نیاره.

مرسی

عزیز شما با 4 تومن نمیتونی سیستمی ببندی که تو تمام بازی های حتی الانم رو آخرین تنظیمات کم نیاره چه برسه به چند سال دیگه.بازی هایی مثل مترو و کرایسیس رو میگم

ولی با 4 تومن میشه یه سیستم خوب برای بازی بست.

اهل اور کلاک هستین یا نه؟

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اره خب. واسه همین مزاحم بچه های اینجا شدم و مشورت خواستم.

امیدوارم :)

چونکه بودجه شما زیاد هست پیشنهاد من سری 1150 هست 

Intel Core™ i7-4770 

ASUS Z87-Plus

Kingstone HyperX Blu   دو عدد 4 گیگ 

GTX 760

Power Green GP650B-OC

hdd : wd green 1t 64m

dvd rw pioner

لینک به دیدگاه

عزیز شما با 4 تومن نمیتونی سیستمی ببندی که تو تمام بازی های حتی الانم رو آخرین تنظیمات کم نیاره چه برسه به چند سال دیگه.بازی هایی مثل مترو و کرایسیس رو میگم

ولی با 4 تومن میشه یه سیستم خوب برای بازی بست.

اهل اور کلاک هستین یا نه؟

داداشه گلم اگر بیشتر از این میتونستم از پول تو جیبیم بدم مطمئن باش یه سیستم 10 تومنی میبستم.

راستش نه. اهل اورکلاک نیستم.

میخوام یه سیستمی ببندم که تو 4 تومن بهترین انتخاب باشه .

ویرایش شده توسط moonstar
لینک به دیدگاه

درود

محمد جان پاور 600 گرین برای مصرف کننده معمولی بیشتر تهیه شده

پاور 585b گرین راندمان بالاتر و کیفیت بهتری در تولید داره درضمن شاخه 12 ولتش 1آمپر بیشتر از پاور 600 وات معمولی هست!

پیشنهاد میکنم اگه براتون مقدروه 650oc تهیه کنید حدود410تومن در تهران هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نظر بنده:

http://www.techpowerup.com/reviews/Thermaltake/Frio/5.html

این بنچ مارکارو نگاه کنین ببینین ترمالتک فریو 160 تومنی با d14 خدا تومنی چند درجه فرق داره؟خیلی کم

پس 160 تومن این کولر رو بخرین و لذت ببرین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقایون سلام پس مدتی دیگه تصمیم گرفتم فن سی پی یو رو هم عوض کنم.

از بس این فن استوک اشغاله دیگه نمی تونم تحملش کنم.

به این یکی رسیدم با بودجه من همخوانی داره و اندازش خوبه.

DEEPCOOL - CPU Cooler - GAMMAXX 300

فقط منتظر تایید دوستان هستم.

راستش میترسم تو کیس من جا نشه من یه کیس گرین 6c28 midi دارم مال چند سال پیشه به نظر شما توش جا میشه ؟

دوستان کمک.

اگر قصد اور سنگین نداشته باشی فن خوبی هست 

من خودم دارم دمای پردازنده رو بین 5 تا 8 درجه میاره پایین 

فن بی صدایی هم داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون دوستان.

راستش بودجه پایینه وگرنه بهترین رو میخریدم.باید با همین بسازیم.

اهل اور هستم اما نه روی ای 3 قبلا از این ای 3 داشتم میدونم اور کردنش کار بی فایده ای هستش. زیاد تقاوت نداره.

سئوال دیگه دارم کیس من 18 سانته الان اندازه گرفتم این فن حدودا 14.5 ارتفاع داره. به نظر شما توش جا میشه.؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

کولر بزرگی نیست حتی تو کیسهای معمولی هم راحت جا میشه 

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

راستش من چند ماهی میشه که میخوام یه سیستم حرفه ای جمع کنم ، البته چند تا قطعاتشم گرفتم ولی قبل از کامل کردن تصمیم گرفتم یه مشورتی با دوستان بکنم

cpu : core i5 3570

m.b : asus p8 b75-v

vga:GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5 Rev2.0

power:green gp 530a-eu

ram:apacer 1333  4*2 gb

hard:wd 1tb blue sata3 64mb

خب دوستان این سیستمی هست که تصمیم گرفتم جمعش کنم ، نظر تخصصی دوستان رو خواستارم ، یعنی اینکه قطعات ست هستن یا نه ، کدوم قطعه باید عوض بشه و ... (خودتون تو جریانین دیگه )

و سوال اخر اینکه یه جعبه کیس با توجه به سیستم پیشنهاد کنید ، ممنون

ویرایش شده توسط shkivanc
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

راستش من چند ماهی میشه که میخوام یه سیستم حرفه ای جمع کنم ، البته چند تا قطعاتشم گرفتم ولی قبل از کامل کردن تصمیم گرفتم یه مشورتی با دوستان بکنم

vga:giga gtx760

خب دوستان این سیستمی هست که تصمیم گرفتم جمعش کنم ، نظر تخصصی دوستان رو خواستارم ، یعنی اینکه قطعات ست هستن یا نه ، کدوم قطعه باید عوض بشه و ... (خودتون تو جریانین دیگه )

سیستم خوبی جمع کردین 

ولی پاور که انتخاب کردین زیاد مناسب سیستم شما نیست 

شما حداقل به یک پاور 600 وات نیاز دارین 

لینک به دیدگاه

سیستم خوبی جمع کردین 

ولی پاور که انتخاب کردین زیاد مناسب سیستم شما نیست 

شما حداقل به یک پاور 600 وات نیاز دارین 

اره خودم قصد داشتم پاورو عوض کنم

حالا به نظرتون رمی که انتخاب کردم خوب نیس ؟

و اینکه جعبه کیس پیشنهادیتون چیه ؟

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

vga:GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5 Rev2.0

مادربورد رو از یک برند دیگه مثل ازراک با چیپ H77 برداری بهتره . ASRock H77 Pro4/MVP هست که حدود 350 تومانه .

پاور رو باید مدلی برداری که 2 تا کابل 6 پین برای گرافیک داشته باشه . حداقل 600 وات گرین یا رایدمکس و یا تاپاور .

رم رو 2 تا 4 گیگی با فرکانس 1600 بگیر . میتونی کینگستون سری هایپر ایکس بلو بگیری .

کیس رو میتونی مدلهای زیادی بگیری که استاندارد هستن . با توجه به اینکه اورکلاک نمیشه سیستم نیاز به کیس خیلی حرفه ای نداری . بستگی به بودجه ای که میخوای بکنی داره . میتونی کیس X3 گرین ، هانتر گرین ، X7 گرین و یا برندهای وارداتی خوش قیمت بگیری  . بستگی به سلیقه شما و پولی داره که میخوای خرج کنی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اره خودم قصد داشتم پاورو عوض کنم

حالا به نظرتون رمی که انتخاب کردم خوب نیس ؟

و اینکه جعبه کیس پیشنهادیتون چیه ؟

مادربرد و cpu شما توانایی استفاده از رم در فرکانس 1600 رو دارن و بهتره رم با فرکانس 1600 بگیرید 

و کیس هم بستگی داره چقدر برای کیس کنار گذاشته باشید 

لینک به دیدگاه

مادربورد رو از یک برند دیگه مثل ازراک با چیپ H77 برداری بهتره . ASRock H77 Pro4/MVP هست که حدود 350 تومانه .

پاور رو باید مدلی برداری که 2 تا کابل 6 پین برای گرافیک داشته باشه . حداقل 600 وات گرین یا رایدمکس و یا تاپاور .

رم رو 2 تا 4 گیگی با فرکانس 1600 بگیر . میتونی کینگستون سری هایپر ایکس بلو بگیری .

کیس رو میتونی مدلهای زیادی بگیری که استاندارد هستن . با توجه به اینکه اورکلاک نمیشه سیستم نیاز به کیس خیلی حرفه ای نداری . بستگی به بودجه ای که میخوای بکنی داره . میتونی کیس X3 گرین ، هانتر گرین ، X7 گرین و یا برندهای وارداتی خوش قیمت بگیری  . بستگی به سلیقه شما و پولی داره که میخوای خرج کنی .

از همه ی دوستان ممنونم بابت راهنمایی

من کیس CASE GREEN X-3 GAMING انتخاب کردم ، ایا قطعات من تو این کیس جا میگیرن ؟ 

لینک به دیدگاه

کیس استاندارد هست و قطعات داخلش به راحتی جا میشن . فقط اگر کولر برای پردازنده بخوای یه کدلی بگیری که بلند باشه ممکنه جا نشه . البته نیازی نداری . چون اورکلاک نمیکنی .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان , من بعد از کلی تحقیق این سیستمو تصمیم دارم بخرم حدود 4500 میشه. برای تایید نهایی لیستو گذاشتم اینجا ببینید خوبه ؟ (بیشتر برا گیم و رندرتری دی مکس میخوام اهل اورکلاک هم نیستم)

cpu : i7-3770    Ivy Bridge    1155        
Mb :  ASUS P8H77-V LE 
vga : giga geforce gtx 760 oc wf 3x
ram : corsair 8gig ddr3 (2*4) vengeance 1600 c9
monitor : lg ips 226v
western digital  blue 1T 7200rpm 64m    یا   HDD:  Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB
  Green Gp 650 b-oc یا power : GREEN GP6000A-EU    
case : GREEN HUNTER
dvd drive
mouse & keyboard

فقط چند تا سوال :

کدوم پاور مناسبه برای این سیستم؟

کیس انتخابیم خنک هست؟ آخه برا کیس نمیخوام بیشتر هزینه کنم چون اینم حدود 185 تومنه

از این دو مدل هارد کدوم کم صداتر و پر سرعت تره بگیرم؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان , من بعد از کلی تحقیق این سیستمو تصمیم دارم بخرم حدود 4500 میشه. برای تایید نهایی لیستو گذاشتم اینجا ببینید خوبه ؟ (بیشتر برا گیم و رندرتری دی مکس میخوام اهل اورکلاک هم نیستم)

western digital  blue 1T 7200rpm 64m    یا   HDD:  Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB

dvd drive

mouse & keyboard

فقط چند تا سوال :

کیس انتخابیم خنک هست؟ آخه برا کیس نمیخوام بیشتر هزینه کنم چون اینم حدود 185 تومنه

مادربورد رو سری LE نگیری بهتره . چون این سری مدار تغدیه ضعیفی دارن و برای کارهای مداوم و 24 ساعته مناسب نیستن .

این دو مدل هارد خیلی با هم تفاوت ندارن . من سیگیت رو دارم و راضی هستم .

600 وات برای سیستم شما کافیه . ولی به نظر من 650 رو بگیر . چون کیفیت بهتری داره ، برای آینده اگر بخوای چیزی به سیستم اضافه کنی به مشکل کمبود برق بر نمیخوری .

کیس بد نیست . اگر نمیخوای بیشتر هزینه کنی همین خوبه . ولی اگر بتونی کیس بهتر بگیری ، مسلما تو طول عمر قطعات تاثیر داره .

لینک به دیدگاه

dvd drive

mouse & keyboard

فقط چند تا سوال :

سی پی یو رو i5 3570k انتخاب کن، ضمن اینکه کاهش کارایی زیادی رو نسبت به i7 3770k احساس نمیکنی. حداکثر 20 درصد. پول اضافه اش رو بذار روی گرافیک. گرافیکت مسلما توی رندرینگ گلوگاه ایجاد میکنه. بهتره به فکر یه GTX 770 به بالا باشی. پاورت هم با توجه به پلتفرم انتخابی ات کاملا مناسبه.

لینک به دیدگاه

سی پی یو رو i5 3570k انتخاب کن، ضمن اینکه کاهش کارایی زیادی رو نسبت به i7 3770k احساس نمیکنی. حداکثر 20 درصد. پول اضافه اش رو بذار روی گرافیک. گرافیکت مسلما توی رندرینگ گلوگاه ایجاد میکنه. بهتره به فکر یه GTX 770 به بالا باشی. پاورت هم با توجه به پلتفرم انتخابی ات کاملا مناسبه.

ممنون سعید جان, آخه شنیدم برا رندر بیشتر سی پی یو درگیره تا گرافیک؟ گرافیک مدل 770 هم 500 تومن گرون تره تو بازی هم بنچ مارکهاش رو دیدم تقریبا فقط  10 فرم بیشتر از 670 هست . راستش بیشتر از 4 تومن نمیخواستم بشه ولی تا همین الان هم شده 4.5 :unsure:  منظورت از گلوگاه اینه که cpu 3770 i7 برای gtx 760 زیاده؟ چون اگه قرار باشه برا رندر بیشتر سی پی یو درگیر باشه فکر نکنم 760 گلوگاه ایجاد کنه, برا گیم هم که فرم خوبی میده تقریبا

مادربورد رو سری LE نگیری بهتره . چون این سری مدار تغدیه ضعیفی دارن و برای کارهای مداوم و 24 ساعته مناسب نیستن .

این دو مدل هارد خیلی با هم تفاوت ندارن . من سیگیت رو دارم و راضی هستم .

600 وات برای سیستم شما کافیه . ولی به نظر من 650 رو بگیر . چون کیفیت بهتری داره ، برای آینده اگر بخوای چیزی به سیستم اضافه کنی به مشکل کمبود برق بر نمیخوری .

کیس بد نیست . اگر نمیخوای بیشتر هزینه کنی همین خوبه . ولی اگر بتونی کیس بهتر بگیری ، مسلما تو طول عمر قطعات تاثیر داره .

مرسی حامد جان یعنی مادر برد رو  ASUS P8H77-V 1155 بگیرم بهتره؟ از نظر خنک بودن خوبه؟

هاردت از نظر بی صدا بودن خوبه؟

این پاور چرا برا 50 وات اضافه 200 هزار گرون تره :(

لینک به دیدگاه

مرسی حامد جان یعنی مادر برد رو  ASUS P8H77-V 1155 بگیرم بهتره؟ از نظر خنک بودن خوبه؟

آره . V بهتره . خنک بودن بیشتر به کیس و کولر پردازنده برمیگرده . چون شما اورکلاک نمیکنی که به مادربورد فشار بیاد . اگر کیس تهویه خوبی داشته باشه مسلما بهتره . من جای تو باشم حداقل سری X گرین رو میگرفتم . خودم X7 دارم . خیلی خوبه . ولی خب قیمتش بیشتر از 2 برابر کیسیه که انتخاب کردی .

من مشکلی ندارم با صدای هارد . عملا صدایی نمیشنوم . چون کیس پایینه صدا هم کمتر میاد . ولی در کل صدای زیادی نداره . از نظر خودم که اصلا نداره .

فقط 50 وات نیست . تکنولوژی بهتری داره . کیفیت ساخت بهتری داره  . امکانات بیشتری داره . راندمان بالاتری داره .

لینک به دیدگاه

ممنون سعید جان, آخه شنیدم برا رندر بیشتر سی پی یو درگیره تا گرافیک؟ گرافیک مدل 770 هم 500 تومن گرون تره تو بازی هم بنچ مارکهاش رو دیدم تقریبا فقط  10 فرم بیشتر از 670 هست . راستش بیشتر از 4 تومن نمیخواستم بشه ولی تا همین الان هم شده 4.5 :unsure:  منظورت از گلوگاه اینه که cpu 3770 i7 برای gtx 760 زیاده؟ چون اگه قرار باشه برا رندر بیشتر سی پی یو درگیر باشه فکر نکنم 760 گلوگاه ایجاد کنه, برا گیم هم که فرم خوبی میده تقریبا

50 درصد پول اضافه تر توجیه اقتصادی برای 20 درصد کارایی بیشتر رو نداره.770 رو با 760 که کارت مدنظر خودته مقایسه کن. نگفتم که هم i7 داشته باش، هم GTX 770. گفتم سی پی یو رو پایین تر بردار. اگر قرار باشه توی رندر کم بیاره، به کل باید قید LGA 1150 رو بزنی. در مورد گلوگاه سیستم، برعکسش رو بگی بهتره. 760 واسه i7 کمه. بالاخره باید به فکر گرافیک هم باشی، همه اش که در حال رندر نیستی. مدلینگ و طراحی بافت هم هست. اونجا ممکنه کارت قوی تر به کارت بیاد. کارت گرافیک من که توی مدلسازی کم آورد. هم از نظر حافظه، هم قدرت پردازشی. 760 دو برابر کارت من قدرت پردازشی داره ولی باز احتیاط شرط عقله.

لینک به دیدگاه

50 درصد پول اضافه تر توجیه اقتصادی برای 20 درصد کارایی بیشتر رو نداره.770 رو با 760 که کارت مدنظر خودته مقایسه کن. نگفتم که هم i7 داشته باش، هم GTX 770. گفتم سی پی یو رو پایین تر بردار. اگر قرار باشه توی رندر کم بیاره، به کل باید قید LGA 1150 رو بزنی. در مورد گلوگاه سیستم، برعکسش رو بگی بهتره. 760 واسه i7 کمه. بالاخره باید به فکر گرافیک هم باشی، همه اش که در حال رندر نیستی. مدلینگ و طراحی بافت هم هست. اونجا ممکنه کارت قوی تر به کارت بیاد. کارت گرافیک من که توی مدلسازی کم آورد. هم از نظر حافظه، هم قدرت پردازشی. 760 دو برابر کارت من قدرت پردازشی داره ولی باز احتیاط شرط عقله.

آقا سعید یه نفر هم بهم گفت این تقییراتو بدم به نظرت این لیست بهتر نیست؟  سی پی یو رو گفت 4770 هاسول بگیرم که 20 تومن گرونتر از 3770 و مادر برد هم عوض کرد, گرافیک و رم و ... همونه

cpu corei 7 4770 970000

mb asusz87m 570000

ram 2x4gb vengence 280000

vga gtx760oc 1180000

power green gp600a-eyu 244000

odd dvdrw plextor s890 79000

hdd wd 1tb blue 222000

case coolermaster k380 200000

m&k a4tech 2810g 95000

monitor lg 226v 680000

total 4520000

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...