رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام آقای حسینی

من قصد جمع کردن سیستم core i7 دارم.حدود 2 3 ماه پیش ام ازتون مانیتور گرفتم . می خوام این سیستمو تو همین چند روزه جمع کنم با ما جزو اعضای فروم هستیم و از شما خرید می کنیم ام قیمت همکاری حساب مکنید دیگه :)

کیسی که می خوام ببندم قطعاتش اینه : cpu corei7 920- motherboard asus x58 p6t deluxe oc/palm or gigabyte x58 extereme-3 gig ram gskill ddr3- 4870 his 1gig iceq4 - power 885w green-case nzxt apollo or silent storm -hard seegate 500 gig 32 meg buffer- دودی رایتر و بقیه چیزا را هم بعد از فروختن این سیستم پنتیوم 4 قدیمیم میگیرم راستی شما گفتین مانیتور سامسونگ 753 dfx 50 تومان بر می دارم سیستمو کلی بفروشم بهتره یا کیس جدا مانینورو جدا . شما این پنتیوم 4 را چند برمیدارید pentium4 1.6 full -512 meg ddr ram- ati redon 7000 64 meg- combo sony -motherboard giga speker mouse keyboard .

من فردا یا حداکثر تا شنبه مزاحمتون میشم :D

متشکر.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام خدمت اساتيد گرامي و تشكر از جوابتون

راستش من سيستم براي گيم نت ميخوام ببندم

پيشنهاد خودم اينه

cpu 7750 AM2

vga:4670 512 mg giga

ram: 2ta 2gig patriot

hard: 250 maxtor

mb : ga-ma78g-ds3h

حالا مشكل

رفتم سيستم و بگيرم فروشنده گفت :چي amd

amd بعد از 6 ماه تا يكسال دما و مصرفش بالا ميره و اصلا بدرد گيم نت نميخوره

حالا نظر شما چي هست

intel يا amd

من بيشتر روي cpu و مادربود گير كردم لطفا كمك كنيد

اگه amd خوبه ايا همين cpu يا 8450 (بيشتر از 90 تومن نمي خواهم بشه)

مادربورد چطوره (بيشتر از 120 130 نمي خوام بشه

اگه اينتل رو مي پسنديد پيشنهاد بديد ( فقط فكر كنيد واسه خودتون هست ) ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتيد گرامي و تشكر از جوابتون

راستش من سيستم براي گيم نت ميخوام ببندم

پيشنهاد خودم اينه

cpu 7750 AM2

vga:4670 512 mg giga

ram: 2ta 2gig patriot

hard: 250 maxtor

mb : ga-ma78g-ds3h

حالا مشكل

رفتم سيستم و بگيرم فروشنده گفت :چي amd

amd بعد از 6 ماه تا يكسال دما و مصرفش بالا ميره و اصلا بدرد گيم نت نميخوره

حالا نظر شما چي هست

intel يا amd

من بيشتر روي cpu و مادربود گير كردم لطفا كمك كنيد

اگه amd خوبه ايا همين cpu يا 8450 (بيشتر از 90 تومن نمي خواهم بشه)

مادربورد چطوره (بيشتر از 120 130 نمي خوام بشه

اگه اينتل رو مي پسنديد پيشنهاد بديد ( فقط فكر كنيد واسه خودتون هست ) ممنون

دوست من سیستم خوبی انتخاب کردید و حرف اون فروشنده صحت نداره و در کل تمام قطعات بعد از چند وقت استفاده کارایی شون کم میشه .

من پیشنهادم اینه که فقط بجای 7750 برید 8450 بگیرید .

اگر خواهان اینتل هستید :

M.B asus P5QL pro حدودا 105 تومان و CPU هم E7300 حدودا 112 تومان و E7400 119 تومان حالا تصمیم با شماست .

لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی

من قصد جمع کردن سیستم core i7 دارم.حدود 2 3 ماه پیش ام ازتون مانیتور گرفتم . می خوام این سیستمو تو همین چند روزه جمع کنم با ما جزو اعضای فروم هستیم و از شما خرید می کنیم ام قیمت همکاری حساب مکنید دیگه :)

کیسی که می خوام ببندم قطعاتش اینه : Cpu corei7 920- motherboard asus x58 p6t deluxe oc/palm or gigabyte x58 extereme-3 gig ram gskill ddr3- 4870 his 1gig iceq4 - power 885w green-case nzxt apollo or silent storm -hard seegate 500 gig 32 meg buffer- دودی رایتر و بقیه چیزا را هم بعد از فروختن این سیستم پنتیوم 4 قدیمیم میگیرم راستی شما گفتین مانیتور سامسونگ 753 dfx 50 تومان بر می دارم سیستمو کلی بفروشم بهتره یا کیس جدا مانینورو جدا . شما این پنتیوم 4 را چند برمیدارید pentium4 1.6 full -512 meg ddr ram- ati redon 7000 64 meg- combo sony -motherboard giga speker mouse keyboard .

من فردا یا حداکثر تا شنبه مزاحمتون میشم :D

متشکر.

درود

خوب در مورد خرید سیستم من در خدمتتون هستم و قیمتها رو راه میام باهاتون .

ولی در مورد قیمت قطعات خودتون باید بگم که یعنی اولین پنتیوم 4 بود که رفته بودید خریده بودید . لطفا خودتون قیمت بدید ممنون میشم . به نظر من کلی راحتتر ازتون میخرن . و اگر هم خواستید جدا بفروشید بررسی کنید ببنید که کدوم به صرفه تره

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتيد گرامي

راستش يه جا خوندم كه Hybrid Graphics در مادربورد گرافيك on براي pc فقط روي كارت هاي گرافيك 3450 و 3470 جواب ميده و با گرافيك جمع ميشه ايا درسته

يعني من اگه كارت 4670 بگيرم گرافيك on از دور خارج ميشه و هيچ تاثيري نداره:)

لینک به دیدگاه

دوست من سیستم خوبی انتخاب کردید و حرف اون فروشنده صحت نداره و در کل تمام قطعات بعد از چند وقت استفاده کارایی شون کم میشه .

من پیشنهادم اینه که فقط بجای 7750 برید 8450 بگیرید .

اگر خواهان اینتل هستید :

M.B asus P5QL pro حدودا 105 تومان و CPU هم E7300 حدودا 112 تومان و E7400 119 تومان حالا تصمیم با شماست .

حالا نظر شخصي خود شما چيه

براي گيم نت اگه خودتون باشيدكدوم رو انتخاب مي كنيد amd يا اينتل

لینک به دیدگاه

اساتيد نمي دونم چرا اينجا عرض ميكنم نميدونم بهر حال!!

يك كيس خوب و بزرگ (فول تاور) ميخواهم بزرگ باشه - گرين باشه - تورنج 70-80 باشه

چون پاور green gp1030 b است اصلا تو اين كيس هاي معمولي جا نميشه

با تشكر

لینک به دیدگاه

با تشكر

با سلام

کیس GREEN TUNIQ 3

هم جاداره و هم خیلی خنک

با تشکر :):D~x(

لینک به دیدگاه

سلام ! منم توی این رنج قیمت ! 2 تا کیس از گرین رو پیشنهاد میکنم ! اول از همه کیس TRIO که بنظر من زیبا ترین کیس گرین هم هست و یک فن 25 سانتی + 2 تا فن 12 سانتیم داره !

و گزینه بعدی هم همون toniq 3 که دوست و استادمون فرمودند ! فقط توجه داشته باشید که کیس TONIQ 3 دارای 2 رنگ مختلفه که یکی SILVER و دیگری هم BLACK هستش !

در ضمن پاورتون هم در هر دو کیس فوق براحتی قابل نصبه !

راستی کیس منم بد نیستا هومن جان :) ! همون FARASSOO / 8811 قیمتشم 65 تومانه و پاور 1030 من براحتی داخل اون جا گرفته ! :D

موفق باشید / بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

حالا نظر شخصي خود شما چيه

براي گيم نت اگه خودتون باشيدكدوم رو انتخاب مي كنيد amd يا اينتل

دوست عزیز به نظر من شما برای گیم نت اینتل برداری بهتره!

و اگر می خواهی 7750 برداری 8450 بردار به قولی سعید جان حسینی و سیستم اینتلشون هم خوب هست که ارایه دادند

سیستم پیشنهادی اینتل من هم اینه برا گیم نت:

main:tp43d2-a7

:cpu 7400

vga:4670

موفق و موید باشید

رضا مقدم

ویرایش شده توسط alireza_moghadam
لینک به دیدگاه

با تشكر

با سلام

CoolerMaster CM690

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستای گلم :

دوستان یک سیستم کامل می خواستم با قیمت 700 تومان . کارایی هم بتونه گیم ها رو راحت بالا بیاره تا مثلآ 3 4 سال دیگه .نه با رزولویشن بالا و حرفه ای ولی خوب باشه دیگه ! خودتون می دونید دیگه چی می گم! خودم دوست دارم amd بردارم نظر شما چیه؟ راستی یک چیزی الان تو بازار مانیتور خوب هست که تلویزیون هم داشته باشه !؟؟

بیشتر کارایی گیم هست و سرعت خوب و البته مچ بودن سیستم!

منتظرم

یا علی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

دوستان من اینا رو انتخاب کردم ببینید خوبه یا نه؟ که توش یک مانوری بدیم ! و سیستمم هم 700 توان می خوام بشه !

main: tp43d2a7

cpu:7400

ram: 2ta 1gig patriot

hard:250 segate

vga:9600 gt

power: 480 watt green

lcd رو ماوندم چیکار کنم ؟

case: magnom

dvd rw: liteon

modem +mouse +keyboard

این سیستم برا گیم و بجث آینده نگری سیستم خوبی هست یا amd بردارم ؟ و میشه قیمت اینا رو حدودی بفرمایید دوستان ؟

متشکر

رضا مقدم

موفق و موید باشید

لینک به دیدگاه

سلام. درود بر همگی...

این قیمتی که واسه 4850 زدین از بهترین مدلشه ؟ یعنی his ? قیمت 9600gt/1gig الان چنده ؟ ارزونترین سیستم برای این این کارت رو معرفی کنین.

میشه حداقل سیستم مورد نیاز این 4850 رو بگین ؟ ارزونترین مادر برد و سی پی یو برای کارت گرافیک 4850 رو معرفی کنین.

من فقط واسه گیم میخوام سیستم ارتقا بدم.واسم مهم نیست که حتما بازیهارو در حالت high یا در رزولیشن های بالا بازی کنم.فقط میخوام گرافیکی باشه که بازیها رو بدون تیک واسم اجرا کنه.مثلا الان گرافیک 8500/512 راحت همه بازیهارو اجرا میکنه با قیمت 80 تومن.ولی من میخوام طوری باشه که تا 3-4 سال دیگه کارت گرافیکم بازیهارو اجرا کنه حالا low یا high بودن مهم نیست.

با تشکر فراوان از زحمات شما

سلام دوست عزیز ! با اجازه منم نظرمو میگم ! اول اشاره کنم که نمیشه توان لازم برای اجرای بازی های چند سال اینده رو پیش بینی کرد ! حتی در حالت low ! چرا که ممکن بازی های جدیدی در اینده بیان که نیاز به تکنولوژی جدید و روز اون موقع رو داشته باشند ! به هر حال شما چاره ای ندارید تا فعلا و با توجه به توان مالی تون ! کارت مناسبی رو تهیه کنید و امیدوار باشید که انچه مد نظر دارید ! در اینده محقق بشه ! البته مطمئنا در حال حاضر هر چقدر کارت قویتر و پر توان تری رو انتخاب کنید ! در اینده با ریسک کمتری مواجه خواهید بود !

در مورد انتخاب بین کارت های مد نظرتون هم ! بنظر من و با توجه به انتظارات جنابعالی ! کمترین کارت ممکن ! همون 4850 ست ! هر چند که حقیر کارت +9800gtx رو ترجیح میدم ! ولی کمتر از این 2 کارت ! و با توجه به نیاز و کاربرد شما ! ریسک بیشتری رو بدنبال خواهد داشت ! در ضمن اگر هزینه اختصاص یافته شما برای گرافیک ! همون 180 تومانه ! اکیدا توصیه میکنم با اضافه کردن مبلغ ناچیزی ! میتونید خیلی بیشتر و بهتر به منظورتون دست یابید ! چرا که همین چند هزار تومان تغییر و افزایش بازدهی درخوری رو بهمراه خواهد داشت ! ( همچنین اگه اشتباه نکنم میشه با حدود 220 تومان کارت +9800GTX رو خریداری کردالبته از برند های ارزون قیمت )

در مورد انتخاب پردازنده یا مادربرد هم ! در ظاهر نیاز به قطعات خاصی نیست و جدای وجود pci expres 2.0 در مادربرد منتخب تان ! مورد خاص دیگه ای وجود نداره ولی نکته حائذ اهمیت این موضوع ! بر میگرده به ست و مچ بودن قطعات تون ! چرا که اگه هر یک از اونها از نظر توان ! نسبت به سایر قطعات ! از بازدهی کمتری برخوردار باشند ! باعث پایین امدن پرفورمانس کل سیستم خواهد شد و بزبان ساده تر ! باعث میشه سایر قطعات سیستم که دارای توان بیشتری هستند ! نتوانند از تمامی و حداکثر توان خود استفاده کرده و در نتیجه باعث کاهش پرفورمانس کل سیستم میشوند ! بعنوان مثال اگر پردازنده شما نسبت به کارت گرافیک تون ضعیفتر باشه ! باعث میشه نتونید از تمامی توان کارت تون بهرمند شید و یا بالعکس اگر کارت تون ضعیفتر بوده و پردازنده در حد و اندازه های اون نباشه ! باعث میشه قسمتی از توان پردازنده در مواقع لزوم و مرتبط ! بلا استفاده بمونه ! پس دقت و تامل در انتخاب قطعات همگون الزامی ست ! ( البته در این بین ! نوع کاربرد سیستم هم بی تاثیر نیست )

و در نهایت اینکه قطعاتی همچون پردازنده / کارت گرافیک / رم و پاور ! باید در حد و اندازه های یکدیگر بوده تا بتوان از تمامی توان سیستم بهرمند شد ! پیشنهاد اخرم اینکه با توجه به نوع کاربرد شما که مربوط به استفاده گیمینگ از سیستم ست ! سوای انتخاب پردازنده - گرافیک و پاور که مسلما رابطه تنگاتنگی با هزینه اعمال شده شما خواهند داشت ! فراموش نکنید که حداقل حجم رم مورد نیاز ! برای یک سیستم گیم ! 4گیگ میباشد و کمتر از این مقدار بهیچ وجه توصیه نمیشود ! و باتوجه به قیمت های مناسب رمها ! هزینه چندانی را در پی نخواهد داشت و مطلوبتر اینه که نسبت به هزینه ای که برای انها در نظر گرفته میشه ! بیشتر به مقدار حجم ایشان توجه بشه تا نوع شون !

مثلا در حال حاضر رم های ddr2 نسبت به رم های ddr3 از قیمت بسیار معقول تری برخوردارند و منطقی تر اینه که از این رم ها استفاده بشه ! و بجای سرعت بیشتر ! حجم بیشتر مورد نظر واقع شه ! مگر اینکه پس از انتخاب سایر قطعات ! هزینه اضافی در کار باشه والا اگه از هزینه قطعاتی همچون پردازنده یا گرافیک بکاهید تا نوع رم هاتون رو ارتقا بدید ! بهیچ وجه توجیهی نداشته و در عمل به پرفورمانس مطلوبی دست نخواهید یافت !

چون بیشتر بحث مربوط به انتخاب کارت گرافیک بود ! بد نیست به نکته مهم دیگه ای اشاره کنم ! اینکه موقع انتخاب کارت گرافیک و مهمتر موقع انتخاب مانیتور ! به توان کارت و در حالت دیگه و بالعکسش ! به اندازه و اینچ مانیتور ! دقت کنید ! چرا که هر چقدر این اندازه و اینچ ! بیشتر و بالاتر باشه ! به همون نسبت قدرت و توان بیشتری رو از کارت تون میطلبه !

نکته اخرم این که اگر حجم رم سیستم تون رو 4 گیگ در نظر گرفتید ! برای استفاده از حداکثر توانایی انها ! چاره ای جز استفاده از ویندز های 64 بیتی ندارید ! چون ویندز های 32 بیتی قابلیت ادرس دهی بیشتر از 3 گیگ رم رو ندارن ! و نهایتا مقداری از حافظه سیستم بلا استفاده خواهند ماند ! و همچنین تجربه به من نشون داده که اجرای بازیها در ویندز های 64 بیتی ! از کیفیت بالاتری برخوردار بوده ! و در کل ویندز های 64 بیتی ! بستر مناسب تری رو برای بکارگیری حداکثر توان سیستم در اختیار میگذارند ! ( البته در صورت استفاده از قطعاتی با ان ویژگی همچون پردازنده های 64 بیتی ! )

شرمنده که وقت تون رو گرفتم ! و موفق باشید !

بازنده

لینک به دیدگاه

سلام. دوست عزیز...

مرسی توضیح خیلی خوبی دادی...

من یه چیزایی حالیم هست ولی شما چیزای جدید یادم دادین نمی دونستم سیستم 64 بیتی تو گیم بهتر عمل میکنه...

دوسته عزیز حالا شما سیستم مورد نیاز اون دوتا گرافیک(4850/9600) رو که با هم ست هم باشن با قیمت بگین ما یه کاریش می کنیم...

منتظر توضیحات کامل شما هستم...

سلام دوست من ! قابلی نداشت عزیز ! ولی برای راهنمایی بیشتر ! بهتره شما قطعات سیستم قبلی تونو که قصد تعویض و ارتقا شون رو ندارید و همچنین قطعاتی که میخواید ارتقا داده و خریداری نمایید رو برای ما روشن کنید تا حقیر و اساتید حاضر ! بهتر بتونن راهنمایی تون کنند ! ( همونطور که دوست و استاد ارجمند مون اقا ارش عزیز ( zerowat ) در قسمت مشابه دیگری ازتون خواسته بودند ) !

در ضمن هزینه مورد نظرتون رو هم بطور دقیق بیان کنید ! ( البته تا جایی که یادمه هزینه ای در حدود 550 تومن اعلام کرده بودید ! )

در هر صورت تنها راهی که میشه شما رو راهنمایی کرد اینه که بدونیم شما با اون مبلغ ! قصد خرید چه قطعاتی رو دارید ! پس نکات طرح شده رو روشن بفرمایید تا دوستان بتونن بیشتر و بهتر پاسخگو باشند ! با تشکر / بازنده

لینک به دیدگاه

با درود

مرسی...

قطعاتم(main-cpu - vga-ram-power)

حداکثر تا 550 میتونم بدم...

فقط برام کارت گرافیکش مهمه...

دوسته عزیز حالا شما سیستم مورد نیاز اون دوتا گرافیک(4850/9600) رو که با هم ست هم باشن با قیمت بگین ما یه کاریش می کنیم...

منتظر توضیحات کامل شما هستم...

سلام مجدد ! دوست من ! حقیقتش در مورد پیشنهاد قطعات با قیمت مد نظر شما ! بهتره اساتید راهنماییتون کنند ! چون حقیر با توجه به اوضاع و احوالات روز و تغییراتی که در زمینه سخت افزار رخ داده و باتبع ادامه هم خواهد داشت ! همچون عرضه چیپست X58 و پردازنده های CORE i7 ! بهیچ وجه نمیتونم پیشنهادی داشته باشم ! چرا که حتی با در نظر گرفتن حداقل ها نیز ! هزینه انها بیش از انچه شما در نظر دارید ! خواهند شد ! مخصوصا از این بابت که کاربرد شما از سیستم ! به منظور گیمینگ میباشد ! از همین روی بعنوان نظر شخصی ! به شما پیشنهاد میکنم که یا مبلغی رو به هزینه مورد نظرتون اضافه کنید و یا مدتی رو صبر پیشه کنید تا توانایی خریدتون بالاتر بره !

چون بنظر من واقعا حیفه که برای مقدار اندکی هزینه بیشتر ! پرفورمانسی کمتر از نصفه انچه حقیر در نظر دارم رو داشته باشید و از سوی دیگر ! با توجه به تغییراتی که اشاره کردم ! حداقل باید سیستمی رو جمع کرد که تا چند سال کارایی و عملکرد مناسبی رو داشته باشه تا قابلیت متوسطی رو در سال های اینده نیز شاهد بود ! و الا با توجه به این که شما در فکر استفاده چند سال اینده و اجرای بازیهای روز ان موقع هستید ! چه بسا با مشکلاتی همچون عدم توانایی قطعات تون مواجه شده و مجددا مجبور به تعویض و ارتقا بشید ! از طرف دیگه هم جریان ست بودن قطعات در میونه و تا جاییکه فهمیدم شما بیشتر بر قدرت کارت گرافیک تون تاکید دارید !

ولی بنظر من وجود یک کارت مناسب در کنار یک پردازنده ضعیفتر ! کمک خاصی به شما نخواهد کرد و شاید در حال حاضر براتون مشکلی بوجود نیاره ! ولی مطمئنا در اینده نزدیک شما رو مجبور به تغییرات اجباری خواهد نمود ! پس با توجه به این نکات من فکر میکنم بهتره شما سیستمی ببندید که اگر نیاز به ارتقا ان داشتید ! بجای تعویض یا ارتقا قطعه ای همچون پردازنده ! یکراست کل سیستم رو ارتقا داده و به سمت سوکت 1366 برید ! نه اینکه دوباره با همین مادربرد و قطعات ! مجبور به تعویض پردازنده یا ... بشید !

من قطعاتی رو خدمت تون معرفی میکنم که کارایی و عملکردشون در حال حاضر عالی بوده و حتی از نظر قیمتی هم در اوضاع مناسبی بسر میبرند و مهمتر از اون ! اجرای بازیهای چند سال اینده رو نیز ! در حد معقول و قابل پیش بینی تضمین میکنند ! ( البته به استثنای کارت گرافیک که نمیشه اینده رو پیش بینی کرد هر چند اگه واقعا کیفیا حداکثر مد نظرتون نبوده و به همون LOW بسنده باشید ! مطمئنا چند سالی تضمین خواهید بود ) و الا من مطمئنم از نظر توان پردازنده - مادربرد و رم های مورد نظر و معرفی شده حقیر ! تا چند سال اینده هیچ مشکلی نخواهید داشت و این سیستم تا زمانیکه قصد ارتقای ان به سوکت 1366 و یا بالاتر و جدیدتر از اونو ! داشته باشید ! براتون براحتی کار کرده و خواسته های شما رو براورده خواهد کرد ! البته همه اینها مستلزم اضافه کردن مقدار اندکی به هزینه مورد نظرتونه !

خب با تمام این اوصاف حقیر قطعات مورد نظر و پیشنهادی خودمو خدمت تون معرفی میکنم و بازم تاکید میکنم انچه در این پست گفته یا پیشنهاد میکنم ! تماما تجربیات و نظرات شخصی من هستند و شما میتونید برای اتخاذ تصمیم درستر ! از اساتید حاضر کمک و راهنمایی بیشتر گرفته و یا در مورد پیشنهادات من با ایشان مشورت کنید ! من فکر میکنم هزینه قطعات پیشنهادی من چیزی در حدود 150 تا 200 تومان بیش از هزینه مد نظر جنابعالی باشند ! که با همین مبلغ ! بدون شک ! شما کارایی و پرفورمانسی تا دو برابر سیستمی که با 550 تومان قراره تهیه کنید ! خواهید داشت ! ( البته بهتره قیمت های دقیق شونو دربیارید تا با خاطری اسوده اقدام به تصمیم گیری نمایید ) بازهم از اساتید راهنمایی و مشورت بیشتر بخواید ! امیدوارم توضیحات طولانی و مفصل حقیر ! مورد توجه شما قرار گرفته و شما رو برای گرفتن تصمیم درست تر ! یاری کنند !

و اما قطعات ست و مچ پیشنهادی حقیر ! ( البته برای سیستم گیمینگ )

CPU : Q6600 = 200

این پردازنده افت خودشو کرده و هر چند ممکن بعد عید کمی ارزونتر بشه ولی اگه عجله دارید ! بازم بخاطر اون 20 تومان ارزش نداره که جز این ! انتخاب دیگه ای داشته باشید ! در ضمن این پردازنده 4 هسته ای دارای فرکانس کاری 2.40 و همچنین 8 مگ کش بوده که اونو منحصر بفرد کرده و نسبت به پردازنده های 2 هسته ای هم قیمت خود اونو برتر میکنه و این برتری بیشتر پس از اورکلاک اون بچشم میاد که مثل اب خوردن هم تا 3.40 اورکلاک میشه ( اونم فقط با تغییر یک عدد در بایوس و بدون افزایش ولتاژ یا ... )

MB : ASUS / P5Q DELUXE = 185

البته اگه دست تون از نظر هزینه باز میبود بهترین انتخاب مادربرد ASUS / MAXIMUS 2 FORMULA با قیمت 250 تومان بود ! چون این مادربرد جدای بحث بهینه شدن و خنک کننده های بهتر ! دارای یک کارت صدای مجزا نیز میباشد که برای سیستم گیمینگ چه از نظر استفاده برای داشتن صدای بهتر و چه از نظر برداشتن بار صدا از دوش پردازنده ! کارایی بهینه تری رو دارا ست !

VGA : ATI / +9800GTX = 220 OR ATI / 4850 = 199

البته همونطور که قبلا هم اشاره کردم ! حقیر کارت +9800GTX رو ترجیح میدم مخصوصا برای کاربرد شما ! و اگه این کارت با قیمت حدود 220 تومان ( که من شنیده ام ) گیر بیاد ! بدون شک بهترین انتخابه و از کارت 4850 خیلی بهتر و سر تره ( نظر شخصی ) فقط توجه داشته باشید که به برند سازنده این کارت توجه نکرده و فقط به قیمت و خود کارت دقت کنید ! و اما ! اگه قیمتش بالاتر از این باشه و شمام واقعا براتون مقدور نباشه و اجبار در کار باشه ! همون 4850 تنها انتخاب ممکن شماست ! که قیمتی در حدود 199تومان داره !

RAM : PATRIOT / DDR2 / BUS 800 / 4GB = 50

در مورد رم هام که قبلا صحبت کردیم و بنظر من در رنج قیمت ارزون ! رمهای پاتریوت ! قابل قبول هستند ! فقط توجه داشته باشید که از سری هیت سینگ دارش بگیرید که هیت سینگشون یا مشکی و یا ابی رنگه و مثل باقی قطعات میتونید از همین لیون خودمون تهیه شون کنید !

POWER : 600 W COOLER MASTER ( WHIT CABLE MANAGER )= 80 OR GREEN 580GP = 80

البته اگه اشتباه نکنم گرین قرار یک پاور 585 وات ( یا همچین چیزی ) با قابلیت کابل منیجر هم بیاره که خدایی یادم نیست از کجا شنیدم و به صحت این گفته خیلی اطمینان ندارم ! اگه اینطور بود و تا اون موقع این پاور ها در دسترس بودند ! بنظر من اونا بهترن ! البته در حال حاضر همین محصول کولر مستر هم این قابلیت رو داره ! همونطور که خودتونم میدونید قابلیت کابل منیجر یعنی اینکه همه و یا یک سری از کابل های پاور ! قابلیت جدا شدن رو دارند و در مواقعی که نیازی به اونا نیست میتونید متصل شون نکنید و این موضوع اولا به کولینگ و گردش مناسب هوای داخل کیس کمک میکنه و ثانیا ظاهر اجزای داخلی کیس رو زیباتر کرده و از شلوغی بی مورد توسط کابل های اضافی ! جلوگیری بعمل میاره !

در پایان مجددا تاکید میکنم که انچه گفتم تجربیات و نظرات شخصی حقیر بودن و همچنین باطلاع میرسانم که تمامی قطعات پیشنهاد شده منو ! میتونید از فروشگاه لیون و به قیمت های بسیار منصفانه ! تهیه بفرمایید ! ( در ضمن قیمت های درج شده ممکن چند تومان کم و زیاد باشن ) امیدوارم موفق باشید ( و حرف منو هم گوش کنید و یا به هزینه تون اضافه کنید یا صبر کنید تا فرجی بشه و توان مالی تون بالاتر بره و بتونید این قطعات رو خریداری نموده و سیستم تون رو برای اجرای تمامی گیم ها ی حال و تا حدی اینده گارانتی کنید ) موفق باشید ! ( اگه زیادی تاکید یا تکرار کردم هم عذر میخوام چون واقعا به نیت خرید برای خودم به انتخاب قطعات پیشنهادی نگریستم )

کوچیک همتون / بازنده

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

دوستان من اینا رو انتخاب کردم ببینید خوبه یا نه؟ که توش یک مانوری بدیم ! و سیستمم هم 700 توان می خوام بشه !

Main: Tp43d2a7

cpu:7400

ram: 2ta 1gig patriot

hard:250 segate

vga:9600 gt

power: 480 watt green

lcd رو ماوندم چیکار کنم ؟

case: Magnom

dvd rw: Liteon

modem +mouse +keyboard

این سیستم برا گیم و بجث آینده نگری سیستم خوبی هست یا amd بردارم ؟ و میشه قیمت اینا رو حدودی بفرمایید دوستان ؟

متشکر

رضا مقدم

موفق و موید باشید

ما هم منتظریما

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

بودجه شد 800 !

فکر کنم در سیستم بالایی خودم باید یک vga رو عوض کنم درسته !

شما یک سیستم کامل برا گیم و سرعتی باشه یعنی حتی بگید برا اسپیکر و موس و اینا چقدر اختصاص بدم !

ویرایش شده توسط alireza_moghadam
لینک به دیدگاه

خوب رضا جان سیستمی که انتخاب کردید سیستم خوبیه که عزیز . اگر بودجه رو اضافه کرده 4850 بگیر و cpu هم 8400

لینک به دیدگاه

سلام

يه سوال از اقاي حسيني داشتم .

من دنبال يه كارت 9800+ GTx با برند Zotac از سايت شما بودم

طي يه سري مشكلاتي كه پيش اومد من سفارشمو به يكي از مغازه داراي اشنا دادم

اما اونم كلي دبه در اورد گفت كه اره تهرانيا فقط حرف ميزنن(توهين نشه:))

و از اين حرفا منم زنگ زدم گفته دارم پيك فرستادم گفته ندارم:D

اين چيزي بود كه گفت

حالا من به اين نتيجه رسيدم كه پولو بگيرم به شما زنگ بزنم برام يه دونه بفرستيم(ديگه اسي شدم)

ولي خوب جسارت نشه خيلي عذر ميخوام من به خريد اينترنتي زياد اعتماد ندارم يعني اينكه مردم زياد دله خوشي ندارن و بد تعريف كردن و وضع رو كه خودتون درك ميكنيد

ولي يه چيزه كه من قشنگ نفهميدم:

اونم :

7- خریداران شهرستانی : برای فرستادن کالا توسط شرکت تیپاکس هزینه تو شهری نداشته و خریدار میتواند بعد از تحویل کالا در شهر و ادرس خود هزینه باربری را به مسئول تیپاکس بدهد .

توي قسمت فروش بود

پول كالا رو هم با تيپاكس به طرف ميديم يا فقط پول تيپاكس رو ميديم به طرف؟:->

نميشه يه كاري كرد كه پوله كالا رو هم بديم به همون طرف؟~x(

شما اينجا اشنا نداريد كه بخوام ازش بگيرم ؟

خلاصه جامع و مفيد توضيح بديد ديگه و يه راهي بزاريد كه هر دومون راضي باشيم~x(

به اميد خدا اگه جواب اين پستو بديد من فردا (2012) به شما با توجه به جواب زنگ ميزنم:cool:

تشكر

دوست عزیز من خرسند هستم واز استان گیلان شهرستان رودسر هستم.من هم مثل شما از اقای حسینی عزیز 3تا قطعه سفارش دادم که برام بفرسته که یکیش کارت گرافیکی هست که شما میخواهید میتونید از اقای حسینی هم بپرسید.وقتش رسیده ما هم تجارت الکترونیک رو رواج بدیم.من قطعات زیر رو خریدم

Zotac 9800GT

Green Power 830A

2*2GB patriut 800

پولشم انلاین دادم ایشون همون روز در کمتر از 3ساعت برام با اتوبوس فرستاد مشکلی از این بابت وجود نداردهودرضمن امکانش نیست که پول جنس رو به مامور تیپاکس بدید غیر ممکنه منظور پول ارسال هست.اگر هم خیلی شکاک هستید البته جسارت نشه میتونید تشریف ببرید تهران

اقای حسینی ببخشید من بجای شما پاسخ دادم ولی گفتم خودمم از شهرستانم به یه همنوع خودم این کمکو بکنم که باور کنه ما برای پیشرفت باید از یه جا قدم برداریم وبا بدگمانی راه پیش نمیره

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اقا شما می تونی در مورد این موضوع با سعید جان سحینی عزیز سحبت کنی بدون با یک بار خرید پشیمون نمی شی

فکر نکنید دارم تبلیغ می کنم چون خودم ازشون جنس زیاد خریدم

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

Cont عزیز سلام

در مورد خرید کالا یا باید پول رو واریز کنید یا اینکه میتونید تشریف بیارید اینجا ( به صرف و چای و شیرینی :) ) در خدمتتون باشیم و کالا رو بهتون تحویل بدیم . اونهایی که سر مردم رو کلاه میگذارن دلیلش اینه که خود مشتری به اعتبار طرف توجهی نمیکنه و پیگیری نمیکه که این سایت چند وقته که داره کار میکنه . یا مردم ازش راضی هستن یا نه . پس اول تحقیق کنید و هر وقت دوست داشتید من در خدمتم .

در ضمن کدوم شهر هستید شما ؟

لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی عزیز:

اول از همه پوزش من را به علت اینکه فقط موقعی که کارتون دارم اینجا پیدام میشه بپذیرید.

یه سیستم خونگی توپ، بی درد سر و آینده دار که نرم افزار پرکاربرد آن فتوشاپ باشه و قیمت آن در حد 800 به پایین، ولی در کل گیر 10 تا 20 تومن نیستم

قیمت شامل کیس، پاور (GREEN)، موس و کیبرد(A4TECH)، اسپیکر، مودم اینترنال و مانیتور 17 با کیفییت 2ms

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

cont عزیز سلام

در مورد خرید کالا یا باید پول رو واریز کنید یا اینکه میتونید تشریف بیارید اینجا ( به صرف و چای و شیرینی :) ) در خدمتتون باشیم و کالا رو بهتون تحویل بدیم . اونهایی که سر مردم رو کلاه میگذارن دلیلش اینه که خود مشتری به اعتبار طرف توجهی نمیکنه و پیگیری نمیکه که این سایت چند وقته که داره کار میکنه . یا مردم ازش راضی هستن یا نه . پس اول تحقیق کنید و هر وقت دوست داشتید من در خدمتم .

در ضمن کدوم شهر هستید شما ؟

اقای حسینی خیلی مچکرم که موضوع رو درک کردین و اگه بازم اندکی ناراحت شدید مارو به بزرگی خودتون ببخشید:D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...