رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

چند سوال در مورد خنک کردن پردازنده داشتم که چون دقیقا نمی دانستم کجا بپرسم اینجا می پرسم:

1. خنک کننده های مایع، نیاز به روش خاصی برای نگه داری ندارند؟ مثلا بعد از مدتی نیاز به تعویض مایع داخلشان پیدا نمی کنند؟

2. می خواهم Core i7 4790k بخرم، آیا لازم است که به فروشنده بگویم روی CPU خمیر سیلیکون بزند یا خود حالت عادی و پلمپ دستگاه کافی است؟ در ضمن خنک کننده هم خنک کننده مایع DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 AiO Liquid CPU Cooler است. فعلا قصد اورکلاک CPU هم ندارم و همان فرکانس عادی 4.0 تا 4.4 گیگاهرتز فعلا کافی است.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

این خنک کننده های مایع نیاز به نگهداری خاصی ندارند.

خمیر فن استوک هم برای همون فن کافیه...

لینک به دیدگاه

سلام.

چند سوال در مورد خنک کردن پردازنده داشتم که چون دقیقا نمی دانستم کجا بپرسم اینجا می پرسم:

1. خنک کننده های مایع، نیاز به روش خاصی برای نگه داری ندارند؟ مثلا بعد از مدتی نیاز به تعویض مایع داخلشان پیدا نمی کنند؟

2. می خواهم Core i7 4790k بخرم، آیا لازم است که به فروشنده بگویم روی CPU خمیر سیلیکون بزند یا خود حالت عادی و پلمپ دستگاه کافی است؟ در ضمن خنک کننده هم خنک کننده مایع DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 AiO Liquid CPU Cooler است. فعلا قصد اورکلاک CPU هم ندارم و همان فرکانس عادی 4.0 تا 4.4 گیگاهرتز فعلا کافی است.

با سلام.

دوست من اگه قصد اورکلاک ندارین نیازی به هزینه کردن برای واترکولر نیست و یک کولر 160تومانی هم بیش از نیاز هست.درضمن پردازنده شما به اندازه کافی قوی هست و افزایش فرکانس تاثیری در فریم بیشتر نخواهد داشت و نتیجه در گیمینگ حتی کمتر از 5 fps هست در بیشتر موارد.نکته ی دیگه هم پیشنهاد میکنم اگه امکانش هست یک خمیر مناسب برای پردازنده تهیه کنین هرچند به هیچ وجه الزامی نیست.

همچنین واترکولری که قصد خریدش رو دارین aio هست و نیاز به نگه داری خاصی نداره و نصب و راه اندازیش آسان هست.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سوال.من اگه بخوام یک سال یا دوسال دیگه یه cpu i5 برای مادربورد asua b85-plus بگیرم راحت میتونم پیدا کنم.منظورم اینه که چون تا چند وقت دیگه نسل جدید میرسه.این مادربورد رو تازه خریدم.ممنون میشم پاسخ بدید

لینک به دیدگاه

از برادران مسلمان خواهشمندم یه جا رو بهم معرفی کنید که این رو داشته باشه:msi gtx 970 100me الان دوماه منتظرم لیون بیاره ولی خبری نیست.در عشقش دارم میسوزم به دادم برسید

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوست من اگه قصد اورکلاک ندارین نیازی به هزینه کردن برای واترکولر نیست و یک کولر 160تومانی هم بیش از نیاز هست.درضمن پردازنده شما به اندازه کافی قوی هست و افزایش فرکانس تاثیری در فریم بیشتر نخواهد داشت و نتیجه در گیمینگ حتی کمتر از 5 fps هست در بیشتر موارد.نکته ی دیگه هم پیشنهاد میکنم اگه امکانش هست یک خمیر مناسب برای پردازنده تهیه کنین هرچند به هیچ وجه الزامی نیست.

همچنین واترکولری که قصد خریدش رو دارین aio هست و نیاز به نگه داری خاصی نداره و نصب و راه اندازیش آسان هست.

موفق باشین.

سلام.

من خمیر را برای این پرسیدم که چون خودم نمی خواهم زیاد روی بستن و باز کردن کامپیوتر کاری بکنم، اگر لازم است به فروشنده بگویم که همان اول کار روی CPU بزند و اگر هم لازم نیست و کافی است که هیچ.

در مورد کولر هم چون فکر نکنم کولر قوی تر مشکلی ایجاد کند و بالاخره شاید دو سه سال دیگر، خواستم بدون تعویض قطعات، اورکلاک بکنم، کافی باشد و بالاخره کار از محکم کاری که عیب نمی کند.

از هر دو نفری که جواب دادند تشکر می کنم و خیلی ممنون از راهنمایی ها.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سوال.من اگه بخوام یک سال یا دوسال دیگه یه cpu i5 برای مادربورد asua b85-plus بگیرم راحت میتونم پیدا کنم.منظورم اینه که چون تا چند وقت دیگه نسل جدید میرسه.این مادربورد رو تازه خریدم.ممنون میشم پاسخ بدید.کسی نیست پاسخ بده

لینک به دیدگاه

از برادران مسلمان خواهشمندم یه جا رو بهم معرفی کنید که این رو داشته باشه:msi gtx 970 100me الان دوماه منتظرم لیون بیاره ولی خبری نیست.در عشقش دارم میسوزم به دادم برسید

درود

بفرما ولی به نظر کمی گرون میاد میتونی با ماتریکس  و لیون هم تماس بگیری

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سوال.من اگه بخوام یک سال یا دوسال دیگه یه cpu i5 برای مادربورد asua b85-plus بگیرم راحت میتونم پیدا کنم.منظورم اینه که چون تا چند وقت دیگه نسل جدید میرسه.این مادربورد رو تازه خریدم.ممنون میشم پاسخ بدید.کسی نیست پاسخ بده

درود

1. همین الان که داره تولید میشه به سختی گیر میاد چه برسه به 2 سال دیگه .

2.چرا 2 سال دیگه بری پردازنده منسوخ شده بگیری میری  سری کانن لیک میگیری هم از لحاظ پردازش قویتره و هم مصرفش کمتره.

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

intel جان شما اطلاع دارید که سری کانن لیک از چه سوکتی استفاده میکنه؟ یه سرچ زدم یه نفر احتمال داده همون 1151 باشه

این دو سوالم جا نمونه!: 

1- برای خوندن کارت های sd / micro sd روی کیس های جدید محلی برای fdd نیست اغلب. شما چه میکنید؟ رم ریدر اکسترنال زیاد جالب نیست

احتمالا کیس هایی که محلی برای این کارت ها دارند رو معرفی میکنید؟ x3 + viber رو دیدم که داره

2- و یه سوال هم اینکه... مدل پورت و سیم کشی usb2.0 با ورژن 3 فرق داره... آیا میشه پورت های usb2.0 یک کیس رو کاملا usb3.0 کرد؟ در مورد usb 3.1 چطور؟

لینک به دیدگاه

درود

1. همین الان که داره تولید میشه به سختی گیر میاد چه برسه به 2 سال دیگه .

2.چرا 2 سال دیگه بری پردازنده منسوخ شده بگیری میری سری کانن لیک میگیری هم از لحاظ پردازش قویتره و هم مصرفش کمتره.

خب مادربورد b85-plus این پردازنده ها رو ساپورت میکنه یا نه
لینک به دیدگاه

درود

دمت گرم

لینک به دیدگاه

درود

این سایت چقدر قیمت هاش بالاست!!!

ASUS GTX 970 DCII OC STRIX 4GB رو 170 تومن از لیون بالاتر زده... :mad: 

لینک به دیدگاه

سلام.

من همین الان می خواستم کامپیوتر را بخرم که دیدم کیس ناموجود است.

حالا یک سوال: در کیس Deepcool Landking، این CPU Cooler قرار می گیرد: DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 AiO Liquid CPU Cooler؟

لینک به دیدگاه

intel جان شما اطلاع دارید که سری کانن لیک از چه سوکتی استفاده میکنه؟ یه سرچ زدم یه نفر احتمال داده همون 1151 باشه

این دو سوالم جا نمونه!: 

خیر عزیز, هنوز هیچ خبری در این باره منتشر نشد.

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

خب مادربورد b85-plus این پردازنده ها رو ساپورت میکنه یا نه

:D  دوست عزیز مادربرد شما  پردازنده اسکایلیک ساپورت نمیکنه چه برسه به کانن لیک.

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

سلام.

من همین الان می خواستم کامپیوتر را بخرم که دیدم کیس ناموجود است.

حالا یک سوال: در کیس Deepcool Landking، این CPU Cooler قرار می گیرد: DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 AiO Liquid CPU Cooler؟

درود

خیر دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

سلام.دوستان نظرتون درباره کارت گرافیک asus gt 740 چیه کارت خوبی هست یا نه؟ قدرتش خوبه؟

لینک به دیدگاه

درود

این کارت ها دیگه به درد بازی کردن نمیخورند شما با این کارت تنها بازی جدیدی که میتوانید با گرافیک بالا بازی کنید, فوتبال PES هست.

پیشنهاد میکنم 100 تومان بیشتر هزینه کنید کارت 750ti تهیه کنید.

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

درود

این کارت ها دیگه به درد بازی کردن نمیخورند شما با این کارت تنها بازی جدیدی که میتوانید با گرافیک بالا بازی کنید فوتبال PES هست.

پیشنهاد میکنم 100 تومان بیشتر هزینه کنید کارت 750ti تهیه کنید.

کارا 750 چنده؟
لینک به دیدگاه

کارا 750 چنده؟

چقدر بودجه دارید دوست گرامی 

سیستم خودتون هم بگید مشخصاتش 

لینک به دیدگاه

کارا 750 چنده؟

برند گلکسی هست 520   GALAX GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5

bf4_1600_900.gifgrid2_1600_900.gif

crysis3_1600_900.gifcod_ghosts_1600_900.gif

metro_lastlight_1600_900.giftombraider_1600_900.gif

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

مرسی دوستان از جوابتون.بنده کارت MSI GTX 750 Ti OC TF IV Gaming 2GB GDDR5 انتخاب کردم به نظرتون خوبه یا نه؟

لینک به دیدگاه

مرسی دوستان از جوابتون.بنده کارت MSI GTX 750 Ti OC TF IV Gaming 2GB GDDR5 انتخاب کردم به نظرتون خوبه یا نه؟

به نظر بنده Zotac GTX 750 Ti 2GB رو بگیر . از لحاظ کنترل حرارتی خیلی بهینه تره

لینک به دیدگاه

این مدل کمی از اون مدلی که من معرفی کردم قویتره از لحاظ کولینگ هم  بهتره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...