رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

متشکرم از شما

در اخر برای اپدیت این کیس چی پیشنهاد میدید هزینه نقدی یک تومن هست فروش قطعات رو حساب نکردم

pentium e5600

gt 220

پاور 350

رم یک دانه دو گیگ

مادر بورد فکر کنم j w p41 یه همچین چیزی

این پلتفرم دیگه قدیمی شده ، نمیشه روی ارتقاء این کاری کرد . کلا باید عوض بشه . برای تعویض هم به بیشتر از 1 میلیون نیاز داری . حداقل 1600-1700 با فرض اینکه هارد ، کیس و درایو نوری داری . قطعات شما رو هم به قیمت پایینی میخرن . روی اونها حساب نکنی بهتره . نهایتا 200 تومان .

پردازنده Intel® Core™ i3-4160 قیمت 362 تومان

مادربورد ASUS H81M-C قیمت 215

رم AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz قیمت 295

گرافیک Zotac GTX 750 Ti 2GB GDDR5 قیمت 549

پاور Corsair VS550 قیمت 177

اینها میشن 1598 . البته فقط قیمت قطعات . هزینه ارسال و اسمبلش جداست .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اگه مادر بورد رو از برند ارزون تر و رم رو هم یه 4 گیگ بندازم کنارش چی ؟

از این قطعات از بردن دیگه ارزون تر هست؟

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

برد از اون ارزونتر به کارت نمیاد، برندش عوض میشه. مثل Elite Group.

رم رو مشکلی نداره میتونی یکی برداری.

پردازنده از اون کمتر به درد گیم نمیخوره زیاد.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گرامی مدل پرو گیمر هنوز وارد نشده

تفاوت اصلی اچ 97 با بی85 در خیلی چیز ها هست مثل ام تو ساتا یا ساتا اکسپرس یا ساپورت نسل بعدی سی پی یو های اینتل

خب پس یعنی خرید B85 پیشنهاد نمیشه ؟ من بودجه ی خرید بوردهای فوق حرفه ای با که بالای 1 تومن هست رو ندارم . پیشنهاد دیگه ای وجود داره تو این رنج قیمت ؟

میخوام با بودجه مناسب بهترین نتیجه رو بگیرم . شنیدم که قراره هر دو تراشه Broadwell رو ساپورت کنن ، اینطور نیست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب پس یعنی خرید B85 پیشنهاد نمیشه ؟ من بودجه ی خرید بوردهای فوق حرفه ای با که بالای 1 تومن هست رو ندارم . پیشنهاد دیگه ای وجود داره تو این رنج قیمت ؟

میخوام با بودجه مناسب بهترین نتیجه رو بگیرم . شنیدم که قراره هر دو تراشه Broadwell رو ساپورت کنن ، اینطور نیست ؟

با سلام

دوست گرامی مین های موجود در بازار با چیپ H97 اکثراً زیر 550 تومن قیمت دارن و حتی میتونید با حدود 350 تومن هم به H97 ها نیم نگاهی داشته باشید که تمامی نیاز ها رو برای بستن یک سیستم خوب رده میانی برطرف کنند اصلاً نیازی به هزینه زیاد نیستش

حدود قیمتی مینهای داراری چیپ H97 رو میتونید در عکس زیر ببینید

o7ndc385g2qjyfqp8u21.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید.قصد خرید یه وبکم تا قیمت 100 تومن دارم.اگه میشه چندتا گزینه معرفی کنید.

واسه استفاده تو اسکایپ و تماس تصویری میخوام.

یه سوالم دارم از دوستان.این وبکم های که HD فیلم برداری میکنن برای ارسال تصویر به سرعت بالای اینترنت نیاز دارن؟

من سرعتم 128kbps هستش.سرعت دانلودم حول و حوش120 میچرخه.آپلود هم 64.جواب میده این سرعت؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان خسته نباشید.قصد خرید یه وبکم تا قیمت 100 تومن دارم.اگه میشه چندتا گزینه معرفی کنید.

واسه استفاده تو اسکایپ و تماس تصویری میخوام.

یه سوالم دارم از دوستان.این وبکم های که HD فیلم برداری میکنن برای ارسال تصویر به سرعت بالای اینترنت نیاز دارن؟

من سرعتم 128kbps هستش.سرعت دانلودم حول و حوش120 میچرخه.آپلود هم 64.جواب میده این سرعت؟

با سلام

دوست گرامی در بین مدل های برند لاجیتک میتونید وب های خوبی پیدا کنید همچنین برند کریتیو هم اگر در بازار پیدا کنید بدک نیستن

در مورد HD بودن وب نیاز به مقداری سرعت بالاتر هستش که در حین استفاده خودتون متوجه میشید

سرعت آپلود هم مهم هست که برای شما به نظر خوب نیست

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گرامی مین های موجود در بازار با چیپ H97 اکثراً زیر 550 تومن قیمت دارن و حتی میتونید با حدود 350 تومن هم به H97 ها نیم نگاهی داشته باشید که تمامی نیاز ها رو برای بستن یک سیستم خوب رده میانی برطرف کنند اصلاً نیازی به هزینه زیاد نیستش

حدود قیمتی مینهای داراری چیپ H97 رو میتونید در عکس زیر ببینید

o7ndc385g2qjyfqp8u21.jpg

یه سوال دیگه شرمنده :) . من دنبال این مدلهای گیمینگ هستم . الان بین Asus B85 Pro Gamer و  MSI H97-Gaming 3 کدام انتخاب بهتری هستش ؟ ASUS H97 Pro چطور ؟

بعد اونوقت از یک برند بودن کارت گرافیک و مادربورد تاثیر گذاره یا خیر ؟

ویرایش شده توسط king of north
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال دیگه شرمنده :) . من دنبال این مدلهای گیمینگ هستم . الان بین Asus B85 Pro Gamer و  MSI H97-Gaming 3 کدام انتخاب بهتری هستش ؟ ASUS H97 Pro چطور ؟

بعد اونوقت از یک برند بودن کارت گرافیک و مادربورد تاثیر گذاره یا خیر ؟

با سلام

دوست گرامی مدل های گیمینگ میشه گفت فقط در ظاهر تفاوت دارن و تفاوت و کارایی آنچنانی به شما با مدل های معولی نمیدن بجز سری ROG اسوس که بحثشون و همچنین قیمت هاشون فرق میکنه

از بین 3 مدلی که گفتید مدل اسوس B85 خوب هست ولی خب چیپ ش B85 هست و کاریش نمیشه کرد که در بالاتر تفاوت ها رو گفتم

ولی در مورد H97-PRO کاملاً گزینه مطمئن و خوبی هستش و همچنین مدل MSI هم بد نیست ولی به نظر مین های MSI که وارد شدن دارای مشکلاتی هستن که بهتر هست بیخیالش بشید

در مورد برند هم باید خدمتتون بگم که تقریباً هیچ تاثیری نمی زاره مگر اینگه خلافش ثابت بشه

با خیال راحت از هر برندی میخواهید خرید کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

Intel Core™ i7-4790K قیمت 1109

ASUS Z97-A LGA1150 قیمت 575

Corsair Vengeance Pro 16GB 8GBx2 2133Mhz قیمت 639

GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 2GB GDDR5 قیمت 1289

Corsair RM750 80Plus Gold Full Modular قیمت 499

اینها میشه 4111 . اگر میخوای اون 111 تومان کم بشه ، میتونی کارت گرافیک رو از برند پایینتر برداری . مثلا Zotac GTX 770 2GB GDDR5 با قیمت 1189 که 100 تومان کم میشه و یا GALAXY GTX 770 GC 2GB GDDR5 با قیمت 1149 که 140 تومان کم میشه . اگر نمیخوای از برند پایینتر برداری باید 760 بگیری که GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5 هست با قیمت 985 تومان . 294 تومان کمتر از 4111 .

نمیهش مثلا یه رم 8 و یه رم 4 زد؟

آخه میخوام فیکس بیاد رو 4 تومن

گرافیک رو نمیخوام پایین تر  بره

لینک به دیدگاه

برای رزولوشن ۱۳۶۶ در ۸۷۶ چه گرافیکی که تا دو سه سال تقریبا روی high جواب بده پیشنهاد بدین

و تفاوت استفاده از سی پی یو تو دو رزولوشن 720p و 1080 چقدر فرق داره

لینک به دیدگاه

16 گیگ رم یک مقدار زیاده 8 گیگ برا گیم کافی هست

لینک به دیدگاه

سلام.

مادربورد تا 300 تومن چي پيشنهاد ميدين كه خروجي hdmi داشته باشه؟

اين مادربورد چطوره؟ ASRock H81 Pro BTC

لینک به دیدگاه

پاور رو Corsair CX750M 80 PLUS® Bronze بگیر . 110 تومان ارزونتره . مجموع میشه 4001 :D

رم رو اگر 8 و 4 بزنی 2 کاناله کار نمیکنه .

لینک به دیدگاه

سلام.

فکر کنم تنها گزینه همین باشه . مادربورد خوبیه . در حد قیمتش خوبه .

لینک به دیدگاه

ممنون.

ssd intel چطوره كيفيت خوبي داره؟

براي سيستمي كه كارش وبگردي و دانلود 24 ساعته هست يك ssd 64gb كفايت ميكنه؟

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گرامی مدل های گیمینگ میشه گفت فقط در ظاهر تفاوت دارن و تفاوت و کارایی آنچنانی به شما با مدل های معولی نمیدن بجز سری ROG اسوس که بحثشون و همچنین قیمت هاشون فرق میکنه

از بین 3 مدلی که گفتید مدل اسوس B85 خوب هست ولی خب چیپ ش B85 هست و کاریش نمیشه کرد که در بالاتر تفاوت ها رو گفتم

ولی در مورد H97-PRO کاملاً گزینه مطمئن و خوبی هستش و همچنین مدل MSI هم بد نیست ولی به نظر مین های MSI که وارد شدن دارای مشکلاتی هستن که بهتر هست بیخیالش بشید

در مورد برند هم باید خدمتتون بگم که تقریباً هیچ تاثیری نمی زاره مگر اینگه خلافش ثابت بشه

با خیال راحت از هر برندی میخواهید خرید کنید

موفق باشید

رابطه ی مستقیم پردازنده با پورتهای اینترنتی ، صدای بهتر برای تشخیص در بازیهای شوتر و دیگر آپشنهایی که در مورد مادربوردهای گیمینگ ایسوس گفته میشه ، بی تاثیره ؟

لینک به دیدگاه

مانیتور 1080 برای گیم چی پیشنهاد میدید ؟

یکی از دوستان ASUS VX238H رو به من پیشنهاد کرده . اما شنیدم خرابیش زیاده پنلهای ایسوس

خواستم ببینیم انتخابهای دیگه ای هم دارم ؟ مثلا از سامسونگ یا برندهای دیگه چی مدلی خوبه ؟ ترجیحا 23 یا 24 اینچ باشه

لینک به دیدگاه

سلام.

این توصیه نمیشه، چون مخصوص اونهاییه که میخوان ماین کنند، اون BTC انتهاش هم به همین مضمونه، BitCoin منظورشه. یه چیز دیگه انتخاب کن. اون اسلات های فراوان PCI Express رو نمیبینی؟

لینک به دیدگاه

دوستان خودم موندم چیکار کنم، یه راهنمایی بکنید که پروندشو فردا ببندم بعد از سه ماه

میخوام مین و پردازنده ارتقاء بدم، منتهاش یه مدتی دنبال 4770K کار کرده بودم.

یه مدت هم دنبال 4790K بودم، هر چند کماکان هم هستم، ولی از حد نیازم بیشتر هست ، ولی خریدنش خالی از لطف هم نیست.

4690K هم انتخاب خوبیه.

ولی بگذارید مورد استفاده اش رو بگم، شاید باورتون نشه الان بصورت موقت از یه G1620 استفاده می کنم بدلیل اینکه i3 قبلیم رو فروختم که ارتقاء بدم، منتهاش این i3 4160 رو دیدم، با فرکانس 3.6 و 4 رشته پردازشی، چیز بدی نیست و انتخاب عاقلانه بهتر از تعجیل در خرید هست.

شرایط اینهان: یه R9 280X Toxic دارم، گیم هم زیاد نمیزنم ( میزنم ولی گیمر نیستم آخرش NFS و Battle و COD)، ولی میخوام مواقعی که گیم میزنم لگ نداشته باشم یا به اصطلاح با این گرافیک باتل نک نشه، قبلاً هم پرسیده بودم منتهاش پردازنده های جدید اینتل مثل i3 4370 هم با 3.8 فرکانس کاری پردازنده در راه هستند، نمیدونم چیکار کنم، صبر کنم، عجله کنم، چی رو انتخاب کنم؟

یه مطلب خنده دار دیگه، بودجه محدوده، تا این حد که اگر بخوام یه 4790K بخرم باید یه مین تو مایه های ASUS H81 M-C بگیرم که حتی بدون آپدیت بایوس این پردازنده رو ساپورت نمی کنه، در این حد درگیر این قضیه ام من، چه کنم؟  =)) 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عرض ادب 

به نظرتون سیستمی با مشخصات زیر ؛ 

ram 4gb

cpu core i3

vga 2gb 

h.d.d 500

میتونه نرم افزارهایی مثل ارتکم و پاور میل یا تریدی مکس رو بدون مشکل اجرا کنه؟

قیمت این قطعات به نظرتون چند میشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...