رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

برای خرید 16 گیگ رم DDR4 :

پک 4*4 رو پیشنهاد میدید؟

یا پک 2*8 بگیرم؟

خودم نظرم رو 2*8 هست که بعدا بتونم برای ارتقاء یه پک 2*8 دیگه بگیرم که جمعا بشه 32 گیگ!

بدون شک 2 تا 8 بهتر از 4 تا 4 هست .

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بله ممنون حالا از شرکت وارد کنندشون ک بگذریم بین این دو مدله همسان کدوم بهتر هستش؟؟؟(ازنظر قدرت)

اول msiزده بود این مدل رو پس میتونیم بگیم ک گیگا جدیدتره و بهتر؟؟؟

قدرت همشون یکیه تنها تفاوتشون در خنک کننده گی و نرم افزار مورد استفاده هست

در مورد برند به نظرم هم از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری و همچنین ظاهر و قیمت msi بهتره

جدیتر و قدیمیتر نداره همشون از یه جی پی یو استفاده کردن

لینک به دیدگاه

سلام

ایا 6600 با zotac gtx 980 ti amp extreme edition گلوگاه میشه؟

من فول اچ دی بازی میکنم.

البته بیشتر کارم رندرینگ هست.

ایا کسی میدونه این کارت کی موجود میشه؟

و سوال بعد اینه که گلوگاه چیه به صورت فنی و ساده توضیح بدید.

Sent from my HUAWEI G525-U00 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

بسته به بازی مورد نظر 6600 هم میتونه گلوگاه بشه مقداری . گلوگاه به حالتی میگن که در سیستم قطعه ای وجود داره که باعث میشه سایر قطعات نتونن کارایی خوبی از خودشون نشون بدن ، مثلا اگه شما پردازنده 2020 داشته باشین با کارت گرافیک 740 و 8 گیگ رم تقریبا این سیستم در هنگام بازی همه قطعاتش کارایی کامل خودشون رو نشون میدن ولی اگه روی این سیستم کارت 980ti بزارید این کارت نمیتونه همه قدرتش رو نشون بده چون اطلاعاتی که پردازنده میتونه برای کارت بفرسته خیلی پایین تر از کلاس کارت گرافیک هست . به بازی هم مربوط میشه بعضی بازی ها بیشتر به کارت گرافیک تکیه دارن و بعضی روی پردازنده بیشتر مانور میدن .

بعضی بازی ها هم رم بالایی میخوان مثل واچ داگز یا بتمن آرکهام نایت و اگه شما پردازنده 6700K با کارت گرافیک 980ti داشته باشید ولی رم کمتر از 8 گیگ باشه بازی درست اجرا نمیشه و اینجا میگن که رم گلوگاه شده .

معمولا واژه گلوگاه برای پردازنده و رم استفاده میشه .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

سلام

ایا 6600 با zotac gtx 980 ti amp extreme edition گلوگاه میشه؟

من فول اچ دی بازی میکنم.

البته بیشتر کارم رندرینگ هست.

ایا کسی میدونه این کارت کی موجود میشه؟

و سوال بعد اینه که گلوگاه چیه به صورت فنی و ساده توضیح بدید.

تو رزلوشن 1080 با یه 6400 و GTX970 هم میتونید با تمام توان بازی کنید!

6600 به هیچ عنوان برای 980ti گلوگاه نمیشه! اینو مطمعن باش...

و اگه رزلوشن بازی که 1080 هست هم در نظر بگیریم، حتی همون 6400 هم گلوگاه نمیشه! چون گرافیک شما برای این رزلوشن زیادی قوی هست!!!

لینک به دیدگاه

و اگه رزلوشن بازی که 1080 هست هم در نظر بگیریم، حتی همون 6400 هم گلوگاه نمیشه! چون گرافیک شما برای این رزلوشن زیادی قوی هست!!!

ممنون.

من این کارت گرافیک رو درسته باهاش بازی میکنم ولی برای رندر میخوام برای همین هم این نسخه از زوتاک رو میخوام.

کسی نمیدونه کی موجود و یا وارد بازار میشه؟

ویرایش شده توسط blender.man
لینک به دیدگاه

6400کمی گلوگاه میشه در بازیهای مثل gta v و ac unity

لینک به دیدگاه

درود.برای سیستم شرکت این قطعات رو از این ور و اون ور جمع کردم این شد:

M.B: GIGABYTE EP43-UD3L
CPU:CORE2 DUO E8400
RAM:3*2GB DDR2 800 =6GB
HDD: WD BLUE 320GB 7200 rpm
GPU:GEFORCE GT240 1GB DDR3 128BIT
ODD:Sony Optiarc DVD/RW
PSU: GLT ATX600 
CASE:VIERA VI 3019

Monitor: HP LE2002X 

با همین هم PES 2016 رو جز موقع صحنه آهسته توی بارون 60 فریم میگیرم.اما دوست دارم بهترین گرافیک تا 200 رو براش تهیه کنم تا جایی که گلوگاه نشه و بیهوده نباشه(دست دو) با توجه به مین و cpu لطفا برام پیشنهاد بدید.ممنون

post-13426-0-85962900-1448306048_thumb.jpg

ویرایش شده توسط iCelestia
لینک به دیدگاه

میخواستم بدونم رزولیشن 2560*1440 تفاوت چشمگیری با رزولیشن 1920*1080 داره؟ (تنظیمات اولترا در هر دو رزولیشن و سیستم هم با مشخصات زیر:

i5 6600k

ram 16GB DDR4 2666 CL15

VGA 980 TI

MB AUSU Z170 PRO GAMING

SSD SAMSUNG 128 PRO

HDD 2TB BLACK WD

لینک به دیدگاه

میخواستم بدونم رزولیشن 2560*1440 تفاوت چشمگیری با رزولیشن 1920*1080 داره؟ (تنظیمات اولترا در هر دو رزولیشن و سیستم هم با مشخصات زیر:

i5 6600k

ram 16GB DDR4 2666 CL15

VGA 980 TI

MB AUSU Z170 PRO GAMING

SSD SAMSUNG 128 PRO

HDD 2TB BLACK WD

در فریم بله تفاوت زیادی ایجاد میشه

اما در کیفیت و بافت تصور به جز کمی شارپ و شفاف شدن تصویر فرقی نداره

لینک به دیدگاه

درود.برای سیستم شرکت این قطعات رو از این ور و اون ور جمع کردم این شد:

M.B: GIGABYTE EP43-UD3L

CPU:CORE2 DUO E8400

RAM:3*2GB DDR2 800 =6GB

HDD: WD BLUE 320GB 7200 rpm

GPU:GEFORCE GT240 1GB DDR3 128BIT

ODD:Sony Optiarc DVD/RW

PSU: GLT ATX600 

CASE:VIERA VI 3019

Monitor: HP LE2002X 

با همین هم PES 2016 رو جز موقع صحنه آهسته توی بارون 60 فریم میگیرم.اما دوست دارم بهترین گرافیک تا 200 رو براش تهیه کنم تا جایی که گلوگاه نشه و بیهوده نباشه(دست دو) با توجه به مین و cpu لطفا برام پیشنهاد بدید.ممنون

attachicon.gifCapture.JPG

به خاطر پردازنده پایینتون و رم کمتر از 8 گیگ فکر میکنم کارت 450 یا 550 کافی باشه ، کارت 450 رو آقای Troy فکر میکنم حدود 180 میفروشن ، کارت خوبی هست و قیمت خوبی داره . کارت بهتر 560 هست که قیمتی حدود 300 تومان داره که هم از بودجه شما بیشتر هست و هم پردازنده گلوگاه میشه برای کارت های قوی تر .

قبل از خرید مطمئن بشید پاور توانش رو داره یا نه و کابل های مورد نیاز کارت رو داره یا نه .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

سلام.آیا cpu i3-2120 با گرافیک zotac gtx 950 گلوگاه میشه یا نه؟رزولیشن:900*1600

ویرایش شده توسط domino_amir
لینک به دیدگاه

سلام.آیا cpu i3-2120 با گرافیک zotac gtx 950 گلوگاه میشه یا نه؟رزولیشن:900*1600

در 90~95 درصد موارد مشکلی پیش نمیاد!

کارت قویتر از اینو، با پردازنده ضعیفتر از این تست کردم!

ولی اگه میخواید 2120 رو بخرید، پیشنهاد میکنم این کار رو نکنید و حداقل یک i5 در این نسل یا یه i3 از هاسول تهیه کنید!(اگه از قبل 2120 رو دارید، همونو نگه دارید)

لینک به دیدگاه

به خاطر پردازنده پایینتون و رم کمتر از 8 گیگ فکر میکنم کارت 450 یا 550 کافی باشه ، کارت 450 رو آقای Troy فکر میکنم حدود 180 میفروشن ، کارت خوبی هست و قیمت خوبی داره . کارت بهتر 560 هست که قیمتی حدود 300 تومان داره که هم از بودجه شما بیشتر هست و هم پردازنده گلوگاه میشه برای کارت های قوی تر .

قبل از خرید مطمئن بشید پاور توانش رو داره یا نه و کابل های مورد نیاز کارت رو داره یا نه .

ممنون.اگر پاور توان کافی داشته باشه اما کابل 6 پین نداشته باشه،ممکنه با این تبدیل ها دو تا molex چهار پین رو استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

ممنون.اگر پاور توان کافی داشته باشه اما کابل 6 پین نداشته باشه،ممکنه با این تبدیل ها دو تا molex چهار پین رو استفاده کنم؟

اگه پاور سالم باشه و توان کافی هم داشته باشه!

اگه برای کارت GT240 سوال میکنید،میتونید استفاده کنید!

بیشتر دوستان نظر خوبی روی تبدیل مولکس به pcie ندارند!

ولی چیزی که مهمه سلامت پاور و توان کافی در شاخه 12 ولتش هست!

در غیر اینصورت چرا تولید کننده های کارت گرافیک میان این تبدیل رو روی کارت هاشون قرار میدن!؟

حتی مثلا روی کارت پرمصرف GIGABYTE GTX770 WF3X که فکر کنم حدود 300 وات مصرفشه، از این تبدیل ها بود!

برای پاور های تک ریل یا تک کانال زیاد مهم نیست چطوری وصل کنید!

ولی برای پاور هایی که شاخه 12 ولتشون به 2 کانال تقسیم میشه، بهتره تبدیل رو به 2 تا سوکت مولکس وصل کنید که روی 2 کانال جدا از هم قرار دارند تا توان مصرفی بین کانال ها تقسیم بشه.

*البته فکر کنم پاور شما چندان مورد مناسبی نباشه!

لینک به دیدگاه

اگه پاور سالم باشه و توان کافی هم داشته باشه!

اگه برای کارت GT240 سوال میکنید،میتونید استفاده کنید!

بیشتر دوستان نظر خوبی روی تبدیل مولکس به pcie ندارند!

ولی چیزی که مهمه سلامت پاور و توان کافی در شاخه 12 ولتش هست!

در غیر اینصورت چرا تولید کننده های کارت گرافیک میان این تبدیل رو روی کارت هاشون قرار میدن!؟

حتی مثلا روی کارت پرمصرف GIGABYTE GTX770 WF3X که فکر کنم حدود 300 وات مصرفشه، از این تبدیل ها بود!

برای پاور های تک ریل یا تک کانال زیاد مهم نیست چطوری وصل کنید!

ولی برای پاور هایی که شاخه 12 ولتشون به 2 کانال تقسیم میشه، بهتره تبدیل رو به 2 تا سوکت مولکس وصل کنید که روی 2 کانال جدا از هم قرار دارند تا توان مصرفی بین کانال ها تقسیم بشه.

*البته فکر کنم پاور شما چندان مورد مناسبی نباشه!

خیر برای کارت بالاتر مثل 450 می خوام.الان برای GT240 کاملا کافی هست چون با اسلات تغذیه میشه.430EU خوبه؟ خرج بالا براش نمی خوام بکنم.

لینک به دیدگاه

در 90~95 درصد موارد مشکلی پیش نمیاد!

کارت قویتر از اینو، با پردازنده ضعیفتر از این تست کردم!

ولی اگه میخواید 2120 رو بخرید، پیشنهاد میکنم این کار رو نکنید و حداقل یک i5 در این نسل یا یه i3 از هاسول تهیه کنید!(اگه از قبل 2120 رو دارید، همونو نگه دارید)

2120 رو دارم.میخوام کارت گرافیک ارتقا بدم.یعنی 960 بندازم مشکلی نداره؟

لینک به دیدگاه

2120 رو دارم.میخوام کارت گرافیک ارتقا بدم.یعنی 960 بندازم مشکلی نداره؟

بیشتر بازی ها مشکلی نخواهید داشت فقط بعضی بازی ها که پردازش سنگینی دارن میتونه برای پردازنده مشکل ساز بشه . در کل اگه توان ارتقای پردازنده رو ندارید ولی بودجه خرید 950 یا 960 رو دارید و پاور تون هم جوابگو هست خرید کارت اشتباه نیست و میتونید تو 950 درصد بازی ها فایده اش رو ببینید .

لینک به دیدگاه

بیشتر بازی ها مشکلی نخواهید داشت فقط بعضی بازی ها که پردازش سنگینی دارن میتونه برای پردازنده مشکل ساز بشه . در کل اگه توان ارتقای پردازنده رو ندارید ولی بودجه خرید 950 یا 960 رو دارید و پاور تون هم جوابگو هست خرید کارت اشتباه نیست و میتونید تو 950 درصد بازی ها فایده اش رو ببینید .

پاور گرین 530 هست.برای 960 کافیه؟

لینک به دیدگاه

دوستان تو 1151 می شه 2 تا 8 گیگ رم استفاده کرد؟ یا مثلا 3 تا؟ انگار جایی خونده بودم باید 4 تایی باشه

لینک به دیدگاه

سلام 

من یه سوال فنی داشتم . من اگه سیستمی که میخوام بگیرم رو اورکلاک بگیرم (مثل z170 و 6600k و کارت g1 ...) وخنک کننده مایع ... 

چقدر میتونم بدون درد سر اور کنم ؟ و چه مقدار تو پرفورمنس بازی ها تاثیر داره ؟ ارزش اینهمه هزینه داره ؟>

لینک به دیدگاه

سلام 

من یه سوال فنی داشتم . من اگه سیستمی که میخوام بگیرم رو اورکلاک بگیرم (مثل z170 و 6600k و کارت g1 ...) وخنک کننده مایع ... 

چقدر میتونم بدون درد سر اور کنم ؟ و چه مقدار تو پرفورمنس بازی ها تاثیر داره ؟ ارزش اینهمه هزینه داره ؟>

نه ارزش نداره و تفاوتش نسبت به حالت طبیعی انقدری نیست که بخواید این همه هزینه کنید
لینک به دیدگاه

دوستان تو 1151 می شه 2 تا 8 گیگ رم استفاده کرد؟ یا مثلا 3 تا؟ انگار جایی خونده بودم باید 4 تایی باشه

بایدی وجود نداره، از 1 تا 4 عدد رم میتونید استفاده کنید...

سلام 

بنظر من ارزشش رو نداره!

لینک به دیدگاه

سلام 

فعلا بازی نیومده که نیاز باشه این کار رو بکنید

ولی اورنکردن همچین پردازنده ای خیلی ظلم هست در حق اش .

تو فریم گیری هم به بازی بستگی داره ، تو بازی مثل فارکرای 4 هر چی اور کنید فریم میره بالاتر البته نه خیلی که چندان محسوس باشه ولی خوبی اور کردن پردازنده اینه که drop fram ( کاهش ناگهانی فریم به طور لحظه ای خیلی کوتاه ) کمتر میشه .

باید دید سایر قطعات چیا هستن ، شما حدود 200 تومان شاید هم بیشتر دارید برای قابلیت اورکلاک میدین ، شاید این 200 تومان رو جای دیگه ای مثل مانیتور خرج کنید رضایت بیشتری رو در پی داشته باشه برای شما .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...