رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان

من برای کارت Asus gtx 1070 strix یه پاور انتخاب کرده بودم

پاور cooler master v650s اما بهخاطر اینکه کم نیاره cooler master b700 v2 80 plus انتخاب کردم

پاور دومی بااینکه قوی تره...حدود 70-80 تومن ارزون تره....

دلیلش چیه؟؟به جز وات بالا چه چیزایی در کیفیت پاور تعیین کنندس؟؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام به همه دوستان

من برای کارت Asus gtx 1070 strix یه پاور انتخاب کرده بودم

پاور cooler master v650s اما بهخاطر اینکه کم نیاره cooler master b700 v2 80 plus انتخاب کردم

پاور دومی بااینکه قوی تره...حدود 70-80 تومن ارزون تره....

دلیلش چیه؟؟به جز وات بالا چه چیزایی در کیفیت پاور تعیین کنندس؟؟

B700 و V650s هر 2 در شاخه 12 ولت 54 آمپر جریان میدن!

ولی V650s فول رنج هست! یعنی با ورودی 90 تا 264 ولت بدون مشکل کار میکنه!

اما B700 فقط تو بازه 200 تا 240 ولت میتونه کار کنه.

و ...

اما در کل برای 1070 یه پاور 600 وات کاملا کافی هست! مگه اینکه روی سیستم تعداد خیلی زیادی فن و هارد و رایتر و ... داشته باشید!

حداقل 550 وات و حداکثر حدود 650 تا 700 ( بیشتر بشه برای پاور ضرر داره )

این اشتباه هست! هیچ مشکل برای پاور ایجاد نمیشه و عمر پاور هم شدیدا بالا میره!

تنها مشکل در کاهش راندمان هست که اونم به هزینه برق مربوطه نه کارکرد سیستم!(در حد 1~2 %)

*معمولا راندمان در بهترین و بدترین حالت نهایت 2~3 درصد اختلاف داره.

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

سلام

از هاردهای زیر کدوم خوبه بخرم(بیشترین استفاده واسه ارشیو هست و همچنین نصب بازی)

WD Black 4TB 64MB Buffer HDD    676000

WD Blue 6TB 64MB Buffer HDD    776000

Toshiba X300 7200Rpm 128MB Buffer SATA3 HDD - 6TB   770000

اگه هارد بهتری با ظریفیت4تا6 ترا سراغ دارید که هم واسه ارشیو هم بازی بخوره معرفی کنید

مشخصات سیستم

Corsair Force GS 128GB SATA3

asus p8z77-v

i5-3470

32GB 4*8GB G.SKILL Tredent X 2400

GREEN850oc

ویرایش شده توسط mohammadreza1987
لینک به دیدگاه

حداقل 550 وات و حداکثر حدود 650 تا 700 ( بیشتر بشه برای پاور ضرر داره )

این اشتباه هست! هیچ مشکل برای پاور ایجاد نمیشه و عمر پاور هم شدیدا بالا میره!

تنها مشکل در کاهش راندمان هست که اونم به هزینه برق مربوطه نه کارکرد سیستم!(در حد 1~2 %)

*معمولا راندمان در بهترین و بدترین حالت نهایت 2~3 درصد اختلاف داره.

سلام دوست عزیز

فکر کنم حق با کاربر bighero7 باشه و پاور انتخابی نباید بیش از حد قدی باشه

برای علتش هم یکی از پاراگراف های این تاپیک رو مینویسم

به نقل از کاربر ARMIN:

به صورت كلى بهتر است، پاور انتخابی خیلی بیش از حد قوی نباشد، چرا که پاور کامپیوتر میزان توان خروجی خود را در لحظه بر اساس میزان نیاز کامپیوتر در لود های مختلف تنظیم می کند. از اینرو اگر پاور با توان خروجی خیلی بالاتر از نیاز سیستم تهیه کنید، در اوغات بیکاری سیستم، زمانى كه مصرف سیستم بشدت کاهش پیدا میکند، پاور مجبور به تولید توانی کمتر از 20 درصد توان اسمی خود می شود و در این حالت فشار زیادی را متحمل می شود.

لینک به دیدگاه

... :)

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

فکر کنم حق با کاربر bighero7 باشه و پاور انتخابی نباید بیش از حد قدی باشه

برای علتش هم یکی از پاراگراف های این تاپیک رو مینویسم

به نقل از کاربر ARMIN:

به صورت كلى بهتر است، پاور انتخابی خیلی بیش از حد قوی نباشد، چرا که پاور کامپیوتر میزان توان خروجی خود را در لحظه بر اساس میزان نیاز کامپیوتر در لود های مختلف تنظیم می کند. از اینرو اگر پاور با توان خروجی خیلی بالاتر از نیاز سیستم تهیه کنید، در اوغات بیکاری سیستم، زمانى كه مصرف سیستم بشدت کاهش پیدا میکند، پاور مجبور به تولید توانی کمتر از 20 درصد توان اسمی خود می شود و در این حالت فشار زیادی را متحمل می شود.

من کلا همچین چیزی رو قبول ندارم! بنظرم بی منطق ترین حرفی هست که در مورد پاور میشه گفت...

تنها مشکلی که پیش میاد همون کاهش راندمان در حدود 2~3 درصد هست که اینم به پرفورمانس سیستم ربطی نداره! شاید هزار تومن فیش برق بیشتر بیاد و تمام!!!!

و جسارتا، کاربر ARMIN امام و پیغمبر نیستند که نوشته های ایشونو بعنوان دلیل و مدرک رو میکنید!!!

شما یک پاور 600 وات رو بردار و فقط یک فن بهش وصل کن (حدود 2~3 وات مصرفشه)! 5 سال هم کار کنه، پاور هیچ مشکلی براش پیش نمیاد! مثل روز اولش هم کار میکنه.( لود زیر 1% خواهد بود)

*شما لطف کنید یک منبع معتبر برای این موضوع معرفی کنید تا موضوع روشن بشه!(منبع معتبر، فروم های خارجی نیستا! اونا هم چند تا بی سواد مثل خود ما هستند!)

**مثلا کولرمستر/کورسر/... تو سایت ها و راهنما هاشون به همچین چیز اشاره کردن؟(با ذکر دلیل که برای پاور مشکل ایجاد میکنه!)

درضمن اگه همچین چیزی بود، دیگه نمیومدند برای استاندارد 80 Plus Titanium درصد کارایی رو تو 10% تست کنند!

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

سلام 
دوستان  در حال تصمیم گیری برای خرید هارد 1 ترابایت هستم 
با توجه به افزایش قیمت از 160 به 180 ایا خرید هارد وسترن بلو (کارکرده) 1ترابایت با 17 ماه گارانتی به قیمت 130 خوبه ؟ 
به احتمال زیاد قیمت هارد دوباره کاهش پیدا مکنه

لینک به دیدگاه

سلام.

چند تا سوال :

1. پردازندۀ i5-6600K (سوکت 1151) روی P8H61/USB3 (سوکت 1155) نصب نمیشه، درسته؟ :-?

2. این پردازنده، روی B150M-A نصب میشه؟ مشکلی نخواهد داشت؟ :-?

3. در وبسایت digikala ، نوشته : پردازنده Core i5-6600K اینتل می‌تواند حداکثر 64 گیگابایت حافظه‌ی رم DDR4 با فرکانس‌های 1866 / 2133 مگاهرتز و DDR3L با فرکانس‌های 1333 / 1600 را آدرس‌دهی کند تا بتوانید از حداکثر توان پردازنده خود استفاده کنید.

یعنی اگر RAM با فرکانس مثلا 3200MHz داشته باشی، بیشتر از 2133MHz نمیتونی ازش استفاده کنی؟ حتی با اورکلاک؟ :-?

4. خرید 6600K نسبت به خرید 6600 معمولی، بهتر و با صرفه تره؟ (چرا؟)

5. کارت گرافیک GALAX GTX 950 EXOC 2GB GDDR5 ، با Xeon E5450 و EP43T-UD3L و 8GB Ram و GP380A-EU ، مشکلی خواهد داشت؟

با تشکر. @};- 

لینک به دیدگاه

سلام.

چند تا سوال :

1. پردازندۀ i5-6600K (سوکت 1151) روی P8H61/USB3 (سوکت 1155) نصب نمیشه، درسته؟ :-?

2. این پردازنده، روی B150M-A نصب میشه؟ مشکلی نخواهد داشت؟ :-?

3. در وبسایت digikala ، نوشته : پردازنده Core i5-6600K اینتل می‌تواند حداکثر 64 گیگابایت حافظه‌ی رم DDR4 با فرکانس‌های 1866 / 2133 مگاهرتز و DDR3L با فرکانس‌های 1333 / 1600 را آدرس‌دهی کند تا بتوانید از حداکثر توان پردازنده خود استفاده کنید.

یعنی اگر RAM با فرکانس مثلا 3200MHz داشته باشی، بیشتر از 2133MHz نمیتونی ازش استفاده کنی؟ حتی با اورکلاک؟ :-?

4. خرید 6600K نسبت به خرید 6600 معمولی، بهتر و با صرفه تره؟ (چرا؟)

5. کارت گرافیک GALAX GTX 950 EXOC 2GB GDDR5 ، با Xeon E5450 و EP43T-UD3L و 8GB Ram و GP380A-EU ، مشکلی خواهد داشت؟

با تشکر. @};- 

1- خیر  :D

2- بله نصب میشه ، مشکلی هم پیش نمیاد

3- مهم نیست پردازند از چه فرکانسی پشتیبانی میکنه ، الان دیگه فرکانس رم رو میسپرن به مادربرد تا کنترل کنه ، با فعال کردن تکنولوژی xmp ، مادربرد های سریZ میتونن فرکانس های بالاتری رو ساپورت کنن

4- خیر از لحاظ ارزش برتری نداره به نظر من ، 6600k برای اینکه ارزش اون هزینه اضافی رو داشته باشه باید براش هم مادربرد z گرفت و هم خنک کننده گرون قیمت برای خنک سازیش تا در نهایت بشه اورکلاکش کرد ، پس صرفا موقعی باید خریدش که بودجه رو داشته باشین .

5- به نظر من اگه پین برقPCI 950 رو داشته باشه میتونه بدون مشکل کار کنه

لینک به دیدگاه

1- خیر  :D

2- بله نصب میشه ، مشکلی هم پیش نمیاد

3- مهم نیست پردازند از چه فرکانسی پشتیبانی میکنه ، الان دیگه فرکانس رم رو میسپرن به مادربرد تا کنترل کنه ، با فعال کردن تکنولوژی xmp ، مادربرد های سریZ میتونن فرکانس های بالاتری رو ساپورت کنن

4- خیر از لحاظ ارزش برتری نداره به نظر من ، 6600k برای اینکه ارزش اون هزینه اضافی رو داشته باشه باید براش هم مادربرد z گرفت و هم خنک کننده گرون قیمت برای خنک سازیش تا در نهایت بشه اورکلاکش کرد ، پس صرفا موقعی باید خریدش که بودجه رو داشته باشین .

5- به نظر من اگه پین برقPCI 950 رو داشته باشه میتونه بدون مشکل کار کنه

^_^

خب اگر رم با فرکانس 3200 ببندی روی B150M-A که تا 2133 رو پشتیبانی میکنه، اورکلاکش چطوری میشه؟! :-?

اونوقت این B150M-A، سری Z نیستش که، هست؟! :-?

مادربورد پیشنهادیتون برای i5-6600K چیه؟ و همچنین خنک کنندۀ معقول آبی! :-?

اون گرافیک هم با اون قطعات، گلوگاه نخواهد داشت؟ :-?

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

^_^

خب اگر رم با فرکانس 3200 ببندی روی B150M-A که تا 2133 رو پشتیبانی میکنه، اورکلاکش چطوری میشه؟! :-?

اونوقت این B150M-A، سری Z نیستش که، هست؟! :-?

مادربورد پیشنهادیتون برای i5-6600K چیه؟ و همچنین خنک کنندۀ معقول آبی! :-?

اون گرافیک هم با اون قطعات، گلوگاه نخواهد داشت؟ :-?

با تشکر @};-

تقریبا همه مادربردهایی که از سری z نیستن فرکانس کاری رم حداکثر 2133 هست و بیشتر از اون رو ساپورت نمیکنه مادربرد ، شما هر رمی بگیرین و بزارین روی این مادربرد حداکثر با فرکانس 2133 کار میکنه

سری z در ایبتدای اسمشون z نوشته ، بیشتر هم نوشته میشه z170 ، پس قطعا b150 از سری z نیست  :)

مادربرد رو باید بر اساس نیازتون از پورت هاش انتخاب کنید تفاوتی در کارایی ندارن و همه میتونن پردازنده های ضریب باز رو اور بکنن ، مثلا ایسوس z170 pro یا گیگابایت گیمینگ 3

6600k برای اجرای جدیدترین بازی ها کاملا قدرتمند هست و حتی برای کارت GTX 1080 هم گلوگاه نمیشه 

لینک به دیدگاه

تقریبا همه مادربردهایی که از سری z نیستن فرکانس کاری رم حداکثر 2133 هست و بیشتر از اون رو ساپورت نمیکنه مادربرد ، شما هر رمی بگیرین و بزارین روی این مادربرد حداکثر با فرکانس 2133 کار میکنه

سری z در ایبتدای اسمشون z نوشته ، بیشتر هم نوشته میشه z170 ، پس قطعا b150 از سری z نیست  :)

مادربرد رو باید بر اساس نیازتون از پورت هاش انتخاب کنید تفاوتی در کارایی ندارن و همه میتونن پردازنده های ضریب باز رو اور بکنن ، مثلا ایسوس z170 pro یا گیگابایت گیمینگ 3

6600k برای اجرای جدیدترین بازی ها کاملا قدرتمند هست و حتی برای کارت GTX 1080 هم گلوگاه نمیشه 

الآن این مادربورد خوبه دیگه؟

خنک کنندۀ پیشنهادیتون برای این پردازنده، چیه؟ و هم چنین RAM مناسب این سیستم.

کارت گرافیک GALAX GTX 950 EXOC 2GB GDDR5 ، با Xeon E5450 و EP43T-UD3L و 8GB Ram و GP550A-UK ، گلوگاه نخواهد داشت دیگه، درسته؟

با تشکر @};-

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

الآن این مادربورد خوبه دیگه؟

خنک کنندۀ پیشنهادیتون برای این پردازنده، چیه؟ و هم چنین RAM مناسب این سیستم.

کارت گرافیک GALAX GTX 950 EXOC 2GB GDDR5 ، با Xeon E5450 و EP43T-UD3L و 8GB Ram و GP550A-UK ، گلوگاه نخواهد داشت دیگه، درسته؟

با تشکر @};-

بله مادربرد ارزون و خوبی هست

خنک کننده : http://lioncomputer.ir/product/7260/%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B1+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+120+GLACIER+120+GLC120-A/

حتما خمیر سلیکون خوب تهیه بشه به همراه خنک کننده

رم : http://lioncomputer.ir/product/7916/%D8%B1%D9%85+%DA%AF%DB%8C%D9%84+%D8%B3%D9%88%D9%BE%D8%B1+%D9%84%D9%88%D8%B3%D9%87+GLWB48GB3000C15ADC/

گرافیک 950 فریمی به اون اندازه که با پردازنده 6600 میده رو با پردازنده 5450 و رم های ddr2 نمیده ولی خیلی هم تفاوتی نخواهد داشت . البته غیر از فریم ریت ، فریم تایم و استاتر هم مهم هست که احتمالا مقدارش بیشتر خواهد شد در سیستم های قدیمی بسته به بازی مورد نظر ، مثل بتمن آکهام نایت 

لینک به دیدگاه

بله مادربرد ارزون و خوبی هست

خنک کننده : http://lioncomputer.ir/product/7260/%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B1+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86+120+GLACIER+120+GLC120-A/

حتما خمیر سلیکون خوب تهیه بشه به همراه خنک کننده

رم : http://lioncomputer.ir/product/7916/%D8%B1%D9%85+%DA%AF%DB%8C%D9%84+%D8%B3%D9%88%D9%BE%D8%B1+%D9%84%D9%88%D8%B3%D9%87+GLWB48GB3000C15ADC/

گرافیک 950 فریمی به اون اندازه که با پردازنده 6600 میده رو با پردازنده 5450 و رم های ddr2 نمیده ولی خیلی هم تفاوتی نخواهد داشت . البته غیر از فریم ریت ، فریم تایم و استاتر هم مهم هست که احتمالا مقدارش بیشتر خواهد شد در سیستم های قدیمی بسته به بازی مورد نظر ، مثل بتمن آکهام نایت 

سلام.

رم 3000 رو فقط اگر اورکلاک کنی تا 3000 میگیری، درسته؟ یعنی اگه همین رم که گفتید رو ببندم روی مثلا Z170-D3H ، فرکانسش در حالت معمولی، 2133 خواهد بود؟

خمیر z5 خوبه؟

گرافیک 950 ، از GT 730 2GB 128bit که دیگه بهتر عمل خواهد کرد، درسته؟

اونوقت، احتمال این که قیمت 950 کاهش پیدا کنه، چقدره؟

128 بیت و 256 بیت و امثالهم (در گرافیک) ، یعنی چی؟

با تشکر @};-

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

سلام.

رم 3000 رو فقط اگر اورکلاک کنی تا 3000 میگیری، درسته؟ یعنی اگه همین رم که گفتید رو ببندم روی مثلا Z170-D3H ، فرکانسش در حالت معمولی، 2133 خواهد بود؟

خمیر z5 خوبه؟

گرافیک 950 ، از GT 730 2GB 128bit که دیگه بهتر عمل خواهد کرد، درسته؟

اونوقت، احتمال این که قیمت 950 کاهش پیدا کنه، چقدره؟

128 بیت و 256 بیت و امثالهم (در گرافیک) ، یعنی چی؟

با تشکر @};-

شما فقط کافیه گزینه XMP داخل تنظیمات مادربرد رو فعال کنید تا خودش فرکانس رم رو روی حداکثر ست کنه ، در این صورت با فرکانس 3000 فعالیت میکنه 

بله با توجه به قیمتش خمیر سلیکون مناسبی هست 

بله کاملا ! 950 برای اجرای بازی با کیفیت مطلوب ساخته شده ، هرچند الان کارت هاس نسل جدید دارن میان و بازی ها هم سنگین تر شدن ولی چیزی از خوبی این کارت کم نمیکنه 

حتما افت قیمت میکنه ولی زمانی که رقیب قیمتیش منتشر بشه ، مثل 470 AMD یا 1050 انویدیا که معلوم نیست کی منتظر بشن ولی احتمالا تا سال دیگه

برای درک بهتر باس این مطلب رو مطالعه کنید : http://www.elmefarda.com/%D8%A8%D8%A7%D8%B3-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9/

:)  @};-

لینک به دیدگاه

شما فقط کافیه گزینه XMP داخل تنظیمات مادربرد رو فعال کنید تا خودش فرکانس رم رو روی حداکثر ست کنه ، در این صورت با فرکانس 3000 فعالیت میکنه 

بله با توجه به قیمتش خمیر سلیکون مناسبی هست 

بله کاملا ! 950 برای اجرای بازی با کیفیت مطلوب ساخته شده ، هرچند الان کارت هاس نسل جدید دارن میان و بازی ها هم سنگین تر شدن ولی چیزی از خوبی این کارت کم نمیکنه 

حتما افت قیمت میکنه ولی زمانی که رقیب قیمتیش منتشر بشه ، مثل 470 AMD یا 1050 انویدیا که معلوم نیست کی منتظر بشن ولی احتمالا تا سال دیگه

برای درک بهتر باس این مطلب رو مطالعه کنید : http://www.elmefarda.com/%D8%A8%D8%A7%D8%B3-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9/

:)  @};-

خب، الآن باید RAMهای خودم (Avexir Budget Series 2x2GB DDR3 1600MHz CL9) حداقل 1333 رو داشته باشند دیگه، درسته؟ برنامۀ CPU-Z ، نوشته بود 800MHz :-?

خمیر بهتر، مثل چی؟

بابت لینک و راهنمائیهاتون، سپاس @};-

لینک به دیدگاه

خب، الآن باید RAMهای خودم (Avexir Budget Series 2x2GB DDR3 1600MHz CL9) حداقل 1333 رو داشته باشند دیگه، درسته؟ برنامۀ CPU-Z ، نوشته بود 800MHz :-?

خمیر بهتر، مثل چی؟

درود

من متوجه نمیشم!

خمیر روی واتر کولر های گرین CF‎3 هست که یکی از بهترین هاست، چرا قصد خرید خمیر ضعیفتر دیپ کول دارید؟!

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

درود

من متوجه نمیشم!

خمیر روی واتر کولر های گرین CF‎3 هست که یکی از بهترین هاست، چرا قصد خرید خمیر ضعیفتر دیپ کول دارید؟!

وای راست میگیا ، اصلا ندیدم اون قسمت رو 

خمیر بهتر، مثل چی؟

نه درسته ، ddr یعنی Double data rate

یعنی دوبل اون فرکانس کار میکنه که برابر میشه با 1600

خمیر هم که اطلاع نداشتم خود خنک کننده دو گرم خمیر سلیکون cf3 همراه خودش داره و نیازی به خرید خمیر سیلیکون نیست

خواهش مینکم

لینک به دیدگاه

سلام .

ssd 250 گیگ میخوام بگیرم بهترین برند از نظر شما چیه ؟ 

الان یه 120 گیگ samsung evo 840 دارم میخوام بزارم کنارش .

مین وبرد هم Z87 A هست ...

نمیشه m2 بگیرم بعد تبدیل کنم به sata 3 ?

لینک به دیدگاه

دوستان عذر میخوام این پردازنده ای جدید زیون که در لیون تازه موجود شده از نظر کارایی و عملکرد نسبت به مثلا پردازنده i5 6600 بالاتر هست.یعنی اگر برای سیستم گیم گرفته بشه بهتره.البته مادربرد مخصوص خودش رو هم داره که دیدم در لیون موجوده.کلا به نظر شما صرفه با تهیه پردازنده زیون E3-1225 v5 Haswell-EP هست یا مثلا i5 6600.یعنی ترکیب این مادربرد و این سی پی یو:

ASUS E3 Pro Gaming V5 LGA1151 C232 Mainboard

E3-1225 v5 Haswell-EP

ویرایش شده توسط ali2015
لینک به دیدگاه

دوستان به نظرتون از بین کولرهای مختلف حدود ۲۰۰ تومن بهترینشون برای 6700k کدومه؟یه بنده خدایی میگفت در این رنج قیمت بهترین مدل این ایرکولره:

Cooler Master Hyper 212X

در مورد واتر کولر ها چطور؟در این حدود قیمت واتر کولر بهتره یا ایر کولر؟

لینک به دیدگاه

دوستان یک کیس میخوام با بودجه 2-3 میلیون برای آهنگسازی 

چه قطعاتی رو پیشنهاد میدید؟

لینک به دیدگاه

دوستان این مانیتور چه طوره؟ Asus VX24AH

به نظر مشخصات خوبی داره ولی خب هنوز دقیق مطمئن نیستم

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید

من میخواستم یک رم بخرم تا جایی که مطالعه داشتم دو تا رم بهتر از رم هست وقتی مادربورد از دو کاناله پشتیبانی کنه

مشخصات سیستم بنده :

q9550

ram:4*2 GB DDR3 1333 mhz

M.B:azrocke g41

vga : 9500gt :|

HDD : 1 TB

بنده از اون دسته کاربرایی هستم که برنامه های خیلی زیاده رو باز نگه می دارم

و میخوام دو تا رم 4 گیگ بخرم

در هنگام خرید رم مشخصاتی هست به نام CL از کجا میشه فهمید که مادربورد من تا CL چند ساپورت می کنه؟ تا جایی که دیدم رم ها از CL8 شروع میشه تا CL18

اگه مثلا من دو تا رم 4 گیگ CL15 بخرم مادربوردم ساپورت می کنه؟

دومین سوال من در مورد فرکانس هست چون مادربورد بنده 1333 رو میکشه میخواستم مثلا دو تا رم 1866 بخرم ( خودم میدونم مادربورد فقط تا 1333 استفاده می کنه )

ولی سوالم اینکه اگه 1866 بندازم سیستم زیاد تو زور و عذاب نیفته؟ چون نمیخوام به خاطر یه 30-40 تومان فرق برم 1333 بخرم چون پس فردا که مادربورد جدید خریدم بتونم تا 1866 رم استفاده کنم

و یه سوال خیلی مختص دارم که فقط میخوام بدونم cl بیشتر بهتره یا فرکانس بیشتر؟

مثلا کدام یک از رم های زیر بهتر هست؟

Ram 8 GB CL18 2400MHZ

VS

Ram 8 GB CL 14 3200 MHZ

؟؟؟؟ =

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان به نظرتون از بین کولرهای مختلف حدود ۲۰۰ تومن بهترینشون برای 6700k کدومه؟یه بنده خدایی میگفت در این رنج قیمت بهترین مدل این ایرکولره:

Cooler Master Hyper 212X

در مورد واتر کولر ها چطور؟در این حدود قیمت واتر کولر بهتره یا ایر کولر؟

اگر ایر میگیری مدل 

Cooler Master Hyper 212X با قیمت 210

بهترین گزینه هست

برای وتر هم

Green GLACIER 120 GLC120-A AiO با قیمت 180  

تنها گزینه هست.

با سلام و خسته نباشید

من میخواستم یک رم بخرم تا جایی که مطالعه داشتم دو تا رم بهتر از رم هست وقتی مادربورد از دو کاناله پشتیبانی کنه

مشخصات سیستم بنده :

q9550

ram:4*2 GB DDR3 1333 mhz

M.B:azrocke g41

vga : 9500gt :|

HDD : 1 TB

بنده از اون دسته کاربرایی هستم که برنامه های خیلی زیاده رو باز نگه می دارم

و میخوام دو تا رم 4 گیگ بخرم

در هنگام خرید رم مشخصاتی هست به نام CL از کجا میشه فهمید که مادربورد من تا CL چند ساپورت می کنه؟ تا جایی که دیدم رم ها از CL8 شروع میشه تا CL18

اگه مثلا من دو تا رم 4 گیگ CL15 بخرم مادربوردم ساپورت می کنه؟

دومین سوال من در مورد فرکانس هست چون مادربورد بنده 1333 رو میکشه میخواستم مثلا دو تا رم 1866 بخرم ( خودم میدونم مادربورد فقط تا 1333 استفاده می کنه )

ولی سوالم اینکه اگه 1866 بندازم سیستم زیاد تو زور و عذاب نیفته؟ چون نمیخوام به خاطر یه 30-40 تومان فرق برم 1333 بخرم چون پس فردا که مادربورد جدید خریدم بتونم تا 1866 رم استفاده کنم

و یه سوال خیلی مختص دارم که فقط میخوام بدونم cl بیشتر بهتره یا فرکانس بیشتر؟

مثلا کدام یک از رم های زیر بهتر هست؟

Ram 8 GB CL18 2400MHZ

VS

Ram 8 GB CL 14 3200 MHZ

؟؟؟؟ =

با تشکر

سلام

اول از همه مهم هست که به شما بگم رم شما DDR3 هست و شما فقط میتونید از رم های DDR3 روی سیستم خودتون استفاده کنید.

پلتفروم های جدید هم همه DDR4 هستن و دوران DDR3 گذشته 

پس اگر میخواید رمی بخرید که فعلا استفاده کنید و بعدا بندازید روی سیستم جدیدتون بهتر دست نگهدارید.

سیستم شما از 8 گیگ رم بیشتر نیازش نمیشه همین الان هم که 2 تا 4 گیگ روشه.

هرچی فرکانس بالا تر باشه و تایم(همون CL) پایین تر باشه رم قدرت بیشتر خواهد داشت.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...