رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، AGM143 گفته است :

بله حرف شما درست ولی هر بازی شرایط خاص خودشو داره و بنده کلی گفتم مثلا بازی های open word یا جهان باز و بازی هایی که از کاراکتر ها و شخصیت های زیادی استفاده شده و هر شخصیت چهره و رفتار خاص خودش رو داره بازی رو سنگین میکنه و کمتر از ۸ گیگ برای بازی های روز که چنین خصوصیاتی دارند توصیه نمیشه

گرچه ۱۶ گیگ رم  عالیه که البته برای بازی نظر قبلیم رو رد میکنم  بیشتر تک کاناله باشه بهتره یعنی ۱۶ گیگ تک کاناله

دو رم 8 گیگ به صورت دوکاناله بهتر از یک رم 16 گیگ به صورت تک کاناله هست

دوکاناله بودن همونطور که خودتون گفتین پهنای باند بیشتری در اختیار سیستم میزاره و باعث افزایش کارایی میشه ، تو بازی هم برتری دوکاناله بر تک کاناله مشهوده

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان

میخواستم ببینم این 2 تا گرافیک توی فریم دهی توی بازی ها فرق خاصی با هم دارن؟ یا فقط توی ظاهرو اینا فرق دارن؟

ASUS ROG STRIX-GTX1070-8G-GAMING

MSI GTX 1070 ARMOR 2X OC 8GB GDDR5

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، bighero7 گفته است :

دو رم 8 گیگ به صورت دوکاناله بهتر از یک رم 16 گیگ به صورت تک کاناله هست

دوکاناله بودن همونطور که خودتون گفتین پهنای باند بیشتری در اختیار سیستم میزاره و باعث افزایش کارایی میشه ، تو بازی هم برتری دوکاناله بر تک کاناله مشهوده

بله ولی میشه توضیح داد ببینید بازی از اول با رم سیستم کاری نداره ویه راست با حافظه ویدیوویی کارت گرافیک کار میکنه اینجاست که دو کانله بودن رم اصلی فقط میتونه تو سرعت خواندن و نوشتن پردازنده نقشی ایفا کنه و در اصل به کمک پردازنده اصلی میاد و پردازنده گرافیکی هست که مستقیم به بازی مربوط میشه و  از حافظه گرافیکی استفاده میشه و مساله گلوگاه اینجا شکل میگیره که حالا کاری ندارم و واردش نمیشم

در بعضی بازی ها رم اصلی دوکاناله تفاوت شاید دو فریم مثبت و در بعضی دیگه دو فریم منفی ایجاد کنه میکنه مثل بازی  بتلفیلد

ولی وقتی گیمر بازی میکنه کلا هیچ تفاوتی حس نمکنه چون اینجا مانیتور و صفحه نمایش و مقدار GTG هم نقش حیاتی داره و پورت ارتباطی

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، BLACKYSG گفته است :

سلام دوستان

میخواستم ببینم این 2 تا گرافیک توی فریم دهی توی بازی ها فرق خاصی با هم دارن؟ یا فقط توی ظاهرو اینا فرق دارن؟

ASUS ROG STRIX-GTX1070-8G-GAMING

MSI GTX 1070 ARMOR 2X OC 8GB GDDR5

دوستان ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که توی بازی ها این 2 کارت از نظر فریم دهی تفاوت خاصی دارن یا نه؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، BLACKYSG گفته است :

دوستان ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که توی بازی ها این 2 کارت از نظر فریم دهی تفاوت خاصی دارن یا نه؟

سلام زیاد تفاوتی تو عملکرد ندارنو هر دو gtx 1070 و 8 گیگ رم دارن فقط موردی که پسوند oc داره اورکلاک شده کارخانه ای است و خب حتما بهتر است

ولی برای گیم گزینه اول و پیشنهاد میکنم

لینک به دیدگاه

سلام به همه من موندم گرافیک بهتر بگیرم یا سی پی یو بهتر

CPU Type    DualCore Intel Pentium G4400, 3300 MHz (33 x 100)

Motherboard Chipset    Intel Sunrise Point H110, Intel Skylake-S

System Memory    8076 MB  (DDR4-2133 DDR4 SDRAM)

گرافیک ندارم چون با گیم و تریدی کاری ندارم سیستمم هم خوب فایل های 4 کی معمولی باز می کنه ولی تو 4کی های سنگین سی پی یو 100 درصدش لود میشه

و فیلم ها لگ میندازه می خواستم بدونم  بهتره کارت گرافیک بگیرم یا سی پی یو بهتر 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

در 6 ساعت قبل، SASAN7KHAT گفته است :

سلام به همه من موندم گرافیک بهتر بگیرم یا سی پی یو بهتر

CPU Type    DualCore Intel Pentium G4400, 3300 MHz (33 x 100)

Motherboard Chipset    Intel Sunrise Point H110, Intel Skylake-S

System Memory    8076 MB  (DDR4-2133 DDR4 SDRAM)

گرافیک ندارم چون با گیم و تریدی کاری ندارم سیستمم هم خوب فایل های 4 کی معمولی باز می کنه ولی تو 4کی های سنگین سی پی یو 100 درصدش لود میشه

و فیلم ها لگ میندازه می خواستم بدونم  بهتره کارت گرافیک بگیرم یا سی پی یو بهتر 

سی پی یو یکی از قطعات اصلی و در اولویت قرار داره و ارتقای اون تاثیر زیادی در عمکر سیستم میزاره (اول سی پی یو بعد کار) برای تهییه cpu حتما باید یک core i5 تهییه کنیدو core i3 با پنتیوم زیاد فرقی نمیکنه رمتون کافیه

ولی چون سیستم شما کارت گرافیک نداره و اگه از نرم افزار های گرافیکی در حد معمولی هم استفاده میکنید بهتره یه کارت  gtx 1050بخرید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ممنون میشم یک مادربرد  مناسب و ارزون برای core i3 7100 kabay lake و کارت rx 470 معرفی کنید.هدف گیم هست. 

ویرایش شده توسط elias1985
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، elias1985 گفته است :

سلام دوستان

ممنون میشم یک مادربرد  مناسب و ارزون برای core i3 7100 kabay lake و کارت rx 470 معرفی کنید.هدف گیم هست. 

http://lioncomputer.ir/product/10871/مادربرد+ام+اس+ای+B250M+MORTAR+ARCTIC/

گرافیک ۱۰۶۰ پیشنهاد میشه

http://lioncomputer.ir/product/10020/کارت+گرافیک+اینو+تری+دی+GTX+1060+X2/

Rx 470

http://lioncomputer.ir/product/9226/کارت+گرافیک+ایسوس+ROG+STRIX+RX+470+OC/

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، AGM143 گفته است :

خیلی ممنون. بودجم محدوده و نمیتونم ۱۰۶۰ بردارم.ضمن اینکه سی پی یوم برای  ۱۰۶۰ پایینه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، elias1985 گفته است :

سلام دوستان

درود

Asus prime b250 c

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

Asus prime b250 c

ممنون.نظرتون در مورد Asus b250 plus چی هست؟ چون با همین قیمت از کراس فایر هم پشتیبانی میکنه

http://lioncomputer.ir/product/11019/مادریرد+ایسوس+PRIME+B250-PLUS/

لینک به دیدگاه

سلام . این قطعات رو می خوام بگیرم . خودم هارد دارم!

کسی اگه پیشنهاد بهتر و به صرفه تری داره بگه .

کیس.jpg

ویرایش شده توسط galexyman1985
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، elias1985 گفته است :

ممنون.نظرتون در مورد Asus b250 plus چی هست؟ چون با همین قیمت از کراس فایر هم پشتیبانی میکنه

http://lioncomputer.ir/product/11019/مادریرد+ایسوس+PRIME+B250-PLUS/

خواهش

این دو مادربورد و prime 250 A خیلی نزدیک به هم هستند. بستگی به ترجیح داره. مدل C کیفیت ساخت خیلی بهتری داره  و من ارزان‌تر خریدم. با توجه به کاربریت و نزدیک بودن کنونی قمیتها plus بهتره.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، elias1985 گفته است :

خیلی ممنون. بودجم محدوده و نمیتونم ۱۰۶۰ بردارم.ضمن اینکه سی پی یوم برای  ۱۰۶۰ پایینه

سی پی یو شما برای ۱۰۶۰ کافی میباشد و اگر هم گلوگاه ایجاد شود در صد خیلی کمی هست

برای بودجه محدود شما gtx 1050 ti یا gtx 1050 ارزونتر پیشنهاد میکنم و سری rx زیاد جالب نیست از نظر من نظرات دوستان متفاوت میباشد

میتوانید یک مادربرد ارزان از سری b250 تهییه کنید که من برند asus و msi پیشنهاد میکنم و در کنار کیفیت ساخت بهتر بقیه مشخصات با توجه به نیاز و سلیقه ای انتخاب شود مثلا تعداد در گاه pci-e و تعداد usb 3 و فرم فاکتور atx یا mATX قابلیت کروسفایر و ...

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

در در 1396/02/08, 12:34:22، galexyman1985 گفته است :

سلام . این قطعات رو می خوام بگیرم . خودم هارد دارم!

کسی اگه پیشنهاد بهتر و به صرفه تری داره بگه .

کیس.jpg

گرافیک بد نیست و قیمت همه قطعات بالا میباشد پبشنهاد من گرافیک حداقل ۱۰۶۰ یا ۱۰۷۰

رم کروشال بالستیک پیشنهاد میکنم که در کنار کیفیت بسیار بالاتر از هیت سینک عالی در کنار قابلیت اورکلاک بالا و قیمت کمتر رم کینگ‌ از نظر تایمینگ بهتر هست

مادربرد سری z پیشنهاد میکنم برای بهره بری از حافظه های سریعتر و در صورت محدودیت بودجه از سری b250 از برند ایسوس ویا msi مادربرد گران قیمت پیشنهاد نمیکنم

پاور ۶۰۰ وات کافی هست حداقل 530 وات مناسب هست

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

نظرات اصلاح شدند از همه دوستان بابت اطلاعات غلط  و مطالب نامناسب که از روی نا آگاهی بود عذر خواهی میکنم و منظور خاصی نداشتم

با تشکر از لیون‌کامپیوتر

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

با سلام
مدل مادربورد من asus p5p4lt le هستش

من میخواستم مانیتور فول اچ دی 24 اینچ hp بخرم برای همین خواستم یه خورده پی سی رو ارتقا بدم 
نظرتون در مورد گرافیک radeon 7990 یا 7970 چیه؟!
میخوام بازیه دوتا2 رو با fps بالا با فول اچ دی بازی کنم 
من الان گرافیکم gt 240 و سی پی یوم e5700 و رمم 2 گیگ ddr3 هستش
پیشنهادتون چیه؟! من میخوام بازیه دوتا2 رو بر روی فول اچ دی با fps بالا بدون مشکل بازی کنم

لینک به دیدگاه

دوستای عزیز سلام

میخوام با هزینه ی 3 میلیون تومان یک کیس جمع کنم یعنی لوازم جانبی مثل مانیتور و موس دارم

بهترین و به صرفه ترین برای گیم رو چی پیشنهاد میکنین

ممنون

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، AGM143 گفته است :

سلام دوست عزیز

سی پی یو یکی از قطعات اصلی و در اولویت قرار داره و ارتقای اون تاثیر زیادی در عمکر سیستم میزاره (اول سی پی یو بعد کار) برای تهییه cpu حتما باید یک core i5 تهییه کنیدو core i3 با پنتیوم زیاد فرقی نمیکنه رمتون کافیه

ولی چون سیستم شما کارت گرافیک نداره و اگه از نرم افزار های گرافیکی در حد معمولی هم استفاده میکنید بهتره یه کارت  gtx 1050بخرید

ممنون از بابت پاسخ گویی  به نظر خودم   Intel i7-7700K بگیرم بهتره 1400 درسته

کور آی 5  حدود 700 تومن 1050 هم 700 تومن 

اینم بگم برده من اینه

GIGABYTE P110-D3 LGA1151 H110 Mainboard

لینک به دیدگاه

ببینید اول از همه بودجه یک کارت گرافیک قوی مثل gtx 1070 یا gtx 1080رو کنار بگذارید

مادربرد شما اصلا قابلیت اورکلاک ندارد پس core i7-7700k بی فایده است پس اگر تمایل دارید از cpu core i7 استفاده‌کنید تهییه یک مادربرد z170 یا z270 پیشنهاد میشود

پس این شد

اول کارت گرافیک gtx 1070 یا gtx 1060 هم خوبه چرا؟ چون سیستم گیم میبندید پس اول به فکر کارت گرافیک باشید (مدل دقیق ذکر نمیکنم)

با مادربرد فعلی تون میگم:

رم سیستم:

رم کروشال بالیستیک اسپورت ال تی cl16 باس ۲۴۰۰ حدود ۲۳۰ تومان

کینگستون هایپر ایکس فاری باس ۲۴۰۰ حدود ۲۵۰ تومان

Geil evo forza 8g cl15 2400 حدود ۲۲۰ تومان

*(رم ها ۸گیگ تک کاناله انتخاب شدن و با تهییه دو عدد ۱۶ گیگ و دوکاناله میشودو قیمت دوبرابر میگردد)*

کارت گرافیک: ۱۰۶۰ یا ۱۰۷۰ از برند ایسوس یا msi

پاور: حداقل ۶۰۰ وات گریین خوبه و کولر مستر

سی پی یو:  core i5- 7500 حدود ۷۷۵ تا ۸۰۰ تومان

Core i5-7600 حدود ۸۹۰ تا ۹۰۰ تومان

Core i5-7700 حدود ۹۹۰ تا ۱میلیون تومان

*بالاتر پیشنهاد نمیشه با توجه به مادربرد فعلی شما*

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم

توضیحات بالا صرفا پیشنهاد خودم بود چون این قطعات رو خودم استفاده کردم  و بستگی به شرایط شما داره از دوستان دیگر هم مشورت بگیرید

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، kest گفته است :

با سلام
مدل مادربورد من asus p5p4lt le هستش

من میخواستم مانیتور فول اچ دی 24 اینچ hp بخرم برای همین خواستم یه خورده پی سی رو ارتقا بدم 
نظرتون در مورد گرافیک radeon 7990 یا 7970 چیه؟!
میخوام بازیه دوتا2 رو با fps بالا با فول اچ دی بازی کنم 
من الان گرافیکم gt 240 و سی پی یوم e5700 و رمم 2 گیگ ddr3 هستش
پیشنهادتون چیه؟! من میخوام بازیه دوتا2 رو بر روی فول اچ دی با fps بالا بدون مشکل بازی کنم

دوستان لطفا جواب منو بدین

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، AGM143 گفته است :

لطفا اگه منفی میزارید همینجوری عشقی دلیلش رو‌ هم ذکر کنید من دارم وقت میزارم راهنماییی میکنم و تا الان به کسی منفی ندادم و اصلا برام مهم نیست و راحت میتونم این فروم  رو ترک کنم و وقتم هدر نره لطفا دلیل بیاورید

مدیریت محترم سایت این موارد را پیگیری بفرمایید

با تشکر از لیون‌کامپیوتر

درود من منفی نداده ام، اما وقتی کسی راهنمایی می کنه باید به موضوع مسلط باشه.

در پست پیش به گران بودن قطعه ها اشاره کرده ای در حالی که مثلا کارتهای پیشنهادیت ارزانتر نیستند و کارایی به قیمت بهتری هم ندارند. نیز برای بقیه ی مواردی که یاد کرده ای مثل مادربورد سری z البته گرانتره و دوستی که راهنمایی خواسته گفته بود پیشنهاد بهتر و به صرفه تر می خواد.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، kest گفته است :

درود 

من از بازی چندان سررشته ای ندارم، اما تا جایی که اطلاع دارم، کارتهایی که اشاره کرده ای برای پردازنده و رمت زیادی قوی هستند.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، kest گفته است :

سیستم شما برای این بازی بسیار قوی میباشد

حداکثر سیستم‌مورد نیاز

* Processor: Intel core 2 duo 2.4GHz
* Memory: 1 GB for XP / 2GB for Vista
* Graphics: DirectX 9 compatible video card with Shader model 3.0. NVidia 7600, ATI X1600 or better
* Hard Drive: At least 2.5 GB of free space
* Sound: DirectX 9.0c compatible sound card

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...