رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

تفاوتشون توی تایمینگ و باس هست. اختلافشون خیلی خیلی کمه! در حدی که متوجه نمیشی!

هر چی تایمینگ پایینتر باشه سرعت بالاتره؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هر چی تایمینگ پایینتر باشه سرعت بالاتره؟

معمولا اینطوره!

به چیزهای دیگه هم ربط داره!

چون همیشه تایمینگ پایین سرعت بالا نداره!

نزدیک بودن تایمینگ ها و ساب تایمینگ ها هم هست!

خود باس رم هم تاثیر گذاره!

ویرایش:

رم اونقدر بالا میخوای واسه چی؟

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

معمولا اینطوره!

به چیزهای دیگه هم ربط داره!

چون همیشه تایمینگ پایین سرعت بالا نداره!

نزدیک بودن تایمینگ ها و ساب تایمینگ ها هم هست!

خود باس رم هم تاثیر گذاره!

ویرایش:

رم اونقدر بالا میخوای واسه چی؟

8 گیگ دیگه داره مث 4 گیگ معمولی میشه!

در ضمن دارم برا GTA V خودمو آماده میکنم!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

8 گیگ دیگه داره مث 4 گیگ معمولی میشه!

در ضمن دارم برا GTA V خودمو آماده میکنم!!!!!!!!

تایمینگ برای اسکور گرفتن و رکورد زدن بیشتر به درد میخوره! شما برای بازی نیازی بهش نداری!

یعنی فرق تایمینگ 10 و 9 رو توی دنیای واقع متوجه نمیشی!

پی پولتو الکی حروم نکن سر این چیزا!

برای بازی ها فقط حجم اهمیت داره! اگه توجه کنی حداقل ها رو همیشه میزنن مثلا 8 گیگ رم! نمیگن با چه تایمینگی یا چه باس رمی!!!

میتونی از این مدل تهیه کنی که واقعا عالی هست :

http://lioncomputer.ir/product/2810/Gskill%20Ares%208GB%204GBx2%202133MHz%20DDR3%20Ram/

در غیر این صورت مدل های کینگستون کفایت میکنه!

به جاش یه SSD بگیر!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان،

من یکی دو ماه پیش اومدم همینجا مشورت گرفتم و همون موقع هم با بودجه‌ای که داشتم (3 تومن) تونستم این کیس رو جمع کنم:

i5-4430 CPU

8 GB رم

GTX 650 ti

z87 Asus مادربرد

و...

ولی متاسفانه مانیتورم هنوز همون قدیمیه. میخوام نظرتون رو بدونم که مانیتور HD چی خوبه؟ در حال حاضر بازی‌ها رو (مثلا بتلفیلد 4) روی رزولوشن 1400x900 راحت رو بالاترین حالت بازی میکنم به نظرتون رو 1080p با لگ مواجه میشم؟

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشیر به تمام دوستان

می خواستم نظرتون درباره این قطعات بدونم . آیا انتخاب بهتری می توانم داشته باشم

MB: asus maximus vi hero

cpu:4770k

rom: kingston hyperX beast 2400  8g (2x4)

hdd:seagte 1 tb

case:green x7 ver.2

power: green 1000 Oc

driver:24x asus

Cpu cooler:thermaltke frio

این قطعات 3.700 در آمد. آیا با این قیمت قطعات بهتری می شود خریداری کرد؟

الان من هنور کارت گرافیک انتخاب نکردم کدوم مدل از 770؟ و ممنون می شم برام توضیح بدین. آیا ارزش صبر کردن داره که شاید 780 با %u

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان.

میخواستم این کارت صدا رو بخرم Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro USB   چند تا سوال در موردش داشتم.   اول اینکه کیفیت صدای خروجی چطوره با این کارت صدا در ضمن اسپیکر بنده logitech z5500 هست

این کارت صدا از THX پشتیبانی میکنه؟؟؟ چون تو سایت اصلی چیزی در این مورد ننوشته بود.  و اینکه ورودی اپتیکال داره؟؟؟ 

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

این کارت 2 مدل داره . یکی SBX ساپورت هست و یکی THX . روی دستگاه هم نوشته که کدوم رو ساپورت میکنه . این رو تو سایتهای مختلف دیدم :

مدل SBX ساپورت : http://au.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro

مدل THX ساپورت : http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16829102035

مدل THX پورت ورودی و خروجی SPDIF داره که RCA هست . 3.5 میلیمتریه .

مدل SBX یک پورت Optical Out TOSLINK داره علاوه بر پورتهای بالا .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان،

من یکی دو ماه پیش اومدم همینجا مشورت گرفتم و همون موقع هم با بودجه‌ای که داشتم (3 تومن) تونستم این کیس رو جمع کنم:

i5-4430 CPU

8 GB رم

GTX 650 ti

z87 Asus مادربرد

و...

ولی متاسفانه مانیتورم هنوز همون قدیمیه. میخوام نظرتون رو بدونم که مانیتور HD چی خوبه؟ در حال حاضر بازی‌ها رو (مثلا بتلفیلد 4) روی رزولوشن 1400x900 راحت رو بالاترین حالت بازی میکنم به نظرتون رو 1080p با لگ مواجه میشم؟

درود

با 1080 مشکلی نداره ولی برای اینکه زیاد افت فریم نداشته باشی باید جزییات رو بیاری روی متوسط یا در تنظیمات بازی رزولیشن رو بیاری روی 900*1600

لینک به دیدگاه

سلام.

این سیستممه:

Cpu :AMD FX-8350

Mainboard : Asus M5a97 R2.0

Ram : Apacer 4GB 1333(Golden Edition)

Vga : XFX 7770 1GB GHZ Edition Dual Fan

Hdd : WD 1TB 7200rpm 64mb

خوب با 200 یا 300 تومن من چه خاکی میتونم سر این سیستمم بریزم؟(البته فکر خودم رو رمه که گلوگاه ایجاد کرده, بازم نظرتون محترمه)

پیشاپیش از کمک و راهنمایی استید گرانقدر کمال تشکر را دارم.

4 گیگ رو بکنی 8 گیگ خوبه . ولی نیازی نداری حتما فرکانس بالاتر بگیری . میتونی همین رم رو یک ماژول دیگه بگیری . اینطوری ضرر هم نمیکنی . چون تفاوت کارایی 1333 با 2400 تو گیم سیستم معمولی خانگی در حدی نیست که محسوس باشه . فقط اگر رکورد گیری کنی متوجه میشی تفاوت رو .

اگر بتونی یک SSD ارزون پیدا کنی هم خیلی خوبه . تاثیر زیادی روی کل سیستم میذاره . مخصوصا تو کارهای دیگه به جز گیم . تو گیم تاثیرش خیلی دیده نمیشه . فقط لودها سریعتر میشه . البته اگر گیم رو توی SSD نصب کنی .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان،

i5-4430 CPU

8 GB رم

GTX 650 ti

z87 Asus مادربرد

و...

با این کارت روی فول اچ دی نمیتونی بدون لگ تو بالاترین جزئیات بازی کنی . یا باید رزولوشن رو کم کنی ویا اینکه جزئیات تصویر رو . به نظر من یک مانیتور 20 اینچ با رزولوشن 1600*900 برای سیستم شما مناسبه . البته تو بازار کم شده و باید بگردی تا پیدا کنی .

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشیر به تمام دوستان

می خواستم نظرتون درباره این قطعات بدونم . آیا انتخاب بهتری می توانم داشته باشم

MB: asus maximus vi hero

cpu:4770k

rom: kingston hyperX beast 2400  8g (2x4)

hdd:seagte 1 tb

case:green x7 ver.2

power: green 1000 Oc

driver:24x asus

Cpu cooler:thermaltke frio

این قطعات 3.700 در آمد. آیا با این قیمت قطعات بهتری می شود خریداری کرد؟

الان من هنور کارت گرافیک انتخاب نکردم کدوم مدل از 770؟ و ممنون می شم برام توضیح بدین. آیا ارزش صبر کردن داره که شاید 780 با %u

قطعاتت خوب هستن . فقط چند تا مورد :

اول اینکه مادربورد رو به نظر من ASUS Z87-Pro LGA1150 بگیر . امکانات بهتری نسبت به مدل انتخابی خودت داره و قیمت اون هم مناسب تره . از کولری که انتخاب کردی معلومه که خیلی نمیخوای اورکلاک کنید . پس همین مدل به راحتی جوابگو هست .

دوم پاور 1000 وات برای این سیستم با کارت 770 زیاده . میتونی 850 وات بگیری . البته اگر اورکلاک سنگین نمیکنی . اگر اصلا اورکلاک نمیکنی 750 وات هم کفایت میکنه . اگر در آینده قصد SLI داری همون 1000 وات رو بگیر .

MSI GTX 770 Lightning TF IV 2GB GDDR5 به نظر من بهتره . البته قیمتش از ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5 حدود 270 تومان بیشتره که به نظر من قابل توجیه نیست . پس همون ایسوس برای خرید مناسبتره . قیمتش به کاراییش میارزه . چون از نظر کارایی تفاوت زیادی با MSI نداره . فقط ممکنه MSI بهتر اورکلاک بشه . صبر کنی برای 780 معمولی که پایین بیاد ؟ بستگی به بودجه داره . فکر نکنم خیلی افت داشته باشه . زیر 2 میلیون فکر نکنم بیاد . حتی با اومدن 780Ti

لینک به دیدگاه

قطعاتت خوب هستن . فقط چند تا مورد :

اول اینکه مادربورد رو به نظر من ASUS Z87-Pro LGA1150 بگیر . امکانات بهتری نسبت به مدل انتخابی خودت داره و قیمت اون هم مناسب تره . از کولری که انتخاب کردی معلومه که خیلی نمیخوای اورکلاک کنید . پس همین مدل به راحتی جوابگو هست .

دوم پاور 1000 وات برای این سیستم با کارت 770 زیاده . میتونی 850 وات بگیری . البته اگر اورکلاک سنگین نمیکنی . اگر اصلا اورکلاک نمیکنی 750 وات هم کفایت میکنه . اگر در آینده قصد SLI داری همون 1000 وات رو بگیر .

MSI GTX 770 Lightning TF IV 2GB GDDR5 به نظر من بهتره . البته قیمتش از ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5 حدود 270 تومان بیشتره که به نظر من قابل توجیه نیست . پس همون ایسوس برای خرید مناسبتره . قیمتش به کاراییش میارزه . چون از نظر کارایی تفاوت زیادی با MSI نداره . فقط ممکنه MSI بهتر اورکلاک بشه . صبر کنی برای 780 معمولی که پایین بیاد ؟ بستگی به بودجه داره . فکر نکنم خیلی افت داشته باشه . زیر 2 میلیون فکر نکنم بیاد . حتی با اومدن 780Ti

به نظرتون مادربورد عوض کنم؟ اخه انتخاب خودم بر اساس گیم بود که این مادربورد انتخاب کردم و کارت صدا بخصوصی که این سری از مادربوردهای ایسوس دارند

مادربورد عوض کنم ما بقی قیمت کارت صدا بگیرم؟ممنون از راهنمایتون

لینک به دیدگاه

اون مادربورد کارت صدای بهتری داره و مادربورد پرو کارت شبکه وایرلس و بلوتوث داره . اگر فکر میکنی اون کارت صدا خیلی مهمه ، همون رو بگیر . چون هزینه خرید کارت صدا از کارت شبکه بیشتره . ضمن اینکه توجه داشته باش که برای استفاده از اون کارت باید اسپیکرهای خیلی خوبی هم داشته باشی .

لینک به دیدگاه

این کارت 2 مدل داره . یکی SBX ساپورت هست و یکی THX . روی دستگاه هم نوشته که کدوم رو ساپورت میکنه . این رو تو سایتهای مختلف دیدم :

مدل SBX ساپورت : http://au.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro

مدل THX ساپورت : http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16829102035

مدل THX پورت ورودی و خروجی SPDIF داره که RCA هست . 3.5 میلیمتریه .

مدل SBX یک پورت Optical Out TOSLINK داره علاوه بر پورتهای بالا .

ممنون از پاسختون...

واسه این کارت صدا رو میخوام بخرم چون تو ورودی های آنالوگ یه نویز خیلی ریز هستش میخواستم از ورودی coax یا optical استفاده کنم...

پس به نظر شما این مدل چطوره؟؟ منظور از لحاظ کیفیت صدا... مدل SBX ساپورت : http://au.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro

اگه ممکنه قیمتش رو هم بگین.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

Sapphire 7790 2Gb Oc
Intel i5 3750k Ivy Bridge
Enermax NAXN(Tomahawk II) 450W
ASUS B75M-A LGA1155 B75 MB
CORSAIR XMS3 4GB DDR3 1600
Green X7 Case Or X3

مادر برد و پاور برای این سیستم مناسب هست؟ فن جدا برای CPU چطور؟ همینطور کیس

ایم مدل رم رو بگیرم بعدا می تونم 4 گیگ دیگه بهش اضافه کنم؟

:)

ویرایش شده توسط AR!@N
لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون...

واسه این کارت صدا رو میخوام بخرم چون تو ورودی های آنالوگ یه نویز خیلی ریز هستش میخواستم از ورودی coax یا optical استفاده کنم...

پس به نظر شما این مدل چطوره؟؟ منظور از لحاظ کیفیت صدا... مدل SBX ساپورت : http://au.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro

اگه ممکنه قیمتش رو هم بگین.

الان این هست :

http://lioncomputer.ir/product/2688/Creative%20SB%20X-Fi%20Surround%205.1%20Pro%20USB/

قیمتش 239 تومانه .

بپرس که مدل SBX هست یا THX . البته فکر نکنم خیلی این 2 تا با هم فرق داشته باشن . فکر کنم الان SBX رو جانشین THX کرده . تو مشخصاتش این هست :

Connectivity

• Mic In/Line In
  • Headphone/Front Left & Right Speaker Output
  • Center/Sub Output
  • Rear Left & Right Speaker Output
  • Optical Digital Output
  • USB

این هم لینک محصول تو سایت اصلی :

http://us.store.creative.com/Creative-Sound-Blaster-XFi-Surround-5.1/M/B0044DEDCA.htm

لینک به دیدگاه

با سلام

سیستم من در حال حاظر:

cpu: intel i7-950

motherboard: gigabyte ga-x58a-ud3r

graphic: gigabyte geforce gt630

ram: 2x4 teamgroup 1333

قصد دارم سیستم رو تغییر بدم به:

cpu: i7-4770k

motherboard: z87

graphic: nemidoonam :D

ram: 4x8 gskill 2400

راهنمایی می خوام برای انتخاب مادربرد و کارت گرافیک، برای این 2 تا روی هم 600$ دارم.

خودم از GIGABYTE واقعا خوشم میاد؛ هیچ وقت محصولات گیگابایتم خراب نشده ولی قیمت مادربرد هاش یه خورده گرونه! :|

در مورد msi و asus نمیدونم؛ از محصولاتشون استفاده نکردم ولی میدونم که از برترین تولید کننده های سخت افزار هستن.

(از توی ایران نمی خواهم خرید کنم؛ قیمت های این سایت www.newegg.com به نظرم مناسب هستن)

خودم این 2 تا رو گزینه های خوبی میدونم ولی اگر میشه هم راهنمایی کنین هم چند تا محصول به جای این 2 تا پیشنهاد کنید.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131975

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814121807

--------------------------

http://www.msi.com/product/mb/Z87-GD65-GAMING.html#overview

http://www.msi.com/product/vga/N770-TF-4GD5-OC.html#overview

با تشکر.  :wub:

ویرایش شده توسط D4RK.Programmer
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

Sapphire 7790 2Gb Oc

Intel i5 3750k Ivy Bridge

Enermax NAXN(Tomahawk II) 450W

ASUS B75M-A LGA1155 B75 MB

CORSAIR XMS3 4GB DDR3 1600

Green X7 Case Or X3

مادر برد و پاور برای این سیستم مناسب هست؟ فن جدا برای CPU چطور؟ همینطور کیس

ایم مدل رم رو بگیرم بعدا می تونم 4 گیگ دیگه بهش اضافه کنم؟

:)

درود پردازنده سری k هست و قابلیت اورکلاک داره درحالی که مادربرد انتخابی شما این قابلیت رو نداره

پیشنهاد میشه اگه اورکلاک نمیکنید نیازبه فن نداره!

برای کیس نیازی به فن نیست!

برای رم هم میتونید بعدا ارتقا بدین و یک ماژول دیگه درکنارش بذارین

لینک به دیدگاه

با سلام

سیستم من در حال حاظر:

cpu: intel i7-950

motherboard: gigabyte ga-x58a-ud3r

graphic: gigabyte geforce gt630

ram: 2x4 teamgroup 1333

قصد دارم سیستم رو تغییر بدم به:

cpu: i7-4770k

motherboard: z87

graphic: nemidoonam :D

ram: 4x8 gskill 2400

راهنمایی می خوام برای انتخاب مادربرد و کارت گرافیک، برای این 2 تا روی هم 600$ دارم.

خودم از GIGABYTE واقعا خوشم میاد؛ هیچ وقت محصولات گیگابایتم خراب نشده ولی قیمت مادربرد هاش یه خورده گرونه! :|

در مورد msi و asus نمیدونم؛ از محصولاتشون استفاده نکردم ولی میدونم که از برترین تولید کننده های سخت افزار هستن.

(از توی ایران نمی خواهم خرید کنم؛ قیمت های این سایت www.newegg.com به نظرم مناسب هستن)

خودم این 2 تا رو گزینه های خوبی میدونم ولی اگر میشه هم راهنمایی کنین هم چند تا محصول به جای این 2 تا پیشنهاد کنید.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131975

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814121807

--------------------------

http://www.msi.com/product/mb/Z87-GD65-GAMING.html#overview

http://www.msi.com/product/vga/N770-TF-4GD5-OC.html#overview

با تشکر.  :wub:

مادربرد  maximus vi hero پیشنهاد بنده هست و گرافیک هم gtx 770 lightning msi

لینک به دیدگاه

درود پردازنده سری k هست و قابلیت اورکلاک داره درحالی که مادربرد انتخابی شما این قابلیت رو نداره

پیشنهاد میشه اگه اورکلاک نمیکنید نیازبه فن نداره!

برای کیس نیازی به فن نیست!

برای رم هم میتونید بعدا ارتقا بدین و یک ماژول دیگه درکنارش بذارین

ممنون . مادر بورد و فن مناسب برای OC معرفی کنید پس اگه ممکنه . فعلا نمی خوام OC کنم ولی اگه امکانش باشه بد نیست :D

ویرایش شده توسط AR!@N
لینک به دیدگاه

ممنون . مادر بورد و فن مناسب برای OC معرفی کنید پس اگه ممکنه . فعلا نمی خوام OC کنم ولی اگه امکانش باشه بد نیست :D

خواهش

باید از سری Z77 مادربرد تهیه کنید

سقف هزینه چقدره برای مادربرد و کولر؟

ترجیحا اگه اورکلاک حرفه ای نمی کنید z77vlk یا z77 vlx asus تهیه کنید حدود440 تومن

یا اگرقصد اورکلاک حرفه ای دارید Z77 v delux تهیه کنید با قیمت حدودی 750 تومن

و برای کولر thermalright frio پیشنهاد اول و درمورد ارزان تر thermalright true sprit 120 رو تهیه کنید

لینک به دیدگاه

سلام من تازه توی قطهات وارد شدم اگ اشتباه میگم استید تصحیح کنن سوکت 2011 در حال حاظر چسپست x79 هست و توی اینفورمیشنشون زده بهینه شده واسه سندی بریج...

یعنی این سری ها واسه سری جدید 2011 مثل 4930 4820 بهینه نیستن باید منتظر سری جدید بود؟

نظرتون در مورد این قطعات چیه

Kingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2400MHz x2

ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5

ASUS P9X79 2011 MB

Intel Core i7-4930K Ivy Bridge-E Processor

CASE GREEN X9 PREDATOR

TOPOWER FATALITY 850W Gaming PSU

مادر بورد واسه آورکلاک مناسب هست؟

کیسی میخوام که بزرگ باشه واسه گرافیک و کولر... به مشکل نخورم تحویشم مناسب باشه خودم x9 رو پیدا کردم ارزن تر یا بهتر اینم هست؟

پاور 850 کافیه؟ شاید بخوام SLI یا over کنم...

کولر خوب که نسبت به قیمتش خوب باشه واسه آور هم به کارم بیاد چی پیشنهاد میدید؟

دارم لپتاپم رو میفروشم 3.5 اگه بشه 3 تومنم بزارم روش یه کیس ببندم

کارمم رندربینک 3D MAX هست ممنون از دوستان

لینک به دیدگاه

سلام من تازه توی قطهات وارد شدم اگ اشتباه میگم استید تصحیح کنن سوکت 2011 در حال حاظر چسپست x79 هست و توی اینفورمیشنشون زده بهینه شده واسه سندی بریج...

یعنی این سری ها واسه سری جدید 2011 مثل 4930 4820 بهینه نیستن باید منتظر سری جدید بود؟

نظرتون در مورد این قطعات چیه

Kingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2400MHz x2

ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5

ASUS P9X79 2011 MB

Intel Core i7-4930K Ivy Bridge-E Processor

CASE GREEN X9 PREDATOR

TOPOWER FATALITY 850W Gaming PSU

مادر بورد واسه آورکلاک مناسب هست؟

کیسی میخوام که بزرگ باشه واسه گرافیک و کولر... به مشکل نخورم تحویشم مناسب باشه خودم x9 رو پیدا کردم ارزن تر یا بهتر اینم هست؟

پاور 850 کافیه؟ شاید بخوام SLI یا over کنم...

کولر خوب که نسبت به قیمتش خوب باشه واسه آور هم به کارم بیاد چی پیشنهاد میدید؟

دارم لپتاپم رو میفروشم 3.5 اگه بشه 3 تومنم بزارم روش یه کیس ببندم

کارمم رندربینک 3D MAX هست ممنون از دوستان

مادربورد های سری X79 با یک آپدیت بایوس میتونن سری 4xxx رو هم پشتیبانی کنن . اگر تولید جدید باشن بایوسشون آپدیت هست . اگر قدیمی باشن باید یک پردازنده سری 3xxx روشون بذارید و بایوس رو آپدیت کنید . بعد پردازنده 4xxx رو نصب کنید .

برای کار 3D بهتره که حداقل 16 گیگ رم تهیه کنید . 4 ماژول 4 گیگی برای این سیستم بهتره . چون حالت 4 کاناله کار میکنه  .

اگر کارتون فقط 3DMax هست میتونید ار کارت 580 استفاده کنید . این کارت به طور عجیبی تو 3D عالی کار میکنه . تا حدی که کارت 780 هم گاهی اوقات جا میمونه . به نظر من این کارت رو تهیه کنید بهتره . قیمت ارزونتری هم داره . دست دوم هم میشه تهیه کرد .

اگر میخوای SLI کنی و از کارتهایی مثل 580 و یا همون 770 استفاده کنی که بیشتر از 2 اسلات اشغال میکنن ، بهتره مادربوردی بگیری که سایز بزرگتری داشته باشه و فضای کافی برای نصب 2 مارت گرافیک بزرگ رو بده . چون اگر کوچک باشه و فاصله بین اسلاتهاش کم باشن نمیتونی 2 کارت بزرگ رو کنار هم بذاری . اگر نمیخوای SLI کنی مدا X79Pro رو بگیر . حدود 100 تومان گرونتر . ولی بورد بهتریه . برای SLI مادربورد Gigabyte GA-X79-UD5 پیشنهاد میکنم .

پاور رو برای اورکلاک و SLI 2 کارت 580 و یا 770 کم برداشتید . بهتره حداقل 1000 وات بگیرید . اون هم از برند معتبرتر . مثل گرین . اگر 1200 وات هم بردارید بهتره . چون سیستم شما مطمئنا به مدت طولانی روشن میمونه در حالت کار حداکثر و بهتره که پاور بهتری داشته باشه .

کولر پردازنده هم بستگی به بودجه و مقدار اور داره . اگر اورکلاک در حد معمولی باشه یک کولر مثل Thermalright HR-02 Macho با قیمت حدود 140 تومان جواب میده . اگر اورکلاک نیمه حرفه ای میخواهید بکنید بهتره که کولری در حد ThermalRight Silver Arrow SB-E Extreme Cooler که در حدود 300 تومانه بگیرید . اگر هم اورکلاک حرفه ای میخوایهید انجام بدید بهتره که واترکولینگ تهیه کنید .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام

مادربرد بنده پورت sata 3 نداره و فقط 6 تا پورت sata 2 داره ، میخواستم ببینم میتونم یه SSD روش نصب کنم؟ چون اکثر SSD ها ساتا 3 هستن دیگه درسته یا اینکه SSD SATA 2 هم داریم؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

لینک به دیدگاه

سلام

مادربرد بنده پورت sata 3 نداره و فقط 6 تا پورت sata 2 داره ، میخواستم ببینم میتونم یه SSD روش نصب کنم؟ چون اکثر SSD ها ساتا 3 هستن دیگه درسته یا اینکه SSD SATA 2 هم داریم؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

درود

نصب ssd sata3 بر روی پورت sata2 هیچ مشکلی نداره فقط ssdشما با سرعت sata2 کارخواهد کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...