رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یک سوال داشتم قیمت بعضی از کالا های سایت شنبه صبح که نگاه کردم افزایش قیمت داشت نسبت به بعد از ظهر در صورتی که قیمت دلار صابت بود و مقداری کاهش داشت .کالاها اینها بودن graphic gtx 770 oc asus که 1489 تومان بود وافزایش داشت به 1529 تومان رسید و قیمت cpu intel 4770 که از 1010 تومان به 1030 تومان رسید .یعنی امکان داره قیمت این اقلام به قیمت سابق برگردن??

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هزینه مشکل ندارم زیاد . ولی دیگه فضایی نشه . تا 500 600 خوبه . 

تا این قیمت 2 تا تو سایت هست :

اولی Corsair H100i با قیمت 509 تومان و دومی ENERMAX ELC240 AiO با قیمت 499 تومان . هر دو هم تقریبا مشابه هستن . مشخصاتشون رو میتونی ببینی تو لینک

لینک به دیدگاه

یک سوال داشتم قیمت بعضی از کالا های سایت شنبه صبح که نگاه کردم افزایش قیمت داشت نسبت به بعد از ظهر در صورتی که قیمت دلار صابت بود و مقداری کاهش داشت .کالاها اینها بودن graphic gtx 770 oc asus که 1489 تومان بود وافزایش داشت به 1529 تومان رسید و قیمت cpu intel 4770 که از 1010 تومان به 1030 تومان رسید .یعنی امکان داره قیمت این اقلام به قیمت سابق برگردن??

افزایش و کاهش قیمت فقط به دلار بستگی نداره . تقاضا برای یک کالا و موجودی یک کالا تو بازار هم روی قیمت اون تاثیر داره . ممکنه این کالاها موجودیشون کم شده باشه و یا درخواست خریدشون زیاد که قیمتشون بالا رفته .

لینک به دیدگاه

تا این قیمت 2 تا تو سایت هست :

اولی Corsair H100i با قیمت 509 تومان و دومی ENERMAX ELC240 AiO با قیمت 499 تومان . هر دو هم تقریبا مشابه هستن . مشخصاتشون رو میتونی ببینی تو لینک

حالا اینا خوبه ؟ اگه نیاز باشه بودجه رو میتونم افزایش بدم 

لینک به دیدگاه

سلام .

اول از همه بهتره که رم رو کمی تغییر بدی . اگر 3 تا 2 گیگ داری تبدیلش کن به 2 تا 4 گیگ . اگر یک 4 گیگ و یک 2 گیگ داری ، باز هم تبدیلش کن به 2 تا 4 گیگ . چون الان رم ها در حالت تک کاناله کار میکنن و این باعث میشه سرعت سیستم پایین بیاد .

اگر مانیتورت فول اچ دی نیست بهتره بیخیال تغییر بشی . چون تفاوت محسوسی نمیبینی . اما اگر فول اچ دی هست و یا مصر به تغییر هستی بهتره تک کارت بگیری و SLI نکنی . چون پاور سیستمت ممکنه کم بیاره روی SLI . بیشتر بازیها روی حالت تک کارته بهتر جواب میدن تا SLI . البته تک کارت قوی .

شما اگر میخوای  660ti بگیری باید حدود 950-960 تومان هزینه کنی حداقل . میتونی با 50 تا 60 تومان هزینه بیشتر کارت 760 بگیری . البته برند معروف بخوای بگیری باید کمی بیشتر هزینه کنی.  ولی در عوض کارتی که داری خیلی بهتر از 660 هست .

اگر بخوای Pci-E 3.0 استفاده کنی باید مادربورد و پردازنده رو عوض کنی . باید حداقل پردازنده سری Core i ایوی بریج داشته باشی . تفاوت کارایی ورژن 3.0 با 2.0 هم خیلی کمه و ارزش این هزینه رو نداره .

حامد جان عرض سلام ممنون بابت جواب دوست من

رم 3*2gb دارم اینجور باشه یه 2 دیگه اضافه میکنم به صرفه تر هست تا بدم با 2 تا 4 تعویض کنم اما مانیتور 20" هت و 1600در900 بیشتر ساپورت نمیکنه

تنها یه نکته رو میخواستم که جواب نگرفتم اگه همین سیستم فعلی بمونه فقط گرافیک رو تغییر بدم با توجه به اینکه pcie2هست و کارتهای جدید pcie3 هست مشکلی برای مین بورد و گرافیک پیش نمیاد اصلا میشه ورژن 3 رو روی اسلات ورژن 2 گذاشت اگه میشه و مشکلی نداره چقدر تو گرافیک تاثیر میزاره

امروز رفتم بازار یه تابی خوردم یکم خودمم دو به شک تغییر شدم

700 مین

890 سی پی یو

1200 گرافیک قیمت گرفتم 670 هم 1800 قیمت داد در انتها نظرت روی گرافیک amd چی هست مدل 7870 2GB رم

ارادت و عذر زحمت

لینک به دیدگاه

سلام

تا چند وقت دیگه میخوام cpu,main,vga رو عوض کنم

سقف هزینه ام برای تعویض این 3 قطعه 3.500 هست

بنظرتون بهترین قطعاتی که میتونم بگیرم چی هست؟؟ (میخوام cpu رو over کنم)

این قطعات مد نظر منه:

intel 4770k

asus z87-plus

asus 770 DC II oc 2GB

لینک به دیدگاه

حالا اینا خوبه ؟ اگه نیاز باشه بودجه رو میتونم افزایش بدم 

بستگی به مقدار و نوع اورکلاک داره . از ایر که خیلی بهتره . ولی بهتر از اینها Zalman RESERATOR XT هست که اگر گیر بیاد باید حدود 1000-1100 قیمت داشته باشه . Zalman RESERATOR 1 هم هست که کمی ارزونتره . البته اگر گیر بیاد .

لینک به دیدگاه

حامد جان عرض سلام ممنون بابت جواب دوست من

رم 3*2gb دارم اینجور باشه یه 2 دیگه اضافه میکنم به صرفه تر هست تا بدم با 2 تا 4 تعویض کنم اما مانیتور 20" هت و 1600در900 بیشتر ساپورت نمیکنه

تنها یه نکته رو میخواستم که جواب نگرفتم اگه همین سیستم فعلی بمونه فقط گرافیک رو تغییر بدم با توجه به اینکه pcie2هست و کارتهای جدید pcie3 هست مشکلی برای مین بورد و گرافیک پیش نمیاد اصلا میشه ورژن 3 رو روی اسلات ورژن 2 گذاشت اگه میشه و مشکلی نداره چقدر تو گرافیک تاثیر میزاره

امروز رفتم بازار یه تابی خوردم یکم خودمم دو به شک تغییر شدم

700 مین

890 سی پی یو

1200 گرافیک قیمت گرفتم 670 هم 1800 قیمت داد در انتها نظرت روی گرافیک amd چی هست مدل 7870 2GB رم

ارادت و عذر زحمت

میتونی یک 2 گیگ هم اضافه کنی.  ولی تمام اسلات ها پر میشه و اگر بخوای رم اضافه کنی دیگه نمیتونی و باید رم ها رو بفروشی دوباره . ضمنا مصرف سیستم هم بیشتر میشه .

جوابش رو داده بودم در واقع. مشکلی ایجاد نمیشه . تفاوت کارایی خیلی کمی دارن . البته در آینده ممکنه بازیهای جدید با ورژن 3 بهینه تر باشن . البته ممکنه .

چقدر میخوای برای گرافیک هزینه کنی ؟ مین و پردازنده نیازی به تعویض ندارن . چون هزینه زیادی رو دستت میذاره که ارزشش رو نداره . میتونی در آینده عوض کنی و بری روی پلتفرم جدید . اگر میخوای تا 1200 هزینه کنی ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5 هست که خیلی کارت خوبیه . اگر از AMD بخوای SAPPHIRE HD 7950 3GB GDDR5 هم هست که اون هم خیلی خوبه  .اگر میخوای در حد 800-900 هزینه کنی SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition 2GB GDDR5 هست که از 660 ti بهتره .

لینک به دیدگاه

سلام

تا چند وقت دیگه میخوام cpu,main,vga رو عوض کنم

سقف هزینه ام برای تعویض این 3 قطعه 3.500 هست

بنظرتون بهترین قطعاتی که میتونم بگیرم چی هست؟؟ (میخوام cpu رو over کنم)

این قطعات مد نظر منه:

intel 4770k

asus z87-plus

asus 770 DC II oc 2GB

قطعات خوب هستن . فقط برای اور نیاز به یک کولر مناسب هم داری . ضمن اینکه پاور سیستم هم باید این قطعات رو بتونه تغذیه کنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان سوالی داشتم در رابطه با مودم adsl.

میخوام یه مودم بگیرم و نظرم رو TP-LINK TD-W8968 جلب کرده اما یک موضوعی که هست اینه که اصلا نمیدونم چه چیزایی رو باید در خرید مودم بررسی کنم و چه مشخصاتیش رو باید در نظر بگیرم؟

الان یدونه زاکسل دارم خیلی ازیت میکنه یه بار وصل میشه یه بار نمیشه نمیخوام مثل این باشه.

وایرلسشم برام خیلی مهمه.

لینک به دیدگاه

میخوام یه مودم بگیرم و نظرم رو TP-LINK TD-W8968 جلب کرده اما یک موضوعی که هست اینه که اصلا نمیدونم چه چیزایی رو باید در خرید مودم بررسی کنم و چه مشخصاتیش رو باید در نظر بگیرم؟

الان یدونه زاکسل دارم خیلی ازیت میکنه یه بار وصل میشه یه بار نمیشه نمیخوام مثل این باشه.

وایرلسشم برام خیلی مهمه.

دوست  عزیز منم W8968 دارم خیلی ازش  راضیم  البته اگه بودجشو داری W8970 بخری عالیه  http://lioncomputer.ir/product/3085/TP-LINK%20TD-W8970%20WIRELESS%20ADSL%20Modem/

از ویژگیهای مودم 8968 تی پی لینک - TP-Link TD-W8968 300Mbps Wireless N USB ADSL2+ Modem Router می توان به موارد زیر اشاره کرد :

• یکی از بارزترین ویژگی های این محصولات سخت کار بودن آن ها است که معمولا دچار هیچ مشکلی نمی شوند و از کیفیت قابل قبولی نیز برخوردار هستند.

این محصول یک مودم ADSL می باشد که ویژگی های روتر ، اکسس پوینت و سوئیچ  را نیز دارا است.

دسترسی به اینترنت ADSL

دارای تکنولوژی وایرلس

سرعت تا 300 مگابیت بر ثانیه

فرکانس 2.4 گیگاهرتز

دارای 2 آنتن جداشدنی

دارای 4 پورت اترنت

امکان ایجاد شبکه خانگی

دارای پورت USB که امکان اتصال به پرینتر و یا مودم 3G را فراهم می کند.

دارای فایروال به صورت پیش فرض جهت جلوگیری از حملات اینترنتی

امکان به اشتراک گذاری فایل های ویدئویی

مناسب بازی های رایانه ای

پشتیبانی از انواع کانکشن ها

نصب و راه اندازی سریع

قابلیت اتصال به شبکه به صورت خودکار در صورت قطع ناگهانی

ویرایش شده توسط jowhar
لینک به دیدگاه

قطعات خوب هستن . فقط برای اور نیاز به یک کولر مناسب هم داری . ضمن اینکه پاور سیستم هم باید این قطعات رو بتونه تغذیه کنه .

حامد جان پاورم 685 گربن هست. زیر لود 100% هم 100-150 وات زیاد میاد!

کولر هم دارم (transformer 3)

این کولر 2500k 4.5ghz با لود 100% زیر 60 درجه نگه داشت!!! به نظرت عوضش کنم یا همینو نگه دارم؟

اصلا این کولر پایه برای سوکت 1150 داره؟؟؟!!!

لینک به دیدگاه

وایرلسشم برام خیلی مهمه.

ایم مودم خوبه . امکانات خوبی هم داره . ولی من D-Link DSL-2750U 4 Port Wireless ADSL2 Router رو هم پیشنهاد میکنم ببینی .

لینک به دیدگاه

حامد جان پاورم 685 گربن هست. زیر لود 100% هم 100-150 وات زیاد میاد!

کولر هم دارم (transformer 3)

این کولر 2500k 4.5ghz با لود 100% زیر 60 درجه نگه داشت!!! به نظرت عوضش کنم یا همینو نگه دارم؟

اصلا این کولر پایه برای سوکت 1150 داره؟؟؟!!!

4770 کمی مصرف بیشتر داره . یعنی پاورت تقریبا میره لب مرز .البته کارت گرافیک 770 هم هست که مصرفش از 570 فعلیت کمتره . پس جبران میشه . ولی نباید خیلی اورکلاک کنی .

کولر خوبیه . روی 1150 هم کار میکنه . اما 4770 از 2500 گرمتر میشه و بهتره که کمتر اورش کنی . یا اینکه کولر بهتری بگیری .

تو اورکلاک حواست به پاور و کولر حتما باشه . موفق باشی

لینک به دیدگاه

اقا من میخوام واسه سیستمم رم بگبرم یه سری تایمینگ روش نوشته بود . 4 سری عدد . کدوماش خوبه . پایین باشه ؟ بالا باشه ؟ مثلا یکیشو دیدم 9 9 9 24  نوشته . باید به چه چیزی دقت کنم ؟ 

لینک به دیدگاه

اقا من میخوام واسه سیستمم رم بگبرم یه سری تایمینگ روش نوشته بود . 4 سری عدد . کدوماش خوبه . پایین باشه ؟ بالا باشه ؟ مثلا یکیشو دیدم 9 9 9 24  نوشته . باید به چه چیزی دقت کنم ؟ 

هرچقدر این اعداد کوچکتر باشن بهتره  .منتها برای کارهای عادی و گیم روی سیستم های متوسط خیلی فرق نمیکنه تایم 9 با 11 . بیشتر روی کارهای محاسباتی سنگین و اورکلاک و سیستم های گیم خیلی حرفه ای ممکنه تفاوت رو احساس کنی . ضمنا فرکانس رم هم هست . الان بیشتر برای سیستم ها فرکانس 1600 میذارن . این فرکانس هم بیشتر رمهایی که هست تایم 9 دارن . فرکانس های بالاتر تایم بالاتری همدارن . اگر تایمشون پایین باشه قیمتشون خیلی میره بالا .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست  عزیز منم W8968 دارم خیلی ازش  راضیم  البته اگه بودجشو داری W8970 بخری عالیه  http://lioncomputer.ir/product/3085/TP-LINK%20TD-W8970%20WIRELESS%20ADSL%20Modem/

از ویژگیهای مودم 8968 تی پی لینک - TP-Link TD-W8968 300Mbps Wireless N USB ADSL2+ Modem Router می توان به موارد زیر اشاره کرد :

• یکی از بارزترین ویژگی های این محصولات سخت کار بودن آن ها است که معمولا دچار هیچ مشکلی نمی شوند و از کیفیت قابل قبولی نیز برخوردار هستند.

این محصول یک مودم ADSL می باشد که ویژگی های روتر ، اکسس پوینت و سوئیچ  را نیز دارا است.

دسترسی به اینترنت ADSL

دارای تکنولوژی وایرلس

سرعت تا 300 مگابیت بر ثانیه

فرکانس 2.4 گیگاهرتز

دارای 2 آنتن جداشدنی

دارای 4 پورت اترنت

امکان ایجاد شبکه خانگی

دارای پورت USB که امکان اتصال به پرینتر و یا مودم 3G را فراهم می کند.

دارای فایروال به صورت پیش فرض جهت جلوگیری از حملات اینترنتی

امکان به اشتراک گذاری فایل های ویدئویی

مناسب بازی های رایانه ای

پشتیبانی از انواع کانکشن ها

نصب و راه اندازی سریع

قابلیت اتصال به شبکه به صورت خودکار در صورت قطع ناگهانی

با تشکر فرآوان از شما بابت راهنمایی خوبتون.

اما مشکل منم توی انتخاب همینه که مثلا الان بین 8968با قیمت 140هزار و 8970با قیمت 290هزار با تقریبا 150هزار اختلاف چه تفاوتی با هم دارن که به درد من بخوره؟

لینک به دیدگاه

اما مشکل منم توی انتخاب همینه که مثلا الان بین 8968با قیمت 140هزار و 8970با قیمت 290هزار با تقریبا 150هزار اختلاف چه تفاوتی با هم دارن که به درد من بخوره؟

مودم 8968 یک پورت USB SHARE داره که شما اطلاعاتتون رو ازطریق اون پورت درون شبکه خود به اشتراک میذارین

اگه نیازی به همچین پورتی ندارید پیشنهاد من مودم 8960 هست که تاحدودی از 8968 قوی تر هم هست اما پورت USB رو نداره!

لینک به دیدگاه

عملا هیچی جز یک آنتن و پورت USB اضافه برای 8970 . با این پورت اضافه شما میتونید قطعات بیشتری رو همزمان به مودم وصل کنید ، مثلا وصل کردم 2 پرینتر به مودم . با آنتن اضافه هم بردش بیشتر میشه که تو خونه فکر نمیکنم هیچ کدوم اینها کاربرد داشته باشن .

لینک به دیدگاه

ببخشید بین این دو گرافیک کدوم بهتره

gtx 770 asus

gtx770 gaming msi .???

و اگه بخوام gtx 770 gaming msi را روی مادر برد asus z87 ببندم مشکلی پیش نمی اید???

لینک به دیدگاه

سلام
من قصد ارتقائ گرافیک سیستمم رو داشتم می خواستم بپرسم پاور سیستمم جوابگوی گرافیک جدید هست یا نه؟
مشخصات سیستمم

vga :hd 4770
cpu : intel e7400
ram : 2*2gb 800mhz ddr2
mb : asus p5ql pro
power : green G535A
hdd : 120 g & 1 TB

الان می خوام جای این گرافیک یه HD 4870X2 ببندم رو سیستمم اما نمی دونم پاورم جوابگو هست یا باید تعویض بشه؟

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP535A

vga bios چیه؟http://www.techpowerup.com/vgabios/30791/msi-hd4870x2master-1024-080930.html

ویرایش شده توسط badgamer
لینک به دیدگاه

تو سایت گرین زده.
MAX LOADING 370W
برای کارت HD 4870X2
پاور من 535 وات هست.

ماکسمم لود 4770 رو زده 90W فکر می کنید جواب بده.

لینک به دیدگاه

ببخشید بین این دو گرافیک کدوم بهتره

gtx 770 asus

gtx770 gaming msi .???

و اگه بخوام gtx 770 gaming msi را روی مادر برد asus z87 ببندم مشکلی پیش نمی اید???

پیشنهاد بنده gtx 770 gaming msi هست  و برای استفاده با اون مادربرد هیچ مشکلی نداره و عالی هم هست!

لینک به دیدگاه

تو سایت گرین زده.

MAX LOADING 370W

برای کارت HD 4870X2

پاور من 535 وات هست.

ماکسمم لود 4770 رو زده 90W فکر می کنید جواب بده.

برای استفاده از 4870x2  پاورتون نمیتونه جواب گو باشه!

چون 4870x2 یه برق 6پین و یه 8پین نیازداره که پاورشما فقط یه دونه 6 پین داره!

حداقل باید پاور600گرین تهیه کنید

پیشنهاد میکنم این گرافیک رو تهیه نکنید چون پرفورمنسی نداره نسبت  به مصرف برقی که داره

ویرایش شده توسط Hamid Parniyan
لینک به دیدگاه

بایوس کارت گرافیک شماست که میتونید بایوس کارت رو آپدیت کنید!

البته اگه اطلاعات  کافی ندارین این کاررو نکنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...