رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان ..

اول عذرخواهی میکنم !! بخاطر این جای این پست این نیست اما من قسمت مربوط را پیدا نکردم !!.

سوال من در مورد cpu لب تاب هست 

چند سال پیش   پسوند cpu های لب تاب ها این بود    Core i7...QM که نسل سوم بودن  قدرتمند بودن و داستانشون به پایان رسید .

اما در حال حاضرپردازنده های نسل جدید اینتل با کد Haswell ، پسوند MQ ,  HQ دارن..

مثلا Core i7...HQ  یا Core i7...MQ!!!

ممنون میشم راهنمایی کنید  HQ قدرتمند تر  است  یا MQ؟؟؟؟

درود

مقایسه

Intel Core i7 4700MQ  vs 4700HQ
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

قطعات اصلی یه سیستم با این مشخصات:

m.b: msi z97

cpu: 4460

ram 8gb

vga 550 ti (از سیستم قبلی)

ssd corsair 240 gb 

1- چقدر از نظر عملکرد با لپتاپی با پردازنده i7-4700MQ (2.40GHz 1600MHz 6MB تفاوت داره؟ (با در نظر گرفتن همگی قطعات)

لطفا مقایسه کنید

احساس میکنم جمع کردن این سیستم بر خلاف تصوراتم از نظر (هزینه/عملکرد) به صرفه نیست نسبت به خرید یه لپتاپ

---------- 

و یه سوال مهمم این که:

2- 4460 دارای HT نیست؟؟؟!

3-  احیانا با اضافه کردن حداقل چه میزان مبلغ میشه به پردازنده ای با تفاوت محسوس نسبت به 4460 رسید؟؟

4- مین بوردهای با قابلیت پشتیبانی از usb3.1 الان ارزش خرید دارند به نسبت قیمت؟

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

سلام و درود بر دوستان گرامی

دوستان برای سیستم زیر چه پاوری رو پینهاد می کنید:

MB: ECS H81h3-m4

CPU: Intel core i5 4460

VGA: HD 7950 OC Unlock to HD 7970

HDD: 2x 7200RPM

SSD: SATA 6Gb/s

ODD: DVD RW

CASE FAN: 4x 12cm

لینک به دیدگاه

سلام و درود بر دوستان گرامی

دوستان برای سیستم زیر چه پاوری رو پینهاد می کنید:

MB: ECS H81h3-m4

CPU: Intel core i5 4460

VGA: HD 7950 OC Unlock to HD 7970

HDD: 2x 7200RPM

SSD: SATA 6Gb/s

ODD: DVD RW

CASE FAN: 4x 12cm

با سلام.

http://lioncomputer.ir/product/5085/GREEN+GP550A-UK+80Plus+Gold+PSU/

http://lioncomputer.ir/product/3779/Corsair+VS650+Power+Supply/   البته 650 نیازی نیست و بیشتر از حد لازم هست و همچنین مورد اول gold هست

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان برای سیستم من با مشخصات زیر چه رمی رو پیشنهاد میکنید

cpu core i5 4460

mb:asus z97-k/usb3.1

power : 750 green oc

vga: gt 610

رم حال حاضر رم 2*2 کروشیال بالیستیکس 1600 هست .. میخوام 8 گیگ بخرم .. مادربوردم تا 3200 ساپورت میکنه در حالت oc  (استاندارد 1333 و 1600 ) اما سی پی یو سری k  نیست

آیا فرکانس رم بالا به درد من میخوره و با وجود این سی پی یو جواب میده یا میره روی همون 1600 کار میکنه ؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان برای سیستم من با مشخصات زیر چه رمی رو پیشنهاد میکنید

cpu core i5 4460

mb:asus z97-k/usb3.1

power : 750 green oc

vga: gt 610

رم حال حاضر رم 2*2 کروشیال بالیستیکس 1600 هست .. میخوام 8 گیگ بخرم .. مادربوردم تا 3200 ساپورت میکنه در حالت oc  (استاندارد 1333 و 1600 ) اما سی پی یو سری k  نیست

آیا فرکانس رم بالا به درد من میخوره و با وجود این سی پی یو جواب میده یا میره روی همون 1600 کار میکنه ؟

درود

بستگی داره شما سیستم واسه چه کاری بخوای اگه گیمر هستی رم فرکانس 1600 با تایمینگ پایینتر پیشنهاد میکنم Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 1600Mhz CL7 DDR3 Ram

لینک به دیدگاه

درود

بستگی داره شما سیستم واسه چه کاری بخوای اگه گیمر هستی رم فرکانس 1600 با تایمینگ پایینتر پیشنهاد میکنم Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 1600Mhz CL7 DDR3 Ram

ممنون

من گیمر نیستم .. فقط گاهی نیاز پیدا میکنم که فایل های تصویری رو تبدیل کنم . آیا برای این کار رم مهمه ؟

لینک به دیدگاه

سلام

قطعات اصلی یه سیستم با این مشخصات:

m.b: msi z97

cpu: 4460

ram 8gb

vga 550 ti (از سیستم قبلی)

ssd corsair 240 gb 

1- چقدر از نظر عملکرد با لپتاپی با پردازنده i7-4700MQ (2.40GHz 1600MHz 6MB تفاوت داره؟ (با در نظر گرفتن همگی قطعات)

لطفا مقایسه کنید

احساس میکنم جمع کردن این سیستم بر خلاف تصوراتم از نظر (هزینه/عملکرد) به صرفه نیست نسبت به خرید یه لپتاپ

---------- 

و یه سوال مهمم این که:

2- 4460 دارای HT نیست؟؟؟!

3-  احیانا با اضافه کردن حداقل چه میزان مبلغ میشه به پردازنده ای با تفاوت محسوس نسبت به 4460 رسید؟؟

4- مین بوردهای با قابلیت پشتیبانی از usb3.1 الان ارزش خرید دارند به نسبت قیمت؟

1 :  کلا pc به علت flexible بودن  و قابل تعویض بودن بهتره ولی خوب این لپتاپ که دادین حداقل از نظر بنچمارکی بالاتر هست 

http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=1923&cmp[]=2230

2: 

i3 -> 2 core 4 thread = has hyper threading

i5 -> 4 core 4 threads = no hyper threading

i7 -> 4 core 8 threads = has hyper threading

خیر

3 :  از نظر price / performance همین 4460 خوبه . ولی خوب  i5-4690K  با اختلاف تقریبا 150 تا 200  خیلی سر تر هست . هم کلاک پایه هم توربو و هم قابلیت اورکلاک .

4: اون یه چیز کاملا شخصی و سلیقه ای هست . من تا همین 20 روز پیش حتی usb 3 هم نداشتم روی مادربرد (قبلیم)  و اصلا نیازش رو احساس هم نمیکردم . ولی خوب همیشه آینده نگری خوبه .

image003_w_600.png

لینک به دیدگاه

سلام.

3 سوال:

1. یک مادربرد خوب در حد Asus Z97 Maximus VII Ranger و در همان رنج قیمت (700-800 هزار تومان) معرفی کنید.

2. آیا تفاوت پاورهای گرین با پاورهای دیگر خیلی محسوس است که بعضی می گویند پاور گرین نخرید؟ مشکل خاصی دارند؟

3. آیا برای یک سیستم که CPU Intel Core i7 4790k و VGA: Zotac GTX 970 AMP! Extreme Core Edition دارد و کلا قطعات در همین سطح هستند، نیاز به فن جدا از فن اولیه برای خود کیس هست یا نه؟ کلا فن کیس یک قطعه اجباری است و نبود آن به سیستم آسیب جدی وارد می کند؟

ویرایش شده توسط titansarus
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.

3 سوال:

1. یک مادربرد خوب در حد Asus Z97 Maximus VII Ranger و در همان رنج قیمت (700-800 هزار تومان) معرفی کنید.

2. آیا تفاوت پاورهای گرین با پاورهای دیگر خیلی محسوس است که بعضی می گویند پاور گرین نخرید؟ مشکل خاصی دارند؟

3. آیا برای یک سیستم که CPU Intel Core i7 4790k و VGA: Zotac GTX 970 AMP! Extreme Core Edition دارد و کلا قطعات در همین سطح هستند، نیاز به فن جدا از فن اولیه برای خود کیس هست یا نه؟ کلا فن کیس یک قطعه اجباری است و نبود آن به سیستم آسیب جدی وارد می کند؟

درود

1 واسه چه کاری میخواین : بازی . اوورکلاک و ...

2- نه انقدری محسوس نیست تفاوت قیمت هم سر واردکننده هستش که برندهای دیگه قیمت بالاشون به خاطر وارداته

3-کیستون چیه ؟ و برای تهویه هوای داخل کیس بهتره فن ورودی هوا خنک و خروجی هوای گرم داشته باشید که دمای قطعات بالا نره و عمرشون کمتر نشه و کارایی بهتری بدن و ...

لینک به دیدگاه

سلام.

3 سوال:

با سلام.

1: درصورتی که جهت گیمینگ میخواین چرا همون ranger رو انتخاب نمیکنین؟ gigabyte gaming 5 هم گزینه ی خوبیست.

2:تفاوت در کیفیت , عمر و مشکلات جانبی هست. پاورهای گرین بخصوص overclocking evo بازخوردهای مناسبی ندارند.درصورتی که سیستم نیمه حرفه ای به بالا خرید میکنین منطقی تره که پاور مناسب تری تهیه کنین.

3: درصورتی که هنوز پردازنده و مینبورد خرید نکردین اگه امکانش هست و عجله ندارین منتظر ورود skylake باشین.درمورد فن هم یک فن ورودی هوای خنک و یک فن خروجی هوای گرم لازم هست برای کیس در حالت عادی.همچنین پردازنده 4790k با فن و هیت سینک stock که بهمراه خودش هست از لحاظ حرارتی لب مرز عمل میکنه بخصوص در توربو بوست و کاربری همه ی هسته ها .بهتر هست یک کولر 160 تومانی براش تهیه بفرمایین اگه تهویه مناسبی ندارین.

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان لطفا راهنمایی کنید

برای مادربورد z97-k و سی پی یو core i5 4460 و پاور گرین 750  چه رم با چه فرکانسی بگیرم ؟

کارم وبگردی هست و سیستم دایم روشنه .. اهل بازی نیستم .. فقط برخی مواقع نیاز هست که فایل های تصویری رو به فورمت های مختلف تبدیل کنم با برنامه های مختلف

آیا همون 1600 استاندارد بگیرم یا مثلا 2400 ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان لطفا راهنمایی کنید

برای مادربورد z97-k و سی پی یو core i5 4460 و پاور گرین 750  چه رم با چه فرکانسی بگیرم ؟

کارم وبگردی هست و سیستم دایم روشنه .. اهل بازی نیستم .. فقط برخی مواقع نیاز هست که فایل های تصویری رو به فورمت های مختلف تبدیل کنم با برنامه های مختلف

آیا همون 1600 استاندارد بگیرم یا مثلا 2400 ؟

ممنون

دوست عزیز این کاری که شما انجام میدی میشه با یه سیستم ضعیف سوکت 775 انجام داد زیاد مهم نیست وبیشترفشار روی پردازنده هست .به نظر من این رم سینگل رو بگیر قیمتش خیلی مناسبه Kingston HyperX FURY 8GB 1866Mhz DDR3

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

با سلام.

1: درصورتی که جهت گیمینگ میخواین چرا همون ranger رو انتخاب نمیکنین؟ gigabyte gaming 5 هم گزینه ی خوبیست.

2:تفاوت در کیفیت , عمر و مشکلات جانبی هست. پاورهای گرین بخصوص overclocking evo بازخوردهای مناسبی ندارند.درصورتی که سیستم نیمه حرفه ای به بالا خرید میکنین منطقی تره که پاور مناسب تری تهیه کنین.

3: درصورتی که هنوز پردازنده و مینبورد خرید نکردین اگه امکانش هست و عجله ندارین منتظر ورود skylake باشین.درمورد فن هم یک فن ورودی هوای خنک و یک فن خروجی هوای گرم لازم هست برای کیس در حالت عادی.همچنین پردازنده 4790k با فن و هیت سینک stock که بهمراه خودش هست از لحاظ حرارتی لب مرز عمل میکنه بخصوص در توربو بوست و کاربری همه ی هسته ها .بهتر هست یک کولر 160 تومانی براش تهیه بفرمایین اگه تهویه مناسبی ندارین.

سلام.

1. برای گیمینگ و رندرینگ انیمیشن و ساخت بازی در حد متوسط رو به پایین و نه خیلی حرفه ای و سنگین. چون می خواهم از لیون کامپیوتر بخرم و الان سایت موجود ندارد برای همین پرسیدم.

3. هنوز قطعه خاصی را تهیه نکردم و یک لیست تهیه کرده ام و می خواهم همه را با هم بخرم. در مورد کاربری خودم از آن جایی که در مورد قدرت قطعات سخت افزاری تا حد متوسط اطلاعات دارم، فکر نمی کنم به قدرت بالاتر از 4790k نیاز داشته باشم و 4790k جوابگو است و تقریبا عجله دارم. در مورد فن و سیستم خنک کنندگی تقریبا اطلاعات زیادی ندارم و برای همین سوال می پرسم.

کلا سیستمی که می خواهم بخرم این است، نظرتان چیست؟ برای خود کیس چه فنی را پیشنهاد می دهید؟

ASUS Maximus VII Ranger LGA1150 Z97 MB: Motherboard
Intel Core™ i7-4790K Haswell Processor: CPU
Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200Rpm SATA3: H.D.D
Corsair Vengeance Pro 16GB 8GBx2 2400Mhz CL11 Gold DDR3: Memory (RAM)
Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition 4GB GDDR5: Graphic Card (VGA)
EVGA SuperNOVA 750 B1 80Plus Bronze Power Supply: Power
ASUS 24X DVD-RW Internal Drive: Optical Drive
ThermalRight HR-02 Macho BLACK CPU Cooler: CPU FAN
Green X2 Jaguar Case: Case
LG 23MP65HQ IPS 23inch LED Monitor: Monitor

کیس بهتر هم اگر تا 300 هزار تومان سراغ دارید، معرفی کنید.

با تشکر
ویرایش شده توسط titansarus
لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید..

میشه یه سیستم گیمینگ با گرافیک gtx 970 معرفی کنید؟؟

بودجه:4ملیون بیشتر نشه...

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید..

میشه یه سیستم گیمینگ با گرافیک gtx 970 معرفی کنید؟؟

بودجه:4ملیون بیشتر نشه...

فقط کیس؟

رزلوشن مانیتور رو هم بگید (1080 هست ؟)

لینک به دیدگاه

فقط کیس؟

رزلوشن مانیتور رو هم بگید (1080 هست ؟)

بعله بدون مانیتور و موس و کیبورد 

یه کیس کامل با فن و هارد و همه چی دیگه....

------

نه ولی قراره 1980x1080 بخرم

ویرایش شده توسط Haman70
لینک به دیدگاه

بعله بدون مانیتور و موس و کیبورد 

یه کیس کامل با فن و هارد و همه چی دیگه....

------

نه ولی قراره 1980x1080 بخرم

post-4580-0-46784700-1440321227_thumb.jpg

نظرتون رو بگید تا اگه نیازه تغیرات مورد نظر رو اعمال کنیم!!!

لینک به دیدگاه

attachicon.gifaaaa.jpg

نظرتون رو بگید تا اگه نیازه تغیرات مورد نظر رو اعمال کنیم!!!

من SSD و DVD Writer نمیخوام...

و بنظر شما با برداشتن DVD Writer و SSD نمیشه i7 خرید؟؟

بعد فکر کنم Power 650 جواب بده درسته؟

لینک به دیدگاه

من SSD و DVD Writer نمیخوام...

و بنظر شما با برداشتن DVD Writer و SSD نمیشه i7 خرید؟؟

بعد فکر کنم Power 650 جواب بده درسته؟

post-4580-0-03168400-1440322521_thumb.jpg

خدمت شما!

ولی با یک SSD سرعت عمومی سیستم خیلی بالاتر میره!

لینک به دیدگاه

attachicon.gif aaaa.jpg

خدمت شما!

ولی با یک SSD سرعت عمومی سیستم خیلی بالاتر میره!

با سلام.

واترکولر رو حذف بفرمایین.برای این پردازنده کولر نیازی نیست با کمی کاهش ولتاژ اگه تهویه مناسب باشه.درهرصورت یک کولر 160.000تومانی هم کفایت میکنه. درصورتی که برای گیمینگ میخواین یک 4690 هم کفایت میکنه درحال حاضر.کیسgreen x3+viper gaming یا deepcool kendomen ti side panel window .اگه قصد اورکلاک دارین برای کاری بجز گیمینگ و نیاز به فرکانس بالاتر برای رم و پردازنده دارین میتونین مینبورد gigabyte z97x gaming 3 یا asrock z97 killer gaming و یا asrock z97 pro4 که ارزون تره تهیه کنین با پردازنده 4690k و کولری مانند http://lioncomputer.ir/product/4452/DeepCool+Lucifer+CPU+Cooler/ یا http://lioncomputer.ir/product/5628/Thermalright+HR-02+Rev.A%28BW%29+Macho+CPU+Cooler/#prettyPhoto با هزینه ی کم و اورکلاک منطقی خریداری کنین.فن اضافی هم برای کیس نیازی ندارین در این شرایط  ssd هم اگه بودجتون رسید یک samsung 850 evo 120gb تهیه بفرمایین برای برخی کارها بسیار مناسبه

لینک به دیدگاه

rfh7flmux0rmr5p27z07.png

سلام نظر شما در مورد این سیستم چیه؟؟خوبه؟مشکلی نداره؟

رم رو با یکی از این 2 گزینه جایگزین کنین:http://lioncomputer.ir/product/3940/Gskill+TridentX+8GB+4GBx2+2400Mhz+CL10+DDR3/ یا http://lioncomputer.ir/product/2812/Gskill+Ripjaws+X+8GB+4GBx2+2400MHz+CL11+DDR3+Ram/

مین رو هم با یکی از موارد بالا.پردازنده هم عرض کردم.هارددیسک هم wd blue تهیه کنین

لینک به دیدگاه

سلام

اگه میشه راهنماییم کنین

من سیستمم قدیمه LGA775 هستش ، سیستم فعلیم :

Giga P31 ES3G - Pentium 5700 - 2GBDDR2 800 - Vga GTX550Ti - Power eRam 700w - HDD Seagate Barracuda 1TB 32MB+WD

Blue 500GB 32MB

میخوام این مین ،سی پی یو و رم بگیرم:

Intel Pentium G3220

ASRock H81M-GL

KingSton HyperX FURY 8GB 1866

و از هارد پاور و گرافیک قبلیم استفاده کنم.بنظرتون این قطعات باهم مچ میشن مشکلی نیست؟

لینک به دیدگاه

سلام

اگه میشه راهنماییم کنین

من سیستمم قدیمه LGA775 هستش ، سیستم فعلیم :

Giga P31 ES3G - Pentium 5700 - 2GBDDR2 800 - Vga GTX550Ti - Power eRam 700w - HDD Seagate Barracuda 1TB 32MB+WD

Blue 500GB 32MB

میخوام این مین ،سی پی یو و رم بگیرم:

Intel Pentium G3220

ASRock H81M-GL

KingSton HyperX FURY 8GB 1866

و از هارد پاور و گرافیک قبلیم استفاده کنم.بنظرتون این قطعات باهم مچ میشن مشکلی نیست؟

من تا حالا اسم پاور شمارو هم نشنیدم!

اگه پاور سالم و بدون مشکل باشه،مشکلی پیش نمیاد!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...