رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مشکل نویز پمپ در واترکولرهای AIO مثل coil whine کارت گرافیک کاملا شانسی هست هرچند متاسفانه در cooler master بیشتر از corsair دیده میشه  .متاسفانه درمورد deep cool نظری ندارم چون تجربه ی استفاده نداشتم و از نزدیک در محیط کم صدا عملکردش رو ندیدم.و این رو هم درنظر داشته باشین که بدلیل ابطال گارانتی امکان بازکردن وجود نداره درصورتی که مانند بعضی از دوستان گمان کنید مشکل با هواگیری حل میشه.اما ممکن هست مثل بنده خوش شانس باشین و هیچ نویزی از پمپ شنیده نشه در صورتی که درب کیس بسته هست و با تعویض فن ها با مواردی مثل noctua nf-12 در rpm 1200 به سختی نویز آزاردهنده و قابل توجهی  بشنوین.درنظر داشته باشین فن های کیس بنده هم corsair هست و عموما محیط آرام و ساکتی در منزل دارم و فقط در load کامل کمی صدای باد فن ها شنیده میشه که به هیچ عنوان آزاردهنده نیست و در بیشتر موارد ممکنه نویز کارت گرافیکتون بیشتر باشه بخصوص اگه g1 باشه.درصورتی که قصد اورکلاک زیادی ندارین حتی مواردی مانند noctua nh-u12s یا noctua nh-u14s هم کفایت میکنه و هر مشکلی داشته باشه گارانتی قابل اعتمادش پوشش خواهد داد.در حالت کلی زیاد حساس نباشین و بخصوص اگر کاربری گیم هست بیشتر نویز توسط صدای بازی در اکثر موارد دفع میشه و نیاز به هزینه ی اضافی نیست و انتخاب های ارزان تر و مناسب تری دارین. خارج از گیم هم اگه فن ها pwm باشن مشکلی نخواهید داشت.

مو

در صفحه های قبل توضیح داده بودم سیستم رو برای چه کاری میخوام. اصلا قصدم گیم نیست و حتی کارت گرافیک هم نمیخوام بخرم. سیستم رو برای برنامه نویسی میخوام.

با کلی تحقیق تصمیم گرفتم Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho رو با 144 تومن بگیرم. تقریبا بی صداست و ریوو های خوبی داشته، از اونجایی که اهل اور نیستم هم نباید مشکلی پیش بیاد، البته اگه Rev.B بود بهتر بود

یک پاور 600 وات سیلوراستون هم از سیستم قدیمیم دارم برای 5 سال پیشه... یکبار تعمیر شده منتها، مشکلش این بود که باید کلی تو برق میموند تا استارت بخوره  :D یادمه تعمیرکار گفتش که خازن هاش خراب شده بود و عوضش کردم. اما به شدت صدای کمی داره، میتونم ازش استفاده کنم یا ممکن به سیستم صدمه بزنه؟ الان رو سیستم قدیمیم هست و مشکلی نداره...

چجوری میتونم تستش کنم؟

ممنون از راهنمایی هاتون

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان سیستم  من رو پایین مشاهده میکنید من میخوام gta v رو با رزولوشن 1360 بیارم اما نمیتونم روی 800*600 خودش تنظیم میکنه و همچنین من بازی واچ داگز و ولفنشتاین و بتلفید 4 رو بدون تیک اوورده اما فیفا 14 و همچنین این بازی رو تیک میزنه چون گرافیکم پایین هست میخوام با کمترین هزینه با رزولوشن 1360 به راحتی بازی رو اجرا کنم لطفا قطعات پیشنهادیتون رو بنویسین ممنون :)

Snapshot_2015_08_08_015111.png

Snapshot_2015_08_08_015042.png

ویدیو آپارات ببینین چطوری تیک میزنه رو اصابه ادمه دوستان یه راهی بگین دیگه کسی نبود انجمن به این بزرگی

http://www.aparat.com/v/yQiSn

ویرایش شده توسط amin12zagros
لینک به دیدگاه

در صفحه های قبل توضیح داده بودم سیستم رو برای چه کاری میخوام. اصلا قصدم گیم نیست و حتی کارت گرافیک هم نمیخوام بخرم. سیستم رو برای برنامه نویسی میخوام.

با کلی تحقیق تصمیم گرفتم Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho رو با 144 تومن بگیرم. تقریبا بی صداست و ریوو های خوبی داشته، از اونجایی که اهل اور نیستم هم نباید مشکلی پیش بیاد، البته اگه Rev.B بود بهتر بود

یک پاور 600 وات سیلوراستون هم از سیستم قدیمیم دارم برای 5 سال پیشه... یکبار تعمیر شده منتها، مشکلش این بود که باید کلی تو برق میموند تا استارت بخوره  :D یادمه تعمیرکار گفتش که خازن هاش خراب شده بود و عوضش کردم. اما به شدت صدای کمی داره، میتونم ازش استفاده کنم یا ممکن به سیستم صدمه بزنه؟ الان رو سیستم قدیمیم هست و مشکلی نداره...

چجوری میتونم تستش کنم؟

ممنون از راهنمایی هاتون

انتخاب خوبی هست .درمورد پاور هم بنده پیشنهاد میکنم یه پاور جدید خریداری کنین و رابطه ی خوبی با پاور تعمیری ندارم.بازهم نظر اساتید ببینین در این زمینه چیه .

لینک به دیدگاه

کیسی که توش Giga GTX 970 G1 Gaming جا بشه ، الان تو فروشگاه چی موجوده ؟

بین کیس های زیر کدومها مناسبند ؟ بودجه برای کیس دور بر 200-250 هستش

http://lioncomputer.ir/product/4366/RaidMax+Vortex+V3+Case/#prettyPhoto

http://lioncomputer.ir/product/4365/RaidMax+Vortex+Case/

http://lioncomputer.ir/product/2744/RaidMax+Case+Cobra/

http://lioncomputer.ir/product/3646/DeepCool+TESSERACT+BF+Case/#prettyPhoto

http://lioncomputer.ir/product/4411/RaidMax+Cobra+Z+Case/#prettyPhoto

ویرایش شده توسط king of north
لینک به دیدگاه

سلام دوستان . ی سیستم هست با مشخصات زیر که استفاده نشده هستش و  قصد تغییرشو داریم :

MotherBoard: ASUS Z97 Ranger VII

CPU: Intel Core i7 4790k

VGA: Giga GTX 980 G1 Gaming

Ram: 2*8 GB 2400

Case : Green X7

HDD: 2TB

ODD و SSDهم داره منتهی دقیقا نمیدونم چی هستش . پاور هم فکر میکنم 750 باشه

---------------------------------------------

میخواییم این کیس رو تا جایی که امکان داره قیمتشو بیاریم پایین ( اول قرار بود صبر کنیم این فروش بره تا یه کیس جدید ببنیدیم ولی تصمیم گرفتیم از همین بزنیم )

تغغیراتی که خودم توش دادم به شرح زیره :

۱. پردازنده به i7 4790 تغییر کنه
۲. رم به ۸گیگ( ۲ماژول ۴گیگی ) 1600 تغییر پیدا کنه
۳. گرافیک با giga gtx 970 g1 gaming یا zotac gtx 970 amp extreme edition عوض بشه
۴. پاور به green 650gold یا ۷۰۰ تقلیل پیدا کنه .

اگر باز میشه تغغیراتی انجام داد راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . ی سیستم هست با مشخصات زیر که استفاده نشده هستش و  قصد تغییرشو داریم :

MotherBoard: ASUS Z97 Ranger VII

CPU: Intel Core i7 4790k

VGA: Giga GTX 980 G1 Gaming

Ram: 2*8 GB 2400

Case : Green X7

HDD: 2TB

ODD و SSDهم داره منتهی دقیقا نمیدونم چی هستش . پاور هم فکر میکنم 750 باشه

---------------------------------------------

میخواییم این کیس رو تا جایی که امکان داره قیمتشو بیاریم پایین ( اول قرار بود صبر کنیم این فروش بره تا یه کیس جدید ببنیدیم ولی تصمیم گرفتیم از همین بزنیم )

تغغیراتی که خودم توش دادم به شرح زیره :

۱. پردازنده به i7 4790 تغییر کنه

۲. رم به ۸گیگ( ۲ماژول ۴گیگی ) 1600 تغییر پیدا کنه

۳. گرافیک با giga gtx 970 g1 gaming یا zotac gtx 970 amp extreme edition عوض بشه

۴. پاور به green 650gold یا ۷۰۰ تقلیل پیدا کنه .

اگر باز میشه تغغیراتی انجام داد راهنمایی کنید

مادر بورد h97-plus میتونی بگیری یا h81 یا z97 anniversary

کس هم میتونی x3 viper بگیری

گرافیک میتونی galax بگیری بشه 1200

کمتر از اینم باید بری سراغ دست دوم گرفتن

لینک به دیدگاه

مادر بورد h97-plus میتونی بگیری یا h81 یا z97 anniversary

کس هم میتونی x3 viper بگیری

گرافیک میتونی galax بگیری بشه 1200

کمتر از اینم باید بری سراغ دست دوم گرفتن

کیس و مادر برد عوض بشه ، کلا میشه یه سیستم جدید که . دردسر نداره عوض کردن این دو ؟ فروش اون قطعات سخت نیس ؟

لینک به دیدگاه

کیس و مادر برد عوض بشه ، کلا میشه یه سیستم جدید که . دردسر نداره عوض کردن این دو ؟ فروش اون قطعات سخت نیس ؟

مادربورد فک کنم سخت باشه چون رده بالاس...

دردسرم نداره عوض کردنش...

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

یه مانیتور میخوام حدود یک میلیون تومن. بهترین انتخاب کدومه؟ تو لیون هم موجود باشه چون از همینجا میخوام بگیرم

Sent from my XT1096 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

یه مانیتور میخوام حدود یک میلیون تومن. بهترین انتخاب کدومه؟ تو لیون هم موجود باشه چون از همینجا میخوام بگیرم

به نظرم این بهترین گزینه هستش:

http://lioncomputer.ir/product/5577/BenQ+RL2755HM+27inch+1ms+Gaming+Monitor/#prettyPhoto

لینک به دیدگاه

عجب چیزیه! فقط یه سوال این پنل های تی ان از آی پی اِس بهترن؟ از ایسوس چی پیشنهاد میدین؟

لینک به دیدگاه

عجب چیزیه! فقط یه سوال این پنل های تی ان از آی پی اِس بهترن؟ از ایسوس چی پیشنهاد میدین؟

Sent from my XT1096 using Tapataltn

IPS بهتره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان سیستم  من رو پایین مشاهده میکنید من میخوام gta v رو با رزولوشن 1360 بیارم اما نمیتونم روی 800*600 خودش تنظیم میکنه و همچنین من بازی واچ داگز و ولفنشتاین و بتلفید 4 رو بدون تیک اوورده اما فیفا 14 و همچنین این بازی رو تیک میزنه چون گرافیکم پایین هست میخوام با کمترین هزینه با رزولوشن 1360 به راحتی بازی رو اجرا کنم لطفا قطعات پیشنهادیتون رو بنویسین ممنون :)

Snapshot_2015_08_08_015111.png

Snapshot_2015_08_08_015042.png

ویدیو آپارات ببینین چطوری تیک میزنه رو اصابه ادمه دوستان یه راهی بگین دیگه کسی نبود انجمن به این بزرگی

http://www.aparat.com/v/yQiSn

لینک به دیدگاه

احتمالش هست به خاطر کمبود حافظه گرافیکی باشه ( حافظه گرافیکی شما 768 مگابایته ولی بازی های جدید مثل gta حداقل یک گیگ memory میخوان ). یه کارت با حافظه بالاتر و قدرت بیشتر بگیرید .

البته تیک بازی فیفا رو شاید بشه با دستکاری تنظیمات درست کرد مثل فعال کردن sync و محدود کردن فریم به 60 .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

احتمالش هست به خاطر کمبود حافظه گرافیکی باشه ( حافظه گرافیکی شما 768 مگابایته ولی بازی های جدید مثل gta حداقل یک گیگ memory میخوان ). یه کارت با حافظه بالاتر و قدرت بیشتر بگیرید .

البته تیک بازی فیفا رو شاید بشه با دستکاری تنظیمات درست کرد مثل فعال کردن sync و محدود کردن فریم به 60 .

من گرافیکم آنبرد هست برای همین دیروز گرافیکم رو از 760 رسوندم به دو گیگ در واقع آور کلاک کردم.بازم جاده همون شکلی میشد به نظرتون از پردازنده من نمیتونه باشه؟چون پردازنده من دو هسته ای هست؟!

ویرایش شده توسط amin12zagros
لینک به دیدگاه

دوستان بهترین مدل رم 8گیگ با فرکانس 1866 برای بازی چی هست ؟؟؟

تک کانال بهتره یا دو کاناله؟

لینک به دیدگاه

دوستان بهترین مدل رم 8گیگ با فرکانس 1866 برای بازی چی هست ؟؟؟

تک کانال بهتره یا دو کاناله؟

درود

بهترین رم 8 گیگ واسه بازی کردن این مدل  Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 1600Mhz CL7 DDR3 Ram.

چون مادربرد شما دو کاناله پشتیبانی میکنه بهتره 2 کاناله تهیه کنید.

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

درود

بهترین رم 8 گیگ واسه بازی کردن این مدل  Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 1600Mhz CL7 DDR3 Ram.

چون مادربرد شما دو کاناله پشتیبانی میکنه بهتره 2 کاناله تهیه کنید.

مرسی ولی این مدل که معرفی کردی فرکانس 1600 هست نه 1866! 

لینک به دیدگاه

:huh: :huh: :huh: :| :| :|

مدلی که ایشون پیشنهاد کردن خیلی بهتره ولی اینم یک 1866

kingeston hyperx fury

لینک به دیدگاه

دوست عزیز توی تست هایی که از رم ها در هنگام بازی کردن گرفتم به این نتیجه رسیدم رم با فرکانس بیشتر از 1600 در بازی تاثیر نداره.

لینک به دیدگاه

بین اینا کدوم انتخاب بهتریه؟

asus mx239h

asus vs278h

benq rl2755hm

لینک به دیدگاه

main...msi z77

vga...r7250or 750ti msi

cpu...i5 3340

power...gp600 green

ram...8gb corsaur

led...asus .vs228 22inch

برای الان این سیستم قدیمی محسوب میشه و از خرید این سیستم خودداری کنید .

بهتره سوکت 1150 استفاده کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...