رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوتا سوال داشتم  ،من يه اينتل corei5ببندم قويتره بنظرتون يا amd8core?هركدوم قويتروبصرفه تره يه سيستم از بنياد پيشنهاد بديد ،البته كيس ومحتوياتش فقط .ممنون

شما سیستم رو برای چه کاری میخواین ؟

کارتون گیم هست یا نرم افزار 

بودجتون چقدره ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوتا سوال داشتم ،من يه اينتل corei5ببندم قويتره بنظرتون يا amd8core?هركدوم قويتروبصرفه تره يه سيستم از بنياد پيشنهاد بديد ،البته كيس ومحتوياتش فقط .ممنون

درود

همین بس که amd 8350 هشت هسته ای رو با intel 3570k چهار هسته ای مقایسه میکنن!!!

شک نکن که intel خیلی بهتره! البته یه چیزی رو هم بگم بعضی از نرم افزار های محاسباتی که نیاز به هسته بیشتر دارن، اونوقته که amd بهتر عمل میکنه

لینک به دیدگاه

سلام دوتا سوال داشتم  ،من يه اينتل corei5ببندم قويتره بنظرتون يا amd8core?هركدوم قويتروبصرفه تره يه سيستم از بنياد پيشنهاد بديد ،البته كيس ومحتوياتش فقط .ممنون

شما مشخص کن که برای چه کاری میخوای سیستم رو و چقدر میخوای هزینه کنی . برای بازی اینتل بهتره . ولی برای کارهای محاسباتی که تعداد هسته های بیشتر تاثیر داره AMD بهتر جواب میده . شما نوع کاربرد سیستم رو تا نگی نمیشه کمکی کرد .

لینک به دیدگاه

سلام .. . الان با 200  تومن یا بالاتر هارد خوب  1 ترا بخوام بخرم چی پیشنهاد میدید ..برا ارشیو نمیخوام چون یه 500 دارم ... نرم افزار زیاد نصب میکنم و کانفیگ سیستمم خوبه .ساتا 6 ساپورت ...64مگ بافر ... سرعت بالا ... مشخصا اگر سریال نامبر هم بگید ممنون میشم

ممنون میشم به ترتیب اولویت حداقل دو مدل معرفی کنید 

با تشکر

ویرایش شده توسط t.A.T.u
لینک به دیدگاه

سلام .. . الان با 200  تومن یا بالاتر هارد خوب  1 ترا بخوام بخرم چی پیشنهاد میدید ..برا ارشیو نمیخوام چون یه 500 دارم ... نرم افزار زیاد نصب میکنم و کانفیگ سیستمم خوبه .ساتا 6 ساپورت ...64مگ بافر ... سرعت بالا ... مشخصا اگر سریال نامبر هم بگید ممنون میشم

ممنون میشم به ترتیب اولویت حداقل دو مدل معرفی کنید 

با تشکر

بهترین چیزی که هست اینه :

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB با قیمت حدود 205 تومان با مدل دقیق ST1000DM003

اگر 2 ترا بخوای Toshiba 2TB SATA3 7200Rpm 64MB حدود 270 هست . شماره مدلش رو نمیدونم .

لینک به دیدگاه

سپاس فراروان ... 

ST1000DM003 چندین مدل هست ؟؟؟ کدومش ؟؟؟

http://www.harddrivebenchmark.net/high_end_drives.html

فرقی نداره!!!! ... باید شهر خودمون بگردم اگر پیدا نکردم الان لیون موجود داره دیگه ؟؟؟درست... تو شهر فقط WD Caviar Green 1 TB موجود دارن که خوب خودتون بهتر میدونید چجوریه ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان برای خرید گرافیک 760 بهتره یا 7950 ؟

بنظر من 760 انتخاب شایسته تریه 

لینک به دیدگاه

سپاس فراروان ... 

ST1000DM003 چندین مدل هست ؟؟؟ کدومش ؟؟؟

http://www.harddrivebenchmark.net/high_end_drives.html

فرقی نداره!!!! ... باید شهر خودمون بگردم اگر پیدا نکردم الان لیون موجود داره دیگه ؟؟؟درست... تو شهر فقط WD Caviar Green 1 TB موجود دارن که خوب خودتون بهتر میدونید چجوریه ...

فقط یک مدل با این پارت نامبر هست . لیون موجود داره به احتمال زیاد .

لینک به دیدگاه

دوستان برای خرید گرافیک 760 بهتره یا 7950 ؟

760 بهتره . قیمت کمتری هم داره .

لینک به دیدگاه

سلام بر اساتید

ببخشید من یک راهنمایی میخواستم

بنده میخواستم یک رم ddr2 800mhz با ظرفیت دوگیگ بخرم رفتم و مغازه هارو زیرورو کردم فقط کینگستون و سیلیکون پاور داشتند ولی قیمت هاشون خیلی فرق داشت یعنی کینگ 68000 تومن و سیلیکون 116000 تومن! میخواستم بدونم کدوم برای گیمینگ بهتره؟

در ضمن من خودم یه رم elixier دو گیگ دارم با کدوم یکی از دوتای بالایی مچ میشه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

کینگستون احتمالا سری معمولی بوده و سیلیکون سری خاص . مثلا تایم بهتری داشته و یا هیت سینک برای اورکلاک . برای گیم خیلی فرق نمیکنه . هر دو تقریبا در یک حد کار میکنن .

بهتره شما رم خودت رو بدی و 2 تا رم مشابه بگیری . چون اگر یکی از مشخصاتشون به هم نخوره نمیتونی 2 کاناله کار کنی و به مشکل میخوری .

لینک به دیدگاه

کینگستون احتمالا سری معمولی بوده و سیلیکون سری خاص . مثلا تایم بهتری داشته و یا هیت سینک برای اورکلاک . برای گیم خیلی فرق نمیکنه . هر دو تقریبا در یک حد کار میکنن .

بهتره شما رم خودت رو بدی و 2 تا رم مشابه بگیری . چون اگر یکی از مشخصاتشون به هم نخوره نمیتونی 2 کاناله کار کنی و به مشکل میخوری .

ممنون از راهنماییتون

یه سوال دیگه؟

کینگ مکس بهتره یا کینگستون؟

ویرایش شده توسط Amirreza.sadeghian
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

ممنون می شم نظرتون رو در مورد این سیستم بفرمایید.

cpu : i3 3220

mb : biostar tp67xe

ram : 2*4gig kingston hyper x blu

hdd: seagate 1tb-7200-64mb

power : green 600a-eu

در ضمن کارم هم بیشتر اتوکد دو بعدی و بعضی مواقع هم رندر اسکچاپ. گرافیک هم از قبل 550ti داشتم که همین رو نصب می کنم.

فکر می کنم اینها حدودا 1300 در بیاد از طرفی چون محدودیت $$$ هم دارم تو این رنج قیمت اگر گزینه مناسب تری هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه سئوال داشتم 

کارت های گرافیک ساخت شرکت MSI خوب هستن یا نه کلا این شرکت کارش چطوره

خودم تا حالا MSI نداشتم می خواستم بدونم کیفیت کارت هاش در چه حده.

کارت گرافیکهای msi  یکی از یهترینها هست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان عزیز

در ضمن کارم هم بیشتر اتوکد دو بعدی و بعضی مواقع هم رندر اسکچاپ. گرافیک هم از قبل 550ti داشتم که همین رو نصب می کنم.

فکر می کنم اینها حدودا 1300 در بیاد از طرفی چون محدودیت $$$ هم دارم تو این رنج قیمت اگر گزینه مناسب تری هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

بجای این مادربرد از مادربردهای جدید استفاده بکن 

سری b75 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از راهنماییتون

یه سوال دیگه؟

دوتاشون تقیریبا یکی هستن 

لینک به دیدگاه

این مادربورد ( tp 67xe)  از لحاظ تعداد پورت مدار تغذیه و... فکر می کنم  از مادربورد های b75  البته تو این محدوده قیمت  سرتر باشه.

حالا دوستان با تجربه اگر اشتباه می کنم اصلاح بفرمایند. تا به یک انتخاب درست تر برسم .

حالا نمی دونم اگر بخوام از این سی پی یو استفاده کنم باید بایوس مادربورد را اپدیت کنم یا نه ؟

منتظر راهنمایی های شما هستم .

ویرایش شده توسط bird13
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون

یه سوال دیگه؟

فرقی با هم ندارن . هر دو خوب هستن و راحت کار میکنن . فقط هر چی میگیری با گارانتی بگیر . گارانتی معتبر .

لینک به دیدگاه

دوستان یه سئوال داشتم 

کارت های گرافیک ساخت شرکت MSI خوب هستن یا نه کلا این شرکت کارش چطوره

خودم تا حالا MSI نداشتم می خواستم بدونم کیفیت کارت هاش در چه حده.

MSI جزو شرکت های معتبر در تولید سخت افزار هست . کیفیت کارتهاش هم خوبه . ولی به نظر من کیفیت محصولات ایسوس بهتره .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

بهتره که از مادربورد های سری 7 استفاده کنی . مثل H77 و B75 . قیمت این بورد که گفتی نمیدونم چنده .ولی یک بورد خوب سری 7 ر میتونی حدود 350 تهیه کنی .

پاور برای این سیستم زیاده . البته اختلاف قیمت 530 با 600 خیلی زیاد نیست . اما اگر به اون تفاوت قیمت نیاز داشتی میتونی 530 هم استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

این مادربورد ( tp 67xe)  از لحاظ تعداد پورت مدار تغذیه و... فکر می کنم  از مادربورد های b75  البته تو این محدوده قیمت  سرتر باشه.

حالا دوستان با تجربه اگر اشتباه می کنم اصلاح بفرمایند. تا به یک انتخاب درست تر برسم .

حالا نمی دونم اگر بخوام از این سی پی یو استفاده کنم باید بایوس مادربورد را اپدیت کنم یا نه ؟

منتظر راهنمایی های شما هستم .

مدار تغذیه قویتر موقعی کاربرد داره که شما بخوای اورکلاک کنی . پردازنده شما که اورکلاک نمیشه . پس نیازی هم به مدار تغذیه قوی نداری .  در عوض خیلی امکانات دیگه رو ممکنه نداشته باشی .

اگر بخوای از پردازنده آیوی بریج روی بورد P67 استفاده کنی بهتره که بایوس آپدیت بشه . روی بعضی بورد ها آپدیت شده هست . روی بعضی ها نه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
 یه سوال داشتم این مانیتورهای سامسونگ کنتراست مگادینامیک چیه روش گذاشتن ؟ مثلا 1000:1 یعنی چند ؟

همون 10 میلیون به 1 میشه ؟

و نظرتون درباره ی این مانیتور چیه؟

لینک به دیدگاه

مدار تغذیه قویتر موقعی کاربرد داره که شما بخوای اورکلاک کنی . پردازنده شما که اورکلاک نمیشه . پس نیازی هم به مدار تغذیه قوی نداری .  در عوض خیلی امکانات دیگه رو ممکنه نداشته باشی .

اگر بخوای از پردازنده آیوی بریج روی بورد P67 استفاده کنی بهتره که بایوس آپدیت بشه . روی بعضی بورد ها آپدیت شده هست . روی بعضی ها نه .

سلام خیلی مخلصم آقای حامد

ممنون از راهنمایی ها تون . با راهنمایی شما من قطعا چیپ سری 7 را انتخاب می کنم . فقط یک سوال جهت اطلاعات خودم خدای نکرده سوء تفاهم نشه. 

شما فرمودید یه سری امکانات را ممکنه نداشته باشی ، می شه یه کم بیشتر توضیح بدید ممنون می شم. 

بذار راحت بگم می خوام برام هضم بشه چرا b75 را به p67 ترجیح می دید؟

سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

سلام خیلی مخلصم آقای حامد

ممنون از راهنمایی ها تون . با راهنمایی شما من قطعا چیپ سری 7 را انتخاب می کنم . فقط یک سوال جهت اطلاعات خودم خدای نکرده سوء تفاهم نشه. 

شما فرمودید یه سری امکانات را ممکنه نداشته باشی ، می شه یه کم بیشتر توضیح بدید ممنون می شم. 

بذار راحت بگم می خوام برام هضم بشه چرا b75 را به p67 ترجیح می دید؟

سپاسگزارم

چیپ B75 سازگاری بیشتری با پردازنده های ایوی بریج داره . PCI-E 3.0 ساپورت میکنه . خروجی مانیتور داره و میشه از گرافیک مجتمع پردازنده هم استفاده کرد . سوکت USB3.0 روی بورد هم داره که میشه به براکت های USB3.0 وصل کرد . چند تا تکنولوژی خاص اینتل رو پشتیبانی میکنه .

اما بورد بایوستار که شما گفتی هم امکانات خوبی داره . اما برند ضعیفتریه . امکاناتی که بالا گفتم رو هم نداره . اما چند تا مزیت داره . 1 پورت ساتا 3 بیشتر داره . پورت eSata داره . پورت IEEE 1394 داره .

من ترجیح میدم بورد با چیپ جدید تر رو برای خودم تهیه کنم . انتخاب با خود شماست . تصمیم بگیرید چقدر هزینه کنید و چطور .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...