رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

میخواستم بدونم این قطعه رو کجا میتونم گیر بیارم

کارت 2 پورت USB 3.0 PCMCIA EXPRESS

این هم تصویرش:

دقیقا از همین نوعی میخوام که با لپ تاپ فیت بشه ، یعنی قسمت اضافه ای بیرون نیاد.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان ! تاپیک دیگه ای نبود یا من ندیدم که بپرسم لطفا می کنید اگر پاسخ بدید : رم 8 گیگ corsair دارم 1600 تک کانال ! پیشنهاد تعویض با همین مدل رو دارم از طرف یکی از دوستان به صورت 4*2 با همین تایمینگ و مدل ! ارزش داره که عوض کنم ؟ بعد باید با چه نرم افزاری سلامتی رم رو به صورت 100 درصد و اطمینانی چک کرد که دیگه شکی باقی نمونه واسه خرابی یا مشکل داشتن رم ؟ کلا هر راهی برای تست رم هست برای سلامت یا داشتن ایراد بفرمایید ! نکته آخر میگن استفاده از 4 کانال رم خوب نیست و فشار به مین یا سی پی یو میاره ؟ این حرف چقدر علمی و درسته ؟؟؟؟ مثلا در آینده 4 تا 4 بذارم ضعیف تر هست از 2 تا 8 ؟؟؟ تشکر  @};- ( دوستانی که اطلاع تخصصی و دقیق در این موضوع دارن لطفا فقط پاسخ بدن )  @};-  :wub:

سیستم من : 

4670

B85 plus

8*1 corsair 1600

2 تا 4 بهتره!

4 تا رم هم روی بورد هیچ مشکلی نداره و خیلی هم طبیعی هست! ^_^

خیالت راحت، هیچ مشکلی پیش نمیاد...

برای تست هم یه نرمافزاری بود که رم ها رو کاملا لود میکرد و تست میکرد که مشکلی دارند یا نه!

اگه درست یادم باشه اسمش memtest بود!(شایدم یه چیزی شبیه این :-? )

لینک به دیدگاه

سلام دوستان این کیس رو یکی از بچه ها میخواد بفروشه 8 ماهه خریدش ولی قسم میخوره 2 روز کار نکرده همش تو کاور بوده لطفا راهنماییم کنید چقدر بخرمش خوبه؟ اصلا بخرمش یا پول بزارم روش بهترشو بخرم؟

cpu 4790 3.6gh/8m 1150

mb asus z97-k

ram corsair 8g/2133

HDD 1T wes

VGA Asus GT740 Gforce 2GD5

case green X3 Gaming

power green 700a-Hp

DVD Rw Liton 24X

ممنون میشم دوستانی که جواب میدن اگه تونستن مسیج هم کنن واسم 09365900247

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ! تاپیک دیگه ای نبود یا من ندیدم که بپرسم لطفا می کنید اگر پاسخ بدید : رم 8 گیگ corsair دارم 1600 تک کانال ! پیشنهاد تعویض با همین مدل رو دارم از طرف یکی از دوستان به صورت 4*2 با همین تایمینگ و مدل ! ارزش داره که عوض کنم ؟ بعد باید با چه نرم افزاری سلامتی رم رو به صورت 100 درصد و اطمینانی چک کرد که دیگه شکی باقی نمونه واسه خرابی یا مشکل داشتن رم ؟ کلا هر راهی برای تست رم هست برای سلامت یا داشتن ایراد بفرمایید ! نکته آخر میگن استفاده از 4 کانال رم خوب نیست و فشار به مین یا سی پی یو میاره ؟ این حرف چقدر علمی و درسته ؟؟؟؟ مثلا در آینده 4 تا 4 بذارم ضعیف تر هست از 2 تا 8 ؟؟؟ تشکر  @};- ( دوستانی که اطلاع تخصصی و دقیق در این موضوع دارن لطفا فقط پاسخ بدن )  @};-  :wub:

سیستم من : 

4670

B85 plus

8*1 corsair 1600

نرم افزار تست سلامت رم کامپیوتر

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

سلام دوستان این کیس رو یکی از بچه ها میخواد بفروشه 8 ماهه خریدش ولی قسم میخوره 2 روز کار نکرده همش تو کاور بوده لطفا راهنماییم کنید چقدر بخرمش خوبه؟ اصلا بخرمش یا پول بزارم روش بهترشو بخرم؟
cpu 4790 3.6gh/8m 1150
mb asus z97-k
ram corsair 8g/2133
HDD 1T wes
VGA Asus GT740 Gforce 2GD5
case green X3 Gaming
power green 700a-Hp
DVD Rw Liton 24X
ممنون میشم دوستانی که جواب میدن اگه تونستن مسیج هم کنن واسم 09365900247

درود

دوست عزیز شما اگه این سیستم واسه گیم میخوای به هیچ عنوان توصیه نمیشه.شما بودجتونو برای خرید کیس مشخص کنید تا دوستان شما را راهنمایی کنند.

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز شما اگه این سیستم واسه گیم میخوای به هیچ عنوان توصیه نمیشه.شما بودجتونو برای خرید کیس مشخص کنید تا دوستان شما را راهنمایی کنند.

والله من کارم نمایشگاه هست دوره ای انجام میشه میبینین 3 ماهی یبار 2000 تا دی وی دی رایت میکنم میخواستم اینو بگیرم که 4 تا رایتر همزمان رایت می کنن سیستم کم نیاره و همچنین واسه کار توی منزل و گرافیک و فوتوشاپ مخصوصا و اینکه بازی من فقط در حد pes 2015 مه چیز دیگه...

ضمنا من قصدم خرید نبود اینو یکی از بچه ها خواست بفروشه خواستم اگه نیازمو برطرف میکنه بدونم نظر شما دوستان رو چقدره که بیارزه اونو خرید

لینک به دیدگاه

تشکر از همه دوستان عزیز مثل همیشه راهنمایی کردید !  @};-  :) فقط بخش آ[ر سوالم چی شد ؟ 4 تا 4 مشکلی برای سیستم پیش میاره و استاندارد نیست ؟؟ شنیدم میگن فقط واسه سوکت 2011 خوبه و مثلا 1150 کارایی نداره این روش ؟ 

دوست عزیز باید چطور با این نرم افزار کار کرد ؟ بلد نیستم آخه ...  :D  :(

ویرایش شده توسط Google
لینک به دیدگاه

سلام

میخوام ی سیستم گیمینگ جمع کنم
پردازنده core i5-4460  و گرافیک هم gtx 960

برد رو  h81 میذارم ،اما میخوام بدونم با برد h97 در کل چقدر تفاوت تو گیم ایجاد میکنه،این تفاوت در حدی هست که برد رو عوض کنم؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

برد رو  h81 میذارم ،اما میخوام بدونم با برد h97 در کل چقدر تفاوت تو گیم ایجاد میکنه،این تفاوت در حدی هست که برد رو عوض کنم؟

ممنون

خیر تفاوتی در گیم ایجاد نمیکنه

اگر امکانش هست 970 اگه بتونین بگیرین خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

تشکر از همه دوستان عزیز مثل همیشه راهنمایی کردید !  @};-  :) فقط بخش آ[ر سوالم چی شد ؟ 4 تا 4 مشکلی برای سیستم پیش میاره و استاندارد نیست ؟؟ شنیدم میگن فقط واسه سوکت 2011 خوبه و مثلا 1150 کارایی نداره این روش ؟ 

اگه منظورتون کواد هست باید بهتون بگم اصلا بدرد مادربرد های دوال نمیخورند چون نمیتونید از قابلیتش کواد استفاده کنید.یا 2 هشت بگیرید یا دو تا دوال 4*2+4*2 =16

لینک به دیدگاه

والله من کارم نمایشگاه هست دوره ای انجام میشه میبینین 3 ماهی یبار 2000 تا دی وی دی رایت میکنم میخواستم اینو بگیرم که 4 تا رایتر همزمان رایت می کنن سیستم کم نیاره و همچنین واسه کار توی منزل و گرافیک و فوتوشاپ مخصوصا و اینکه بازی من فقط در حد pes 2015 مه چیز دیگه...

ضمنا من قصدم خرید نبود اینو یکی از بچه ها خواست بفروشه خواستم اگه نیازمو برطرف میکنه بدونم نظر شما دوستان رو چقدره که بیارزه اونو خرید

ببین جناب این کیس رو بخوایید نو ببندید:

Intel i7 4790K 1108

Asus Z97-k USB3.1 539

WD Blue 1 TB 179

Asus GT 740 400

تقریبی چون دیگه موجود نیست Corsair Vengeance 2133 1x8GB 248

Case Green X3 Viper 220

Green 700HP 306

liteon DVD writter 50

-----------------------------------------------------------------------------------

3.050.000

ایشون 8 ماه پیش سیستم رو خریدن یه حساب سر انگشتی که انجام بدید و 30 درصد باید از این قیمت کم کنید یعنی:2.135.000 قیمت منصفانه ایه دیگه حالا شما هر چی تونستی چونه بزنی با خودته.البته این نکته رو هم توجه داشته باشید که اون مادربردی که من نوشتم جدید تره ضمن اینکه در مورد هارد هم باید تست بگیرید ببنید چقدر کار کرده.رم هاش هم موجود نیست که بشه قیمت درست داد اما تقریبا همون 248-260 اینجورا بوده(حالا بسته به اینکه اصلا کدوم مدل corsair هستش فرق داره.)ولی مطمئن باشید جواب کارتون رو که می ده هیچ خیلی بیشتر از نیازتون هم هست...

لینک به دیدگاه

پردازنده  900

مادربرد  450

رم 200

هارد اگه بلو باشه 150

گرافیک 200

کیس 190

پاور 220

دی وی دی 35

این ها تقریبا قیمت دست دوم خیلی تمیز هست  مجموعا شده 2300 خورده ای ولی چون یکجا داری میخری 2100 بیشتر براش نده.

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

سلام

ممنون

درود

از لحاظ ساپورت که مشکلی نداره .تفاوت این مادربرد 1پشتیانی از استفاده همزمان از دو یا چند کارت گرافیک یعنی همون SLI انویدیا و یا Crossfir ای ام دی 2.تعداد پورت های USB 3.0 قابل پشتیبانی 3.قابلیت استفاده از حافظه SSD به عنوان حافظه کش برای هارد درایو HDD ئ 4.اسلات PCI 3.0 که حداکثر 3 درصد باعث بهبود سرعت گرافیک میشه.و..

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

سلام

یه سیستم قدیمی دارم. الان میخوام:

با بودجه 1400 سه قطعه cpu, mb, ram رو تعویض کنم

کار: مدلینگ و رندرینگ نرم افزارهای معماری (رویت / مکس)

لطفا پیشنهاد بدید

سوال:

- قطعات قبلی: p5q / q6600 / 2*2gb ram ddr2 ... قطعات پیشنهادی شما چند درصد کارائی رو بهبود میده؟ اصلا میارزه این هزینه؟

- vga هم 550 ti  دارم. به نظرتون فعلا کافیه؟ یا بهتره این مدل رو تعویض کنم و بخشی از 1400 رو برای خرید گرافیک بهتر بذارم؟

- پاور هم gp 600A-EU رو دارم. نیاز به پاور قوی تر نیست؟

- برای نتیجه بهتر ssd به نظر شما نیازه؟ (به بودجه هم توجه کنید)

- برای  خنک کردن این سیستم که تجهیزاتی لازم نیست؟

ببخشید من مدت ها از این مباحث دور بودم اصلا نمیدونم که چی نیازه

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

ببینید 2 تا 4 گیگ بهتر از یه 8 گیگ هست(سرعتش بیشتر میشه و دوال چنل فعال میشه و ...)

در مقابل 2 تا 8 گیگ و 4 تا 4 گیگ از نظر کارایی و دوام و خرابی و فشار به مادربورد و ... در یک شرایط هستند! کارایی و سرعتشونم برابره!

تنها برتری که 2 تا 8 گیگ داره، اینه که اگه فردا بخواید رم رو به 32 گیگ افزایش بدید، نیازی به فروش رم نیست!

*که برای گیم و ... همین 16 گیگ خودش هزینه اضافی هست بنظر من!(مگر سیستم های خیلی خیلی رده بالا)

تنها چیزی که شدیدا باید روش تاکید بشه اینه که فایل هایی که دارید از روشون رایت میکنید (مثلا ایمیج ها) یا روی هارد های مختلفی باشه یا حتما روی SSD قرار داشته باشن!

چون وقتی تعداد رایتر ها از 2 تا بیشتر میشه (3 یا 4 تا ) سرعت رایت پایین میاد!(حتی اگه هر 4 تا رایتر از یک ایمیج رایت کنن)

و افزایش رم و پردازنده و ... هیچ تفاوتی ایجاد نمیکنه! تنها چاره اینه که یا ایمج ها روی SSD ذخیره بشن یا تعداد هارد ها رو افزایش بدید و فایل ها روی یک هارد نباشن!

لینک به دیدگاه

سلام

یه سیستم قدیمی دارم. الان میخوام:

با بودجه 1400 سه قطعه cpu, mb, ram رو تعویض کنم

کار: مدلینگ و رندرینگ نرم افزارهای معماری (رویت / مکس)

لطفا پیشنهاد بدید

سوال:

- قطعات قبلی: p5q / q6600 / 2*2gb ram ddr2 ... قطعات پیشنهادی شما چند درصد کارائی رو بهبود میده؟ اصلا میارزه این هزینه؟

- vga هم 550 ti  دارم. به نظرتون فعلا کافیه؟ یا بهتره این مدل رو تعویض کنم و بخشی از 1400 رو برای خرید گرافیک بهتر بذارم؟

- پاور هم gp 600A-EU رو دارم. نیاز به پاور قوی تر نیست؟

- برای نتیجه بهتر ssd به نظر شما نیازه؟ (به بودجه هم توجه کنید)

- برای  خنک کردن این سیستم که تجهیزاتی لازم نیست؟

ببخشید من مدت ها از این مباحث دور بودم اصلا نمیدونم که چی نیازه

درود

از این لینک میتونی پردازنده ه ار ومقاسیه کنی.سیستم حال حاظر شما سوکت 775 سال ها پیش منسوخ شده.

با توجه به بودجتون نمیتونی گرافیکی خریداری کنید که از 550 ti بهتره باشه.

پاور کافیه.

بله . حتما برای درایو سیستم عامل SSD تهیه کنید.

خیر.

قطعات پیشنهادی :

مادربرد  ASUS H97-Plus LGA1150 H97 Mainboard

پردازنده  Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor

رم  Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 1600Mhz CL7 DDR3 Ram

SSD  AData Premier Pro SP600 64GB SATA3 SSD

مجموع  1384

لینک به دیدگاه

درود دوستان

یکی از اقوام بنده میخواد یه کیس ارزون و جمع و جور روی هم کنه .... هدفش هم وبگردی و دانلود هست حالا کنارش یه ذره بازی

این سیستم با قیمت 850 میارزه بخره یا نه نظرتون چیه ؟؟؟

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=47762&page=1

لینک به دیدگاه

درود دوستان

یکی از اقوام بنده میخواد یه کیس ارزون و جمع و جور روی هم کنه .... هدفش هم وبگردی و دانلود هست حالا کنارش یه ذره بازی

این سیستم با قیمت 850 میارزه بخره یا نه نظرتون چیه ؟؟؟

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=47762&page=1

درود

اگه تمیز باشه مشکلی نداشته باشه قیمتش خوبه چون الان یه گرافیک و یه پردازنده و 4 گیگ رم  دراین سطح نو بخوای تهیه کنی 850 قیمتشه.

لینک به دیدگاه

درود

از این لینک میتونی پردازنده ه ار ومقاسیه کنی.سیستم حال حاظر شما سوکت 775 سال ها پیش منسوخ شده.

با توجه به بودجتون نمیتونی گرافیکی خریداری کنید که از 550 ti بهتره باشه.

پاور کافیه.

بله . حتما برای درایو سیستم عامل SSD تهیه کنید.

خیر.

قطعات پیشنهادی :

مادربرد  ASUS H97-Plus LGA1150 H97 Mainboard

پردازنده  Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor

رم  Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 1600Mhz CL7 DDR3 Ram

SSD  AData Premier Pro SP600 64GB SATA3 SSD

مجموع  1384

قطعات شما کاملا قدیمی شده و باید ارتقاء بدید 

گرافیکتون بنظر بنده مشکلی نداره و میتونید از همون استفاده کنید البته فعلا

پاور هم درسته که بعد از کار کرد زیاد قدرتش کاهش پیدامیکنه ولی از اونجایی که قطعات جدید کم مصرف تر از قطعات فعلیتون هستن در نتیجه فعلا میتونید از همین پاور استفاده کنید تا بعدن هم پاور و هم کارت گرافیک رو ارتقاء بدید 

صد در صد یه ssd نیاز دارید با بوجتون هم جور درمیاد

برای خنک کردن هم فعلا از فن استوک پردازنده استفاده بکنید تا بعد

بودجه شما برای خرید ssd Mainboard cpu  ram کافیه فقط باید cpu رو از همینجا کارکرده  تهیه کنید  

ssd  Mainboard  ram  رو هم نو بخرید که جمعا 920 تمن میشه  cpu رو هم 450 الا 500  میتونی بخری (i5 4440  یا 4460 i5 )

bp9nfaq8rvhn77cbk9j2.jpg

لینک قطعات 

http://lioncomputer.ir/product/4291/MSI+Z97+Guard-Pro+LGA1150+Z97+Mainboard/

http://lioncomputer.ir/product/2812/Gskill+Ripjaws+X+8GB+4GBx2+2400MHz+CL11+DDR3+Ram/

http://lioncomputer.ir/product/4912/Samsung+850+EVO+120GB+SATA3+SSD/

ممنون از هر دو بزرگوار

فرض کنید حدود 200 - 300 تومان به بودجه اضافه بشه. پیشنهاد سیستم این بار چیه؟

سوالات:

- حافظه ssd معمولا مقدار پایینی ظرفیت داره. شما فقط سیستم عامل رو روی اون نصب میکنید؟ یعنی برنامه ها رو روی حافظه دوم نصب میکنید؟

- احیانا در کنار ویندوز، اوبونتو هم نصب کنم بهتره هر دو روی ssd باشند؟

- از نظر عملکرد تفاوت این دو رم چقدره با توجه به اینکه قیمتشون یکیه؟ gskill 2400 cl11 و  gskill 1600 cl7 لتنسی پایین تر مهم تره یا باس بیشتر در مجموع؟

- این رم جی اسکیل یعنی دو تا رم در یک رمه؟ که حالت دوال چنل ایجاد میکنه؟

- کیسی که دارم قدیمیه... مدل green silent storm هست. این مادربورد جدیدا روش نصب میشه؟ یا باید عوض بشه...

- نکته خاصی در کیس های جدید هست؟

- اسمبل این قطعات دنگ و فنگ که نداره؟ خودم تا به حال اسمبل نکردم اما تا حدودی آشنایی دارم 

- نظرتون درباره 4690 چیه؟ میارزه این اختلاف قیمت؟ ... در حد 4690 گزینه بهتری هست یا همین؟

- از مدل های جدید broadwell چیزی گیر نمیاد؟

- خود 4460 هم انگار گرافیک داره... قدرتش چقدره؟ و ایا با نصب کارت گرافیک، گرافیک 4460 از دور خارج میشه؟ 

- تفاوت سری z  و h در ممین بورد چیه؟

متشکرم

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

vn5ywyznktn39jqah051.jpg

1. با افزایش بودجه یه ssd با ظرفیت دوبرابر پیشنهاد دادم که تا حدودی خیالتون از بابت کم بودن ظرفیت راحت می شه

2. در هرصورت بهتره که سیستم عامل روی ssd نصب بشه 

3. مادربرد و رمی که بنده پیشنهاد دادم بهترین بازده رو میده مگر اینکه باز بودجتون رو افزایش بدید 

4. میشه رو همین کیس قطعاتو بست ولی عوض بشه خیلی بهتره

نکته خاص که کیسهای جدید خیلی دارن اصلی ترینشون هم اسکلت معکوس بودن پشتبانی از پورت USB 3 و کولینگ بهتر مدیریت کابل بهتر و....

5. اگه یه کوچولو وارد باشید حله خودتون میتونید قطعاتو اسمبل کنید

6. 4690 اگه از نوع K باشه که خیلی بهتراز 4460 ه ولی اگه غیر آنلاک باشه و قابلیت اور نداشته باشه تفاوت چندانی با 4460 نمیکنه 

7. برای سری broadwell یا skylake باید صبر کنی که در این صورت بهتره که کلا دست نگه داری و از سری بعد ارتقاء بدی که رم DDR4 و مادربرد سری 100 و پردازنده هم skylake برداری 

8. بله 4460 گرافیگ داره ولی نمیشه زیاد روش حساب کرد گرافیک خودتون خیلی بهتره . بهترین مزیتی که پردازنده مجتمع داره اینه که اگه زمانی مشکلی برای گرافیکتون پیش اومد میتونید از گرافیک CPU استفاده بکنید

9. سری Z قابلیت اورکلاک داره با یه سری امکانات بیشتر مثلا تعداد پورت های ساتا و USB بیشتر فازبندی بهتر و درکل بازده بهتر

بنظر من SSD مدل Corsair Force LS 240GB بردارند بهتره چون 50 تومن ارزونتره و در کاربرد عادی هیچ تفاوتی احساس نخواهند کرد.

وقتی پردازنده سری K نیست، دلیلی برای خرید واترکولر نیست و قرار نیست اورکلاک سنگینی انجام بشه، همون کولر معمولی جوابگو هست.

و همچنین رم هم نیازی به رم با فرکانس 2400 نیست!(اگه قرار نیست پردازنده اورکلاک بشه، نیازی نیست! چون در حالت پیشفرض تا 1600 ساپورت میکنن)

در حالت بدون اورکلا و پیشفرض Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 1600Mhz CL7 خیلی بهتر جواب میده(تقریبا همون قیمته)

با این تغیرات حدود 260 تومن هزینه کاهش پیدا میکنه که بنظر من باعث هیچ کاهش کارایی در سیستم نخواهد شد.

و این مبلغ رو میتونن روی کیس هزینه کنند...

- از نظر عملکرد تفاوت این دو رم چقدره با توجه به اینکه قیمتشون یکیه؟ gskill 2400 cl11 و  gskill 1600 cl7 لتنسی پایین تر مهم تره یا باس بیشتر در مجموع؟

وقتی زمان تاخیر رو محاسبه میکنید، باید فرکانس رو هم در نظر بگیرید!

مثلا میزان تاخیر رمی با فرکانس 3200MHz با زمان تاخیر 14 برابر یک رم 1600MHz با زمان تاخیر 7 هست!

لینک به دیدگاه

vn5ywyznktn39jqah051.jpg

1. با افزایش بودجه یه ssd با ظرفیت دوبرابر پیشنهاد دادم که تا حدودی خیالتون از بابت کم بودن ظرفیت راحت می شه

2. در هرصورت بهتره که سیستم عامل روی ssd نصب بشه 

3. مادربرد و رمی که بنده پیشنهاد دادم بهترین بازده رو میده مگر اینکه باز بودجتون رو افزایش بدید 

4. میشه رو همین کیس قطعاتو بست ولی عوض بشه خیلی بهتره

نکته خاص که کیسهای جدید خیلی دارن اصلی ترینشون هم اسکلت معکوس بودن پشتبانی از پورت USB 3 و کولینگ بهتر مدیریت کابل بهتر و....

5. اگه یه کوچولو وارد باشید حله خودتون میتونید قطعاتو اسمبل کنید

6. 4690 اگه از نوع K باشه که خیلی بهتراز 4460 ه ولی اگه غیر آنلاک باشه و قابلیت اور نداشته باشه تفاوت چندانی با 4460 نمیکنه 

7. برای سری broadwell یا skylake باید صبر کنی که در این صورت بهتره که کلا دست نگه داری و از سری بعد ارتقاء بدی که رم DDR4 و مادربرد سری 100 و پردازنده هم skylake برداری 

8. بله 4460 گرافیگ داره ولی نمیشه زیاد روش حساب کرد گرافیک خودتون خیلی بهتره . بهترین مزیتی که پردازنده مجتمع داره اینه که اگه زمانی مشکلی برای گرافیکتون پیش اومد میتونید از گرافیک CPU استفاده بکنید

9. سری Z قابلیت اورکلاک داره با یه سری امکانات بیشتر مثلا تعداد پورت های ساتا و USB بیشتر فازبندی بهتر و درکل بازده بهتر

مرسی جناب اذری

- نمیدونم با کیس silent storm آشنایی دارید یا خیر... اما دو تا فن 12 میلی متر مرکزی داره (علاوه بر فن 12 پشتی) این موضوع برای من مهمه چون هوای منطقه ما خیلی گرمه

پیشنهادی دارید شما از یه کیس هم رده کیس خودم ( قشنگی ظاهری تا حدودی مهمه اما امکانات اضافی مثل نور و از این بازیا اصلا مهم نیست)

- احیانا رم بیشتر نیازی نیست؟ 16 گیگ و اینکه مدلی که معرفی کردید دوال چنل هست؟ دو تا در یکی؟!!

- برای اسمبل غیر از اتصال قطعات آیا تغییری در مثلا بایوس هم لازمه؟ چنین دستکاری های نرم افزاری که احیانا لازم نیست؟

- سری جدید skylate رو اطلاعی دارید حدودا چه زمانی وارد بازار میشه؟ و اینکه اختلاف فاحش هست که صبر کردن بیارزه؟

سپاس از وقتی که میذارید

لینک به دیدگاه

یه سوال تا رم سینگل از یه شرکت با مشخصات مشابه کنار هم بذاریم دوال کار میکنه ؟ یا نه بخاطر اینکه سینگل هستن حتی اگه مشابه هم باشن دوال نمیشن ؟

لینک به دیدگاه

انتخاب کیس مناسب بستگی به بودجه ای که درنظر گرفتین داره شما اول بودجتون رو مشخص کنید .

صد در صد رم بیشتر بهتره هم میشه گفت آینده نگریه هم این که ممکنه رم بیشتر هم نیاز داشته باشید البته باز هم برمیگرده به بودجه شما . درمورد رمهای پیشنهایدی بله این رمها بصورت دوال چنل کار میکنه . (منظورتون رو از دوتا در یکی متوجه نشدم )

به ندرت پیش میاد که بعد از اسمبل سیستم نیاز به تغیر بایوس باشه .فقط یکی دو مورد تغییرات هست که باید از طرق بایوس اعمال کنید. البته این تغییرات رو انجام ندید هم مشکلی پیش نمیاد 

فکر میکنم کم کم 4-5 ماهی طول بکشه تا مدل های مختلف سری 100 و اسکایلک کاملا وارد بازار ایران بشه 

خواهش میکنم

حقیقت مطلب من باید برای کیبورد و odd هم هزینه بکنم

فعلا این موارد قطعی شده: 

m.b: msi z97 = 425

cpu: 4460 = 585

ram = 225

ssd corsair 240 gb = 345

- نظرتون راجع به حافظه سالید کورسیر چیه؟ نسبت به سامسونگ 250 گیگ؟

- برای کار بنده میشه این مین بورد رو انتخاب کرد؟:

http://lioncomputer.ir/product/5015/MSI+H97M-E35+LGA1150+H97+Mainboard/

این تفاوت قیمت چقدرارزش داره؟

- کیس.. بخوام مناسب هزینه کنم بین 100 - 200 (پایین تر باشه بهتر)

یه سرچ زدم این گزینه رو پیدا کردم:

http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=Mac1

نظر شما چیه؟ سادگی در عین کیفیت برام مهمه که گمونم با نصب فن های لازم بتونم خنک کنندگیشو تامین کنم

البته این گزینه ای که من انتخاب کردم یه نمه محدودیت کارت گرافیک داره... گرافیک های در سطح مد نظر من (رندرینگ) جاش هست؟

- کیبورد تا 100 تومن:

http://lioncomputer.ir/product/5101/COUGAR+200K+Gaming+Keyboard

اگه تحربه ای دارید خوشحال میشم بشنوم. حقیقتش سال گذشته من یه کیبورد خریدم اما الآن اکثر کلیداشو که میزنی دیگه به سختی برمیگرده سر جاش. a4tech بود......

- odd چی پیشنهاد میدید؟ 7 سال پیش یه pioneer  خریدم حدود 50 تومن... بعد از یکی دو سال برای بیرون اومدن کلیدش بد جواب میداد. البته استفاده زیادی هم نداره دیگه

الان چی خوب جواب پس داده؟

از سدوتان دیگه هم ممنون میشم اگه تجربه و نظری دارند کمک بدند

متشکرم

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

حقیقت مطلب من باید برای کیبورد و odd هم هزینه بکنم

فعلا این موارد قطعی شده: 

m.b: msi z97 = 425

cpu: 4460 = 585

ram = 225

ssd corsair 240 gb = 345

- نظرتون راجع به حافظه سالید کورسیر چیه؟ نسبت به سامسونگ 250 گیگ؟

- برای کار بنده میشه این مین بورد رو انتخاب کرد؟:

http://lioncomputer.ir/product/5015/MSI+H97M-E35+LGA1150+H97+Mainboard/

این تفاوت قیمت چقدرارزش داره؟

- کیس.. بخوام مناسب هزینه کنم بین 100 - 200 (پایین تر باشه بهتر)

یه سرچ زدم این گزینه رو پیدا کردم:

http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=Mac1

نظر شما چیه؟ سادگی در عین کیفیت برام مهمه که گمونم با نصب فن های لازم بتونم خنک کنندگیشو تامین کنم

البته این گزینه ای که من انتخاب کردم یه نمه محدودیت کارت گرافیک داره... گرافیک های در سطح مد نظر من (رندرینگ) جاش هست؟

- کیبورد تا 100 تومن:

http://lioncomputer.ir/product/5101/COUGAR+200K+Gaming+Keyboard

اگه تحربه ای دارید خوشحال میشم بشنوم. حقیقتش سال گذشته من یه کیبورد خریدم اما الآن اکثر کلیداشو که میزنی دیگه به سختی برمیگرده سر جاش. a4tech بود......

- odd چی پیشنهاد میدید؟ 7 سال پیش یه pioneer  خریدم حدود 50 تومن... بعد از یکی دو سال برای بیرون اومدن کلیدش بد جواب میداد. البته استفاده زیادی هم نداره دیگه

الان چی خوب جواب پس داده؟

از سدوتان دیگه هم ممنون میشم اگه تجربه و نظری دارند کمک بدند

متشکرم

در مورد SSD یجایی تو این انجمن کامل توضیح دادم که چرا باید همیشه ارزونترین SSD رو انتخاب کرد (البته با مارک معتبر و گارانتی خوب)

خودم همین حالا روی سیستم Corsair LS 120GB هست!

مطمعن باش در در کارکرد هیچ تفاوتی با SSD هایی با قیمت بالاتر نداره!(مگر توی تست ها و بنچمارک ها)

مادربوردی که انتخاب کردید، هیچ مشکلی نداره! یعنی احتمالا تا پایان مدت گارانتی (که فکر کنم 3 ساله هست) بدون هیچ مشکلی کار میکنه.

ولی دلیل کم بودن قیمت رو میشه اینطوری خلاصه کرد:

اول از همه اینکه چیپش ارزونتره و از سری H هست (سری Z قیمتش بالاتره)

کلا ابعادش کوچیکتره و قطعات بکار رفته روی مین هم کمتره! مثلا MSI H97M-E35 فقط 2 تا جای رم داره و یک PCIe16x و 2 تا PCIe 1x !! در مقابل MSI Z97 Guard-Pro چهار تا جای رم داره و 2 تا PCIe 16x و 4 تا PCIe 1x داره.

MSI H97M-E35 پورت m.2 نداره ولی MSI Z97 Guard-Pro داره.

MSI H97M-E35 پردازنده رو با 3 فاز بدون هیتسینک تغذیه میکنه ولی MSI Z97 Guard-Pro با 6 فاز که روی 4 تاش هیتسینک داره.

و هیتسینک روی چیپ H97 هم خیلی ضعیفتر از هیتسینک روی چیپ Z97 هست!

حالا باید خودتون تصمیم بگیرید که این امکانات رو لازم دارید یا نه!؟

ولی مطمعن باشید در سرعت پردازش و کارایی و ... هیچ تفاوتی نخواهند داشت!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ..

اول عذرخواهی میکنم !! بخاطر این جای این پست این نیست اما من قسمت مربوط را پیدا نکردم !!.

سوال من در مورد cpu لب تاب هست 

چند سال پیش   پسوند cpu های لب تاب ها این بود    Core i7...QM که نسل سوم بودن  قدرتمند بودن و داستانشون به پایان رسید .

اما در حال حاضرپردازنده های نسل جدید اینتل با کد Haswell ، پسوند MQ ,  HQ دارن..

مثلا Core i7...HQ  یا Core i7...MQ!!!

ممنون میشم راهنمایی کنید  HQ قدرتمند تر  است  یا MQ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...