رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

کیس میخام بخرم با بودجه 2.200 در حد یه بچه 12 ساله برای بازی و... البته با کمی اینده نگری

سیستم م نظر خودم اینه-حالا دوستان اگر اشکالی هست بفرمایید.

cpu corei5-4460

motherboard:asus h87 me

ram kingston hyperx fury 4gb1600

graphics card gigabyte gtx 750

case green solaris

power green 480w

HDD western digital caviar green 500gb

optical drive liteon dvd righter

keyboard-mouse a4tech

و یه سوال دیگه اینکه مودم dialup رویpci-1 این مادربورد نصب میشه یا نه؟با تشکر

سلام اگه میخواین اینده نگری کنین پاور رو 600 بگیرید

مادربرد هم بی 85 کافیه

سوال اخری رو نمیدونم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام اگه میخواین اینده نگری کنین پاور رو 600 بگیرید

مادربرد هم بی 85 کافیه

سوال اخری رو نمیدونم

نمیتونم پاورو عوض کنم بودجم محدوده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیتونم پاورو عوض کنم بودجم محدوده

برای گرافیک 750 پاور 400 وات هم کفایت میکنه 

پاور 480 گزینه خوبیه برای این سیستم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام  

ببخشید 

برای سیستم زیر حداقل چه پاوری نیازه 

main: am3 

cpu: phenom2  840

vga:gtx460

hard: 1 

ram 2*1

dvd rom

fan*2

حداقل پاوری که دربازیها جواب بده  وحداکثر؟   ممنون 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام  

ببخشید 

برای سیستم زیر حداقل چه پاوری نیازه 

main: am3 

cpu: phenom2  840

vga:gtx460

hard: 1 

ram 2*1

dvd rom

fan*2

حداقل پاوری که دربازیها جواب بده  وحداکثر؟   ممنون 

پاور 500 وات تهیه بکنید جوابگو هست

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون درباره ی این سیستم چیه؟

و ایا کیس مناسب هست ؟یا ارزش هزینه نداره و سعی کنم یه کیس معمولی بگیرم و قطعات دیگه رو ارتقا بدم؟ 

Intel Core™ i5-4460

GIGABYTE H97-D3H

Kingston HyperX FURY 2x4GB 1600Mhz DDR3

GIGABYTE R9 270X-OC 2GB

GREEN 600 HP

green case falcon

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون درباره ی این سیستم چیه؟

و ایا کیس مناسب هست ؟یا ارزش هزینه نداره و سعی کنم یه کیس معمولی بگیرم و قطعات دیگه رو ارتقا بدم؟ 

Intel Core™ i5-4460

GIGABYTE H97-D3H

Kingston HyperX FURY 2x4GB 1600Mhz DDR3

GIGABYTE R9 270X-OC 2GB

GREEN 600 HP

green case falcon

سلام قطعات خوب هستن کیس هم بد نیست میتونید کیس رو ایکس 3 بگیرید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر اورکلاک نمیکنی تمام قطعات خوب هستن و نیازی به تعویض هیچ کدوم نداری . ولی اگر اور میکنی ، مادربورد باید مدل بهتری تهیه بشه ، پاور هم  باید قویتر باشه .

برند رم پرینکو هست ؟ من تا الان این برند رم ندیدم . وریکو دیدم . ولی پرینکو نه . نمیدونم چطوره این رم .

اگر از کیفیت مانیتور راضی هستی که هیچ ، اگر راضیی نیستی میتونی مانیتور بهتر بگیری .

بله برندش پرینکو هست متاسفانه ، که اینم یکی از اون قطعه هایی هست که عجله وار خریدم.

خودم بیشتر نظرم برای ارتقاع همین رم ها بود که هالا اگر هجم بالاتر هم نشد اشغال نداره فقط حرفه ای تر باشه تا با cpu  و vga هماهنگ تر باشه.

چه رمی پیشنهاد میفرمایید؟

لینک به دیدگاه

بله برندش پرینکو هست متاسفانه ، که اینم یکی از اون قطعه هایی هست که عجله وار خریدم.

خودم بیشتر نظرم برای ارتقاع همین رم ها بود که هالا اگر هجم بالاتر هم نشد اشغال نداره فقط حرفه ای تر باشه تا با cpu  و vga هماهنگ تر باشه.

چه رمی پیشنهاد میفرمایید؟

اگر بخوای رمها رو تعویض کنی و قصد اورکلاک کردن هم نداری ، رمهای Adara XPG V2 خوب هستن . قیمت خوبی دارن . 1600 با CL9 . 2 ماژول 4 گیگی میشه 279 تومان . ولی اگر میخوای اور کنی بهتره که بری سراغ رمهای بهتر و با فرکانس بالاتر .

لینک به دیدگاه

سلام قطعات خوب هستن کیس هم بد نیست میتونید کیس رو ایکس 3 بگیرید 

درباره ی x3 تو فروم خوندم انگار کیفیت قبل رو نداره به همین خاطر چشمم به این خورد

دوستانی که اطلاع دارند کیفیت فالکن چطوره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان بنده یهسیستم قدیمی دارم که قصدارتقا اونو دارم.

البته بخاطر بودجه محدود(حدود 400 تا500 تمن هست)فقط و فقط میخام کارت گرافیک( و به اجبار پاور)و همچنین رم رو تا 4گیگ ارتقا بدم.

مشخصات سیستم من اینه

main:asus p5k epu

cpu:intel core2 dou e8400 3.00 ghz

ram:1 gb ddr2

power:320 w

vga:8500 gt

گرافیک های مد نظرم gtx460-550ti-650 هستن وتنها مشکل اینه که آیا این cpu برای گرافیک های مدنظر گلوگاه ایجاد میکنه یا نه؟

درضمن اگه بتونید جواب خصوصی بدین که خیلی عالی میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر بخوای رمها رو تعویض کنی و قصد اورکلاک کردن هم نداری ، رمهای Adara XPG V2 خوب هستن . قیمت خوبی دارن . 1600 با CL9 . 2 ماژول 4 گیگی میشه 279 تومان . ولی اگر میخوای اور کنی بهتره که بری سراغ رمهای بهتر و با فرکانس بالاتر .

آقا حامد ممنون از راهنماییتون.

رم از برند کورسیر چی پیشنهاد میدین؟آیا رم های خوبی داره این برند؟

به طور مثال:

http://lioncomputer.ir/product/985/Corsair%20Vengeance%208GB%202%20x%204GB%201600%20DDR3/

ویرایش شده توسط rahmanshahi
لینک به دیدگاه

آقا حامد ممنون از راهنماییتون.

رم از برند کورسیر چی پیشنهاد میدین؟آیا رم های خوبی داره این برند؟

به طور مثال:

http://lioncomputer.ir/product/985/Corsair%20Vengeance%208GB%202%20x%204GB%201600%20DDR3/

این رم با رمی که من پیشنهاد کردم تفاوتی از نظر مشخصاتی نداره . هیت سینکش فقط بلندتره که ممکنه تو بعضی کولرها اذیت کنه . قیمتش هم بیشتره . به نظر من ADATA بهتره . ولی اگر بهش اعتماد نداری نگیرش . هر برندی که بیشتر اعتماد داری تهیه کن . اینطوری خیالت راحت تره .

لینک به دیدگاه

درباره ی x3 تو فروم خوندم انگار کیفیت قبل رو نداره به همین خاطر چشمم به این خورد

دوستانی که اطلاع دارند کیفیت فالکن چطوره

اونطوری هم که شما فکر میکنی نیست . کیفیتش همونه . ولی در حد همین قیمت کیفیت داره .

کیس فالکون هم خوبه . ولی امکاناتش کمتره . فضای بیشتری داره نسبت به X3 برای کولر پردازنده . ولی اگر میخوای فالکون بگیری ، 40 تومان روش بذار و x6 بگیر . خیلی بهتره .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام دوستان بنده یهسیستم قدیمی دارم که قصدارتقا اونو دارم.

البته بخاطر بودجه محدود(حدود 400 تا500 تمن هست)فقط و فقط میخام کارت گرافیک( و به اجبار پاور)و همچنین رم رو تا 4گیگ ارتقا بدم.

مشخصات سیستم من اینه

main:asus p5k epu

cpu:intel core2 dou e8400 3.00 ghz

ram:1 gb ddr2

power:320 w

vga:8500 gt

گرافیک های مد نظرم gtx460-550ti-650 هستن وتنها مشکل اینه که آیا این cpu برای گرافیک های مدنظر گلوگاه ایجاد میکنه یا نه؟

درضمن اگه بتونید جواب خصوصی بدین که خیلی عالی میشه

650 به نظر من مناسبتره . هم به پاور کمتری نیاز داره و هم با پردازنده شما هم ترازه و میشه گفت خیلی محدودیت ایجاد نمیشه براش از طرف پردازنده . البته با این بودجه ای که شما گفتی ، باید دست دوم تهیه کنی.  چون رم و پاور هم میخوای .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این رم با رمی که من پیشنهاد کردم تفاوتی از نظر مشخصاتی نداره . هیت سینکش فقط بلندتره که ممکنه تو بعضی کولرها اذیت کنه . قیمتش هم بیشتره . به نظر من ADATA بهتره . ولی اگر بهش اعتماد نداری نگیرش . هر برندی که بیشتر اعتماد داری تهیه کن . اینطوری خیالت راحت تره .

والا بحث اعتماد نیست از اونجایی که من قزوین هستم و تهیه بعضی از برند ها خیلی سخته ، اینجا یه آشنایی دارم که هم نمایندگی گرینه و هم کورسایر به همین دلیل از این دو برند هر چی بخوام برام میاره

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان من قيمت مادربرداي سري 9 رو به دلار ديدم اينا خيلي بالاتر از حد انتظار بودن

من الان دچار دوگانگي شدم :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:

يه سوال دارم cpu 4670 يا 4690 حدودا تا 5 سال ديگه كارمو واسه گيم راه ميندازه؟؟؟؟

چون ميخوام اگه نياز به ارتقا cpu نباشه مادربوردو از سري 8 بگيرم ولي چيپست z كه قابليت اور داره

نظرتون لطفا

يه سوال ديگه هم دارم پردازنده هاي هزول و هزل رفرش هردوشن با اپديت بايوس رو سري 8 كار ميدن؟؟؟

كدوم كلا بهتره ؟؟؟(ز نظر كيفيت ساخت و حرارت و ....)

لینک به دیدگاه

والا بحث اعتماد نیست از اونجایی که من قزوین هستم و تهیه بعضی از برند ها خیلی سخته ، اینجا یه آشنایی دارم که هم نمایندگی گرینه و هم کورسایر به همین دلیل از این دو برند هر چی بخوام برام میاره

میتونی از لیون خرید کنی . 7-8 تومان هزینه میخوره تا قزوین . ببین میصرفه برات ؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان من قيمت مادربرداي سري 9 رو به دلار ديدم اينا خيلي بالاتر از حد انتظار بودن

من الان دچار دوگانگي شدم :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:

يه سوال دارم cpu 4670 يا 4690 حدودا تا 5 سال ديگه كارمو واسه گيم راه ميندازه؟؟؟؟

چون ميخوام اگه نياز به ارتقا cpu نباشه مادربوردو از سري 8 بگيرم ولي چيپست z كه قابليت اور داره

نظرتون لطفا

يه سوال ديگه هم دارم پردازنده هاي هزول و هزل رفرش هردوشن با اپديت بايوس رو سري 8 كار ميدن؟؟؟

كدوم كلا بهتره ؟؟؟(ز نظر كيفيت ساخت و حرارت و ....)

وقتی پردازنده سری K نمیگیری ، نیازی هم نیست مادربورد سری Z بگیری . هزینه اضافی میشه .

سری رفرش بهتره . نباید مشکلی باشه برای کار روس مادربورد های سری 8 . ولی برای اطمینان بیشتر کمی پرس و جو کن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cpu 4670 يا 4690 حدودا تا 5 سال ديگه كارمو واسه گيم راه ميندازه؟؟؟؟

در بهترین شرایط 2 سال دیگه میتونید تمام بازی ها رو راحت بازی کنید که حتی 2 سال هم خیلی زیاده شاید 1 سال (بستگی به عرضه گیم ها و مشخصات مورد نیاز داره ولی خوب اگر منظورتون کار راه اندازی در هر شرایط و قدرتی هست بله مشکلی نیست 

مثه اینه که شما سیپیو i5  سوکت 1156 رو با 1150 مقایسه کنید و تفاوت ها رو ببینید که حدود 3 4 سال اختلاف تولیدشون هست ( کسی نمیتونه روند رشد تکنولوژی رو مشخص کنه) 

لینک به دیدگاه

دوستان سی پی یو Core i3 530 با کارت GTX 750 1gig یا HD 7770 سازگاری داره ؟

(منظور اینکه گلوگاه نمی شه ؟ اگه گلوگاه می شه چقدر از کارایی کارت گرافیک کم می کنه ؟

لینک به دیدگاه

دوستان سی پی یو Core i3 530 با کارت GTX 750 1gig یا HD 7770 سازگاری داره ؟

(منظور اینکه گلوگاه نمی شه ؟ اگه گلوگاه می شه چقدر از کارایی کارت گرافیک کم می کنه ؟

مشکلی نداره . این کارتها اونقدر قوی نیستن که ضعف پردازنده باعث پایین اومدن عملکردشون بشه .

لینک به دیدگاه

درود 

یه پردازنده ای مثل 4690 توی کار سنگین تا چه دمایی میرسه؟ایا در صورت عدم اورکلاک نیاز به کولر cpu هست یا فن های کیس کفایت میکنه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...