رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ممنون دوست من

خب...

- من از کجا بدونم که این چند نرم افزار revit / rhino / 3dmax vray پردازنده محوره یا گرافیک محور؟! اطلاعاتی در این زمینه دارید؟ 

- این سری های جدید kabylake که قبلا صحبت از کانن لیک بود! کی وارد بازار میشه؟ معرفی شده؟

این سوالات جا موند!

2- یادمه قیمت رم های ddr4 خیلی بالا بود. الان قیمتشون واقعی هست؟ و کلا الآن برای خرید فرصت مناسبی هست یا نه؟

4- تفاوت سری z170َA با سری Z170 چیه؟ و یا مثلا z170x

8- و اینکه میشه ارتقایی داشت با خرید این مین بورد در آینده برای مثلا سری های جدید؟ پیش بینی چیزی شده که سوکت همون 1151 باقی بمونه؟

سپاسگزارم

تا جایی که من میدونم نرم افزار های مدنظر CPU محور هست

اگرچه برای 3dmax در فرومی خوندم که میشه با یک سری تغییرات از طریق GPU که سرعت بالاتری داره رندر گرفت

در خصوص زمان معرفی هم عزیزان توضیحات رو دادند

در خصوص تفاوت سری های Z170 بگم که تفاوتی از نظر چیپ ست نیست بلکه بیشتر اون مدل های مادربرد هست و از نظر چیپ ست Z170 یکسان هست

در خصوص قیمت DDR4 هم که توضیحات رو دادند

اگرچه سری های kaby lake هم در همان سوکت 1151 عرضه میشن و احتمالا همانند نسخه های 1155 با یک اپدیت بایوس میتونید سری های جدید رو هم روی مادربرد های فعلی نصب کنید 

اما همانطور که گفتم امید به داشتن قدرتی چند برابر بعد از ارتقا به سری های kaby lake نداشته باشید

با سلام خدمت دوستان

به نظر شما کدامیک از این مادربوردها برای این سیستم خوبه

MSI 760GM-P23 FX

Foxconn A78AX 3.0

بقیه قطعات

cpu: AMD Phenom x4

RAM: 8GB

Power: Green 530

VGA: R9 270 AMD

برای من این مهمه که بیشترین کارایی قطعات به ویژه گرافیک رو داشته باشم

با تشکر

تقریبا از نظر مشخصات یکسان هستند

اگرچه بطور کلی مادربرد تاثیری بر پرفرمنس گرافیک نداره

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تقریبا از نظر مشخصات یکسان هستند

اگرچه بطور کلی مادربرد تاثیری بر پرفرمنس گرافیک نداره

باز بین این دو کدام بهتره و چرا؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

قصد خرید ssd دارم البته با بودجه محدود

نظرتون راجع به این ssd چیه؟

http://lioncomputer.ir/product/8622/اس+اس+دی+پلکستور+M7V+256GB/

سرعت رید و رایتش که عالیه...

لطفا پیشنهاد هر چی میدید پیشنهاد سامسونگ evo 850 ندید... نه مارکش رو دوست دارم نه پولم بهش میرسه... قیمتش هم الان ۳۴۵ تومن هست برای ۲۵۰ گیگش

متشکرم

لینک به دیدگاه

میتونید با سیستم فعلی تون با نرم افزار ها کار کنید و ببینید موقع رندر کردن تصاویر پردازنده تمام درگیر میشه یا گرافیک ، هر کدوم از این دوتا در usag بالایی داشتن هنگام ررندر یعنی رندرتون وابسته به اون قطعه هست .

پردازنده های کیبی لیک احتمالا تا آخر سال معرفی بشن ، دقیق نمیدونم

2- الان رم هایddr4 اگه قیمتشون از ddr3 ها کمتر نباشه بیشتر هم نیست  :)

4- نمیدونم  :)

8- اگه میخواین از بابت راحتی در ارتقا در آینده خیالتون راحت باشه بهتره که سوکت 2011 بگیرین که ساپورت طولانی تری داره ، البته نمیدونم شاید در آینده ای نزدیک جانشین 2011 با پشتیبانی از رم های ddr5 معرفی بشن  :-?

در نهایت اگه رندرهاتون بر پایه پردازنده هست فقط کافیه که پردازنده قوی بگیرین و فکر میکنم که گرافیکتون فعلا از پس کارهای اجرایی بر بیاد .

تا جایی که من میدونم نرم افزار های مدنظر CPU محور هست

اگرچه برای 3dmax در فرومی خوندم که میشه با یک سری تغییرات از طریق GPU که سرعت بالاتری داره رندر گرفت

در خصوص زمان معرفی هم عزیزان توضیحات رو دادند

در خصوص تفاوت سری های Z170 بگم که تفاوتی از نظر چیپ ست نیست بلکه بیشتر اون مدل های مادربرد هست و از نظر چیپ ست Z170 یکسان هست

در خصوص قیمت DDR4 هم که توضیحات رو دادند

اگرچه سری های kaby lake هم در همان سوکت 1151 عرضه میشن و احتمالا همانند نسخه های 1155 با یک اپدیت بایوس میتونید سری های جدید رو هم روی مادربرد های فعلی نصب کنید 

اما همانطور که گفتم امید به داشتن قدرتی چند برابر بعد از ارتقا به سری های kaby lake نداشته باشید

سپاس از هر دوی شما بزرگوار

فقط چند سوال دیگه:

- این سوکت 2011 دقیقا چیه؟ 6700k روش سوار میشه؟

- کلا چه زمانی در سال بهترین زمان خرید یه سیستم هست؟ هم از نظر افت قیمت و هم از نظر بروز بودن قطعات

- این مادربوردها پورت m2 هم دارند؟

GIGABYTE Z170X-UD3 LGA1151 Z170 Mainboard

ASUS Z170 Pro Gaming LGA1151 Z170 Mainboard

- یه جا خونده بودم که رم 3200mhz cl16 از 1600mhz cl7 ضعیف تره. نظر شما در این خصوص چیه؟
لینک به دیدگاه

فقط چند سوال دیگه:

- کلا چه زمانی در سال بهترین زمان خرید یه سیستم هست؟ هم از نظر افت قیمت و هم از نظر بروز بودن قطعات

- یه جا خونده بودم که رم 3200mhz cl16 از 1600mhz cl7 ضعیف تره. نظر شما در این خصوص چیه؟

سوکت 2011 پردازنده مختص خودش رو داره ، 6700 روش سوار نمیشه 

بهترین زمان خرید موقعی هست که پول خرید سیستم رو داشته باشید و به سیستم نیاز داشته باشید ، منتظر افت قیمت تو این مملکت نباشید . بروز بودن قطعات هم مهم نیست مهم سالم بودن قطعات هست.

بله هر دو مادربرد دارای این سوکت هستن ( تو قسمت Storage Interface در مورد نوع سوکت های اتصال موجود روی مادربرد اطلاع داده شده )

در مورد رم ها اشتباه گفتن ، صرفا چون نسبت تایمینگ به فرکانس بهتری داره دلیل بر بهتر بودنش نیست ، فرکانس خیلی مهم تر هست و تاثیر اصلی رو فرکانس رم میزاره ، تایمینگ در درجه بعدیه .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه کارت گرافیک گرفتم 350w برف می خواد حالا میخوام یه پاور بگیرم براش ولی ئفتی مثلا مشخصات پاور tesco 570w رو اگا میکنم نوشته وات واقعی 230 وات

این یعنی گرافیک منو کار نمیندازه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه کارت گرافیک گرفتم 350w برف می خواد حالا میخوام یه پاور بگیرم براش ولی ئفتی مثلا مشخصات پاور tesco 570w رو اگا میکنم نوشته وات واقعی 230 وات

این یعنی گرافیک منو کار نمیندازه؟

درود

برف میخواد؟:D

دوست عزیز هیچ وقت پاور از برند های بی کیفیت بخاطر قیمت پایین تر نگیر

الان به جای 570 tsco بیا 380 گرین بگیر بهتره و 380 واقعیه

الان این پاور اگه برق واقعیش 230 وات باشه واسه گرافیکتون مشکل ایجاد میکنه

برند های cooler master و corsair و green تقریبا بهترین کیفیت رو دارن (نا گفته نمونه برند های دیگه هم هستن مثلا evga با کیفیت هستن)

هیچ وقت بخاطر قیمت پایین تر طرف برند های بی    کیفیت نرو

لینک به دیدگاه

درود

برف میخواد؟ :D

دوست عزیز هیچ وقت پاور از برند های بی کیفیت بخاطر قیمت پایین تر نگیر

الان به جای 570 tsco بیا 380 گرین بگیر بهتره و 380 واقعیه

الان این پاور اگه برق واقعیش 230 وات باشه واسه گرافیکتون مشکل ایجاد میکنه

برند های cooler master و corsair و green تقریبا بهترین کیفیت رو دارن (نا گفته نمونه برند های دیگه هم هستن مثلا evga با کیفیت هستن)

هیچ وقت بخاطر قیمت پایین تر طرف برند های بی    کیفیت نرو

بابت اشتباه املایی معذرت میخوام :)

رنگای کیبورد رفته فارسی یکم سخته

ویرایش شده توسط sinatak
لینک به دیدگاه

فقط چند سوال دیگه:

البته توضیحات رو دادند اما در خصوص سوکت 2011 همانطور که فرمودند پردازنده های سری مخصوص به خودش رو داره اگرچه

این سوکت هم به سری سوکت های 2011 و 2011-v3 تقسیم میشه که پردازنده های مخصوص بخودش داره

در نتیجه در انتخاب مادربرد و پردازنده باید به مدل دقیقش دقت کنید

در خصوص رم هم توضیحات رو دادند اما عموما زمانی CL اهمیت پیدا میکنه که صحبت در خصوص دو مدل رم با فرکانس کاری یکسان باشه

همچون

8GB 2400 CL16

یا

8GB 2400 CL15

نه در نوع رم مختلف

چرا که در این صورت برخی رم های DDR قدیمی دارای CL 4-3 هستند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همه عزیزان.

یه کیس که از همه نظر مثل جنس بدنه،فضای داخلی،اسمبلینگ خوب و ساده،ظاهری شیک بهره ببره چی پیشنهاد میدین؟

در زمن حتما از قابلیت پنهان سازیه پاور و هارد ها هم بهره ببره.

کیس مد نظر خودم : thermaltake View 27

http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002942

لینک به دیدگاه

سلام به همه عزیزان.

یه کیس که از همه نظر مثل جنس بدنه،فضای داخلی،اسمبلینگ خوب و ساده،ظاهری شیک بهره ببره چی پیشنهاد میدین؟

بودجه تعیین کننده هست ولی در کل من این رو پیشنهاد میدم که یکی از بی نظیر ترین کیس ها ی موجود در ایران هست

http://lioncomputer.ir/product/6155/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1+Master+Case+Pro+5/

لینک به دیدگاه

سلام به همه عزیزان.

کیس انتخابی خودتون خیلی عالیه! :x

اما موجود بودنش تو ایران همچنین قیمتش هم خیلی مهمه!

اول از همه بودجتون رو لطف کنید..

بعد از اون ور آب میتونید سفارش بدید؟؟ :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بودجه تعیین کننده هست ولی در کل من این رو پیشنهاد میدم که یکی از بی نظیر ترین کیس ها ی موجود در ایران هست

http://lioncomputer.ir/product/6155/%DA%A9%DB%8C%D8%B3+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1+Master+Case+Pro+5/

این کیس ، کیس خوبی هست اتفاقا آقا مهدی توی لیون هم همین رو پیشنهاد دادن ، ولی یه موردی که هست بازم مثل کیس خودم پنل جلوییش توری هست و به شدت خاک گیر،از طرفی نه ظاهره خاصی داره نه قابلیت مورد توجهی.

بودجه در حد همین 550 تا 600 تومن

کیس انتخابی خودتون خیلی عالیه!  :x  اما هنوز عرضه نشده

اما موجود بودنش تو ایران همچنین قیمتش هم خیلی مهمه!

اول از همه بودجتون رو لطف کنید..

بعد از اون ور آب میتونید سفارش بدید؟؟    :-?خیر

لینک به دیدگاه

شما کیس x7 رو با این مقایسه میکنید ؟؟؟ :eek: کیفیت ساخت این کیس و جادار بودنش از x7  خیلی بهتره . در ضمن اون کیسی که انتخاب کرده بودید فقط مورد استفاد اش برای کسی هست که  واتر کولر کاستوم نصب بکنه . ولی در master case pro شما از سقف هم میتونید برای گردش هوا استفاده بکنید . در ضمن همیشه عکس خالی از کیس رو ببینید . چون شرکت ها قطعات و واترکولر های کاستوم رو توی کیس نصب میکنند و عکس رو قرار میدهند توی صفحه تا ظاهر زیباتری رو نشون بده . از خرید master case pro 5 پشیمون نمیشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما کیس x7 رو با این مقایسه میکنید ؟؟؟ :eek: کیفیت ساخت این کیس و جادار بودنش از x7  خیلی بهتره . در ضمن اون کیسی که انتخاب کرده بودید فقط مورد استفاد اش برای کسی هست که  واتر کولر کاستوم نصب بکنه . ولی در master case pro شما از سقف هم میتونید برای گردش هوا استفاده بکنید . در ضمن همیشه عکس خالی از کیس رو ببینید . چون شرکت ها قطعات و واترکولر های کاستوم رو توی کیس نصب میکنند و عکس رو قرار میدهند توی صفحه تا ظاهر زیباتری رو نشون بده . از خرید master case pro 5 پشیمون نمیشید.

یه پله بالاتر از این چیو پیشنهاد میدین؟

لینک به دیدگاه

بالاتر از این باید برید سراغ کروسیر که توی رنج 600 امکاناتشون به پای master case pro 5  نمیرسه . بهترین انتخاب ممکن pro 5  هست .

لینک به دیدگاه

البته انتخاب کیس فارق از مسائل فنی و امکاناتی که ارائه میکنه همچون سایز واترکول یا طول گرافیک بیشتر سلیقه ایی هست

در اخر با توجه به بودجه این سری هم پیشنهاد میشه

Corsair Carbide Series® Clear 400C Compact Mid-Tower Case

لینک به دیدگاه

سلام

بین 460 2gb

950 gtx

750 gtx ti

خودتون بودین کدوم رو انتخااب میکردین 

بنده پاورم 380 گرین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از تمامیه دوستان بابت راهنمایی های خوبشون.

در آخر میخواستم نظرتون رو درباره کیس DeepCool Genome بپرسم.

به نظرتون چجور کیسی هست؟آیا کسی روش کار کرده؟یا از نزدیک دیده؟

لینک به دیدگاه

اصلا به اون قیمت نمیرزه با هزینه ی کمتر میتونید Master Case 5 pro بگیرید که خیلی ازش بهتره.
لینک به دیدگاه

کامنت اقا مهدی توی پست DeepCool Genome گویای همه چیزه . جعبه خالی master case pro از این بهتره =)) 

سلام

بین 460 2gb

950 gtx

750 gtx ti

خودتون بودین کدوم رو انتخااب میکردین 

بنده پاورم 380 گرین

با پاور شما 750ti . ولی اگر پاور رو ارتقا بدید میتونید 950 بگیرید.

ویرایش شده توسط MamadMedusa
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا به اون قیمت نمیرزه با هزینه ی کمتر میتونید Master Case 5 pro بگیرید که خیلی ازش بهتره.

کامنت اقا مهدی توی پست DeepCool Genome گویای همه چیزه . جعبه خالی master case pro از این بهتره =))

اتفاقا کامنت آقا مهدی رو خوندم و باهاشون برای مشاوره هم تماس گرفتم،خودشونم حرف منو تایید کردن که خب این کیس سرش یه واتر کولر داره به ارزش 400 تومن که به عبارتی قیمت خود کیس رو بالا میبره ولی در اصل ارزش این کیس 400 تومنه و باید با یه کیس 400 تومنی مقایسه بشه.

حرف آخرشونم این بود که اگرچه اسمبل توش کار مشکلیه ولی بعد از اسمبل کیسه بسیار زیبایی خواهد شد که از دیدنش لذت میبری.

لینک به دیدگاه

اتفاقا کامنت آقا مهدی رو خوندم و باهاشون برای مشاوره هم تماس گرفتم،خودشونم حرف منو تایید کردن که خب این کیس سرش یه واتر کولر داره به ارزش 400 تومن که به عبارتی قیمت خود کیس رو بالا میبره ولی در اصل ارزش این کیس 400 تومنه و باید با یه کیس 400 تومنی مقایسه بشه.

حرف آخرشونم این بود که اگرچه اسمبل توش کار مشکلیه ولی بعد از اسمبل کیسه بسیار زیبایی خواهد شد که از دیدنش لذت میبری.

بله درسته یه واتر کولر هم  همراهش هست که کولانت از جلوی کیس هم رد میشه و زیبایی خاصی به کیس میده . ولی شک دارم واتر کولر 400 قیمتش باشه . مگه چیه ؟ :-?  اگر قراره 800 هزینه بکنید همون master case pro رو بخرید و بدید یه مودینگ درست حسابی بزنند 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله درسته یه واتر کولر هم  همراهش هست که کولانت از جلوی کیس هم رد میشه و زیبایی خاصی به کیس میده . ولی شک دارم واتر کولر 400 قیمتش باشه . مگه چیه ؟ :-?  اگر قراره 800 هزینه بکنید همون master case pro رو بخرید و بدید یه مودینگ درست حسابی بزنند 

وژدانی اینقدر اذیت میکنم هی سوال میکنم فحشم ندینا :D 

اما آخه این master 5 اصلا به دلم نمیشینه ، نه بخش پاورش پوشیدس نه بخش هارد و نه قابلیت نصب کارت گرافیک به صورت عمودی رو داره.

لینک به دیدگاه

عذرمیخوام وارد بحثتون میشم.

واترکولر کیس جینوم نمونه 360mm زیر هست که با توجه به اضافه شدن هیلکس و قیمت نمونه مشابه 240mm همون حدود میفته...

http://lioncomputer.ir/product/8610/%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B1+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1+%D8%AF%DB%8C%D9%BE+%DA%A9%D9%88%D9%84+%DA%A9%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%86+240+%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF/

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...