رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خسته نباشید

میشه یه کیس با قیمت 2ملیون معرفی کنید؟برای گیمینگ 

با کارت گرافیک GTX 960 رم 8 و CPU I5 ؟

بعد میشه بگین این کارت گرافیک این بازی هارو چند فریم میگیره؟

WITCHER 3.DYING LIGHT.Batman Arkham knight

ممنونم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان، قصد خرید سیستم برای رندرینگ دارم و در کنارش هم کمی گیم

بین دو پردازنده 6700K و 5930k موندم ظاهرا تو بنچمارک ها تفاوت آنچنانی ندارن اما تو قیمت بیشتر از ۶۰ درصد تفاوت دارن​

به نظر شما ارزش خرید کدوم بیشتر هست و در صورت انتخاب 5930K آیا GA-X99-UD4 برای اینکار کفایت میده؟

ویرایش شده توسط archtc
لینک به دیدگاه

بین دو پردازنده 6700K و 5930k موندم ظاهرا تو بنچمارک ها تفاوت آنچنانی ندارن اما تو قیمت بیشتر از ۶۰ درصد تفاوت دارن​

به نظر شما ارزش خرید کدوم بیشتر هست و در صورت انتخاب 5930K آیا GA-X99-UD4 برای اینکار کفایت میده؟

موردی که مد نظرتون خوبه ولی همون طور که آقا میلاد نظر دادن اگه بخوای کمتر هزینه کنی میتونی از سوکت میان رده 1151 استفاده کنی

Gigabyte GA-Z170X-UD5

Intel Core i7-6700K

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان قیمت کارکرده این کارت با 7-8 ماه گارانتی مونده چقد میشه؟

http://lioncomputer.ir/product/3596/ASUS+ROG+Poseidon+GTX+780+Platinum+3GB+GDDR5/

ویرایش شده توسط Rai30
لینک به دیدگاه

سلام

http://lioncomputer.ir/product/3596/ASUS+ROG+Poseidon+GTX+780+Platinum+3GB+GDDR5/

850-800

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

سلام

1 میلیون.

این مدل پلاتینوم هست گرانترین 780 هست بالاتر هم میشه فروخت .

الان کارت 780 مدل معمولی 800 تا 950 تومن با این مدت گارانتی می ارزه.

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

درود 

یه مشکلی دارم که نمیتونم رم رو 2400 بزارم

مشکل اینجاس که از 1600 بالاتر میزارم چراغ memOK رو مادر برد روشن میشه و میمونه تا دکمشو بزنم و ریست کنه برگرده به تنظیمات قبلی 

ولتاز رو هم بالا بردم بازم اینطوری میشه اون چراغ memOK باس چیه 

با پروفایل XMP فعال و غیر فعال هم امتحان کردم نشد

اصلا پروفایلو فعال میکنم نمیره رو 2400 تو تصویرم معلومه

H87PRO

Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz CL10 

msza_dsc08340.jpg

gwa7_dsc08342.jpg

لینک به دیدگاه

درود 

یه مشکلی دارم که نمیتونم رم رو 2400 بزارم

مشکل اینجاس که از 1600 بالاتر میزارم چراغ memOK رو مادر برد روشن میشه و میمونه تا دکمشو بزنم و ریست کنه برگرده به تنظیمات قبلی 

ولتاز رو هم بالا بردم بازم اینطوری میشه اون چراغ memOK باس چیه 

با پروفایل XMP فعال و غیر فعال هم امتحان کردم نشد

اصلا پروفایلو فعال میکنم نمیره رو 2400 تو تصویرم معلومه

H87PRO

Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz CL10 

msza_dsc08340.jpg

gwa7_dsc08342.jpg

درود

دوست عزیز مادربردهای سری H ,حداکثر تا فرکانس 1600 ساپورت میکنند.

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

پ  اون همه فرکانس دیگه باس چیه تو عکس ؟

تا 1600 به صورت عادی پشتیبانی میکنه و بیشتر از 1600 باید اورکلاک کنی یعنی ولتاژ رم رو زیاد کنی

لینک به دیدگاه

این نوع واتر کولینگ و بگیرم از نظر جا توی کیس پس مشکلی پیش نمیاد ؟ چون من توی شیراز هستم فقط خنک کننده های هوایی گیرم اومد مایع جایی ندیدم . میخوام از همین لیون کامپیوتر سفارش بدم که دیگه از نظر جاگیری توی کیس مطمئن باشم !

نه مشکلی پیش نمیاد . کیس شما 2 تا فن 120بالا داره که میتونی جای اون رادیاتور 240 بذاری با دو فنش . احتمال اینکه بتونی همین 2 فن رو هم باز استفاده کنی هست . بستگی به مادربوردت داره که چیزی گیر نکنه به فنها . اینطوری 4 تا فن دو طرف رادیاتور میمونن که خنک تر میشه . ضمن انیکه میتونی یک رادیاتور 120 بگیری که به جای فن عقب کیس نصب میشه .اون هم خوبه و قیمت مناسبی هم داره .

لینک به دیدگاه

تا 1600 به صورت عادی پشتیبانی میکنه و بیشتر از 1600 باید اورکلاک کنی یعنی ولتاژ رم رو زیاد کنی

ولتاژ رو چقد ببرم بالا ؟

1.70 هم گذاشتم نشده 

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

میشه یه کیس با قیمت 2ملیون معرفی کنید؟برای گیمینگ 

با کارت گرافیک GTX 960 رم 8 و CPU I5 ؟

بعد میشه بگین این کارت گرافیک این بازی هارو چند فریم میگیره؟

WITCHER 3.DYING LIGHT.Batman Arkham knight

ممنونم

این ارزونترین سیستم به درد بخوریه که با قطعات مورد نظر شما میشه بست . حدود 2350 در میاد . اگر بخوای ارزونتر بشه باید مادربورد رو H81 و پردازنده رو i3 بگیری .

post-59-0-64455600-1442152185_thumb.jpg

در مورد فریم اطلاع ندارم .

لینک به دیدگاه

اگر تاکید شما روی رندر هست ، 5930 بگیری بهتره . البته اگر نمیخوای از بیشتر از 1 کارت گرافیک استفاده کنی ، میتونی 5820 بگیری که تفاوت چندانی با 5930 نداره . تو کار رندر تعداد هسته ها و کش بالاتر این پردازنده ها به نسبت پردازنده های 1151 بیشتر موثره .

این مادربورد هم مشکلی نداره . اگر قصد اورکلاک بالایی نداری ، راحت جواب میده.

لینک به دیدگاه

ولتاژ رو چقد ببرم بالا ؟

1.70 هم گذاشتم نشده 

فقط ولتاژ رم نیست . باید ولتاژ پردازنده هم تنظیم بشه . چون رم برقش رو از طریق پردازنده میگیره . برای اینکار بهتره از دوستانی که در زمینه اورکلاک مهارت دارن سوال کنید .

لینک به دیدگاه

فقط ولتاژ رم نیست . باید ولتاژ پردازنده هم تنظیم بشه . چون رم برقش رو از طریق پردازنده میگیره . برای اینکار بهتره از دوستانی که در زمینه اورکلاک مهارت دارن سوال کنید .

این دوستان اوور باز کجان الان ؟

لینک به دیدگاه

این دوستان اوور باز کجان الان ؟

مثلا farjam ، behzadtak ، حمید محمدی . تو فروم بگردی پیدا میکنی  دوستان دیگه رو .

لینک به دیدگاه

دوستان ایسوس سری z97 تو رنج قیمت 500 تا 600 چند مدل مادر برد G1150 داره میشه راهنمایی بفرمایید تفوتشان چیه ؟ و کدومشون بهتره؟

فرستاده شده از Moto Gِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوستان ایسوس سری z97 تو رنج قیمت 500 تا 600 چند مدل مادر برد G1150 داره میشه راهنمایی بفرمایید تفوتشان چیه ؟ و کدومشون بهتره؟

فرستاده شده از Moto Gِ من با Tapatalk

درود

اگه منظورتون از G مدل گیمینگ هست تو این رنج قیمت فقط همین مدل هست ASUS Z97-Pro Gamer LGA1150 Z97 Mainboard

لینک به دیدگاه

نه مشکلی پیش نمیاد . کیس شما 2 تا فن 120بالا داره که میتونی جای اون رادیاتور 240 بذاری با دو فنش . احتمال اینکه بتونی همین 2 فن رو هم باز استفاده کنی هست . بستگی به مادربوردت داره که چیزی گیر نکنه به فنها . اینطوری 4 تا فن دو طرف رادیاتور میمونن که خنک تر میشه . ضمن انیکه میتونی یک رادیاتور 120 بگیری که به جای فن عقب کیس نصب میشه .اون هم خوبه و قیمت مناسبی هم داره .

ممنون ! به نظر شما مناسب ترین خنک کننده واسه ی i7-4790k که درون کیس ایکس 3 جا بگیره چیه ؟ مادربورد هم gigabyte z97-x3 gaming هست ! نمیخوام چندان قیمت بالایی باشه ولی میخوام دمای سی پی یو و خنک نگه داره !

یه دو تا لینک اگه از سایت بهم بدید سپاسگذارم

لینک به دیدگاه

درود

اگه منظورتون از G مدل گیمینگ هست تو این رنج قیمت فقط همین مدل هست ASUS Z97-Pro Gamer LGA1150 Z97 Mainboard

منظورم مدل lga1150

مثل مدلهای z97 -A یا z97 -c یا z97-k و همین مدل که شما فرمودید

این ها چهار مدل با قیمت بین 500تا 600 هستند

می خواستم فرق دقیقیشون رو بدونم

و هم اینکه نظر بدید از نظر شما کدوم مدل بهتره و کدوم رو می پسندید ؟و اینکه چرا ؟

ویرایش شده توسط filtrmiltr
لینک به دیدگاه

منظورم مدل lga1150

و هم اینکه نظر بدید از نظر شما کدوم مدل بهتره و کدوم رو می پسندید ؟و اینکه چرا ؟

خوب این 4 تا مادربورد چند تا تفاوت کلی داره:

ASUS Z97-K/USB 3.1 ضعیفترین مدار تغذیه پردازنده رو داره (4 فاز هست)

ASUS Z97-C دومین مدار تغذیه ضعیف رو داره (6 فاز که فقط روی 4 تاش هیتسینک هست)

ASUS Z97-Pro Gamer و ASUS Z97-A قویترین مدار تعذیه رو در بین این 4 مدل دارند و هر 2 از 8 فاز تغذیه استفاده میکنند که روی هر 8 تاش هیتسینک قرار گرفته.

و هیتسینک روی چیپ مادربورد ASUS Z97-Pro Gamer هم ز بقیه بزرگتر هست.

ASUS Z97-K/USB 3.1  پورت USB3.1 داره ولی بقیه ندارد.(البته از طریق چیپ ASMedia پشتیبانی میکنه و Z97 خودش از 3.1 پشتیبانی نمیکنه)

و مثلا برای پیکربندی گرافیک های چند تایی، Z97-PRO GAMER و Z97-A بهتر هستند چون 2 تا x8 رو پشتیبانی میکنن در حالی که Z97-K/USB 3.1 کارت دوم رو روی x2 پشتیبانی میکنه و Z97-C هم روی x4

*کلا برای فهمیدن تفاوت ها باید سطر به سطر مشخصات رو مقایسه کنید...

لینک به دیدگاه

منظورم مدل lga1150

ASUS Z97-Pro Gamer بورد بهتریه . امکاناتش برای گیم بهتره . چیپ صدای بهتری داره . اماکان نصب 2 کارت گرافیک روی Pci-E 3 داره . مدار تغذیه بهتری هم داره .

لینک به دیدگاه

ممنون ! به نظر شما مناسب ترین خنک کننده واسه ی i7-4790k که درون کیس ایکس 3 جا بگیره چیه ؟ مادربورد هم gigabyte z97-x3 gaming هست ! نمیخوام چندان قیمت بالایی باشه ولی میخوام دمای سی پی یو و خنک نگه داره !

یه دو تا لینک اگه از سایت بهم بدید سپاسگذارم

DeepCool Frostwin با قیمت 155 تومان هست که احتمال زیاد بدون باز کردن فن در کیس میتونی بذاری تو کیس .

اما اگر کمی بیشتر بتونی هزینه کنی DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 120 با قیمت 245 تومان انتخاب بهتریه . به جای فن عقب کیس نصب میشه و صدای کمتری هم داره . پرفورمنس بهتری هم میده .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...