رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

رم فرکانس بالاتر خیلی تثیر نداره . حجم بیشتر بگیری خیلی بهتره .

در مورد SLI دوستانی که تجربه دارن کمک میکنن . فقط بگید در چه موردی راهنمایی میخوای . کمی واضح تر توضیح بدید .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

الان کارتم EVGA-560ti  هست خواستم ببینم اگه یه کارت دیگه مثل همین بگیرم و SLI کنم بهتره یا اینکه یه کارت دیگه بگیرم

چون اسلات مادربورد PCI E2 هست فکر نمیکنم کارت های جدید به مادربوردم بخوره چون همه کارتهای جدید روی PCI E3 جواب میدن؟

ممنون میشم که راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

SLI دردسرهای خودش رو داره . تو همه بازیها جواب نمیده . مصرف سیستم رو بالا میبره . حرارت رو بالا میبره . برای هر بازی که SLI بخوای استفاده کنی باید درایورش رو از سایت انویدیا بگیری و نصب کنی . کلا خیلی دردسر داره .

تمام کارتهای pci-e 3 روی ورژن های قدیمیتر هم کار میکنن . برای نصب روی مادربورد pci-e 2 مشکلی ندارن . فقط نمیتونی از تمام پهنای باندشون استفاده کنی.  اون هم خیلی تفاوت نداره . ولی در کل فکر نمیکنم خیلی نیاز به تعویض کارت داشته باشی . کارت خوبی داری و فعلا راحت بازیها رو اجرا میکنه . شاید چند تا بازی رو نتونی با جزئیات کامل اجرا کنی . ولی به نظر من نمیارزه که الان تعویضش کنی . ضرر زیاده توش .

لینک به دیدگاه

سلام من سیستمم این هستش

Main Giga 945PL~S3
Cpu intel Core2duo 6700 2.66 GHz 4M Cache
RAM Kingeston 2x1G DDR2 667
VGA 9500GT 1Gig

می خواستم اینا رو بفروشم یه مقدار بزارم روش برم 1155 ببندم این قطعات رو ببندم که در آینده بتونم قطعات بهتری روش ببندم

MSI B75A G43

cpu intel G2020

ram 2 gig DDR3

1-حالا من اگر این کار رو آنجام بدم آیا سیستم جدید من قویتر از سیستم قبلی من هستش یا نه فرقی با هم ندارن؟ استفاده من هم بیشتر فیلم اینترنت و بازی هستش بازی هم مثلا یه اویلی کال اوف دیتی  یا بتمن چیزی بیاد مثلا بخوام آنجام بدم به اون صورت زیاد بازی نمیکنم.

2-آیا گرافیک آنبرد این مادربرد از کارت گرافیک من قویتره یا ضعیفه؟ اگر ضعیفه یه مادربرد پایینتر بر میدارم کارت گرافیکم رو نمیفروشم.باتشکر

لینک به دیدگاه

سیستم جدید شما از سیستم قبلی قویتر میشه . پردازنده قویتری میگیرید ، رم هم قویتره . فقط میمونه گرافیک . گرافیک ها تو سوکت های 1155 دیگه روی بورد نیست . داخل خود پردازنده هست . شما بهتره همین بورد رو بگیرید . پردازنده رو هم بگیرید . فعلا از همون گرافیک خودتون استفاده کنید تا بعد که کارت بهتری بگیرید . گرافیک مجتمع پردازنده برای اجرای بازیهای 3 بعدی مناسب نیست . کارت گرافیک بهتر عمل میکنه  .فقط رم رو به نظر من 4 گیگ بردار . چون ویندوز 7 حداقل 2 گیگ رم میخواد و اگر بخوای بازی بکنی نیاز به 2 گیگ دیگه پیدا میکنی .

لینک به دیدگاه

SLI دردسرهای خودش رو داره . تو همه بازیها جواب نمیده . مصرف سیستم رو بالا میبره . حرارت رو بالا میبره . برای هر بازی که SLI بخوای استفاده کنی باید درایورش رو از سایت انویدیا بگیری و نصب کنی . کلا خیلی دردسر داره .

تمام کارتهای pci-e 3 روی ورژن های قدیمیتر هم کار میکنن . برای نصب روی مادربورد pci-e 2 مشکلی ندارن . فقط نمیتونی از تمام پهنای باندشون استفاده کنی.  اون هم خیلی تفاوت نداره . ولی در کل فکر نمیکنم خیلی نیاز به تعویض کارت داشته باشی . کارت خوبی داری و فعلا راحت بازیها رو اجرا میکنه . شاید چند تا بازی رو نتونی با جزئیات کامل اجرا کنی . ولی به نظر من نمیارزه که الان تعویضش کنی . ضرر زیاده توش .

مرسی حامد جان از راهنماییت

لینک به دیدگاه

سیستم جدید شما از سیستم قبلی قویتر میشه . پردازنده قویتری میگیرید ، رم هم قویتره . فقط میمونه گرافیک . گرافیک ها تو سوکت های 1155 دیگه روی بورد نیست . داخل خود پردازنده هست . شما بهتره همین بورد رو بگیرید . پردازنده رو هم بگیرید . فعلا از همون گرافیک خودتون استفاده کنید تا بعد که کارت بهتری بگیرید . گرافیک مجتمع پردازنده برای اجرای بازیهای 3 بعدی مناسب نیست . کارت گرافیک بهتر عمل میکنه  .فقط رم رو به نظر من 4 گیگ بردار . چون ویندوز 7 حداقل 2 گیگ رم میخواد و اگر بخوای بازی بکنی نیاز به 2 گیگ دیگه پیدا میکنی .

ببخشید یعنی این مادربرد رو بخرم بعد کارت گرافیک 9500 رو روش نصب کنم یا نه از گرافیک آنبرد استفاده کنم تا بعدا یه کارت جدید تر بخرم؟

بعد این مادربرد برای خودش کارت گافیک داره من یه کارت گرافیک جدید دیگه بگیرم ایا مصرف برق پاورم بیشتر نمیشه؟

بی زحمت شما چه مادربردی که گرافیک آنبرد داشته باشه قیمتش هم در حد این مادربرد باشه معرفی میکنید؟

یه مادربرد بدون گرافیک انبرد هم بگید که قیمتش پایینتر باشه؟خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

مادربورد رو بخر ، گرافیک خودت رو فعلا روش نصب کن تا بعدا گرافیک بهتر بگیری .

مادربورد گرافیک نداره . چیپ گرافیک داخل پردازنده هست . مادربورد فقط خروجی برای مانیتور داره . اگر دوست داشتی میتونی از اون استفاده کنی و اگر هم دوست نداشتی میتونی نکنی . از کارت گرافیک استفاده کنی ، گرافیک داخلی پردازنده غیر فعال میشه و برق بیشتری مصرف نمیکنه . در کل سیستمت کم مصرف تر از سیستم فعلی میشه . چون پردازنده 6700 از 2020 مصرف بیشتری داره .

الان اکثر مادربورد های جدید خروجی مانیتور دارن . همین مادربوردی که انتخاب کردی خوبه . ارگ ارزونتر میخوای برند ازراک رو ببین . بورد با همین مشخصات رو میتونی کمی ارزونتر بگیری .

لینک به دیدگاه

مادربورد رو بخر ، گرافیک خودت رو فعلا روش نصب کن تا بعدا گرافیک بهتر بگیری .

مادربورد گرافیک نداره . چیپ گرافیک داخل پردازنده هست . مادربورد فقط خروجی برای مانیتور داره . اگر دوست داشتی میتونی از اون استفاده کنی و اگر هم دوست نداشتی میتونی نکنی . از کارت گرافیک استفاده کنی ، گرافیک داخلی پردازنده غیر فعال میشه و برق بیشتری مصرف نمیکنه . در کل سیستمت کم مصرف تر از سیستم فعلی میشه . چون پردازنده 6700 از 2020 مصرف بیشتری داره .

الان اکثر مادربورد های جدید خروجی مانیتور دارن . همین مادربوردی که انتخاب کردی خوبه . ارگ ارزونتر میخوای برند ازراک رو ببین . بورد با همین مشخصات رو میتونی کمی ارزونتر بگیری .

مغذرت میخوام زیاد سوال میپرسم یعنی من از گرافیک آنبرد مادبرد استفاده کنم نمی تونم بازی اجرا کنم

من میگفتم مثلا آنبرد بگیرم احتمالا در حد گرافیک خودم هست این گرافیک رو با مادربرد رو بفروشم  یه چیزی روش بزارم این مادربرد رو بخرم که تو آینده برای ارتقاع مشکلی برام پیش نیاد.باسپاس فراوان

ویرایش شده توسط saeid33
لینک به دیدگاه

گرافیک مجتمع پردازنده ضعیفه . بازی رو نمیتونه اجرا کنه درست . برای فیلم و اینترنت و کارهای عادی خوبه . ولی برای بازی نه . بهتره که گرافیک رو نگه داری . فکر هم نمیکنم قیمت خوبی بابت گرافیکت بدن . به نظر من فعلا نگهش دار .  ولی مادربورد پایینتر از این نگیر . برای همون ارتقاء دادن میگم  .

لینک به دیدگاه

شرمنده آخرین سوال گرافیکم انویدیا هستش روی مادربرد MSI B75A G43 مشکلی نداره؟

نظرتون در مورد این مادربرد چیه؟ MSI PH61A-P35/B3

گیگابایت از Msi بهتر نیست؟

از این که وقته تون رو میزارید به سوالاتم زود جواب میدید سپاسگزارم

ویرایش شده توسط saeid33
لینک به دیدگاه

گرافیک مشکلی نداره .

مادربورد H61 قدیمی شده و امکانات خیلی کمی داره . شاید الان سیستم کار کنه بدون مشکل . ولی بعدها که بخوای چیزی رو تغییر بدی میبینی که کلی محدودیت داری . همون B75 رو بگیری بهتره .

لینک به دیدگاه

سلام 

لطفا یک کیس تا سقف 2 تومن کاربرد هم بیشتر بازی هست معرفی کنید. هارد 1 ترا و مادربورد هم اگر ide ساپورت میکنه dvd-wr نمیخواد.کیس هم green magnum 2 در نظر بگیرید با تشکر

ویرایش شده توسط mostafaa
لینک به دیدگاه

درود

i3 3210

z77 a-g45

4g ram

1t hard

gtx 650ti     یا 7770ghz edition

power 530 green

بدرود

لینک به دیدگاه

سلام امروز رفتم یک پردازنده g2020 و رم کینگستون 4 گیگ باس 1333 گرفتم فعلا تا اینجا که مشکلی نیست؟ مادربرد مونده که باید بخرم می خواستم بدونم برای اینکه بخوام یک مادربرد خوب انتخاب کنم باید به چه ملاک هاش توجه کنم که در آینده بتونم ارتقا بدم احتمال داره نتونم این مادربرد ام اس ای رو بخرم  :(

راستی یکی از فروشنده ها میگفت خرابی msi خیلی زیاده نخر asus و یا gigabyte بخرشما تایید میکنید؟

من کیس خریده بودم پاورم همراهش بود اسمشم الگانس هست 500 وات این پاور الان داره برق سیستمم رو تامین میکنه امکان داره من با این قطعات پاورم نکشه؟

من یک فن برای cpu قبلیم خریده بودم میتونم از این استفاده کنم یا فن خودش بهتر؟ اسم فن  Deep cool Gamma 200 هستش

ویرایش شده توسط saeid33
لینک به دیدگاه

مشکلی بابت رم و پردازنده نیست .

بین این بورد ها هر کدوم رو تونستی بگیر :

Asus P8B75-V

ASRock B75 Pro3

ASRock H77M

ASUS P8B75-M LX

GIGABYTE B75M-D3V

MSI بورد خوبیه . همه بورد ها ممکنه خرابی داشته باشن . با گارانتی بخر که خیالت راحت باشه . خیلی از دوستان بورد MSI دارن و مشکلی ندارن باهاش .

پاورت باید ببینی 500 وات واقعی هست یا نه . اگر نیست باید مقدار واقعی اون رو بگی . اگر تا 380 وات بود برای سیستم فعلیت کافیه .

میتونی از این فن استفاده کنی . میخوره . کمی بهتر از فن خودشه .

لینک به دیدگاه

سلام

میخوام رم مادربردم رو از دوال 1*1 با باس 800 به 2*2 با باس 1066 افزایش بدم. مادر بردم asus p5ld2-x/1333 هست

که front bus 1333 داره.

تو مشخصات مادربرد زده ram ddr2 667. ولی از باسش حرفی نزده. فقط همینو موشته. حالا من موندم این 667 منظورش چی بوده؟ ایا ساپورت میکنه مادربردم

لینک به دیدگاه

نه . رم باس 800 فعلی شما هم در واقع داره با باس 667 کار میکنه .

لینک به دیدگاه

ممنون. یعنی همین هم داره 100 و خورده ایش هدر میره؟ پس یعنی از 800 بیشتر نمیتونم بندازم؟

ویرایش شده توسط payamaliabadi
لینک به دیدگاه

ممنون. یعنی همین هم داره 100 و خورده ایش هدر میره؟ پس یعنی از 800 بیشتر نمیتونم بندازم؟

مادربورد شما تا فرکانس 667 میتونه رم رو ساپورت کنه . هر رم با فرکانس بالاتر از این بذارید به طور خودکار میاره روی 667 . فرقی نمیکنه 800 باشه یا 1066 . فقط پول اضافه بابت اون رمها میدید . الان که 800 دارید . گرفتن 2 تا 1066 اشتباهه . چون هزینه زیادی بابت هیچی باید انجام بدید .

لینک به دیدگاه

درود

i3 3210

z77 a-g45

4g ram

1t hard

gtx 650ti     یا 7770ghz edition

power 530 green

بدرود

ممنون دوست عزیز

اگر مادربوردش را ASUS P8H77-V  برداه که این قطعات باشه چطوره؟ الان اینا شده 2041 که بیشتر هم نمیتونه هزینه کنه.

Intel Core™ i3-3210 Ivy Bridge Processor 419

ASUS P8H77-V 419

Kingstone 2GB DDR3 1333Mhz Ram 97

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD 269

MSI Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 519

CASE GREEN MAGNUM 2 129

POWER GREEN GP530A-EU 189

ویرایش شده توسط mostafaa
لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

اگر مادربوردش را ASUS P8H77-V  برداه که این قطعات باشه چطوره؟ الان اینا شده 2041 که بیشتر هم نمیتونه هزینه کنه.

ASUS P8H77-V 419

CASE GREEN MAGNUM 2 129

شما با این پردازنده میتونید مادربورد ارزونتر هم بردارید . این مادربورد خوبه . ولی سری B75 ارزونتر در میاد .

رم رو فکر کنم 4 گیگ میخواستید بنویسید . 2 گیگ کمه .

اگر گرافیک رو 650 بگیرید بهتره . حدود 650 تومانه .

کیس و پاور خوب هستن .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

ASUS P8H77-V 419

CASE GREEN MAGNUM 2 129

میتونی پایین تر برداری ولی خب اون چیپ z77 هست با امکانات z77!

اگه بعدا قصد ارتقا نداری  مدل های پایین تر میتونی بگیری حتی تا 190 تومن هم میتونی بگیری که گزنه های خوبی هم هست!

asrok msi

بقیه قطعات خوبن البته با توجه به توضیحات hamed جان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...