رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

نه . فکر میکنم شما تا همون 4.2 رو میتونی با این پردازنده هم بری . چون با همون ضریب اولیه به این مقدار فکر کنم برسه . ولی برای بالاتر باید ضریب رو بالا ببری . البته من در این مورد خیلی مطمئن نیستم . دوستانی که اورکلاک میکنن بهتر میتونن کمک کنن .

مرسی دوست من  میشه دوستانی که تو انجمن کارشون اور هستو بم معرفی کنین برای خیلی مهمه بدونم ممنون :)

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام دوستان.

میخوام یه سیستم 1155 مناسب برای بازی با بودجه حداکثر تا 950 جمع کنم.

البته فقط مادربرد و پردازنده رو میخوام نو بگیرم؛ بقیه قطعات دست دوم :دی.

سیستم قبلی خودم هم این بوده که چند وقت پیش فروختمش تا گوشی بگیرم که بعدا پشیمون شدم ؛ ولی دیگه خیلی دیر شده بود :دی:

Mb : foxconn p43ap

cpu : c2q q6600

Graphic : ati 6770 1gb

ram : 2x2 ddr3

hard : 160 gb

power : 535a - green

\\\\\

قطعات پیشنهادی خودم هم اینه :

Mb : asus h61m-a/usb3

cpu : pentium g2020

Graphic : ati 7750 2gb

ram : 4gb 1600

Hard : 500gb

power : ???

حالا داداش های گلم؛ این قطعات پیشنهادی خودم از سیستم قبلیم بالاتر هست یا خیر ؟؟.

اصلا با این بودجه مبشه سیستمی جمع کرد که بشه مثلا battlefield 3 رو روی آخرین تنظیمات (ultra) بازی کرد؟؟.

خیلی ممنون.

سعی کنید سری جدید بگیرید

سوکت 1150

یک مادربرد H81  و CPU G3220

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.
میخوام یه سیستم 1155 مناسب برای بازی با بودجه حداکثر تا 950 جمع کنم.
البته فقط مادربرد و پردازنده رو میخوام نو بگیرم؛ بقیه قطعات دست دوم :دی.
سیستم قبلی خودم هم این بوده که چند وقت پیش فروختمش تا گوشی بگیرم که بعدا پشیمون شدم ؛ ولی دیگه خیلی دیر شده بود :دی:
Mb : foxconn p43ap
cpu : c2q q6600
Graphic : ati 6770 1gb
ram : 2x2 ddr3
hard : 160 gb
power : 535a - green
\\\\\
قطعات پیشنهادی خودم هم اینه :
Mb : asus h61m-a/usb3
cpu : pentium g2020
Graphic : ati 7750 2gb
ram : 4gb 1600
Hard : 500gb
power : ???

حالا داداش های گلم؛ این قطعات پیشنهادی خودم از سیستم قبلیم بالاتر هست یا خیر ؟؟.
اصلا با این بودجه مبشه سیستمی جمع کرد که بشه مثلا battlefield 3 رو روی آخرین تنظیمات (ultra) بازی کرد؟؟.

خیلی ممنون.

شما به نظرم روی سوکت 1150 هزینه کنید بهتر هست و می تونید در اینده نیز پردازنده رو ارتقا بدید

http://lioncomputer.ir/product/3555/ASRock%20B85%20Pro4%20LGA1150%20B85%20MB/

lioncomputer.ir/product/3135/Intel Pentium G3220 Haswell 1150 Processor/

تا اینجا 440

http://lioncomputer.ir/product/2250/Kingston%20HyperX%20Blu%201600MHz%204GB%20DDR3/

و برای گرافیک

http://lioncomputer.ir/product/1310/SAPPHIRE%20HD%207770%20GHz%20Edition%201GB%20GDDR5/

گرچه اگر قطعات رو نو تهیه کنید کمی از بودجتون میزنه بالا اما پیشنهاد من هست شما پردازنده و مادربرد هم دست دوم تمیز تهییه کنید و هزینه صرفه جویی شده رو روی رم بگذارید و حجمش رو به 8 ارتقا بدید

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

مرسی دوست من  میشه دوستانی که تو انجمن کارشون اور هستو بم معرفی کنین برای خیلی مهمه بدونم ممنون :)

میتونی از bahman ، Farjam ، Poorya_Lion و ...... سوال کنی . خیلی زیادن دوستانی که اورکلاک میکنن .

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

خواستم نظرتون رو در مورد قطعات زیر بدونم. در مورد انتخاب کیس و پاور مناسب و همچنین پیشنهادات دیگه هم منتظر نظرات ارزشمند شما هستم

باید عرض کنم نهایت استفاده من کار مداوم برای محاسبات عددی با متلب و فرترن خواهد بود. گرافیک خود پردازنده کافی هستش!؟

1- مادر برد:...................................ASUS B85-Plus LGA1150 B85 MB

http://lioncomputer.ir/product/2663/ASUS%20B85-Plus%20LGA1150%20B85%20MB/

2- پردازنده:.................Intel Core i3-4130 Haswell LGA1150 Processo

http://lioncomputer.ir/product/3134/Intel%20Core%20i3-4130%20Haswell%20LGA1150%20Processor/

3- رم:......................................Corsair Vengeance 4GB 1600 DDR3

http://lioncomputer.ir/product/754/Corsair%20Vengeance%204GB%201600%20DDR3/

4 هارد:.........................WD Blue 1 TB 7200Rpm 64MB SATA3 HDD

http://lioncomputer.ir/product/2593/WD%20Blue%201%20TB%207200Rpm%2064MB%20SATA3%20HDD/

5- درایو نوری:..............................ASUS 24X DVD-RW Internal Drive

http://lioncomputer.ir/product/1413/ASUS%2024X%20DVD-RW%20Internal%20Drive/

ویرایش شده توسط mysepideh
لینک به دیدگاه

با عرض سلام

خواستم نظرتون رو در مورد قطعات زیر بدونم. در مورد انتخاب کیس و پاور مناسب و همچنین پیشنهادات دیگه هم منتظر نظرات ارزشمند شما هستم

باید عرض کنم نهایت استفاده من کار مداوم برای محاسبات عددی با متلب و فرترن خواهد بود. گرافیک خود پردازنده کافی هستش!؟

1- مادر برد:...................................ASUS B85-Plus LGA1150 B85 MB

http://lioncomputer.ir/product/2663/ASUS%20B85-Plus%20LGA1150%20B85%20MB/

2- پردازنده:.................Intel Core i3-4130 Haswell LGA1150 Processo

http://lioncomputer.ir/product/3134/Intel%20Core%20i3-4130%20Haswell%20LGA1150%20Processor/

3- رم:......................................Corsair Vengeance 4GB 1600 DDR3

http://lioncomputer.ir/product/754/Corsair%20Vengeance%204GB%201600%20DDR3/

4 هارد:.........................WD Blue 1 TB 7200Rpm 64MB SATA3 HDD

http://lioncomputer.ir/product/2593/WD%20Blue%201%20TB%207200Rpm%2064MB%20SATA3%20HDD/

5- درایو نوری:..............................ASUS 24X DVD-RW Internal Drive

http://lioncomputer.ir/product/1413/ASUS%2024X%20DVD-RW%20Internal%20Drive/

به نظر من اگر بودجتون اجازه میده از سری core i5 یا 7 استفاده کنید چون محاسبات عددی با پردازنده سر کار دارند نه با گرافیک

بله گرافیک خود پردازنده جواب گوتون هست :)

لینک به دیدگاه

آقا حامد یه سوال

من مادربورد B85 Vanguard تهیه کردم میتونم رم با فرکانس بالاتر از 1600 با x.m.p استفاده کنم ؟

لینک به دیدگاه

به نظر من اگر بودجتون اجازه میده از سری core i5 یا 7 استفاده کنید چون محاسبات عددی با پردازنده سر کار دارند نه با گرافیک

بله گرافیک خود پردازنده جواب گوتون هست :)

ممنون از جوابتون. به نظرتون برای استفاده از سری i5 یا i7 این چیپست و مادربرد کارایی لازم رو دارند. در مورد کیس و پاور چیزی نگفتین.

کیس مگنوم 2 مد نظرم بود. پاور چقدر باشه و از چه مارکی خوبه؟

لینک به دیدگاه

آقا حامد یه سوال

من مادربورد B85 Vanguard تهیه کردم میتونم رم با فرکانس بالاتر از 1600 با x.m.p استفاده کنم ؟

بنده هم میخوام بدونم این با این برد میشه استفاده خوبی از پردازنده های i5 کرد یا نه؟ و چه تفاوتی با ASUS B85-Plus LGA1150 B85 MB داره؟

لینک به دیدگاه

z87 بهتر هست چون پردازنده رو ضریب باز برد

تشکر از راهنمایی شما

ویرایش شده توسط Ghasem k
لینک به دیدگاه

ممنون از جوابتون. به نظرتون برای استفاده از سری i5 یا i7 این چیپست و مادربرد کارایی لازم رو دارند. در مورد کیس و پاور چیزی نگفتین.

کیس مگنوم 2 مد نظرم بود. پاور چقدر باشه و از چه مارکی خوبه؟

شما اگر این سری پردازنده رو مد نظرتون هست با توجه مادربردتون پردازنده رو ضریب بسته مجبورید انتخاب کنید(پردازنده رو اگر ضریب باز بردارید چون مادربرد توانایی اور نداره پول دور ریختن هست) خیر به نظر بنده مادربرد و پردازنده کاملا فیکس هستند البته اگر فقط به این دو نگاه کنیم و به میزان باس رم که پشتیبانی میکنند و یا حجمشون و .... نخواهیم ببینیم

لینک به دیدگاه

آقا حامد یه سوال

نه عزیز . این بورد نمیتونه فرکانس بالاتر از 1600 رو استفاده کنه . فقط بوردهای سری Z میتونن .

لینک به دیدگاه

بنده هم میخوام بدونم این با این برد میشه استفاده خوبی از پردازنده های i5 کرد یا نه؟ و چه تفاوتی با ASUS B85-Plus LGA1150 B85 MB داره؟

مشکلی با پردازنده i5 نداره . راحت کار میکنه . فقط رم بالاتر از 1600 رو ساپورت نمیکنه .

لینک به دیدگاه

مشکلی با پردازنده i5 نداره . راحت کار میکنه . فقط رم بالاتر از 1600 رو ساپورت نمیکنه .

میشه گفت از نظره کیفیت فرقی داره؟ من هم دارم یه سیستم متوسط جمع میکنم یه مادربورد لازم دارم که کل روز بتونه دوام بیاره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

سیستمی که جمع کردم فقط کارتش مونده

سقف هزینم 3 تومنه واسه کارت

به نظر شما 2 تا 770oc بگیرم یا 780ti oc?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

سلام

اگه منظورتون یدونه 780ti در مقابل 2تا 770 باشه نظر من اینه که همون 780ti رو بردارید چون احتمال داره مجبور بشید پاورتون رو تعویض کنید و هزینه ی اضافی رو متقبل بشید(مشکلات SLI و درایورهای مناسب برای کارتهاش هم اصلاً به کنار)هرچند که این دو کارت قطعاً از پس یک 780ti به راحتی برمیان!

در آینده میتونید با تعدیل قیمت 780ti یدونه دیگه رو باهاش SLI کنید(نیم نگاهی هم به R9 290X هم داشته باشید)

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

سلام

نظر من اینه که همون 780ti رو بردارید چون احتمال داره مجبور بشید پاورتون رو تعویض کنید و هزینه ی اضافی رو متقبل بشید(مشکلات SLI و درایورهای مناسب برای کارتهاش هم اصلاً به کنار)هرچند که این دو کارت قطعاً از پس یک 780ti به راحتی برمیان!

در آینده میتونید با تعدیل قیمت 780ti یدونه دیگه رو باهاش SLI کنید(نیم نگاهی هم به R9 290X هم داشته باشید)

از نظر پاور مشکلی ندارم

یکم عجله دارم چون هرچی به سمت اخر سال میریم جنس ها کم میشن و در مقابل قیمت ها هم میره بالا

از اونور هم قرار بود آواژنگ توی همین روزا 780ti oc wf 3x رو وارد کنه ولی بدقولی کردن و وارد شدنش رفت تا 15-20 روز دیگه

کارت الانم هم قولشو دادم به یکی دوستان و اونهم عجله داره!

موندم چیکار کنم؟!

اینم اضافه کنم که کلا از amd خوشم نمیاد

ویرایش شده توسط ahmad021
لینک به دیدگاه

ata-cid='288992' name='SaeidKoochooloo' timestamp='1390898172' post='288992']

از نظر پاور مشکلی ندارم

یکم عجله دارم چون هرچی به سمت اخر سال میریم جنس ها کم میشن و در مقابل قیمت ها هم میره بالا

از اونور هم قرار بود آواژنگ توی همین روزا 780ti oc wf 3x رو وارد کنه ولی بدقولی کردن و وارد شدنش رفت تا 15-20 روز دیگه

کارت الانم هم قولشو دادم به یکی دوستان و اونهم عجله داره!

موندم چیکار کنم؟!

اینم اضافه کنم که کلا از amd خوشم نمیاد

قطعاً دوتا 770 قوی تر هستن

من جواب یکی از کاربران فروم tomshardware  رو هم نقل میکنم:

I'm not sure if the 780ti can support 3 monitors although it should. SLI, although not very buggy, its still not as good as one card reliability wise. Some games wont utilize SLI as well. Therefor you wont get the full performance of both cards. I would go for the 780Ti. One card, almost as strong as 770's SLI. Less issues and games will utilize the whole card. Plus it is just easier to manage. I was going for 770 SLI but with the new 780Ti, im just going to get that instead.

Either way would work fine. Although I think a single 780Ti will perform better than 2 770's when it comes to games utilizing multi-gpu support. If you did 770's I would go for the 4GB version since your running 3 monitors all in 1080p.

Also in the future you could get another 780Ti, which wouldn't be for a long ass time tbh.

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

میشه گفت از نظره کیفیت فرقی داره؟ من هم دارم یه سیستم متوسط جمع میکنم یه مادربورد لازم دارم که کل روز بتونه دوام بیاره

این بورد چیپ B85 داره ، ولی کیفیت خیلی خوبی تو ساخت هم داره . این سری یه چیزی تو مایه های سری سابرتوث هست که خیلی مقاوم هستن .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

دو تا 770 قویتر هستن . ولی نه همه جا . فقط تو حالت SLI . یک سری بازیها هم که یا  SLI ساپورت نمیکنن و یا با کلی دردسر ساپورت  میکنن . هم هزینه پاور بالاتر میره ، هم حرارت و هم مصرف . ضمن اینکه دیگه بعدا فضایی برای ارتقاء نمیمونه . اگر 780Ti بگیری بعدا میتونی در صورت نیاز یکی دیگه اضافه کنی . ولی 770 SLI روی این بورد برای سه تا کردن به مشکل میخوری .

لینک به دیدگاه

قطعاً دوتا 770 قوی تر هستن

من جواب یکی از کاربران فروم tomshardware  رو هم نقل میکنم:

I'm not sure if the 780ti can support 3 monitors although it should. SLI, although not very buggy, its still not as good as one card reliability wise. Some games wont utilize SLI as well. Therefor you wont get the full performance of both cards. I would go for the 780Ti. One card, almost as strong as 770's SLI. Less issues and games will utilize the whole card. Plus it is just easier to manage. I was going for 770 SLI but with the new 780Ti, im just going to get that instead.

Either way would work fine. Although I think a single 780Ti will perform better than 2 770's when it comes to games utilizing multi-gpu support. If you did 770's I would go for the 4GB version since your running 3 monitors all in 1080p.

Also in the future you could get another 780Ti, which wouldn't be for a long ass time tbh.

برای دوستانی که مشکل ترجمه دارند به صورت کلی و مفهموی متن رو در چند خط ترجمه میکنم

من مطمئن نیستم که 780ti بتوانه از 3 مانیتور پشتیبانی کنه و SLI هم مشکلات زیادی نداره ولی داشتن یک کارت هم به راحتی جواب گو نیست. در بعضی از بازی ها هم به خوبی از فناوری SLI پشتیبانی نمیکنند و بعدش هم شما با استفاده از این فناوری از تمام قدرت دو کارت استفاده نمیکنید

یک 780 مصلما بهتر از SLI 770 هست اما تا 780 جدید بیاید من SLI می کنم

به هر حال خوب کار میکنند  اما من فکر میکنم یک عدد 780 کارایی بیشتری دارد تا 2 عدد 770 تا زمانی که تمام بازی ها از فناوری جند GPU  به طور کامل ثاپورت کنند

اگر می خواهید 770 استفاده کنید از سری 4 گیگ ان استفاده کنید که روی 3 مانیتور 1080P اجرا میکنند

اما در اینده می توانید 780ti استفاده کنید, البته بهتر است زیاد طولانی نشود

لینک به دیدگاه

دوستان گلم دست به کار شدم همین امروز یه asus 780 dcu2 oc خریداری کردم از اقای حسینی

سر برج هم دومین کارت برای sli خریداری میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان گلم دست به کار شدم همین امروز یه asus 780 dcu2 oc خریداری کردم از اقای حسینی

سر برج هم دومین کارت برای sli خریداری میشه

سلام بر اقا احمد 

عالی شک نکنین بهترین انتخابو کردین 

مبارک باشه جناب

لینک به دیدگاه

دوستان مادربرد ASUS TUF B85 Vangard LGA1150 B85 MB برای استفاده طولانی مدت و بازی های گرافیکی خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟

اورکلاک هم نمیکنم  سی پی کره i5 رم 8گیگ گرافیک رادئون 7770 2 گیگ ddr5 می خوام بذارم خوبه؟

معموله هر 6 سال یه بار من سیستم عوض میکنم حالا نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...