رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.قیمت گرافیک 512/8600/ddr 3 الان چنده؟این گرافیک چند بیت هستش؟می شه باهاش بازیهای پلی استیشن2 رو اجرا کرد(مثلا خدای جنگ)

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام.قیمت گرافیک 512/8600/ddr 3 الان چنده؟این گرافیک چند بیت هستش؟می شه باهاش بازیهای پلی استیشن2 رو اجرا کرد(مثلا خدای جنگ)

آقا شما هر گرافیکی بخرید میتونید باهاش ps2 رو بازی کنید اینقدر به این مسئله گیر نده .

الآن 1 ترا سامسونگ هست 32 مگ ؟؟

همه 1 تراها 32 مگ هستند !!!

لینک به دیدگاه

الآن 1 ترا سامسونگ هست 32 مگ ؟؟

چند روزه که هاردهای سامسونگ توی بازار نیست شده . اینقدر که ما تبلیغ این هارددها رو کردیم که هم هریختن توی بازار خریدن تموم شد عزیزان

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید ....من میخواستم نظرتون رو در مورد این قطعات بدونم. و دیگه اینکه میخوام یه سیستم خیلی خوب تا چند وقت دیگه بگیرم و میخوام تا حدود 2 میلیونم هزینه کنم . میخواستم ببینم با این هزینه ای که میکنم بهترین قطعاتی که می تونم بگیرم چیه ؟این قطعاتی که خودم میگم خوب هست؟ اگه قیمتشونم بهم بدید که خیلی خوبه دیگه:

مادربورد: Asus Rampage Formula (چیپ ست: Intel x48-ICH9R)

NFORCE 790i (xfx یا zotac)

Gigabyte Intel x48-DQ6 (میخواستم ببینم از این سه مدل کودوم بهتره یا اصلا انتخابای خوبی هست؟ اگه مدل بهتری به نسبت قیمت و کارایی میشناسید بگید).

پردازنده: intel: core 2 Duo E8500 یا intel: Core 2 Quad Q6600 (کودوم بهتره ؟یه 2 هسته ای قوی یا یه 4 هسته ای متوسط).

کارت گرافیک: Geforce GTX 280 OR 260( کودوم نسبت به کارایی و قیمت مناسب تره ؟ من شنیدم که 260 تقریبا همون کاره 280 رو میکنه و نسبت به قیمتش مناسب تره . نظره شما چیه؟)

مانیتور: سامسونگ T1900 19"wide

منبع تغذیه : cooler Master ucp 900 w (این منبع تغذیه ازنظر قدرت فک کنم خووب بااشه ولی در مورد صدایی که تولید میکونه چی؟ صداش خیلی زیاد و ازار دهنده نیست؟)

Hard drive: samsung spinpoint F1 (یک ترابایت)

CD-ROM يا CD-RW/DVD-ROM چی بگیرم بهتره؟

در مورد RAM هم اگه بگید چی تو بازار خوبه که ممنون میشم .(میخوام 2 تا 2g بگیرم ولی نمیدونم چه مارکی بهتره).

پاور و خنک کننده چی بگیرم ؟(اصلا پاور چی هست و به چه دردی میخوره؟!).

با تشکر. (من این پست رو قبلا دادم ولی به من قیمت ندادین اقای حسینی گفت اینجا بدم تا قیمت قطعاتی که گفتم رو بهم بگید)

دوست من ماشاا... با توپ پر اومدید .

من خلاصه بهتون توصیح میدم و نظر شخصیمو بهتون میگم

در مورد مادروبردهای که مطرح کردید باید بگم که همشون خوبن و فقط بستگی به انتخاب کارت گرافیکتون داره یعنی اگر میخواید کارتها 280 اینویدیا رو بخرید بهتره که از مادروبهای با چیپ اینودیا استفاده کنید تا در اینده بتونید اگر قصد ارتقا داشتید از تکنولوژیه SLI استفاده کنید .

در مورد CPU باید بگم که در خیلی از کارهای محاسباتی 8500 به خاطر فرکانس بالاتر بهتر جواب میده ولی برای اینده نگری میتونید از چهارهسته ای یعنی از 6600 استفاده کیند و اگر مشکل فرکانس داشتید میتونید این رو اورکلاک کنید .

کارتهای 260 و 280 متاسفانه توی ایران خیلی گرون هستند ولی محصولات زوتاک ما هم تا چند هفته دیگه وارد ایران میشه و سعی میکنیم با قیمت معقولی ارائه بدیم و در این میان این دو محصول ح دود بین 15 تا 30 درصد از همدیگه تفاوت کیفیت دارن و قیمتشون هم همین قدر متفاوته و حالا بتسگی به شما داره که کدوم رو بخرید .

T1900 هم محصول بسیار با کیفیت وخوبیه و شک نکن

cooler Master ucp 900 w محصول خوبیه ولی در مورد صدا فنش باید بگم که 31 دسیبل صدا ایجاد میکنه ولی به نظر من زیاد مهم نیست چون گوش ادیمیزاد به صداهای بالاتر از این هم عادت میکنه البته از بابت قیمتی نمیودنم چنده چون اصلا توی بازار پیگیرش نبودم .

هاردهای سامسونگ هم چند وقته از توی بازار نیست شده

در مورد ODD هم من بهتون فعلا سامسونگ پیشنهاد میدم حالا دوستان میگن من گیر دادم به سامسونگ ها ولی دلیل اینه که من توی این چند وقت هیچ مشکلی با این محصول نداشتم

در مورد رم هم میتویند کروشیال با باس 1066 بخرید حدودا 85 تومان

عزیز پاور همون منبع تفذیست دیگه .

خنک کننده هم عنواع مختلف داره و از فنهای مختلفی میتونید استفاده کنید برای خنک کردن قطعاتتون و این باعث بالا رفتن طول عمر سیستمتون میشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام مجدد ...

میشه یه سیستم کامل با مانیتور Lcd 17" تا قیمت حداکثر 500 تومن پیشنهاد بدید ؟؟

سیستم خونگی که یه ذره در حد معمولی بشه باهاش بازی هم کرد ...

پیشاپیش تشکر ...

لینک به دیدگاه

دوست عزيز ببخشيد ميشه علتشو توضيح بديد !!

فکر کنم به خاطر این که از تکنولوژی Dual channel با 2 تا ماژول میشه استفاده کرد.نه یکی....

درسته؟

لینک به دیدگاه

با سلام به دوست عزیزم آقای حسینی و همکارانش:

سیستمی که شما با هزار زحمت قطعات آن را برایم در این آشفته بازار جور کردید و فرستادید فعالیت رسمی خودش را از امروز آغاز کرد در اینجا لازم دونستم که نهایت تشکر و قدردانی را از شما و همکارانتان بکنم و پوزش من را بابت دردسر هایی که برآیتان بوجود آوردم بپذیرید.

با تشکر

رجبی

لینک به دیدگاه

سلام

من یک مانیتور "19 LCD می خواهم بخرم اما نمی دونم بینsamsungو LG کدام را بخرم

لینک به دیدگاه

سلام

درود

متین جان برای چه کاری میخوای و چقدر میخوای هزینه کنی ؟

لینک به دیدگاه

کدوم پستون یک بار دیگه بگید ممنون میشم

سعید جان من چند روز نبودم نتونستم بهت بگم منظورم کدوم پست هست .

من منظورم صفحه 46 اولین پست هست البته اگر صفحه قبلش هم یه نگاه بندازی بهتره چون یادت میاد بحث در مورد چی بوده.

http://www.lioncomputer.ir/forum/showthread.php?t=893&page=46

لینک به دیدگاه

سلام

درود

دوست عزیز من خودم یه w1952s LG دارم که خیلی توپه اما جدیدا سامسونگ یه lcd داده خیلی خفنه مدل t190 .

لینک به دیدگاه

سلام

در حال حاضر کیفیت مانیتورهای سامسونگ به نسبت قیمتش عالی هست مخصوصا سری 19 واید که قیمت شکنی کرده.:rolleyes:

لینک به دیدگاه

از خیلی ها شنیدم که گفتند LGبخر چون خدماتش عالیه و میگن samsungچشم را اذیت میکنه

لینک به دیدگاه

از خیلی ها شنیدم که گفتند LGبخر چون خدماتش عالیه و میگن samsungچشم را اذیت میکنه

در مورد خدمات درست گفتن چون خودم ال جی دارم ولی این که خدمات سامسونگ خوب نیست مال قدیم بوده و در حال حاضر تو این زمینه فعالتر شده.:rolleyes:;)

راستی این که میگی چشم رو اذیت میکنه مال یه سری از مانیتورهای سی ار تی سامسونگ هست که به اصطلاح میگن توری مرغی هست ولی در مورد ال سی دی هاش این موضوع صدق نمیکنه.خیالت راحت.البته این اصطلاح رو ( توری مرغی )نمایندگی های سامسونگ بهم گفتن.

لینک به دیدگاه

دوستان كارت tv خوب چي پيشنهاد ميكنيد؟

اگر مادربوردتون قدیمیه و یا از چیپستهای 945 و قبل از اون هستش هر کارت تی وی میتونه خوب باشه از 19 تومان هستش به بالا . ولی اگر مادروبردتون کارت صدای انبردش جدید بود و از چیپهای p31 به بالا استفاده میکنه امکان مشکل در صدا وجود داره

سعید جان من چند روز نبودم نتونستم بهت بگم منظورم کدوم پست هست .

من منظورم صفحه 46 اولین پست هست البته اگر صفحه قبلش هم یه نگاه بندازی بهتره چون یادت میاد بحث در مورد چی بوده.

http://www.lioncomputer.ir/forum/sho...?t=893&page=46

جدیدا اطلاعاتی که به دست اوردم اینه که مادربوردهای با چیپ 45 حدودا میتونه 10 درصد قویتر از مادربوردهای چیپ 35 باشه و برای مطمئنتر شدن از این قضیه دوستان تا چند روز دیگه یه سری بنچمارک از این دو چیپ خواهند گرفت

در مورد خدمات مادیران شک نکن . ولی در مورد اذیت چشم توسط مانیتورها و تبلیغات این چنینی زیاد توجه نکن

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اقای حسینی و اساتید محترم .مثل اینکه من مجبورم یه سال صبر کنم تا سیستم مورد نظرو رو بگیرم چون این قطعاتی که من انتخاب کردم حالا حالا تو شهر ما(قایمشهر-شمال) در نمی اد.

چند تا سوال در باره ی مادر برد asus p5k epu داشتم:

به نظر شما به غیر از اینکه اینکه این p5k epu مادر برد -pci 1 هستش مشکل دیگه ای داره؟ایا در اینده منو برای نصب گرافیکهای قوی اذیت نمی کنه؟

می شه نام کامل مادر برد p5q رو بگید اخه تو شهر ما خیلی ها اصلا اسمش رو هم نشنیدن؟

برای سی پی یو q6600 به نظر شما کدوم مادر برد بهتره5k epu یا p5q?و برای این سی پی یو e7200 چطور؟

ایا تنها تفاوتهای مادر برد p5q با p5k epu این هستش که اولی pci 2 هست و دومی pci 1 ?و اولی یه جا برای گرافیک داره و دومی دوتا؟

یا به غیر از ساری تو قایمشهر هم نمایندگی دارین؟

من شنیدم که برای سی پی یو q6600 حتما باید 4 گیگ رم بگیرم تا به کارایی لازم برسه ایا درسته؟به نظر شما چون من بیشتر کارم بازی هستش بهتر نیست یه سی پی یو 7200 یا e8400 بگیرم و با بقیه پول یه گرافیک عالی بگیرم؟

این دوتا چقدر قیمت دارن؟

در مورد گرافیک هم بگم که اخرین مدل گرافیک شهر ما 8800 /1گیگ هستش. به نظر شما بهترین گرافیک تا سقف 150.000 یا 160.000 برای بازی چیه؟

ببخشید که اینقدر سوال کردم خیلی خیلی ببخشید

با تشکر از شما که کار مردم رو را می اندازین...

منتظر پاسخهای مثل همیشه کامل شما هستم...محمد

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اقای حسینی و اساتید محترم .مثل اینکه من مجبورم یه سال صبر کنم تا سیستم مورد نظرو رو بگیرم چون این قطعاتی که من انتخاب کردم حالا حالا تو شهر ما(قایمشهر-شمال) در نمی اد.

به نظر شما به غیر از اینکه اینکه این p5k epu مادر برد -pci 1 هستش مشکل دیگه ای داره؟ایا در اینده منو برای نصب گرافیکهای قوی اذیت نمی کنه؟

می شه نام کامل مادر برد p5q رو بگید اخه تو شهر ما خیلی ها اصلا اسمش رو هم نشنیدن؟

برای سی پی یو q6600 به نظر شما کدوم مادر برد بهتره5k epu یا p5q?و برای این سی پی یو e7200 چطور؟

ایا تنها تفاوتهای مادر برد p5q با p5k epu این هستش که اولی pci 2 هست و دومی pci 1 ?و اولی یه جا برای گرافیک داره و دومی دوتا؟

من شنیدم که برای سی پی یو q6600 حتما باید 4 گیگ رم بگیرم تا به کارایی لازم برسه ایا درسته؟به نظر شما چون من بیشتر کارم بازی هستش بهتر نیست یه سی پی یو 7200 یا e8400 بگیرم و با بقیه پول یه گرافیک عالی بگیرم؟

این دوتا چقدر قیمت دارن؟

در مورد گرافیک هم بگم که اخرین مدل گرافیک شهر ما 8800 /1گیگ هستش. به نظر شما بهترین گرافیک تا سقف 150.000 یا 160.000 برای بازی چیه؟

محمد جان این سوال رو فکر میکنم جای دیگه هم پرسیدید و من جواب دادم البته نمی دونم کدوم تاپیک بودش

لینک به دیدگاه

جدیدا اطلاعاتی که به دست اوردم اینه که مادربوردهای با چیپ 45 حدودا میتونه 10 درصد قویتر از مادربوردهای چیپ 35 باشه و برای مطمئنتر شدن از این قضیه دوستان تا چند روز دیگه یه سری بنچمارک از این دو چیپ خواهند گرفت

سعید جان ظاهرا سوال منو کامل نخواندی و تو جوابت مشخص نکردی که 10 درصد قویتر هست از نظر چی چون من منظورم وقت از نظر گرافیکی هست.این سوال من توی صفحه 46 بوده.لطفا سوال دوم هم جواب بده.

مرسی.:rolleyes:

دوست من فرق بین این دو تا چیپ در ساپورت قطعات هستش . مثلا p45 تا 1600 FSB ساپورت میکنن ولی در کل برای دوستتون فرق چندانی نداره که کدوم از این مادربوردها رو بخره . حالا اگر میخواید بدونید که نظر من چیه من خودم P45 رو پیشنهاد میدم و میپسندم چون در اینده بهم بیشتر کمک میکنه .

در مورد P5Q Deluxe باید بگم که بهتر از این خرید خواستید بکیند میتونید مادربوردی بردارید که چیپش X48 باشه که اسلاتهای PCI-E 16X هستش و در کار گرافیک بهتر جوابگو هستش البته این رو در صورتی پیشنهاد میدم که دوستتون بخواد هزینه بیشتری رو پرداخت بکنه .

سعید جان فقط میخوام بدونم مادربورد P5K_epu از نظر گرافیکی فرقی با p5q داره یا نه؟ گرافیک این سیستم 4850 هست و سی پی یو هم q6600 'حالا بگو برای این سیستم از نظر کارایی گرافیکی فرقی داره که کدوم مادربورد رو استفاده کنم. اگر میخوام P5K_EPU رو بگیرم فقط بخاطر کراس فایر بودنش هست یعنی نظر تو اینه که این قابلیت به کارم نمیاد.

برای اون سیستم صوتی هم همون طور که گفتم گرافیک براش مهم نیست فقط میخواد بهترین خروجی صدا رو داشته باشه حالا با توجه به این موضوع نظرت رو در مورد مادربورد انتخابی بگو.

راستی ASUS - P5K / EPU هم FSB 1600 را پشتیبانی میکنه.یه نگاه بنداز.

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=534&l4=0&model=2075&modelmenu=1

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=177898

1220219039.jpg

لینک به دیدگاه

این دوتا چقدر قیمت دارن؟

دوست من شما برای سی پی یو با توجه به استفاده ای که میخوای بکنی همون core2duo_e7200 بگیر برای بازی زیاد هم هست. و اما برای کارت گرافیک تا 160 میتونی 8600gt بگیری که 512DDR3 هست. یا 8600GTS که 256DDR3 هست بگیری.راستی 2 گیگ رم کارت رو راه میندازه و برای تهیه این قطعات میتونی به اقای حسینی سفارش بدی چون توی شهر شما بیشتر قطعات هم کم هست هم گرون.:rolleyes:

لینک به دیدگاه

سعید جان فقط میخوام بدونم مادربورد P5K_epu از نظر گرافیکی فرقی با p5q داره یا نه؟ گرافیک این سیستم 4850 هست و سی پی یو هم q6600 'حالا بگو برای این سیستم از نظر کارایی گرافیکی فرقی داره که کدوم مادربورد رو استفاده کنم. اگر میخوام P5K_EPU رو بگیرم فقط بخاطر کراس فایر بودنش هست یعنی نظر تو اینه که این قابلیت به کارم نمیاد.

برای اون سیستم صوتی هم همون طور که گفتم گرافیک براش مهم نیست فقط میخواد بهترین خروجی صدا رو داشته باشه حالا با توجه به این موضوع نظرت رو در مورد مادربورد انتخابی بگو.

راستی ASUS - P5K / EPU هم FSB 1600 را پشتیبانی میکنه

در کل این دو تا مادبورد در حالت معمولی وقتی کارت گرافیک میزاریم فرقی با هم ندارن موقعی فرق دارن که شما یک مادربورد کراس فایر با چیپ P45 بخری و بخوای کراس کنی خیلی بهتر از p35 جواب میده ولی در حالت سینگل فرق چندانی با همه ندارن . و مصرف P45 از نظر انرژی کمتره و دمای کمتری داره .

لینک به دیدگاه

دوستان یه سری مقایسه از نظر امکانات رو میتونید در مورد P35 و P45 در لینک زیر ببیند :

http://compare.intel.com/pcc/showchart.aspx?mmID=34470,29001&familyID=10&culture=en-US

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . يه كارت گرافيكي هست اسمش 9600 GSO فكر كنم باشه !! قيمتشو ميدونيد چنده !! به نظرشما از نظر قيمت و كارايي اين بهتره يا ATI 3650 DDR3 . ميخواستم بپرسم من با اين گرافيك ATI بازي هايي مثل GTA IV – كرايسيس – Call Of Duty و ... رو ميتونم بازي كنم ؟؟؟ راستي به نظرتون بهتر نيست واسه اين كارت گرافيك يه سي پي يو قويتر از E2180 بردارم ؟؟؟ آخه من بازي خيلي واسم مهمه !! من الان كارت گرافيكم 128 هست و سي پي يوم سلرون 2.4 هست و رمم هم 256 هست . من ميخوام اين قطعاتي كه بر مي دارم از اينايي كه گفتم خيلي خيلي بهتر باشه !!

راستي اگه ميشه قيمت اين مينبورد MSI–P45 neo3-f و مينبورد هايي كه قيمتشون از اين كمتره رو هم بگيد . ممنون . در ضمن ببخشيد كه اينقدر زحمتتون ميدم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...