رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ممنون.

ssd intel چطوره كيفيت خوبي داره؟

براي سيستمي كه كارش وبگردي و دانلود 24 ساعته هست يك ssd 64gb كفايت ميكنه؟

اینتل با توجه به قیمتش مورد خوبیه .

64 گیگ برای همچین سیستمی کافیه . فقط دانلودها رو طوری بذار که روی SSD نشینن .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

مانیتور 1080 برای گیم چی پیشنهاد میدید ؟

یکی از دوستان ASUS VX238H رو به من پیشنهاد کرده . اما شنیدم خرابیش زیاده پنلهای ایسوس

خواستم ببینیم انتخابهای دیگه ای هم دارم ؟ مثلا از سامسونگ یا برندهای دیگه چی مدلی خوبه ؟ ترجیحا 23 یا 24 اینچ باشه

من تا الان خرابی زیاد پنلهای ایسوس رو نشنیدم . ولی اگر سامسونگ میخوای سری جدید PLC اون به نظر خوب میاد . یکی دو تا از مشتریها بردن و فعلا که خیلی راضی هستن . Samsung 24D595 Plus 24inch با قیمت 749 و Samsung S24D395HP Plus 24inch با قیمت 699 .

لینک به دیدگاه

دوستان خودم موندم چیکار کنم، یه راهنمایی بکنید که پروندشو فردا ببندم بعد از سه ماه

میخوام مین و پردازنده ارتقاء بدم، منتهاش یه مدتی دنبال 4770K کار کرده بودم.

یه مدت هم دنبال 4790K بودم، هر چند کماکان هم هستم، ولی از حد نیازم بیشتر هست ، ولی خریدنش خالی از لطف هم نیست.

4690K هم انتخاب خوبیه.

ولی بگذارید مورد استفاده اش رو بگم، شاید باورتون نشه الان بصورت موقت از یه G1620 استفاده می کنم بدلیل اینکه i3 قبلیم رو فروختم که ارتقاء بدم، منتهاش این i3 4160 رو دیدم، با فرکانس 3.6 و 4 رشته پردازشی، چیز بدی نیست و انتخاب عاقلانه بهتر از تعجیل در خرید هست.

شرایط اینهان: یه R9 280X Toxic دارم، گیم هم زیاد نمیزنم ( میزنم ولی گیمر نیستم آخرش NFS و Battle و COD)، ولی میخوام مواقعی که گیم میزنم لگ نداشته باشم یا به اصطلاح با این گرافیک باتل نک نشه، قبلاً هم پرسیده بودم منتهاش پردازنده های جدید اینتل مثل i3 4370 هم با 3.8 فرکانس کاری پردازنده در راه هستند، نمیدونم چیکار کنم، صبر کنم، عجله کنم، چی رو انتخاب کنم؟

یه مطلب خنده دار دیگه، بودجه محدوده، تا این حد که اگر بخوام یه 4790K بخرم باید یه مین تو مایه های ASUS H81 M-C بگیرم که حتی بدون آپدیت بایوس این پردازنده رو ساپورت نمی کنه، در این حد درگیر این قضیه ام من، چه کنم؟  =)) 

پردازنده i5 مناسبتره . قیمت بهتری هم داره . البته اگر i7 کارکرده گیر بیاری هم میتونی به قیمت مناسب بگیری . ولی باز هم گرونتر از i5 در میاد .

اگر i7 کارکرده خواستی من یکی سراغ دارم . یکی از دوستان میخواد عوض کنه پردازنده خودش رو . هنوز برای فروش نذاشته ، ولی صحبتش رو کرده . خواستی بگو تا باهاش صحبت کنم .

لینک به دیدگاه

یه چیزی که برای 1366 جواب بده تا دوسال روی های

هرچه ارزون تر بهتر

پردازنده یا گرافیک یا رم ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عرض ادب 

به نظرتون سیستمی با مشخصات زیر ؛ 

ram 4gb

cpu core i3

vga 2gb 

h.d.d 500

میتونه نرم افزارهایی مثل ارتکم و پاور میل یا تریدی مکس رو بدون مشکل اجرا کنه؟

قیمت این قطعات به نظرتون چند میشه؟

اجرا که میتونه بکنه . ولی سرعت کار پایین هست .

قیمت بدون گرافیک حدود 660-670 میشه . ولی گرافیک رو میتونی از حدود 450 تومان برداری به بالا . 

لینک به دیدگاه

اجرا که میتونه بکنه . ولی سرعت کار پایین هست .

قیمت بدون گرافیک حدود 660-670 میشه . ولی گرافیک رو میتونی از حدود 450 تومان برداری به بالا . 

علت پایین بودن سرعتش ضعیف بودن تمام قطعات انتخابیه یا صرفا ضعف گرافیک یا cpu؟

ضمنا پاور چنین سیستمی باید چند وات باشه که به مشکل برنخوره؟

لینک به دیدگاه

رم خوب دو تا چهار گیگ چی خوبه؟

ظاهرا اینقدری تفاوت ببین باسها نیست

مادربرد من هم 1155 و تو اورکلاک بالاتر از 1600 ساپورت میکنه پس مهمه که XMP داشته باشه چون حوصله دستی اور کردن رو ندارم!

لینک به دیدگاه

سلام

درباره خرید هارد اینترنال سوال داشتم

بودجه من 200 تومن هست و یک هارد 1 ترا میخوام بگیرم

1 - آیا برند western digital به نظر شما خوبه ؟؟ خودتون چه برندی را پیشنهاد میکنید (البته نسبت به بودجه)

2 - سایز هد چیست و چطور سایز هد برای سیستم خودم ار بفهمم؟ نمیدونم باید 2.5 اینچی بگیریم یا 3.5

3 - سرعت چرخش 5400rmp یا 7200rmp ؟؟ (چون اختلاف قیمتی بینشون ندیدم)

4 - اگه western digital را پیشنهاد میکنید سری آبی یا سبز؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط hamedjj
لینک به دیدگاه

شما هردو رو پیشنهاد بدید خیلی ممنون

شما مقدار بودجه خودتون رو مشخص کنید .

پردازنده که نیست . رم رو میتونید 3 ماژول بگیرید . چون سه کاناله پشتیبانی میکنه . ولی برای فرکانس به مادربورد بستگی داره . کارت گرافیک هم به مقدار بودجه و پاور شما بستگی داره . پس مدل پاور رو هم مشخص کنید .

لینک به دیدگاه

بطور کامل مانیتور ۱۳۶۶ در ۸۷۶ و ارزون ترین سی پی یو و گرافیکی که تا دو سال بازی هارو روش high بازی کنم (پاور و... رو در نظر نگیرید اصلا)

لینک به دیدگاه

بطور کامل مانیتور ۱۳۶۶ در ۸۷۶ و ارزون ترین سی پی یو و گرافیکی که بتواند تا دو سال بازی هارو روش high بازی کنم (پاور و... رو در نظر نگیرید اصلا)

لینک به دیدگاه

به نظر شما میشه این قطعات رو با هزینه یک الی یک و دویست تهیه کرد؟

ram 2*2gb

cpu core i5

vga 2gb 

همراه با پاور و مادربورد در خور...

ولو اینکه برخی قطعات دست دوم باشه...

یه مشکلی هست که با توجه به بودجه کمم نمیدونم برای اجرای برنامه هایی مثل آرتکم با کتیا بهتره cpu core i5و vga 2gb باشه یا اینکه cpu core i3 و vga 4gb یعنی نمیدونم بیشتر رو گرافیک هزینه کنم یا پردازنده...

لینک به دیدگاه

wd آبی بگیر sata 3 سرعت چرخش 7200 .نسبت به segate طول عمرش بهتر است.3.5 اینچی هستش.سبز سرعتش کم است 5400 rmp هست.خودم wd آبی دا رم وخیلی رازی هستم ازش.

لینک به دیدگاه

wd آبی بگیر sata 3 سرعت چرخش 7200 .نسبت به segate طول عمرش بهتر است.3.5 اینچی هستش.سبز سرعتش کم است 5400 rmp هست.خودم wd آبی دا رم وخیلی رازی هستم ازش.

مرسی که راهنمایی کردی

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

من باید یک پردازنده LGA775 برای یک سیستمی بخرم،

با توجه به اینکه اینها قدیمی هستن و احتمال کارکرده بودنشون بالاست، تو فروشگاه های اینترنتی جایی رو برای خرید این پردازنده ها پیشنهاد میدید که مطمئن باشم از خریدم؟

به صورت حضوری چطور ؟ کجا برم سراغشون ؟ و اینکه به صورت باکس پیدا میشن ؟ یا فقط Tray ؟

و در آخر اینکه کلا توی این سری CPU ها مدل خاصی هست که پیشنهاد بدین ؟ البته به غیر از سری Core 2 Quad که قیمتاشون بالاست...

نظر خودم روی Core 2 Duo E8500 هستش 

شاید هم Pentium Dual Core E5700 ...

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
بنده قصد خرید سیستم کاملی رو دارم برا کارهای زیر :
- گیم
- طراحی انیمیشن
- فیلم 4K
- 3D max
- Maya
- Cinema 4D

البته تو موارد بالا بنده کارآموز هستم.
الان بین 2 تا انتخاب موندم.
Z97 OR X99
توی چیپ ست 99 هم بین 5960 و 5930 موندم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.
قطعات زیر رو هم دارم.
تلویزیون 4K
Corsair AX1500i
XSPC Complete Water cooling Kit
ممنون میشم که بنده رو راهنمایی میفرمایید.

پ ن : این سوال رو توی چند تا فروم مطرح کردم تا نتیجه گیری جامعی بگیرم. پوزش میخوام اگه تکراری هست برا بعضی از دوستان.

ویرایش شده توسط Santa Cruise
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

بنده قصد خرید سیستم کاملی رو دارم برا کارهای زیر :

- گیم

- طراحی انیمیشن

- فیلم 4K

- 3D max

- Maya

- Cinema 4D

البته تو موارد بالا بنده کارآموز هستم.

الان بین 2 تا انتخاب موندم.

Z97 OR X99

توی چیپ ست 99 هم بین 5960 و 5930 موندم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

قطعات زیر رو هم دارم.

تلویزیون 4K

Corsair AX1500i

XSPC Complete Water cooling Kit

ممنون میشم که بنده رو راهنمایی میفرمایید.

پ ن : این سوال رو توی چند تا فروم مطرح کردم تا نتیجه گیری جامعی بگیرم. پوزش میخوام اگه تکراری هست برا بعضی از دوستان.

مسلما X99 بهتره . ولی مشکلش اینه که قیمت رمهای DDR4 خیلی بالاست .

5930 هم به خوبی از پس کار بر میاد . حتی مدل 5820 هم کارایی خوبی داره . فقط چند درصد از 5930 ضعیفتره . ولی در کل فعلا پلتفرم گرونیه .

لینک به دیدگاه

من تا الان خرابی زیاد پنلهای ایسوس رو نشنیدم . ولی اگر سامسونگ میخوای سری جدید PLC اون به نظر خوب میاد . یکی دو تا از مشتریها بردن و فعلا که خیلی راضی هستن . Samsung 24D595 Plus 24inch با قیمت 749 و Samsung S24D395HP Plus 24inch با قیمت 699 .

فرقشون چیه ؟ فقط از لحاظ ظاهری یا اون که گرونتره ویژگی خاصی داره ؟

لینک به دیدگاه

فرقشون چیه ؟ فقط از لحاظ ظاهری یا اون که گرونتره ویژگی خاصی داره ؟

روی کاغذ که فرقی ندارن . به نظر ظاهری میاد فرقشون .

لینک به دیدگاه

مسلما X99 بهتره . ولی مشکلش اینه که قیمت رمهای DDR4 خیلی بالاست .

5930 هم به خوبی از پس کار بر میاد . حتی مدل 5820 هم کارایی خوبی داره . فقط چند درصد از 5930 ضعیفتره . ولی در کل فعلا پلتفرم گرونیه .

خیلی ممنونم که وقت گذاشتین و جواب دادین.

یه سوال دیگه دارم از خدمتتون.

تو سری 79 تفاوت خیلی زیادی بین 4960 و 4930 نبود. حداقلش این بود که تو تعداد هسته ها برابر هستن.

الان میخوام ببینم تو این سری تفاوت بین 5960 و 5930  چقدر هست ؟

میخوام ببینم cost benefit برا کدوم cpu بیشتره.

خیلی ممنونم از شما

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم که وقت گذاشتین و جواب دادین.

یه سوال دیگه دارم از خدمتتون.

تو سری 79 تفاوت خیلی زیادی بین 4960 و 4930 نبود. حداقلش این بود که تو تعداد هسته ها برابر هستن.

الان میخوام ببینم تو این سری تفاوت بین 5960 و 5930  چقدر هست ؟

میخوام ببینم cost benefit برا کدوم cpu بیشتره.

خیلی ممنونم از شما

خواهش میکنم .

اینجا هم همینطوره . بستگی به نرم افزارهایی داره که استفاده میکنید . اگر نرما افزار بتونه از نتمام هسته های پردازنده استفاده کنه ، مطمئنا تاثیر بیشتری داره . ولی فکر نکنم نرم افزارهایی که شما استفاده میکنید قابلیت استفاده از 8 هسته و 16 ترید رو داشته باشن . اگر هم بتونن استفاده کنن ، این تفاوت به قیمتش نمیارزه . تقریبا 2 برابر قیمت داره 5960 . اگر 30 درصد گرونتر بود میشد گفت ارزش داره . ولی برای مثلا 5 درصد کارایی بیشتر باید نزدیک به 100 درصد هزینه بیشتر بکنید که ارزش نداره به نظر من . ضمن اینکه تفاوت 5820 هم خیلی زیاد نیست با 5930 . در حد 200 هرتز فرکانس و تعداد لنز PCI-E . این لینک ها رو ببین :

http://ark.intel.com/compare/82932,82931,82930

http://www.anandtech.com/show/8426/the-intel-haswell-e-cpu-review-core-i7-5960x-i7-5930k-i7-5820k-tested/5

لینک به دیدگاه

سلام، وقت بخیر 

می خواستم سیستم قبلیمو ارتقا بدم و 1 سیستم جدید به منظور گیم در رنج قیمتی 2 ملیون با تلورانس حدودا 200 تومن جمع کنم. هارد و کیس ودی وی دی ومانیتور موجوده. با توجه به یسری مشورت ها این سیستم مد نظرمه میخواستم از شما ها که متخصص هستید تو این زمینه راهنمایی بگیرم.

Intel Core i3 4160
Gigabyte GA-H81M-S2PV
Kingston HyperX Fury 4GB DDR3 1600MHz CL10
Corsair VS550
Gigabyte GTX 760 OC WF 3X 2GB

قیمت اینا میشه حدودا 1900 . حالا سوال اینکه:

1 اینکه این سیستم مشکل خاصی از نظر سازگاری با هم ندارن؟ و یا اگه کلا پیشنهاده دیگه ای دارید ممنون میشم.

2 اینکه اگر بخوام مثلا 300 دیگه بیشتر خرج کنم CPU رو ببرم رو core i5 مثلا 4690 یا اینکه گرافیکو ببرم بالاتر مثلا 760 4gb یا 770 یا ...؟ (من که بلد نیستم ولی حسم میگه شاید این cpu برا بازی اذیتم کنه و لگ بندازه)

3 اینکه اگه بخوام این تغییره 2 رو ایجاد کنم نیازی به تغییره مادر برد ندارم؟ این جوابگو هست؟

خیلی ممنونم از راهنماییتون عزیزان

لینک به دیدگاه

سلام، وقت بخیر 

می خواستم سیستم قبلیمو ارتقا بدم و 1 سیستم جدید به منظور گیم در رنج قیمتی 2 ملیون با تلورانس حدودا 200 تومن جمع کنم. هارد و کیس ودی وی دی ومانیتور موجوده. با توجه به یسری مشورت ها این سیستم مد نظرمه میخواستم از شما ها که متخصص هستید تو این زمینه راهنمایی بگیرم.

Intel Core i3 4160

Gigabyte GA-H81M-S2PV

Corsair VS550

1 اینکه این سیستم مشکل خاصی از نظر سازگاری با هم ندارن؟ و یا اگه کلا پیشنهاده دیگه ای دارید ممنون میشم.

2 اینکه اگر بخوام مثلا 300 دیگه بیشتر خرج کنم CPU رو ببرم رو core i5 مثلا 4690 یا اینکه گرافیکو ببرم بالاتر مثلا 760 4gb یا 770 یا ...؟ (من که بلد نیستم ولی حسم میگه شاید این cpu برا بازی اذیتم کنه و لگ بندازه)

3 اینکه اگه بخوام این تغییره 2 رو ایجاد کنم نیازی به تغییره مادر برد ندارم؟ این جوابگو هست؟

1. سیستم مشکل خاصی نداره و راه میفته.

2. درسته بیشتر پول بذارید RAM و CPU رو بالا ببرید. چون اگه این 2 قطعه ضعیف باشن و کم بیارن، لگ ها اصلا قابل حل شدن نیستن، اما اگه کارت گرافیک کم باره فوقش یه گزینه رو off میکنیم یا کیفیت رو یکمی کم میکنیم.

3. نه نیازی به تغییر مادربرد نیست.

حالا یه چیز دیگه، اگه رزولیشن مانیتورتون 1080p هست بهتره حداقل کارت گرافیکتون 3 گیگ VRAM داشته باشه.

نظر من اینه:

Intel Core i5-4690

Adata XPG v2 2x4 1600Mhz

اگه هم میتونید کارت گرافیکتون رو R9 280X یا R9 270X 4GB, GTX760 4GB بگیرید برای رزولیشن 1080p.

لینک به دیدگاه

سلام، وقت بخیر 

Intel Core i3 4160

Gigabyte GA-H81M-S2PV

Corsair VS550

چند تا پیشنهاد دارم :

رم رو حتما 8 گیگ بگیرید . 2 ماژول 4 گیگی

مادربورد رو سعی کنید چیپ بالاتر بگیرید B85 یا H97 ترجیحا H97 .  چون چیپ H81 امکانات کمی داره . مهمترینشون ورژن PCI-E اونه که 2 هست و باعث میشه کارت با تمام توان نتونه کار کنه .

پردازنده بد نیست برای بازی . مشکل خاصی براتون ایجاد نمیکنه . البته بستگی به رزولوشن مانیتور و سطح کیفی که بازی میکنید داره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...