رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یعنی در هیچ صورتی حتی به سومیه فکر هم نکنم؟

یه سوال دیگه اینکه دمای موقع گیم 8350 باید چند باشه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

چرا . سومی بد نیست . خوبه . ولی با دوتای دیگه ، با استفاده از 1 فن اضافه کارایی بهتری میگیری . البته صدای بیشتر و مصرف بالاتری هم فن اضافه به همراه داره . سومی میشه یه حالت میانگین . از حالت تک فن دوتای دیگه بهتره ، از حالت 2 فن اونها کم مصرف تر و کم صدا تره ، ولی کمی ضعیفتره.

دمای اون حداکثر به 72 تا 74 میرسه ، البته من خودم کار نکردم و تو چند تا بنچمارک دیدم .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

بچه ها به نظر شما GTX580 یا 7870 برای بازیهای جدید بهتر جواب میدن؟ میخوام یکی از این دو تا رو بخرم؟؟؟

تقریبا تو یک سطح هستن . تو بعضی بازیها 580 بهتره و تو بعضی ها 7870 . اما مصرف 580 بیشتر از 50 درصد بیشتره . حرارتی هم که تولید میکنه نزدیک 20 درجه بالاتره . برای این کارت باید پاور قویتر و کیس بهتر هم داشته باشی . به نظر من 7870 به صرفه تره .

لینک به دیدگاه

چرا . سومی بد نیست . خوبه . ولی با دوتای دیگه ، با استفاده از 1 فن اضافه کارایی بهتری میگیری . البته صدای بیشتر و مصرف بالاتری هم فن اضافه به همراه داره . سومی میشه یه حالت میانگین . از حالت تک فن دوتای دیگه بهتره ، از حالت 2 فن اونها کم مصرف تر و کم صدا تره ، ولی کمی ضعیفتره.

دمای اون حداکثر به 72 تا 74 میرسه ، البته من خودم کار نکردم و تو چند تا بنچمارک دیدم .

یعنی باید تو موقع گیم حداکثر تا 72 بیاد و در این حالت کاملا اوکیه دیگه؟

لینک به دیدگاه

طبق مطالبی که تو سایتا نوشته بود عادیه . ولی بهتره که دما رو کمتر نگه داری . چون پردازنده های AMD خیلی زودتر از اینتل به وسیله حرارت آسیب میبینن .

لینک به دیدگاه

650 تی از دیده من اشغاله داداش خبر نداری .

الان 780 داره می ده انویدیا ، اصلا به فکر رقابت با AMD نیست !

یعنی چی ، یعنی داره راهه خودشو می ره . ولی AMD نه ، هرچی می زنه داره توان قدرتی محصولات جدیدش رو افزایش می ده .

الان 780 جی تی ایکس در مقابل 7970 حریف قدریه . خیلی قدر که اگه یه نگاه بندازید می فهمید 3d mark تفاوت زیادی داره .

درسته قابلیت کودا داره و باعث می شه کم به مشکل بخوری ولی داریم تو همین فروم که بیشترییا به مشکل فن کارت گرافیک برخوردند .

اما دلیل اساسی و رمزی که هیچ  کس پی نبرد ، همون کراسفایر هست ، برا اینکه نمی دونید ، دوتا کراسفایر 7770 ، قدرتش می شه 7950 (یکم کمتر) .

بیان اینم تصویرش ، کراسفایر خیلی بهتر از SLI هست .

توان پردازشی دوبل می شه و ارتقا شدید پیدا می کنه سیستم .

و شما همش سیستم بالا دیدید نمی دونید چی می گم ، اگه یه سر برید یوتیوب بزنید 7770 x2 می فهمید قدرتش چیه . و با همون سیستم پیشنهادی خودم ، تو یوتیوب یه نفر گیم پلی گزاشته بود داشت  با 40 FPS فریم بازی می کرد بتل 3 مولتی رو با Ultra(انتایلاسینگ آف بوده).

حالا این سیستم کم نداره و با تشکر از دوستان و نظرات تغییر دهنده ی دوستان عزیز ، انجمن لیون .

82464148278071697115.jpg35256311471786971022.jpg

حالا دیدید ؟ نه دیدید ؟

حالا اگه همون 7790 باشه چه بشه می شه 7990 .

مرسی از نظر خوب برای تغییر مادربورد ، ایول با اینکه تجربتون بدرد مون خورد و b75 نمی گیرم همون پرو  رو می گیرم .

می دونید من اقتصادی فکر می کنم

قیمت دلار الان بالاست این جنا ب روحانی عزیز هم قولایی داده ، که اگه بتونه انجامش بده قوقا می شه تو این سخت افزار .

بعد می خواستم بپرسم می شه یه کارت قوی تر رو کراسفایر کرد یا نه ؟

مثلا

7790

با 6950

می شه ؟

بله دو تا 7770 فدرتش تقریبا اندازه ی یه 7950 هست البته از نظر قیمتی هم تقریبا فرقی نمی کنند.

ولی شما سیستمی که باهاش این بنچمارک رو گرفتند نگاه کردی ؟

برای آدرس دهی دو تا gpu شما باید پردازنده بهتری تهیه کنید

پهنای باند اسلات دوم مادربورد هم مهمه.

gtx650ti boost جز بهترین گرافیکها با بودجه زیر 200 دلاره http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-4.html

لینک به دیدگاه

سلام.

خسته نباشید.

رفتم سی پی یومو بازش کنم که بهش خمیر سیلیکون بزنم بعد اینکه اهرم فن سی پی یومو بازش کردم فن با سی پی یو جدا شد بدون اینکه اهرم رو مادربوردشو آزاد کنم.

بعد به حرف یکی از رفیقام سعی کردم با گذاشتن هاویه روی هیت سینک(در قسمت مسیش) سی پی یو رو با گرما جدا کنم که به مدت یه رب هاویه روش بود ولی در نیومد بعد از 25 دقیقه صب کردم خنک شه بعدش با چاقو با دقت جداش کردم.

الآن سی پی یو بالا اومده و مشکلی هم نداره به نظرم(باهاش بازی هم کردم مث قبله.

به نظر شما الآن بلایی به سرش اومده حتی به مقداری ناچیز؟

باید بفرستمش گارانتی؟

لینک به دیدگاه

اینجا جای این سوال نیست عزیز . بعد از این هر سوالی رو تو بخش مربوط به خودش بپرس .

پردازنده چی هست  ؟ تست باید بگیری ازش . تحت فشار باید بذاری تا ببینی که به مشل میخوره یا نه  .اگر نمیتونی ببر جایی که میتونن برات تست بگیرن . ولی اگر بدون مشل داره کار میکنه ، احتمالا سالمه . هیچ وقت هویه رو روی پردازنده نذار  .

لینک به دیدگاه

اینجا جای این سوال نیست عزیز . بعد از این هر سوالی رو تو بخش مربوط به خودش بپرس .

پردازنده چی هست  ؟ تست باید بگیری ازش . تحت فشار باید بذاری تا ببینی که به مشل میخوره یا نه  .اگر نمیتونی ببر جایی که میتونن برات تست بگیرن . ولی اگر بدون مشل داره کار میکنه ، احتمالا سالمه . هیچ وقت هویه رو روی پردازنده نذار  .

کجا باید بپرسم؟

هاویه رو روش نذاشتم روی قسمت مسی هیت سینکش گذاشتم.

چطوری باید ازاش تست بگیرم؟

لینک به دیدگاه

اینجا تاپیک بزن و سوال کن . کسانی که اطلاعات دارن کمکت میکنن .

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showforum=15

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من چند روز پیش همینجا ازتون بره خرید سیستم راهنمایی گرفتم و شما خیلی عالی پاسخ دادین.بودجم 5 میلیون تومن بود اما الان با کمبود شدید بودجه مواجه شدم!!بودجم حدود 1 و نیم تا 2 تومن کم شد!!

میخواستم خواهش کنم اگه میشه لطف کنین یه جورایی از سروته این سیستم بزنین تا بتونم بگیرم..مثلا به جای پاور GREEN یه مارک ارزون تر مثل TOPOWER معرفی کنین یا چیزای دیگه ولی cpu و مادر بورد همین باشه اون چیزایی که آخرش - داره به نظرم یه کم زیاده.ممنونم از  همتون

MB: ASUS H87-Pro 1150 MB=550

CPU: Intel® Core™ i5-4670 Haswell Processor=750

RAM:Kingston HayperX Blue 2x4GB 1600 DDR3 = 240

HDD: Seagate 1TB 7200rpm 64MB = 220

-VGA: ZOTAC GTX 760 -ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5=1275(Zotac GTX650BOOST=700)1

-Monitor: Samsung 22B375 LED Monitor =750

-Case: Green X6 Challenger=350(Green FALCON=280)1

-Power: Green GP650B-OC=430(TOPOWER 650=300)1

ODD: PLEXTOR 24X SATA DVD-RW = 85

keyboard: A4Tech G800MU Gaming Keyboard PS2=75

Mouse: A4Tech N-770FX Padless Mouse=35

Hedfhone: A4Tech HU-800 Dolby USB Gaming HeadPhone=55

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Asus Headset HS-101 یا A4Tech HU-800 Dolby USB Gaming HeadPhone؟؟

برای گیمینگ.

hu 800 صدای دالبی خوبی ایجاد میکنه یا ...؟

لینک به دیدگاه

همین تغییراتی که دادی خوب هستن . میتونی کمتر هم بکنی . البته به 1/5 میلیون نمیرسه .

گرافیک رو همین تغییر خوبه .

کیس رو میتونی ارزونتر هم برداری . مثلا X3 بردار که 225 تومانه .

پاور رو میتونی گرین 530 وات بگیری که 210 تومانه .

درایو نوری رو لایتون بگیر که 60 تومانه .

رم رو 4 گیگ بردار که 120 کم میشه .

اینطوری سیستمت با قطعاتی که قبلا گفتی حدود 3750 . اگر بخوای کمتر کنی میتونی پردازنده رو 4430 برداری که 130 تومان کم میشه . مانیتور رو هم یه مدل ارزون تر برداری . مثلا AOC 2251Fw که حدود 550 تومانه . 200 تومان هم اینجا کم میشه .

لینک به دیدگاه

همین تغییراتی که دادی خوب هستن . میتونی کمتر هم بکنی . البته به 1/5 میلیون نمیرسه .

گرافیک رو همین تغییر خوبه .

کیس رو میتونی ارزونتر هم برداری . مثلا X3 بردار که 225 تومانه .

پاور رو میتونی گرین 530 وات بگیری که 210 تومانه .

درایو نوری رو لایتون بگیر که 60 تومانه .

رم رو 4 گیگ بردار که 120 کم میشه .

اینطوری سیستمت با قطعاتی که قبلا گفتی حدود 3750 . اگر بخوای کمتر کنی میتونی پردازنده رو 4430 برداری که 130 تومان کم میشه . مانیتور رو هم یه مدل ارزون تر برداری . مثلا AOC 2251Fw که حدود 550 تومانه . 200 تومان هم اینجا کم میشه .

ممنونم ازتون.میشه یه سیستم برام بنویسین یه ذره قاطی کردم!!!بازم ممنون

لینک به دیدگاه

سلام.

یک سیستم خوب میخوام با مانیتور و همه چی که همه برنامه ها و بازی ها رو روان بالا بیاره.

خیلی بالا نباشه.

بودجه رو نگفتم چون هیچ ایده ای دربارش ندارم.

علاقه خاصی به AMD دارم اگه AMD باشه بهتره.

لینک به دیدگاه

اینم سیستم پیشنهادی من :

Cpu:Intel Core i5-3570 655،000
Mb:MSI B75MA-P45 320،000
Ram: Kingstone HyperX Predator 2400MHz 8GB 4GBx2 339،000
Hdd:Seagate Barracuda 1TB SATA3 215،000
Power:POWER GREEN GP600A-EU 244،000
Burner:Plextor DVD-RW 24X 87،000
Case:GREEN HUNTER 65،000
Gpu:GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB 1،195،000

میشه 3،020،000 دیگه مانیتور و بقیش بیشتر از 1 تومن در نمیاد

لینک به دیدگاه

رضا جان اگه بودجت از 6 تومن برای کیس بیشتره و اور نمیکنی شاید بشه یه سیستم خوب سطح بالا ببندی

لینک به دیدگاه

اینم سیستم پیشنهادی من :

Cpu:Intel Core i5-3570 655،000

Mb:MSI B75MA-P45 320،000

Ram: Kingstone HyperX Predator 2400MHz 8GB 4GBx2 339،000

Hdd:Seagate Barracuda 1TB SATA3 215،000

Power:POWER GREEN GP600A-EU 244،000

Burner:Plextor DVD-RW 24X 87،000

Case:GREEN HUNTER 65،000

Gpu:GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB 1،195،000

میشه 3،020،000 دیگه مانیتور و بقیش بیشتر از 1 تومن در نمیاد

منظورم همه چیش بود داداش.کلا میخوام بشه 3و نیم

لینک به دیدگاه

اگه این مانیتور Samsung 20B315 LED Monitor برداری میشه 3.400 این کیبورد و موس رو برداری Farassoo FCM-3440 Kayboard and Mouse دیگه تمومه . باند و اینا هم هر وقت یه پولی گیر آوردی یه باندی بگیر

ویرایش شده توسط stars
لینک به دیدگاه

MB: ASUS H87-Pro 1150 MB=550

CPU: Intel® Core™ i5-4430 Haswell Processor=620

RAM:Kingston HayperX Blue 4GB 1600 DDR3 = 120

HDD: Seagate 1TB 7200rpm 64MB = 220

VGA:Zotac GTX650BOOST=700

Monitor: AOC 2251Fw = 550

Case: Green X3=225

Power: Green GP530A-EU=210

ODD: Liteon = 60

keyboard: A4Tech G800MU Gaming Keyboard PS2=75

Mouse: A4Tech N-770FX Padless Mouse=35

Hedfhone: A4Tech HU-800 Dolby USB Gaming HeadPhone=55

جمع : 3420 تومان

اگر پردازنده 4670 رو بذاری میشه 3540 .

لینک به دیدگاه

سلام

میخوام یه سیستم بگیرم با گرافیک gtx 780 بنظرتون کیس رو x6 challenger بگیرم یا enermax hoplite

لینک به دیدگاه

سلام

میخوام یه سیستم بگیرم با گرافیک gtx 780 بنظرتون کیس رو x6 challenger بگیرم یا enermax hoplite

کیس انرمکس هاپلیت قدیمیه  . تهویه ضعیفتری داره . امکانات کمتری داره . کوچکتر هم هست . X6 از هر نظر مناسبتره . ولی نظر من اینه که کمی صبر کنید تا کیس X7 ورژن 2 بیاد به بازار . اون خیلی بهتره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...