رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ببینید پاور پیشنهادی محاسبگر ها برای این سیستم با گرافیک 750ti زیر 300 وات هست!(چون پردازنده و گرافیک در لود 100% چیزی حدود 110 وات مصرف میکنن فکر کنم!)

*در حالی که گرافیکی مثل GTX770 فکر کنم بتنهایی بالای 230 وات مصرف میکنه!

پس پاور VS450 کاملا کافی هست.

در مورد Zotac هم بگم که بدیلی قیمت خیلی مناسبی که داره من شخصا خیلی ازش خوشم میاد و تا حالا 2 مدل از گرافیک هاشو استفاده کردم که در هر 2 کاملا و 100% راضی بودم!

یکی GTX650ti Boost بود و یکی هم که جدیدا گرفتم GTX960 هست!

*در این بین از گرافیک GIGABYTE GTX770 WF 3X هم استفاده کردم، که کیفیت ساخت بالاتری داشت، ولی قیمتش خیلی بیشتره و بنظر من ارزشش رو نداره!

یعنی نباید از نظر کیفیت و کارایی نگرانی داشته باشید.

و بهتره یکی یا دو تا فن 12 سانتی هم بگیری برای کیس!(همین فن های LED دار گرین خوب هستند و فکر کنم قیمتشونم 15~16 تومنه)

درضمن حواستون به آریا کامپیوتر و آقا حسام باشه!

ایشون شدیدا عادت دارند به کاربری که سیستم 2 میلیونی لازم داره بگه حداقل باید سیستم 5 میلیونی بخری!

از انجمن P30world  خوب با کارهاشون آشنایی دارم!

و قدیما که قیمت هاشون نجومی بود! یعنی حداقل 20% بیشتر از قیمت های لیون قیمت میداد...

آقای جمشیدی در حقیقت فروشنده نیستن و واسط هستند و از شما پول رو دریافت میکنه و از طریق دوستانی که تو بازار رضا و ایران داره ارزون تر خرید میکنه و برای شما ارسال میکنه...

رزولیشن مانیتور1600*900 هست در صورتی که میخواهید بازی ها با جزییات گرافیکی بالا انجام دهید گرافیک 960 بگیرید .

مادربرد هم حتما ایسوس بگیرید از نظر کیفیت ساخت از مادربرد های دیگه بهتره.ایتدا میخواستم h81 پیشنهاد بدم ولی دیدم تفاوت قیمتش با b85 بیست تومن.

با توجه به اینکه زیاد بازی سنگینی انجام نمیشه و اگه بشه و کم بیاره رو جزییات low یا medium  بازی میکنه فکر کنم ضرورتی به خرید 960 نباشه... چون فک کنم پاور هم باید بالاتر باشه

الان یعنی این مادربورد ازراکو نخرم؟ ازراک که کیفیتش خوب بود و تعریف میکنن؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

رزولیشن مانیتور1600*900 هست در صورتی که میخواهید بازی ها با جزییات گرافیکی بالا انجام دهید گرافیک 960 بگیرید .

مادربرد هم حتما ایسوس بگیرید از نظر کیفیت ساخت از مادربرد های دیگه بهتره.ایتدا میخواستم h81 پیشنهاد بدم ولی دیدم تفاوت قیمتش با b85 بیست تومن.

به 3 دلیل بنظر من خرید GTX960 نیاز نیست.

اول اینکه با خرید 960 از بودجه مشخص شده خیلی بالاتر باید هزینه کنند.

دوم اینکه نیازی به 960 نیست! GTX960 روی رزلوشن 1080 با سطح تنظیمات بالا کم نمیاره (البته کاملا لب مرز هست) حالا اگه رزلوشن 30% هم کمتره همون GTX750ti کاملا جواب گو هست و نیازی به هزینه بیشتر ندارند.

سوم هم اینکه کلا فرمودن زیاد حرفه ای گیم بازی نمیکنن و اگه در بازی هم گرافیک کم اورد، راحت با کم کردن 1~2 مورد از تنظیمات مشکل حل میشه!

در مورد اون برد هم گارانتی شرکتی خطرناکه!

برای مثال خودم 1 ماه پیش یه برد گرفتم همون قطعه نو و اکبند از HDMI تصویر نمیداد! اگه گارانتی شرکتی بود احتمالا خیلی زیاد به مشکل میخوردم!

**کلا گارانتی شرکتی رو همون بدون گارانتی در نظربگیرید :D

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه زیاد بازی سنگینی انجام نمیشه و اگه بشه و کم بیاره رو جزییات low یا medium  بازی میکنه فکر کنم ضرورتی به خرید 960 نباشه... چون فک کنم پاور هم باید بالاتر باشه

نه بابا low کدومه!؟؟

GTX750ti برا خودش کارت قویی هستا!! :cool:

شاید نیاز باشه از اولترا و اکسترا یک قدم عقب تر باشه!(البته شدیدا به بازی هم مربوطه ها...)

. نهایتش 1~2 مورد هم روی مدیوم...

در مورد مادربورد، اگه زیاد حساس نیستید ، حتی بنظر من یه H81 هم بگیرید کارو کاملا راه میندازه!

*خودمم دارم از H81 استفاده میکنم...

لینک به دیدگاه

دوم اینکه نیازی به 960 نیست! GTX960 روی رزلوشن 1080 با سطح تنظیمات بالا کم نمیاره (البته کاملا لب مرز هست) حالا اگه رزلوشن 30% هم کمتره همون GTX750ti کاملا جواب گو هست و نیازی به هزینه بیشتر ندارند.

سوم هم اینکه کلا فرمودن زیاد حرفه ای گیم بازی نمیکنن و اگه در بازی هم گرافیک کم اورد، راحت با کم کردن 1~2 مورد از تنظیمات مشکل حل میشه!

برای مثال خودم 1 ماه پیش یه برد گرفتم همون قطعه نو و اکبند از HDMI تصویر نمیداد! اگه گارانتی شرکتی بود احتمالا خیلی زیاد به مشکل میخوردم!

البته فکر کنم شما اشتباه میکنید مادربودر ازراک با گارانتی سازگار هستش

http://lioncomputer.ir/product/5080/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%D8%B2%D8%B1%D8%A7%DA%A9+%D8%A7%DA%86+97+%D9%BE%D8%B1%D9%88+4/

باز هم ممنون

لینک به دیدگاه

البته فکر کنم شما اشتباه میکنید مادربودر ازراک با گارانتی سازگار هستش

http://lioncomputer.ir/product/5080/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%D8%B2%D8%B1%D8%A7%DA%A9+%D8%A7%DA%86+97+%D9%BE%D8%B1%D9%88+4/

باز هم ممنون

منظور منم برد ایسوس b85 بود.

لینک به دیدگاه

بنده واسه اینده نگری کارت گرافیک 960 پیشنهاد دادم.در حال حاضر کارت گرافیک 750ti قادر هست اکثر بازیهای های روز با رزولیشن 1600*900 و جزییات گرافیکی high و در برخی موارد مثل گرید با جزییات گرافیکی ultra با 60 فریم اجرا کنه .

نه بابک جان اینجوریم نیست که میگی .یکی از دوستان مانیتور الجی شرکتی خریده بود بعد از 6 ماه خراب شده بود اگه اشتباه نکنم بردش خراب شده بود ,خیلی راحت واسش تعمیر کردن .

حالا این دوستمون برای اینکه خیالشون راحت تر باشه میتونن ASUS H81 Plus بگیرن با گارانتی اصلی.

لینک به دیدگاه

مشکل اینه که شرکتی، معاوم نیست کدوم شرکت؟ با چه سابقه ای؟ با چه پشتوانه ای؟

یعنی معلوم نیست کدوم خوبه؟کدوم بد؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

حافظه های با سوکت m2 وارد بازار شده؟ اگه شده قیمتش متعادل هست؟

تاوت با sata 3 معمولی چیه؟

رم ریدر رو الآن کیس های جدید ندارند

شما برای خوندن کارت های sd / micro sd چه می کنید؟

یه کنترلر فن دیپ کوول هست که قیمتش بالاس و مناسب هر کیسی هم نیست......

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت عزیزان و اساتید محترم.

بنده قصد خرید یک TV رو دارم.

نیاز های من

3Dنباشه

هوشمند نباشه

اندازه به نسبت پول هر چه بزرگتر بهتر :-)

ریزولیشنش حداقل از 1080 ساپورت کنه

ورودی های معمول رو داشته باشه

هرتزش مناسب باشه

در آخر مقدار هزینه قابل پرداخت 2500 هستش:-)

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان

من میخوام یه سیستم خوب برای بازی ببندم ولی گیج شدم هرکی یه پیشنهادی میده از دوستان تقاضا دارم یه سیستم خوب در حد 2.5 تا 3 میلیون پیشنهاد بدن .در ضمن منظور من از سیستم فقط کیسه و هارد هم خودم دارم لطفا شما بقیه قطعات را در حد همون بودجم پیشنهاد دهید.

من میخوام بازی رو بتونم با کیفیت 1080 بازی کنم چون بیشتر مواقع من با تلویزیون بازی میکنم که مدلش f8880 سامسونگ و 48 اینچه.

ممنون.

نظر بنده این سیستمه

MB: Gigabyte GA-P85-Gaming:330,000

VGA: Zotac GTX 970 OC AMP! Omega Core Edition 4GB: 1,440,000

CPU: Intel Core i5-4460: 610,000

RAM: GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 1600MHz CL7: 230,000

PSU: Cooler Master Thunder 500W: 180,000

Case: Cooler Master N300: 210,000

برای مانیتور هم این عالیه Monitor: BenQ Full HD RL2240HE Gaming

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت عزیزان و اساتید محترم.

بنده قصد خرید یک TV رو دارم.

نیاز های من

3Dنباشه

هوشمند نباشه

اندازه به نسبت پول هر چه بزرگتر بهتر :-)

ریزولیشنش حداقل از 1080 ساپورت کنه

ورودی های معمول رو داشته باشه

هرتزش مناسب باشه

در آخر مقدار هزینه قابل پرداخت 2500 هستش:-)

در حاضر بهتره با این بودجه سراغ الجی برید واسه داییم 1 ماهه پیش این مدل خریدیم کیفیتش خیلی خوبه LG 49LB62300 LED TV

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

سلام دوستان بنده قصد خرید یک ssd با ظرفیت 256 گیگ رو دارم.

طبق مشخصات به گزینه samsung 850 pro رسیدم که قیمتش 560 هست

حالا میخوام ببینم مدل 850 evo که قیمتش 430 هست چقدر از این ضعیفتره و شما کدوم رو پیشنهاد میکنید

ممنون

لینک به دیدگاه

حالا میخوام ببینم مدل 850 evo که قیمتش 430 هست چقدر از این ضعیفتره و شما کدوم رو پیشنهاد میکنید

ممنون

بر اساس تجربه میگم، SSD  هرچه ارزونتر، بهتر!

حتی Kingston HyperX Fury 240GB بگیر بقیمت 380 تومن!

دلیلش هم اینه که کاربر عادی ، تقاوتی بین SSD با قیمت بالا و قیمت کم رو متوجه نمیشه!

چون اختلافشون خیلی خیلی کم هست!

*که قبلا تو یکی از تاپیک ها مفصل توضیح دادم...

اون توضیح رو پیدا کردم:

در مورد SSD:

من تا حالا حداقل 15 تا SSD مختلف استفاده کردم!

از SSD با بیشترین قیمت گرفته تا کمترین قیمت!

از اون SSD های SATA 2.0 تا اخرین مدل های SATA 3.0 !

و نتیجه ای که گرفتم این بوده که SSD با قیمت پایین و بالا تو کار معمولی تاثیرشون قابل توجه نیست!

و به همین دلیل همیشه برای خرید ارزونترین SSD ممکن رو انتخاب میکنم!

برای مثال من برای سیستم خونگیم Corsair Force LS 120GB رو گرفتم که اکبندش 198 تومنه!(همین 10 روز پیش از لیون گرفتم)

در SSD هایی که بعنوان درایو سیستم عامل استفاده میشن، سرعت رید و رایت زیاد مهم نیست! حتی یه SSD متوسط SATA 2.0 هم خیلی خیلی بهتر از یه هارد پرسرعت SATA 3.0 عمل میکنه! حتی اگه سرعت رید و رایتشون برابر باشه!

برتری SSD ها در مقابل HDD ها به IOPS برمیگرده.

در بهترین هارد هم معمولا IOPS رید زیر 400 هست!( IOPS رید خیلی مهم تره ، ولی IOPS رایت تا 1500 هم میرسه، ولی رید مهمتره

)

ولی در ارزونترین SSD تعداد IOPS رید بالای 20 هزار هست!

و این یعنی ارزونترین SSD هم یک برتری 300 برابری خواهد داشت!

*و حالا برتری SSD با قیمت بالا با IOPS خیلی خیلی زیاد!(مثلا 150 هزار IOPS):

اگه تصور کنید 18 هزار فایل 1KB دارید:

هارد اینا رو تو حدود 60 ثانیه میخونه!

SSD ارزون قیمت حدودا تو 0.9 ثانیه میخونه!

SSD با قیمت بالا حدود در زمان 0.12 ثانیه فایل ها رو میخونه!

پس میبینید که اختلاف هارد با ارزون ترین SSD بیشتر از 59 ثانیه هست!

ولی اختلاف SSD ارزون با SSD قیمت بالا، حتی به یک ثانیه هم نمیرسه!

*درضمن Force Series™ LS 120GB که پیشنهاد دادم، حداقل 2 برابر سریعتر از SSD هست که بعنوان ارزونترین SSD تو مقایسه ازش استفاده کردم!(IOPS رید تا 44000 تو تست ها جواب میده)

لینک به دیدگاه

ممنون

درود

به گفته ی شرکت سازنده مدل پرو عمر 10 ساله و مدل اوو عمر 5 ساله دارند و مدل پرو سریعتر هست.

در صورتی که شما SSD بیشتر از 5 سال نمیخواهید پیشنهاد میکنم 2  تا SSD EVO 120g بگیرید وبه صورت RAID 0 استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من این سیستم رو انتخاب کردم

MSI Z97-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard 569Toman

Intel Core™ i7-4790K Haswell Processor 1159Toman

Gskill Trident X 16GB 8GBX2 2400Mhz CL10 DDR3 Ram 455Toman

GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU 223Toman

Cooler Master CM 690 III Case 395Toman

Thermalright HR-02 Rev.A(BW) Macho CPU Cooler 144Toman

که میشه جمعا 2945

برای اس اس دی بودجه کم اومد ماه دیگه میخرم. گرافیک هم که کلا نمیخوام

به نظرتون پاور مناسبه؟

کم صداست؟

رم رو میتونم Corsair Vengeance Pro 16GB 8GBx2 2400Mhz DDR3 بردارم که قیمتش 375 تومنه کدوم رم رو بردارم بهتره؟

لینک به دیدگاه

درود

یک کیس فقط با بودجه 4.4 هارد و ODD هم موجوده

درود

مادربرد   GIGABYTE Z97X-UD3H-BK LGA1150 Z97 Mainboard

پردازنده  Intel Core™ i5-4690K Haswell Processor

خنک کننده پردازنده و اورکلاک  DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 120 AiO Liquid CPU Cooler

رم  Corsair Vengeance Pro 16GB 8GBx2 2400Mhz CL11 Gold DDR3

گرافیک  GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5

اس اس دی  Samsung 850 EVO 120GB SATA3 SSD

کیس  GREEN X3+ VIPER Case

پاور  Cooler Master V650S 80Plus Gold Power Supply

مجموع 4550

لینک به دیدگاه

که میشه جمعا 2945

به نظرتون پاور مناسبه؟

کم صداست؟

رم رو میتونم Corsair Vengeance Pro 16GB 8GBx2 2400Mhz DDR3 بردارم که قیمتش 375 تومنه کدوم رم رو بردارم بهتره؟

درود

رم کورسیر بردار با پول باقیمانده بجای پاور گرین این مدل رو بگیر Antec HCG-520M 80Plus Bronze PSU

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

که میشه جمعا 2945

به نظرتون پاور مناسبه؟

کم صداست؟

اگه در آینده نمیخواید گرافیک رده بالا بگیرید، نیازی به این پاور نیست!(حتی اگه گرافیک GTX960 هم داشته باشید، این پاور کافیه!)

یه پاور Corsair vs450 هم با قیمت 130 تومن کاملا کافی هست و حتی از گرافیک های متوسط هم میتونید استفاده کنید.

رم هم بنظر من Corsair Vengeance Pro 16GB 8GBx2 2400Mhz بهتره! هم قیمت بهتری داره و هم ولتاژش پایینتره...

لینک به دیدگاه

درود

رم کورسیر بردار با پول باقیمانده بجای پاور گرین این مدل رو بگیر Antec HCG-520M 80Plus Bronze PSU

ممنون دوست عزیز برای پاسخ بیشتر دنبال یه پاور بی صدا هستم اصلا قصد گرافیک بستن ندارم و کنسول دارم، یه سرچی رو این مدل زدم مثل اینکه زود فنش به صدا میافته

لینک به دیدگاه

اگه در آینده نمیخواید گرافیک رده بالا بگیرید، نیازی به این پاور نیست!(حتی اگه گرافیک GTX960 هم داشته باشید، این پاور کافیه!)

یه پاور Corsair vs450 هم با قیمت 130 تومن کاملا کافی هست و حتی از گرافیک های متوسط هم میتونید استفاده کنید.

رم هم بنظر من Corsair Vengeance Pro 16GB 8GBx2 2400Mhz بهتره! هم قیمت بهتری داره و هم ولتاژش پایینتره...

بسیار ممنون دوست عزیز، دنبال یه پاور بی صدا هستم، و قصد گرافیک بستن هم در آینده ندارم و نهایتش شاید همون 960 باشه اونم نه بخاطر گیم.

اگه یه پاور بی صدا میشناسین ممنون میشم بهم معرفی کنید

لینک به دیدگاه

بسیار ممنون دوست عزیز، دنبال یه پاور بی صدا هستم، و قصد گرافیک بستن هم در آینده ندارم و نهایتش شاید همون 960 باشه اونم نه بخاطر گیم.

اگه یه پاور بی صدا میشناسین ممنون میشم بهم معرفی کنید

بعضی پاور ها هستن که در لود پایین کلا فن کارنمیکنه!

ولی تا جایی که میدونم قیمت بالایی دارند(فکر کنم مدل های رده بالای CORSAIR این قابلیت را دارند!)

لینک به دیدگاه

بعضی پاور ها هستن که در لود پایین کلا فن کارنمیکنه!

ولی تا جایی که میدونم قیمت بالایی دارند(فکر کنم مدل های رده بالای CORSAIR این قابلیت را دارند!)

الان با شماره تلگرام لیون کامپیوتر داشتم چت میکردم بهم پیشنهاد دادن پاور رو حتما بالای 650 وات بردارم :eek:

استدلالشون هم این بود که سیستم تو لود مصرفش میره بالا و اینکه هر سال هم راندمانش میاد پایین...

لینک به دیدگاه

الان با شماره تلگرام لیون کامپیوتر داشتم چت میکردم بهم پیشنهاد دادن پاور رو حتما بالای 650 وات بردارم :eek:

استدلالشون هم این بود که سیستم تو لود مصرفش میره بالا و اینکه هر سال هم راندمانش میاد پایین...

پاور پیشنهادی برای سیستم فعلی شما بدون گرافیک زیر 300 وات هست! که با در نظر گرفتن تمام مواردی که فرمودید (کاهش بمورمر راندمان و ...) به شما پاور 450 وات پیشنهاد دادم!

پاور 650 وات خیلی خیلی زیاده...

اگه روی این سیستم یه گرافیک GTX960 قرار بدید، مصرف سیستم شما زیر 400 وات هست!

و اگه روی این سیستم یه گرافیک GTX950 یا GTX750ti هم قرار بدید که باز کمتر میشه!!

که البته شما میگید کلا نیازی به گرافیک ندارید!(بنظر منم وقتی کنسول دارید، نیازی نیست خودتون رو درگیر پیچیدگی های PC کنید)

و اینم بگم که استدلال خیلی ها در مورد کاهش کارایی پاور به مرور زمان اشتباه هست!

کاهش راندمان، یعنی کاهش توان خروجی پاور، نسبت به توان ورودی پاور!

یعنی پاور اکبندی که راندمانش 80% هست، برای تامین توان 400 وات در خروجیش، باید 500 وات ورودی داشته باشه!

و وقتی بعد 3 سال این پاور 10% راندمانش پایین اومد، برای تامین 400 وات در خروجیش، باید 500+70 وات ورودی داشته باشه!

یعنی این موضوع بیشتر از خروجی، مربوط به ورودی پاور هست.

خلاصه ماجرا اینکه برای سیستم بدون گرافیک شما پاور 450 وات حتی اضافی هم هست!

و براحتی گرافیک متوسط رو هم میتونه پشتیبانی کنه!

ولی اگه میخواید بعدها گرافیک تهیه کنید، با 100 تومن هزینه بیشتر یه VS650 بگیرید و خلاص...

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز برای پاسخ بیشتر دنبال یه پاور بی صدا هستم اصلا قصد گرافیک بستن ندارم و کنسول دارم، یه سرچی رو این مدل زدم مثل اینکه زود فنش به صدا میافته

نه دوست عزیز من با اکثر پاور ها کار کردم چون شما دنبال پاور کم صدا بودید من به شما انتک پیشنهاد کردم.مدل پیشنهادی من این بود اشتباه شد Antec TP-550C 80Plus Gold PSU

درمورد پاور 450 کورسیر هم بدرد سیستم شما نمیخوره چون شما  پردازنده ضریب باز گرفتید ودر اینده اورکلاک میکنید  .بچه ها هم درست گفتند راندمان پاور بعد از چند سال میاد پایین .

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...