رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 23 دقیقه قبل، Darksiren.s گفته است :

ممنون از پاسخ گویی

کیبورد زیبایی هست اما خب هر چند بک لایت نداره ...

باز هم ممنون از پیشنهادتون

خواهش می‌کنم با این بودجه صفحه‌کلید خوش‌دست و با کیفیت که چراغ داشته باشه سراغ ندارم. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 13 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

خواهش می‌کنم با این بودجه صفحه‌کلید خوش‌دست و با کیفیت که چراغ داشته باشه سراغ ندارم. 

ممنون نظرتون راجع به این مورد چی هست :

A4Tech Bloody B120

البته هر بار به cougar 200k نگاه می کنم باز هم مجذوبش میشم دلم میگه بخر ولی عقلم میگه نخر اونم به خاطر اینکه بازخوردها رو نگاه می کردم چند نفر مشکل داشتن باهاش البته یه سرچ زدم توی دیجی خیلی ها تعریفش کرده بودن و فقط یکی دو نفر باهاش مشکل داشتن .... به نظر میرسه توی یک سری از ساختش مشکل داشته و بعدا برطرف شده ... البته حدس من هست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Darksiren.s گفته است :

ممنون نظرتون راجع به این مورد چی هست :

A4Tech Bloody B120

البته هر بار به cougar 200k نگاه می کنم باز هم مجذوبش میشم دلم میگه بخر ولی عقلم میگه نخر اونم به خاطر اینکه بازخوردها رو نگاه می کردم چند نفر مشکل داشتن باهاش البته یه سرچ زدم توی دیجی خیلی ها تعریفش کرده بودن و فقط یکی دو نفر باهاش مشکل داشتن .... به نظر میرسه توی یک سری از ساختش مشکل داشته و بعدا برطرف شده ... البته حدس من هست

200k بازخوردهای خوبی نداشته. توی همین انجمن چند مورد رو به خاطر دارم که از کیفیت پایین کلیدها گفته بودند. شوربختانه از Bloody b120 چیزی نمی دونم. اون دو موردی که پیشنهاد کردم رو استفاده کرده ام و جز نداشتن چراغ همه ی چیزهایی که برای استفاده طولانی مدت لازمه دارند.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان    یه کیس میخام جم کنم مخصوص گیم 7تومن بودجمه پیشنهادتون چیه ممنون میشم کمکم کنید

لینک به دیدگاه

درود

دوستان بین رم 2400 مگاهرتز با تاخیر cl12  و 2666 مگاهرتز با تاخیرcl13 کدوم بهتره؟؟

ویرایش شده توسط soos
لینک به دیدگاه

سلام دوستان . مشخصات سیستم من اینه :

CPU : i5 6500

Ram : 4x4GB Geil 3200

MB : Asus Z170 pro gaming

Power : Cooler Master B500 Ver.2 80Plus

میخواستم بدونم اگه بخوام کارت 470 یا 1060 تهیه کنم ، باید پاور تعویض بشه ؟ ممنون

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/18, 08:55:02، soos گفته است :

درود

دوستان بین رم 2400 مگاهرتز با تاخیر cl12  و 2666 مگاهرتز با تاخیرcl13 کدوم بهتره؟؟

با این تاخیری که گفتی قدرت دوتاشون یکی اگر قیمتشونم یکیه 2666 بردار اگر قیمت حتی هزار تومنم گرون تره 2400 رو بردار چون با این تاخیر هیچ تفاوقتی باهم ندارن

لینک به دیدگاه

سلام

با بودجه 3300 میخوام چند قطعه بگیرم به نظرتون صبر کنم قیمت ها میان پایین!؟ اصلا صبر کنم ارزش داره واسه amd zen !؟ با توجه به اینکه تا حالا فقط اینتل داشتم!؟ چقدر ممکنه طول بکشه زِن وارد ایران بشه!؟

سی.پی.یو، مادربرد، کارت گرافیک، رم، کیس

مدل هایی که خودم انتخاب کرده بودم قبل از افزایش قیمت ها

6600K

ASUS Z170-A

Sapphire rx 480 8gb nitro plus

ram 2x16 gsk 2400

Green z2+ hero

و یه مورد دیگه! مانیتورم تقریبا 5 ساله داره کار میکنه، خیلی هم ازش راضی هستم، مدلش ips226v LG هست، به نظرتون وقتش نشده تعویض بشه یا حالا حالاها جا داره!؟

پ.ن: الان این موارد رو دارم:

هارد 2 ترا سیگیت

پاور 650 گرین گلد uk

کولر گرین نوتوس 100

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، soos گفته است :

درود

13 تقسیم بر 2666 تقریبا با 12 تقسیم بر 2400 برابره و تاخیر این دو رم یکسان هست عملا

ارزونه واونی که برندش قابل اعتماده رو بخر. هزینه اضافی نکن

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام

با بودجه 3300 میخوام چند قطعه بگیرم به نظرتون صبر کنم قیمت ها میان پایین!؟ اصلا صبر کنم ارزش داره واسه amd zen !؟ با توجه به اینکه تا حالا فقط اینتل داشتم!؟ چقدر ممکنه طول بکشه زِن وارد ایران بشه!؟

سی.پی.یو، مادربرد، کارت گرافیک، رم، کیس

مدل هایی که خودم انتخاب کرده بودم قبل از افزایش قیمت ها

6600K

ASUS Z170-A

Sapphire rx 480 8gb nitro plus

ram 2x16 gsk 2400

Green z2+ hero

و یه مورد دیگه! مانیتورم تقریبا 5 ساله داره کار میکنه، خیلی هم ازش راضی هستم، مدلش ips226v LG هست، به نظرتون وقتش نشده تعویض بشه یا حالا حالاها جا داره!؟

پ.ن: الان این موارد رو دارم:

هارد 2 ترا سیگیت

پاور 650 گرین گلد uk

کولر گرین نوتوس 100

در مورد نسل بعد پردازنده ها نظری ندارم چون هنوز منتشر نشدن که معلوم باشه چطور هستن . ولی قطعات انتخابی کاملا مناسب هستن ، فقط توصیه میکنمرم با فرکانس بالاتر مثل 2800 بردارید و پروفایل xmp رو هم در مادربرد فعال کنید تا گلوگاهی از جانب رم نداشته باشید .

مانیتور هم اگه سالمه و راضی هستین دلیلی برای تعویض وجود نداره مگر اینکه امکانات بیشتری بخواین .

قطعاتی هم که قبلا تهیه کردین مناسب هستن و مشکلی براتون پیش نمیاد .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، bighero7 گفته است :

در مورد نسل بعد پردازنده ها نظری ندارم چون هنوز منتشر نشدن که معلوم باشه چطور هستن . ولی قطعات انتخابی کاملا مناسب هستن ، فقط توصیه میکنمرم با فرکانس بالاتر مثل 2800 بردارید و پروفایل xmp رو هم در مادربرد فعال کنید تا گلوگاهی از جانب رم نداشته باشید .

مانیتور هم اگه سالمه و راضی هستین دلیلی برای تعویض وجود نداره مگر اینکه امکانات بیشتری بخواین .

قطعاتی هم که قبلا تهیه کردین مناسب هستن و مشکلی براتون پیش نمیاد .

سپاسگزارم

بله کلا برای استفاده بالاتر از 2133 حتما باید xmp فعال کرد، این رو همیشه انجام میدادم، حتی رو مادربردهای 1155 و ...

ولی حداقل هیچ مرجعی نمیگن که نسل جدید amd کی وارد ایران میشن، چون این هفته معرفی میشن...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میشه برام یه لیست کیس گیمینگ 3 میلیونی بدید فقط برندش ایسوس باشه قیمتشم دیگه نهایت 3 میلیون و 200 هزار تومان باشه برندم فقط ایسوس ممنون میشم کمکم کنید

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، Amir-ASP گفته است :

سلام دوستان میشه برام یه لیست کیس گیمینگ 3 میلیونی بدید فقط برندش ایسوس باشه قیمتشم دیگه نهایت 3 میلیون و 200 هزار تومان باشه برندم فقط ایسوس ممنون میشم کمکم کنید

1 - گرافیک های 1050 بزودی وارد بازار می شه، می تونی بقیه سیستم رو بجز گرافیک بگیری و منتظر این سری از گرافیک باشی ولی این گرافیک هم بسیار خوبیه.

2 - پول بدست شدی یک ماژول  8 گیگ رم دیگه هم بگیر

3 - یک عدد کولر cpu هم در بگیر.

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان نظرتون درباره این سیستم   گیم چیه؟

ASUS Z170 Pro Gaming/AURA LGA1151 Z170 Mainboard

Intel Core i7-6700 Skylake Processor

Inno3D iChill GTX 1070 X3 Air Boss 8GB GDDR5

Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2800Mhz CL15 DDR4

Samsung 750 EVO 120GB SATA3 SSD

Green Z4 ASTIAK Case

GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho CPU Cooler

ممنون میشم دوستان نظرشون بدن

Untitled1.jpg.d96dcba883d98887756ce20e75254460.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

من مادربرد h81m-p32l lga 1150 رو سفارش دادم و گرافیک galax gtx 950 2gb پشت جعبه مادربرد نوشته pci-2.0 x16 ولی برای اینکه روی گرافیک روی مادربرد نصب بشه باید pci3.0 باشه...الان این گرافیک روی این مادربرد نصب میشه یا نه؟

و همچنین توی سایت سازندش نوشته vga max share support 1024 یعنی فقط گرافیک 1gb رو میخونه؟
الان چیکار کنم؟خواهشن سریعا جواب بدید

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Abf11006 گفته است :

سلام

من مادربرد h81m-p32l lga 1150 رو سفارش دادم و گرافیک galax gtx 950 2gb پشت جعبه مادربرد نوشته pci-2.0 x16 ولی برای اینکه روی گرافیک روی مادربرد نصب بشه باید pci3.0 باشه...الان این گرافیک روی این مادربرد نصب میشه یا نه؟

و همچنین توی سایت سازندش نوشته vga max share support 1024 یعنی فقط گرافیک 1gb رو میخونه؟
الان چیکار کنم؟خواهشن سریعا جواب بدید

هیچ مشکلی با سوکت مادربردتون نخواهید داشت و به راحتی میتونید جدیدترین گرافیک هارو استفاده کنید ، سوکت های PCI-2 x16 همه به یک شکل هستن و صرفا در نسخه های جدیدتر سرعت بیشتری دارن که این سرعت بیشتر تو گرافیک های سطح بالا گیمینگ هم مشخص نمیشه .

اون حافظه اشتراکی هم یعنی میزان حافظه ای که گرافیک از رم میگیره تا حافظه کلی رو افزایش بده وگرنه خودش همون 2 گیگ اختصاصی رو داره ، 1 گیگ هم نهایت از رم شیر میکنه تا در مواقع نیاز مشکلی پیش نیاد ، مثلا هنگام کار با عکس های خیلی بزرگ در فتوشاپ

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، MAN & TO گفته است :

سلام دوستان نظرتون درباره این سیستم   گیم چیه؟

ASUS Z170 Pro Gaming/AURA LGA1151 Z170 Mainboard

Intel Core i7-6700 Skylake Processor

Inno3D iChill GTX 1070 X3 Air Boss 8GB GDDR5

Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2800Mhz CL15 DDR4

Samsung 750 EVO 120GB SATA3 SSD

Green Z4 ASTIAK Case

GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho CPU Cooler

ممنون میشم دوستان نظرشون بدن

Untitled1.jpg.d96dcba883d98887756ce20e75254460.jpg

خیلی خوبه ، پردازنده من جای شما بودم مدل ضریب باز K رو بر میداشتم ،

ssd هم سری 850 بهتره و سریع تره ، البته تو گیمینگ زیاد معلوم نمیشه .

لینک به دیدگاه

با سلام با این قطعات میتونم بازی های روز رو با کیفیت فول اچ دی بازی کنم؟ این سیستم رو فقط برای بازی میخام . این قطعات با هم مچ هستن؟ با تشکر

Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

i3 6300 skylake

ASUS H110M-K LGA1151 H110 Mainboard

VGA: Sapphire NITRO RX 460 4GB GDDR5

GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU

در آخر برای این قطعات چه کیسی رو پیشنهاد میدین؟ ممنون

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، enrique_m گفته است :

با سلام با این قطعات میتونم بازی های روز رو با کیفیت فول اچ دی بازی کنم؟ این سیستم رو فقط برای بازی میخام . این قطعات با هم مچ هستن؟ با تشکر

Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

i3 6300 skylake

ASUS H110M-K LGA1151 H110 Mainboard

VGA: Sapphire NITRO RX 460 4GB GDDR5

GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU

در آخر برای این قطعات چه کیسی رو پیشنهاد میدین؟ ممنون

پردازنده i5 مثل 6500 بود بهتر بود ولی اگه کمبود بودجه دارید همین هم خوبه 

گرافیک برای فول اچ دی بد نیست ولی باید تو بازی های سنگین تنظیمات گرافیکی رو بیارید پایین تا روون اجرا بشه .

رم 8 گیگ لب مرزه و احتمالا سال دیگه لازم میشه که به 16 گیگ ارتقا بدید

پاور 550 آینده نگری خوبیه تا بعدا اگه خواستید گرافیک و پردازنده قوی تری بزارید روی سیستم وگرنه پاور 450 وات هم برای این سیستم کافیه

کیس مهم نیست چی باشه ، اول به فکر قطعات داخلی باشید که قدرتمند انتخاب بشن بعد با باقی مونده پول ( مثلا 100 هزار تومان ) یه چیز ساده بگیرید که سایز مناسب داشته باشه مثل کیس گرینz2

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، bighero7 گفته است :

خیلی خوبه ، پردازنده من جای شما بودم مدل ضریب باز K رو بر میداشتم ،

ssd هم سری 850 بهتره و سریع تره ، البته تو گیمینگ زیاد معلوم نمیشه .

kرو به این خاطر نزدم چون اهل کلاک نیستم. ظاهرا دوستان میگن اگه اهل کلاک نیستی پول اضافیه 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، bighero7 گفته است :

هیچ مشکلی با سوکت مادربردتون نخواهید داشت و به راحتی میتونید جدیدترین گرافیک هارو استفاده کنید ، سوکت های PCI-2 x16 همه به یک شکل هستن و صرفا در نسخه های جدیدتر سرعت بیشتری دارن که این سرعت بیشتر تو گرافیک های سطح بالا گیمینگ هم مشخص نمیشه .

اون حافظه اشتراکی هم یعنی میزان حافظه ای که گرافیک از رم میگیره تا حافظه کلی رو افزایش بده وگرنه خودش همون 2 گیگ اختصاصی رو داره ، 1 گیگ هم نهایت از رم شیر میکنه تا در مواقع نیاز مشکلی پیش نیاد ، مثلا هنگام کار با عکس های خیلی بزرگ در فتوشاپ

ممنون بابت پاسخ گویی از نگرانی در اومدم

چون من کاربری گیم دارم پس با این حساب هیچ مشکلی با استفاده قدرت کامل(چون میخوام بازی های رو با کیفیت خوب بازی کنم)این قطعات ندارم؟

Galax gtx 950 2gb gddr5

ram 8gb 1333mhz  zepplein

intel core i3 4170

پاورم هم اینه

Green 570a-es 80 plus  به مادربرد میخوره؟

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Abf11006 گفته است :

ممنون بابت پاسخ گویی از نگرانی در اومدم

چون من کاربری گیم دارم پس با این حساب هیچ مشکلی با استفاده قدرت کامل(چون میخوام بازی های رو با کیفیت خوب بازی کنم)این قطعات ندارم؟

Galax gtx 950 2gb gddr5

ram 8gb 1333mhz  zepplein

intel core i3 4170

پاورم هم اینه

Green 570a-es 80 plus  به مادربرد میخوره؟

قطعات تقریبا با هم دیگه مچ هستن ، البته فرکانس رم یه مقدار پایینه که زیاد مهم نیست 

پردازنده هم i3 هست و احتمالش هست تو بعضی بازی هایی که نیاز شدید به پردازش دارن کمی برای گرافیک گلوگاه بشه ولی مشکلی از جانب مادربرد ندارید

دقت داشته باشید بعضی بازی ها پورت مناسبی روی کامپیوترهای شخصی ندارن و حتی با سیستم های قوی چند میلیونی هم روون اجرا نمیشن ، پس برای تست سیستمتون از بازی های بهینه استفاده کنید مثل سری  بتلفیلد .

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/22, 12:42:17، bighero7 گفته است :

پردازنده i5 مثل 6500 بود بهتر بود ولی اگه کمبود بودجه دارید همین هم خوبه 

گرافیک برای فول اچ دی بد نیست ولی باید تو بازی های سنگین تنظیمات گرافیکی رو بیارید پایین تا روون اجرا بشه .

رم 8 گیگ لب مرزه و احتمالا سال دیگه لازم میشه که به 16 گیگ ارتقا بدید

پاور 550 آینده نگری خوبیه تا بعدا اگه خواستید گرافیک و پردازنده قوی تری بزارید روی سیستم وگرنه پاور 450 وات هم برای این سیستم کافیه

کیس مهم نیست چی باشه ، اول به فکر قطعات داخلی باشید که قدرتمند انتخاب بشن بعد با باقی مونده پول ( مثلا 100 هزار تومان ) یه چیز ساده بگیرید که سایز مناسب داشته باشه مثل کیس گرینz2

من بودجم 2500 هست با این بودجه خودتون یه سیستم برای گیم پیشنهاد میدین؟ ممنون

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، enrique_m گفته است :

من بودجم 2500 هست با این بودجه خودتون یه سیستم برای گیم پیشنهاد میدین؟ ممنون

Capture_2016_12_13_15_08_33_49.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، bighero7 گفته است :

Capture_2016_12_13_15_08_33_49.jpg

ممنون. تقریبا مثل همون قطعاتی هست که انتخاب کردم فقط cpu شده i5 درسته؟ اگه cpu همون 6100 باشه ولی گرافیک nitro 470 4g بهتر نیست؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...