رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 1396/08/11, 16:30:17، Fam Download گفته است :

آقا واقعا ممنون از راهنماییاتون. مادربورد رو اول از همه نوشتم.به نظر شما کدوم بهتره ؟!

درود بنده ندیدم عذر میخوام تفاوت خاصی نیست که قابل ذکر باشه هرکدوم مایلید تهیه کنید

در 17 ساعت قبل، Aliireza گفته است :

سلام 

این مشخصات سیستم فعلیه من هست قصد دارم رمم را به 16 ارتقا بدم  مدل رم پیشنهادیتون چه مدلی با چه باسی هست؟ 

سیستم برای گیم استفاده می شود

Cpu:i5 4690

Vga:R9 280x 3g
Power 700w green
+Motherboard :B-85
corsair original 8g ddr3 turbo bus 2130

قصدتون از افزایش رم چیه؟ 280 نهایت برای 1080p استفاده بشه که در این رزولوشن رم بالاتر کاربردی نداره واقعا

مادربردتون هم متوجه نشدم asus b 85+ !؟  اون که رم بالای 1600 مگاهرتز پشتیبانی نمیکنه 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 7 ساعت قبل، War-Machine گفته است :

درود بنده ندیدم عذر میخوام تفاوت خاصی نیست که قابل ذکر باشه هرکدوم مایلید تهیه کنید

قصدتون از افزایش رم چیه؟ 280 نهایت برای 1080p استفاده بشه که در این رزولوشن رم بالاتر کاربردی نداره واقعا

مادربردتون هم متوجه نشدم asus b 85+ !؟  اون که رم بالای 1600 مگاهرتز پشتیبانی نمیکنه 

مدل مادر بوردم B-85 plus هست

برای گیمینگ می خوام رمم رو  ارتقا بدم رم 8 فکر کنم کمه برای بازیا 

گرافیکم را هم تا چند وقت  آینده ارتقا می خوام بدم حالا یا rx 580 8g یا 1060 شاید هم 1070بستگی به جور شدن بودجم  داره ولی یکی از این سه گزینه را می گیرم

ویرایش شده توسط Aliireza
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان مانیتور یک میلیون تومنی چی پیشنهاد می کنید؟ میشه ۱۴۴۰p و ۱۲۰ هرتز یا حتی ۱۴۴ هرتزی گرفت؟

همچنین 1060 بهتره یا 580 8gb؟

سپاس

ویرایش شده توسط ali imanifard
لینک به دیدگاه

سلام
من سیستمی با مشخصات عکس پیوست دارم
کارم  ویرایش عکس
کی خوام روی این سیستم یه SSD  هم بذارم واسه نصب سیستم عامل و نرم افزارها که کارم سریع شه
تا حدود 300-400 هم می خوام هزینه کنم واسه این کار
ممنون میشم راهنماییم کنید

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

سلام  دوستان

قصد خرید یک سیستم گیمینگ دارم .قطعات پیشنهادی خودم این ها هستند :

Intel Core I7 7700k CPU

Zotac GTX 1080 AMP Extreme 8GB GDDR5X VGA

G.Skill Trident Z     16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4

Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TB HDD

Cooler Master RS750-AFBAG1-xx (v750 80Plus Gold F-M

GREEN STRIKER GAMING CASE

ASUS ROG STRIX Z270G  1151 Mainboard 

از سیستم قبلی SSD دارم.گرافیک و  سی پی یو رو نمیخوام تغییر بدم . ایا قطعه ای رو میشه جایگزین کرد که هزینه سیستم بیاد پایین و راندمان اش کم نشه؟

با اومدن Chipset Z370 خریدن مادربرد با Chipset Z270 کار درستیه؟

Cpu Cooler هم نمیدونم چی باید بگیرم با توجه به اینکه تابستون ها گرم میشه محیط استفاده از کیس.

ویرایش شده توسط Erryhami
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Erryhami گفته است :

سلام  دوستان

قصد خرید یک سیستم گیمینگ دارم .قطعات پیشنهادی خودم این ها هستند :

Intel Core I7 7700k CPU

Zotac GTX 1080 AMP Extreme 8GB GDDR5X VGA

G.Skill Trident Z     16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4

Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TB HDD

Cooler Master RS750-AFBAG1-xx (v750 80Plus Gold F-M

GREEN STRIKER GAMING CASE

ASUS ROG STRIX Z270G  1151 Mainboard 

از سیستم قبلی SSD دارم.گرافیک و  سی پی یو رو نمیخوام تغییر بدم . ایا قطعه ای رو میشه جایگزین کرد که هزینه سیستم بیاد پایین و راندمان اش کم نشه؟

با اومدن Chipset Z370 خریدن مادربرد با Chipset Z270 کار درستیه؟

Cpu Cooler هم نمیدونم چی باید بگیرم با توجه به اینکه تابستون ها گرم میشه محیط استفاده از کیس.

بری  کاهش هزینه میتونید از مدل های ارزونتر 1080 استفاده نید یا دست دو تهیه کنید که هیچ تغییری رو احساس نمیکنید ( گرافیک انتخابی خودتون یه مقداری وزنش زیاده . ممکن هست اسیب بزنه به مادربرد )

در بدو ورود z370 قیمتش نامعقول هست . باید صبر کنید تا قیمتش متعادل بشه . انتخاب اخر با خودتون هست

برای خنک کننده هم یه واترکولر 120 یا اگر اورکلاک میکنید 240 بگیرید

لینک به دیدگاه

باسلام خدمت اساتید محترم

سیستمی می خوام بگیرم برای گیمینگ ، وبگردی ، نگه داری عکس و فیلم و...

( با بودجه 5.5 تا 6 تومن )

آیا همچین قطعاتی خوبه؟

باتشکر

20171116_160729.png

لینک به دیدگاه

این سیستم برا گیم FHD چطوره؟؟؟

vga: msi 1080 gaming x
ram: gskill Ripajaws v 16gb 2400Mhz-CL15
HDD: Seagate Barracuda 2T
cpu: amd ryzen 1600x
ssd: samsung 960evo 250gb
mother board: msi B350 gaming pro carbon
case: green Z8 panzer max
power: cooler master v750
monitor: LG 24mp59g
mouse: msi interceptor ds300
keyboard: msi interceptor ds4200
cpu cooler: green notous 400
headset: msi ds502 gaming
mouse pad: msi gaming shield
drw: asus 24x

بودجم حدود ۹ تومن

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سوال داشتم پاور 530 وات گرین که الان عکسش اطلاعاتشو میزارم میتونه تغذیه گرافیک 1060 بکنه ؟ رم 16 گیگ هست + پردازنده i7 4790k

photo_2017-11-20_15-57-13.jpg

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، *AHMAD* گفته است :

سلام دوستان یه سوال داشتم پاور 530 وات گرین که الان عکسش اطلاعاتشو میزارم میتونه تغذیه گرافیک 1060 بکنه ؟ رم 16 گیگ هست + پردازنده i7 4790k

photo_2017-11-20_15-57-13.jpg

بله دوست عزیز

1080 رو هم میتونه ساپورت کنه

لینک به دیدگاه

photo_2017-11-20_15-57-13.thumb.jpg.6837541407b7045526cd51e886a6230b.jpg
بهتره استقاده نکنید

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام  دوستان

کابل لن cat 6 و یا 5e به اندازه یکی دو متر چقد میشه؟روش نوشته مثلا cat6 ؟سایتی نیست بخریم؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، M ξ λ δ ζ گفته است :

سلام  دوستان

کابل لن cat 6 و یا 5e به اندازه یکی دو متر چقد میشه؟روش نوشته مثلا cat6 ؟سایتی نیست بخریم؟

ht tps://www.digikala.com/Search/Category-lan-cable

فردا جمعه سیاه هست ممکنه تخفیف بخورن  

لینک به دیدگاه

سه قطعه حرفه ای برای گیم حرفه ای با جزئیات بالا معرفی بفرماید مادربرد. رم  .سی پی یو .با تشکر

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ali blue گفته است :

ht tps://www.digikala.com/Search/Category-lan-cable

فردا جمعه سیاه هست ممکنه تخفیف بخورن  

ممنون

ولی نظرات رو میخوندم مثل اینکه CAT6 واقعی نیستن و 250 مگا بیت هستن

میشه یه مدل ارزون که 1000 واقعی باشه معرفی کنید؟من زیاد از این کابل ها سر در نمیارم

راستی پچ کورد همون دوتا قطعه شیشه ای سر کابل هست؟ اونارو باید جدا بخریم یا خودشون دارن؟

اینا خوبن؟ http://www.d-netcable.com/فروش کابل شبکه عرف-کابل دینت-کابل دی نت-کابل dnet-کابل dinet/لیست قیمت شبکه-واردات شبکه-فروش شبکه-کابل شبکه و سوکت -پریز شبکه-فروش همکار شبکه/پچ-کورد-نگزانس--کابل- شبکه1Mnexans

ویرایش شده توسط M ξ λ δ ζ
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، M ξ λ δ ζ گفته است :

ممنون

ولی نظرات رو میخوندم مثل اینکه CAT6 واقعی نیستن و 250 مگا بیت هستن

میشه یه مدل ارزون که 1000 واقعی باشه معرفی کنید؟من زیاد از این کابل ها سر در نمیارم

راستی پچ کورد همون دوتا قطعه شیشه ای سر کابل هست؟ اونارو باید جدا بخریم یا خودشون دارن؟

اینا خوبن؟ http://www.d-netcable.com/فروش کابل شبکه عرف-کابل دینت-کابل دی نت-کابل dnet-کابل dinet/لیست قیمت شبکه-واردات شبکه-فروش شبکه-کابل شبکه و سوکت -پریز شبکه-فروش همکار شبکه/پچ-کورد-نگزانس--کابل- شبکه1Mnexans

درود

از سایت دیجیک بخر. کابل سوکت دار هم داره و معتبره.

Digik.ir

اولین باره می شنوم  که کابلی واقعی نباشه. 

لینک به دیدگاه

سلام  خدمت همه دوستان

قصد خرید یک هارد 4 ترابایتی دارم.سوالم این هست که اگر سری بنفش یا قرمز مارک وسترن دیجیتال رو بخرم چون این هارد ها برای سیستم های حفاظتی هست ولی من برای بک اپ میخوام اشکالی داره؟چون مقاوت این سری هاردها زیاد هست به این فکر افتادم به جای خرید سری آبی از اون نوع هارد تهیه کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

از سایت دیجیک بخر. کابل سوکت دار هم داره و معتبره.

Digik.ir

اولین باره می شنوم  که کابلی واقعی نباشه. 

ممنون بابت پاسخ

بین این دوتا کابل کدوم رو بگیرم خوبه؟خودشون سوکت دارن دیگه ؟نمیخواد که جدا بگیرم؟

بیشتر برای اتصال ps4 با مودم و لن مادربورد ( استفاده در برنامه psx ) ،مشکلی که نداره؟

http://digik.ir/کابل-شبکه-UTP-فلت-CAT-6E

http://digik.ir/cable-main/کابل-شبکه-cable-ethernet/کابل-شبکه-پچ-کورد-Nexans?limit=100

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، M ξ λ δ ζ گفته است :

ممنون بابت پاسخ

بین این دوتا کابل کدوم رو بگیرم خوبه؟خودشون سوکت دارن دیگه ؟نمیخواد که جدا بگیرم؟

بیشتر برای اتصال ps4 با مودم و لن مادربورد ( استفاده در برنامه psx ) ،مشکلی که نداره؟

http://digik.ir/کابل-شبکه-UTP-فلت-CAT-6E

http://digik.ir/cable-main/کابل-شبکه-cable-ethernet/کابل-شبکه-پچ-کورد-Nexans?limit=100

درود

کابل شبکه ی فلت نیازموده ام. پیشنهادم دومیه. هر دو سوکت دارند.

هیچ یک مشکلی نخواهند داشت 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اساتید گرامی لطف بفرمایید تعدادی مانیتور خوب با در نظر گرفتن این مسئله که ریزولیشنشون 1080 و هرتزشون 144 باشه معرفی نمایید.

با تشکر

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/02, 22:04:24، mrtash گفته است :

سه قطعه حرفه ای برای گیم حرفه ای با جزئیات بالا معرفی بفرماید مادربرد. رم  .سی پی یو .با تشکر

انتخاب های زیادی دارید . 

به عنوان پیشنهاد : 

Gskill Ripjaws V 32GB 8GBx4 3200Mhz CL16 DDR4

MSI X370 XPOWER GAMING TITANIUM AM4 X370 Mainboard

AMD Ryzen 7 1800X AM4 Processor

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، ali2015 گفته است :

سلام  خدمت همه دوستان

قصد خرید یک هارد 4 ترابایتی دارم.سوالم این هست که اگر سری بنفش یا قرمز مارک وسترن دیجیتال رو بخرم چون این هارد ها برای سیستم های حفاظتی هست ولی من برای بک اپ میخوام اشکالی داره؟چون مقاوت این سری هاردها زیاد هست به این فکر افتادم به جای خرید سری آبی از اون نوع هارد تهیه کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سلام   همانطور که میدانید رنگ بندی هارد های وسترن براساس  مورد استفاده می باشد . اگر خلاصه پاسخ بدم اشکالی نداره و میشه استفاده کرد .  منتها هارد بنفش معمولا برای دوربین های مدار بسته  استفاده میشه و هارد قرمز برای nas server . یه جورایی این هاردها برای کار دیگه ای بهینه شده اند . پیشنهاد بنده همون هارد آبی هست  و  اگر کارایی بالاتری نیاز دارید سری مشکی  میتونه انتخاب بهتری باشه . 

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/03, 13:09:21، ali2015 گفته است :

سلام  خدمت همه دوستان

هارد قرمز با توجه به قیمتش گزینه ی مناسبیه. برای کیس و پشتیبانگیری بدون مشکل کار می کنه و خودم هم ۴و ۶ تراباتیش رو دارم.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

هارد قرمز با توجه به قیمتش گزینه ی مناسبیه. برای کیس و پشتیبانگیری بدون مشکل کار می کنه و خودم هم ۴و ۶ تراباتیش رو دارم.

وسترن سیاه ک میگن پرسرعت ترین و مقاوم ترین هست

ولی قرمزو نمیدونم

بین قرمز و سیاه کدوم بهتره عزیز؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Salar ss گفته است :

وسترن سیاه ک میگن پرسرعت ترین و مقاوم ترین هست

ولی قرمزو نمیدونم

بین قرمز و سیاه کدوم بهتره عزیز؟

من قرمز رو پیشنهاد می کنم. صداش از وسترن سیاه کمتره و سرعت خوب و قیمت مناسبی داره. دمای کاریش پایینتره و کیفیت ساخت و دوامش هم خوبه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...