رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خوب هستید دوستان

یه مشاوره میخواستم ازتون 

اگر پاسخ بدید ممنونتون میشم 

با بودجه 20 تا 25 تومن آیا لپتاپی میشه تهیه کرد که باهاش یشه کار ادیت و پریمیر انجام داد و بازی های معمولی هم انجام بده؟ 

باتریش خیلی مهمه آیا حدود  3 4 ساعت هم داریم تو این رنج جواب بده؟ 

تو دیوار استوک پیدا کردم HP zbook G3 

Dell Inspiron 7000 

Dell 7540 Workstation 

Alienware 17 r1 ci7 

Razer Blade 14 

اینا تو این محدوده هستن و گفتن 3 ساعت اینا جواب هم میدن  کدوم یکی مناسب تره؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام مجدد

قبلا میخواستم باندل  عوض کنم قسمت نشد.

الان میتونم  یکم هزینه کنم

13400 بگیرم یا 12400 ؟ که بشه با رم  ddr4 خودم استفاده کنم.

فقط یه مادربرد و یه کولر سیپیو میخواد و هزینه خیلی کم میشه میتونم یه ssd هم بگیرم

کاربری  گیم

حدود 20 تومن

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، Mohsenbike گفته است:

سلام مجدد

قبلا میخواستم باندل  عوض کنم قسمت نشد.

الان میتونم  یکم هزینه کنم

13400 بگیرم یا 12400 ؟ که بشه با رم  ddr4 خودم استفاده کنم.

بعد مادر برد انتخاب کنم . کاربری  گیم

چون قیمت  ddr5 رم زیاد گرون نیست میتونمم اونم تهیه کنم

سلام عزیز فعلا که سمت اینتل نسل ۱۳ نرید بهتره، هم مشکلات زیادی داره هم قابلیت ارتقا محدوده. با توجه به اینکه گفتین توان تهیه رم ddr5 دارین و کاربری هم گیمیگه شدیدا پیشنهاد میکنم Ryzen 7600 ببندین با رم 6000mhz cl30. مادربرد هم b650 کافیه براش و حتی برای ارتقای آینده به ۹۰۰۰ رایزن.

ویرایش شده توسط zexer2020
لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

سلام عزیز فعلا که سمت اینتل نسل ۱۳ نرید بهتره، هم مشکلات زیادی داره هم قابلیت ارتقا محدوده. با توجه به اینکه گفتین توان تهیه رم ddr5 دارین و کاربری هم گیمیگه شدیدا پیشنهاد میکنم Ryzen 7600 ببندین با رم 6000mhz cl30. مادربرد هم b650 کافیه براش و حتی برای ارتقای آینده به ۹۰۰۰ رایزن.

تشکر تفاوت قیمتیش زیاد میشه

حدود 20 تومن حساب کردم که هزینه کنم

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Mohsenbike گفته است:

سلام

فقط سیپیو ، مادربرد ، رم نیاز دارید ؟

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، _Shayan_ گفته است:

سلام

فقط سیپیو ، مادربرد ، رم نیاز دارید ؟

رم دارم. کولر و سیپیو و مادربرد.

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، Mohsenbike گفته است:

رم دارم. کولر و سیپیو و مادربرد.

Ryzen 5 7500f

Tuf b650M.E اگه دانگل وایفای ندارید میتونید نسخه وایفای رو تهیه کنید ( حدودا 500 گرون تره )

با فن خود amd 

اگه رم ddr5 ندارین میتونید رم های خودتون رو بفروشید + باقی مانده بودجه رم ddr5 تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، Mohsenbike گفته است:

اگه بتونید پول جمع کنید که عالی میشه دیگه به خرید رم و مادربرد تا سال ها نیازی ندارید ولی نشدم تهش همون 12400 ببندین. 13400 ریسک اکسیداسیون داره تا زمانی که اینتل دقیق نگفته کدوم سری هاش این مشکل رو داشتن و از چه تاریخی به بعد برطرف کرده مشکل رو.

لینک به دیدگاه

الان چک کردم اختلاف قیمت 7600 با 7500F در حد 3ونیم تومنه ولی عملکردی تقریبا مشابهن بجز نبود گرافیک داخلی. قطعا میارزه خریدش نسبت به 7600

لینک به دیدگاه

دوستان الان بهترین کیس های بازار از نظر تهویه و کولینگ زیر 10 تومن چه مدل هایی هستن؟ بخصوص از نظر خنک کردن دمای کارت های گرافیک جدید که خیلی حرارت تولید می کنن

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، nasir1367 گفته است:

دوستان الان بهترین کیس های بازار از نظر تهویه و کولینگ زیر 10 تومن چه مدل هایی هستن؟ بخصوص از نظر خنک کردن دمای کارت های گرافیک جدید که خیلی حرارت تولید می کنن

https://forum.lioncomputer.com/topic/138759-سیستم-پیشنهادی-جهت-استفاده-از-حداکثر-ظرفیت-کارت-4080-در-گیم/?do=findComment&comment=1507665

لینک به دیدگاه

دوستان 

یه ssd  یک ترا هم بگین چی بگیرم.

فقط برای گیم میخوام هر چند خیلی کم استفاده میکنم ولی یه چیز میخوام خوب باشه خیلی هم گرون نباشه .

باندل هم  12400f میگیرم مادربرد هنوز انتخاب نکردم خیلی تنوع زیاده لامصب ادم گیج میشه.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Mohsenbike گفته است:

دوستان 

یه ssd  یک ترا هم بگین چی بگیرم.

فقط برای گیم میخوام هر چند خیلی کم استفاده میکنم ولی یه چیز میخوام خوب باشه خیلی هم گرون نباشه .

باندل هم  12400f میگیرم مادربرد هنوز انتخاب نکردم خیلی تنوع زیاده لامصب ادم گیج میشه.

برای ssd این لینک جامعترین لیست از مشخصات همه ssd های بازار رو داره و میتونید بررسی کنید. ترجیحا حداقل Mid-Range باشه و DRAM داشته باشه. مثلا KLEVV CRAS C720 و C730 که بنظر متاسفانه موجود نیستن تو بازار. لکسار هم گزینه خوبیه مدل NM620 ولی DRAM نداره

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۵/۹ در 01:16، zexer2020 گفته است:

برای ssd این لینک جامعترین لیست از مشخصات همه ssd های بازار رو داره و میتونید بررسی کنید. ترجیحا حداقل Mid-Range باشه و DRAM داشته باشه. مثلا KLEVV CRAS C720 و C730 که بنظر متاسفانه موجود نیستن تو بازار. لکسار هم گزینه خوبیه مدل NM620 ولی DRAM نداره

تشکر از توجه شما ،

ولی یه نکته این وسط هست با توجه به اینکه کلی برند با مدل های مختلف توی بازار با قیمت های مختلف هست ، و امثال من که همیشه بازار رو دنبال نمیکنن ،به خاطر اولویت هایی که دارن،

وقتی راهنمایی میخوان دنبال اینن که از تجربه های بقیه استفاده کنن نه اینکه کلی وقت بزارن خودشون اخرسر به نتیجه درست یا غلط برسن،

حالا من یه ssd میخوام، فعالیت هم ندارم توی زمینه قطعات که به روز باشم ،باید بشینم همه رو با هم مقایسه کنم از همه لحاظ !؟

برند، گارانتی ، قیمت ،رابط ، حجم ،

نشد که ! پس چه نیازی بود به پرسش،

یه سرچ کوچی که زدم مغزم هنگید مثل قبل حوصله تحقیق انچنانی ندارم ، لقمه تقریبا اماده میخوام.

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Mohsenbike گفته است:

تشکر از توجه شما ،

ولی یه نکته این وسط هست با توجه به اینکه کلی برند با مدل های مختلف توی بازار با قیمت های مختلف هست ، و امثال من که همیشه بازار رو دنبال نمیکنن ،به خاطر اولویت هایی که دارن،

وقتی راهنمایی میخوان دنبال اینن که از تجربه های بقیه استفاده کنن نه اینکه کلی وقت بزارن خودشون اخرسر به نتیجه درست یا غلط برسن،

حالا من یه ssd میخوام، فعالیت هم ندارم توی زمینه قطعات که به روز باشم ،باید بشینم همه رو با هم مقایسه کنم از همه لحاظ !؟

برند، گارانتی ، قیمت ،رابط ، حجم ،

نشد که ! پس چه نیازی بود به پرسش،

یه سرچ کوچی که زدم مغزم هنگید مثل قبل حوصله تحقیق انچنانی ندارم ، لقمه تقریبا اماده میخوام.

خرید باندل معمولا کار راحت تریه میری میانرده انتخاب میکنیو راحت میخری کلا دوتا سیپیو رو با هم مقایسه میکنیو وسلام😅، بعدش طبق همون مادربرد و رمو میخری زیاد سخت نیست ،

این اس اس دی خیلی رومخیه 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنده قصد دارم یک سیستم مطلقا برای گیمینگ جمع کنم، بودجه رو هم 75 تا 80 تومن در نظر گرفتم

با تحقیق های بسیار به این ترکیب یا چیدمان رسیدم

VGA: ASUS ROG STRIX RX 6700XT 12G

CPU: AMD Ryzen 5 7600X

Motherboard: ASUS TUF GAMING B650M-PLUS

RAM: Corsair Vengeance RGB DDR5 2*16 32GB Dual 5600MHz CL40

SSD: LEXAR NM620 M.2 NVMe Gen3x4 1TB

CPU FAN: DeepCool AG400 ARGB

Power: DEEPCOOL PN750M Gold Full Modular 750W

آیا خوب با هم مچ میشن؟ چیزی اگر زیادی بالاست بگید

بازی هارو میخوام روی کیفیت 1080 FHD بازی کنم با تنظیمات بالا

و SPF حداقل 60 به بالا

----------

فرکانس رم 6000 باشه بهتره یا زیاده؟

-----------

آیا پاور 750 وات جوابگو هست؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، amirprg گفته است:

سلام دوستان

بنده قصد دارم یک سیستم مطلقا برای گیمینگ جمع کنم، بودجه رو هم 75 تا 80 تومن در نظر گرفتم

و SPF حداقل 60 به بالا

----------

-----------

شما رم 6000cl36 بردارید تاثیر خوبی می ذاره با کمی هزینه بیشترش بعدشم زیاد معنا نداره بیشترم می تونید بردارید اما 6000 حالت ایده ال برای پولتون هست

اس اس دی هم لکسار زیاد برند جالبی نیست حتی کنترلرهاشم چینیه علاوه بر خودش یه چیز درست و حسابی بخرید توی قیمت پایین ها توشیبا گزینه خوبیه تیم گروپ پتریوت کروشیال ای دیتا از این برندها بخرید qlc هم نباشه tlc بخرید

اشغال می خرید بعد یک روز صبح می بینید کل اطلاعاتتون نیست اس اس دی قابل بازیابی هم نیست

ضمنا برای گیم 1 ترا هم قطعا کم میارید

پاور هم جوابه

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، amirprg گفته است:

سلام دوستان

وقت بخیر،لبتاپ به کجا رسید؟

ryzen 5 7500f

Asus tuf b650 plus

deepcool ice edge mini fs v2

wd sn850 1tb

g-skill ripjaws 32gb 6000mhz

gamdias aura gc2 elite white

Antec hcg 850w

Asus dual Rx 7700xt oc

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، amirprg گفته است:

سلام دوستان

و SPF حداقل 60 به بالا

----------

-----------

سلام عزیز اول از همه رم برای AM5 استانداردش 6000 شده و اگه پیدا کردید حتما CL30 باشه
سی پیو هم 7500F خیلی ارزونتره و فرق خاصی با 7600 نداره بجز گرافیک داخلی، به همین شکل بودجه ذخیره کنید تا 6800 تهیه کنید، درسته 6700XT الان برای 1080 جوابه ولی 6800 بعلت وی رم بیشتر انتخاب آینده نگرانه تریه با یکم هزینه بیشتر

برای پاور هم گزینه های بهتری هست که از این سایت میتونید بررسی کنید (حداقل ردش C باشه کافیه) پاور قلب تپنده سیستمه و با ی انتخاب مناسب و خوب میتونید تا چندین سال ازش بدون دردسر استفاده کنید. اگه هرگز قصد ارتقا ندارید 650 هم برای 6700xt خوبه ولی 850 برای ارتقا های احتمالی آینده گزینه امن تریه

برای SSD هم لکسار برند خوبیه ولی اگه تونستید DRAM دار پیدا کنید بهتره. برند کلو هم خوبه

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

سلام عزیز اول از همه رم برای AM5 استانداردش 6000 شده و اگه پیدا کردید حتما CL30 باشه
سی پیو هم 7500F خیلی ارزونتره و فرق خاصی با 7600 نداره بجز گرافیک داخلی، به همین شکل بودجه ذخیره کنید تا 6800 تهیه کنید، درسته 6700XT الان برای 1080 جوابه ولی 6800 بعلت وی رم بیشتر انتخاب آینده نگرانه تریه با یکم هزینه بیشتر

برای پاور هم گزینه های بهتری هست که از این سایت میتونید بررسی کنید (حداقل ردش C باشه کافیه) پاور قلب تپنده سیستمه و با ی انتخاب مناسب و خوب میتونید تا چندین سال ازش بدون دردسر استفاده کنید. اگه هرگز قصد ارتقا ندارید 650 هم برای 6700xt خوبه ولی 850 برای ارتقا های احتمالی آینده گزینه امن تریه

برای SSD هم لکسار برند خوبیه ولی اگه تونستید DRAM دار پیدا کنید بهتره. برند کلو هم خوبه

سی ای 30 قیمت فضاییش می شه که بهتره باس 7200 اونطوری برداشت به 6000 کاهشش داد چون هم قیمت هستن اینده نگریشم بیشتره اما ایشون نمی خوان اینقدر هزینه کنن 7600 هم نیازی بهش نداره همون 6000cl36 براشون کافیه من خودم قبلا داشتم پرفورمنسش با اونم عالی بود که می شد روی cl34 هم گذاشتش

پاور دیپ کول هم درسته که جز تاپ ها نیست اما از گرین خیلی بهتره و سیف تره برای سیستم ایشون مناسبه گلدش نقدهاشم بد نیست

dram اس اس دی هم برای گیم تاثیر چندانی نداره بهتره اس اس دی بخرن که سیف تره برای ایران درپیتی که هر روز 3 ساعت برقش می ره باید با کیفیت ترین اس اس دی انتخاب بشه برای کنترلر های ضعیف جای اینکه بخشی از دیتا از دست بره موقع رفتن ناگهانی برق ممکنه کل دیتاتون از دست بدید

نه لکسار نه کلو برندهای تاپی نیستن رده اقتصادی مناسب دیتای های بی ارزش

ضمنا اس اس دی dram دار که مناسب رایت های سنگین و طولانی هست قیمت هم خیلی بالا می بره برای سیستم های با این رنج قیمتی بهتره تمرکز بیشتر به سمت ارتقا کارت گرافیک بره

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

شما رم 6000cl36 بردارید تاثیر خوبی می ذاره با کمی هزینه بیشترش بعدشم زیاد معنا نداره بیشترم می تونید بردارید اما 6000 حالت ایده ال برای پولتون هست

اس اس دی هم لکسار زیاد برند جالبی نیست حتی کنترلرهاشم چینیه علاوه بر خودش یه چیز درست و حسابی بخرید توی قیمت پایین ها توشیبا گزینه خوبیه تیم گروپ پتریوت کروشیال ای دیتا از این برندها بخرید qlc هم نباشه tlc بخرید

اشغال می خرید بعد یک روز صبح می بینید کل اطلاعاتتون نیست اس اس دی قابل بازیابی هم نیست

ضمنا برای گیم 1 ترا هم قطعا کم میارید

پاور هم جوابه

رم رو تغییر دادم به Corsair Vengeance RGB DDR5 32GB Dual 6000MHz CL36

-----------

امکانش هست برند های SSD رو به ترتیب از بهترین دسته بندی کنید که خودم انتخاب کنم؟ الان سامسونگ حرف اول رو میزنه؟ 

درمورد qlc و tlc هم یه توضیح بدین کلا نمیدونم چه کاربردی دارن!

-----------

درمورد حافظه هم میخوام 1ترا SSD بزارم برای درایو C و بازی ها (چون من معمولا چندین بازی رو همزمان نصب نمیکنم...یک بازی که به اتمام رسید اونوقت جدید نصب میکنم)

کنارش یه ssd 256gb و دوتا هارد وسترن اینترنال هم دارم (2نیم ترا) که جمعا میشه 2ترا و 756 گیگ حافظه برای ذخیره سازی فایل هام

11 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

وقت بخیر،لبتاپ به کجا رسید؟

ryzen 5 7500f

Asus tuf b650 plus

deepcool ice edge mini fs v2

wd sn850 1tb

g-skill ripjaws 32gb 6000mhz

gamdias aura gc2 elite white

Antec hcg 850w

Asus dual Rx 7700xt oc

لپ تاپ رو منصرف شدم

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

لپ تاپ رو منصرف شدم

مانیتور چی میخواید تهیه کنید یا تصمیمی گرفته نشده براش؟

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

رم رو تغییر دادم به Corsair Vengeance RGB DDR5 32GB Dual 6000MHz CL36

-----------

امکانش هست برند های SSD رو به ترتیب از بهترین دسته بندی کنید که خودم انتخاب کنم؟ الان سامسونگ حرف اول رو میزنه؟ 

درمورد qlc و tlc هم یه توضیح بدین کلا نمیدونم چه کاربردی دارن!

-----------

درمورد حافظه هم میخوام 1ترا SSD بزارم برای درایو C و بازی ها (چون من معمولا چندین بازی رو همزمان نصب نمیکنم...یک بازی که به اتمام رسید اونوقت جدید نصب میکنم)

کنارش یه ssd 256gb و دوتا هارد وسترن اینترنال هم دارم (2نیم ترا) که جمعا میشه 2ترا و 756 گیگ حافظه برای ذخیره سازی فایل هام

چیزایی که بالا گفتم همشون خوبن بستگی دیگه داره کدوم مدلش بخرید

tlc یعنی 3 لایه هست ناند که روش اطلاعات ذخیره می شه احتمال خطاش برای رایت به مراتب کمتر از qlc هست سرعتشم بیشتره

سامسونگ می شه گفت بهترینه بقیه شرکت ها از منابع اصلی می گیرن سر هم می کنن البته داستان زیاده بگم ناند یا کنترل اس اس دی کیا می زنن اما سامسونگ پیشنهاد ندادم چون در ایران بی دلیل و به خاطر محبوبیتش گرون شده و الا قیمتش با سایرین فرق چندانی نداره اینجا طبق اصل عوضی بازی قیمت گذاری می شه نه قیمت جهانیش

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

مانیتور چی میخواید تهیه کنید یا تصمیمی گرفته نشده براش؟

مانیتور هم فعلا این مدل رو در نظر دارم

ASUS TUF GAMING VG249Q1A 165Hz 1ms FullHD Curved Gaming 23.8Inch

چیز بهتری سراغ دارین یا همین اوکیه؟ در حد 10/11 تومن

3 دقیقه قبل، Slash_Slash گفته است:

چیزایی که بالا گفتم همشون خوبن بستگی دیگه داره کدوم مدلش بخرید

tlc یعنی 3 لایه هست ناند که روش اطلاعات ذخیره می شه احتمال خطاش برای رایت به مراتب کمتر از qlc هست سرعتشم بیشتره

سامسونگ می شه گفت بهترینه بقیه شرکت ها از منابع اصلی می گیرن سر هم می کنن البته داستان زیاده بگم ناند یا کنترل اس اس دی کیا می زنن اما سامسونگ پیشنهاد ندادم چون در ایران بی دلیل و به خاطر محبوبیتش گرون شده و الا قیمتش با سایرین فرق چندانی نداره اینجا طبق اصل عوضی بازی قیمت گذاری می شه نه قیمت جهانیش

هر بازی حدودا چقدر حجم اشغال میکنه؟

لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، amirprg گفته است:

مانیتور هم فعلا این مدل رو در نظر دارم

ASUS TUF GAMING VG249Q1A 165Hz 1ms FullHD Curved Gaming 23.8Inch

چیز بهتری سراغ دارین یا همین اوکیه؟ در حد 10/11 تومن

https://sg.aoc.com/product/24G4

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...