رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آقا حامد خیلی ممنونم از جواب سریع و خوب. من منتظر ایمیل آپدیت تاپیک بودم ولی انگار نفرستاده!

یه چنتا سوال ساده دارم اگه جواب بدین واقعا ممنون میشم :

این سیستم توی کیس GREEN tenuous جا میشه؟ این کیس هست و چند؟

اگه نشد green 2005 plus قیمت؟

اگه بازم نشد green 2011 plus

آخرش magnum 2

کیس solaris چند قیمته؟

برای ASUS P8H67-M PRO الان core i3 بندازیم بعدا که میشه core i5 یا core i7 تعویض کرد؟

برای گرافیک بهتر از SAPPHIRE هم هست؟ SAPPHIRE از چه لحاظ بهتره؟

درایو نوری رو همین Plextor میگیریم و برای سیستم قدیمی هم میخوام یک مدل ارزونتر بگیرم چون زیاد کارش خوندنه و رایت ندراه (هر ماه شاید یکی دو تا) برای اون چی بگیرم ؟ DVD RW 24X SATA LITEON خوبه؟ یا Pioneer ؟

هارد Seageit 500 GB رو از لحاظ قیمت گفتین یا خوبه؟ 1TB همین چنده؟ حالا اگه چاره ای نباشه برای قیمت هارد مارک بهتری هم هست؟ مثلا وسترن خوب نیست؟ (من فقط شنیدم این سیگیتا صداشون بیشتره!)

در مورد سفارش به لیون دقیقا نمیدونم چه طوریه! میشه قبل از اینکه از خود آقای حسینی بپرسم یه توضیحاتی در موردش بدین که چه طور سفارش میدیم و هزینه هاش چه طوریه و چه طور ارسال میشه و بحث گارانتیش چه طوریه؟

خیلی ممنونم :) :wub:

کیس Magnum 2 از همه اینها بهتره . Solaris 40 تومانه . مگنوم 2 52 تومان

روی این مادربورد تمام پردازنده های سندی بریج رو میتونی بذاری . ولی نسل بعدی که Ivy Bridge هست رو نمیتونی روی مادربوردهای با چیپ H نصب کنی .

Sapphire برند خوب و خوش قیمتیه . هم کیفیت و هم قیمت خوبی داره . برند های با کیفیت تر هم هستن . ولی زیادی گرونن . تو کارت با این رنج قیمت و حالت رفرنس لازم نیست خرج اضافی بکنی . فقط با گارانتی خوب بگیر .

درایو نوری ارزونتر از پلکستور Teac رو پیشنهاد میدم .

هارد Seagate خوبه . سرعت و صداش از وسترن گرین کمی بیشتر و از وسترن بلک کمتره . قیمتش هم خوبه . 1 ترا حدودا 30 تومان گرونتره .

سفارش به لیون فرقی با جاهای دیگه نداره . شما تماس میگیری با فروشگاه . قطعاتی رو که میخوای سفارش میدی . اگر تو بازار موجود باشن برات تهیه میکنن . اگر دوست داشتی قطعات رو به صورت اسمبل شده برات ارسال میکنن . که در این صورت هزینه اسمبل میاد روی قیمت .اگر هم میتونی خودت سیستم رو ببندی که قطعات جداگانه میفرستن . گارانتی هم که اکثر قطعات گارانتی های معتبر دارن . فقط پردازنده کلا گارانتی نداره . در مورد این مسائل با خود آقای حسینی صحبت کنی بهتر راهنمایی میکنن .موفق باشی

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

با بودجه 400 تومن cpu-main-vga-ram-power برای بازی چی پیشنهاد میدید؟

اگر 50 تومن یا 100 تومن به بودجه اضافه بشه چطور؟

لینک به دیدگاه

پردازنده : intel G620 Sandy Bridge قیمت 89000

مادربورد :ASRock H61M/USB3 قیمت 105000

گرافیک : SAPPHIRE HD5670 1GB DDR5 قیمت 119000

رم : DDR3 1333 2*2 GB قیمت 38000

پاور : Green 430A-EU قیمت 56000

جمع کل : 407000 تومان

اگر حدود 50 تومان بذاری روش میتونی اینها رو بگیری :

AMD Phenom II X4 840 قیمت 124000

ASROCK 880GXH/USB3 قیمت 126000

SAPPHIRE HD5670 1GB DDR5 قیمت 119000

DDR3 1333 2*2 GB قیمت 38000

Green 430A-EU قیمت 56000

جمع کل : 463000 تومان

اگر حدود 100 تومان بذاری روش میتونی اینها رو بگیری :

Intel core i3 2100 1155 قیمت 154000

ASUS P8H61M LE/USB3 قیمت 119000

SAPPHIRE HD5750 1GB DDR5 قیمت 135000

DDR3 1333 2*2 GB قیمت 38000

Green 430A-EU قیمت 56000

جمع کل : 502000 تومان

لینک به دیدگاه

سلام

قیمت کارت گرافیک 6870 و gtx560 میخواستم

ممنون

درخواستتون رو توی این تاپیک مطرح کنید لطفا

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=75&st=4450&p=102381entry102381

لینک به دیدگاه

سلام

ASUS P8H67-M PRO نیست.

تازه چیپهای h67,p67 انگار مشکل دارند.

20 سری مختلف P8P و P8H ساخته شده ولی کدومش تو ایران هست؟

من با گرافیک پردازنده هم کار ندارد چون کارت جدا میندازم. فقط یک main با همون مشخصات P8H67 که چیپش اصلاح شده باشه و توی ایران هم موجود باشه بدین لطفا..

ممنون

لینک به دیدگاه

چیپهای p67 و H67 مشکلی ندارند دوست عزیز !! فقط موقع خرید باید حواستون باشه revision B2 نخرید که البته تو بازار هم دیگه پیدا نمیشه. رو جعبه باید زده باش B3 !! این مسئله مدتهاست که درست شده و سری B2 خیلی وقته جمع شده ! شما همون asus p8H67 - B3 رو بگیری مشکلی نخواهی داشت. یک مدل از asrock هم هست که مشخصاتش عین همین asus p8H67 هست. البته مدل دقیقشو یادم نیست ! شما اون مدل ازراک رو هم میتونی بیگیر که اروزنتر از مدل اسوس هم هست !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

دوستان من واقعا موندم که کدوم رو بگیرم:

amd hd 6950

gtx 560ti

6950 مشخصه که کمی قویتره اما بعضیا بهم میگن 560ti رو بخر چون که انویدیا درایوراش بهتره و بیشتر بازی ها با انویدیا مچ ترن.

حالا نظر اساتید در این مورد چیه؟

لینک به دیدگاه

شما خودت از کدومشون بیشتر خوشت میاد ؟ اصلا چجور اجرا کردن بازی برات مهمه ؟ میخوای بازیها رو با بالاترین جزئیاتی که میتونی و در رزولوشن های بالا اجرا کنی یا میخوای فریم بیشتری بگیری ؟ حداقل فریم اجرای بازیها از 30 بیشتر باشه یعنی داره خوب اجرا میشه و شما مشکلی نمیبینید . کارت 560 ti میتونه این کار رو براتون انجام بده . منظورم این نیست که بیشتر نمیتونه . ولی حداقل رو تو بیشتر بازیها حتما به شما میده . 6950 با اختلاف چند فریم بیشتر به شما تصویر میده . اختلاف این دو کارت تو بازیها و رزولوشن های مختلف بین 2 تا 15 فریمه . ولی همونطور که گفتید کارتهای انویدیا درایورهای بهتری دارن و امکانات بیشتری مثل فیزیکس به شما میدن . خیلی از بازیها هم با کارتهای انویدیا سازگارتر هستن . من برای خودم 560 رو انتخاب میکنم . با توجه به توقعی که از اجرای بازیها دارم . ولی ممکنه یک نفر دیگه قدرت بیشتر کارت براش مهمتر باشه و 6950 رو انتخاب کنه . من خودم طرفدار انویدیا هستم و همیشه کارتهای اون رو برای خودم گرفتم . سلیقه شخصی من اینه . شما ببین سلیقه شخصیت چیه و چی از کارتت میخوای . موفق باشی .

لینک به دیدگاه

سلام. دوستان امروز هد ستم به این شکل در اومد :

post-6175-0-52459800-1323166591_thumb.jpg

کریتیو HQ-1400 هست.

خیلی کیفیتش خوب بود خیلی هم راحت بود ! نیم دونم چرا شکست ! خیلی هم مراقبت کردم ازش! گارانتیش هم شاب بود ولی چون شکسته فکر نمی کنم گارانتی قبول می کرد پس چسبش زدم که مثل اولش نشد.

خوب یه هد ست در همین حول و حوش قیمت یم خوام که کیفیتش هم از این بهتر نباشه با این برابر باشه! خداییش دامنه ی وسیعی از اصوات رو پخش می کرد.

من 29 هزار تومن از لیون خریدم.

در حد 30 تا 40 تومن چی هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. دوستان امروز هد ستم به این شکل در اومد :

post-6175-0-52459800-1323166591_thumb.jpg

کریتیو HQ-1400 هست.

خیلی کیفیتش خوب بود خیلی هم راحت بود ! نیم دونم چرا شکست ! خیلی هم مراقبت کردم ازش! گارانتیش هم شاب بود ولی چون شکسته فکر نمی کنم گارانتی قبول می کرد پس چسبش زدم که مثل اولش نشد.

خوب یه هد ست در همین حول و حوش قیمت یم خوام که کیفیتش هم از این بهتر نباشه با این برابر باشه! خداییش دامنه ی وسیعی از اصوات رو پخش می کرد.

من 29 هزار تومن از لیون خریدم.

در حد 30 تا 40 تومن چی هست؟

درود

سعید جان کریتیو یکی از بدترین تولید کنندگان هدفون توی بازار هست متاسفانه ولی برترین تولید کننده ی کارت صدا

هدفون خوب توی این رده Philips shp8500 هست با قیمت حدود 42 تومان!

اگه هم دیگه نمیخوای هیچوقت هدفون دیگه ای رو بزاری رو گوشت اونم با بودجه ی کم بهترین Pioneer M390 هست که یکی از بهترین هدفون های جهان هست با قیمت 75

پایونییر رو خودم تضمین میکنم اگه از کیفیتش خوشت نیومد خودم ازت میخرم!

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

آخه حدود 1.5 سال هست در تمام مراحل داره بام راه می آد "! ( فکر کنم بخار نیتروژن مایع کار خودشو کرد ترد شده بود) lol

این مدل هایی که گفتی می تونی یه شرح کوچیکی بدی براش؟ چه مزیت هایی داره؟

الان داشتم به اینا فکر می کردم:

http://lioncomputer....tegories&id=583

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر نکن جیبت خالی میشه :D

توضیحش هم چشم

Philips Shp8500

shp8500_27_tlv_.jpg

یکی از بهترین های بازار هست در محدوده قیمت 50 تومان که پشتیبان تربل هست تا بیس یعنی فرکانس ساپورتش از 15 به بالاست که میشه صدای تربل و زیر 15 یعنی بیس ساپورت

بماند که خودم همین رو دارم ^_^ این هدفون رده ی ارزان قیمت و با کیفیت برای گیم هست و موزیک بشرطی که طرفدار کوب بیس نباشی یعنی نلرزه مگرنه بیس بسیار با کیفیتی میده توی گیم هم شاهکاری به تمام معنا هست!

Pioneer M390

1312212927_234738702_5-Audifonos-Pioneer-Se-m390-Dj-Ipod-Iphone-Mp3-Pc-Laptop-Crz-Distrito-Federal.jpg

این هم مدل بی همتای پایونییر که توی هات یک نفر خرید و تست کرد و همه خریدند و هیچکس پشیمان نبود!

واقعا بی نظیر هست این هدفون تمامی فرکانس ها رو ساپورت میکنه و بیس ساپورت شدید هست بنظر من برای بازی از همون کریتیو استفاده کن و برای غیره از این چون فوقوالعادست

کیفیتی بی نظیر بیسی لرزان و ... (بازم بگم :p )

سوالی هست در خدمتم! ;)

لینک به دیدگاه

عالی عالی. پس با این اوصاف برم یه ایپسکر لاجیتک بخرم X540 !!!!!!!!!

80 بدم پای این , پا رو می دم واسه 80 !!

دیگر اجباری شد. این فبلیپسه دقیقا چقدر قیمت داره؟ گارانتی کدوم شرکت هست؟ بدون گارانتیش هم هست؟

اینو ببین :

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=3575

ارزون ترینش هست! ریسک کنم اینو بگیرم یا فیلیپسه؟

یا بیخیال بشم X540 بگیرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا حالا به سایت Cnet سر زدی؟

از شیر مرغ تا جون آدمی زاد Review داره اینا هم مقایسه کرده HD201 یکی از بدترین هدفون ها هست خیالت راحت پشیمون نمیشی همشون هم گارانتی دارند یادم نیست متاسفانه گارانتیش چیه برگش رو گم کردم خودم بدجور دنبال پایونیر هستم :lol:

لینک به دیدگاه

درود

یه سیستم میخوایم ببندیم واسه دوستم با بودجه 900 هزار با مانیتور حداکثر

قطعات :

- مانیتور 20 اینچ باشه .. زیر 20 اینچ نیاد..ال سی دی ... ال ای دی دیگه با خودتون ببنیم چی توش در میاد ( مانیتور رو از تهران میخره )

-هارد یک ترا بایت باشه حتما Internal

-کیس حتما گرین پیشنهاد بدین

- پاور گرین باشه بهتره

- سیستم بر پایه AMD باشه ... البته Intel هم بگین ببنیم می صرفه براش intel ببندم چیز خوب یا نه

- اهل بازی نیست اما بازی میکنه گهگاه یه چیزی نباشه که فریم خیلی خیلی کم بده و گرافیگ داغون باشه . بین 110 تا 180 فکر کنم مناسب باشه

- رم ، کیبورد ، موس، کولر سی پی یو ، رایتر هم میخواد

البته اینا رو از یک مغازه بگیره کمتر در میاد صد در صد

لینک به دیدگاه

درود

یه سیستم میخوایم ببندیم واسه دوستم با بودجه 900 هزار با مانیتور حداکثر

قطعات :

- مانیتور 20 اینچ باشه .. زیر 20 اینچ نیاد..ال سی دی ... ال ای دی دیگه با خودتون ببنیم چی توش در میاد ( مانیتور رو از تهران میخره )

-هارد یک ترا بایت باشه حتما Internal

-کیس حتما گرین پیشنهاد بدین

- پاور گرین باشه بهتره

- سیستم بر پایه AMD باشه ... البته Intel هم بگین ببنیم می صرفه براش intel ببندم چیز خوب یا نه

- اهل بازی نیست اما بازی میکنه گهگاه یه چیزی نباشه که فریم خیلی خیلی کم بده و گرافیگ داغون باشه . بین 110 تا 180 فکر کنم مناسب باشه

- رم ، کیبورد ، موس، کولر سی پی یو ، رایتر هم میخواد

البته اینا رو از یک مغازه بگیره کمتر در میاد صد در صد

این سیستم بر پایه اینتل :

پردازنده : intel core i3 2100 قیمت 154000

مادربورد :ASUS P8H61-M LE/USB3 قیمت 119000

گرافیک : SAPPHIRE HD5670 1GB DDR5 قیمت 124000

رم : DDR3 1333 2*2 GB قیمت 38000

هارد : Seageit 1 TB قیمت 165000

درایو نوری :DVD RW Samsung قیمت 26000

پاور : Green 430A-EU قیمت 56000

کیس : Green SOLARIS قیمت 40000

مانیتور :LG LCD 20" W2061TQ قیمت 180000

ماوس و کیبورد و اسپیکر : حدود 50000

جمع کل : 952000 تومان .

هارد رو 500 برداره حدود 40 تومان کم میشه . کولر CPU نیاز نداره . مال خود 2100 مناسبه . سیستم AMD با این قیمت ضعیفتر در میاد و به صرفه نیست .

لینک به دیدگاه

قیمت های زیر به روز هست در شیراز :

خودم اینا رو پیشنهاد میدم نظرتون چیه ؟

Main :Asus ASUS P8H61-M LE= 102.000

CPU: i3 2100 = 150.000

RAM : هر برند فرق نمیکنه یه رم 4 گیگ تک ماژول DDR3 پنجاه هزار تومن حداکثر

H.D.D- 1ta Cavier Green = 150.000

Writer: pioner = 28.000

VGA = 6570 sapphire 1GB DDR3 = 94.000

Power : 480A- EU Green = 68.000

Case magnom II = 54.000

keybord = 17.000

mouse = 7.000

Monitor = دویست هزار تومن گذاشتم کنار واسه مانیتور هر مدل سامسونگ میخواد بگیره

938.000 جمع کل

تخفیف رو حساب نکردم داخلش .. وگرنه پایین تر میاد :D هارد هم ارزون میشه هر هفته

- هارد فقط یک ترا میخواد مدل گرین وسترن با مدل سیگیت نمیدونم کدومش بگیریم بهتر باشه

- پاور رو بردم بالاتر امکان داره 430 جواب نده

- گرافیک اگر قابل تغییر هست یه مدل بین 90 تا 120 تومن جوابگو باید باشه برای کارش . 5670 تو بازار شیراز دیگه نیست . خودم 5670 دارم عالیه

- مانیتور فقط سامسونگ میخواد .. اگه ژیان شد ماشین ال جی هم میشه مانیتور .. خودمم ال جی نمیپسندم . بحثش تمام است.

لینک به دیدگاه

قیمت های زیر به روز هست در شیراز :

خودم اینا رو پیشنهاد میدم نظرتون چیه ؟

Main :Asus ASUS P8H61-M LE= 102.000

CPU: i3 2100 = 150.000

RAM : هر برند فرق نمیکنه یه رم 4 گیگ تک ماژول DDR3 پنجاه هزار تومن حداکثر

H.D.D- 1ta Cavier Green = 150.000

Writer: pioner = 28.000

VGA = 6570 sapphire 1GB DDR3 = 94.000

Power : 480A- EU Green = 68.000

Case magnom II = 54.000

keybord = 17.000

mouse = 7.000

Monitor = دویست هزار تومن گذاشتم کنار واسه مانیتور هر مدل سامسونگ میخواد بگیره

938.000 جمع کل

تخفیف رو حساب نکردم داخلش .. وگرنه پایین تر میاد :D هارد هم ارزون میشه هر هفته

- هارد فقط یک ترا میخواد مدل گرین وسترن با مدل سیگیت نمیدونم کدومش بگیریم بهتر باشه

- پاور رو بردم بالاتر امکان داره 430 جواب نده

- گرافیک اگر قابل تغییر هست یه مدل بین 90 تا 120 تومن جوابگو باید باشه برای کارش . 5670 تو بازار شیراز دیگه نیست . خودم 5670 دارم عالیه

- مانیتور فقط سامسونگ میخواد .. اگه ژیان شد ماشین ال جی هم میشه مانیتور .. خودمم ال جی نمیپسندم . بحثش تمام است.

چند تا تغییر رو پیشنهاد میدم .

مادربورد رو مدل USB3 بردار . البته اگر میتونی براش هزینه کنی .

رم رو 2 تا ماژول 2 گیگ بردار تا تو حالت دو کاناله کار کنه و سرعت بالاتری داشته باشه .

پاور 430 برات کافیه . با این پردازنده تا کارت 5750 رو هم میکشه .

مانیتور اگر سامسونگ میخوای مدل P20500 خیلی خوبه . حدود 200 در میاد .

اما کارت گرافیک . کارت 6570 خیلی ضعیفه . یه چیزی تو مایه های 5570 هست . شاید هم کمی ضعیفتر . حداقل 6670 بردار . اگر Geforce 440 GDDR5 هم برداری تو همین مایه ها میشه . هم قدرت و هم قیمت . قیمتش در حدود 110-120 تومانه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه ... سی پی یو ها اینتل سندی این سری i3 2100 کم صدا هستن..بی صدا هستن .. چچطورین؟

از کم مصرف بودن و خنکی میدونم از X4 955 = 160.000 که خودم دارم بهتر باشه

واس خاطر اینم اینتل انتخاب کردم به امید سایلنت بودن و کولر اضافه نکردن که خرج پای طرف نیفته

چون خودم AMD بستم میدونم صدا سشوار میده تو بازی و پردازش سنگین و اسکن کاسپرسکی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کسی می تونه منو تو خرید لپ تاپ تو مایه های مدل پایین با قیمت بین 700 تا 720 کمک کنه و بگه کجا می تونم تهیه کنم؟

ACER 5742/CPU i3 2.4/

RAM 4GB/HDD 500GB

/DVD RW /VGA 520

/15.6"/

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه ... سی پی یو ها اینتل سندی این سری i3 2100 کم صدا هستن..بی صدا هستن .. چچطورین؟

از کم مصرف بودن و خنکی میدونم از X4 955 = 160.000 که خودم دارم بهتر باشه

واس خاطر اینم اینتل انتخاب کردم به امید سایلنت بودن و کولر اضافه نکردن که خرج پای طرف نیفته

چون خودم AMD بستم میدونم صدا سشوار میده تو بازی و پردازش سنگین و اسکن کاسپرسکی

نمیشه گقت بی صدا . ولی چون حرارت کمتری تولید میکنن ، دور فن اونها پایینتره و صدای کمتری ایجاد میکنه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کسی می تونه منو تو خرید لپ تاپ تو مایه های مدل پایین با قیمت بین 700 تا 720 کمک کنه و بگه کجا می تونم تهیه کنم؟

ACER 5742/CPU i3 2.4/

RAM 4GB/HDD 500GB

/DVD RW /VGA 520

/15.6"/

با این مشخصاتی که گفتی تو این قیمت شک دارم بتونی پیدا کنی . زیر 820-850 با این مشخصات سخت گیر میاد .

لینک به دیدگاه

حامد جان درست می گن تا این قیمت که شما فرمودید اگه پردازنده قابل قبولی دارن از اون طرف از گرافیگ های مجتمع استفاده می کنن.

یه مدال Fujitsu LifeBook AH-531-A هست با مشخصات زیر:

Intel 2310M Core i3 2.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz

حافظه:4 GB DDR3

هارد دیسک:500 GB 5400RPM

کارت گرافیک:Nvidia GeForce GT525M 1024 MB UpTo 4096 MB

صفحه نمایش:15.6" - Bright LED

امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port

سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - DOS

به قیمت 780

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این مدلی که دوستمون as2008 گفتن از پردازنده های نسل قبلی استفاده میکنه و به نظر من همچین خان نیست(سندی بریج نیست)

سه هفته پیش یه مدل لنوو ویستا پخش توضیع کرد تو بازار که من یکی برای دوستم خرید کردم فکر کنم مدلش 570 بود قیمت 780.

پردازندش 2430M بود که HD3000 خودش در حد یه 4670 هست.15.6 بود .مشکی رنگ و خیلی شکیل.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...