رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.
قصد خرید سی پی یو با مادربرد برا سیستم جدید داشتم ولی سر 12400 به مشکل برخوردم. تو ردیت زدن 2 نوع 12400 سری f وجود داره (c0-h0) که یکیش نیاز به بایوس با آپدیت 1.1 هست و اکثر بردهای بازار رو 1.0 هستن. برای همین تصمیم گرفتم سمت am4 برم ولی قیمت حدودا ۲ میلیون گرون تر میشه.

بردی که در نظر داشتم msi pro b660m-a هست و کولر deepcool ak400

امکانش هست بردی تهیه کنم یا سی پی یو رو غیر حضوری هماهنگ کنم که به مشکل نخورم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام‌ دوستان روزتون بخیر و خسته نباشید...

من میخواستم رم کامپیوترم را ارتقا بدم . سیستم من یک مادربورد h110 r دو اسلات رم هست و دو عدد رم ۴ گیگ ddr4 سامسونگ روش هست . مشخصات رم های سیستمم رو پایین تر بیشتر توضیح خواهم داد ... 

اما نکته اینجاست که من میخوان فقط یکی از رم ها رو ارتقا بدم به ۸ گیگ . یعنی ۱۶ گیگ رم نمیخوام و ۱۲ گیگ کافی هست و از نظر مالی الان یا آینده هم بودجه برای ارتقا به ۱۶ گیگ ندارم.... یعنی میخواستم بدونم اگر یک رم ۴ گیگ باشد و رم دیگری ۸ گیگ ... با هم کار می‌کنند درست ؟؟ اگر مشخصاتشون مثل هم باشه؟ 

مشخصات رم های ۴ گیگ من = 

دوتا × رم ۴ گیگ . فرکانس ۲۴۰۰ یا ۲۱۳۳ (لیمیت مادربورد فکر کنم ) . CL 15 15 15 35.

Dimm . دو کاناله ..... سامسونگ .

حالا من میخوام اگر بشه یکی از رم هایم را جدا کنم و یک رم ۸ گیگ جاش بزارم که جمعا بشه ۱۲ گیگ رم کلا . چه مدل رمی رو پیشنهاد میدید که مچ بشه و دو کاناله و اف پی اس عادی بالا کار کنه ؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان دمتون گرم 😁😘😉

لینک به دیدگاه

۴۳ دقیقه قبل، km. گفته است:

سلام‌ دوستان روزتون بخیر و خسته نباشید...

من میخواستم رم کامپیوترم را ارتقا بدم . سیستم من یک مادربورد h110 r دو اسلات رم هست و دو عدد رم ۴ گیگ ddr4 سامسونگ روش هست . مشخصات رم های سیستمم رو پایین تر بیشتر توضیح خواهم داد ... 

اما نکته اینجاست که من میخوان فقط یکی از رم ها رو ارتقا بدم به ۸ گیگ . یعنی ۱۶ گیگ رم نمیخوام و ۱۲ گیگ کافی هست و از نظر مالی الان یا آینده هم بودجه برای ارتقا به ۱۶ گیگ ندارم.... یعنی میخواستم بدونم اگر یک رم ۴ گیگ باشد و رم دیگری ۸ گیگ ... با هم کار می‌کنند درست ؟؟ اگر مشخصاتشون مثل هم باشه؟ 

مشخصات رم های ۴ گیگ من = 

دوتا × رم ۴ گیگ . فرکانس ۲۴۰۰ یا ۲۱۳۳ (لیمیت مادربورد فکر کنم ) . CL 15 15 15 35.

Dimm . دو کاناله ..... سامسونگ .

حالا من میخوام اگر بشه یکی از رم هایم را جدا کنم و یک رم ۸ گیگ جاش بزارم که جمعا بشه ۱۲ گیگ رم کلا . چه مدل رمی رو پیشنهاد میدید که مچ بشه و دو کاناله و اف پی اس عادی بالا کار کنه ؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان دمتون گرم 😁😘😉

درود دوست عزیز

این کار اشتباهه ... واسه اینکه بصورت صحیح دو کناله باشه باید یا دوتا 4 گیگ بذازی که جمعش بشه 8 گیگ

یا دوتا 8 گیگ که بشه 16 گیگ ......

یکی 4 گیگ و یکی 8 گیگ نداریم .

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

سلام.
قصد خرید سی پی یو با مادربرد برا سیستم جدید داشتم ولی سر 12400 به مشکل برخوردم. تو ردیت زدن 2 نوع 12400 سری f وجود داره (c0-h0) که یکیش نیاز به بایوس با آپدیت 1.1 هست و اکثر بردهای بازار رو 1.0 هستن. برای همین تصمیم گرفتم سمت am4 برم ولی قیمت حدودا ۲ میلیون گرون تر میشه.

بردی که در نظر داشتم msi pro b660m-a هست و کولر deepcool ak400

امکانش هست بردی تهیه کنم یا سی پی یو رو غیر حضوری هماهنگ کنم که به مشکل نخورم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام 

نگران آپدیت ورژن بایوس نباشید. از هر جایی که مادربورد و پردازنده رو سفارش میدید، بهشون میگید، براتون آپدیت بایوسو انجام میدن.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان وقت بخیر ، 

من میخواستم یه سیستم بگیرم این موارد رو انتخاب کردم. با توجه به آینده نگری به نظرتون مناسب هست یا اگر پیشنهادی دارین عوض کنم. مثلا خرید نسل 5 رم و مادربورد یا صبر کردن برای نسل 4000 گرافیک... البته من خارج از کشور زندگی میکنم و عجله ای هم ندارم برای خرید اگر لازم باشه چند ماهی صبر کنم... 

https://pcpartpicker.com/list/fnfF4s

لینک به دیدگاه

۱۰ دقیقه قبل، Mojtaba kaviani گفته است:

باتوجه به توضیحاتتون ،یه چند ماهی روصبر داشته باشید برای تهیه سی پیو وگرافیک نسل جدید بهترهست(حالا چه رایزن یا اینتل)

ولی لوازم جانبیتون و مانیتورتون رو میتونید سفارش بدید(البته اینم به خودتون بستگی داره میتونیدهم بزارید همزمان تو زمان مناسب یکجا خرید داشته باشید)

فقط باتوجه به انتخابتون،بنظرم بجای مانیتور fullhd خیلی بهتر هست که یه 2k-165hz به بالا تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

سلام وقتتون بخیر
1 کیش میخواستم 
با بودجه حدودا 40 تومن
بیشتر هم برای بازی و برنامه نویسی یکمی طراحی نیاز داره.
فقط هم کیس خالی 
مانیتور موس کیبور و اسپیکر داره.

و ممنون میشم بگید که با این بودجه بهتره رایزن جمع کنم یا اینتل

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، babak.pirzadi گفته است:

cpu : ryzen 5600x

motherboard :  Asus rog strxi B550-E( f) gaming / Gigabyte B550 Aorus master

gpu: rx6700xt / rx6600xt

power: 750w gold

ram : corsair 16gb-3200mhz

ssd : samsung 980 250gb / adata xpg spectrix s40g 256gb

hdd : 1(2)tb wd blue

case : deepcool matrexx50 / deepcool cl500 4f ap

این سیستم حدود 40 تومن هست حالا اگر خواستید انلاین خرید کنید و نیاز به لینک های خرید داشتید بگید براتون پ.خ کنم.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۴/۱۵ در ۱۹:۰۷، Mojtaba kaviani گفته است:

سلام دوستان وقت بخیر ، 

من میخواستم یه سیستم بگیرم این موارد رو انتخاب کردم. با توجه به آینده نگری به نظرتون مناسب هست یا اگر پیشنهادی دارین عوض کنم. مثلا خرید نسل 5 رم و مادربورد یا صبر کردن برای نسل 4000 گرافیک... البته من خارج از کشور زندگی میکنم و عجله ای هم ندارم برای خرید اگر لازم باشه چند ماهی صبر کنم... 

https://pcpartpicker.com/list/fnfF4s

سلام

آینده نگری کلا معنی نداره به نظرم چون هر چی بگیری قراره چیزی بیاد که بهتر از قطعات و تکنولوژی های موجود هست

پس بهتره قطعاتی رو بگیری که الآن در لحظه به دردت میخوره

در مورد رم DDR5 اگر یوتیوب بررسی ها رو نگاه کنی میبینی که تفاوت معنی داری نداره با DDR4 در حال حاضر و فقط قیمت کلیت رو بالا میبره

کولر سی پی یو که انتخاب کردی اگر برای زیبایی باشه که اوکی ولی اگر به لحاظ کاربردی میخوای خیلی بیشتر از حد نیازت هست میتونی ی ایرکولر RGB مناسب بخری

و هزینه ای که سیو میکنی رو رو کارت گرافیک بهتر هزینه کنی

در مورد انتظار

اگر نیاز نداری، میتونی منتظر باشی منتهی نباید انتظار داشته باشی که روز اول گرافیک نسل جدید و... در دسترس قرار میگیره

چند ماهی طول میکشه تا موجودی ها درست بشه و در دسترس قرار بگیرن

من خودم با توجه به این که لپ تاپم برای سه سال پیش بود و نیازهام رو برطرف نمیکرد

ماه پیش سیستم خریدم

اگر نیاز نداری منتظر باش جواب این سوال رو باید خودت بدی که منتظر باشی یا نه

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان به نظرتون از بین 3 تا پاور زیر با در نظر گرفتن تمام جوانت، کدوم بهتره؟

Green GP850B-OCPT

گارانتی 10 ساله - ۵,۳۳۹,۰۰۰ تومان

Antec NeoEco850 Platinum

گارانتی 24 ماهه - 4,300,000 تومان

Asus ROG Strix 850G

'گارانتی 18-36 ماهه - ۵,۲۰۰,۰۰۰

دو مورد اول Platinum هست ولی مورد سومی Gold هست.

بین این سه مورد گیر کردم کدوم رو بگیرم.

لینک به دیدگاه

۱۳ دقیقه قبل، Viva۹۸ گفته است:

سلام

دوستان به نظرتون از بین 3 تا پاور زیر با در نظر گرفتن تمام جوانت، کدوم بهتره؟

Green GP850B-OCPT

گارانتی 10 ساله - ۵,۳۳۹,۰۰۰ تومان

Antec NeoEco850 Platinum

گارانتی 24 ماهه - 4,300,000 تومان

Asus ROG Strix 850G

'گارانتی 18-36 ماهه - ۵,۲۰۰,۰۰۰

دو مورد اول Platinum هست ولی مورد سومی Gold هست.

بین این سه مورد گیر کردم کدوم رو بگیرم.

درود دوست عزیز

مورد سوم به شدت ارزشمند تره * و تو دنیا مورد تایید *

-----------------------------------------------------------------------------------

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۴/۲۰ در ۱۰:۰۸، mnir۲۰۲۰ گفته است:

سلام

آینده نگری کلا معنی نداره به نظرم چون هر چی بگیری قراره چیزی بیاد که بهتر از قطعات و تکنولوژی های موجود هست

پس بهتره قطعاتی رو بگیری که الآن در لحظه به دردت میخوره

در مورد رم DDR5 اگر یوتیوب بررسی ها رو نگاه کنی میبینی که تفاوت معنی داری نداره با DDR4 در حال حاضر و فقط قیمت کلیت رو بالا میبره

کولر سی پی یو که انتخاب کردی اگر برای زیبایی باشه که اوکی ولی اگر به لحاظ کاربردی میخوای خیلی بیشتر از حد نیازت هست میتونی ی ایرکولر RGB مناسب بخری

و هزینه ای که سیو میکنی رو رو کارت گرافیک بهتر هزینه کنی

در مورد انتظار

اگر نیاز نداری، میتونی منتظر باشی منتهی نباید انتظار داشته باشی که روز اول گرافیک نسل جدید و... در دسترس قرار میگیره

چند ماهی طول میکشه تا موجودی ها درست بشه و در دسترس قرار بگیرن

من خودم با توجه به این که لپ تاپم برای سه سال پیش بود و نیازهام رو برطرف نمیکرد

ماه پیش سیستم خریدم

اگر نیاز نداری منتظر باش جواب این سوال رو باید خودت بدی که منتظر باشی یا نه

سلام 

ممنون از توضیحات جامع. حق با شماست من هم تصمیم گرفتم فعلا باقی قطعات رو بگیرم و تا زمانی که این قطعات رو خرید میکنم نسل چهار هم وضعیتش مشخص میشه. اگر دیدم نسبت به بودجه م منطقی بود صبر میکنم وگرنه خریدم رو انجام میدم. 

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا کیسی بهم معرفی کنید که در حالی که زیبایی ARGB داره همزمان کیفیت ساخت مناسب، تهویه هوای خوب و فضای مناسب برای خنک کننده و گرافیک و در نهایت پورت های جدید داشته باشه. خودم این مدل در نظرم هست ولی متاسفانه یکم گرونه و همچنین طبق نظرات سنگین هست ولی در عین حال خیلی امکانات داره و همچنین این پایه گرافیک هاش خیلی چیز خوبی هست مخصوصا برای گرافیک هایی که سنگین هست. سیستم قیلیم خیلی بدم میومد همیشه جلوی گرافیکم به سمت پایین خم شده بود و زیباییش رو از دست داده بود!!!! البته من کامل در مورد همه موارد این کیس سرچ نکردم!!! ولی خدایی زیبایی داره و مشخصه پدر مادر دار هست...

https://www.amazon.ca/Asus-GX601-Mid-Tower-Motherboards-Construction/dp/B07T28NZZ3/ref=asc_df_B07T28NZZ3/?tag=googleshopc0c-20&linkCode=df0&hvadid=335384104028&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=1892272870388232615&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9061030&hvtargid=pla-785834748365&th=1

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

سلام
یکی آشناها قصد خرید سیستم کامپیوتر به صورت کامل ( مانیتور و اسپیکر، ماوس کیبورد) داره
و حدود 60 میلیون میخواد هزینه کنه

قطعات انتخابی خودش تو لیست زیر هست
پیشنهاد شما چیه ؟

مورد استفاده: گیم

6.jpg

لینک به دیدگاه

۱۹ ساعت قبل، mmdreza گفته است:

سلام
یکی آشناها قصد خرید سیستم کامپیوتر به صورت کامل ( مانیتور و اسپیکر، ماوس کیبورد) داره

پیشنهاد شما چیه ؟

6.jpg

سلام من انتظار دارم با 63 تومن تو این زمانی که هستیم لااقل یه گرافیک6800xt یا  6900xt  روش باشه شاید نیاز باشه یکم بودجه رو بیشتر کنه

الان Sapphire nitro + 6900xt  توی ترب با قیمت ۲۶ تا ۳۰ تومن پیدا میشه

من با پاور گرین زیاد اوکی نیستم ترجیح میدم یه برند بهتر برای پاور انتخاب کنم

به شخصه ترجیح میدم قطعات رو جدا از ارزونترین فروشگاهای معتبر خریداری کنم خودم سیستم رو سر هم کنم،ولی اونم نظر خودته بعضیا ترجیح میدن همه قطعات رو از یه جا بگیرن یه کیس اماده بهشون تحویل داده بشه 

بنظرم اگه پردازنده رو سری k نگیره پولشو بزاره روی کارت گرافیک بهتر باشه 

در مورد ssd بنظرم سری  evo plus ۹۷۰ سامسونگ انتخاب بهتریه سرعت بهتری داره 

این نظر من بود، نظر بقیه دوستان رو هم بپرس 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۴/۲۴ در ۱۱:۵۸، mmdreza گفته است:

سلام

حالا من یه ترکیب از amd براتون پ.خ  کردم که بنظرم اگر برای گیم هست اونی که براتون پ.خ کردم بهتر هست ولی اگر علاقه مند به استفاده از اینتل هستن بجای اون ترکیب بهتر هست اینطوری باشه:

https://www.lioncomputer.com/product/j3m31/ASUS-ROG-STRIX-Z690-E-GAMING-WIFI-LGA1700-12th-Gen-ATX-Motherboard

https://www.lioncomputer.com/product/xgn3k/Intel-Core-i5-12600K-Alder-Lake-LGA-1700-12th-Gen-Tray-Processor

لینک به دیدگاه

سلام  

بنده چند روزی هست که در گیر اماده سازی یک پروژه بازی سازی با یونیتی هستم 

سیستم بنده برای این کار ضعیف می باشد . مشخصات :

Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     E7500  @ 2.93GHz (2 CPUs), ~2.9GHz

Memory: 2048MB RAM        

Operating System:Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1       

Card name: NVIDIA GeForce 210  

و در حالتی که قوی اش کنم دارای یک سی پس یوی 4 هسته ای 12مگ کش و 8 گیگ رم و گرافیک 2 گیگ gtx 740 میشود 
 حال این سیستم جواب گو هست یا نه ؟ برای ارتقا دادن ؟ یا باید سیستمی جدید گرفته شود ؟

سیستم جدید هم می خواهم اگر این سیستم کار نداد؛ بدین مشخصات ببندم :
i5-12600 (6core)

32g ram 3200ms

rtx 3050 ti 8g

windows 11 *64
لطفا جواب بدهید 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۴/۲۴ در ۱۱:۵۸، mmdreza گفته است:

سلام

پیشنهاد شما چیه ؟

6.jpg

من هم با دوستمون موافق هستم که میگفتن بهتر هست که برای گیمینگ کارت گرافیک بهتری با این بودجه تهیه بشه

من خودم به شخصه نزدیک یک ماه پیش با بودجه 60 تومنی، کارت گرافیک 3070 تی آی تهیه کردم

برای گیمینگ i7 12700k ی جورایی اورکیل محسوب میشه

مگر این که استفاده دیگه ای برای گیمینگ از اون سی پی یو داشته باشید

اگر نیاز دیگه ای بهش ندارید i5 12400 مدل معمولی یا مدل f بهتره

که با این کار میتونید توی مادربورد هم هزینه کمتری بکنید

چون نیازی به چیپست Z690 ندارید و میتونید با H670 هم کارتون راه بندازید

توی رم هم باز میتونید 16 گیگ بردارید که هزینه تون بیاد پایین تر و نهایتا بتونید گرافیک بهتر بردارید

و برای بازی ها هم 16 گیگ حالا حالا ها جواب هست

3200 cl16

یا

3600 cl18

بردارید که هزینه تون بهینه بشه (سوای این که 16 یا 32 برمیدارید)

من کیس lian li o11 dynamic تهیه کردم که کیس خیلی زیبایی هست

میتونید نسخه معمولی یا نسخه evo تهیه کنید

روش متاسفانه فن نیست و باید حداقل سه تا فن بگیرید که من فن دیپ کول گرفتم

deepcool cf120 plus

از طریق نرم افزارهای مادربورد کنترل کامل روش دارید

نکته بعدی این که اگر 12400 بردارید جای 12700 نیاز نیست که به فکر کولینگ سی پی یو هم باشید

کولر استاک برای اول کاری کافی هست و بعدا هم میشه یک کولر بادی مناسب تهیه کرد با هزینه کم

و نیازی به کولر قوی ندارید که تو هزینه ها ی صرفه جویی مضاعفی براتون ایجاد میکنه

در مورد پاور هم باز با دوستمون موافقم که بهتره گرین نگیرید

به نظرم دیپ کول، کورسر یا ایسوس بهتره

من خودم ایسوس تهیه کردم

برای مانیتور هم اگر نوع بازی رو بگید مدل مناسب معرفی میکنم

اگر قصدتون بازی های شوتر و کاپتیتیو هست، بهتره رو رفرش بالا تمرکز کنید

اگر بازی های استوری و ریسینگ مد نظر هست، بهتره رو رزولوشن بالاتر تمرکز کنید

در کل بودجه خیلی خوبی دارید اگر انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید (بسته به نیازتون) سیستم خیلی خوبی میشه بست

موفق باشید

در ۱۴۰۱/۴/۲۵ در 17:26، sazizi2025 گفته است:

سلام  

بنده چند روزی هست که در گیر اماده سازی یک پروژه بازی سازی با یونیتی هستم 

سیستم بنده برای این کار ضعیف می باشد . مشخصات :

Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     E7500  @ 2.93GHz (2 CPUs), ~2.9GHz

Memory: 2048MB RAM        

Operating System:Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1       

Card name: NVIDIA GeForce 210  

و در حالتی که قوی اش کنم دارای یک سی پس یوی 4 هسته ای 12مگ کش و 8 گیگ رم و گرافیک 2 گیگ gtx 740 میشود 
 حال این سیستم جواب گو هست یا نه ؟ برای ارتقا دادن ؟ یا باید سیستمی جدید گرفته شود ؟

سیستم جدید هم می خواهم اگر این سیستم کار نداد؛ بدین مشخصات ببندم :
i5-12600 (6core)

32g ram 3200ms

rtx 3050 ti 8g

windows 11 *64
لطفا جواب بدهید 

سلام

به نظرم گرافیک رو مناسب برنداشتید

بهتره که 12400 بردارید جای 12600 و مادربورد هم با چیپست h670 تهیه کنید جای z690

که بتونید گرافیک بهتر تهیه کنید جای 3050 تی آی

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۴/۲۵ در 14:10، yasin1380 گفته است:

حالا من یه ترکیب از amd براتون پ.خ  کردم که بنظرم اگر برای گیم هست اونی که براتون پ.خ کردم بهتر هست ولی اگر علاقه مند به استفاده از اینتل هستن بجای اون ترکیب بهتر هست اینطوری باشه:

https://www.lioncomputer.com/product/j3m31/ASUS-ROG-STRIX-Z690-E-GAMING-WIFI-LGA1700-12th-Gen-ATX-Motherboard

https://www.lioncomputer.com/product/xgn3k/Intel-Core-i5-12600K-Alder-Lake-LGA-1700-12th-Gen-Tray-Processor

DDR5 تو گیمینگ زیاد تاثیری نداره (منبع ریویو و مقایسه ها تو یوتیوب)

فقط هزینه کلی سیستم رو بالاتر میبره (هم از بابت مادربورد که گرون تر باید بگیری هم از بابت رم)

بهتره این هزینه رو گرافیک باشه که تاثیر بیشتر و قابل توجه تری رو گیمینگ داره

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۴/۲۴ در ۰۵:۱۶، Mojtaba kaviani گفته است:

سلام 

ممنون از توضیحات جامع. حق با شماست من هم تصمیم گرفتم فعلا باقی قطعات رو بگیرم و تا زمانی که این قطعات رو خرید میکنم نسل چهار هم وضعیتش مشخص میشه. اگر دیدم نسبت به بودجه م منطقی بود صبر میکنم وگرنه خریدم رو انجام میدم. 

فکر خوبیه

البته اینطوری که انویدیا آتیش به مال ش داره میزنه

بعید میدونم وقتی که سری چهل لانچ بشه، سری سی به اندازه الآن در دسترس باشه

دو سه روز هست که به شدت قیمت کارت های high end ش رو آورده پایین

3090 تی آی مثلا شده 1600 دلار

3090 1500 دلار

و...

به نظر موجودی هاشون رو دارن آب میکنن تا موقع لانچ نسل چهل، آپشن خرید ارزون تر نسل سی نباشه

لینک به دیدگاه

۳۷ دقیقه قبل، mnir۲۰۲۰ گفته است:

فقط هزینه کلی سیستم رو بالاتر میبره (هم از بابت مادربورد که گرون تر باید بگیری هم از بابت رم)

دوست عزیز نسل 12 و13 ساپورت هردو نسل رم رو انجام میدن

مادربرد رو بایدبا توجه به نیاز کاربری و نوع سی پیو تهیه کرد، برد h برای سی پیو های سری k مناسب نیست ،اگرم بخوان غیر سری k اینتل رو تهیه کنند من مادربرد b660f-gaming رو پیشنهاد میدم ،

یکی از موضوعات مهم برای گیمر داشتن یا کارت صدای خوب هست یا از صدای انبرد خوب برخوردار بودن که شما با اون مادربردی که مدنظر داری بدست نمیاد.

لینک به دیدگاه

سلام، میخوام سی پی یوم رو ارتقاء بدم، مدل FX-8320 برای بازی چطوره؟ به یه نفر گفتم میگفت:

برای بازی مناسب نیست.

ویرایش شده توسط جنرال امیرحسین
اصلاح
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، جنرال امیرحسین گفته است:

سلام، میخوام سی پی یوم رو ارتقاء بدم، مدل FX-8320 برای بازی چطوره؟ به یه نفر گفتم میگفت:

برای بازی مناسب نیست. 

برای بازی مناسب نیست. 

سلام اینجوری که نمیشه گفت لطفا مدل مادر برودتون رو بگید تا راهنماییتون کنیم .

همچنین باید بگید برای چه بازی هایی در چه سطحی می خواهید .

ویرایش شده توسط sazizi2025
افزودن موارد بیشتر
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...