رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 6 ساعت قبل، farvahr گفته است :

سایت آمازون قیمتش رو زده 349 دلار  cpu 7700k کابی لایک رو با دلار 4000هزار میشه یک میلیون و چهارصد اگر قصد خرید 6700k رو داشتی صبر کن کابی لاک ببند بهتره

ممنون

متن مربوط به 5 روز پیشه! اون موقع قصد خرید داشتم که اتفاقی افتاد و کل بودجه رو صرف یه چیز دیگه دارم میکنم

وگرنه قصدم همین بود، بخاطر این پرسیدم چون تاریخ دقیق حضور کبی لیک در ایران رو از دوستان خواستم...

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 21 ساعت قبل، javadrock گفته است :

سلام دوستان
من میخام این خنک کننده رو طوری نصب کنم که فنش به سمت چپ باشه آیا راهی داره اگر نمیشه چه خنک کننده ای تهیه کنم
مادربورد AMD AM3
کیس GREEN HUNTER
خنک کننده Green CPU Cooler Evercool Transformer 3
برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام:  Untitled.jpg مشاهده: 0 حجم:  137.1 کیلو بایت
با تشکر

درود

اگر با فن پشت کیس برخورد می کنه، می تونی فن پشت کیس رو باز کنی. چرا سمت  راست هیتسینک نمی بندی؟ 

فن ترو اسپیریت احتمالا کارت رو راه می اندازه، برای اطمینان بزنگ پشتیبانی گرین.

لینک به دیدگاه

آقا سعید این خنک کننده طوری هستش که نمیشه فنش رو به سمت چپ یا راست تنظیم کنی البته در مادربوردهای amd

2.jpg

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، javadrock گفته است :

آقا سعید این خنک کننده طوری هستش که نمیشه فنش رو به سمت چپ یا راست تنظیم کنی البته در مادربوردهای amd

راه کم هزینه همینه که فن پشت کیس رو باز کنی یا اصلا هیت سینک رو بدون فن ببندی.

اگر فن پشت رو باز کردی یک فیلتر هوا جاش بگذار تا وقتی رایانه خاموشه آشغال جمع نشه داخل کیس.

خود هیت سینک رو نمی شه چرخاند؟ یعنی متقارن نیست؟

لینک به دیدگاه

سلام

توی مادربوردهای H81 موردی هست که USB 3 جلوی کیس  رو ساپورت کنه؟!

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، A.L.I گفته است :

سلام

توی مادربوردهای H81 موردی هست که USB 3 جلوی کیس  رو ساپورت کنه؟!

لینک به دیدگاه

درود من میخام ایکس باکسو بفروشم دوباره برگردم رو پی سی. کمرمو شکوند هزینه بازیاش.

خدایی خیلی راضی بودم ازش فقط این هزینه بازی اذیت میکنه.

سیستم برا گیمینگ میخام ببندم تو رزولیشن 1080 که 60فریم رو جواب بده راحت.

کارت مهم نیس از سری 300 ای ام دی هم باشه مشکلی ندارم.

اقایون داداشام قرار باشه پی سی بگیرم میخام i5 بگیرم یا شش هسته ای amd کمتر نمیصرفه. هزینه هم که بتونم بکنم روش 1900 تومنه. با این قیمت میتونین یه کیس کامل برام معرفی کنین؟

خودم یه چیزایی تو ذهنمه میخواستم ببینم دوستان چی میگن. به نظرتون تو یکی دو هفته ی اینده قیمتا متعادل میشن؟

نظرتون نسبت به fx8350 و fx6350 چیه؟

به نسبت price vs performance فکر کنم از 4460 با 800تومن بهتر باشن. نظر شما؟

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

درود من میخام ایکس باکسو بفروشم دوباره برگردم رو پی سی. کمرمو شکوند هزینه بازیاش.

خدایی خیلی راضی بودم ازش فقط این هزینه بازی اذیت میکنه.

سیستم برا گیمینگ میخام ببندم تو رزولیشن 1080 که 60فریم رو جواب بده راحت.

کارت مهم نیس از سری 300 ای ام دی هم باشه مشکلی ندارم.

اقایون داداشام قرار باشه پی سی بگیرم میخام i5 بگیرم یا شش هسته ای amd کمتر نمیصرفه. هزینه هم که بتونم بکنم روش 1900 تومنه. با این قیمت میتونین یه کیس کامل برام معرفی کنین؟

خودم یه چیزایی تو ذهنمه میخواستم ببینم دوستان چی میگن. به نظرتون تو یکی دو هفته ی اینده قیمتا متعادل میشن؟

نظرتون نسبت به fx8350 و fx6350 چیه؟

به نسبت price vs performance فکر کنم از 4460 با 800تومن بهتر باشن. نظر شما؟

من نتونستم با 1900 چیزی پیدا کنم ، بقیه دوستان هم نظر بدن شاید  من چیزی ندیدم؟ هرجوری حساب می کنم 2500 برای AMD می شه 3200 برای اینتل، مگه دست دویی چیزی.

ویرایش شده توسط martyr10
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، martyr10 گفته است :

من نتونستم با 1900 چیزی پیدا کنم ، بقیه دوستان هم نظر بدن شاید  من چیزی ندیدم؟ هرجوری حساب می کنم 2500 برای AMD می شه 3200 برای اینتل، مگه دست دویی چیزی.

خب کارتشو دست دو بگیر. پردازندشم دست دو بگیر حتی میتونی مینو دست دو بگیری. کلی راه وجود داره. من بیشتر جنبه ی مشورتی نظر پرسیدم.

ببین مثلا 4460 برداری 550 (کارکرده)

یه مین برداری 200(نو)

یه پاور پونصد وات 160(نو)

کارت 600(کارکرده)

هارد یک ترا 200(نو)

کیس 80(نو)

رم هشت گیگ 200(نو)

جمعا میشه 1990

...............................

یا میتونی 4170 یا 6100 برداری که 300 پایین تر درمیاد!

بخوای اک ببندی صرف نمیکنه.

در ضمن یکی دو هفته صبر کنی احتمالا قیمتا یکم جا بیفتن باز 4460 بیاد رو 600-700

امیدوارم البته

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

خب کارتشو دست دو بگیر. پردازندشم دست دو بگیر حتی میتونی مینو دست دو بگیری. کلی راه وجود داره. من بیشتر جنبه ی مشورتی نظر پرسیدم.

ببین مثلا 4460 برداری 550 (کارکرده)

یه مین برداری 200

یه پاور 160

کارت 600(کارکرده 380 یا اینجور چیزا)

هارد 200

کیس 80

رم 200

جمعا میشه 1990

...............................

یا میتونی 4170 یا 6100 برداری که 300 پایین تر درمیاد!

بله دست دو قشنگ می شه، فقط باید تو این فروم ها چشم چرخوند.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سوال 
فرق بین 1060 شرکت های مختلف چی که باعث میشه قیمتاشون باهم فرق کنه ( به جز مسأله برند )؟ 
مثلا من دوتا انتخاب دارم Inno3D iChill GTX 1060 X3 6GB و GTX 1060 GAMING X 6GB که چون اینو ارزونتره ترجیحش میدم با اینکه ام اس آی بیشتر دوسدارم
i5 6500
ram 16g
hard 1t
pawer 650green
MB MSI gaming 3 h170

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، hamed4000 گفته است :

سلام دوستان یه سوال 
فرق بین 1060 شرکت های مختلف چی که باعث میشه قیمتاشون باهم فرق کنه ( به جز مسأله برند )؟ 
مثلا من دوتا انتخاب دارم Inno3D iChill GTX 1060 X3 6GB و GTX 1060 GAMING X 6GB که چون اینو ارزونتره ترجیحش میدم با اینکه ام اس آی بیشتر دوسدارم
i5 6500
ram 16g
hard 1t
pawer 650green
MB MSI gaming 3 h170

درود

تفاوت جزئی تو قدرت دارن اما قیمت تعیین کننده قدرتشون نیس چون معمولا کارت  zotac از دیگر برند ها قدرت بیشتری داره اما نسبت به بقیه  برند ها قیمت کمتری هم داره

وارد کننده ها و شرکتای گارانتی معمولا باعث تغییر قیمتاشون میشن

لینک به دیدگاه

درود. کارت های شرکت زوتاک معمولا خنک کننده ی ضعیف تری دارن نسبت به برندهای برتر(در این زمینه یعنی سیستم خنک کننده ی بهتر) مثل ایسوس و گیگاهم گرمتره و هم نویز بیشتری تولید میکنن. ضعیف که میگم تفاوت قابل توجه نیس ولی نسبت به ایسوس و گیگا یکم ملموسه ولی پیشنهاد بنده خریدن ازین برند زوتاک هست.

دلیل: قیمت عاقلانه تر نسبت به رقبا اور کارخانه ای بیشتر مخصوصا تو سری AMP!

لینک به دیدگاه

حقیقتش توی خارج یه چیزای دیگه ای تعیین کننده قیمتاس 

اما توی ایران گارانتی و. اسمیه که شرکت اون. محصول در کرده عامل اصلی تعیین قیمته 

لینک به دیدگاه

سلام

تصمیم به خرید مانیتور و کارت گرافیک دارم و بودجه ای که برای هرکدام در نظر دارم حدود یک میلیون تومنه بعد از تحقیق قصد خرید کارت GTX 1060 GAMING X 3GB ام اس آی داشتم ولی از اونجایی که مانیتور هایی که g-sync انویدیا را ساپورت میکنند قیمت بالاتری نسبت به Flicker free ای ام دی دارند تصمیم به خرید NITRO+ RX 470 OC 4GB دارم
لطفا نظرتون در باره تصمیمی که گرفتم بفرمائید و ارزونترین مانیتوری که تکنولوژی g-sync انویدیا را ساپورت میکند که فول اج دی و 23 یا 24 اینج باشه معرفی کنید.

استفاده من از سیستم 40 درصد بازی  20 درصد تماشای فیلم و 40 درصد نرم افزارهای روزمره و معمول و وبگردی
بسیار ممنون

ویرایش شده توسط rezaft27
لینک به دیدگاه

سلام دوستان لطفا کمکم کنید خیلی گیج شدم و بین این سیستم ها موندم

cpu:intel core i5 6400-motherboard: MSI H110M PRO-VDL -ram:zeppelin 4gb*2=8gb ddr4 2133 mhz supra-graphic card:msi radeon r9 270x hawk

cpu:intel core i3 6100-motherboard:MSI H110M PRO-VDL-ram: AData XPG Z1 8GB 4GBx2 2133Mhz CL15 DDR4-graphic card: Sapphire NITRO+ RX 470 OC 4GB GDDR5

cpu:intel core i3 6100-motherboard: ASRock Z170 Pro4S LGA1151 Z170 Mainboard -ram:Patriot Viper Elite 2133 mhz ddr4-graphic card:msi radeon r9 270x hawk

دوستان هدف من از خرید سیستم فقط گیمینگ هستش و با توجه به اینکه پدرمو نتونستم راضی کنم gtx 770 دست دو بخرم یا gtx 980 amp دست دو برا همین فقط اینا موندن برام لطفا کمکم کنید بهترین سیستمو انتخاب کنم در این برهه زمانی  واگر دقت کرده باشین حداکثر بودجه ام حدود 2 میلیونه پس لطفا با توجه به این بودجه کمکم کنید

از همه دوستان ممنون

عزت زیاد

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mammadcamaro گفته است :

cpu:intel core i5 6400-motherboard: MSI H110M PRO-VDL -ram:zeppelin 4gb*2=8gb ddr4 2133 mhz supra-graphic card:msi radeon r9 270x hawk

cpu:intel core i3 6100-motherboard:MSI H110M PRO-VDL-ram: AData XPG Z1 8GB 4GBx2 2133Mhz CL15 DDR4-graphic card: Sapphire NITRO+ RX 470 OC 4GB GDDR5

cpu:intel core i3 6100-motherboard: ASRock Z170 Pro4S LGA1151 Z170 Mainboard -ram:Patriot Viper Elite 2133 mhz ddr4-graphic card:msi radeon r9 270x hawk

دوستان هدف من از خرید سیستم فقط گیمینگ هستش و با توجه به اینکه پدرمو نتونستم راضی کنم gtx 770 دست دو بخرم یا gtx 980 amp دست دو برا همین فقط اینا موندن برام لطفا کمکم کنید بهترین سیستمو انتخاب کنم در این برهه زمانی  واگر دقت کرده باشین حداکثر بودجه ام حدود 2 میلیونه پس لطفا با توجه به این بودجه کمکم کنید

از همه دوستان ممنون

عزت زیاد

درود

بدون شک  سیستم وسطی

گرافیک 470 هم گرافیک بسیار قدرتمندیه هم جدیدتره و تقریبا همه بازی های روز رو میتونی با جزئیات بالا به راحتی اجرا کنی

اما با 270x نمیتونی نسخه دو گیگش محدودیت داره همین الانم بازی هایی پیدا میشن بیش از 4 گیگ vram, میخوان

همیشه برای خرید سی پی یو قویتر گرافیک ضعیف تر رو انتخاب نکن

بیشترین تاثیر تو بازی برمیگرده به قدرت گرافیک

و  اینجا i3 هم اصلا گلوگاه نیست حتی اگه گلوگاه هم بود بازهم سیستمی که گرافیک قویتر رو داشت انتخاب میکردم چون باز هم سیستمی که گلوگاهه فریم خیلی بیشتری میده

مادربرد هم از نظر من وقتی که مشکل بودجه وسط باشه اصلا نیازی نیست مدل بالا بگیری

بنده خودم h81 دارم با i3 در کنارشونم گرافیک 970 گرفتم و تونستم همه بازی هارو هم با بالاترین جزئیات اجرا کنم

لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان

عزيزان اين مدل مادربورد(msi mortar arctic) وارد ايران شده نشده هست نيست و...!!!؟

كجا ميتونم پيداش كنم ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

بسيار ممنونم پيشاپيش

http://lioncomputer.ir/news/1818/

ویرایش شده توسط Breaking Bad
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، mammadcamaro گفته است :

از همه دوستان ممنون

عزت زیاد

منم همین سیستم وسطی رو دارم فقط  کارتم 1050ti هست و رم geil

اگه هدفت فقط گیمینگه همین وسطی از همه بهتره،پردازنده و مین اصلا ارزش ندارن مدل بالا ها شون برا گیمینگ تو بازار ایران

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Oblivion گفته است :

منم همین سیستم وسطی رو دارم فقط  کارتم 1050ti هست و رم geil

اگه هدفت فقط گیمینگه همین وسطی از همه بهتره،پردازنده و مین اصلا ارزش ندارن مدل بالا ها شون برا گیمینگ تو بازار ایران

خیلی ممنون از شما دوست گرامی

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت عزیزان

کسی تا حالا کولر بوفالو 100 گرین روی برد سوکت 2011 نصب کرده.

در اصلا میخوام بدونم غیر از اون پایه های پلاستیکی پایه های پیچی برای بستن روی بردهای سوکت 2011 داره؟ یا باید خودمون تهیه کنیم.

توی شکل دوم اون پایه های پیچی که روی برد نصب شده رو میگم.

buffalo100_lga2011_green.jpglga2011_buffalo_100_cpu_cooler_green.jpg

لینک به دیدگاه

به نظر کانفیگ مچی داره و انتخاب های خوبی کردی حالا میتونی با یکم وقت گذاشتن و سرچ کردن تغییرات کوچک و بهینه ای بدی ، اول از SSD ات شروع کن...

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، mysepideh گفته است :

با سلام خدمت عزیزان

کسی تا حالا کولر بوفالو 100 گرین روی برد سوکت 2011 نصب کرده.

در اصلا میخوام بدونم غیر از اون پایه های پلاستیکی پایه های پیچی برای بستن روی بردهای سوکت 2011 داره؟ یا باید خودمون تهیه کنیم.

توی شکل دوم اون پایه های پیچی که روی برد نصب شده رو میگم.

buffalo100_lga2011_green.jpglga2011_buffalo_100_cpu_cooler_green.jpg

داداش بیخیال شو این کولر خودش رو به زور خنک میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...