رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من میخوام قطعات کامپیوترمو ارتقا بدم .............

بودجه ک دارم 1 میلیون 700 هزار تومنه ........

و میخوام قطعات (M.B / CPU / RAM / VGA ) رو ارتقا بدم ..............

ram :CMX8GX3M1A1600C11 - XMS3 8GB 1600MhZ CL11

cpu :Intel® Core™ i3-3220 ivy Bridge Processor

این دو قطعه رو خودم انتخاب کردم ولی درباره مادربرد و گرافیک موندم .......

ماردبرد بین مدل های ASUS Z97-Pro Gamer LGA1150 Z97 Mainboard.

MSI Z97-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard

GIGABYTE Z97-D3H LGA1150 Z97 Mainboard

GIGABYTE H97-Gaming 3 LGA1150 H97 Mainboard

واقعا انتخاب کردن واسم سخت شده و نمیدونم بین این مدل های کدوم مدل قدرت و توان ساپورت قطعات بالا رو داره ک اگه در اینده خواستم بازم ارتقا بدم جوابگو باشه ...............

در مورد گرافیک هم نتونستم به جمع بندی برسم ................لطفا راهنماییم کنید ............

سیستم خودم در حال حاظر ..

مادربرد : ga-p31-es3g
cpu : e7500
ram :4 gb
vga : 1gb gt440 ddr5

باتشکر

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام من میخوام قطعات کامپیوترمو ارتقا بدم .............

بودجه ک دارم 1 میلیون 700 هزار تومنه ........

و میخوام قطعات (M.B / CPU / RAM / VGA ) رو ارتقا بدم ..............

ram :CMX8GX3M1A1600C11 - XMS3 8GB 1600MhZ CL11

cpu :Intel® Core™ i3-3220 ivy Bridge Processor

این دو قطعه رو خودم انتخاب کردم ولی درباره مادربرد و گرافیک موندم .......

ماردبرد بین مدل های ASUS Z97-Pro Gamer LGA1150 Z97 Mainboard.

MSI Z97-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard

GIGABYTE Z97-D3H LGA1150 Z97 Mainboard

GIGABYTE H97-Gaming 3 LGA1150 H97 Mainboard

واقعا انتخاب کردن واسم سخت شده و نمیدونم بین این مدل های کدوم مدل قدرت و توان ساپورت قطعات بالا رو داره ک اگه در اینده خواستم بازم ارتقا بدم جوابگو باشه ...............

در مورد گرافیک هم نتونستم به جمع بندی برسم ................لطفا راهنماییم کنید ............

سیستم خودم در حال حاظر ..

مادربرد : ga-p31-es3g

cpu : e7500

ram :4 gb

vga : 1gb gt440 ddr5

باتشکر

دوست عزیز مادربورد کم اهمیت ترین قطعه هستش و اولویت با vga هست

سیستم زیر پیشنهاد میکنم(همچنین پاورتون رو به احتمال زیاد باید عوض کنین.... توی سایت گیرین حساب کنین خودتون حداکثر پاور. یک 50-100 وات از اون باید بیشتر باشه

CPU:Core i3 4160 360

RAM:2*4GB HyperX Fury 200

M/B:ASUS H81-PLUS 260

Galax GTX 960 OC 2GB: 760,000

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مادربورد کم اهمیت ترین قطعه هستش و اولویت با vga هست

سیستم زیر پیشنهاد میکنم(همچنین پاورتون رو به احتمال زیاد باید عوض کنین.... توی سایت گیرین حساب کنین خودتون حداکثر پاور. یک 50-100 وات از اون باید بیشتر باشه

CPU:Core i3 4160 360

RAM:2*4GB HyperX Fury 200

M/B:ASUS H81-PLUS 260

Galax GTX 960 OC 2GB: 760,000

پاورم 430A گرین ......یعنی به نظرتون رو مادربرد سرمایه گذاری نکنم ............ اخه نمیخام 2.3 سال دیگه دوباره مادربرد رو عوض کنم ..........

الان مادربردم مشکلی ک داره رم بالای 4 ساپورت نمیکنه والا اگه ساپورت میکرد مشکلی نبود تمام پولمو میدادم ی گرافیک خوب

لینک به دیدگاه

سلام میشه یه برد micro atx z97 که موجود باشه بهم معرفس کنید با حدود قیمت تشکر  @};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط woooo639
لینک به دیدگاه

سلام دوستان
من چند ماه پیش یه کارت EVGA GTX 970 OC Superclocked ACX 2.0 4GB GDDR5 خریدم و همونطور که میدونید این کارت بک پلیت نداره اما چند وقت پیش شرکتش بک پلیتش رو به صورت جداگونه تو بازار عرضه کرد
میخواستم ببینم این بک پلیت رو از کجا میتونم تهیه کنم؟ ممنون

لینک به دیدگاه

پاورم 430A گرین ......یعنی به نظرتون رو مادربرد سرمایه گذاری نکنم ............ اخه نمیخام 2.3 سال دیگه دوباره مادربرد رو عوض کنم ..........

الان مادربردم مشکلی ک داره رم بالای 4 ساپورت نمیکنه والا اگه ساپورت میکرد مشکلی نبود تمام پولمو میدادم ی گرافیک خوب

پاور شما برای سیستم پیشنهادی دوستمون مناسب نیست. طبق اطلاعات موجود در این آدرس: http://www.galax.net/GLOBAL/960oc.html

سلام دوستان

من چند ماه پیش یه کارت EVGA GTX 970 OC Superclocked ACX 2.0 4GB GDDR5 خریدم و همونطور که میدونید این کارت بک پلیت نداره اما چند وقت پیش شرکتش بک پلیتش رو به صورت جداگونه تو بازار عرضه کرد

میخواستم ببینم این بک پلیت رو از کجا میتونم تهیه کنم؟ ممنون

بعید میدونم به اینصورت که شما تصور می کنید توی بازار ایران بشه تهیه کرد، اما امکانش هست به دوستانی که مستقیم از دبی و سایر کشورهای خارجی کالا وارد می کنند سفارش بدید.

لینک به دیدگاه

سلام من میخواستم بدونم سیپیو رو اگه i7 بگیرم رو گرافیک بازی تاثیر داره یا نه اگه نداره خوبه که یه دونه سیپیود i5 با یه مین بورد خوب بگیرم بعد کدوم بهتره میخوام که تا 4 سال سیپیو عوض نکنم ممنون

لینک به دیدگاه

سلام ببخشید زیاد سوال میکنم سیپیو رو اگه i7 4790 بردارم با مین بورد z97 مشکلی پیش میاد

لینک به دیدگاه

سلام من میخواستم بدونم سیپیو رو اگه i7 بگیرم رو گرافیک بازی تاثیر داره یا نه اگه نداره خوبه که یه دونه سیپیود i5 با یه مین بورد خوب بگیرم بعد کدوم بهتره میخوام که تا 4 سال سیپیو عوض نکنم ممنون

سلام تو بعضی از بازی ها تفاوت دارند ولی در کل زیاد فرق ندارن.اگه بتونی یه 4790k بگیری خوبه.

لینک به دیدگاه

سلام ببخشید زیاد سوال میکنم سیپیو رو اگه i7 4790 بردارم با مین بورد z97 مشکلی پیش میاد

نه عزیز مشکلی پیش نمیاد اگه میخوای مین زد بگیری سی پی یو 4790k بگیر قابلیت اورکلاک  کردن داره.

لینک به دیدگاه

نه عزیز مشکلی پیش نمیاد اگه میخوای مین زد بگیری سی پی یو 4790k بگیر قابلیت اورکلاک  کردن داره.

سلام من به خاطر بوجم مدل معمولی این سیپیو رو میخوام بگیرم بوجم 3.200.000 هست فقط مادربورد با سیپیو وگرافیک میخوام سیستمی که خودم انتخاب کردم اینه

سیپیو i7 4790

مادربورد ASRock FATAL1TY Z97 Professional

گرافیک zotac gtx970 omega edition

بنظرت این قطعات خوبه یا نه و این گرافیک الان تو بازار پیدا میشه ممنون

لینک به دیدگاه

سلام من به خاطر بوجم مدل معمولی این سیپیو رو میخوام بگیرم بوجم 3.200.000 هست فقط مادربورد با سیپیو وگرافیک میخوام سیستمی که خودم انتخاب کردم اینه

سیپیو i7 4790

مادربورد ASRock FATAL1TY Z97 Professional

گرافیک zotac gtx970 omega edition

بنظرت این قطعات خوبه یا نه و این گرافیک الان تو بازار پیدا میشه ممنون

به نظر من مین اینو بگیر ASRock FATAL1TY Z97 Professional LGA1150 Z97 Mainboard

گرافیک  Zotac GTX 970 AMP! Omega CORE Edition 4GB GDDR5

سی پی یو  Intel Core™ i5-4690K Haswell Processor

این کولر هم برای اورکلاک بگیر  DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 120 AiO Liquid CPU Cooler

مجمموع 3221

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خوبین

راستش من از چند ماه پیش قصد داشتم یه کیس ببندم با بودجه حدودا 3تومن یه خورده بالا تر یه خورده پایین تر ولی با مشورتی که کردم دوستان گفتن تا اواسط تیر ماه صبر کنم که هم cpu و هم vga نسل جدید معرفی میشه

میخواستم ببینم خبری نشده؟ آخه باید یه کیس ببندم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خوبین

راستش من از چند ماه پیش قصد داشتم یه کیس ببندم با بودجه حدودا 3تومن یه خورده بالا تر یه خورده پایین تر ولی با مشورتی که کردم دوستان گفتن تا اواسط تیر ماه صبر کنم که هم cpu و هم vga نسل جدید معرفی میشه

میخواستم ببینم خبری نشده؟ آخه باید یه کیس ببندم

منم دقیقا مثل شما..

راستی اساتید این جریان اورکلاک و انتخاب سری k کمی گیج کننده است ایا یه یوزر و گیمر میتونه اورکلاک کنه

لینک به دیدگاه

چرا اکثر موس های گیمینگ با سیم هستند مگه بدون سیم چه مشکلاتی داره؟

لینک به دیدگاه

چرا اکثر موس های گیمینگ با سیم هستند مگه بدون سیم چه مشکلاتی داره؟

چیزای باطری دار مضخرفند.داداش من موس فورتک باطری خور داره با باطری الکالاین دو عدد 2000 تا 2500میدن اما اون 1500 تومانی همون مارک رو میگرفت هفته ای یکبار عوض میکرد البته بستگی.به کارکرد داره کارکرد ش زیاد بود بعدا که کلی پول باطری داد بعدا باطری و شارژر خرید فکر کنم 2 تای پول موس رو به باطری داده! الان من یک لاجیتک سیمی گرفتم راحتم.میدونی وسط گیم انلاین باطری موست بپره چجوری میشی؟!یک دونه موس باطری دار بخر میفهمی!

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

ویرایش شده توسط amir*
لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه

سوالی داشتم از شما دوستان

مادربرد سیستمم اینه گیگابایت MA770T-UD3P

این مادربرد، گرافیک بین 750 تا 850 تومنی چی ساپورت میکنه؟

پی سی اکسپرس این مادر برد به این صورته:

1x PCI Express x16 slot, running at x16

(The PCI Express x16 slot conforms to PCI Express 2.0 standard.)

4x PCI Express x1 slots

2x PCI slots

ممنون میشم اگه کمکم کنید

ویرایش شده توسط mustafa.65
لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه

سوالی داشتم از شما دوستان

مادربرد سیستمم اینه گیگابایت MA770T-UD3P

این مادربرد، گرافیک بین 750 تا 850 تومنی چی ساپورت میکنه؟

پی سی اکسپرس این مادر برد به این صورته:

1x PCI Express x16 slot, running at x16

(The PCI Express x16 slot conforms to PCI Express 2.0 standard.)

4x PCI Express x1 slots

2x PCI slots

ممنون میشم اگه کمکم کنید

gtx 960 بگیر

لینک به دیدگاه

سلام من میخوام یه کیس بخرم بوجم 500.000 تومنه میشه یه کیس خوب بهم معرفی کنید من خودم این کیسو پیدا کردم corsair carbide 300r windowed خوبه یا نه ممنون

لینک به دیدگاه

سلام من میخوام یه کیس بخرم بوجم 500.000 تومنه میشه یه کیس خوب بهم معرفی کنید من خودم این کیسو پیدا کردم corsair carbide 300r windowed خوبه یا نه ممنون

Corsair Carbide Series® 400R Mid-Tower Case

لینک به دیدگاه

سلام این کیس در بغلش شیشه ای نیست من میخوام دربغلش شیشه ای باشه بعد توش هم بشه واتر کولر نصب کرد این کیس corsair carbide 300r رو من دیدم خوشم اومد فقط بخاطر اینکه جای نصب واتر کولرش کوچیکه ممکنه به مادربورد گیر کنه به خاطر این موندم اگه میشه یه کیس دیگه معرفی کن ممنون

لینک به دیدگاه

gtx 960 بگیر

r9 270x or r9 280x نمیتونم بگیرم؟

البته میدونم 960 هم خوبه ولی 128 بیت یک کم دلواپسم کرده البته فکر کنم از 270 ایکس سر تر باشه ولی 280 ایکس رو نمیدونم!

لینک به دیدگاه

البته میدونم 960 هم خوبه ولی 128 بیت یک کم دلواپسم کرده البته فکر کنم از 270 ایکس سر تر باشه ولی 280 ایکس رو نمیدونم!

هر چند الگوریتم فشرده سازی رنگها و سایر پیشرفت های Nvidia نیاز به پهنای باند بالاتر رو رفع می کنه، و همون 128 بیت برای شما میتونه کافی باشه، اما اگر نگرانی، میتونی یه R9 280X بگیری اگر پاورت پاسخگو هست، توی همین فروم کارتهای R9 280x خوش قیمت فراوونه، حدود 650 هست.

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

من به خاطر جدید بودن این مدل رو پیشنهاد دادم وگرنه هر کارت دیگه ای رو میتونین بخرین ولی اگر قویتر از این مدل ها بخوایین بگیرین گلوگاه میشه البته شاید تو همین ها هم چند درصدی گلوگاه داشته باشین. پاور سیستمتون رو هم نظر بگیرین چون کارت های ای ام دی مصرفشون بالاست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...