رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بین این 4 کارت گرافیک به ترتیب کدوم ارزش خرید بیشتری داره ؟

یکی از این 4 گزینه رو بگیرم بهتره یا TUF GTX1650S O4G

1-کارت گرافیک ایسوس TUF GTX1660 O6G GAMING||لیون کامپیوتر

2-کارت گرافیک ایسوس DUAL GTX1660 O6G EVO 6GB 192 Bit||لیون کامپیوتر

3-کارت گرافیک ایسوس PH GTX 1660S 6G|لیون کامپیوتر

4-کارت گرافیک ایسوس TUF GTX 1660 6G GAMING||لیون کامپیوتر

ویرایش شده توسط Ardella
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۶ ساعت قبل، milad.azn گفته است :

درمورد محدودیت فرکانس  سیپیو 2400 ساپورت میکنه مین برد 2666 .خودم همین رم رو دارم روی باندل رایزن. بدون xmp روی 2133 و با xmp روی 3000 فیکس میشه .

اگر رم تهیه میکنید دقیقا همون مدل و باس تهیه کنید . هم ظاهر هم باس یکسان دارن هم اختلاف قیمت ناچیز بین 2400 و 3000 وجود داره .

اخه دقیقا همین مدل رم ناموجوده واسه من ظاهر مهم نیس نمیشه یه مارک دیگه بگیرم؟

لینک به دیدگاه

در ۲۷ دقیقه قبل، Abdulrahman گفته است :

اخه دقیقا همین مدل رم ناموجوده واسه من ظاهر مهم نیس نمیشه یه مارک دیگه بگیرم؟

فرقی نمیکنه که چه مارکی میگیرید یا چه باسی . درنهایت همشون کارشون رو انجام میدن( روی کاغذ همه چی اوکیه ولی درعمل ممکنه مواردی پیش بیاد ک اذیت کنه ) همچنین  موقع فروش سیستم احتمالا نخریدن رم ها زیاده. از طرفی برای حذف هرنوع ریسک بروز مشکل از قبیل ناهماهنگی و ... همیشه توصیه میشه هردو رم دقیقا لنگه هم دیگه باشن. دیجیکالا فکر میکنم رنگ مشکی این رم رو موجود داشت چند روز پیش . باس 3000

لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، Ardella گفته است :

سلام. اگه بودجه دارید 100 درصد که یان رو بگیرید 1-کارت گرافیک ایسوس TUF GTX1660 O6G GAMING||لیون کامپیوتر ولی اگه اختلاف قیمت بین 1650 و 1660 زیاده همون TUF GTX1650S O4G رو بگیرید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من بین این دو مادربرد برای سی پی یو AMD Ryzen 9 5900x موندم.

ASUS TUF GAMING X570-PRO WIFI
Gigabyte B550 Aorus Master

درگاه usb 3.2 gen 2 و usb type c و wifi 6 برام مهمه. مقایسه مابقی امکانات این دو مادربرد چون تخصصیه ممنون میشم بهم راهنمایی بدین.
قیمت هردو حدودا 10 تومنه.
خودم نظرم روی b550 aorus master هست، چون دمای vrm پایینتری داره. ولی متاسفانه به صورت باندل با مادربرد به فروش نمیرسه. اگر بخوام این مادربرد رو بگیرم باید سی پی یو رو 23500 و مادربرد رو جداگونه به مبلغ 10300 (جمعا 33800) از یه فروشگاه دیگه بگیرم.
ولی اگر مادربرد asus tuf gaming x570 pro wifi رو انتخاب کنم با سی پی یو به صورت باندل برام 32500 در میاد. (1300 ارزونتر)

میخوام مطمئن بشم آیا با انتخاب asus tuf gaming x570 pro wifi و پرداخت 1300 بیشتر کار درستی می کنم یا مادربرد b550 aorus master با پرداخت 1300 بیشتر گزینه بهتریه؟

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر بین این 2 مدلی که شما فرستادید من مادربرد گیگابایت رو ترجیح میدم به صورت کلی مادربرد بهتریه به نظر من.. یه مشکلی هم که بعضی از برد های x570 دارن فن چیپست هست که صدای عجیب رو مخی ایجاد میکنه من یکی از دوستانم مدل asus x570 f رو داره هر از گاهی یه صدایی از اون یه ذره فن میومد ادم تعجب میکرد این موضوع رو هم در نظر داشته باشید موقع انتخاب هر مادربردی با چیپست X570.... البته من باشم مدل asus strix b550-E رو انتخاب میکردم از لحاظ قیمتی از هردو مدلی که شما انتخاب کردی پایین تر و از لحاظ vrm هم خیلی خوبه هیچ مشکلی با پردازنده های رده بالا نداره من خودم همین مادر برد رو با 3900x استفاده میکنم عالیه مشکلی نداشتم تو این 6-7 ماهی که استفاده کردم با قیمتی که الان داره 6100 تو یکی از سایت هایی که قبلا خرید داشتم ازش و مطمئنه به نظرم بهترین گزینه اس برای شما حتما یه نگاهی بهش بندازید تایپ سی و وایفای 6 هم که ذکر کردید پشتیبانی میکنه

ویرایش شده توسط Fencer
لینک به دیدگاه

در ۲۳ دقیقه قبل، Fencer گفته است :

سلام وقت بخیر بین این 2 مدلی که شما فرستادید من مادربرد گیگابایت رو ترجیح میدم به صورت کلی مادربرد بهتریه به نظر من.. یه مشکلی هم که بعضی از برد های x570 دارن فن چیپست هست که صدای عجیب رو مخی ایجاد میکنه من یکی از دوستانم مدل asus x570 f رو داره هر از گاهی یه صدایی از اون یه ذره فن میومد ادم تعجب میکرد این موضوع رو هم در نظر داشته باشید موقع انتخاب هر مادربردی با چیپست X570.... البته من باشم مدل asus strix b550-E رو انتخاب میکردم از لحاظ قیمتی از هردو مدلی که شما انتخاب کردی پایین تر و از لحاظ vrm هم خیلی خوبه هیچ مشکلی با پردازنده های رده بالا نداره من خودم همین مادر برد رو با 3900x استفاده میکنم عالیه مشکلی نداشتم تو این 6-7 ماهی که استفاده کردم با قیمتی که الان داره 6100 تو یکی از سایت هایی که قبلا خرید داشتم ازش و مطمئنه به نظرم بهترین گزینه اس برای شما حتما یه نگاهی بهش بندازید تایپ سی و وایفای 6 هم که ذکر کردید پشتیبانی میکنه

متاسفانه مدل asus strix b550-E رو اون فروشگاه به صورت باندل ارائه نمیکنه.

ولی بازم بررسی می کنم. ممنون

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، eeeeeeehsan گفته است :

سلام دوستان

درگاه usb 3.2 gen 2 و usb type c و wifi 6 برام مهمه. مقایسه مابقی امکانات این دو مادربرد چون تخصصیه ممنون میشم بهم راهنمایی بدین.
خودم نظرم روی b550 aorus master هست، چون دمای vrm پایینتری داره. ولی متاسفانه به صورت باندل با مادربرد به فروش نمیرسه. اگر بخوام این مادربرد رو بگیرم باید سی پی یو رو 23500 و مادربرد رو جداگونه به مبلغ 10300 (جمعا 33800) از یه فروشگاه دیگه بگیرم.
ولی اگر مادربرد asus tuf gaming x570 pro wifi رو انتخاب کنم با سی پی یو به صورت باندل برام 32500 در میاد. (1300 ارزونتر)

میخوام مطمئن بشم آیا با انتخاب asus tuf gaming x570 pro wifi و پرداخت 1300 بیشتر کار درستی می کنم یا مادربرد b550 aorus master با پرداخت 1300 بیشتر گزینه بهتریه؟

بین این دو   خب گیگابایت بهتره

B550f رو هم یه نگاهی بندازید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

بین این دو   خب گیگابایت بهتره

B550f رو هم یه نگاهی بندازید

از چه لحاظ برتری داره؟

لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، eeeeeeehsan گفته است :

سلام دوستان

صد در صد ایکس 

پردازنده های بالا رده ای ام دی مثل 3900 3950 5900 5950 اختلاف پرفورمنس قابل توجهی روی برد های b و x دارند 

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، eeeeeeehsan گفته است :

از چه لحاظ برتری داره؟

توی این پردازنده های رده بالا خرید چیپست های x منطقی تر هست ولی خب اون aorus و x هم tuf هست        tuf ها هم بد نیستن  ولی به خوبی aorus و rog نیستن   

اگه با بودجه مشکلی ندارید x570f  یا x570e    و یا x570 aorus ultra و یا x570 aorus master  گزینه های خیلی خوبین

لینک به دیدگاه

در ۷ ساعت قبل، eeeeeeehsan گفته است :

سلام دوستان

سلام

برای این پردازنده قدرتمند، مادربرد Asus X570-F بگیرید و یک عمر با خیال راحت استفاده کنید

سایت computersales.ir میده ۱۰ تومن

برای وای فای هم یه دانگل ارزون کارو راه میندازه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

توی این پردازنده های رده بالا خرید چیپست های x منطقی تر هست ولی خب اون aorus و x هم tuf هست        tuf ها هم بد نیستن  ولی به خوبی aorus و rog نیستن   

اگه با بودجه مشکلی ندارید x570f  یا x570e    و یا x570 aorus ultra و یا x570 aorus master  گزینه های خیلی خوبین

مشکل باندل بودن مادربرد هاست که الان پردازنده تکی کم پیدا میشه یا قیمتشون بالاتره، وگرنه x570 aorus master عالیه.

ویرایش شده توسط eeeeeeehsan
لینک به دیدگاه

در ۱۸ دقیقه قبل، eeeeeeehsan گفته است :

مشکل باندل بودن مادربرد هاست که الان پردازنده تکی کم پیدا میشه یا قیمتشون بالاتره، وگرنه x570 aorus master عالیه.

سلام

چرا از امارات نمیخرید ؟

تقریبا 20 تومن پاتون آب میخوره که از قیمت ایران کمتره .

هر مادربردی هم که مد نظرتونه میخرید اینطور . نه مدلی رو که فروشنده مجبورتون کرده .

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، m.reza گفته است :

سلام

چرا از امارات نمیخرید ؟

تقریبا 20 تومن پاتون آب میخوره که از قیمت ایران کمتره .

هر مادربردی هم که مد نظرتونه میخرید اینطور . نه مدلی رو که فروشنده مجبورتون کرده .

چطور میشه از امارات خرید کرد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تفاوت x570 و b550 تنها توی 2 پورت ساتا و مسیر های بیشتر pci برای اسلات دوم هست، توی استفاده عادی، هیچ تفاوتی با هم ندارن، بهترین گزینه b550-f هست.

من 3900x رو تست کردم، روی برد b550-f و x570-f، با سیستم b550 مارک بالاتری میگرفت(البته سیستمی که روی b550 بود، کولر بهتری داشت و توی فول لود سیپیو حدود 3 درجه از اون سیستمی که با x570 بسته بودم خنک تر بود)

اگر خواستید، میتونید به برد های x470 هم یه نگاهی بندازید، تمام پردازنده های am4 رو ساپورت میکنن و چون نسل قبلی هستن، خوش قیمت تر شدن، اگه جایی crosshair vii داشت، خیلی گزینه خوبیه، فک کنم همون حدود 10 تومن باشه و چون برد پرچم دار هست، توی مدار تغذیه و... بهترین برد هست.

در 5 ساعت قبل، Mahdi D گفته است :

صد در صد ایکس 

پردازنده های بالا رده ای ام دی مثل 3900 3950 5900 5950 اختلاف پرفورمنس قابل توجهی روی برد های b و x دارند 

من 3900x رو تست کردم تفاوتی چشمگیری نداشتن، حداکثر اختلافشون 1 درصد بود، تازه اونم روی b550 مارک بالاتری میگرفت.

البته این حرف برای برد های سری 300 و 400 صادقه، توی نسل های قبل خیلی فرق داشتن، ولی توی سری 500 هیچ فرقی ندارن

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

در ۳۴ دقیقه قبل، eeeeeeehsan گفته است :

چطور میشه از امارات خرید کرد؟

سایت های واسطه که زیاده . گوگل کنید میاره براتون . تاپیک هایی در این مورد هم توی فروم هست ، خواستید یه نگاه بندازید .

اشخاصی هم هستن توی فروم که خودشون وارد میکنن از امارات . میتونید پیام بدید بهشون .

لینک محصول توی آمازون امارات .

لینک به دیدگاه

درود بر شما
بنده قصد خرید یک هارد SSD (128) برای لپ تاپ مدل Lenovo B50-80 دارم. لطفا اگر امکانش هست برای خرید من رو راهنمایی کنید. همچنین لطفا اگر در مورد نحوه‌ی نصب کردنش هم اطلاع دارید راهنماییم کنید. ارادت :)

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۳/۲۴ در ۱۶:۱۰، deuxshiri گفته است :

درود بر شما
بنده قصد خرید یک هارد SSD (128) برای لپ تاپ مدل Lenovo B50-80 دارم. لطفا اگر امکانش هست برای خرید من رو راهنمایی کنید. همچنین لطفا اگر در مورد نحوه‌ی نصب کردنش هم اطلاع دارید راهنماییم کنید. ارادت :)

آیا کسی هست راهنماییم کنه؟

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۳/۲۶ در ۰۹:۰۹، deuxshiri گفته است :

آیا کسی هست راهنماییم کنه؟

درود

اول اینکه هارد اس اس دی نه حافظه اس اس دی دوم اینکه میتونی جایگزین هارد کنی یا اگر دی وی دی رایتر داره در بیاری اس اس دی رو بزاری تو یه کدی اکثرا کدی 9.5 واسشون جوابه ولی مدل لپتاپ رو در اینترنت به انگلیسی سرچ کن ببین کدی مناسب واسش چه سایزی هست همون رو تو دیجی کالا یا جای دیگه پیدا کن.

لپتاپت سخت افزار جالبی نداره کار حرفه ای و سنگینی نمیتونی روش انجام بدی هر اس اس دی برداری از وسترن گرین تا آدیتا su650 هم جوابه البته اگر میخوای ویندوز ده بریزی و تعداد برنامه هات هم زیادن 250 یا 256 برداری بهتره قیمتشون هم زیاد تفاوتی نمیکنه

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید من میخوام رم ارتقا بدم . کامپیوترم یه رم ۸ گیگ ddr4 2400 تک کاناله هست مدل سامسونگ الان باید چه رمی بخرم میخوام دوتا ۸ ddr4 3000  بخرم بنظرتون با مادربرد گیگابایت الترا گیمینگ z170 خوانا هست یا نمیشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۱ ساعت قبل، Mansourbapirvand گفته است :

سلام خسته نباشید من میخوام رم ارتقا بدم . کامپیوترم یه رم ۸ گیگ ddr4 2400 تک کاناله هست مدل سامسونگ الان باید چه رمی بخرم میخوام دوتا ۸ ddr4 3000  بخرم بنظرتون با مادربرد گیگابایت الترا گیمینگ z170 خوانا هست یا نمیشه

درود

اون 2 تا رم جدید رو  بخواید تنها بندازید، مشکلی نداره. ولی اگه رم قدیمی رو هم بخواید کنارشون بندازید، فرکانس به همون 2400 محدود میشه و اون 8 گیگ قدیمی تک کانال کار میکنه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من pc خراب شده قصد جمع کردن سیستم دارم ممنون میشم کمکم کنید:

مشخصات سیستم پیشنهادی:

Cpu i3 9100

Mother giga h310 s2h v2

Ram 8 gigabyte

Graphic 2 gig asus 710

Psu green 380 eud

Case eshild green

اول سوالم اینه که انتخابم مادربرد خوبی هست؟ بودجه مادربردم ۲ تومن ایسوز دیدم نظرات منفی راجع به کیفیت و کار نکردن اسلت رم تو دیجی زیاد پیشنهاد شما چی هست؟

۲ تا ssd و یدونه هارد هم دارم با dvd rom به نظرتون پاور جوابگو و مدل eud کیفیتش بهتر یا پایین تر؟

رم قدیمی و کارت گرافیک جیفورس مال ۱۰ سال پیش هم دارم ایا قابل استفاده روی این سیستم های جدید هست؟

کیس هم خودم یدونه دارم ولی شنیدم از نظر خنک کردن کیس های جدید بهتر هستن نظرتون چی هست؟

ممنون دوستان

لینک به دیدگاه

در ۴۳ دقیقه قبل، drsherman گفته است :

مشخصات سیستم پیشنهادی:

Cpu i3 9100

Mother giga h310 s2h v2

Ram 8 gigabyte

Graphic 2 gig asus 710

Psu green 380 eud

Case eshild green

اول سوالم اینه که انتخابم مادربرد خوبی هست؟ بودجه مادربردم ۲ تومن ایسوز دیدم نظرات منفی راجع به کیفیت و کار نکردن اسلت رم تو دیجی زیاد پیشنهاد شما چی هست؟

۲ تا ssd و یدونه هارد هم دارم با dvd rom به نظرتون پاور جوابگو و مدل eud کیفیتش بهتر یا پایین تر؟

رم قدیمی و کارت گرافیک جیفورس مال ۱۰ سال پیش هم دارم ایا قابل استفاده روی این سیستم های جدید هست؟

کیس هم خودم یدونه دارم ولی شنیدم از نظر خنک کردن کیس های جدید بهتر هستن نظرتون چی هست؟

ممنون دوستان

به نظرم 

i3 10100f با h410 giga/asus prime   گزینه بهتریه  البته گرون تره:D

کار نکردن اسلات هم تا زمانی که اون پایه ها (سوزن های سوکت مادربرد) بهشون آسیبی وارد نشه  یا کلا اسلات و ... آسیبی نبینن  مشکل اسلات نداره  خودم قبلا این برد h310 mk r2 رو داشتم

گرافیک رو پیشنهاد نمیکنم  سری 700 و 600 اعلام قطع شدن آپدیت براشون اومده  (البته به جز gtx 750 ti)  یه چیز جدید کارکرده بخر   gt 1030 بهتره

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، drsherman گفته است :

مشخصات سیستم پیشنهادی:

Cpu i3 9100

Mother giga h310 s2h v2

Ram 8 gigabyte

Graphic 2 gig asus 710

Psu green 380 eud

Case eshild green

ممنون دوستان

سلام😃

1.لطفا بودجه رو مشخص کنید تا بهتر راهنمایی کنیم

2.باندل خوبیه البته باندلی که @kiarash917 معرفی کردند عالیه اما گرافیک داخلی نداره و مشکله! تا زمانی که سوکت پردازنده کج نشده باشه یا اسلات پایه هاش کج یا نشکنه مشکلی نداره

3.در مورد پاور نمیدونم بهتره دوستان متخصص راهنماییتون کنند🤔

4.خیر رم قدیمی جواب نمیده.کارت گرافیکتون (710) و سری های 700 و 600 قطع آپدیت شده درکل کارت گرافیک آنبرد 9100 خیلی از 710 بهتره

5.بله تهویه کیس های جدید خیلی بهتره از کیس های قدیمی

ویرایش شده توسط Amirakbar
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...