رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

سلام.دوستان کارت گرافیک rx 580 gigabyte windforce پشتش برچسب پلمپ داره؟ یکی از دوستان قصد فروش کارتش رو داره و ادعا می‌کنه کارت پلمپه و ماینی نیست ولی پشتش برچسبی ندیدم.میخواستم بدونم این مدل از rx580 برچسب دارن یا نه همینجوری هستن؟

همینجوریه

شما بهتره مهلت تست بگیری مثلا 1 هفته.تو این 1 هفته اول بنچمارک بگیرید و بعد بشینید بازی کنید کارت نباید کرش یا افت fps بیشتر از بقیه داشته باشه به صدای فنها و چرخشش دقت کنید شکستگی و صدا نداشته باشه هم دور کم هم زیاد

به دما هم دقت کنید

یکی از دوستان 1060 خرید تو وارزون مشکل fps داشت تست userbenchmark گرفت 12% ضعیفتر از 1060 من بود بقیه قطعات یکی بود ....چند بار تست گرفت نهایت برد پس دادش

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

با بودجه نهایتا 8 تومن مادربورد و cpu می خوام تهیه کنم برای برنامه نویسی می خوام. واسه همین نمی خوام گرافیک مجزا تهیه کنم.

یه پاور GP785B گرین دارم مشکلی نداره با قطعات جدید استفاده کنم؟چون تقریبا استفاده نشده است.

ویرایش شده توسط sumy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 55 دقیقه قبل، sumy گفته است :

سلام

با بودجه نهایتا 8 تومن مادربورد و cpu می خوام تهیه کنم برای برنامه نویسی می خوام. واسه همین نمی خوام گرافیک مجزا تهیه کنم.

یه پاور GP785B گرین دارم مشکلی نداره با قطعات جدید استفاده کنم؟چون تقریبا استفاده نشده است.

درود

برد:a520 m plus TUF

سیپیو:4650G

حدود 8400 در میاد.

اگه پاور زیاد زیر فشار نبوده و بدون صدا کار میکنه، مشکلی نداره و میتونید استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

می‌خوام سیستم جدید بخرم تا سقف۳۵تا ۴۰ تومن

کاربرد بیشتر گیم

بقیه قطعات 

مانیتور LG 24M47VQ

پاور   GP580A-HED

هارد سیگیت باراکودا ۲ ترا

قطعاتی که می‌خوام بخرم سی پی یو ،مادربورد ، رم ، کارت گرافیک 

و SSD جدا تا سقف 2 تومن

به نظرتون الان زمان مناسبی برای خرید سیستم هست؟ نظر شخصیتون

لینک به دیدگاه

سلام برای i5 10400 کدوم مادربرد مناسبه.

تغییر نسل از 10 به 11 مهم نیست برام. 

پشتیبانی از m2 و اضافه کردن بدون دردسر گرافیک و air cooling هست

مادربرد ایسوس مدل PRIME B560M-K مادربرد گیگابایت مدل B560M DS3H (rev. 1.0)  

مادربرد ایسوس مدل PRIME B560M-A 

مادربرد گیگابایت B460 HD3

تقریبا تووی یه رنج قیمتی هستن

ویرایش شده توسط majid1605
لینک به دیدگاه

سلام دوستان. 

من یه سیستمی خریدم با مشورت چند نفر حالا چند تا سوال داشتم. 

مشخصات سیستم 

i5 10400f 

Palit 1660 super 6gb

16gb ram

mb gigabyte b460 hd3 

فن cpu hyper t200

Ssd 240 kingmax 

Power Green GP530A-EU

https://s4.uupload.ir/files/img_20210911_111437_60r5.jpg

https://s4.uupload.ir/files/img_20210908_204158_obmh.jpg

یه سوال اینکه یکی از دوستان گفتن خنک کننده cpu به صورت اشتباه بسته شده و ممکنه به گرافیک آسیب بزنه چون گرمای cpu رو منتقل میکنه به سمت گرافیک چند تا از دوستان هم گفتن نه مشکلی نداره. خواستم ببینم نظر شما چیه. دما در حالت عادی مشکلی نداره و هنگام بازی سبک هم دما گرافیک حدود ۵۰ الی ۵۳ و cpu حدود ۴۸ درجه

و یه سوال دیگه اینکه بعضا موقع بازی یه لرزش خیلی خیلی ریزی سمت همون خنک کننده سی پی یو احساس میشه که دستمو میزارم روی اون قسمت کیس قابل لمسه این به نظرتون مشکلی داره ؟ 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت اساتید عزیز

دوستان بنده یه سیستم قدیمی خانگی دارم که به تازگی یه هارد اس اس دی روش انداختم و خیی سرعتش بالا رفته

جدیدا ، گاها " وقتی که آنلاین ویدیو میبینم یا میخوام مثلا یک فایل ویدیویی رو تبدیل فرمت کنم یا مثلا از رو صفحه با نرم افزار رکورد کنم "

سیستم خود به خود یکدفعه خاموش میشه

خودم احساس میکنم مشکل از سی پی یو باید باشه !

ممنون میشم دوستان نظرشونو اعلام کنن

و اینکه اطلاعات سیستم رو در پایین میزارم و نظر بدید که چطور میتونم باز کمی ارتقاش بدم ؟

نقل قول

مادربورد : گیگاباین GA M52L S3P

گرافیک : LEADTEK PX9400 GT

رم : 2 گیگ کینگ مکس

سی پی یو : AMD Athlon II

لینک به دیدگاه

در ۸ ساعت قبل، mohammadmj گفته است :

یه سوال اینکه یکی از دوستان گفتن خنک کننده cpu به صورت اشتباه بسته شده و ممکنه به گرافیک آسیب بزنه چون گرمای cpu رو منتقل میکنه به سمت گرافیک چند تا از دوستان هم گفتن نه مشکلی نداره. خواستم ببینم نظر شما چیه. دما در حالت عادی مشکلی نداره و هنگام بازی سبک هم دما گرافیک حدود ۵۰ الی ۵۳ و cpu حدود ۴۸ درجه

تاجاییکه میدونم الان فن سی.پی.یو هوا رو میکشه به سمت بالا ولی بازم جهت فن جالب نیست. بهتره که جهت فن رو 90درجه بچرخونی. خوبه یه فن هم جلوی کیس باشه که هوا رو بکشه داخل و فن پشت کیس اون رو اگزاست کنه..

به این صورت که لاینس بسته :دی

image.thumb.png.8ade8e574ac7fb0b2de5bcbafc6c5b2b.png

لینک به دیدگاه

سلام و درود.

لطفاً نظرتون رو بفرمایید راجع به این ۴مورد سوالم ، که شدیدا به جوابشون احتیاج دارم،ممنون:

۱) این مادربرد با چیپست B560 اینتل با این برند و این مدل، چطوره کیفیتش و ارزش خریدش؟  و ضمناً در این سایت با گارانتی خودش  ؟

https://www.pelazio.com/ir-fa/product/C3966174/asrock-motherboard-model-b560m?utm_medium=PPC&utm_source=Torob

۲) نظرتون راجع به برد ASUS Prime B560M-K آیا بدون مشکل و خوبه؟

۳) در مقام مقایسه ، کدوم یکی از این دو بهتره؟ (صرفنظر از گارانتی ).

۴) برد اول ، ارزش ریسک خریدن دارد؟

سلام و درود.

لطفاً نظرتون رو بفرمایید راجع به این ۵ مورد سوالم ، که شدیدا به جواب تک تک شون احتیاج دارم،ممنون:

۱) این مادربرد با چیپست B560 اینتل با این برند و این مدل، چطوره کیفیتش و ارزش خریدش؟  و ضمناً در این سایت با گارانتی خودش  ؟

[url]https://www.pelazio.com/ir-fa/product/C3966174/asrock-motherboard-model-b560m?utm_medium=PPC&utm_source=Torob[/url]

۵) برد جدیدا خریداری شده من، با چیپست همین سری ۵ اما H510 از برند گیگابایت و مدل H510M S2H هست که بعد از خرید مردد شده ام که فروختنش و ارتقا به یکی از دو مدل بالا ، ارزشش را دارد که بفروشم و مقداری روش بگذارم و یکی از این دو را بگیرم‌( سی پی یو core i5 10400 میخام روش بندازم و در آینده هم شاید i5 نسل ۱۱).
برد خودم هم مناسب ساپورت این دو cpu اگر هست نگهدارم ،نظر؟

ویرایش شده توسط Saeed1980
لینک به دیدگاه

در ۹ ساعت قبل، Saeed۱۹۸۰ گفته است :

سلام و درود.

لطفاً نظرتون رو بفرمایید راجع به این ۴مورد سوالم ، که شدیدا به جوابشون احتیاج دارم،ممنون:

۱) این مادربرد با چیپست B560 اینتل با این برند و این مدل، چطوره کیفیتش و ارزش خریدش؟  و ضمناً در این سایت با گارانتی خودش  ؟

https://www.pelazio.com/ir-fa/product/C3966174/asrock-motherboard-model-b560m?utm_medium=PPC&utm_source=Torob

سلام و درود.

لطفاً نظرتون رو بفرمایید راجع به این ۵ مورد سوالم ، که شدیدا به جواب تک تک شون احتیاج دارم،ممنون:

۱) این مادربرد با چیپست B560 اینتل با این برند و این مدل، چطوره کیفیتش و ارزش خریدش؟  و ضمناً در این سایت با گارانتی خودش  ؟

[url]https://www.pelazio.com/ir-fa/product/C3966174/asrock-motherboard-model-b560m?utm_medium=PPC&utm_source=Torob[/url]

۵) برد جدیدا خریداری شده من، با چیپست همین سری ۵ اما H510 از برند گیگابایت و مدل H510M S2H هست که بعد از خرید مردد شده ام که فروختنش و ارتقا به یکی از دو مدل بالا ، ارزشش را دارد که بفروشم و مقداری روش بگذارم و یکی از این دو را بگیرم‌( سی پی یو core i5 10400 میخام روش بندازم و در آینده هم شاید i5 نسل ۱۱).
برد خودم هم مناسب ساپورت این دو cpu اگر هست نگهدارم ،نظر؟

سلام
مادربردی که انتخاب کردین با مدل ایسوس تفاوت خاصی نداره  در مقایسه هم بستگی به خودتون داره چون واقعا فرق زیادی ندارن   من باشم ایسوس رو به دلیل گارانتیش برمیدارم :)
خرید از سایت های نا معتبر رو اصلا توصیه ندارم   ریسکش پای خودت:D
من باشم ریسکش رو قبول نمیکنم
اگر همین مدل گیگابایت رو که معرفی کردین رو تهیه کردین    خیر ارزش ارتقا رو نداره  همین بردی که انتخاب کردین کفایت میکنه چه برای i5 نسل 10 چه برای نسل 11  همینو نگه دارین

لینک به دیدگاه

سلام.من گرافیک 1030 گیگابایت دارم،پردازنده من دوهسته ای قدیمیه.الان میخوام پردازنده و مادربورد رو عوض کنم بیشتر کاربری من گیم هست با وب گردی و تا حدودی تبدیل فایلهای ویدیویی برا آرشیو شخصی خودم. به نظر شما برای سیستم من کدوم پردازنده بهتره:

پردازنده 4هسته ای جدید مثه 9100f

یا پردازنده های  4هسته ای قدیمی مثه i5 6500

رم هم میخوام 16 گیگ ببندم.

الان فعلن مسئله من پردازنده و قدرتش هست.بعدن با توجه به مشاوره و انتخاب شما مادربورد رو انتخاب میکنم که فکر میکنم برا پردازنده جدید H310 و برای پردازنده قدیمی B150-B250 مناسب باشه. منتظر پیشنهادتون هستم. ممنون از راهنماییتون.

لینک به دیدگاه

در ۲۴ دقیقه قبل، lali city گفته است :

سلام.من گرافیک 1030 گیگابایت دارم،پردازنده من دوهسته ای قدیمیه.الان میخوام پردازنده و مادربورد رو عوض کنم بیشتر کاربری من گیم هست با وب گردی و تا حدودی تبدیل فایلهای ویدیویی برا آرشیو شخصی خودم. به نظر شما برای سیستم من کدوم پردازنده بهتره:

پردازنده 4هسته ای جدید مثه 9100f

یا پردازنده های  4هسته ای قدیمی مثه i5 6500

رم هم میخوام 16 گیگ ببندم.

الان فعلن مسئله من پردازنده و قدرتش هست.بعدن با توجه به مشاوره و انتخاب شما مادربورد رو انتخاب میکنم که فکر میکنم برا پردازنده جدید H310 و برای پردازنده قدیمی B150-B250 مناسب باشه. منتظر پیشنهادتون هستم. ممنون از راهنماییتون.

درود

i3 10100f

H410 مینبورد

البته 1030 کارت به شدت ضعیفیه بهتره یه گرافیک هم تهیه کنید مثل rx570 البته این مورد فقط دست دو موجوده اگه تمیز گیر بیاد عالیه

لینک به دیدگاه

در ۷ ساعت قبل، hosin گفته است :

درود

i3 10100f

H410 مینبورد

البته 1030 کارت به شدت ضعیفیه بهتره یه گرافیک هم تهیه کنید مثل rx570 البته این مورد فقط دست دو موجوده اگه تمیز گیر بیاد عالیه

ممنون دوست عزیز.والا فعلن در توانم نیست گرافیک رو عوض کنم مجبورم با همین بسازم چون یکی دوماهه خریدمش اونموقه هم پول کم داشتم نتونستم قویترشو بخرم. قبلن یه ۶۳۰ داشتم بیش از۱۰ بار Ghost recan رو باهاش تموم کردم ولی الان نقطه ضعف سیستمم پردازنده و مادربورده چون ۲هسته ای قدیمیه

یه سوال دیگه:پردازنده رایزن۵ مدا 2400G که میگن قویترین گرافیک آنبرد رو داره در دراز مدت روی کارکرد پردازنده تأثیر منفی نداره؟؟؟ ضعیفش نمیکنه؟؟؟ البته من روزی ۲تا۳ ساعت با کامپیوتر گیم میزنم بقیش وب گردیه.

ارزش داره برم رایزن  با گرافیک آنبردش کارم راه بیفته بعد گرافیکم رو بفروشم بقول شما قویترشو بخرم؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در ۳ دقیقه قبل، lali city گفته است :

ممنون دوست عزیز.والا فعلن در توانم نیست گرافیک رو عوض کنم مجبورم با همین بسازم چون یکی دوماهه خریدمش اونموقه هم پول کم داشتم نتونستم قویترشو بخرم. قبلن یه ۶۳۰ داشتم بیش از۱۰ بار Ghost recan رو باهاش تموم کردم ولی الان نقطه ضعف سیستمم پردازنده و مادربورده چون ۲هسته ای قدیمیه

یه سوال دیگه:پردازنده رایزن۵ مدا 2400G که میگن قویترین گرافیک آنبرد رو داره در دراز مدت روی کارکرد پردازنده تأثیر منفی نداره؟؟؟ ضعیفش نمیکنه؟؟؟ البته من روزی ۲تا۳ ساعت با کامپیوتر گیم میزنم بقیش وب گردیه.

ارزش داره برم رایزن  با گرافیک آنبردش کارم راه بیفته بعد گرافیکم رو بفروشم بقول شما قویترشو بخرم؟؟؟؟

این کار تو بیزنس من نیست :D منظورم اینه من همچین کاری نمیکنم که کلا بیخیل گرافیک بشم اونم برای حتی 1 روز و اینکه اونقدرا هم فرق نیست بین 2400G  و 1030 که خوب این سی پی یو قدیمی هم هستش

و اینکه موارد مثل باس رم که 3200 باشه و اورکلاک سی پی یو در فریمی که میده تاثیر داره و ارزش نداره

همین 10100 با مین جدید و 16 گیگ رم ببندین تقریبا 7 تومن اب میخوره

بعدا با بودجه بعدی گرافیک تهیه کنید

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۲۴ در ۱۰:۲۶، alireza rabbani گفته است :

تاجاییکه میدونم الان فن سی.پی.یو هوا رو میکشه به سمت بالا ولی بازم جهت فن جالب نیست. بهتره که جهت فن رو 90درجه بچرخونی. خوبه یه فن هم جلوی کیس باشه که هوا رو بکشه داخل و فن پشت کیس اون رو اگزاست کنه..

به این صورت که لاینس بسته :دی

image.thumb.png.8ade8e574ac7fb0b2de5bcbafc6c5b2b.png

درسته با چند نفر از دوستان هم صحبت کردم همین پیشنهاد رو دادند. البته گفتن زیاد تاثیر منفی نمیزاره ولی خب بهتره عوض بشه. ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

در ۱۸ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

سلام
مادربردی که انتخاب کردین با مدل ایسوس تفاوت خاصی نداره  در مقایسه هم بستگی به خودتون داره چون واقعا فرق زیادی ندارن   من باشم ایسوس رو به دلیل گارانتیش برمیدارم :)
خرید از سایت های نا معتبر رو اصلا توصیه ندارم   ریسکش پای خودت:D
من باشم ریسکش رو قبول نمیکنم
اگر همین مدل گیگابایت رو که معرفی کردین رو تهیه کردین    خیر ارزش ارتقا رو نداره  همین بردی که انتخاب کردین کفایت میکنه چه برای i5 نسل 10 چه برای نسل 11  همینو نگه دارین

بله بنده خودمم واقفم که برای این دو نوع پردازنده مناسب و مکفیه ، ولی اظهار نظرهای ضد و نقیض و گاها سلیقه ای دوستان دو به شکم میکنه ، فی المثل ، میگن رده پایین از هر برندی که باشه بالاخره رده پایینه و کیفیت و دوام رده متوسط b560 رو نداره و ممکنه زود خراب باشه. از طرفی h510 با نسل ۱۱ ،فقط گرافیک رو pci express 4 هست ولی b560 با نسل ۱۱ ،میشه فول ساپورت.

بازم اینا رو متوجهم و اطلاع دارم و نظر خودمم به عدم فروش و هزینه مجدد اضافی هست که در فروش قسمتی ضرر میکنم و در خرید هم با عذر ،میکنن تو پاچه آدم و این رفت و برگشت ، هزینه های بیخود اضافی خواهد داشت.

ولی یک سوال دیگه؟؟؟؟

؟؟؟ بنده، گرافیک ۱۶۵۰ سوپر دارم که بنظرتون ترکیبشون نامتناسب نمیشه؟ سی پی یو رده متوسط و گرافیک متوسط خوب ، با برد رده پایین؟ البته من گیم در حد فول hd و تنظیمات خوب ، انتظار دارم نه بیشتر که میدانم کفاف نیست. این پیکربندی که بالا گفتم ، جوریت داره یا بازم مادربرد b560 باید تهیه کنم؟

لینک به دیدگاه

در ۵ ساعت قبل، Saeed۱۹۸۰ گفته است :

بله بنده خودمم واقفم که برای این دو نوع پردازنده مناسب و مکفیه ، ولی اظهار نظرهای ضد و نقیض و گاها سلیقه ای دوستان دو به شکم میکنه ، فی المثل ، میگن رده پایین از هر برندی که باشه بالاخره رده پایینه و کیفیت و دوام رده متوسط b560 رو نداره و ممکنه زود خراب باشه. از طرفی h510 با نسل ۱۱ ،فقط گرافیک رو pci express 4 هست ولی b560 با نسل ۱۱ ،میشه فول ساپورت.

بازم اینا رو متوجهم و اطلاع دارم و نظر خودمم به عدم فروش و هزینه مجدد اضافی هست که در فروش قسمتی ضرر میکنم و در خرید هم با عذر ،میکنن تو پاچه آدم و این رفت و برگشت ، هزینه های بیخود اضافی خواهد داشت.

ولی یک سوال دیگه؟؟؟؟

؟؟؟ بنده، گرافیک ۱۶۵۰ سوپر دارم که بنظرتون ترکیبشون نامتناسب نمیشه؟ سی پی یو رده متوسط و گرافیک متوسط خوب ، با برد رده پایین؟ البته من گیم در حد فول hd و تنظیمات خوب ، انتظار دارم نه بیشتر که میدانم کفاف نیست. این پیکربندی که بالا گفتم ، جوریت داره یا بازم مادربرد b560 باید تهیه کنم؟

با اجازه دوست گرامی، بنظرم مادربرد رو عوض کنید بهتره، چون 10400 داری میتونی روی مین 560 بندازیش و رم سرعت بالا مثل 3200 یا 3600 تا 4800 مگاهرتز استفاده کنی که تو قدرت سی‌پی‌یو هم خیلی تاثیر داره.

اما مین 510 وقتی با پردازنده نسل 10 مثل 10100 و 10400 ست بشه فقط سرعت رم تا 2666 ساپورت میکنه که عملا مقداری از قدرت سی‌پی‌یو بلی استفاده میمونه و نمیشه کاریش کرد.

بعلاوه 560 از اورکلاک هم پشتیبانی میکنه فردا روزی میتونی یه 10600 یا 11600 کی هم روش بندازی و تا چندین سال بیمه باشی.

گرافیکت هم تقریبا ضعیف هست کاشکی حداقل یه 1660 سوپر برمیداشتی واسه فول اچ دی.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Saeed1980 گفته است :

ولی یک سوال دیگه؟؟؟؟

نظرم من این بود که ارتقا ندین ولی اگه واقعا دل به ارتقا دارین مقداری بودجه رو افزایش بدین و Z590p رو تهیه کنید این مورد فعلا نسبت به بودجش ارزش خرید در برابر سایر مدل هارو داره
خود همین مادربرد h510 تا فرکانس 3200 رو با نسل 10 پوشش میده که به نظرم کاملا مناسبه

اما سوال آخرتون که ترکیب نامتناسبی میشه باید بگم که اصلا اینطور نیست  cpu شما 10400 دقیقا با 1650 سوپر ست میشن بدون هیچگونه گلوگاهی کاملا مچ هستن

باز تصمیم با خودتون اگه واقعا میخواین ارتقا بدین Z590p گزینه بهتری هست و اگه در آینده پردازنده سری k هم خریدین مشکلی نخواهید داشت

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید من میخوام این سیستم رو اسمبل کنم

Asus prime H310 Intel (ddr4) 

Core i5 6500 sky lake

Gtx 770 4 GB

Ram 8 GB

Hard 1 tra

Power 650 

اول از همه میخواستم بدونم که این سیستم قطعاتش با هم سازگار هست یا نه

دوم اینکه قطعات موجوده تو بازار 

سوم اینکه حدودا قیمتش چقدر در میاد

و چهارم اینکه بازی هایی مثل pes 2020 و mortal Kombat XL رو با ۶۰ fps بالا میاره یا خیر

(اگه هر کدوم از قطعه هاش سازگار نبودن لطفا قطعه بهتری رو پیشنهاد بدین) 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، alireza85s گفته است :

سلام خسته نباشید من میخوام این سیستم رو اسمبل کنم

Asus prime H310 Intel (ddr4) 

Core i5 6500 sky lake

Gtx 770 4 GB

Ram 8 GB

Hard 1 tra

Power 650 

اول از همه میخواستم بدونم که این سیستم قطعاتش با هم سازگار هست یا نه

دوم اینکه قطعات موجوده تو بازار 

سوم اینکه حدودا قیمتش چقدر در میاد

و چهارم اینکه بازی هایی مثل pes 2020 و mortal Kombat XL رو با ۶۰ fps بالا میاره یا خیر

(اگه هر کدوم از قطعه هاش سازگار نبودن لطفا قطعه بهتری رو پیشنهاد بدین) 

سلام

مادرردی که انتخاب کردین برای نسل ۸ و ۹ هست و پردازنده نسل ۶ هست و با هم سازگاری ندارن   باید پردازنده های نظیر 9100f/9400f/9700f/9900 رو تهیه کنید که روی مادربرد h310 بیشتر از 9400f رو توصیه ندارم

الان دیگه خرید نسل ۹ ارزش نداره  یه برد h510 یا h410 با 10100f یا 10400f/11400 توصیه میشه

کارت گرافیکی که انتخاب کردین سری ۷۰۰ هست  چندین ساله که تولیدش متوقف شده و صفرش تو بازار گیر نمیاد   و در کل اعلام پایان آپدیت برای سری ۷۰۰ اومده     بهتره gtx 1650/1650super تهیه کنید

پاور هم اگه گرین انتخاب کردین فکر کنم سری uk انتخاب کرده باشین   پاور خوبی هست        به سری hp evo هم نگاهی بیندازید 

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

سلاک خدمت همه دوستان
گرافیک 3080 گرفتم و سی پی یو فعلیم 9600K کامل نمیتونه ساپروتش کنه از طرفی  دیگه هم  کم کم قدیمی میشه و باید عوضش کنم.

میخوام سیستم را ارتقا بدم سی پی یو را 11700K انتخاب کردم.

برای سوکت 1200 (سی پی یو 11700K) لطفا یک مادر برد بر مبنای چیپ Z590 معرفی کنید که:
1-بلوتوث 5و 6 wifi داشته باشه
2-چیپ صوتی خوبی داشته باشه (اسپیکر من z906 هست)
3-در صورت عدم تغییر قیمت PCI-E ورژن 4 داشته باشه. برای SSD پر سرعت.گرچه SSD فعلی سامسونگ  980 هست ولی مین حداقل را برای 2 سال میگیرم
بودجه هم حدود 7-8 تومن . حالا کمتر هم شد ، خب بهتر

خودم به ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI ولی اصلا مطمئن نیستم.

برای همین پردازنده یک فن بادی با کوچکترین اندازه ای که ممکنه معرفی کنید که RGB هم داشته باشع مثلا NOTUS 200-PWM جوابگو هست ؟ اهل اورکلاک نیستم . لطفا راهنمایی کنید.

برای رم 2*16 میخوام بگیرم.
نظرتون در مورد - 3200 TRIDENT Z RGB چی هست ؟

قطعات فعلی هم میخوام بفروشم .
Gigabyte Z370-HD3
9600K
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000
NOTUS-95 PWM

یک قیمت حدودی هم برای فروش اینها لطف کنید.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام

مادرردی که انتخاب کردین برای نسل ۸ و ۹ هست و پردازنده نسل ۶ هست و با هم سازگاری ندارن   باید پردازنده های نظیر 9100f/9400f/9700f/9900 رو تهیه کنید که روی مادربرد h310 بیشتر از 9400f رو توصیه ندارم

الان دیگه خرید نسل ۹ ارزش نداره  یه برد h510 یا h410 با 10100f یا 10400f/11400 توصیه میشه

کارت گرافیکی که انتخاب کردین سری ۷۰۰ هست  چندین ساله که تولیدش متوقف شده و صفرش تو بازار گیر نمیاد   و در کل اعلام پایان آپدیت برای سری ۷۰۰ اومده     بهتره gtx 1650/1650super تهیه کنید

پاور هم اگه گرین انتخاب کردین فکر کنم سری uk انتخاب کرده باشین   پاور خوبی هست        به سری hp evo هم نگاهی بیندازید 

سلام خیلی ممنون از جوابتون🌹

من بودجه م حدود ۱۲ تومن هست شما چه سیستمی رو پیشنهاد میدین که این دوتا بازی رو 60 fps بالا بیاره؟ 

Pes 2020             Mortal Kombat xl

ویرایش شده توسط alireza85s
لینک به دیدگاه

سلام دوستان،مشخصات سیستم اینه

بنظرتون کار اشتباهی نکردم که هزینه زیادی واسه مادربرد کردم  یا جاش مادربرد زیرو برمیداشتم؟؟؟  

Aorus x570 elite یا  x570 e gaming یا

x570 f gaming با x570 pro prime میگرفت؟؟

البته احتمالا تا ۴.۴ اورکلاکش کنم

CPU:5950x

MB:Asus x570 Crosshair VIII hero

Cooling:Asus ryujin 360

Sad:980 pro 500gb

HDD:1 tra

Ram:Gskill tridend z 32gb cl15 3200

VGA:Asus rog strix 2070 super 8gb

Psu:green 750 evo-ocpt platinum

Case:green panzer z8

Front fan:3 cooler master 120

Top fan:3 deep cool 120

Back:1 fan deep cool

سپاس🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۳ ساعت قبل، amir_amd گفته است :

سلاک خدمت همه دوستان
گرافیک 3080 گرفتم و سی پی یو فعلیم 9600K کامل نمیتونه ساپروتش کنه از طرفی  دیگه هم  کم کم قدیمی میشه و باید عوضش کنم.

میخوام سیستم را ارتقا بدم سی پی یو را 11700K انتخاب کردم.

برای سوکت 1200 (سی پی یو 11700K) لطفا یک مادر برد بر مبنای چیپ Z590 معرفی کنید که:
1-بلوتوث 5و 6 wifi داشته باشه
2-چیپ صوتی خوبی داشته باشه (اسپیکر من z906 هست)
3-در صورت عدم تغییر قیمت PCI-E ورژن 4 داشته باشه. برای SSD پر سرعت.گرچه SSD فعلی سامسونگ  980 هست ولی مین حداقل را برای 2 سال میگیرم
بودجه هم حدود 7-8 تومن . حالا کمتر هم شد ، خب بهتر

خودم به ROG STRIX Z590-F GAMING WIFI ولی اصلا مطمئن نیستم.

برای همین پردازنده یک فن بادی با کوچکترین اندازه ای که ممکنه معرفی کنید که RGB هم داشته باشع مثلا NOTUS 200-PWM جوابگو هست ؟ اهل اورکلاک نیستم . لطفا راهنمایی کنید.

برای رم 2*16 میخوام بگیرم.
نظرتون در مورد - 3200 TRIDENT Z RGB چی هست ؟

قطعات فعلی هم میخوام بفروشم .
Gigabyte Z370-HD3
9600K
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000
NOTUS-95 PWM

یک قیمت حدودی هم برای فروش اینها لطف کنید.

سلام 

مادربرد انتخابیتون  خوبه  انصافا  از همه نظر    اگر  e  بگیرید بهتر

برا زد 906  اگر میتونید    حتما یه کارت صدا جدا  بخصوص  کریتیو    تهیه کنید   تا  از همه ظرفیتش بهره ببرید  حیفه    

قطعاتتونم بر اساس  عرف  مادربرد  و  رم حدودا  30 درصد  و   سی  پی یو 20 درصد از قیمت  اکبند  محاسبه میشه  البته  چون مین آکبندش نیست  باید  دید  این مورد  درحال حاضر چقدر  ارزش  داره 

لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

یه سیستم خوب برای اجرای ۶۰ fps بازی های زیر با بودجه ۱۲ میلیون تومن مشخصاتش چیه؟ 

Pes 2020 Mortal Kombat XL 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...