رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

حامد جان یه چیزه هست اینه که سرعت فن V8 بین 800 تا 1800 هست ولی فن ماچو 900 تا 1300 ؟خوب اینا چقدر تو کارایی تاثیر داره ؟ اگه 2 تا فن رو ماچو سوار بشه چقدر تو خنکی پردازنده نسبت به V8 برتره ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

من یه سیستم برای مادرم گرفتم چند سال پیش که باهاش فیلم (HD) و اینترنت و آفیس کار میکنن و موزیک البته

مشخصاتش اینه:

intel celeron D 3.0ghz LGA775

Main Foxxcon G31MXP

1GB Ram 800mhz

power 430green

سرعتش یکم کمه و کند عمل میکنه (ویندوز هم 7 32 بیت است) حالا میخوام قطعات زیر رو بگیرم (دست دوم از حامد)

intel c2d e7300 140toman

asus p5ql pro 95toman

2x1GB drr800 قیمتش هنوز نمیدونم

یعنی سی پی یو مین خودم رو میفروشم و اینها رو جایگزین میکنم و رم رو هم اضافه میکنم که میشه 3 گیگ رم

به نظرتون واسه اینجور کارها تغییری تو سرعت سیستم احساس میکنم؟ الان سیستم کنده و یکم اعصاب خورد کن مخصوصا که سیستم اصلی خودم (در امضا موجوده) خیلی خوب و سریعه

ارزش داره اینکار رو بکنم؟

من جواب بدم میشه بازار گرمی :D :p

به نفر دیگه جواب بده :D

لینک به دیدگاه

حامد جان یه چیزه هست اینه که سرعت فن V8 بین 800 تا 1800 هست ولی فن ماچو 900 تا 1300 ؟خوب اینا چقدر تو کارایی تاثیر داره ؟ اگه 2 تا فن رو ماچو سوار بشه چقدر تو خنکی پردازنده نسبت به V8 برتره ؟

ممنون

سایز فن V8 کوچکتره . 120mm در مقابل 140mm ماچو . برای همین سرعتش بیشتره تا جبران انداره رو بکنه . اون ریویو رو دیدی ؟ اون تفاوت ها رو آخرش دیدی ؟ اونها با یک فن ماچو بود . اگر 2 تا بشه حداقل 10-15 درصد بهتر میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من جواب بدم میشه بازار گرمی :D :p

به نفر دیگه جواب بده :D

اون سیستمتون بدرد ویندوز 7 نمیخوره.

سی پی یو E7300 خیلی قویتره. رم هم خیلی مهمه تو ویندوز 7. رم رو سعی کنید حداقل 2 بگیرید. 4 گیگ که کاملا براتون مناسبه.

در ضمن این سی پی یو در گیم هم کارایی مناسبی داره.

اون قطعات قدیمی رو هم اگه میفروشید به من پ.خ کنید.

لینک به دیدگاه

ایول :)

از لحاظ پاور مشکلی پیش نمیاد؟

(بقیه قطعات: گرافیک 8400 و 1 دونه هارد ساتا و 1 دی وی دی رایتر دارم)

(اگه خواستم بفروشم اولویت با آقا مجید عزیزه البته آگه حامد هم یه کوچولو راه بیاد که هم حامد قطعات رو بفروشه، هم من سیستم رو ارتقا بدم و هم مجید به قطعات من یرسه ;) )

حامد جان ما شما رو چشم بسته قبول داریم داداش... نظرت رو بگو :)

لینک به دیدگاه

سایز فن V8 کوچکتره . 120mm در مقابل 140mm ماچو . برای همین سرعتش بیشتره تا جبران انداره رو بکنه . اون ریویو رو دیدی ؟ اون تفاوت ها رو آخرش دیدی ؟ اونها با یک فن ماچو بود . اگر 2 تا بشه حداقل 10-15 درصد بهتر میشه .

ممنون داداش حامد .پس همو ماچو رو میگیرم .یا حق

لینک به دیدگاه

ایول :)

از لحاظ پاور مشکلی پیش نمیاد؟

(بقیه قطعات: گرافیک 8400 و 1 دونه هارد ساتا و 1 دی وی دی رایتر دارم)

(اگه خواستم بفروشم اولویت با آقا مجید عزیزه البته آگه حامد هم یه کوچولو راه بیاد که هم حامد قطعات رو بفروشه، هم من سیستم رو ارتقا بدم و هم مجید به قطعات من یرسه ;) )

حامد جان ما شما رو چشم بسته قبول داریم داداش... نظرت رو بگو :)

اگر کارت گرافیک رو در همین حد نگه داری نیازی نیست پاور رو عوض کنی . من با پاور 535 وات استفاده میکردم ، ولی کارت گرافیکم 450 بود .

شما ببین چیزهای دیگه رو نیاز نداری ;) ماوس ، مودم ، کیس ، کلا بگو چی ها رو میخوای . اگر بتونم تخفیف میدم . ولی قول نمیدم . چون قیمتهایی که گذاشتم مناسب هستن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من یه سیستم برای مادرم گرفتم چند سال پیش که باهاش فیلم (HD) و اینترنت و آفیس کار میکنن و موزیک البته

مشخصاتش اینه:

intel celeron D 3.0ghz LGA775

Main Foxxcon G31MXP

1GB Ram 800mhz

power 430green

سرعتش یکم کمه و کند عمل میکنه (ویندوز هم 7 32 بیت است) حالا میخوام قطعات زیر رو بگیرم (دست دوم از حامد)

intel c2d e7300 140toman

asus p5ql pro 95toman

2x1GB drr800 قیمتش هنوز نمیدونم

یعنی سی پی یو مین خودم رو میفروشم و اینها رو جایگزین میکنم و رم رو هم اضافه میکنم که میشه 3 گیگ رم

به نظرتون واسه اینجور کارها تغییری تو سرعت سیستم احساس میکنم؟ الان سیستم کنده و یکم اعصاب خورد کن مخصوصا که سیستم اصلی خودم (در امضا موجوده) خیلی خوب و سریعه

ارزش داره اینکار رو بکنم؟

درود

همونطور که مجید گفت اون سیستم خودتون برای وین 7 کم هست.از طرفی آنبرده با 1 گیگ رم که 256 شیر میشه برای گرافیک حدود 500 مگ هم با برنامه ها و خود ویندوز اشغال میشه بخاطر همین سیستم مدام هنگ میکرده.برای کارهای سبک و تماشای فیلم اچ دی یک کارت گرافیک ساده و ارزون مثل 5450 یا مشابه تهیه کنید.درضمن کارایی اون سلرون هم خیلی وحشتناکه و اصلا جوابگوی کار شما نبوده.فقط بدرد سیستم تایپ و اینترنت اینطور کارها میخوره.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اورکلاک به بالا بردن فرکانس کار پردازنده ، رم و کارت گرافیک گفته میشه که با افزایش اون ، مصرف برق و حرارت ایجاد شده بیشتر میشه و طول عمر قطعات رو کاهش میده . معمولا برای تست و رکورد زدن استفاده میشه یا تو سیستمهایی که کارایی مناسبی ندارن و با اینکار میخوان کارایی رو بدون هزینه بیشتر افزایش بدن . در کل برای مصارف عادی ، بازی و کارهای خونگی اصلا توصیه نمیکنم . مخصوصا اگر تا الان انجام ندادی .

من خودم هم پردازنده 2400 دارم . برای من کافیه و اهل اورکلاک هم نیستم . به نظر من اگر اورکلاک رو بذاری کنار انتخاب خوبیه . نگفتی چقدر میخوای هزینه کنی . مقدار بودجه ای رو که داری بگو تا برات سیستم متناسب با اون رو پیشنهاد بدم .

راستش تا 1600 میتونم هزینه کنم.

حالا تا 100 تومان هم بیشتر شد اشکال نداره

پس شما توصیه میکنید اورکلاک نکنم.

دوس دارم سیستمی که میبندم در آینده قابلیت ارتقا داشته باشه

مثلا مین برد طوری باشه که بعدا اگه خواستم گرافیک رو ارتقا بدم جواب بده.رم 8 که فکر میکنم حالا حالاها جواب بده.حتی اگه بخام رم 4 بگیرم بعدا میتونم یه رم 4 دیگه در کنارش بگیرم.میمونه گرافیک و cpu

خودم دوس دارم مین برد سری z باشه که بعدا اگه خواستم sli با کراس کنم بتونم.

حالا شما هم نظرتون رو بگید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

MSI Z68A-GD55 = 280 حدودا

Intel Ci5 2400 = 319

Gskill Ripjaws 4GB DDR3 1600 = 118

Seagate Barracuda 1TB SATA3 = 148

Gainward GTX560ti = 400 حدودا

Green GP600A-EU = 108

Green Magnum 2 = 63

LG 2260V LED = 276

جمع : 1712

سیستمی که خودت گفته بودی خوب بود . با قیمتی که میخواستی میخورد . البته به جز 2-3 مورد . اونهارو تغییر دادم . فکر میکنم این قطعات مناسبتر باشن . البته قیمت دقیقتره اینها رو میتونی از فروشگاه بپرسی . چون ممکنه هر روز تغییر کنه . ولی تقریبا همین قیمت درسته .

لینک به دیدگاه

Intel Ci5 2400 = 319

Green GP600A-EU = 108

Green Magnum 2 = 63

LG 2260V LED = 276

سیستمی که خودت گفته بودی خوب بود . با قیمتی که میخواستی میخورد . البته به جز 2-3 مورد . اونهارو تغییر دادم . فکر میکنم این قطعات مناسبتر باشن . البته قیمت دقیقتره اینها رو میتونی از فروشگاه بپرسی . چون ممکنه هر روز تغییر کنه . ولی تقریبا همین قیمت درسته .

خیلی ممنون

سیستم خوبه و تقریبا این قطعات رو خواهم بست

فقط 2 سوال.

1-به نظر شما اگه گرافیک یه 6870 بگیرم بعدا اگه بخام کراس فایر کنم بهتر نیست؟چون مین کراس بهتر از sli جواب میده

2-این cpu برا کراس فایر یا sli جواب میده؟

ویرایش شده توسط saeed ss
لینک به دیدگاه

1 - کراس فایر و SLI هر دو توسط این بورد ساپورت میشن . مشکلی نیست . ولی در کل زیاد جالب نیست روی این مین بورد . چون یک 16 و یک 8 داره و صد در صد در حالت کراس کمتر میشه سرعت هر کدوم از اسلات ها . زیاد تو فکر کراس نباش . اولا برای کراس پاور رو هم باید عوض کنی . دوما کراس تو اکثر بازیها تفاوت زیادی بهت نمیده . اصلا محسوس نیست . خیلی از بازیها هم سازگار نیستن و همیشه باید منتظر درایور مخصوصش بمونی . برای SLI هم همین مسئله هست . ولی در کل من 6870 رو به 560ti ترجیح میدم . قبلا هم پیشنهاد کرده بودم بهت . ارزونتر هم میشه سیستم .

2 - CPU اصلا به کراس یا SLI ربطی نداره .

لینک به دیدگاه

1 - کراس فایر و SLI هر دو توسط این بورد ساپورت میشن . مشکلی نیست . ولی در کل زیاد جالب نیست روی این مین بورد . چون یک 16 و یک 8 داره و صد در صد در حالت کراس کمتر میشه سرعت هر کدوم از اسلات ها . زیاد تو فکر کراس نباش . اولا برای کراس پاور رو هم باید عوض کنی . دوما کراس تو اکثر بازیها تفاوت زیادی بهت نمیده . اصلا محسوس نیست . خیلی از بازیها هم سازگار نیستن و همیشه باید منتظر درایور مخصوصش بمونی . برای SLI هم همین مسئله هست . ولی در کل من 6870 رو به 560ti ترجیح میدم . قبلا هم پیشنهاد کرده بودم بهت . ارزونتر هم میشه سیستم .

2 - CPU اصلا به کراس یا SLI ربطی نداره .

1-خب اگه بخام 6870 بگیرم حدود 50 60 فکر میکنم کمتر پام درمیاد.میشه این 50 60 رو بزارم رو مینبرد و مینبرد بهتری بگیرم.اینطور نیست؟

asrock z68 extereme 3 gen3-2 چطور؟ اونوم یه 16 و 8 داره یا دو تا 16؟ برای کراس میگم؟

لینک به دیدگاه

1 - میتونی مین بهتری بگیری . ولی با 50-60 تومان خیلی تفاوت نداره و نیازی نیست .

2 - این برد ازراک تقریبا شبیه همون MSI هست . فقط فرقش اینه که از نسل سوم PCI-E 16X پشتیبانی میکنه . به طور پیش فرض از پردازنده های Ivy هم پشتیبانی میکنه و نیازی به آپدیت بایوس نداره برای این کار . این هم در حالت تکی 16 و 8 و در حالت کراس 8-8 کار میکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوستان این سیستم من هستش / می خوام نظرتون رو بهم بگین که شهریور ماه اینا این سیستم رو ارتقاء بدم ( انشاالله سر کارم بمونم و پول دستم باشه ) خوبه یا نه بازم همین سیستم بمونه

- حالا چرا از الان برا شهریور نقشه میکشم ؟ ! تا اگه جواب + بود برم دنبال قطعه های جدید بررسی کنم و پول جمع کنم

علت ارتقاء : دیدن گرافیک ها - مادربرد ها - رم ها و پردازنده های جدید هستش ( یعنی کرم دارم :wub: والا )- علت خاصی ندارم/ میدونم اون موقع از اینایی که هست بازار جدیدترشم میاد .لی این کرم من نزدیک به 2 سال یه بار بیدار میشه شروع به ورجه وورجه کردن میکنه

Cpu : Intel Core I7 980X

M.B : GA-X58A-UD7

VGA : GainWard GTX 580

Ram : KingSton 6x2GB 1066 DDR3

Power : GP1235

Case : Green Challenger

H.D.D : 1TB Maxtor

مرسی

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

عطا جان بهترین دلیل رو با عزض معذرت البته خودت برای عوض کردن اینها گفتی :D ;)

به نظر من الان اصلا فکرش رو نکن . بذار اون موقع ببین ، اولا همون آقا کرمه هنوز هست یا نه ، دوما چی اومده جدید ، سوما پول مول چقدر تو دستت هست :D ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جان . این سیستم گازوئیلی چیه داری؟ :D

بده من ازت 200 توممممممممممن میخرم. :lol:

جاش برات فانتوم لیست میکنم. :p

برای رفع اون مشکلت هم مبارزه بیولوژیک رو پیشنهاد میکنم، :D ارزون و بدون آلودگی محیط زیست. ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا این GTX690 رو 2 تومن زدن/ بیتا رایانه

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

سلام .

یه سیستم برای یکی از دوستان می خواستم .

سیستم بسیار بالایی می خواد برای کارهای 3D و Autocad و ... می خواد . تا سقف 3000000 می خواد هزینه کنه .

فقط مادربورد از سری های جدید Asus می خوام و با یه کارت گرافیک بالا از برند GTX باشه .

ممنون

ویرایش شده توسط Mostafuzz
لینک به دیدگاه

Intel® Core™ i7-3770K Ivy Bridge = 740

ASUS P8Z77-V PRO = 519

GSkill RipjawsZ 1600 4x4GB CL9 = 240

OCZ Agility 3 60GB SATA III = 220

CASE GREEN X7 = 179

POWER GREEN GP1035B = 273

PLEXTOR 24X SATA DVD-RW = 56

CPU COOLER THERMALRIGHT HR-02 Macho = 80

جمع بدون کارت گرافیک : 2455 تومان

545 تومان میمونه برای کارت گرافیک . اگر با همین پول بخوای کارت بگیری ، چیز جالبی از انویدیا و سری GTX گیر نمیاد . ولی اگر بتون 400 تومان بیشتر هزینه کنی و یک کارت ASUS GTX 570 DCII 1280MB GDDR5 با قیمت 950 تومان تهیه کنی ، خیلی سیستم خوب میشه . ولی در صورتی که نمیتونی 400 تومان رو اضافه کنی کارت ASUS GTX 560 Ti DCII 1GB GDDR5 با قیمت 480 تومان هست . اگر این کارت رو بگیری ، پاور رو هم میتونی ضعیفتر برداری . پاور 785 وات گرین رو میتونی با قیمت 186 تومان بگیری که 87 تومان ارزونتر میشه .

لینک به دیدگاه

مادربورد رو نمیشه از چیپ ست های X79 انتخاب کرد ؟

مادربورد

ASUS P8Z77-V PRO آیا با CPU های

Ivy Bridge به خوبی جواب میده ( سازگاره )

رم از مدل Corsair 12 G باشه بهتر نیست ؟

هارد 2 T می خوام باشه . اگه

OCZ Agility 3 60GB SATA III نگیرم اشکالی داره ؟

بقیه موارد خوبه فقط گرافیک رو خودم دوست داشتم

ASUS GTX 570 DCII 1280MB GDDR5 بگیرم به نظر شما خوبه ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

اگر مادربورد رو از سری X79 بگیری ، باید پردازنده ها رو از سوکت 2011 بگیری که خیلی گرون در میاد و ارزش اون تفاوت قیمت رو برای کار شما نداره .

این مادربورد کاملا با پردازنده های Ivy سازگاره و چیپش برای این پردازنده ها طراحی شده .

رم رو باید 2 کاناله بذاری . این سری چیپست ها 3 کاناله پشتیبانی نمیکنن . 3 کاناله برای سوکت 1366 بود که از رده خارج شده . شما اگر 2 تا 8 گیگی گیر بیاری خیلی بهتره . ولی چون یلی سخت گیر میاد ، من 4 تا 4 گییگ پیشنهاد دارم .

هارد رو میتونی 2 ترا برداری . ولی SSD رو به نظر من حتما بگیر . خیلی تو سرعت سیستمت تاثیر داره .

گرافیک رو که گفتم این مدل رو بگیری خوبه . ولی باید بیشتر هزینه کنی .

لینک به دیدگاه

یعنی به صورت کارخونه ای اور شده و قویتر از مدل معمولیه .

لینک به دیدگاه

Intel Ci5 2400 = 319

Green GP600A-EU = 108

Green Magnum 2 = 63

LG 2260V LED = 276

آقا حامد این سیستم رو تقریبا میشه گفت سفارش دادم.یعنی فردا توسط یکی از دوستان در تهران خریداری میشه و تا آخر هفته به دستم میرسه.پولش رو هم براش فرستادمbatting%20eyelashes.gif

فقط مشکلم گرافیک و مین بورده که متاسفانه فروشگاه لیون نداره و مجبورم از جایی دیگه تهیه کنم

برا گرافیک یه فروشگاه هست تو خود مجتمع ولی عصر که گرافیک 560ti سوپر کلاک داره که قراره از اون بگیرم

فقط این مین بورد رو هیچکی نداره.

امروز تو شهر خودمون رفتم نمایندگی msi که زنگ زد تهران.تهران بهش گفت که این مین برد اصلا وارد ایران نشده.نمیدونم راست میگفت یا نه اما گفت مدل msi z68 g45 رو داره به قیمت 235.

حالا بین مین برد asrock z68 extereme 3 gen 3 و msi z68 g45 کدوم رو بگیرم؟

ضمن اینکه فروشگاه لیون هیچکدوم از این مادربرد ها رو نداره و بازم مجبورم از جایی دیگه خرید کنم

حالا نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...