رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان این مدل ازراک خوب هست

Extreme3 Gen3

شا چه مدلی رو از این بهتر میدونید تا قیمت 300 تومن

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

مادربورد خوبیه . ولی خیلی کم شده تو بازار . مادربورد MSI Z77A-G43 1155 هست که جدید تره و در همون حدود امکاناته . قیمتش هم 330 تومانه .

لینک به دیدگاه

این رم هایی که میگن 1600 هستن با 1333 چه فرقی دارن؟

من الان دو رم corsair 4g 1600 گرفتم ولی تو setup مین برد که میرم مینویسه 1333

الان مشخصات این رم رو که نگاه میکنم اینطور زده

Speed Rating PC3-12800 (1600MHz)

SPD Speed 1333Mhz

Tested Speed 1600Mhz

لینک به دیدگاه

اگر پردازنده شما اینتله و مادربورد شما هم از رم با فرکانس 1600 پشتیبانی میکنه ، با فعال کردن XMP تو بایوس میتونید از فرکانس 1600 استفاده کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت اساتید گرامی

میخوام برای یکی از اشناهام یه سیستم مشتی واسه گیم ببندم فقط کیس اساتید پیشنهادات و انتقاداتشونو بگن

گرافیک در حد 600 تا 650 چی گیر میاد تو بازار

مین ام اس ای باشه خوبه

رم هم فک نکنم مارک ها زیاد با هم تفاوت کنن

یه پاور خوب هم معرفی کنید باتشکر

این سیستم بر پایه اینتل باشه

بودجش حدود 2 میلیون هست

لینک به دیدگاه

اگر پردازنده شما اینتله و مادربورد شما هم از رم با فرکانس 1600 پشتیبانی میکنه ، با فعال کردن XMP تو بایوس میتونید از فرکانس 1600 استفاده کنید .

پردازنده اینتله

مادربرد هم ازراک extereme3 gen3 هست و تو مشخصاتش نوشته که پشتیبانی میکنه

فرق 1333 با 1600 چیه؟

یعنی تفاوتشون در اجرای بهتر بازی هاست یا اجرای برنامه ها یا ....؟

لینک به دیدگاه

تاثیر زیادی نداره . در حد میلی ثانیه . تو تست ها و بنچ مارکها تاثیر داره . تو کارهای عادی نه . من خودم فعال نکردم و 1333 استفاده میکنم . اگر XMP رو فعال کنی پردازنده با حداکثر فرکانس کار میکنه و در مواقعی که نیاز نیست کم نمیشه فرکانس . ولی اگر فعال نباشه XMP فرکانس پردازنده هر موقع نیاز باشه بالا میره ، مثلا پردازنده من در حالت عدی با فرکانس 1.6 کار میکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود حامد جان اما من که فعال کردم و هست با این حال بازم سی پی یو در حالت بیکار1600 کار می کنه؟؟؟

البته در حالت دیفالت هم برای من باس 1600 هست اما با CL و ولتاژبالا!

لینک به دیدگاه

جدی ؟ من این رو تو یک فروم خارجی خونده بودم . ممکنه اشتباه باشه . یا من بد فهمیدم . ولی ولتاژ رو بالا میره . خودم امتحان نکردم . امتحان میکنم ببینم چی میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت اساتید گرامی

میخوام برای یکی از اشناهام یه سیستم مشتی واسه گیم ببندم فقط کیس اساتید پیشنهادات و انتقاداتشونو بگن

گرافیک در حد 600 تا 650 چی گیر میاد تو بازار

مین ام اس ای باشه خوبه

رم هم فک نکنم مارک ها زیاد با هم تفاوت کنن

یه پاور خوب هم معرفی کنید باتشکر

این سیستم بر پایه اینتل باشه

بودجش حدود 2 میلیون هست

:( :( هیچکس جواب نمیده

لینک به دیدگاه

:( :( هیچکس جواب نمیده

هارد و رایتر هم نیازه ؟ مخصوصا هارد ؟ من سیستم با هارد میگم . اگر نیاز نبود ، تغییرش میدیم

.

CPU : Intel® Core™ i5-3570K Ivy Bridge = 469

MB : MSI Z77A-GD55 1155 = 468

RAM : Gskill Ripjaws X 8GB 2x4GB DDR3 1600 = 139

VGA : SAPPHIRE HD 6950 2GB GDDR5 Dirt3 Edition = 525

HDD : Seagate Barracuda 1TB SATA3 = 169

POWER : GREEN GP685B = 165

CASE : GREEN X7 = 178

ODD : Plextor 890 SATA = 56

جمع : 2169 . اگر هارد نخواد دقیقا میشه 2 میلیون . اگر هارد بخواد و کمتر هم بخواد در بیاد ، میشه تغییراتی داد . مثلا رم ها رو میشه 2 تا 4 گیگ اپیسر 1333 برداشت . قیمتش میشه 85 تومان که 54 تومان کم میشه . کیس رو هم میتونه X3 برداره که 100 تومانه و 78 تومان کم میشه . تا اینجا 132 تومان کم میشه و با هارد میشه 2037 .

لینک به دیدگاه

یکی از کاربرهای عزیز درخواست داشتن که براشون یک سیستم پیشنهاد کنم . اینجا براشون میگم تا اگر کس دیگه ای هم تو همین حدود خواست بتونه استفاده کنه . سیستم بدون هارد هست . چون هارد دارن :

CPU : Intel® Core™ i3-2120 = 240

MB : MSI Z68A-G43 1155 = 235

RAM : Apacer 2x2GB DDR3 1333 = 40

VGA : SAPPHIRE HD 6850 1GB GDDR5 = 285

POWER : GREEN GP600A-EU = 108

CASE : GREEN X3 = 100

جمع کل : 1064 .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد و رایتر هم نیازه ؟ مخصوصا هارد ؟ من سیستم با هارد میگم . اگر نیاز نبود ، تغییرش میدیم

.

CPU : Intel® Core™ i5-3570K Ivy Bridge = 469

MB : MSI Z77A-GD55 1155 = 468

RAM : Gskill Ripjaws X 8GB 2x4GB DDR3 1600 = 139

VGA : SAPPHIRE HD 6950 2GB GDDR5 Dirt3 Edition = 525

HDD : Seagate Barracuda 1TB SATA3 = 169

POWER : GREEN GP685B = 165

CASE : GREEN X7 = 178

جمع : 2169 . اگر هارد نخواد دقیقا میشه 2 میلیون . اگر هارد بخواد و کمتر هم بخواد در بیاد ، میشه تغییراتی داد . مثلا رم ها رو میشه 2 تا 4 گیگ اپیسر 1333 برداشت . قیمتش میشه 85 تومان که 54 تومان کم میشه . کیس رو هم میتونه X3 برداره که 100 تومانه و 78 تومان کم میشه . تا اینجا 132 تومان کم میشه و با هارد میشه 2037 .

ممنون

اره هارد لازم نداره گرافیک رو ایا میشه از سری 7000 چیزی خرید

رمها و بقیه قطعات خوبه

لینک به دیدگاه

قیمت سری 7000 چیزی ندارم . ولی فکر میکنم 7870 رو بتونی با حدود 650 تومان گیر بیاری . MSI R7870 Twin Frozr OC 2GB DDR5 حدود 620-630 تومان بود . البته الان گرون شده احتمالا . مدلهای دیگه رو شاید بتونی گیر بیاری .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بچه ها .

این سیستم برای بازی چطوره ؟

یکی از دوستان سوال کردن و من هم جوابی نداشتم که بدم . از نظر من بازی BF3 .batman arkham city هست

GA-EP43-S3L

Core2Duo E8400(3.0/6M/1333

VGA ASUS 9600GT 1G DDR3

RAM 2X1G KINGSTONE

HDD 500 MAXTOR

DVD-RW SUZUKI

CASE VANIA

POWER GREEN430EU

با تشکر از دوستان.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بچه ها .

این سیستم برای بازی چطوره ؟

یکی از دوستان سوال کردن و من هم جوابی نداشتم که بدم . از نظر من بازی BF3 .batman arkham city هست

GA-EP43-S3L

Core2Duo E8400(3.0/6M/1333

VGA ASUS 9600GT 1G DDR3

RAM 2X1G KINGSTONE

HDD 500 MAXTOR

DVD-RW SUZUKI

CASE VANIA

POWER GREEN430EU

با تشکر از دوستان.

سلام میکائیل خان

شما که خودت استادی عزیز!

این سیستم خریداری شده یا در پی خرید هست؟

برای بازی معمولی مناسبه و این بازی هارو هم باید روی رزولیشن های خیلی پایین بازی کرد که لذت بخش نیست!

اگر سیستم خریداری نشده که بودجه رو ذکر کنید حامد خان سر برسند!

ولی اگر خریداری شده که تقریبا میشه گفت مناسبه ولی میشد انتخاب های بهتری داشت مثل رم و پاور و گرافیک و رایتر!

لینک به دیدگاه

فکر کنم سیستمیه که گذاشتی برای فروش . همونطور که دانیال گفت میشه باهاش بازی کرد . ولی نباید انتظار بازی با بالاترین کیفیت و جزئیات رو داشت . بازی ها رو اجرا میکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دنی جان این همون سیستم که برای فروش گذاشتم و یکی از دوستان تازه وارد پیام دادن که این سیستم برای بازی چطوره ومن هم در جواب گفتم "BF3 , BatmanArkham رو خوب جواب نمیده .اما اکثر بازیها رو حد متوسط جواب میده ."

حالا نمیدونم با این سیستم میشه بازی های نه آنچنان خفن اجرا کرد یا نه ؟

الان از همین سیستم برای نت استفاده میکنم خیلی هم بیصداست ! ولی باهاش بازی تست نکردم .

لینک به دیدگاه

دنی جان این همون سیستم که برای فروش گذاشتم و یکی از دوستان تازه وارد پیام دادن که این سیستم برای بازی چطوره ومن هم در جواب گفتم "BF3 , BatmanArkham رو خوب جواب نمیده .اما اکثر بازیها رو حد متوسط جواب میده ."

حالا نمیدونم با این سیستم میشه بازی های نه آنچنان خفن اجرا کرد یا نه ؟

الان از همین سیستم برای نت استفاده میکنم خیلی هم بیصداست ! ولی باهاش بازی تست نکردم .

همین طوره که خودت گفتی . البته اگر گرافیکش بهتر بود اون بازیها رو هم راحت جواب میداد . الان هم جواب میده . منتها با کیفیت پایین .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آها من تاپیک شما رو ندیدم شرمنده!

یه 9600 مال یکی از دوستان بود هیتسینک و فن خوبی داشت تا حدود کمی شد با افتربرنر روش مانور داد!

تا حدود 4-5 فریم بهتر شد دما کمی بالاتر رفت ولی خوشبختانه اتاق خنک که نه یخ بندونی داشت :D باعث شد دما خیلی تغییری تو حال ما نده!

خودتون یه تستی بکنید ببینید چی میشه!

این لینک هم یه سری بزنید تست های خوبی توش هست که همونطور میبینید تو رزولیشن 1280*1024 بازی های معمول خوب ظاهر شده!

http://www.tomshardware.com/reviews/GeForce-9600-overclock,2028-11.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان من یک راهنمایی میخواستم بدجور...

داشتم یک سیستم جدید می بستم فقط واسه game که میخواستم واسش یک i5 3570 ببندم و یک کارت AMD احتمالا سری 7950 که بیام و کل کار phyzx رو روی cpu بندازم که حالم به شدت گرفته شد با دیدن یه بنچمارک از 3DMark 11 در قسمت phyzx score ... :(

خوب I7 نمره خیلی بالاتری گرفته بود که باعث شد دودل بشم که آیا IB بگیرم با pcie3 و IGP Hd 4000 یا برم یه 2600k بگیرم بدون ساپورت pcie3 ؟

راستشو بخواین الان که بنچمارکهارو نگاه میکردم توی pcie2 و pcie3 تقریبا هیچ فرقی نبود ولی من دیگه نمیخوام سیستم UP کنم-البته هر سری پشت دستمو داغ میکنم و هیچ اتفاقی نمیوفته :p

میخواستم بدونم نظر دوستان چیه؟

3570 یا 2600k؟

آره 3770 هم هست ولی قیمتشو نگاه کنید!!! :(

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

یکی از دوستان یک hdd میخود بخره

از جای اقساطی میخواد بگیره که فعلا یک مدل samsungداره گفته مدلش HD105SI هست و 1TB

تو سایت ها زده 5400RPM اما این طرف مبگه روش زده 7200RPM و میگه 7200 هست و رو گارانتیش هم زده 7200

میخواستم بدونم کدومشه ؟

اخه هارد پلمپ هست و نمیشه روی خودش و برچسبش رو دید و بعد از باز شدن هم ظاهرا پس نمیگیره

راستی این مدل Seagate 7200.12 1 TB تو بازار و چند قیمت هست ( البته SATA 3.GB) ؟

لینک به دیدگاه

مدل SI دارای سرعت 5400 هست و مدل SJ دارای سرعت 7200 . SJ خیلی سخت گیر میاد و احتمالا نیست تو بازار . نمیدونم روی کارت گارانتی چرا اینطوری زده . البته اگر گارانتیش درست باشه . گارانتی اصلی سامسونگ ، سام سرویس هست .

هارد Seagate Barracuda 1TB SATA3 7200 RPM 64 MB امروز 185 تومان بود .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

مدل SI دارای سرعت 5400 هست و مدل SJ دارای سرعت 7200 . SJ خیلی سخت گیر میاد و احتمالا نیست تو بازار . نمیدونم روی کارت گارانتی چرا اینطوری زده . البته اگر گارانتیش درست باشه . گارانتی اصلی سامسونگ ، سام سرویس هست .

هارد Seagate Barracuda 1TB SATA3 7200 RPM 64 MB امروز 185 تومان بود .

مرسی

این مدل seagate مدل sata 2 اش هم تو بازار هست الان ؟

بین samsung و seagate مطمنا seagate پیشنهاد میشه درسته ؟

لینک به دیدگاه

مرسی

این مدل seagate مدل sata 2 اش هم تو بازار هست الان ؟

بین samsung و seagate مطمنا seagate پیشنهاد میشه درسته ؟

sata2 بعید میدونم گیر بیاد . اگر هم باشه اختلاف قیمت خیلی کمی داره .

من شخصا سامسونگ رو ترجیح میدم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...