رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام به همگی .

من با توصیه سابق دوستان مین ایسوس خریدم 210 تومن چیپست 67 .

دوستای دیگر ما هم ازراک خریدن , سی پیو , رم هم یکی است .

سوالم اینه ایسوس با این همه ادعاء و البته حق است , پس چرا تفاوت سرعتی بین دستگاهای ما نیست در هر تستی که گرفتیم .

البته اهل اور نیستیم .

واقعا چرا این طوریه , تصورم بر این بود حالا دستگاه خودم حداقل جلو می بود.

ویرایش شده توسط noor.ir
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

مادربورد تاثیری روی سرعت سیستم نداره . شما هزینه بیشتر رو برای کیفیت قطعات دادی . نه قدرت اونها . هر دو سیستم از یک چیپ و سوکت استفاده میکنن . وقتی سسی پی یو و رم یکی باشه و البته گرافیک ، معمولا تفوتی بین 2 سیستم دیده نمیشه . البته تفاوت هسست ولی تو تستهای حرفه ای . مادربورد شما علاوه بر اینکه از قطعات با کیفیت بهتر ( البته ازراک هم کیفیت خوبی داره ) استفاده میکنه ، امکانات جانبی و سوکت های بیشتری هم به شما میده . در نتیجه شما هزینه بیشتری برای اون پرداخت میکنید . اگر مدل دقیق هر 2 مادربورد رو میگفتی تفاوت های اونها رو برات مینوشتم .

لینک به دیدگاه

شما هزینه بیشتر رو برای کیفیت قطعات دادی . نه قدرت اونها

پس در واقع کیفیت تاثیر رو قیمت داشته نه سرعت .

خوب من این خریدم ASUS P8P67 با i5 2500k

یکی از دوستان هم P67 Pro3 .

بقی قطعات هم دقیقا یکی هستش زم و گرافیک و بقیه چیزا ...

خوب مطلب برام روش شد .

حالا این ایسوس از این ازراک بهتره یا یکی هستن .

لینک به دیدگاه

مسلما ایسوس از نظر کیفیت برد و مدار تغذیه و قطعات به کار رفته روی اون بهتره . البته همونطور که گفتم ازراک هم کیفیت خوبی داره . ولی اگر مثلا به ایسوس از 10 نمره 9 بدی به ازراک 7 باید داد . تفاوت هاشون اینها هستن :

Asus از کراس فایر پشتیبانی میکنه و 2 اسلات برای گرافیک داره ، ولی ازراک 1 اسلات داره .

Asus دارای 4 تا sata 3 هست ولی ازراک 2 تا

Asus دارای 4 پورت USB 3 هست و ازراک 2 تا . البته 2 تا از پورتهای asus روی بورد هستن و مستقیما نمیشه ازشون استفاده کرد .

Asus از 2 تا پورت 1394 پشتیبانی میکنه که یکی از اونها روی بورد هست ولی ازراک نداره این پورت رو

Asus بلوتوث داره و ازراک نداره

ازراک 64 مگ بایوس داره و Asus دارای 32 مگ حافظه برای بایوس هست .

Asus ای لوازم رو همراه خودش داره :

2 x SATA 3Gb/s cable(s)

2 x SATA 6Gb/s cable(s)

1 x Q-connector(s) (2 in 1)

1 x 2-port USB 2.0 and eSATA module(s)

و ازراک این لوازم :

- 2 x SATA Data Cables (optional)

تفاوت های دیگه ای هم توی نرم افزارهایی که همراهشون هست و امکانات اورکلاکی که گذاشتن دارن.

لینک به دیدگاه

سلام من به یک نتیجه ای رسید م اگر ۴ گیگ رام داشته باشی و یا ۸ گیگ داشته باشیم همان ۱۰۰ مگ اطلاعات رو جابجا میکنه به نظر شما ۸ گیگ دیگه اضافه بشه خوبه یا یک ssd ۶۴ مگ بافر اضافه بشه توی سرعت تاثیر بیشتری میزاره

دلیل این کار چی هستش چرا ۱۰۰ مگ انتقال میده یا باید یک سری بر نامه هایی نصب کنی که توی تنظیمات ان باید از تمام core ان استفاده کنی

لینک به دیدگاه

متوجه منظورتون نمیشم . شما میگی سرعت انتقال داده با استفاده از 4 گیگ رم مساوی 8 گیگ رم هست ؟ اگر اینطوریه دیگه چرا ملت رم با حجم بالا میگیرن ؟ اگر هم منظورتون اینه که فقط 100 مگ داده انتقال میده باز هم دارید اشتباه میکنید .

اما بحث SSD یا 8 گیگ رم اضافه تر . شما اگر یک SSD و 8 گیگ رم داشته باشی سرعت کار سیستم و انتقال فایل و اجرای برنامه ها بیشتر از حالتیه که 16 گیگ رم داشته باشی . مگر تو بعضی ار بزنامه های خاص که به رم خیلی زیاد احتیاج دارن . مثلا برنامه های انیمیشن سازی سه بعدی .

لینک به دیدگاه

آقا حامد واقعا تحلیلتون عالی بود خیلی خوشحال شدم .

خوشحالم ایسوس خریدم .

راستی من دوتا رم 4 گیگ که هشت گیگ شد Apacer DDRIII 4GB 1333 رو جدیدا روش انداختم از مارک اپیسر قیمتش خیلی خوب داد طرف من خریدم .

مارک بدی که نیست می دونم به پای جی اسکیل و از این قیبل نمی رسه ولی امیدوارم خوب باشه .

راستش یه ذره نگرانم چون خود طرف گفت از مارکهای تاپ نیست ولی بد هم نیست من به خاطر قیمت خوبش و این که 8 گیگ داشته باشم خریدم .

نظرتون چیه در مورد اپیسر ( منظورم اینه که خود برند برند خوبی است یا متوسط یا .. ) .

لینک به دیدگاه

برند خوبیه . قبلا خیلی تو بازار ایران فعال بود . یه زمانی همه میگفتن اپیسر بگیر . اما کم شد و رمهای دیگه جاش اومدن . ولی اینکه گارانتی خوبی داشته باشه مهمه . رمهای 1333 چون جزو رمهای معمولی بازار هستن و تو فرکانس پایینتری نسبت به رمهای پرسرعت کار میکنن نیازی به اوکانات اضافه مثل خنک کننده های آنچنانی ندارن . تو این رده زیاد مهم نیست چه برندی بگیری . مهم فقط گارانتیه .

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزيز

بين اين دو گرافيك كدام قويتر است

9600GT DDR2 1024MB 256 BIT CORE 650MHZ

220GT DDR3 1024MB 128BIT CORE625 MHZ

لینک به دیدگاه

9600 قویتره .

تفاوت رم ddr2 با ddr3 در گرافيك چيه ؟ ايا خيلي محسوس يا نه ؟

لینک به دیدگاه

بله عزیزم محصوصه و پهنای باند فراهم شده توسط رابط DDR3 بسیار بیشتر از DDR2 هست. مثلا ورژن DDR3 یک کارت از ورژن DDR2 همون کارت حدودا 30% قویتر هست !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تفاوت رم ddr2 با ddr3 در گرافيك چيه ؟ ايا خيلي محسوس يا نه ؟

با درود:

بله دوست عزیز محسوس است.

در بازی ها بسیار محسوس است و در FPS تاثیر گذار است.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE X58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => OCZ Vertex 3 120GB SATA III 6GB/s

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

سلام! به نظرتون بین 5870 سافایر رفرنس و 6870 کدوم رو بگیرم؟ فاکتور قیمت رو در نظر نگیرید! یعنی دو کارت به یه قیمت واسم تموم میشن!

6870 نو با گارانتی یا 5870 کارکرده بدون گارانتی؟ پرفورمنس واسم مهمتر از همه هستش. ممنون.

لینک به دیدگاه

5870 از 6870 قویتره و قدرتش در حدود 6950 هست . ولی این رو در نظر داشته باش که شما 5870 کارکرده میخری که بر اثر کارکرد کمی مستهلک شده و ممکنه در آینده نزدیکتری براش مشکل ایجاد بشه . مشکلاتی مثل خرابی سیستم خنک کننده کارت و مدار تغذیه و یا سوختن حافظه . کارت قویتریه ولی خریدش ریسک داره .

لینک به دیدگاه

ممنون از SeCret و Hamed عزیز. اتفاقا 5870 سافایر رفرنس هست ولی 6870 سافایر غیر رفرنس هست که احتمالا ولتاژ کنترل هم نداره نمیشه اور کرد. کلا نمیدونم چرا از غیر رفرنس خوشم نمیاد:دی مگه کولینگش خوب باشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام! به نظرتون بین 5870 سافایر رفرنس و 6870 کدوم رو بگیرم؟ فاکتور قیمت رو در نظر نگیرید! یعنی دو کارت به یه قیمت واسم تموم میشن!

6870 نو با گارانتی یا 5870 کارکرده بدون گارانتی؟ پرفورمنس واسم مهمتر از همه هستش. ممنون.

5870

لینک به دیدگاه

سلام

می خواستم نظرتون رو در مورد مانیتور AOC V22+ بدونم.

به نظرتون در این رنج قیمت ( حداکثر 250 تومان) بهترین انتخاب چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

می خواستم نظرتون رو در مورد مانیتور AOC V22+ بدونم.

به نظرتون در این رنج قیمت ( حداکثر 250 تومان) بهترین انتخاب چی میتونه باشه؟

سلام دوست عزیز

بهترین انتخاب توی این قیمت از نظر بنده W2261v هست که مدل فوقوالعاده ای هست و بهترین با این بودجه هست همچنین این مانیتور خروجی صدا و دارای ورودی HDMI هم نیز میباشد و ساخت شرکت LG هست!@};-

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بهترین انتخاب توی این قیمت از نظر بنده W2261v هست که مدل فوقوالعاده ای هست و بهترین با این بودجه هست همچنین این مانیتور خروجی صدا و دارای ورودی HDMI هم نیز میباشد و ساخت شرکت LG هست!@};-

به نظرت نسبت کنتراست این مدل پایین نیست؟

لینک به دیدگاه

در کیفیت تصویر V22+ شک نکن . البته من تجربه استفاده طولانی مدت از این مدل رو نداشتم که در مورد دوامش چیزی بگم ، ولی کیفیت تصویر فوق العاده ای تو این رنج داره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرت نسبت کنتراست این مدل پایین نیست؟

خیر دوست عزیز به تئوری نپردازین و سعی کنید از تجربه ی کسانی که استفاده میکنند بپرسید!

این مدل AOC مدلی هست که تعریفش خیلی زیاد هست و همه از خریدش راضی بودند ولی طبق تجربه بنده همون LG رو پیشنهاد میکنم!@};-

برای دیدن کیفیت این مانیتور از نزدیک اگه ساکن تهران هستید میتونید به پاساژ رضا مراجعه کنید از در سمت راست یه سری مانیتور های AOC هست که این مدل هم توشون وجود داره@};-

لینک به دیدگاه

خیر دوست عزیز به تئوری نپردازین و سعی کنید از تجربه ی کسانی که استفاده میکنند بپرسید!

این مدل AOC مدلی هست که تعریفش خیلی زیاد هست و همه از خریدش راضی بودند ولی طبق تجربه بنده همون LG رو پیشنهاد میکنم!@};-

برای دیدن کیفیت این مانیتور از نزدیک اگه ساکن تهران هستید میتونید به پاساژ رضا مراجعه کنید از در سمت راست یه سری مانیتور های AOC هست که این مدل هم توشون وجود داره@};-

من ساکن یزد هستم و هیچکدوم از این مانیتور ها رو از نزدیک ندیدم

و قراره از سایت لیون خرید کنم واسه همین مجبورم تئوری ها رو در نظر بگیرم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...