رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

آیا قدرت Xeon E5450 خیلی کمتر از Xeon E5650  ؟!!و قابل حسه؟!

قدرت Xeon E5450 در حد چه سی پی یو قدرتمند و بالایی هستش؟!و آیا قویتر intel q9650 هستش؟!

آیا رم های با باس 1600رو میشه روی مادربود که روی رم با باس 1333 سوار میشه گذاشت؟!میخواستم بدونم تفاوت قدرت باس 1600 با 1333 خیلی زیاده؟!

با تشکر

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 15 ساعت قبل، kest گفته است :

سلام دوستان 

آیا قدرت Xeon E5450 خیلی کمتر از Xeon E5650  ؟!!و قابل حسه؟!

قدرت Xeon E5450 در حد چه سی پی یو قدرتمند و بالایی هستش؟!و آیا قویتر intel q9650 هستش؟!

آیا رم های با باس 1600رو میشه روی مادربود که روی رم با باس 1333 سوار میشه گذاشت؟!میخواستم بدونم تفاوت قدرت باس 1600 با 1333 خیلی زیاده؟!

با تشکر

سی‌پی‌یویی به نام Xeon E5650 نداریم بلکه  X5650 داریم که 6 هسته‌ای است.

Xeon E5650 مناسب مادربردهای  LGA1366  است و Xeon E5450 مناسب مادربردهای  LGA775  است

X5650  در بازیهای خیلی جدید 10 درصد سریعتر است در بازیهای قدیمی هیچ تفاوتی وجود ندارد اما در نرم افزارهای مهندسی X5650  کاملاً برتر است

آیا رم های با باس 1600رو میشه روی مادربود که روی رم با باس 1333 سوار میشه گذاشت؟ بله اگر مادربرد و چیپست آن از پروفایل XMP پشتیبانی کنند

تفاوت قدرت باس 1600 با 1333 خیلی زیاده؟!  خیر سرعت باس رم فقط هنگام بازی با گرافیک آنبرد خودش را نشان می‌دهد نه با گرافیک مستقل

ویرایش شده توسط علیرضا احمدی
لینک به دیدگاه

سلام

به پیشنهاد یکی از دوستان در چند صفحه قبل قصد خرید این سیستم رو دارم. اما این پاوری که بهم معرفی کردن بنظرتون زیاد نیست؟ 

اگه گزینه های بهتری هم برای بقیه قطعات میشناسید ممنون میشم بگید

http://lioncomputer.ir/product/11443/مادربرد+ایسوس+PRIME+B250-PRO/

پردازنده i7-7700 

http://lioncomputer.ir/product/2593/+هارد+وسترن+بلو+1+ترابایت+WD10EZEX/

http://lioncomputer.ir/product/10594/رم+ای+دیتا+XPG+Flame+8GB+2400Mhz+CL16/

http://lioncomputer.ir/product/10102/کیس+گرین+Z%2B+Grand+White/

http://lioncomputer.ir/product/5084/پاور+گرین+650+وات+GP650A-UK/

http://lioncomputer.ir/product/11827/مانیتور+سامسونگ+S22F355/

استفاده ای که از سیستم دارم و حداکثر هزینه:

نقل قول

دوستان یه سیستم میخواستم ببندم برای استفاده روزمره و معمولی مثل فیلم نگاه کردن و وبگردی و... هست اکثرا، اما با توجه به علاقه ای که به برنامه نویسی اندروید دارم میخوام اگه روزی سراغش رفتم مشکلی نداشته باشم و کم نیاره. 

بازی هم نمیکنم. شاید روزی بازی آرکید انجام بدم ولی بازی ای که سنگین باشه نه.

هزینه هم حداکثر 3.5 با مانیتور

ویرایش شده توسط Hamed Hardani
لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم این سیستم چطوری هست و در مواردی هم که مشکل داره اگه میشه راهنمایی کنید مقدار هزینه ای که می خوام انجام بدم 4 تا 4.5 هست تشکر اگه چیزی هم پیشنهاد میدین ممنون میشم.برای گیمینگ میخوام تشکر.
mb:z170ultragaming
cpu:i7 intel 7700
ram 8g ddr4 2400 gskillx
graphic card:1060 6gb g1 gaming
h.d.d:1tbwd blue
s.s.d:120gb wd
p.s.u:Cooler Master B700
case:Green X2 Jaguar Case
optic:litean

فقط برای کیس

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، forbidden گفته است :

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم این سیستم چطوری هست و در مواردی هم که مشکل داره اگه میشه راهنمایی کنید مقدار هزینه ای که می خوام انجام بدم 4 تا 4.5 هست تشکر اگه چیزی هم پیشنهاد میدین ممنون میشم.برای گیمینگ میخوام تشکر.
mb:z170ultragaming
cpu:i7 intel 7700
ram 8g ddr4 2400 gskillx
graphic card:1060 6gb g1 gaming
h.d.d:1tbwd blue
s.s.d:120gb wd
p.s.u:Cooler Master B700
case:Green X2 Jaguar Case
optic:litean

فقط برای کیس

کیس رو عوض کن  مین برد رو 270 بردار اگه بودجه هم  بازم اضافه اومد رمو ببر 16

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mohammad1070 گفته است :

کیس رو عوض کن  مین برد رو 270 بردار اگه بودجه هم  بازم اضافه اومد رمو ببر 16

کیس پیشنهادی شما چه چیزی هست ؟ میشه بگین

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، forbidden گفته است :

کیس پیشنهادی شما چه چیزی هست ؟ میشه بگین

دوکاس 

لینک به دیدگاه

به نظر من این سیستم خوبه با یه 7700  . البته میتونی برد رو z برنداری اگه قصدت خرید 7700 معمولی

';.png

ویرایش شده توسط mohammad1070
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mohammad1070 گفته است :

به نظر من این سیستم خوبه با یه 7700  . البته میتونی برد رو z برنداری اگه قصدت خرید 7700 معمولی

';.png

Z بر ندارم چی بردارم ببخشید زیاد سوال  میکنم O.o

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، forbidden گفته است :

Z بر ندارم چی بردارم ببخشید زیاد سوال  میکنم O.o

درود

مثلا بردی با تراشه ی b250 یا h270 برداری و  هزینه ی صرفه جویی شده رو صرف افزایش رم و یک کیس بهتر کنی.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

من میخوام سیستمم رو ارتقا بدم

مشخصات فعلی سیستم من اینه :

i3 4160 3.6ghz

ram 8gb 1600  cl9

gtx 1060 6gb msi gaming x

حالا سوال من اینجاست که به نظرتون با همین سیستم بازی کنم یا اینکه

مادربرد و پردازنده رو بفروشم و به جاش یک مادربرد سوکت 1151 بگیرم با یک پردازنده G4620 یا G4560

میخوام بدونم این پردازنده های جدید پنتیوم اینتل بهتر از پردازنده خودم هستن ؟  اگر جواب مثبت هست چقدر ؟

ارزش خرید دارند ؟ چون خوب با خریدشون حداقلش اینه که به سوکت جدیدتری مهاجرت میکنم :D

لینک به دیدگاه

سلام 

یه سوال دارم 

برای نصب پردازنده های نسل 7 مثل 7400 رو مادربردی با چیپ ست b250 نیاز به آپدیت بایوس هست ؟

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، ted mosby گفته است :

سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

من میخوام سیستمم رو ارتقا بدم

مشخصات فعلی سیستم من اینه :

i3 4160 3.6ghz

ram 8gb 1600  cl9

gtx 1060 6gb msi gaming x

حالا سوال من اینجاست که به نظرتون با همین سیستم بازی کنم یا اینکه

مادربرد و پردازنده رو بفروشم و به جاش یک مادربرد سوکت 1151 بگیرم با یک پردازنده G4620 یا G4560

میخوام بدونم این پردازنده های جدید پنتیوم اینتل بهتر از پردازنده خودم هستن ؟  اگر جواب مثبت هست چقدر ؟

ارزش خرید دارند ؟ چون خوب با خریدشون حداقلش اینه که به سوکت جدیدتری مهاجرت میکنم :D

درود 

تنها مزیت چنین ارتقایی پلتفرم جدیده و از دید من ارزش نداره.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Th3_uN1Qu3 گفته است :

سلام 

یه سوال دارم 

برای نصب پردازنده های نسل 7 مثل 7400 رو مادربردی با چیپ ست b250 نیاز به آپدیت بایوس هست ؟

درود

نیازی به بروزرسانی بایاس نیست.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان واساتید عزیز

با کسب اجازه از اقای بهمنیان ودیگر دوستان که تاالان زحمت کشیدن وکمک کردن میخواستم نظر بقیه اساتید عزیز رو درباره کانفیگ مد نظرم بدونم(فقط سی پی یو رو یه نکته بگم بنده اهل اورکلاک ورکورد زدن نیستم!وفقط صرف کلاک پایه بالاتر مدل kرو انتخاب کردم واسه همین یه کولر سبک انتخاب کردم باز اگه ضعفی بود لطف کنید بگید)

ضمنا اگه راهی هست که بازم از قیمت قطعات بزنم وارزونتر دراد بگید (بجز گرافیک-مونیتور-سی پی یو  حدودای۹ برسه عالیه چون حال حاضر بودجم نمیرسه)

20170709_164351.png

ویرایش شده توسط kamyar-kr
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، kamyar-kr گفته است :

سلام خدمت دوستان واساتید عزیز

با کسب اجازه از اقای بهمنیان ودیگر دوستان که تاالان زحمت کشیدن وکمک کردن میخواستم نظر بقیه اساتید عزیز رو درباره کانفیگ مد نظرم بدونم(فقط سی پی یو رو یه نکته بگم بنده اهل اورکلاک ورکورد زدن نیستم!وفقط صرف کلاک پایه بالاتر مدل kرو انتخاب کردم واسه همین یه کولر سبک انتخاب کردم باز اگه ضعفی بود لطف کنید بگید)

ضمنا اگه راهی هست که بازم از قیمت قطعات بزنم وارزونتر دراد بگید (بجز گرافیک-مونیتور-سی پی یو  حدودای۹ برسه عالیه چون حال حاضر بودجم نمیرسه)

20170709_164351.png

با سلام 

به نظر من 

مادربرد رو سری h بگیر چون گفتی اور نمیکنی!

رم رو هم میتونی فرکانسشو بیاری پایینتر 

کیس رو هم میتونی z2 هیرو بگیری 

مانیتور سی پی یو گرافیک به نظر من عوض کنی بهتره با توجه به اینکه گفتی بودجه کمه وگر نه خوبه

مانیتور با ۴k یا فول اچ دی بقیش سوسولبازیه خخخ

گراف هم ti ۱۰۸۰ چون تازه اومده غریبی میکنه  گرونه، بهتره ۱۰۸۰ خودمونو بخری

سی پی یو هم ضریب k مخصوص اوره وگرنه هیچ فرقی نمیکنه (شاید یه فرقای کوچیکی بکنه که اصلا به چش نمیاد)

و دیگر هیچ!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز چنتا سوال

من الان 2تا رم 4 دارم که شده8  می خوام اگر بشه به 12 یعنی یه 8 بخرم بزارم کنارش میشه ؟(عکس رم حال حاضرم  عکس اول) .  اگر نه به 16 ارتقا  مادربردم  مادربرد ازراک B85M هست و با توجه به این مادر برد انتخابای زیادی ندارم لیستش رو پیوست کردم لطف می کنید بگید اولا ارزش ارتقا داره و یا چون فرکانس پایینه زیاد فرقی نمیکنه و اینکه کدوم مورد رو انتخاب کنم؟ (رم های موردنظرم عکس دوم) و اینکه رم هایی که الان دارم رو کسی میخواد بفروشم بهش ؟
سوال بعدی اینکه من کیسم گرین پارسه و پاورم هم گرین 80 plus gold هست می خوام برای کناره های کیس فن بخرم و توی فکر خرید فن کیس گرین GF120FSB هستم می خواستم بدونم که این کلا فن بخرم برای کناره ها یانه و اینکه به مادربرد وصلش کنم یا مستقیم به خود پاور؟

1.jpg

2.PNG

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Morteza K گفته است :

با سلام 

به نظر من 

مادربرد رو سری h بگیر چون گفتی اور نمیکنی!

رم رو هم میتونی فرکانسشو بیاری پایینتر 

کیس رو هم میتونی z2 هیرو بگیری 

مانیتور سی پی یو گرافیک به نظر من عوض کنی بهتره با توجه به اینکه گفتی بودجه کمه وگر نه خوبه

مانیتور با ۴k یا فول اچ دی بقیش سوسولبازیه خخخ

گراف هم ti ۱۰۸۰ چون تازه اومده غریبی میکنه  گرونه، بهتره ۱۰۸۰ خودمونو بخری

سی پی یو هم ضریب k مخصوص اوره وگرنه هیچ فرقی نمیکنه (شاید یه فرقای کوچیکی بکنه که اصلا به چش نمیاد)

و دیگر هیچ!

درود برشما ممنون از نظرخوبتون والا حقیقتش بودجم دقیقا ۸۷۰۰هستش اگه صبر کنم هم شاید بعضی قطعات قیمتشون بیاد پایین به قوله شما هم من بودجم بالاتر بره ولی اگه مونیتور رو فول اچ دی کنم همین الانم میتونم بگیرم سیستمو نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، kamyar-kr گفته است :

درود برشما ممنون از نظرخوبتون والا حقیقتش بودجم دقیقا ۸۷۰۰هستش اگه صبر کنم هم شاید بعضی قطعات قیمتشون بیاد پایین به قوله شما هم من بودجم بالاتر بره ولی اگه مونیتور رو فول اچ دی کنم همین الانم میتونم بگیرم سیستمو نظرتون چیه؟

اگه عجله دارید بگیرید حالا بعدا میشه مونیتور رو عوض کرد

اگه عجله ندارید و صبر میکنید تا بودجه درست بشه همین ۲k خوبه ولی اگه بتونی ۴k بگیری که عالیه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Morteza K گفته است :

اگه عجله دارید بگیرید حالا بعدا میشه مونیتور رو عوض کرد

اگه عجله ندارید و صبر میکنید تا بودجه درست بشه همین ۲k خوبه ولی اگه بتونی ۴k بگیری که عالیه

والا خیر عجله ای ندارم ومیتونم دو سه ماهی صبر کنم نهایتش          مانیتور های بنکیو چطورن خصوصا مدلی که بنده انتخاب کردم؟کسی ازرفرش ریت این مانیتور اطلاع داره؟من چیزی پیدانکردم

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود 

تنها مزیت چنین ارتقایی پلتفرم جدیده و از دید من ارزش نداره.

درود ممنون از پاسخ

سوالم الان اینه که پنتیوم های جدید دارای 4 رشته هستند و کلا روی کاغذ به نظر قوی تر میان

و i3 4160 بنده ضعیف تر

حالا مشکل من اینجاست که پردازنده i3 بنده برای کارت گرافیک 1060 گلوگاه میشه تو اکثر بازی ها

و میخوام بدونم حتی مقدار کمی هم این پنتیوم های جدید گلوگاه رو بهبود نمی بخشند ؟

چون با مبلغ خیلی کمی میشه این ارتقا رو انجام داد

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ted mosby گفته است :

درود ممنون از پاسخ

سوالم الان اینه که پنتیوم های جدید دارای 4 رشته هستند و کلا روی کاغذ به نظر قوی تر میان

و i3 4160 بنده ضعیف تر

حالا مشکل من اینجاست که پردازنده i3 بنده برای کارت گرافیک 1060 گلوگاه میشه تو اکثر بازی ها

و میخوام بدونم حتی مقدار کمی هم این پنتیوم های جدید گلوگاه رو بهبود نمی بخشند ؟

چون با مبلغ خیلی کمی میشه این ارتقا رو انجام داد

خواهش می کنم. برای بازی اونقدر سررشته ندارم و بهتره دیگر دوستان نظر بدن.

اگر بخوای از مزیتهای پلتفرم جدید بهره ببری و مثلا m,2 استفاده کنی هزینه ی ارتقاء بیشتر می شه. در هر حال امیدوارم کسانی از دوستان باشند که اختلاف چنین ارتقایی رو تجربه کرده باشند تا با راهنماییشون تصمیم سنجیده ای بگیری. 

جز اون بهتره زمانی اقدام به ارتقاء کنی که بودجه ی بیشتری داشته باشی تا پلتفرم جدید رو با پردازنده ی قویتر و اختلاف کارایی قابل توجهی تجربه کنی.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

میخوام یه سیستم کامل(مانیتور +کیبورد+ماوس و....) با بودجه 10 تومن جمع کنم برا گیمینگ و اورکلاک. کیفیت قطعات هم برا من خیلی مهمه . لظفا سیستم پیشنهاد بدین.

یه سوال دیگه داشتم این cpu های جدید intel  ( z299)کی میان؟؟ ارزششو داره صبر کنم برا  اون cpu ها؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، mani144125 گفته است :

سلام دوستان عزیز چنتا سوال

من الان 2تا رم 4 دارم که شده8  می خوام اگر بشه به 12 یعنی یه 8 بخرم بزارم کنارش میشه ؟(عکس رم حال حاضرم  عکس اول) .  اگر نه به 16 ارتقا  مادربردم  مادربرد ازراک B85M هست و با توجه به این مادر برد انتخابای زیادی ندارم لیستش رو پیوست کردم لطف می کنید بگید اولا ارزش ارتقا داره و یا چون فرکانس پایینه زیاد فرقی نمیکنه و اینکه کدوم مورد رو انتخاب کنم؟ (رم های موردنظرم عکس دوم) و اینکه رم هایی که الان دارم رو کسی میخواد بفروشم بهش ؟
سوال بعدی اینکه من کیسم گرین پارسه و پاورم هم گرین 80 plus gold هست می خوام برای کناره های کیس فن بخرم و توی فکر خرید فن کیس گرین GF120FSB هستم می خواستم بدونم که این کلا فن بخرم برای کناره ها یانه و اینکه به مادربرد وصلش کنم یا مستقیم به خود پاور؟

1.jpg

2.PNG

دوستان پاسخ بنده رو هم بدید هرچه سریع تر قصد خرید دارم

باتشکر

لینک به دیدگاه

سلام.

یه سیستم با بوجه حداکثری سه میلیون و 800 میخواستم.میشه معرفی کنید.برام فریم خیلی خیلی مهمه.برای گیم در حد فول اچ دی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...