رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

عزیز ممنون 

دیگه مجبورم بیشتر هزینه کنم

الان سیستم انتخابی بنده اینه ببینید مشکلی نداره؟ همچنین بین این سه برد کدوم رو پیشنهاد میدید؟

M.B=Msi B75A-G43 LGA 1155

M.B=Asus B75M-A LGA 1155

M.B=Asus H81-Plus LGA 1150

Cpu=Intel Core i5-4570

VGA=Msi GTX 750 Ti OC TF Gaming 2GB DDR5

Ram=Adata XPG v2 8GB 4GB*2 1600MH

Case=Green X3

Power=Green 700A-HP

الان سیستم شما خیلی تغییر کرد .

مادربورد سوم فقط با پردازنده انتخابی شما سازگاره  .ولی پیشنهاد نمیکنم . بهتره که مادربورد با چیپ B85 بگیرید حداقل . مثلا MSI B85M-P32 که 246 تومانه . گرافیک خوبه . ولی اگر بتونی از سری 270X بگیری ، کارت بهتریه . رم خوبه . کیس خوبه . تو این قیمت کیس مناسبیه . پاور برای این سیستم زیاده . شما میتونی یک پاور 530 و یا نهایتا 600 وات بگیری برای این سیستم .

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته، نباشید

من ظرف یک ماه دیگر پول به دستم میرسه و قصد خرید سیستم با بودجه پنج میلیون رو دارم

حالا نیاز های من معمولی و گیم بخش اعضمش گیمه دی

من اهل اورکلاک نیستم ولی شاید کار احمقانه ای از سوی من باشه اما دوست دارم مین زد با سی پی یو ضریب باز بخرم چون ممکنه چند سال آینده سیستم کم آورد شاید آور کردم و بیشتر نظرم آینه که چون بر پایه اور ساخته شده قطعات بهتری کار شده و عمر مفید بیشتری خواهد داشت مین شاید غلط باشه اما دیگه بخودم قبولاندم هی هر چی نگاه میکنم میبینم پولم کم میآد

در نظرم بود هارد یک بگیرم میبینم دو ترا نود تومان تقریبا بیشتره دو ترا بهتره

میبینم کارت 760 در مقایسه با 770 خیلی تفاوت داره ولی بودیم نمیرسه

اینم اضافه کنم که این سیستم رو بخرم شاید یک سال دیگه قدیمی که چه عرض کنم اسقاطی شه ولی بیشتر مد نظرم باتل فیلد 4 رو اجرا کنه حله گرچه من نسخه 3 م رو هم تجربه نکردم اما مهم برا من نسخه 4ره

که، با کیفیت خوب اجرا شه من بازی آنلاين خوشم میاد

بازی های دیگه هم دوست دارم این سیستم اجرا کنه سی پی یو رو دوس دارم کورآی 7 بردارم میدانیم بازی ها 4رشته بیشتر کارایی ندارد اما باز متذکر میشم نميتونم در آینده خرج کنم و، ارتقاع بدم دوست دارم ولی اوعضام طوری هست که شاید تا چند سال نتونم واسه همین دوست دارم آی7 بخرم چون در آینده همه میدانیم که با 4 رشته که کمه شاید 12 رشته هم نیاز شه

حالا هم از عید دست دست کردم قطعات گرون ‌شد البته زیاد برا من تاثیر نداشت به عللی و اینکه هاسول رفرش اومد که میدونستم ولی انتظار سوخت رو نداشتم که رکب خوردم

سوکت 97 برا من جذابیتی نداره چون قیمتش تو ایران نامعقوله

نسبت به 87 با سطح انتظارم نیست

شرمنده ام دوستان هم زیاد تایپ کردم سرتونو درد آوردم و شرمنده ام که سیستمی که میخواهم رو تقریبا میدانم چی میخوام اما بازم دوست دارم نظرتون رو بدونم شاید مخمو بزنید بازم من شرمنده ام سیستمی که میخوام

شاید اسماشو دقیق و یا اشتباه نوشته باشم

Cpu i7 4770k

Asus Z87a

Ram 2*4 gig 1600 kingston

ASUS 760GTX dcII

Psu green 700

Hdd 2t or 1t

Dvd/rw

Mouse&keyboard

Monitor

حالا میخوام موس و کیبورد بیشتر از دویست نشه بیشتر روی موس هزینه شه

هارد در صورت کمبود بودجه همون یک ترا برمیدارم

مانیتور دوست دارم فول اچ دی بگیرم ولی با کمبود بودجه مشکل ندارم کوچکتر و ارزانتر بردارم شاید دست دوم البته اهل دست دوم نیستم تا ببینم چی می‌شه

Case rid max raptor

Cooler Cpu thermal right!! Hr02?! همون 150 تومنه :D

دوستان پاور کم نميآد؟ مثلا یک هارد اکسترنال وصل شه یک pci کارت اضافه شه و 5 الا6 تا USB ها موس و کیبورد و... وصل باشه؟!

میدانم سطح انتظارم بالاست و بودجم کم ولی هر نظری دارید بگید و دلیلم بگید عالیه که مثلا z97 بردارم چرا!

ممنونم وقت گذاشتید و خوندید

Sent from taptalk

سلام 

اینم پیشهاد من،همش تو لیون موجوده،قابل ارتقا میباشد،این سیستم فرای انتظار شماست و همه بازیها رو میتونی 1080 با جزئیات بالا اجرا کنین،زیاد روی قطعات حساس نشین همین i5 توی بازی فرق زیادی با i7 نداره ولی 350ت ارزونتره!و یا اور کردن چند فریم بیشتر تاثیر نداره!این سیستم 400ت کمتر از بودجه شماست که میتونین کیبرد،ماوس یا گرافیک بهتری انتخاب کنین.موفق باشین

سبد خرید
لینک به دیدگاه

الان سیستم شما خیلی تغییر کرد .

مادربورد سوم فقط با پردازنده انتخابی شما سازگاره  .ولی پیشنهاد نمیکنم . بهتره که مادربورد با چیپ B85 بگیرید حداقل . مثلا MSI B85M-P32 که 246 تومانه . گرافیک خوبه . ولی اگر بتونی از سری 270X بگیری ، کارت بهتریه . رم خوبه . کیس خوبه . تو این قیمت کیس مناسبیه . پاور برای این سیستم زیاده . شما میتونی یک پاور 530 و یا نهایتا 600 وات بگیری برای این سیستم .

ممنون از این که وقت گذاشتی 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من تا الان دوتا سیستم از اینجا گرفتم و واقعا راضی بودم

الان یه سیستم دیگه میخوام بگیرم سقف بودجه ۶ تومن

استفاده هم برا بازی و فیلم و بقیه استفاده های خانگی

فقط میخوام برای طولانی مدت نیاز به تغییر نداشته باشه

مونیتور هم ترجیحا 27 یا 28 و یه مدل خوب

ممنون

مادربورد : ASUS H87-Pro قیمت 445

پردازنده : Intel Core™ i7-4790 قیمت 997

رم : AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz قیمت 279

هارد دیسک : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB قیمت 185

دیسک جامد : AData XPG SX900 128GB SATA3 SSD قیمت 389

گرافیک : Sapphire R9 280X TOXIC Tri-X OC 3GB قیمت 1389

درایو نوری : ASUS 24X DVD-RW قیمت 67

پاور : Green GP850B-OC قیمت 505

کیس : Green X7 Cougar Ver.2.0 قیمت 385

مانیتور : ASUS VN279H 27inch FHD LED قیمت 1299

جمع : 5940 تومان .

اگر کیبورد و ماوس و اسپیکر هم نیاز داری یا کمی بیشتر هزینه کن و یا اینکه باید از این قطعات کم کنیم .

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون که جواب دادین

در مورد گرافیک اگه بخوام از انویدیا بگیرم چی رو پیشنهاد میدین؟

مونیتور قبلیم asus vw228t هست مونیتور بدی نیست ولی به نظرم رنگ ها رو خوب و شفاف نشون نمیده شایدم من خوب تنظیم نکردم

به نظرت لازم نیست پاور 1250 بردارم؟

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون که جواب دادین

مونیتور قبلیم asus vw228t هست مونیتور بدی نیست ولی به نظرم رنگ ها رو خوب و شفاف نشون نمیده شایدم من خوب تنظیم نکردم

پاور زیادم هست اما خوب اینده نگری هست وگرنه 750 وات کاملا جواب میده 

کارت گرافیک 770 مدل گیمینگ ام اس ای 4 گیگ 

مانیتور هم ips خریداریی کنید

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون که جواب دادین

از انویدیا میتونی ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5 با قیمت 1410 بگیری . از نظر قدرت تقریبا تو یک سطح هستن .

مانیتور شما خوبه . فکر کنم کمی تنظیماتش رو درست کنی تصویر بهتری بگیری . این مدلی که گفتم روشنایی بیشتری داره . کنتراستش 10 برابر مانیتور فعلی شماست . زاویه دیدش کامله . 27 اینچ هم که هست .

پاور 1250 زیاده برای سیستم شما . ولی اگر میخوای پاور قویتر بگیری ، پاور 1000 وات رو بردار . البته باز هم زیاده . ولی برای ارتقاء بعدی ممکنه نیاز بشه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخوام مادربورد h81 mc و i34130 بگیرم قیمت اولی حدودا 230 و دومی حدودا 365 هستش قیمت فعلی که دارن به نظرتون مناسبه یعنی بالا نیست صبر بکنم بازم یا نه؟ فقط قطعاتم بی شک همینه چیز دیگه ای نمیگیرم....

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخوام مادربورد h81 mc و i34130 بگیرم قیمت اولی حدودا 230 و دومی حدودا 365 هستش قیمت فعلی که دارن به نظرتون مناسبه یعنی بالا نیست صبر بکنم بازم یا نه؟ فقط قطعاتم بی شک همینه چیز دیگه ای نمیگیرم....

اگر میخوای بگیری ، بهتره بگیری . چون ممکنه فردا قیمت بالاتر و یا پایینتر بره . منتها نیاز شما همین امروزه . پس خریدت رو بکن و منتظر قیمت نمون . هر موقع نیاز داشتی بگیر .

لینک به دیدگاه

ممنون رضا جان  سیستم مثبت تاپیک گویا امتیازیه من مجوز ندارم ~x(

ببخشید پست قبلی گاها کتابی و گاها اشتباه تایپی داشت چون کیبرد گوشیم خودسره من نوشتم مشکل بودجه دارم اینوشته ندارم و نوشتم بودجه این نوشته بودید :D و...

مخ منو تو گرافیک زدی فعلا :دی :D

من همش فکرم رو انویدیا بود چون فکر میکردم  amd تو دما و مصرف زیادی بالاست رفتم تو گوگل دیدم با 770 فرق زیادی نداره

لینک البته مدل مرجع یا رفرنس

لینک 280x دما

خوشحال شدم میتونم کارت بالاتر بگیرم  :x

اما مینبرد چه برتری ای داره آخه به نظر من 600 تومان زیاده واسه مین دیگه 820 تومان خیلی زیادی البته جسارت نشه اما میشه برتریش نسبت به z87a بگی ؟ :-?

و کیس x3 میدونم اینا چینیه یا حالا هرچی که به سفارش ایران میشه گرین اما شاید خندت بگیره ولی تو کشور ما  شرکتا از  کیک و کلوچه  و ... نمیگذرن هم گرون میکنن هم کیفیتشو کم میکنن دیگه کیس که جای خود داره 

حالا ممکنه قبلا کیفیتش عالی بوده ولی فکر نمیکنم الان مثل قدیم باشه حالا این حرفم جای پاور هم علامت سوال میزاره که فعلا فاکتور میگیرم پاورو :)

کیس ریدم مکس که تو سایت  ها دیدم جالبه خوش استیله ولی معایبی هم داره مثلا فیلتر نداره اما فکر کنم گرین ها هم که فیلتر غبار دارن زیاد هم کارامد نباشه !نمیدونم شاید باشه!!! :laughing: (با خودم چند چندم؟ =)) )

قیمتش تو لیون زده 295 حالا 300  زیاده واسه کیس, خودم اول میخواستم گرین x1 بگیرم (مد نظرم بود :D ) ولی دیدم سیستم حیفه خفه میشه مثل اینکه موتور پورشه (بوگاتی نه حالا) بزاری رو شاستی پراید یا پیکان

راستی اگه پاور کم میآد میشه از مین و کیس بزنم پاور 750oc بردارم. (کیسم همون x1 :( )

چون پاور میگن زیاد باشه خوبه کم باشه عمر قطعات کم مشه  

کیبرد هم من وایرلس دوس ندارم الان یک موس دارم هی فرت و فرت باطری میخواد کلی پول باطری الکالین دادیم ولی الان باطری شارژی دارم فعلا راحتیم ولی دیگه باطری خور چیزی نمیخوام 

ممنون از لطفت آقا رضا @};-  @};-  @};-   :x

مادربرد انتخابی خیلی عالیه و اگه میخواین اور کنید عالیه انتخاب حرفه ای ها

کیس ایکس 3 مال بنده کیفیتش عالیه حالا بازم انتخاب با شماست

کیس ایکس 1 خنک نیست چون فن کم داره و باید چندتا فن بخرید واسش

پاور هم فعلا کافیه و فکر نکنم ضعیف باشه

کیبورد و موس هم به انتخاب خودتون بگیرید

لینک به دیدگاه

از انویدیا میتونی ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5 با قیمت 1410 بگیری . از نظر قدرت تقریبا تو یک سطح هستن .

مانیتور شما خوبه . فکر کنم کمی تنظیماتش رو درست کنی تصویر بهتری بگیری . این مدلی که گفتم روشنایی بیشتری داره . کنتراستش 10 برابر مانیتور فعلی شماست . زاویه دیدش کامله . 27 اینچ هم که هست .

پاور 1250 زیاده برای سیستم شما . ولی اگر میخوای پاور قویتر بگیری ، پاور 1000 وات رو بردار . البته باز هم زیاده . ولی برای ارتقاء بعدی ممکنه نیاز بشه .

ممنون بابت توضیحات کامل @};-

نظرتون چیه اگه بخوام یه دونه رم ۸گیگ بردام که در آینده اگه خواستم یه ۸گیگ دیگه اضافه کنم؟

از Gskill چیزی مد نظرتون نیست؟کیفیت بهتری نداره نسبت به adata؟

ویرایش شده توسط dav00d
لینک به دیدگاه

نظرتون چیه اگه بخوام یه دونه رم ۸گیگ بردام که در آینده اگه خواستم یه ۸گیگ دیگه اضافه کنم؟

سلام پاور 885 کاملا مناسبه واسه شما

رم جی اسکیل هم فعلا باس 1600 سایت نداره

اخه مادربردی که انتخاب کردن تا 1600 ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

مادربورد پیشنهادی از 4 ماژول رم پشتیبانی میکنه . بهتره که فعلا همون 2 ماژول رو بذارید . بعدا در صورت نیاز 2 ماژول دیگه اضافه کنید . چون حالت دو کاناله مهمه و سرعت رو بالا میبره .

همونطور که آقا رضا گفتن مادربورد از رم تا فرکانس 1600 پشتیبانی میکنه . پس خرید رم با فرکانس بالاتر توجیهی نداره . تو رمهای 1600 هم این مدل ADATA هم کیفیت خوبی داره و هم قیمت مناسبی . ضمن اینکه ADATA هم از تولید کنندگان معتبر و خوب رم تو دنیاست .

لینک به دیدگاه

تو باسهای بالاتر تفاوت اونقدر نیست که ارزش داشته باشه مادربورد رو عوض کنیم؟

ویرایش شده توسط dav00d
لینک به دیدگاه

دوتای اولی که یکی هستن .

برد GIgabyte Z87X-UD3H بهتره . امکانات و کیفیت بهتری داره .

اگر رم رو برای اورکلاک میخوای سری ترایدنت جی اسکیل از همه بهتره . ولی اگر برای استفاده معمولی و بازی میخوای خیلی فرق ندارن . میتونی مدلهای دیگه رو هم بگیری با فرکانس کمتر که ارزونترن .

این دوتا مدله دیگه چیASRock FATAL1TY Z87 Professional LGA1150 gigabyte z97x gaming 3 خوبه یا همین GIgabyte Z87X-UD3H اخه میگن z97 بهتره و احتمال داره  فقط سری9  بتونن CPU   4790K 4690K  اجرا کنن

ویرایش شده توسط mrdehghani
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

پاور Green 685B این سیستم رو جواب می ده یا نمی کشه؟

R9 290
Asrock B85 pro4
Core i7 4770
 2*4 DDR3 1600
hard disk 1 TB

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

R9 290

Asrock B85 pro4

Core i7 4770

2*4 DDR3 1600

hard disk 1 TB

دوست بزرگوار خودتون هم میتونید با ورود به ابن سایت توان سیستمتونو به صورت انلاین محاسبه کنید 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

R9 290

Asrock B85 pro4

Core i7 4770

2*4 DDR3 1600

hard disk 1 TB

بله دوست عزیز جوابگو هست اگه هنوز نگرفتید پاور رو 700 یا 750 بگیرید بهتره

لینک به دیدگاه

بخشید یه سوال داشتم خود برند اینتل مادر بردایه سریه 97 داره کلا بردایه خوبین یا نه اگه بتونی بیدا کنیم کدومش خوبه اخه یکی از اشناهامون گفت میتونم برات گیر بیارم سراغ داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بخشید یه سوال داشتم خود برند اینتل مادر بردایه سریه 97 داره کلا بردایه خوبین یا نه اگه بتونی بیدا کنیم کدومش خوبه اخه یکی از اشناهامون گفت میتونم برات گیر بیارم سراغ داره

اینتل هم خودش برد میزنه

ولی زیاد جالب نیستن آدمو یاد بردهای سوکت 478 میندازه

این سری برای cpu  های جدید 1150 هستن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان و اساتید بزرگوار سلام.

خواستم من رو راهنمایی فرمایید که توی سیستمم چه چیزی با بقیه همخوانی نداره و در ارتقاع بعدی کدوم قطعه رو تعویض کنم؟

لینک به دیدگاه

دوستان و اساتید بزرگوار سلام.

خواستم من رو راهنمایی فرمایید که توی سیستمم چه چیزی با بقیه همخوانی نداره و در ارتقاع بعدی کدوم قطعه رو تعویض کنم؟

اگر اورکلاک نمیکنی تمام قطعات خوب هستن و نیازی به تعویض هیچ کدوم نداری . ولی اگر اور میکنی ، مادربورد باید مدل بهتری تهیه بشه ، پاور هم  باید قویتر باشه .

برند رم پرینکو هست ؟ من تا الان این برند رم ندیدم . وریکو دیدم . ولی پرینکو نه . نمیدونم چطوره این رم .

اگر از کیفیت مانیتور راضی هستی که هیچ ، اگر راضیی نیستی میتونی مانیتور بهتر بگیری .

لینک به دیدگاه

با سلام

کیس میخام بخرم با بودجه 2.200 در حد یه بچه 12 ساله برای بازی و... البته با کمی اینده نگری

سیستم م نظر خودم اینه-حالا دوستان اگر اشکالی هست بفرمایید.

cpu corei5-4460

motherboard:asus h87 me

ram kingston hyperx fury 4gb1600

graphics card gigabyte gtx 750

case green solaris

power green 480w

HDD western digital caviar green 500gb

optical drive liteon dvd righter

keyboard-mouse a4tech

و یه سوال دیگه اینکه مودم dialup رویpci-1 این مادربورد نصب میشه یا نه؟با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...