رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 19 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

این سیستم هم خوبه

ولی قطعا تهیه لپتاپ همیشه بهترین کارایی رو میده

چقدر بودجه دارید؟

سلام

6 میلیون

البته با این هم مانیتور و هم کیس و هم موس و کیبورد باید بخرم

این سیستم هم خوبه

ولی قطعا تهیه لپتاپ همیشه بهترین کارایی رو میده

چقدر بودجه دارید؟

سلام

6میلیون

ولی با همین کیس و مانیتور و موس و کیبورد باید بخرم(اگه لپتاپ باشه فقط خود لپتاپ تنها)

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در هم اکنون، Programmer-hack گفته است :

ولی با همین کیس و مانیتور و موس و کیبورد باید بخرم(اگه لپتاپ باشه فقط خود لپتاپ تنها)

اگه بگردید لپتاپ دست دوم و خوب پیدا میشه، اخیرا یکی از دوستان فروم لپتاپ با مشخصات i3 نسل چهار و گرافیک 720 و رم 8 رو گذاشته بودن حدود 4-5 تومن، با این بودجه همون لپتاپ دست دوم بهتره یا اینکه یه کیس استوک تهیه کنید. تهیه هر نوع سیستم دیگه ای نیاز مند افزایش بودجه هست

https://www.jahanbazar.com/product-9735/کیس-دست-دوم-استوک-اچ-پی-hp-z230

مثلا یه همچین کیسی تهیه کنید خیلی بهتر و به صرفه تر هست، شاید اگه بخواید سیپیو و مادربردش رو جدا گانه تهیه کنید، قیمتش هم اندازه کل این کیس تموم بشه

لینک به دیدگاه

اگه بگردید لپتاپ دست دوم و خوب پیدا میشه، اخیرا یکی از دوستان فروم لپتاپ با مشخصات i3 نسل چهار و گرافیک 720 و رم 8 رو گذاشته بودن حدود 4-5 تومن، با این بودجه همون لپتاپ دست دوم بهتره یا اینکه یه کیس استوک تهیه کنید. تهیه هر نوع سیستم دیگه ای نیاز مند افزایش بودجه هست

https://www.jahanbazar.com/product-9735/کیس-دست-دوم-استوک-اچ-پی-hp-z230

مثلا یه همچین کیسی تهیه کنید خیلی بهتر و به صرفه تر هست، شاید اگه بخواید سیپیو و مادربردش رو جدا گانه تهیه کنید، قیمتش هم اندازه کل این کیس تموم بشه

سلام ی مورد عالی تو شهر خودمون پیدا کردم لپتاپ dell رم 4 پردازنده c2d

سالم سالم

عاشقش شدم فوق العاده

قابل ارتقا

به قیمت ۳.۵۰۰

همینو می گیریم و استفاده می کنم هم چیزش عالی هست

IMG_۲۰۲۱۰۸۲۱_۱۹۰۶۳۵_mfnr.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 30 دقیقه قبل، Programmer-hack گفته است :

سلام ی مورد عالی تو شهر خودمون پیدا کردم لپتاپ dell رم 4 پردازنده c2d

سالم سالم

عاشقش شدم فوق العاده

قابل ارتقا

به قیمت ۳.۵۰۰

همینو می گیریم و استفاده می کنم هم چیزش عالی هست

IMG_۲۰۲۱۰۸۲۱_۱۹۰۶۳۵_mfnr.jpg

مورد خوبیه، اما قدیمیه یکم. اگه اشتباه نکنم کاربری شما هم برنامه نویسی و... هست

توجه کنید که این نسل سیپیو ممکنه برخی از کدک ها رو ساپورت نکنه و به مشکل بر بخورید.

لینک به دیدگاه

در ۲۰ دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

توجه کنید که این نسل سیپیو ممکنه برخی از کدک ها رو ساپورت نکنه و به مشکل بر بخورید.

نه برنامه هایی که لازم دارم بررسی کردم پشتيباني می کنه

آره برنامه نویسی می کنم

فردا می رم بگیرمش

فردا می رم بگیرمش

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۲۲ در ۰۹:۳۳، Programmer-hack گفته است :

سلام دوست عزیز بنظرم اگه گرین تهیه کنید خیلی خوبه و هم قیمت مناسبی داره و هم به قطعات آسیب نمی زنه و گارانتی 10 ساله داره 

اگه گرین رو نخواستید کولر مستر هم امتحانش رو پس داده خیلی برند خوبی هست ایسوس هم کیفیت واقعا بالایی داره ولی قیمتش هم بالاس 

همین گرین و کولر مستر گزینه های بهتری هستند

میشه بگید چند واتش رو می خواهید تا مدل دقیق بهتون بدهم 

سلام میشه بگید اختلاف قدرت این چهار پاوره ایسوس چند درصد کدوموبگیرم  بین 550-650-750بهتر درضمن مشخصات سیستم                      CPU : Core i9-9900KF
MB : ASUS-TUF-B360-PRO-GAMING-LGA1151
RAM : 16GB
COOLING
GPU : ASUS-ROG-STRIX-GTX-1650-A4G-GAMING
HDD : WD INT 6TB BLUE
HDD : WD INT 4TB BLUE
CASE : Cooler-Master-MASTERBOX-MB520

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، feranko۷۲۴ گفته است :

سلام میشه بگید اختلاف قدرت این چهار پاوره ایسوس چند درصد کدوموبگیرم  بین 550-650-750بهتر درضمن مشخصات سیستم                      CPU : Core i9-9900KF
MB : ASUS-TUF-B360-PRO-GAMING-LGA1151
RAM : 16GB
COOLING
GPU : ASUS-ROG-STRIX-GTX-1650-A4G-GAMING
HDD : WD INT 6TB BLUE
HDD : WD INT 4TB BLUE
CASE : Cooler-Master-MASTERBOX-MB520

درود

مصرف حداکثر این کانفیگ 450 وات هست. پاور 650 گزینه مناسبی خواهد بود.

برای کولر بهتره واترکول 360 از برند های معتبر بندازید، این سیپیو خیلی داغ هست و برای بهره کامل از تواناییش احتیاج به خنک کننده خیلی قوی داره

لینک به دیدگاه

در ۱۷ دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

مصرف حداکثر این کانفیگ 450 وات هست. پاور 650 گزینه مناسبی خواهد بود.

برای کولر بهتره واترکول 360 از برند های معتبر بندازید، این سیپیو خیلی داغ هست و برای بهره کامل از تواناییش احتیاج به خنک کننده خیلی قوی داره

سلام دوست عزیزشما گفتید450بعد650پیشنهاد دادید برام سوال چراخوب550نگفتیدممنون ازشما

لینک به دیدگاه

در ۵ دقیقه قبل، feranko۷۲۴ گفته است :

سلام دوست عزیزشما گفتید450بعد650پیشنهاد دادید برام سوال چراخوب550نگفتیدممنون ازشما

بلهCOOLING باید بهترشوبگیرم شماباتوجه به همه جوانب 650پیشنهاددادین کافی نظرخودمزو750بودحقیقتش مممنون ازشما دوست عزیزپاورهای سری گلدش عالیهستنددیگه ایسوس

لینک به دیدگاه

سلام

بین گارانتی های هارد کدوم معتبر تر هست ؟

گارانتی حامی

گارانتی سازگار ارقام

گارانتی بازرگانی شایگان

و...

و این که خود لیون کامپیوتر یه گارانتی داره به نام گارانتی اصلی فرقش با گارانتی های دیگه چی هستش؟

مدل هارد مورد نظر  BarraCuda ST2000DM008

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، feranko۷۲۴ گفته است :

قرار نیست مصرف حداکثر سیستم با حداکثر خروجی پاور یکی باشه، باید پاور جوری انتخاب بشه که کم کم حداکثر مصرف سیستم برابر 80 درصد توانش باشه. پاور قوی تر باشه هم که چه بهتر.

همون 550 هم مناسبه، اما دمای محیط، ولتاژ ورودی و یه سری شرایط محیطی توی توان پاور دخیل هستن، بهتره از 50 درصد مصرف سیستم قوی تر باشه، یا مثلا اگه در آینده قطعه ای کم یا زیاد کنید مجبور به تعویض پاور نباشید دیگه

در هم اکنون، alimontazeran گفته است :

سلام

بین گارانتی های هارد کدوم معتبر تر هست ؟

گارانتی حامی

گارانتی سازگار ارقام

گارانتی بازرگانی شایگان

و...

و این که خود لیون کامپیوتر یه گارانتی داره به نام گارانتی اصلی فرقش با گارانتی های دیگه چی هستش؟

مدل هارد مورد نظر  BarraCuda ST2000DM008

سازگار و حامی معتبر هستن

گارانتی قطعاتی که با گارانتی اصلی برچسب میخورن،توی 90 درصد سایت ها جوریه که به احتمال زیاد توی انبارشون ناموجوده و باید از کس دیگه ای تامین کنن و نمیدونن دقیقا گارانتیش چیه، یا اینکه قطعه موجوده، اما اصلا ندیدن گارنتیش چیه! ولی گارنتیشون یکی از گارانتی ها معتبر هست و شرکتی نیست. مثل همین سازگار و حامی و الماس و...

لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

قرار نیست مصرف حداکثر سیستم با حداکثر خروجی پاور یکی باشه، باید پاور جوری انتخاب بشه که کم کم حداکثر مصرف سیستم برابر 80 درصد توانش باشه. پاور قوی تر باشه هم که چه بهتر.

همون 550 هم مناسبه، اما دمای محیط، ولتاژ ورودی و یه سری شرایط محیطی توی توان پاور دخیل هستن، بهتره از 50 درصد مصرف سیستم قوی تر باشه، یا مثلا اگه در آینده قطعه ای کم یا زیاد کنید مجبور به تعویض پاور نباشید دیگه

سازگار و حامی معتبر هستن

گارانتی قطعاتی که با گارانتی اصلی برچسب میخورن،توی 90 درصد سایت ها جوریه که به احتمال زیاد توی انبارشون ناموجوده و باید از کس دیگه ای تامین کنن و نمیدونن دقیقا گارانتیش چیه، یا اینکه قطعه موجوده، اما اصلا ندیدن گارنتیش چیه! ولی گارنتیشون یکی از گارانتی ها معتبر هست و شرکتی نیست. مثل همین سازگار و حامی و الماس و...

سپاس750 درنظرمون بودبگیریم حقیقتش 850دلم میخواست بگیرم ولی بااین قیمتاهمینم میگیرم هنرمیکنم دوست عزیزچراقیمت850با750اختلافش انقدرزیاد چون دیدم قیمت650با750کمی گفتم همون 750بگیرم ممنون از راهنمائیتون پاورهای ایسوس سری ROGمثله اینکه ازسریTUFباکیفیت ترهستند البته قیمتشونم بالاترممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۷ ساعت قبل، feranko۷۲۴ گفته است :

سپاس750 درنظرمون بودبگیریم حقیقتش 850دلم میخواست بگیرم ولی بااین قیمتاهمینم میگیرم هنرمیکنم دوست عزیزچراقیمت850با750اختلافش انقدرزیاد چون دیدم قیمت650با750کمی گفتم همون 750بگیرم ممنون از راهنمائیتون پاورهای ایسوس سری ROGمثله اینکه ازسریTUFباکیفیت ترهستند البته قیمتشونم بالاترممنون

بخاطر اینکه پاور های وات بالا، خروجی گرافیک بیشتری دارن، ماینر ها اومدن سمتشون و قیمتشون بالا رفته، البته پاور ارزون شده، ولی از اونجایی که پاور های رده بالا طالب آنچنانی ندارن و دیگه مردم با حداقل ها سیستم میبندن، قیمتشون به روز نشده(البته فروشنده های عزیز ارزون شدن قیمت رو اصلا صداشو در نمیارن)، مثلا پاور 1050 گرین، توی لیون 8 تومنه، اما سایتای دیگه 6 تومن. قبلش خرید حتما ایمالز و ترب رو چک کنید که بتونید بهینه ترین قیمت رو پیدا کنید.

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۳۰ در ۲۱:۲۲، MAhmoOD Nazari گفته است :

سلام جناب نظری

این لپتاپ نامش این هست dell latitude e6500

هاردش 250 هست

و رمش 4

میشه رمش رو 8 کرد و ی اس اس دی 500 سامسونگ هم گذاشت؟

تازه شنیدم پردازنده هم ارتقا داده میشه درسته؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۲۴ دقیقه قبل، Programmer-hack گفته است :

سلام جناب نظری

این لپتاپ نامش این هست dell latitude e6500

هاردش 250 هست

و رمش 4

میشه رمش رو 8 کرد و ی اس اس دی 500 سامسونگ هم گذاشت؟

تازه شنیدم پردازنده هم ارتقا داده میشه درسته؟

درود

رمش قابل ارتقا به 8 هست، اما رمش اصلا پیدا نمیشه، باید 2 تا 4 گیگ ddr2 بندازید، رم ddr2 4 دسکتاپ که به زور گیر میاد، لپتاپیش کاملا نایاب هست و توی بازار جهانی هم به سختی پیدا میشه

کنترلر حافظه ش هم تا همون 250 ساپورت میکنه و بیشتر نمیشه انداخت،

سیپیو هم میشه ارتقا داد، اما باید فاز های مادربرد کشش داشته باشن، و مهم تر از اون سیپیو نایاب تر از رمش هست،

تقریبا هیچ جوره نمیشه ارتقا داد، مگه همون یه ssd 128 بندازید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان وقتتون بخیر

من بین ۲ تا سی پی یو 5950x و 3950x موندم که کدومیکیش ارزش خرید بیشتری داره؟؟

قیمت نسبت به پرفورمنسش

البته 5950x گیرم اومده ۳۰ تا ۳۳ تومن

3950x هم نزدیک به 5950x

بعضی جاها دیدم هم قیمت یا حتی از 5950 بالاترم بود-

5900x هم حدودا ۲۰ تومن

خودم مادربرد Asus rog strix x470 f gaming دارم

آیا نیازه که عوضش کنم  با x570 ؟

اختلاف این دو مدل مادربرد چقدر تو‌ پرفورمنسش تاثیر داره؟؟

ممنونم از همه دوستان🌹🌹🌹🌹🌹

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

5900x ارزش خرید بیشتری داره نسبت به بقیه اینها. رتبه ی بعدی 5950x (اگه کار خیلی سنگینی مث رندر و اینا انجام میدی). 3950x بنظرم ارزش خریدش کمه باتوجه به اینکه قیمتش با 5950x خیلی فرقی نداره و خیلی پیشرفت های زیادی تو معماری و سرعت تک هسته ای 5950x هست که خریدشو توجیه کنه.

x570 که بهتر هست ولی فک نکنم مشکلی پیش بیاد با همین مادربرد فعلی

لینک به دیدگاه

در ۹ ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

رمش قابل ارتقا به 8 هست، اما رمش اصلا پیدا نمیشه، باید 2 تا 4 گیگ ddr2 بندازید، رم ddr2 4 دسکتاپ که به زور گیر میاد، لپتاپیش کاملا نایاب هست و توی بازار جهانی هم به سختی پیدا میشه

کنترلر حافظه ش هم تا همون 250 ساپورت میکنه و بیشتر نمیشه انداخت،

سیپیو هم میشه ارتقا داد، اما باید فاز های مادربرد کشش داشته باشن، و مهم تر از اون سیپیو نایاب تر از رمش هست،

تقریبا هیچ جوره نمیشه ارتقا داد، مگه همون یه ssd 128 بندازید.

سلام

از فروشنده سوال کردم گفت حواسم نبود هارد ۳۲۰ بود ببخشید اشتباه گفتم

لینک به دیدگاه

ممنونم از راهنماییتون

من کلا کم رندر میگیرم

ولی کلا واسه رندره

اره منم بین 5950x و 5900x موندم

حدودا ۱۰ تومن تغاوت قیمت بین این دوتاس

بنطرتون 5950x ارزششو‌داره؟

کلا با x470 بنظرتون پرفومنسش کمتر نمیشه؟

لینک به دیدگاه

سلام من مادربرد b560 plus asus میخوام بگیرم بعد یه سوال داشتم که آیا  ssd SAMSUNG 980 PCIe 3.0 NVMe  با مادربرد سازگار هست یا نه؟ ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۹ ساعت قبل، Fake۲۱ گفته است :

سلام من مادربرد b560 plus asus میخوام بگیرم بعد یه سوال داشتم که آیا  ssd SAMSUNG 980 PCIe 3.0 NVMe  با مادربرد سازگار هست یا نه؟ ممنون

درود

سازگار هست

اگه سیپیو نسل 11 هست، میتونید روی اسلات بالایی(زیر هیت سینک) نصب کنید، اگه سیپیو نسل 10 هست، باید روی اسلات پایینی نصب کنید.

اسلات وسطی هم از نوع e-key هست که فقط ماژول های وایفای رو پشتیبانی میکنه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ممنون میشم یک خنک کننده واسه سی پی یو 5950x بهم پیشنهاد بدید یا از بین مدلهای زیر پیشنهاد بدید که هم ارزش خرید بیشتری داره،یا کدومش از همشون قویتره و پاسخگوی سی پی یو هستش

Asus ROG RYUJIN 360 Liquid

Cooler Master مدل ML360R RGB

Hydro Series H115i RGB PLATINUM

ROG Strix LC 360 RGB

Corsair Hydro Series H115i RGB PLATINUM

EK مدل EK-AIO 360 D-RGB

اگه مدل خاصی مد نظرتونه ممنون میشم پیشنهاد بدید🌹

لینک به دیدگاه

سلام و وقت همه شما بخیر.

من یه کیس جادار با تهویه مناسب میخواستم که اولا گرافیک rtx 3080 توش جا بشه و ضمنا تهویه مناسبی داشته باشه و فن های مثل deep cool assasin3 بدون مشکل درش جا بشه.

من قبلاً به green viper x3 plus خریده بودم(۶. ۷ ماه پیش) و اخیرا که گرافیک گرفتم(دو سه هفته پیش) دیدم توش جا نمیشه. چون عجله داشتم یه کیس green Artemis z6 گرفتم. گرافیک جا شد و تهویه بدی ندارد. متاسفانه مشخصات درج شده کیس معتبر نیست و بعد از خرید assassin 3  دیدم در کیس بسته نمیشه.(ناگفته نماند بخاطر رم های من که Geil potenza شده قوز بالا قوز). 

برای همین ممنون میشم راهنمایی کنید یه کیس مناسب بگیرم. 

بودجه هم تا پنج شش تومن تکیه. کمتر باشه چه بهتر.

ویرایش شده توسط Master
اضافه کردن بودجه
لینک به دیدگاه

در ۱۷ دقیقه قبل، Master گفته است :

سلام و وقت همه شما بخیر.

من یه کیس جادار با تهویه مناسب میخواستم که اولا گرافیک rtx 3080 توش جا بشه و ضمنا تهویه مناسبی داشته باشه و فن های مثل deep cool assasin3 بدون مشکل درش جا بشه.

من قبلاً به green viper x3 plus خریده بودم(۶. ۷ ماه پیش) و اخیرا که گرافیک گرفتم(دو سه هفته پیش) دیدم توش جا نمیشه. چون عجله داشتم یه کیس green Artemis z6 گرفتم. گرافیک جا شد و تهویه بدی ندارد. متاسفانه مشخصات درج شده کیس معتبر نیست و بعد از خرید assassin 3  دیدم در کیس بسته نمیشه.(ناگفته نماند بخاطر رم های من که Geil potenza شده قوز بالا قوز). 

برای همین ممنون میشم راهنمایی کنید یه کیس مناسب بگیرم. 

سلام.

دوست عزیز اول بودجه رو مشخص بکنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

لینک به دیدگاه

در ۱۷ دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

دوست عزیز اول بودجه رو مشخص بکنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

سلام. تا پنج شش تومن فعلا مدنظر هستم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...