رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

بهتره رم رو به 8 گیگ برسونید، رم با چه آرایشی رو سیتسمتون نصبه؟ یه 4 گیگ؟

ssd هم یدونه 250 بگیرید برای نصب ویندوز و برنامه.

هارد هم اگر نیاز داشتید بگیرید.

گرافیک هم با توجه به پاور و سیپیو تون، بیشتر از 1030 نگیرید، gt730 و چند گزینه دیگه هم هست، ولی باید به پاورتون هم توجه کنید که بتونه برق اونارو برسونه

اگر بخواید میتونید گرافیک بالاتر هم بندازید، اما باید سیپیو و پاور رو هم ارتقا بدید

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

رم رو که به ۸ آپدیت کنید

به نظرم اون پردازنده رو هم به i5 3470 آپدیت کن   پردازندنت واقعا ضعیفه

گرافیک هم میتونید نسخه بدون برق gtx 750 ti یا gt 1030  تهیه کنید

لینک به دیدگاه

58 minutes ago, HAM3D said:

من خودم زدم این شد

من کولر ندارم 2 تا هارد معمولی دارم 3تا فن rgb هم به غیر از مادربردم ندارم

112.jpg

چرا ویندوز سون نصب کردید روی این سیستم؟

منم الان طبق شما زدم این همین شد:

image.thumb.png.0820a9a9b5a9aba3c6a5d908eafcffb1.png

اما پاور حداقل 650 پیشنهاد میده.چون باید مقداری بالاتر باشه.

image.thumb.png.fb67796c06dec990b15b11d00f374bfe.png

در خرید پاور باید آینده نگری هم کرد.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

سلام دوستان رم ۸ گیگ با گرافیک آنبورد پردازنده g6405 گلد چقدر رم تو ویندوز اشغال می کنه؟

سلام دوستان رم ۸ گیگ با گرافیک آنبورد پردازنده g6405 گلد چقدر رم تو ویندوز اشغال می کنه؟

لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، HAM۳D گفته است :

تقریبا میشه گفت 6 ساله دارمش مشکلی هم نداشتم

چرا تعویض باید کرد؟

عمر مفید پاور ۱۰۰۰۰۰ ساعت بعد ۱۰ سال استفاده هم نکرده باشی خازن هاش فاسد میشن و ولتاژ درست نمیده دیگه... روی سیستم با نرم افزار fanspeed میشه ولتاژ چک کرد. پاور شما نهایت ۲ سال دیگه کار کنه و بهتر با قطعات جدید عوض بشه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، drsherman گفته است :

fanspeed

من خودم تست کرده بودم این برنامه زیاد دقیق نیست.ولی روی هر سیستم یه جوره.برا من open hardware monitor و بعدش hwmonitor دقیق هستن.اول همه در نرم افزار ها خود بایوس مادربرد دقیق ترینه.من خودم در ویندوز با open hardware monitor چک میکنم.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

سلام.من یه سیستم دارم با این مشخصات:

پردازنده:AMD ATHELON 64 X2 DOAL CORE 4800 PLUS 2.50GHZ

مادربورد:GIGABYTE GA-MA-770-S3

رم:6گیگابایت،میخوام 2گیگابایت دیگه اضاف کنم.

پاور:300 که میخوام 400 وات بگیرم

حالا من میخوام یه گرافیک گیگابایت 1030-2GB-DDR5 بخرم.به نظر شما برا سیستم من گلوگاه نمیشه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

On 6/28/2021 at 1:50 PM, Sabertooth said:

سیستم رو گرفته و ببرید جای دیگه تا نظر بدن..اگر خرج به باندل باید بدید بهتره برید سمت amd  بخاطر خوب بودن در رندر

در صورت خرید باندل بهتره پاور هم عوض کنید ممکنه مشکل ساز بشه

تست و عیب یابی همچین مواردی نیاز حضوری داره و قطعات مشابه برای تست

ممنون از دوستان عزیز

تحویل گرفتم و جای دیگری نشان دادم. متاسفانه تشخیص همان بود. گفتند یکی از پایه های پردازنده شکسته و  پایه شکسته شده منجر به سوختن سی پی یو شده... و میگویند ۶۰۰ تا ۷۰۰ بدهید تا پایه ها کاملا عوض بشود. میگم چشم اما می‌گن مادربرد مشکلات دیگری دارد و آب روی بدنه ریخته شده و جای مرطوب بوده و به این راحتی درست نمی‌شود و ارزش هزینه ندارد!

ظاهراً چاره ای جز خرید نمانده و لطفاً دوستان حرفه ای و آگاه با درنظر گرفتن قطعات فعلی (گرافیک ۹۷۰) (پاور ۶۵۰) به من یاری رسانند.

قطعات مورد نیاز: رم، پردارنده، مادربرد 

بودجه نهایت: ۲۰ تا ۲۵ میلیون

هدف: سیستم خنک و سریع برای ویرایش فیلم و عکس و رندر ...

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۴/۱۰ در ۱۴:۱۸، amir.t.۱۲۶۱ گفته است :

چرا ویندوز سون نصب کردید روی این سیستم؟

منم الان طبق شما زدم این همین شد:

image.thumb.png.0820a9a9b5a9aba3c6a5d908eafcffb1.png

اما پاور حداقل 650 پیشنهاد میده.چون باید مقداری بالاتر باشه.

image.thumb.png.fb67796c06dec990b15b11d00f374bfe.png

در خرید پاور باید آینده نگری هم کرد.

این ویندوز محل کارم هست ویندوز خودم10

این قطعاتی رو هم بالا گفتم هنوز استفاده نکردم گذاشتم با گرافیک یه باره

تو این تقریبا 6 سال هم میانگین روزی 2-3 ساعت بازی بوده همین

3070 چطور میخوره بش ؟کمتر برق مصرف میکنه

دیگه پولم به پاور نمیرسه

همینم با وام از محل کارم میخوام بگیرم که هنوزم جور نشده

چقدر بدبخته یه گیمر تو این مملکت که همه سرمایه شو بده برا یه کارت گرافیک

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، HAM3D گفته است :

این ویندوز محل کارم هست ویندوز خودم10

این قطعاتی رو هم بالا گفتم هنوز استفاده نکردم گذاشتم با گرافیک یه باره

تو این تقریبا 6 سال هم میانگین روزی 2-3 ساعت بازی بوده همین

3070 چطور میخوره بش ؟کمتر برق مصرف میکنه

دیگه پولم به پاور نمیرسه

همینم با وام از محل کارم میخوام بگیرم که هنوزم جور نشده

چقدر بدبخته یه گیمر تو این مملکت که همه سرمایه شو بده برا یه کارت گرافیک

image.thumb.png.a010670ee04f06d92ad5ad5ce6cbc5b9.png

image.thumb.png.6643177c54338390b8071afce1670ea1.png

طبق سایت گرین اینجوری میشه.با 3070.

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز میخاستم ببینم که شما زحمتشو کشیدید

شاید بازم صبر کردم حالا که قیمتا کاهشی شده فقط نمیدونم چرا لیون کاهش نمیده یعنی واقعا کسی پیدا میشه بخره از لیون با این قیمتا؟

این عکس از ولتاژ  

Untitled.jpg

شاید بازم صبر کردم حالا که قیمتا کاهشی شده فقط نمیدونم چرا لیون کاهش نمیده یعنی واقعا کسی پیدا میشه بخره از لیون با این قیمتا؟

این عکس از ولتاژ  

لینک به دیدگاه

در ۲ دقیقه قبل، HAM۳D گفته است :

این عکس از ولتاژ  

Untitled.jpg

این ولتاژ ها خوبن اگه 12 دیگه خیلی پایین نیاد. فقط اگه میتونی با یه برنامه که مین و مکس داشته باشه(مثلا open hardware monitor(از توی منو ها باید مین رو فعال کنی) یا hwmonitor ببین کدومشون با فن اسپید برابره) چند دیقه با سیستم بازی کن که نشان بده ولتاژ تا چقدر میاد پایین.

لینک به دیدگاه

در ۵۷ دقیقه قبل، HAM۳D گفته است :

این عکس از ولتاژ  

Untitled.jpg

این عکس از ولتاژ  

هیچ نرم افزاری ولتاژ درست پاور رو نشونتون نمیده

اینکه 600 وات برای این گرافیک گافیه یا نه فقط با تست میشه فهمید 

ولی شمایی که داری اینهمه خرج میکنی 3 تومن برای پاور زیاد نیست و ریسکش کمتره (گرافیکتون پایینتر میبود همین 600 وات هم کافی بود)

بهتره پاور بالای 650 وات بگیرید

در مورد عمر مفید پاور هم اینکه بگیم بعد 5  6 سال پاور باید بازنشست بشه و بدرد نمیخوره کاملا اشتباهه پاور از قطعات با کیفیت ساخته شده باشه بالای 10 سال هم میتونه کار بده!

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۴/۱۰ در 16:08، drsherman گفته است :

عمر مفید پاور ۱۰۰۰۰۰ ساعت بعد ۱۰ سال استفاده هم نکرده باشی خازن هاش فاسد میشن و ولتاژ درست نمیده دیگه... روی سیستم با نرم افزار fanspeed میشه ولتاژ چک کرد. پاور شما نهایت ۲ سال دیگه کار کنه و بهتر با قطعات جدید عوض بشه

عزیز دل یعنی چی که خازن فاسد میشه؟

عمر مفیدی که شما فرمودید مربوط به خازن های پاور هست که در دمای معیار(معمولاً 105 درجه) عمر مفیدشون بیان میشه!

به عنوان مثال خازن هایی که برای VRM مادربرد بنده(ASUS P5Q-E) استفاده شده عمر مفید 5000 ساعت در دمای 105 درجه داره؛ در ثانی، در دما‌های پایینتر عمر مفید خازنها چندین برابر بیشتر میشه و در دمای 65 درجه همین خازن ها طول عمر 500,000 ساعت دارن یعنی شما اگه از امروز خازن‌ها رو زیر فشار مدام(24x7) بزاری تا 57 سال به صورت آرمانی خازن ها عمر مفید دارن!

دی الکتریک استفاده شده در خازن هم در پوششی بسته قرار داره و اینکه دی‌الکتریک تبخیر میشه یا نشت میکنه یا از این قبیل حرف‌ها در مورد قطعات مثل "کارت گرافیک بعد چند سال شیره‌اش کشیده میشه" و ... همه حرف های الکی از افرادی هست که خیال میکنن قطعات الکتریکی مثل مواد غذایی هستن و فاسد میشن یا کپک میزنن!

پی‌نوشت:

همین مادربرد بنده(P5Q-E) و پردازنده و کارت گرافیک بنده همگی بیشتر از 10 ساله که خریداری شدن و بدون مشکل تا الان دارن کار میکنن؛

یکی از هم فرومی های بنده یه پاور های سری قدیمی گرین(GP-8xxA) رو بعد از گذشت چند سال با اسیلوسکوپ چک کردن و تمام ریل ها در ولتاژ و ریپل استاندارد فعالیت می‌کردن.

ویرایش شده توسط Professor Higgins
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Professor Higgins گفته است :

عزیز دل یعنی چی که خازن فاسد میشه؟

عمر مفیدی که شما فرمودید مربوط به خازن های پاور هست که در دمای معیار(معمولاً 105 درجه) عمر مفیدشون بیان میشه!

به عنوان مثال خازن هایی که برای VRM مادربرد بنده(ASUS P5Q-E) استفاده شده عمر مفید 5000 ساعت در دمای 105 درجه داره؛ در ثانی، در دما‌های پایینتر عمر مفید خازنها چندین برابر بیشتر میشه و در دمای 65 درجه همین خازن ها طول عمر 500,000 ساعت دارن یعنی شما اگه از امروز خازن‌ها رو زیر فشار مدام(24x7) بزاری تا 57 سال به صورت آرمانی خازن ها عمر مفید دارن!

دی الکتریک استفاده شده در خازن هم در پوششی بسته قرار داره و اینکه دی‌الکتریک تبخیر میشه یا نشت میکنه یا از این قبیل حرف‌ها در مورد قطعات مثل "کارت گرافیک بعد چند سال شیره‌اش کشیده میشه" و ... همه حرف های الکی از افرادی هست که خیال میکنن قطعات الکتریکی مثل مواد غذایی هستن و فاسد میشن یا کپک میزنن!

پی‌نوشت:

همین مادربرد بنده(P5Q-E) و پردازنده و کارت گرافیک بنده همگی بیشتر از 10 ساله که خریداری شدن و بدون مشکل تا الان دارن کار میکنن؛

یکی از هم فرومی های بنده یه پاور های سری قدیمی گرین(GP-8xxA) رو بعد از گذشت چند سال با اسیلوسکوپ چک کردن و تمام ریل ها در ولتاژ و ریپل استاندارد فعالیت می‌کردن.

ببین دوست عزیز من از ۹ سالگی کیت بستم با خازن کار کردم، طرف اومده میگه پاور دارم مال فلان سال قبله! کجا گفته پاور تمام خازن جامد دارم؟ یا فلان خازن ژاپنی روش؟ اون قدیمی ها خازن های معمولی دارن! اون خازنی که شما می گی تو مادر برد ها و کارت گرافیک نسل جدید هست خازن جامد! مواد شیمیایی نداره و اونم ۶۰ تا ۳۰۰% عمرشون از عادی ها بیشتر هست اون خازن ژاپنی ۱۰۵ درجه ۸۵ درجه جایی ننوشته عمر نوح داره فقط نسبت به دما مقام تر هست! برو از تعمیر کارا بپرس ! تو پاورهای گرین برو ببین همه خازن ها جامد یا کیفیتش یکی؟ همون خازن های پاور رو روی مادر برد های قدیمی بیا بهت نشون بدم سالم بوده ۷ سال مونده تمام خازن های سالمش مواد شیمیاییش نشت کرده بیرون باز شده حالا شما میگی ما فساد نمیگیم فلان چیز میگیم بگو فک کردی فقط تن ماهی فاسد میشه؟! هر چیزی که مواد شیمایی داشته باشه واکنش نشون میده و باعث فساد میشه

در مورد پی نوشت شما هم ایسوز 5pkpl خودم داشتم دقیقا تا ۱۲ سال کار کرد و پارسال ولی همزمان چندتا خازنش نشت و کرد و خراب شد، حدودی مادربرد ها و بهترین پاور میگن ۱۰ سال و بهتر رد کنید بره

ویرایش شده توسط drsherman
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، drsherman گفته است :

ببین دوست عزیز من از ۹ سالگی کیت بستم با خازن کار کردم، طرف اومده میگه پاور دارم مال فلان سال قبله! کجا گفته پاور تمام خازن جامد دارم؟ یا فلان خازن ژاپنی روش؟ اون قدیمی ها خازن های معمولی دارن! اون خازنی که شما می گی تو مادر برد ها و کارت گرافیک نسل جدید هست خازن جامد! مواد شیمیایی نداره و اونم ۶۰ تا ۳۰۰% عمرشون از عادی ها بیشتر هست اون خازن ژاپنی ۱۰۵ درجه ۸۵ درجه جایی ننوشته عمر نوح داره فقط نسبت به دما مقام تر هست! برو از تعمیر کارا بپرس ! تو پاورهای گرین برو ببین همه خازن ها جامد یا کیفیتش یکی؟ همون خازن های پاور رو روی مادر برد های قدیمی بیا بهت نشون بدم سالم بوده ۷ سال مونده تمام خازن های سالمش مواد شیمیاییش نشت کرده بیرون باز شده حالا شما میگی ما فساد نمیگیم فلان چیز میگیم بگو فک کردی فقط تن ماهی فاسد میشه؟! هر چیزی که مواد شیمایی داشته باشه واکنش نشون میده و باعث فساد میشه

در مورد پی نوشت شما هم ایسوز 5pkpl خودم داشتم دقیقا تا ۱۲ سال کار کرد و پارسال ولی همزمان چندتا خازنش نشت و کرد و خراب شد، حدودی مادربرد ها و بهترین پاور میگن ۱۰ سال و بهتر رد کنید بره

عزیز دل خوش بحالت 9 سالگیت کیت آماده وجود داشته که بتونی تهیه کنی:)

"کجا گفته پاور تمام خازن جامد دارم؟"

جون دل هیچ شرکتی نمیاد تمام خازن ها رو Solid بزنه و بخواد به قیمت خوب بفروشه؛ مگه در صنایع نظامی!

"یا فلان خازن ژاپنی روش؟"

در اکثر PSU ها و 95 درصد پاور های با کیفیت از خازن های ژاپنی استفاده میشه.

"اون قدیمی ها خازن های معمولی دارن! اون خازنی که شما می گی تو مادر برد ها و کارت گرافیک نسل جدید هست خازن جامد!"

از قبل دهه 90 شمسی شرکت ها شروع به جایگزینی خازن های الکترولیتی به Solid کردن؛ کارت GTX295 من خازنهای تمام Solid داره، 11~12 سال پیش نسل جدید محسوب میشه؟

"خازن جامد! مواد شیمیایی نداره و اونم ۶۰ تا ۳۰۰% عمرشون از عادی ها بیشتر هست اون خازن ژاپنی ۱۰۵ درجه ۸۵ درجه جایی ننوشته عمر نوح داره فقط نسبت به دما مقام تر هست! برو از تعمیر کارا بپرس ! تو پاورهای گرین برو ببین همه خازن ها جامد یا کیفیتش یکی؟ همون خازن های پاور رو روی مادر برد های قدیمی بیا بهت نشون بدم سالم بوده ۷ سال مونده تمام خازن های سالمش مواد شیمیاییش نشت کرده بیرون باز شده"

سرچ کردم ببینم این مطلبتون رو کجا با این اعداد ثبت کرده که به این وبلاگ برخوردم "http://farsudam.blogfa.com/post/29"؛ جواب شما در ادامه همین مقاله که بهش استناد کردید اومده:)

"اين خازن ها توانايي كار در جريا نهاي بالا را داشته و داراي طول عمر بيشتري نيز مي باشند. طول عمر متوسط اين خاز نها بين 60 تا 300 درصد بيش از خازن هاي الكتروليت معمولي است. در اين نوع خازن ها، مشكلاتي چون بروز نشتي و يا باد
كردگي به طور كلي از ميان رفته است
."

برخلاف این، شما به همون تعمیرکارتون بپرس تلویزیون های قدیمی که خازن الکترولیتی داشتن بعد 20 سال~30 سال خازنهاشون فاسد شده؟(راستی شما تلویزیون های سیاه سفید که حجاج از عربستان می‌اوردن رو یادتون هست؟:))

در رابطه به این که در پاور ها از خازن های Solid استفاده نمیشه

1123431442_ROGThor1200W.jpg.25a154e6386047a358dee7843333c99f.jpg

GP1050B-OCDG.thumb.jpg.6ce3661dbdd2a9d0abf8cbce8d8f481d.jpg

AX1200i.thumb.png.7eac36dede40fd523200ae3930d4160e.png

(پاور AORUS AP850GM (جدای از استفاده در برد پاور) برای کاهش ریپل ولتاژ از خازنهای Solid در کابل ها استفاده کرده)

1594692083_AORUSAP850GM.thumb.jpg.21375dc343c9fdc97e8ec8df8ed2d642.jpg

این UPS شرکت هژیر صنعت رو سال 87 تهیه کردم و تا الان نه خازنی ازش نشت کرده و نه مشکلی پیدا کرده.

خازنها الکترولیتی و از شرکت rubycon هستن.

IMG_20210703_000220.thumb.jpg.545ef4237749983af4a6b8484b61e8be.jpg

IMG_20210703_000237.thumb.jpg.f4dcd4d3a06d4b61c3eaa9610fd33a51.jpg

IMG_20210703_000305.thumb.jpg.6bae78a5e6a122c3ad81fa451f0d8371.jpg

GP1050B-OCDG.jpg

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۴/۱۲ در 00:35، Professor Higgins گفته است :

عزیز دل خوش بحالت 9 سالگیت کیت آماده وجود داشته که بتونی تهیه کنی:)

"کجا گفته پاور تمام خازن جامد دارم؟"

جون دل هیچ شرکتی نمیاد تمام خازن ها رو Solid بزنه و بخواد به قیمت خوب بفروشه؛ مگه در صنایع نظامی!

"یا فلان خازن ژاپنی روش؟"

در اکثر PSU ها و 95 درصد پاور های با کیفیت از خازن های ژاپنی استفاده میشه.

"اون قدیمی ها خازن های معمولی دارن! اون خازنی که شما می گی تو مادر برد ها و کارت گرافیک نسل جدید هست خازن جامد!"

از قبل دهه 90 شمسی شرکت ها شروع به جایگزینی خازن های الکترولیتی به Solid کردن؛ کارت GTX295 من خازنهای تمام Solid داره، 11~12 سال پیش نسل جدید محسوب میشه؟

"خازن جامد! مواد شیمیایی نداره و اونم ۶۰ تا ۳۰۰% عمرشون از عادی ها بیشتر هست اون خازن ژاپنی ۱۰۵ درجه ۸۵ درجه جایی ننوشته عمر نوح داره فقط نسبت به دما مقام تر هست! برو از تعمیر کارا بپرس ! تو پاورهای گرین برو ببین همه خازن ها جامد یا کیفیتش یکی؟ همون خازن های پاور رو روی مادر برد های قدیمی بیا بهت نشون بدم سالم بوده ۷ سال مونده تمام خازن های سالمش مواد شیمیاییش نشت کرده بیرون باز شده"

سرچ کردم ببینم این مطلبتون رو کجا با این اعداد ثبت کرده که به این وبلاگ برخوردم "http://farsudam.blogfa.com/post/29"؛ جواب شما در ادامه همین مقاله که بهش استناد کردید اومده:)

"اين خازن ها توانايي كار در جريا نهاي بالا را داشته و داراي طول عمر بيشتري نيز مي باشند. طول عمر متوسط اين خاز نها بين 60 تا 300 درصد بيش از خازن هاي الكتروليت معمولي است. در اين نوع خازن ها، مشكلاتي چون بروز نشتي و يا باد
كردگي به طور كلي از ميان رفته است
."

برخلاف این، شما به همون تعمیرکارتون بپرس تلویزیون های قدیمی که خازن الکترولیتی داشتن بعد 20 سال~30 سال خازنهاشون فاسد شده؟(راستی شما تلویزیون های سیاه سفید که حجاج از عربستان می‌اوردن رو یادتون هست؟:))

در رابطه به این که در پاور ها از خازن های Solid استفاده نمیشه

1123431442_ROGThor1200W.jpg.25a154e6386047a358dee7843333c99f.jpg

GP1050B-OCDG.thumb.jpg.6ce3661dbdd2a9d0abf8cbce8d8f481d.jpg

AX1200i.thumb.png.7eac36dede40fd523200ae3930d4160e.png

(پاور AORUS AP850GM (جدای از استفاده در برد پاور) برای کاهش ریپل ولتاژ از خازنهای Solid در کابل ها استفاده کرده)

1594692083_AORUSAP850GM.thumb.jpg.21375dc343c9fdc97e8ec8df8ed2d642.jpg

این UPS شرکت هژیر صنعت رو سال 87 تهیه کردم و تا الان نه خازنی ازش نشت کرده و نه مشکلی پیدا کرده.

خازنها الکترولیتی و از شرکت rubycon هستن.

IMG_20210703_000220.thumb.jpg.545ef4237749983af4a6b8484b61e8be.jpg

IMG_20210703_000237.thumb.jpg.f4dcd4d3a06d4b61c3eaa9610fd33a51.jpg

IMG_20210703_000305.thumb.jpg.6bae78a5e6a122c3ad81fa451f0d8371.jpg

GP1050B-OCDG.jpg

آفرین اطلاعات خیلی زیاد! 😂 با اطلاعاتی که پیدا کردم از فردا پاور و مادربرد ما هم هزارسال عمر میکنه ببخشید اگر گفتم عمر مفید پاور ۱۰ سال

من پاور مادربرد یا حتی تلویزیونی ندیدم که عمر مفیدش بیشتر از ۱۰ سال باشه تلویزیون قدیمی پارس داشتم طرف اومد کل خازن هاشو تا جایی که میشد بعد ۵ سال عوض کرد! ترانس فاراتل داشتم بعد حدودا ۱۰ سال با نوسان سوییچ نمی کرد اونم کل خازن ها و قطعاتش عوض کردن الانم سالم ولی دقت تشخیصش بعد خرابی بسیار اومد پایین! خازنش هم سالم باشه ic یا قطعات دیگش سوخته یا کارایی لازم رو نداره اینکه شما میگی بیشتر از ۱۰ سال برای من کار کرده لبه مرگ و بازدهی اولیه رو قطعا نداره برای پاور هیچ کجای دنیا کسی نمیاد ریسک کنه بالای ۱۰ سال رو استفاده کنه چون قطعات هم گرون هستن مثل ssd حساس حالا شما باز کردی سالم بوده ولتاژ هم اندازه زدی ولی تضمینی وجود نداره سال ۱۱ هم این کیفیت حفظ بشه و عاقلانه نیست کسی هر روز ولتاژ چک کنه برای همین همه توصیه می کنن حدودی قبل زمان اعلام شده پاور جدید خریداری بشه! 

ضمنا من جایی نگفتم پاور خازنش تمام جامد گفتم حتی اگر هم برای این دوستمون فرضا باشه که نیست که الان البته مادربرد و گرافیک های ارزون قیمت که نظامی هم نیستن به وفور استفاده می کنن بازم عمر مفید این خازن ها ۶۰% تا ۳۰۰% بیشتر اعلام شده! جایی ندیدم سال اعلام شده باشه که ۵۰ سال کار می کنن! و از نظر من هم مهم نیست چون به عینه خودم نتیجه رو دیدم...

من اصلا نپرسیدم پاور این اقا چی هست و چه خازنی داره و بحث من اصلا برند خازن نیست! خازن ممکن ده سال بعد نشت کنه ممکنه ۱۵ سال بعد شایدم در ظاهر نشت نکنه ولی خراب باشه حداقل ۴ تا مادربرد از برند ایسوز و ام اس ای و گیگا خودم لاششو دارم که بعد ۱۰ سال هم نشت خازن پیدا کردن و مواد داخلشون کامل ریخته بیرون نمونش هم گفتم 5pkpl ایسوز بعد ۱۲ سال خازن هاش باد کرد حالا خودت برو ببین چه برندی بوده عمر مفیدش چقدر بوده خواستی عکس بزارم ببینی و از نظر من عمر مفید ۱۰۰ هزارساعت که خود کمپانی اعلام می کنه برای پاور و حتی بقیه ادوات مثل مادربرد کاملا دقیق و منطقی عقل من میگه هیچ قطعه سازی هیچ کجای دنیا برای مصرف کننه عادی نمیاد خازن یا چیزی خلق کنه که عمر خیلی خیلی طولانی داشته باشه و امار و ارقام ولش کن چون عملا تولید کننده ها ورشکسته میشن

و هیچ ادم حرفه ای ندیدم که بیاد بگه پاوری که ۱۰ سال کار کرده رو چک کن اگر سالم بود استفاده کن! 

مطلب زیر هم برات از سایت فروش ups گذاشتم بخونی بد نیست هر چند تو اعتقادی به فاسد شدن خازن الکترولیت نداری! 

http://www.rayanics.com/article/خرابی-یو-پی-اس-خازن-ها-بخش-اول

همانند باطری ها، خازن ها نیز در طول زمان خراب می شوند. یک خازن معمولی ممکن است توسط کارخانه برای هفت سال بر دور ساعت ارزیابی شود، اما بطور بالقوه تحت شرایط کاری مطلوب می تواند 10 سال عمر مفید داشته باشد.

هنگامی که خازن خراب می شود، اثرات محسوسی نخواهید دید، اما خازن های دیگر مجبور به پایان دادن بارگذاری کاری خواهند شد، که عمر مفید آنها را کاهش خواهد داد. در اکثر موارد، یک خازن خراب ups  را در حالت بای پس راه اندازی می کند، که در طی آن نمی تواند بارهای پایین دست را محافظت کند.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، drsherman گفته است :

ممکنه ۱۵ سال بعد شایدم در ظاهر نشت نکنه ولی خراب باشه حداقل ۴ تا مادربرد از برند ایسوز و ام اس ای و گیگا خودم لاششو دارم که بعد ۱۰ سال هم نشت خازن پیدا کردن و مواد داخلشون کامل ریخته بیرون نمونش هم گفتم 5pkpl ایسوز بعد ۱۲ سال خازن هاش باد کرد حالا خودت برو ببین

در در ۱۴۰۰/۴/۱۰ در ۱۶:۰۸، drsherman گفته است :

البته این حرف شما رو من با عکس از خازنهایی که از UPS ساخت سال 86 به صورت شهودی تبیین کردم؛ اما حرف‌هاتون ضد و نقیضه! پست اول فرمودید "بعد ۱۰ سال استفاده هم نکرده باشی خازن هاش فاسد میشن" الان می‌فرمایید "ممکنه 15 سال بعد در ظاهر نشت نکنه"؛ در ثانی یعنی چی در ظاهر نشت نکنه؟ چطور اول 10 سال قطعی بود الان شد 15 سال احتمالی؟

"حداقل ۴ تا مادربرد از برند ایسوز و ام اس ای و گیگا خودم لاششو دارم که بعد ۱۰ سال هم نشت خازن پیدا کردن و مواد داخلشون کامل ریخته بیرون نمونش هم گفتم 5pkpl ایسوز بعد ۱۲ سال خازن هاش باد کرد حالا خودت برو ببین چه برندی بوده عمر مفیدش چقدر بوده خواستی عکس بزارم ببینی"

عزیز این حرف شما یعنی تمام مادربرد هایی که قبل از 2011 تولید شدن الان بلااستثناء همه خراب شدن و خازنهاشون نشت کرده؛ حالا شما برو تو ایسام ببین چقدر مادربرد ساخت قبل 2011 میاره که سالم هستن و بدون مشکل دارن کار میکنن؛ هنوز باندل های دست‌دوم ASUS Striker Extreme یا ASUS P6T Deluxe بعد از گذشت 12~13 سال به فروش میرسن و مشکلی از این بابت که خازنشون از حد شما گذشته ندارن؛

در 5 ساعت قبل، drsherman گفته است :

مطلب زیر هم برات از سایت فروش ups گذاشتم بخونی بد نیست هر چند تو اعتقادی به فاسد شدن خازن الکترولیت نداری! 

http://www.rayanics.com/article/خرابی-یو-پی-اس-خازن-ها-بخش-اول

همانند باطری ها، خازن ها نیز در طول زمان خراب می شوند. یک خازن معمولی ممکن است توسط کارخانه برای هفت سال بر دور ساعت ارزیابی شود، اما بطور بالقوه تحت شرایط کاری مطلوب می تواند 10 سال عمر مفید داشته باشد.

هنگامی که خازن خراب می شود، اثرات محسوسی نخواهید دید، اما خازن های دیگر مجبور به پایان دادن بارگذاری کاری خواهند شد، که عمر مفید آنها را کاهش خواهد داد. در اکثر موارد، یک خازن خراب ups  را در حالت بای پس راه اندازی می کند، که در طی آن نمی تواند بارهای پایین دست را محافظت کند.

در 6 ساعت قبل، drsherman گفته است :

از نظر من عمر مفید ۱۰۰ هزارساعت که خود کمپانی اعلام می کنه برای پاور و حتی بقیه ادوات مثل مادربرد ، کاملا دقیق و منطقی عقل من میگه هیچ قطعه سازی هیچ کجای دنیا برای مصرف کننه عادی نمیاد خازن یا چیزی خلق کنه که عمر خیلی خیلی طولانی داشته باشه و امار و ارقام ولش کن چون عملا تولید کننده ها ورشکسته میشن

جالبه شما کمپانی های تاپ رو گذاشتی کنار به فروشگاه یو پی اس رایانیکس استناد میکنی؛ تولید کننده ها با عمر خازن درآمد کسب نمیکنن! و با برنامه علمی برای دهه های آینده دارن پول در میارن؛ تفاوت بین کسی که دو ترم مباحث تئوری پاس کرده با کسی که نکرده همینه. پیشنهاد میکنم هر سال قطعاتتون رو عوض کنید تا در صحت و سلامت از فساد خازنها در امان بمانید.

شما اگه ادامه‌ای بر این موضوع داری بی زحمت یه برای ادامه گفت‌و‌گو یه تاپیک بزن در خدمتیم؛ اسپم زدن تو این تاپیک بیشتر از این صلاح نیست:)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من مشخصات فعلی کامپیوترم

سی پی یو :سلرون اینتل 430 هست ,,سوکت 775 هست

رم : یک 2 گیگ ,,1333,,,,ddr3

گرافیک : آنبرد 256 مگ

مادربرد: g41t-m13

حالا میخوام ارتقاش بدم به مشخصات پایین , ایا امکانش هست؟

سی پی یو : qx9650 یا q9650

رم : یه چهار گیگ بقل دو گیگ بندازم که اونم 1333 باشه,,دی دی ار3

گرافیک: gt430

و این مشخصات خوبه؟ و سی پی یو و رم و گرافیک میخوره؟

و کیس تا رم باس چند پشتیبانی میکنه؟

ویرایش شده توسط erfansst
لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان

بنده قصد ارتقا رم سیستم خدومو از 8gb به 16gb دارم مشخصات سیستم بنده

i5 8400

b360

kingstine 8gb cl17 2400 بدون هیت سینک

8gb رم بدون هیت سینک مشابه بگیرم یا رم خودمو بفروشم 8*2 بگیرم استفاده هم گیم هست

تفاوتی زیادی بین رم هیت سینک دار با بدون هیت سینک هست

اگه بخوام رم خودمو بفروشم چقدر قیمت میخوره بدون گارانتی دارای پک

https://www.lioncomputer.com/product/b1klr/8GB-2400Mhz-DDR4-CL17

زیاد نمیخوام هزینه کنم نهایت با فروش رم خودم کلا 2 میلیون بودجه دارم

لینک به دیدگاه

تفاوت خاصی تو رم بدون هیت سینک و با هیت سینگ تو فرکانسای پایین نیست. احتمالا 2666 ساپورت میکنه مادربردت. با هیت سینک رو بهتر میخرن درکل.  با بودجه 2 تومن هم بعید میدونم هیت سینک دار پیدا بشه اگرم پیدا بشه رم تحفه ای نیس. درکل بنظرم یدونه شبیه رم خودتون حتی غیر اکبند تهییه کنید خیلی اقتصادی تره.

اون  مدل رم رو هم قبلا داشتم سری kvr kingstone . خیلی جلب نبود هرچند من بدی ندیدم ولی خیلی طرفدار نداشت .روی باندل بود هرکی به نحوی داشت ازش فرار میکرد نمیدونم چرا واقعا

به قیمت 1200 اصلاااااااااااااااااااا نمی ارزه . ماه پیش evo panteza  3000 رو 2500 خریدم خودم 

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم این رم رو بخری:

https://www.lioncomputer.com/product/kwyvk/Gigabyte-8GB-2666MHz-CL16-DDR4-Memory

تو این قیمت فکر نکنم رمی بهتر از این پیدا بشه، خودم به تازگی خریدم هیت‌سینک داره و ظاهرش قشنگه (به همراه گارانتی مادام‌العمر)

با ۲ تومن نمیشه دوتا رم ۸ گیگ خرید مگه اینکه دست دوم باشه

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۴/۱۲ در 09:26، Professor Higgins گفته است :

البته این حرف شما رو من با عکس از خازنهایی که از UPS ساخت سال 86 به صورت شهودی تبیین کردم؛ اما حرف‌هاتون ضد و نقیضه! پست اول فرمودید "بعد ۱۰ سال استفاده هم نکرده باشی خازن هاش فاسد میشن" الان می‌فرمایید "ممکنه 15 سال بعد در ظاهر نشت نکنه"؛ در ثانی یعنی چی در ظاهر نشت نکنه؟ چطور اول 10 سال قطعی بود الان شد 15 سال احتمالی؟

"حداقل ۴ تا مادربرد از برند ایسوز و ام اس ای و گیگا خودم لاششو دارم که بعد ۱۰ سال هم نشت خازن پیدا کردن و مواد داخلشون کامل ریخته بیرون نمونش هم گفتم 5pkpl ایسوز بعد ۱۲ سال خازن هاش باد کرد حالا خودت برو ببین چه برندی بوده عمر مفیدش چقدر بوده خواستی عکس بزارم ببینی"

عزیز این حرف شما یعنی تمام مادربرد هایی که قبل از 2011 تولید شدن الان بلااستثناء همه خراب شدن و خازنهاشون نشت کرده؛ حالا شما برو تو ایسام ببین چقدر مادربرد ساخت قبل 2011 میاره که سالم هستن و بدون مشکل دارن کار میکنن؛ هنوز باندل های دست‌دوم ASUS Striker Extreme یا ASUS P6T Deluxe بعد از گذشت 12~13 سال به فروش میرسن و مشکلی از این بابت که خازنشون از حد شما گذشته ندارن؛

جالبه شما کمپانی های تاپ رو گذاشتی کنار به فروشگاه یو پی اس رایانیکس استناد میکنی؛ تولید کننده ها با عمر خازن درآمد کسب نمیکنن! و با برنامه علمی برای دهه های آینده دارن پول در میارن؛ تفاوت بین کسی که دو ترم مباحث تئوری پاس کرده با کسی که نکرده همینه. پیشنهاد میکنم هر سال قطعاتتون رو عوض کنید تا در صحت و سلامت از فساد خازنها در امان بمانید.

شما اگه ادامه‌ای بر این موضوع داری بی زحمت یه برای ادامه گفت‌و‌گو یه تاپیک بزن در خدمتیم؛ اسپم زدن تو این تاپیک بیشتر از این صلاح نیست:)

باشه منبع از گیگابایت فارسی برات میزارم زحمت گوگل ترنسلیت هم نداشته باشی!

شما هم ریاضیت بسیار ضعیف هم شیمی

اول بگو قبول داری بهترین خازنی که ساخته شده خازن جامد ژاپنی؟!

طول عمر بهترین خازن سولید میانگین ۵ سال در دمای ۸۰ تست و اعلام شده اگر فرض بگیریم دمای ۴۰ عمرش رو دوبرابر می کنه که در واقعیت نمی کنه دوبرابرش حدودا میشه ۱۰ سال برای بهترین خازن ساخته شده جامد ژاپنی استفاده شده در بهترین مادربرد!!! این برای کارکرد دائم در سرور حالا فرض بگیریم کاربر خانگی باشه و هر روز روشن نباشه میشه ۱۵  سال کارکرد! 

البته همین خازن های سولید که تو ایران تو منبع تغذیه میزارن اگر ژاپنی باشه ساخت nippon و طول عمرش ۲۰ هزار ساعت یعنی نصف طول عمر خازن های گیگابایت!

مثال: واژه میانگین دقت کن میانگین طول عمر انسان ۱۰۰ سال اعلام شده حالا شما اصرار داری بگی چون من یا افرادی ۱۱۰ سال عمر کردن بقیه انسان ها هم زودتر نمیمیرن 😂

شما مشکلت اینه که معنی لغوی طول عمر رو نمیدونی! انسان، خودرو و هرچیزی که کلا ساخته شده بصورت میانگین طول عمر دارن و مشخص که قطعیت نداره! چون بستگی به پارامترهای مختلف داره!

در مورد خازن های الکترولیت که در منبع تغذیه هست گفتم هر چیزی که ماده شیمایی داره واکنش میده و فاسد میشه اینم منبع عکس ویکی پدیا

وقتی کل خازن ها فاسد میشن مواد داخلشون همزمان با هم میزنه بیرون یعنی عمرشون تموم شده! روی برد تازه نهایت یدونه دوتا خازن الکترولیت بترکه یا باد کنه

این اتفاق تو عکس بعد ۱۰ سال برای مادربردهایی که داشتم از چند برند معتبر پیش اومده! حتی مادربردی که استفاده نشده و توی کمد بوده و گرما هم زیاد نبوده!

Al-Elko-bad-caps-Wiki-07-02-17.jpg

منبع از سایت گیگابایت میزارم برات که یاد بگیری:

یک سال = 24 ساعت × 365 روز = 8760 ساعت
پنج سال = 8760 ساعت × 5 = 43800 ساعت

50000 ساعت کار در دمای کاری 80 درجه سانتی گراد محاسبه شده است.

https://www.gigabyte.com/persian/MicroSite/98/tech_090302_technology-guide_ultra-durable-2.htm?n=d2

تو این انجمن بنده و بقیه دوستان تایید کردن که پاور بعد ۱۰ سال بهتر عوض بشه فکر نمی کنم غیر از شما کسی اسپم داده باشه و نظرش مخالف باشه!

ویرایش شده توسط drsherman
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، drsherman گفته است :

شما هم ریاضیت بسیار ضعیف هم شیمی

طول عمر بهترین خازن سولید میانگین ۵ سال در دمای ۸۰ تست و اعلام شده اگر فرض بگیریم دمای ۴۰ عمرش رو دوبرابر می کنه که در واقعیت نمی کنه دوبرابرش حدودا میشه ۱۰ سال برای بهترین خازن ساخته شده جامد ژاپنی استفاده شده در بهترین مادربرد!!! این برای کارکرد دائم در سرور حالا فرض بگیریم کاربر خانگی باشه و هر روز روشن نباشه میشه ۱۵  سال کارکرد!

من هم ریاضیم ضعیفه هم شیمی؛ ولی شمایی که دکترا داری بهم بگو ببینم تو معادلات شیمی همینجور کیلویی دما و عمر مفید رو تغییر میدی جناب مندلیف؟

عموماً با افزایش/کاهش 10 درجه دما سرعت واکنش تقریباً 2 برابر کاهش/افزایش می‌یابد. این یه قانونه تو علم شیمی جناب! حالا شما بعد چند روز اومدی کیلویی دما رو نصف میکنی از اون طرف طول عمر رو دوبرابر میکنی فک میکنی چیزی بلدی بچه جون؟

در مقایسه سروری که 7x24 داره کار میکنه با یوزری که حداکثر 7x8 داره کار میکنه تو قیاس 10 سال و 15 سال میندازی؟ اصلاً میفهمی استفاده 7x24 یعنی چی؟ میفهمی طول عمر رو بر چه اساس بیان میکنن؟ تز دکترا میای واسه ما! برو تو همون لینک که فرستادی ببین به ازای 10 درجه کاهش دما، برای عمر مفید چقدر تغییر ثبت شده، محاسباتی که تو بعد چند روز سر انگشتی از اینترنت یاد گرفتی من همون موقع حساب کردم برات جناب، البته شما کلا به این چیزا اعتقادی نداری میخوای گندی که زدی پاک کنی و مثلا بلی چیزی بارته! (در ضمن بچه جون، سولید سولید نکن! تلفظ Solid نمیشه سولید! مگه اینکه بخوای بگی تو ناف لندن زندگی میکنی!:D)

مثال: واژه میانگین دقت کن میانگین طول عمر انسان ۱۰۰ سال اعلام شده حالا شما اصرار داری بگی چون من یا افرادی ۱۱۰ سال عمر کردن بقیه انسان ها هم زودتر نمیمیرن 😂

اتفاقاً کسی که از مشاهدات شهودی استناد کرد شما بودی که گفتی "حداقل ۴ تا مادربرد از برند ایسوز و ام اس ای و گیگا خودم لاششو دارم که بعد ۱۰ سال هم نشت خازن پیدا کردن و مواد داخلشون کامل ریخته بیرون" حالا از میای از زبون من مثال میزنی😆.

تو این انجمن بنده و بقیه دوستان تایید کردن که پاور بعد ۱۰ سال بهتر عوض بشه فکر نمی کنم غیر از شما کسی اسپم داده باشه و نظرش مخالف باشه!

عجب استدلالی!

پس اگه شما بگی زمین تخته چند نفر هم پشتت رو بگیرن حتماً حرفت درسته! تا حالا اینجورشو به عینه ندیده بودم🤣.

در مورد خازن های الکترولیت که در منبع تغذیه هست گفتم هر چیزی که ماده شیمایی داره واکنش میده و فاسد میشه اینم منبع عکس ویکی پدیا

وقتی کل خازن ها فاسد میشن مواد داخلشون همزمان با هم میزنه بیرون یعنی عمرشون تموم شده! روی برد تازه نهایت یدونه دوتا خازن الکترولیت بترکه یا باد کنه

این اتفاق تو عکس بعد ۱۰ سال برای مادربردهایی که داشتم از چند برند معتبر پیش اومده! حتی مادربردی که استفاده نشده و توی کمد بوده و گرما هم زیاد نبوده!

همون موقع هم گفتم، باز هم میگم؛ بچه جون برو تو ایسام ببین چند تا مادربرد هست که بیشتر از 12 ساله تولید شدن و هنوز خازن باد کرده ندارن!

https://esam.ir/search/?cc=90613

برو تو لینک بالا بهم ثابت کن "بعد ۱۰ سال استفاده هم نکرده باشی خازن ها فاسد میشن". شما یه ادعای بی جا کردی، الان داری طفره می‌ری!

یه حرفی زدی که فک میکنی درسته، حالا بیا ثابت کن که "بعد ۱۰ سال استفاده هم نکرده باشی خازن ها فاسد میشن". از این حرف های کیلویی و من دیدم! دوستم دیده! فلانی میگه! اینطور میگن! و .... هم نزن! خیلی شیک و علمی برامون این حرفت رو ثابت کن! بسم الله منتظرم.

لینک به دیدگاه

سلام من سیستم جدید جمع کردم مادربرد گیگابایت h410و پردازندهi3 10100و رم 8ddr4انداختم ولی پاور قدیمی خودم روکه230وات بود رو گذاشتم روش ولی سیستم روشن نمیشه ولی رو مادربرد قبلی که میزارم g41هستش روشن میشه کار می‌کنه البته پاور کانکتور4پین داره ولی رو مادربرد جدیده 8پین میخوره بهش اگر قدرت پاور کمه مادربرد رو پس بدم چون گارانتی آواژنگ داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...