رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آقا سالار جان خیلی متشکر . از توضیحات کاملتون .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

Ram Gaming میخوام باسش هم نهایت 1600 و اینکه قیمتش از 40000 تومن بیشتر نشه!

یک کیت 4 گیگ کامل میخواهید ؟؟

آقا سالار جان خیلی متشکر . از توضیحات کاملتون .

خواهش میگنم . وظیفست دوست عزیز

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزيز

لطفا يه راهنمايي و كمك به من بكنيد من ميخوام يه سيستم ببندم حدود 600 البته فقط كيس و كيبورد و موس آيا اين سيستمي كه ميخوام ببندم خوبه هم براي مصرف عمومي و بيشتر براي بازي ميدونم خيلي قطعات ديگه هم هست ولي ميخوام نظرتون در مورد اين سيستم بدونم

1 - mb : asus p7h55m

cpu : intel540 i3 - 2

ram : king max 4gb ddr3 - 3

vga : xfx 4650 1gb 1333 - 4

hdd : samsung 1tb sata - 5

drive : plextor sata 880 - 6

case : carbon n92 bbb - 7

power : perfect 350 real - 8

modem : zoltrix 2c 56k - 9

mouse : meva 2100 - 10

kb : meva mak 2400 - 11

لطفا نظرتون در مورد اين سيستم كه حدودا 600 قيمتشه بگين كه آيا براي بازي و خونه خوبه خيلي متشكرم

لینک به دیدگاه

پاور ضعیفی انتخاب کردی . حداقل پاوری که لازم داری با همین قطعات 480 وات واقعی هست . 4650 کارتی نیست که به درد بازی بخوره . اگر بخوای باهاش بازی کنی خیلی کند عمل میکنه . برای بازی حداقل کارتی که لازم داری 440 جیفورس یا معادل اونه . من قطعات زیر رو پیشنهاد میکنم :

سی پی یو : Intel i3 540 1156 قیمت : 129,000 تومان

مادر بورد : ASROCK H55M-LE قیمت : 92,000 تومان

رم : Patriot 2*2GB 1333 Black قیمت 54,000 تومان

گرافیک : Gainward GT 440 1GB DDR5 128bit قیمت 124,000 تومان

هارد دیسک : Seagate 500GB قیمت : 50,500 تومان

درایو نوری : HP DVDRW 1270i 24X SATA با قیمت 31.500 تومان

کیس : Green Magnum 2 قیمت 49,500 تومان

پاور : Green GP530A-EU قیمت 69,500 تومان

کیبورد : A4TECH KBS-5A قیمت 9,500 تومان

ماوس : A4TECH X5-70MD قیمت 8,500 تومان

جمع کل : 618,000 تومان

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به دوستان عزيز

لطفا يه راهنمايي و كمك به من بكنيد من ميخوام يه سيستم ببندم حدود 600 البته فقط كيس و كيبورد و موس آيا اين سيستمي كه ميخوام ببندم خوبه هم براي مصرف عمومي و بيشتر براي بازي ميدونم خيلي قطعات ديگه هم هست ولي ميخوام نظرتون در مورد اين سيستم بدونم

1 - mb : asus p7h55m

cpu : intel540 i3 - 2

ram : king max 4gb ddr3 - 3

vga : xfx 4650 1gb 1333 - 4

hdd : samsung 1tb sata - 5

drive : plextor sata 880 - 6

case : carbon n92 bbb - 7

power : perfect 350 real - 8

modem : zoltrix 2c 56k - 9

mouse : meva 2100 - 10

kb : meva mak 2400 - 11

لطفا نظرتون در مورد اين سيستم كه حدودا 600 قيمتشه بگين كه آيا براي بازي و خونه خوبه خيلي متشكرم

من پیشنهاد می کنم مادربورد و سی پی یو رو حتما سوکت 1155 انتخاب کنید و البته پاوری که برای این سیستم انتخاب کردید خیلی ضعیفه و پیشنهاد من استفاده از پاور حداقل 430w هست.

لینک به دیدگاه

من پیشنهاد می کنم مادربورد و سی پی یو رو حتما سوکت 1155 انتخاب کنید و البته پاوری که برای این سیستم انتخاب کردید خیلی ضعیفه و پیشنهاد من استفاده از پاور حداقل 430w هست.

اینطوری قیمت خیلی بالا میره . چون ارزونترین سی پی یو و مادربورد 1155 با هم حدود 340 در میاد . پاور هم بذاریم روش میشه 400 . در حالی که با سوکت 1156 که گفتم این سه مورد زیر 300 در اومده . البته روی AMD بیشتر میشه مانور داد . ولی من اطلاعات خوبی ندارم . دوستان کمک میکنند حتما .

لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم فقط یه کیس (cpu,mb,ram,hdd,odd,case,power) تا 400 هزار تومان بهم پیشنهاد کنید. گرافیکشم onboard باشه. ممنون

ویرایش شده توسط huunreh
لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم فقط یه کیس (cpu,mb,ram,hdd,odd,case,power) تا 400 هزار تومان بهم پیشنهاد کنید. گرافیکشم onboard باشه. ممنون

سی پی یو : AMD Athlon II X2 265 قیمت : 71,000 تومان

مادر بورد : ASRock 880GMH-LE/USB3 قیمت : 95,000 تومان

رم : Patriot 2*2GB 1333 Black قیمت 54,000 تومان

هارد دیسک : Seagate 500GB قیمت : 50,500 تومان

درایو نوری : Samsung 22x sata (Tru D با قیمت 24.000 تومان

کیس : Green Magnum 2 قیمت 49,500 تومان

پاور : Green GP430A-EU قیمت 52,000 تومان

جمع کل : 396.000 تومان

لینک به دیدگاه

مادربرد M.B BIOSTAR TA880G HD

پردازنده AMD Athlon II X2 265

رم RAM ADATA 2GB 1333 gaming البته *2

کیس هم سلیقه ای هست ولی این کیس میتونه انتخواب خوبی باشه CASE GREEN MAGNUM 2

پاور POWER GREEN GP435B-US

هارد هم نمیشه همینطوری نظر داد-وابسطه به بودجه و نیازتون هست

من دو مدل با 2 ظرفیت پیشنهاد میکنم H.D.D W.D Green 500GB 32MB و H.D.D W.D Green 1TB 64MB

ODD هم HP DVDRW 1270i 24X SATA

قیمت حدودی +400 شد

من پردازنده رو با توجه به بودجه پایینی که در نظر گرفتین معرفی کردم

اگر تونستین بودجه رو افزایش بدید از پردازنده AMD Phenom II X2 555 Black Edition خرید و استفاده کنین

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان و اساتيد عزيز:

يه كيس كامپيوتر كه قطعات آن خيلي توپ ست بشه و كيفيت خوبي داشته باشند بدون در نظر گرفت DVD RW ميخواستم كه حدود 450 هزارتومان در بيايد البته 20 تا 30 تومن بالا پايين هم موردي ندارد كار من هم خيلي گرافيكي نيست مي خواهم حداكثر هزينه را براي ‍CPU و تا حد معقول RAM بگذارم منتظر بهترين و كارا ترين پيشنهادات شما استادان عزيز هستم.

CASE, POWER, M.B, RAM, CPU, HDD, VGA(ONBOARD),

با تشكر فراوان

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزيز

نميدونم جاي درستي سوالم ميپورسم يا نه اما جايي ديگه اي پيدا نكردم

من چند روزي هست يه كيس بستم كه مانيتور براش نگرفتم چون زياد استفاده نداريم و ميخوام وصلش كنم به lcd خونه كه 40 اينچ سوني هست كه هم پورت hdmi ( كارت گرافيكم هم داره ) داره هم پورت ديجيتال معولي كامپيوتر خوب من هم با پورت خود كامپيوتر وصل كردم تصوير نيومد هم با hdmi نميدونم مشكل از چيه معمولا پورت hdmi وصل ميكنيم به تلويزيون بايد تصوير بياد نه search ميخواد نه برنامه خاصي اما نمياد خيلي پرسجو كردم از اهل فن بچه هاي سيستم شركت و فروشنده ها و كساني كه اسنبل ميكنن اما هيچ كس جواب درستي به من نداد

يكي ميگه بايد بري تو برنامه كارت گرافيك چون بايد نوع پرتي كه ميخواي استفاده كني بايد انتخاب كني

يكي ميگه بايد بري رزولوشن تغير بدي

يكي ميگه باي رو صفحه كليك راست كني بري تو قسمت nvdia contorol panel و وارد يه صفحه ميشي گزينه display باز ميكني و گزينه آخر set up .... بزنيد سمت راست صفحه يه قسمتي هست كه فلش داره اونو بزنيد ميگه كه ميخوايد از تلويزيون استفاده كنيد يا از مانيتور و ميگرده پيداش ميكنه

و و و و و و

واقعا نميدونم يعني اين همه افراد كه ادعاي خدايي كامپيوترشون ميشه نميتونن يه جواب درست بدن

دوستان عزيز مجبور شدم بيام اينجا از شما بپرسم من ميخوام از طريق پورت hdmi كه هم lcd داره هم كيسم ازش استفاده كنم لطفا اگه كسي راهشو بلده بگه اگه بايد از طريق برنامه اين كار كنم چون دوستم امروز مانيتورش برام مياره مراحل نصب كيس به lcd از طريق پورت hdmi برام بنويسين متشكرم

درود

لینک به دیدگاه

من به lcd خونه وصل کردم مشکلی نداشتم . خودش شناخت . ولی در مورد کنترل پنل درست تره . اونجا میتونی خروجی رو انتخاب کنی . ولی شما میگی مانیتور نداری . روی بقیه پورتهای hdmi تلویزیون امتحان کن . مدل تلویزیون و کارت گرافیک چیه؟

لینک به دیدگاه

متشكرم از شما كه جواب دادين

گفتم دوستم امروز مانيتورش مياره تا كاراشو انجام بدم والا تلويزيون 40 اينچ سوني هست كه همشون مثل همن دو تا پورت hdmi داره روي هر دو امتحان كردم اصلا هيچي نشون نداد نميدونم اما سيستم تازه دادم بستن برام و اسمبل هم كردن فكر نكنم مشكل سخت افزاري باشه احتمالا بايد از يه جاي يه برنامه اي بندازيم روي پورت hdmi نظر شما چيه

حالا امروز دوستم مانيتورشو بياره ببينم از طريق همون كنترل پنل ميشه كاري كرد

شما هم از طريق پورت hdmi وصل كردين خوب برنامه اي تغيير ندادين چطوري تلويزيون شناختش كيسو

كارت گرافيكم xfx 4650 ddr3 هست كه پورت hdmi هم داره

نميدونم مشكل از كجاست لطفا راهنمايي بفرماييد

درود

لینک به دیدگاه

من لپ تاپ رو با hdmi وصل کردم . البته تو عید بود . یکی از فامیلها اومده بود خونمون و میخواست لپ تاپ رو وصل کنه . من خودم کابل رو ندارم . وگرنه امتحان میکردم . ولی فکر کنم تو کنترل پنل روی حالت 2 تصویره گذاشت یا یک همچین چیزی . میپرسم اگر تونستم .

لینک به دیدگاه

خيلي خيلي متشكرم

بله چندتا از همكاراي منم لپ تاب وصل كردن اما كسي كيس وصل نكرده احتمالا از كنترل پنل بشه درستش كرد حالا امشب ببينم دوستم مانيتور بياره

در هر صورت ممنون

درود

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان و اساتيد عزيز:

يه كيس كامپيوتر كه قطعات آن خيلي توپ ست بشه و كيفيت خوبي داشته باشند بدون در نظر گرفت DVD RW ميخواستم كه حدود 450 هزارتومان در بيايد البته 20 تا 30 تومن بالا پايين هم موردي ندارد كار من هم خيلي گرافيكي نيست مي خواهم حداكثر هزينه را براي ‍CPU و تا حد معقول RAM بگذارم منتظر بهترين و كارا ترين پيشنهادات شما استادان عزيز هستم.

CASE, POWER, M.B, RAM, CPU, HDD, VGA(ONBOARD),

با تشكر فراوان

همچنان منتظر جواب هستم

لینک به دیدگاه

همچنان منتظر جواب هستم

درود

جناب رجبي پيشنهاد من به شرح زير هستش :

= green pars or md 121 = 36000CASE,

= 380w green = 41000 POWER

M.B h55 = 125000

RAM = 4gb ddr3 = 56000

, CPu = 540 i3 128000

HDD 500gb = 50000

پيشنهاد من اينها بود عزيز

لینک به دیدگاه

این هم سیستم منطبف بر پلتفورم AMD .

بری سیستم های اروزن قیمت AMD به مراتب دست شما رو بیشتر باز میزاره و با این بودجه شما میتونید یک 4 هسته ای ببندید که از دو هسته ای اینتل قدرتمند تر هست و در اینده بیشتر به دردتون میخوره. من فقط مادربرد و پردازنده سیسیتم جناب حسینی رو بر حسب AMD معرفی میکنم. پردازنده 4 هسته ای 640 هست و مادربرد هم چیپ 880 از اسراک که همه امکانات رو اعم از USB3 و...... رو داره و گرافیک انبردشم گرافیک خوبی هست و در کل مادربرد با کیفیتی هست.

green pars or md 121 = 36000CASE,

M.B ASROCK 880GXH/USB3 = 126000

RAM = 4gb ddr3 = 56000

, CPu = Athlon II X4 640 118000

HDD 500gb = 50000

لینک به دیدگاه

این هم سیستم منطبف بر پلتفورم AMD .

بری سیستم های اروزن قیمت AMD به مراتب دست شما رو بیشتر باز میزاره و با این بودجه شما میتونید یک 4 هسته ای ببندید که از دو هسته ای اینتل قدرتمند تر هست و در اینده بیشتر به دردتون میخوره. من فقط مادربرد و پردازنده سیسیتم جناب حسینی رو بر حسب AMD معرفی میکنم. پردازنده 4 هسته ای 640 هست و مادربرد هم چیپ 880 از اسراک که همه امکانات رو اعم از USB3 و...... رو داره و گرافیک انبردشم گرافیک خوبی هست و در کل مادربرد با کیفیتی هست.

green pars or md 121 = 36000CASE,

M.B ASROCK 880GXH/USB3 = 126000

RAM = 4gb ddr3 = 56000

, CPu = Athlon II X4 640 118000

HDD 500gb = 50000

با سلام

از جوابتون متشكرم

این AMD Phenom II X2 555 Black Edition چه تفاوتی با CPU پیشنهادی شما داره و اگر یه پله بالاتر از cpu پيشنهادي خودتون بخوام چي معرفي ميكنيد؟

با تشكر

ویرایش شده توسط rajabi
لینک به دیدگاه

با سلام

از جوابتون متشكرم

این AMD Phenom II X2 555 Black Edition چه تفاوتی با CPU پیشنهادی شما داره و اگر یه پله بالاتر از cpu پيشنهادي خودتون بخوام چي معرفي ميكنيد؟

با تشكر

درود

معمولا اينجور پردازنده ها در يك رده هستن و در كارهاي مختلف كه نياز به فركانس و يا هسته داره متفاوت عمل ميكنن .

لینک به دیدگاه

555 black edition یک دو هسته ای از سری فنوم 2 هست . این پردازنده اگر خوش شانش باشید ممکنه بتونید با باز کاردن هسته های قفل شدش به 4 هسته ای تبدیلش کنید ولی 50-50 هست و ریسک داره چون ممکنه هسته ها پایدار نباشند بنابراین 640 رو بهتره چون 4 هسته ای فیزیکی واقعی داره !! امروزه هم بازیها و هم برنامه ها دارند برای استفاده از هسته های پردازشی بیشتر بهینه میشوند و برای همین یک 4 هسته ای 640 خیلی بیشتر مفید خواهد تا یک دو هسته ای مثل 550!

فرق دیگر 555 هم در مورد توانایی اور کلاک کردنش هست چون از سری بلک هست ضریب باز داره و راحت تر نسبت به 640 اورکلاک میشه که اگر شما اهل اورکلاک نیستی اصلا فاکتور مهمی به حساب نمیاد.

در کل پردازند های سری اتلون 2 همون پردازنده های سری فنوم 2 هستند فقط با این تفاوت که در پردازنده های اتلون 2 کش L3 خذف شده که باعث کاهش چشمگیر قیمت پایانی شده والا معماری ساختشون 100% مثل هم هست !! ااین کش تو بازیها در بهترین حالت 10% تاثیر داره و در برنامه ها تقریبا بی تاثیر.

لینک به دیدگاه

سلام

کارت گرافیک با برند axtrom خریدم 2 تا ati هم هست ولی کارت یا برچسب گارانتی روش ندیدم یعنی گول خوردم ;)فقط اینو میدونم آواژنگ مودم های معمولی با رمهای این مارک رو گارانتی کرده و برچسب روی قطعات رو دیدم ولی رو کارتهای گرافیکی چیزی ندیدم ایا جائی هست شماره سریال این کارتها رو بدم ببینم اصل هستن یا تقلبی؟؟؟@};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز و گل.

دوستان گرام یه سیستم می خوام جمع کنم برای کار تدوین فیلم و ادیت و رندر و از اینجور کارها.

میزان هزینه هم حدود 1500 هست ، حالا بالاتر پایین تر هم شد مشکلی نیست.

فقط می خوام سیستمی باشه کم نیاره.

ممنون می شم دوستان عزیز راهنماییم بفرمایید. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیز و گل.

دوستان گرام یه سیستم می خوام جمع کنم برای کار تدوین فیلم و ادیت و رندر و از اینجور کارها.

میزان هزینه هم حدود 1500 هست ، حالا بالاتر پایین تر هم شد مشکلی نیست.

فقط می خوام سیستمی باشه کم نیاره.

ممنون می شم دوستان عزیز راهنماییم بفرمایید. @};-

سلام دوست عزیز .

M.B ASUS P8P67 = 240

CPU 2500k = 285

RAM ADATA 8GB 1600 CL9 = 150

VGA EVGA GTX 550 Ti = 225

CASE GREEN INFINITY = 125

HD W.D Caviar Black 1TB 64MB = 122

K.B & MOUSE ogitech Wireless Desktop MK30 = 56

SPEAKER Logitech X-540 = 127

DVD W/R = 45

POWER GREEN GP685B = 132

اینا تقریبا میشه 1500 که میتونی اسپیکر و کیبرد و موس رو به دلخواه خودت تقییر بدی .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز .

M.B ASUS P8P67 = 240

CPU 2500k = 285

RAM ADATA 8GB 1600 CL9 = 150

VGA EVGA GTX 550 Ti = 225

CASE GREEN INFINITY = 125

HD W.D Caviar Black 1TB 64MB = 122

K.B & MOUSE ogitech Wireless Desktop MK30 = 56

SPEAKER Logitech X-540 = 127

DVD W/R = 45

POWER GREEN GP685B = 132

اینا تقریبا میشه 1500 که میتونی اسپیکر و کیبرد و موس رو به دلخواه خودت تقییر بدی .

آقا فکر کنم مانیتورو جا انداختید.

به نظرم اگه GTX460 1gb بگیرید بهتره. البته این نظره منه دوستان تجربشون بیشتره

ویرایش شده توسط shahed
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...