رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با احترام.

حتی 850w هم در شرایط عادی بیش از نیاز شماست.

برای جواب سوال اول هم در نظر داشته باشین fps بیشتر در حالت sli صرفا عامل روان تر شدن بازیتون نخواهد شد و frame time variance و عوامل اینچنینی رو هم در نظر بگیرین و البته min fps هم در بازی های action fps کاملا حیانی هستند که یکی از ضعف های sli همین هست بخصوص در مواردی که بهینه سازی مناسبی از طریق driver جدید در اختیار کاربران قرار نگیره . در حالت کلی تک کارت نسبت به استفاده از sli یا crossfire مزیت هایی داره. و برای تست کارایی و نظر کسی که همچین setup ای داشته 2 لینک پایین رو مشاهده بفرمایین.

http://www.overclock.net/t/1558541/gtx-980-ti-vs-gtx-970-sli

http://www.pcgamer.com/nvidia-geforce-gtx-980-ti-review/   لطفا به وسط صفحه و بخش مقایسه با multi gpu ها مراجعه کنین.

درود بر آقای دهوری عزیز،

انقدر کامل توضیح دادید که جای صحبت باقی نموند. بعضی مواقع SLI برای Upgrade کردن جوابگو هستش مثل خرید کارت ارزون شده در سال دوم یا سوم... و یا کابری های خیلی سنگین.... یا مودینگ برای پر کردن کیس های گرون.

ولی آیا واقعا لازم هستش برای 90% موارد؟

نوع کاربری و کاربری در سطح 4K و یا FHD هم بسیار تاثیر گذار هستش....

اصولا برا گیمینگ در FHD واقعا یک تک کارت 970 ام کفایت می کنه  :)

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان این(فایلی که پیوست شده) خوبه یا اینکه یه 960 بندازم رو سیستم خودم؟

cpu: 2120

ram: 8 gb 1333

:crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:

پرفورمنس کدوم یکی برا گیمینگ بهتره؟

من چون اگه 960 بخرم فقط یه پاور میتونم بخرم براش بودجم بیشتر ازین اجازه نمیده.

نمیدونم ترکیب 960 با 2120 خوبتره یا 750ti با 4170

post-16787-0-20019200-1437207102_thumb.jpg

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

به نظر دوستان گرامی، ssd 120 corsair GS بهتره یا Samsung 120 EVO؟ بنابرتجربتون! روی کاغذ به نظر میاد کورسیر خیلی بهتر باشه.

در ضمن دوستانی که کار گرافیکی با فوتوشاپ انجام می دن به نظرشون 120 کفایت می کنه برای سیستم عامل و فوتوشاپ و نرم افزارای گرافیکی که رو ssd نصب بشه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

به نظر دوستان گرامی، ssd 120 corsair GS بهتره یا Samsung 120 EVO؟ بنابرتجربتون! روی کاغذ به نظر میاد کورسیر خیلی بهتر باشه.

در ضمن دوستانی که کار گرافیکی با فوتوشاپ انجام می دن به نظرشون 120 کفایت می کنه برای سیستم عامل و فوتوشاپ و نرم افزارای گرافیکی که رو ssd نصب بشه؟

ممنون

به نظر من 120 کافی نیس. اساتید نظرشونو باز میان میدن

لینک به دیدگاه

ممنون

درود

در حال حاضر این مدل بهترینه.Samsung 850 PRO 128GB SATA3 SSD   

Plextor هم خوبه.

اگه صرفا برای برای سیتم عامل و نرم افزار میخوای بله همین 120 زیاد هم هست.

لینک به دیدگاه

ممنون

با سلام برای ویندوز 20 , over provisioning 10, ونرم افزار های پایه 10gb در نظر بگیرین و با غیر فعال کردن hibernation چیزی حدود 90gb براتون میمونه ودر در بدترین حالت  ممکن 70 gb فکر نمیکنم کمتر از نیاز شما باشه. درمورد مدل هم از سامسونگ evo کاملا راضی هستم و pro پیشنهاد نمیکنم با توجه به اختلاف قیمتش و اینکه در کارهای روزمره تفاوت محسوسی ندارن.

لینک به دیدگاه

ممنونم از تمامی دوستانی نظراتشون رو ارائه دادند. @};-  @};-  @};-

به دلیل اینکه تقریباً اصلاً بازی نمی کنم مگر چند سالی یک بار اما تقریباً از تمامی نرم افزارهای ادیت عکس استفاده میکنم خودم تصور می کنم 120 کفایت کنه چون الان رو hdd که 100 گیگ برای کلیه ی نرم افزارام قرار دادم، 20 گیگ هم خالی مونده و اگر نرم افزارای عادی رو خارج کنم رو hdd و پر کابردترین ها رو رو ssd بذارم حجم بیشتری خالی بمونه.

ویرایش شده توسط Rohham66
لینک به دیدگاه

از لحاظ ارتفاع کیس کورسیر 780 بلند تره یا 760 و اینکه کدوم بهتره از لحاظ امکانات

لینک به دیدگاه

با احترام اگه صرفا کارایی براتوم مهم هست انتخاب های ارزون تری پیش رو دارین اما از لحاظ ظاهر 780t جذاب تر هست و شباهت خاصی به darth vader داره. از لحاظ امکانات واقعا تفاوت خاص و تعیین کننده ای نیست .درصورتی که توضیحات دقیق بخواین میتونم ارایه بدم اما بسیاری از موارد که بسیار هم اختلاف جزیی هست و فقط در کاربری واقعا حرفه ای به چشم میاد در هر 2 وجود داره و بیشتر بحث ظاهر هست که 780t مدرن تر بنظر میاد با لبه های صیقل یافته بر خلاف 760t که لبه های تیزتری داره. اما باید بگم کاملا سلیقه ای هست و 760t سفید رنگ جذابیت به مراتب بیشتری نسبت به نمونه ی مشکی رنگش داره. اما در مورد 780t پس از نظر سنجی های متفاوت متوجه شدم مشکی انتخاب بهتری هست. در هر حال این میزان هزینه با توجه به قیمتش در کشور ما زیاد منطقی بنظر نمیاد هرچند ظاهر دل رباش چشم رو بروی منطق میبنده 

لینک به دیدگاه

با سلام برای ویندوز 20 , over provisioning 10, ونرم افزار های پایه 10gb در نظر بگیرین و با غیر فعال کردن hibernation چیزی حدود 90gb براتون میمونه ودر در بدترین حالت  ممکن 70 gb فکر نمیکنم کمتر از نیاز شما باشه. درمورد مدل هم از سامسونگ evo کاملا راضی هستم و pro پیشنهاد نمیکنم با توجه به اختلاف قیمتش و اینکه در کارهای روزمره تفاوت محسوسی ندارن.

البته اختلاف قیمت دلیل داره مدل پرو هم کمی سریعتره وهم طول عمر بیشترین نسبت به مدل اوو داره.

مدل PRO مبتنی بر فناوری SLC دارای گارانتی 10 ساله یا به اندازه 300 ترابایت نوشتن اطلاعات دوام خواهد اورد، در حالی که MLC EVO دارای گارانتی 5 ساله یا دوام 150 ترابایت نوشتن اطلاعات می باشد.

لینک به دیدگاه

سلام میخواستم بدونم گرافیک inoo3d gtx970 black ccelero hybrid s ارزش خرید داره برای گیم یا نه و اینکه سیپیو i7 4790 بدون پسوند کی خوبه واسه خرید یا نه 

من خودم موندم کدومو بگیرم اگه میشه یه راهنمای کنید بوجم 3.200.000 میخوام یه گرافیک با مادربورد و سیپیو بگیرم واسه گیم که تو بازی ها کم نیاره خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

سلام میخواستم بدونم گرافیک inoo3d gtx970 black ccelero hybrid s ارزش خرید داره برای گیم یا نه و اینکه سیپیو i7 4790 بدون پسوند کی خوبه واسه خرید یا نه 

من خودم موندم کدومو بگیرم اگه میشه یه راهنمای کنید بوجم 3.200.000 میخوام یه گرافیک با مادربورد و سیپیو بگیرم واسه گیم که تو بازی ها کم نیاره خیلی ممن

سلام دوست عزیز

برای گیم پردازنده ای سون توصیه نمیشه چون با ای فایو تفاوت نداره به غیر از چند بازی مثل اس یونیتی و کرایسیس و غیره .

پیشنهاد من :

پردازنده i5 4690k

گرافیک  Zotac GTX 970 AMP! Omega CORE Edition 4GB GDDR5

مادربرد  GIGABYTE Z97X-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard

خنک کننده پردازنده  DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 120 AiO Liquid CPU Cooler   این کولر هم برای اورکلاک

مجموع  3145

لینک به دیدگاه

البته اختلاف قیمت دلیل داره مدل پرو هم کمی سریعتره وهم طول عمر بیشترین نسبت به مدل اوو داره.

مدل PRO مبتنی بر فناوری SLC دارای گارانتی 10 ساله یا به اندازه 300 ترابایت نوشتن اطلاعات دوام خواهد اورد، در حالی که MLC EVO دارای گارانتی 5 ساله یا دوام 150 ترابایت نوشتن اطلاعات می باشد.

با احترام.

مشخصات روی کاغذ در مقابل حس واقعی.

با قیمت 520.000 تومان امکان خرید 2 ssd سامسونگ evo 120gb وجود داره که هم قیمت یک عدد 250gb pro هست با این تفاوت که در صورت استفاده از raid 0 روی کاغذ سرعتی معادل 2 برابر samsung 850 pro دریافت میکنین.

در ضمن دوست من قیمت ssd با توجه به پیش بینی های قابل اطمینان در کمتر از 5 سال عمری که شما میفرمایید به قیمت هارددیسک میرسه و دوستمون میتونین ظرفیت های بسیار بالاتری خریداری کنند و به احتمال زیاد حتی قبل از این 5 سال قطعه رو خواهند فروخت

خرید منطقی با سنجش شرایط و کاربری عامل تمایز یک خرید هوشمندانه و خرید بر مبنای تبلیغات هست. در حال حاضر از هر نظر خرید evo هوشمندانست و دوستانی که قادر به لمس تفاوتش با pro میشن یقینا نیاز واقعیشون با رابط ساتا3 حل نمیشه و باید سراغ کارهایی مانند http://gskill.com/en/product/fm-pcx8g2r4-480g برن.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز هر کدومشون یه برتری های دارند ولی با توجه به جدیدتر بودن ,مصرف برق کمتر ,, ومعماری قویتر و جدید و پشتیبانی کامل از دایرکت ایکس 12 گرافیک 960  پیشنهاد میشه.پیشنهاد من این مدل GALAX GTX 960 OC 2GB GDDR5

لینک به دیدگاه

با توجه به توضیحات موجود در:

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-960,4038-4.html

770 بصورت کلی قویتر ظاهر شده، هر چند 960 سرعت هسته ی بالاتر و مصرف کمتری داره، انتخاب نهایی با شماست،

در این مورد خاص نظرات کاربران هم میتونه مفید باشه:

http://www.tomshardware.com/answers/id-2499288/gtx-960-gtx-770.html

که باز هم اکثیرت به قویتر بودن کلی 770 اشاره می کنند.

لینک به دیدگاه

سلام 
برای یک سیستم با دو تا کارت گرافیک 

Gigabyte GeForce GTX 980 Ti G1 Gaming SOC

و سی پی یو

5960x 

چه پاوری رو پیشنهاد میدین ؟ 

و اینکه این SSD میخواستم بدونم چجوری هست 

OCZ REVODRIVE 350 SERIES 480GB

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

و سی پی یو

5960x

ممنون

اگر مشکل بودجه ندارید (که اینطور به نظر میاد) این پاور جزو بهترین های دنیاست و واتج کافی ای هم داره:

Corsair HX1200i

Corsair HX1000i

ویرایش شده توسط afshin b
لینک به دیدگاه

اگر مشکل بودجه ندارید (که اینطور به نظر میاد) این پاور جزو بهترین های دنیاست و واتج کافی ای هم داره:

Corsair HX1200i

Corsair HX1000i

درود بر شما،

AX1200i

و

AX1500i

فراموش نشوند.

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون میشم یک سیستم مخصوص رندر و ساخت و تولید انیمیشن و بازی تا 15 میلیون معرفی بکنید ( یکی ، دو تومن بالا پایین مشکلی نداره )

مشخصات قبلی این بوده :

CPU :2* intel Xeon E5 ,2650 V2 ,Cores 8/16 threads,core clock3.4 GHZ,20Mb  

M.B : W200,Asus Z9PED8WS,Dual CPU,7*PCI-E Gen3,Max Ram 256GB  

Ram : CrossAir Vengeance Quad Channel 32 (4*8)  

VGA : Nvidia Quadro K6000  

H.D.D : Western Black 128K  4Tr

SSD Hard : CrossAir SSD - GSF 256GB

Cooler : Crossair Hydro Series H100 I Water Cooler

Fan Case : Enermax Magma Advanced  

Case : Green Z-70 Ultimate  

DVD Writer : Pioneer Sata  

Power : Green GP1600 B-OC

لطفا تا قیمت 12 میلیون هم پیشنهاد بدید ، مشخصات قبلی به این صورت بوده :

CPU : intel Xeon E5 ,2650 V2 ,Cores 8/16 threads,core clock3.4 GHZ,20Mb M.B : W200,Asus Z9PED8WS,Dual CPU,7*PCI-E Gen3,Max Ram 256GB

Ram : CrossAir Vengeance Quad Channel 32 (4*8)

VGA : Nvidia Quadro K4000

H.D.D : Western Black 128K  4Tr

Cooler : Crossair Hydro Series H100 I Water Cooler Fan

Case : Enermax Magma Advanced

Case : Green Z-70 Ultimate

Power : Green GP1600 B-OC

و همینطور در بازه قیمتی 9 میلیون تومان ، که مشخصات قبلی به این صورت بوده :

cpu : intel Core i7   

Mb: Asus z97

VGA : Nvidia Quadro K2000

Cooler : Crossair Hydro Series H100 I Water Cooler Fan

Case : Enermax Magma Advanced

Hard : Seagate Sata3 - 2Terabyte

power : Green GP1000

Ram : Crossair - 16GB -1600 (2*8GB)

ویرایش شده توسط vgv
لینک به دیدگاه

درود بر شما،

AX1200i

و

AX1500i

فراموش نشوند.

Corsair HX1200i

Corsair HX1000i

ممنون دوستان 

نه مشکل بودجه وجود نداره اما پاور 1000 یا 1200 جوابگو هست ؟ چون مثلا توی سایت خود گیگا این مدل گرافیک رو زده 600 تا مصرف داره حالا ما 2 تا داریم 

در ضمن یک مادربرد خوب هم میخوام معرفی کنین و این که کسی در مورد اون SSD اطلاعی نداشت ؟ 

ممنون از همه 

لینک به دیدگاه

سلام 

و سی پی یو

5960x 

ممنون

این مدل پاور برای سیتم زیاد هم هست .Corsair HX1000i 80Plus Platinum Power Supply

اس اس دی این مدل بهتره  Samsung 850 PRO 512GB SATA3 SSD

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

ممنون دوستان 

نه مشکل بودجه وجود نداره اما پاور 1000 یا 1200 جوابگو هست ؟ چون مثلا توی سایت خود گیگا این مدل گرافیک رو زده 600 تا مصرف داره حالا ما 2 تا داریم 

در ضمن یک مادربرد خوب هم میخوام معرفی کنین و این که کسی در مورد اون SSD اطلاعی نداشت ؟ 

ممنون از همه

اگر صرفا برای گیم میخوای این مدل از همه بهتره.  GIGABYTE X99-Gaming G1 WIFI LGA2011-3 X99 Mainboard

اگه بودجه شما نمیرسه مدل بالایی تهیه کنید اینم یه مدل پایینتره.   GIGABYTE X99-Gaming 7 WIFI LGA2011-3 X99 Mainboard

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

این مدل پاور برای سیتم زیاد هم هست .Corsair HX1000i 80Plus Platinum Power Supply

اس اس دی این مدل بهتره Samsung 850 PRO 512GB SATA3 SSD

این ssd بهترین مدل برای مصارف desktop هستش ولی به نظرم توجیح اقتصادی نداره در مقابل سری evo کاراییشون فرق آنچنانی نداره که بخوان بیشتر هزینه کنن نظر من اینه که دو تا 850evo 250gb بگیرن به صورت RAID 0 استفاده کنن

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان

ممنون از همه

اون که زده مصرف کارت نیستش حداقل پاوری هست که میتونی استفاده کنی

مادر بورد این مدل بهترینه به نظر خودم

ASUS ROG Rampage V Extreme LGA2011-3 X99 Mainboard

و این هم مدل خوبیه ولی لیون تموم کرده

ASUS X99-Deluxe/U3.1 LGA2011-3 X99 Mainboard

اگر هم صرفا برای گیم میخوای همون مدلای گیگا که معرفی کردن رو بگیر

ویرایش شده توسط bozorgmehr96
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...