رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

به گفته ی شرکت سازنده مدل پرو عمر 10 ساله و مدل اوو عمر 5 ساله دارند و مدل پرو سریعتر هست.

در صورتی که شما SSD بیشتر از 5 سال نمیخواهید پیشنهاد میکنم 2  تا SSD EVO 120g بگیرید وبه صورت RAID 0 استفاده کنید.

ببخشید من یک هارد قدیمی hdd دارم که 7 ساله داره کار میکنه و هیچ مشکلی هم نداره اونوقت چطر میتونه عمر یک ssd  فقط 5 سال باشه

مطمئنید؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ببخشید من یک هارد قدیمی hdd دارم که 7 ساله داره کار میکنه و هیچ مشکلی هم نداره اونوقت چطر میتونه عمر یک ssd  فقط 5 سال باشه

مطمئنید؟

HDD دارای مکانیزم مکانیکی هست و با SSD کاملاً متفاوت هست، خوشحال نباشید که هاردتون 7 ساله داره کار می کنه، اگه اطلاعات مهم دارید حتماً ازش بک آپ بگیرید چون ممکنه آخرهای عمرش باشه، نرم افزار HDtune رو دانلود و نصب کنید وپارامترهای سلامت هارد رو چک کنید.

لینک به دیدگاه

پاور پیشنهادی برای سیستم فعلی شما بدون گرافیک زیر 300 وات هست! که با در نظر گرفتن تمام مواردی که فرمودید (کاهش بمورمر راندمان و ...) به شما پاور 450 وات پیشنهاد دادم!

پاور 650 وات خیلی خیلی زیاده...

اگه روی این سیستم یه گرافیک GTX960 قرار بدید، مصرف سیستم شما زیر 400 وات هست!

و اگه روی این سیستم یه گرافیک GTX950 یا GTX750ti هم قرار بدید که باز کمتر میشه!!

که البته شما میگید کلا نیازی به گرافیک ندارید!(بنظر منم وقتی کنسول دارید، نیازی نیست خودتون رو درگیر پیچیدگی های PC کنید)

و اینم بگم که استدلال خیلی ها در مورد کاهش کارایی پاور به مرور زمان اشتباه هست!

کاهش راندمان، یعنی کاهش توان خروجی پاور، نسبت به توان ورودی پاور!

یعنی پاور اکبندی که راندمانش 80% هست، برای تامین توان 400 وات در خروجیش، باید 500 وات ورودی داشته باشه!

و وقتی بعد 3 سال این پاور 10% راندمانش پایین اومد، برای تامین 400 وات در خروجیش، باید 500+70 وات ورودی داشته باشه!

یعنی این موضوع بیشتر از خروجی، مربوط به ورودی پاور هست.

خلاصه ماجرا اینکه برای سیستم بدون گرافیک شما پاور 450 وات حتی اضافی هم هست!

و براحتی گرافیک متوسط رو هم میتونه پشتیبانی کنه!

ولی اگه میخواید بعدها گرافیک تهیه کنید، با 100 تومن هزینه بیشتر یه VS650 بگیرید و خلاص...

منم همینطور فکر میکنم، حتی از Cooler Master Power Supply Calculator هم استفاده کردم و میزان پاور مورد نیاز رو کمتز از 300 وات نشون داد. فک میکنم همین پاور 450 وات کافی باشه یا در نهایت یه پاور 550 وات، بودجه من هم محدوده، نهایتا میتونم 250 تومن هزینه یا اینکه صبر کنم ماه بعد خرید کنم اگه واقعا اینقدر پاور قوی تر مهمه... ولی راستش رو بخوایید من قانع نشدم

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز من با اکثر پاور ها کار کردم چون شما دنبال پاور کم صدا بودید من به شما انتک پیشنهاد کردم.مدل پیشنهادی من این بود اشتباه شد Antec TP-550C 80Plus Gold PSU

درمورد پاور 450 کورسیر هم بدرد سیستم شما نمیخوره چون شما  پردازنده ضریب باز گرفتید ودر اینده اورکلاک میکنید  .بچه ها هم درست گفتند راندمان پاور بعد از چند سال میاد پایین .

خیلی ممنون دوست عزیز ولی اگه این پاور رو بخرم موجودیم صفر میشه :D

یه پاور حدودا 250 تومنی میتونم تهیه کنم یا اینکه صبر کنم ماه بعد خرید کنم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.به نظر شما کدام یک از قطعات نیاز مند ارتقا هست.بودجمم فعلا  500000 هزار تومان هست به نظر شما کدام قطعه از همه مهمتره ارتقا بدم

مادربورد  asus  B85 plus

رم      6 gig 

گرافیک  g 630 2 gig

سی پی یو   pentium  G 3220

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.به نظر شما کدام یک از قطعات نیاز مند ارتقا هست.بودجمم فعلا  500000 هزار تومان هست به نظر شما کدام قطعه از همه مهمتره ارتقا بدم

مادربورد  asus  B85 plus

رم      6 gig 

گرافیک  g 630 2 gig

سی پی یو   pentium  G 3220

درود

بهترین کار اینه ابتدا شما رم و گرافیک خودتنو 250  تومن بفروشید وبعد قطعات زیر را تهیه کنید.

گرافیک GALAX GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5

رم  Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 2400MHz CL11 DDR3

مجموع 745

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

درود

بهترین کار اینه ابتدا شما رم و گرافیک خودتنو 250  تومن بفروشید وبعد قطعات زیر را تهیه کنید.

مجموع 745

بنظر من تعویض رم چندان منطقی نخواهد بود.

چون کلا از فرکانس 2400 پشتیبانی نمیشه و اینکه رم قبلی ایشون 6 گیگ هست و قبول این هزینه برای فقط افزایش 2گیگ رم فکر کنم چندان روی کارایی تاثیر داشته باشه.

بنظر من در مرحله اول همون تعویض گرافیک با مدل معرفی شده بهترین کار هست.

و تعویض رم و پردازنده در مقایسه با تعویض گرافیک، در اجرای بازی ها تاثیر خیلی آشکاری نخواهند داشت.

البته بهتر بود این دوست عزیز میفرمودند که کاربرد این سیستم چی هست؟

برای گیم استفاده میشه؟ یا کاربرد دیگه ای هم داره؟

لینک به دیدگاه

چون کلا از فرکانس 2400 پشتیبانی نمیشه و اینکه رم قبلی ایشون 6 گیگ هست و قبول این هزینه برای فقط افزایش 2گیگ رم فکر کنم چندان روی کارایی تاثیر داشته باشه.

و تعویض رم و پردازنده در مقایسه با تعویض گرافیک، در اجرای بازی ها تاثیر خیلی آشکاری نخواهند داشت.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

مدل رم

درود

مجموع 745

مدل رم اشتباه نوشتم سریع پاسخ دادم فکرکردم 1600 هست رم این مدل تهیه کنید.AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz CL9 DDR3 Ram

رم حتما 8 گیگ کنید چون تو بازی اذیتتون میکنه.الان خیلی بعضی ها برای اجرا به 6 گیگ رم لازم دارند

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

ممنون دوست خوبم.یه سوال دیگه گرافیک مارک GALAX خوبه.منظورم اینه مارک معتبری هست.گرانتیش چطوره

لینک به دیدگاه

ممنون دوست خوبم.یه سوال دیگه گرافیک مارک GALAX خوبه.منظورم اینه مارک معتبری هست.گرانتیش چطوره

نظر بنده Zotac GTX 750 Ti 2GB

لینک به دیدگاه

با توجه به بودجتون گلکسی پیشنهاد دادم کارت گرافیک خوش قیمتی هست .من خودم تا چند وقت دیگه میخوام گرافیک گلکسی 960 بگیرم.

لینک به دیدگاه

سلام من یه کیس میخواستم بدون مانیتور و ماوس و کیبورد به قیمت 3.400 و اگه کمتر بشه خیلی بهتره..

و من این سیستم رو برای گیم میخوام و کارت گرافیک gtx 970 باشه..

لینک به دیدگاه

سلام من یه کیس میخواستم بدون مانیتور و ماوس و کیبورد به قیمت 3.400 و اگه کمتر بشه خیلی بهتره..

CPU:INTEL Core I5 4460

RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600

M/B:ASUS B85-PRO GAMER

VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5

HDD:Seagate 7200.12 1 TB

ODD:SAMSUNG 24X SATA

POWER:GREEN 600w

CASE:GREEN X1

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

thumb_1402137945_4690.jpg Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor وضعیت گارانتی : بدون گارانتی     رنگ : delete.png حذف قیمت : ۵۹۵,۰۰۰ تومان تعداد :1   جمع : ۵۹۵,۰۰۰ تومان

thumb_1375510593_011.jpeg WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB SATA3 HDD وضعیت گارانتی : با گارانتی سازگار ارقام     رنگ : آبی delete.png حذف قیمت : ۱۸۰,۰۰۰ تومان تعداد : 1  جمع : ۱۸۰,۰۰۰ تومان

thumb_1437479492_spec-core.png Avexir Core Series 4GB 1600 CL11 DDR3 وضعیت گارانتی : با گارانتی الماس ایران     رنگ : قرمز delete.png حذف قیمت : ۹۵,۰۰۰ تومان تعداد : 2  جمع : ۱۹۰,۰۰۰ تومان

thumb_1416395019_GTX%20970%20Gaming%20OC MSI GTX 970 Gaming Twin Frozr V OC 4GB GDDR5 وضعیت گارانتی : با گارانتی ماتریکس     رنگ : delete.png حذف قیمت : ۱,۳۹۰,۰۰۰ تومان تعداد : 1  جمع : ۱,۳۹۰,۰۰۰ تومان

thumb_1411207096_Seiran%20II%20-%2001.jp RaidMax Case Seiran II Black وضعیت گارانتی : با گارانتی فرا     رنگ : delete.png حذف قیمت : ۲۳۹,۰۰۰ تومان تعداد : 1  جمع : ۲۳۹,۰۰۰ تومان

thumb_1389799715_01.jpg Green 700A-HP Power Supply Unit وضعیت گارانتی : با گارانتی گرین     رنگ : مشکی delete.png حذف قیمت : ۳۰۶,۰۰۰ تومان تعداد :1   جمع : ۳۰۶,۰۰۰ تومان

thumb_1405240449_Fatal1ty%20H97%20Killer ASRock FATAL1TY H97 Killer LGA1150 H97 Mainboard وضعیت گارانتی : با گارانتی سازگار     رنگ : delete.png حذف قیمت : ۴۴۵,۰۰۰ تومان تعداد : 1  جمع : ۴۴۵,۰۰۰ تومان

thumb_1350132743_GAMMAXX%20300%20-%2001. CPU Cooler Deepcool GAMMAXX 300 وضعیت گارانتی : با گارانتی فرا     رنگ : delete.png حذف قیمت : ۶۳,۰۰۰ تومان تعداد :1   جمع : ۶۳,۰۰۰ تومان

thumb_1344862232_DRW-24B5ST%20-%2001.jpg ASUS 24X DVD-RW Internal Drive وضعیت گارانتی : با گارانتی     رنگ : delete.png حذف قیمت : ۶۲,۰۰۰ تومان تعداد : 1  جمع : ۶۲,۰۰۰ تومان  

مبلغ قابل پرداخت : ۳,۴۷۰,۰۰۰ تومان

کیس رو اگه x3 پلاس پیدا کنی خوبه

ویرایش شده توسط BLACK SKIPPER
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

حافظه های با سوکت m2 وارد بازار شده؟ اگه شده قیمتش متعادل هست؟

تاوت با sata 3 معمولی چیه؟

رم ریدر رو الآن کیس های جدید ندارند

شما برای خوندن کارت های sd / micro sd چه می کنید؟

یه کنترلر فن دیپ کوول هست که قیمتش بالاس و مناسب هر کیسی هم نیست......

دوستان راهنمایی می فرمایید؟

لینک به دیدگاه

دوستان راهنمایی می فرمایید؟

درود

بله دوست عزیز وارد شدن تو همین فروشگاه لیون موجود هست   لینک

SATA

در حال حاضر پورت SATA یا Serial ATA به پورت استاندارد برای انتقال اطلاعات در کامپیوترهای دسکتاپ و لپ‌تاپ تبدیل‌شده است و اکثر هارددیسک‌ها، درایو SSD و درایوهای نوری از این پورت بهره می‌برند. در کنار پورت SATA اتصال برق با طرحی مشابه با پورت SATA(اما با اندازه‌ی بزرگ‌تر) قرارگرفته که محل اتصال کابل برق است. در کامپیوترهای دسکتاپ این اتصالات به‌وسیله کابل به مادربرد وصل می‌شوند، اما در اکثر لپ‌تاپ‌ها اتصالات روی برد لحیم شده و درایو مستقیماً به برد وصل می‌شود. استاندارد سوم SATA جدیدترین استاندارد معرفی شده در این زمینه است که از حداکثر سرعت انتقال اطلاعات شش گیگابیت در ثانیه پشتیبانی می‌کند. برای دستیابی به این سرعت، هم درایو مورد استفاده و هم مادربرد باید از این استاندارد پشتیبانی کنند. در حال حاضر تمامی مادربردها و درایوهای SSD جدید با اندازه 2,5 اینچ همگی از استاندارد SATA III پیروی می‌کنند.

M.2 SATA

این پورت در واقع نسل تازه پورت mSATA به‌شمار می‌آید و برای درایوهای SSD کامپکت طراحی و توسعه داده‌شده است. طراحی پورت این سری از درایوها مشابه mSATA است، اما اگر دقت کنید می‌بینید که در بخش پورت درایو، دو شیار مجزا کننده پورت‌ها در نظر گرفته‌شده است (پورت mSATA تنها یک شیار میانی دارد). درایوهای مجهز به این پورت در اندازه‌های مختلف تولیدشده‌اند می‌توانند از حافظه‌های NAND روی هر دو سمت درایو بهره ببرند. نسل جدید مادربردها مجهز به چیپ‌ست Z97 در اکثر موارد از این پورت پشتیبانی می‌کنند و سرعت تئوری ارائه‌شده برای این درایو به 10 گیگابیت در ثانیه می‌رسد. انعطاف‌پذیری بالای درایوهای جدید مجهز به پورت M.2 SATA باعث می‌شود تا سازندگان سیستم‌های کامپیوتری (چه دسکتاپ و چه لپ‌تاپ) دستشان برای استفاده از این درایو در انواع سیستم‌های کوچک و جمع‌و‌جور باز باشد.

لینک به دیدگاه

سلام.دوستان چندتا سوال داشتم. کارت گرافیک GALAX GTx 750 Ti OC 2GB GDDR5مارک خوبی هست یانه.گارانتیش معتبر هست یا نه.رو همه مانیتورا جواب میده یا نه.پاور مورد نیازش چقدر هست

لینک به دیدگاه

درود :D 

من یه سیستم گیمینگ میخوام :D یه سیستم خوب میخوام تا 2.500.000 تومان و مصرف اصلیم هم گیم هست لطفا راهنمایی کنید 

لینک به دیدگاه

با مانیتور و کیبورد و ...؟؟

یا فقط کیس؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...