رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مادربرد اورکلاک و داری وای فای  ASUS Z170-Deluxe LGA1151 Z170 Mainboard

مادربرد گیمینگ این مدل GIGABYTE Z170X-Gaming 5 LGA1151 Z170 Mainboard

1 - اولیه مگه برای گیم مناسب نیست؟

2 - اگر اولی رو ببندیم بازده کمتری میده نسبت به مادربرد دوومی؟

3 - چه تفاوت هایی دارن؟

4 - خب منی که هم کارم نرم افزار و هم بازیه کدوم مناسبه؟

5 - بهترین مانیتور بین 24 تا 27 اینچ (بزرگتر باشه بهتره) برای کار و اینترنت و طراحی گرافیکی و همچنین بازی چیه؟ بیشتر از 1.5 نشه پولش

ویرایش شده توسط Masrour
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان من الان یه مادربرد GIGABYTE P61 دارم .. میخوام بدونم اگه یه سی پی یو CPRE I5    3570 چون سوکتش 1155 هستش و گرافیک 950 یا 960 و یه پاور 650 بزنم این مادربرد کم نمیاره؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ و اینکه قطعات با هم مچ میشن یا نه؟ و سوال اخر اینه که ایا ارزش داره با حدود 170 هزار بیشتر 960 رو بجای 950 بگیرم؟ چون توی بنچمارک ها اختلاف خیلی ناچیز بود...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. میخواستم یه راهنمایی بگیرم برای خرید تعدادی سیستم درحد اداری و برای یک مجتمع آموزشی که فکر میکنم کار سنگینی نیاز نباشه ، درحد نرم افزارهای آفیس و ... با کم ترین بودجه حدود یک یا یک و نیم البته با مانیتور ترجیحا. اگه یک یا دو سیستم حداقل و متوسطی بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. میخواستم یه راهنمایی بگیرم برای خرید تعدادی سیستم درحد اداری و برای یک مجتمع آموزشی که فکر میکنم کار سنگینی نیاز نباشه ، درحد نرم افزارهای آفیس و ... با کم ترین بودجه حدود یک یا یک و نیم البته با مانیتور ترجیحا. اگه یک یا دو سیستم حداقل و متوسطی بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم.

post-4580-0-61341700-1443215305_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان من الان یه مادربرد GIGABYTE P61 دارم .. میخوام بدونم اگه یه سی پی یو CPRE I5    3570 چون سوکتش 1155 هستش و گرافیک 950 یا 960 و یه پاور 650 بزنم این مادربرد کم نمیاره؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ و اینکه قطعات با هم مچ میشن یا نه؟ و سوال اخر اینه که ایا ارزش داره با حدود 170 هزار بیشتر 960 رو بجای 950 بگیرم؟ چون توی بنچمارک ها اختلاف خیلی ناچیز بود...

...

لینک به دیدگاه

1:پردازنده 3570 مشکلی با مادربورد نداره.

2:برای خرید قطعاتی که فرمودید، مادربورد مشکلی نخواهد داشت.

3:ارزش خرید GTX960 با 170 تومن بیشتر وجود داره.

اختلاف بیشتر از چیزی هست که میفرماید:

تو تست passmark حدود 12% بهتر عمل کرده.

میانگین نتیجه تست کاربر ها در http://gpu.userbenchmark.com/ هم حدود 22% بهتر بوده.

تو تست های http://gpuboss.com/ هم:

تو بازی BioShock Infinite که 20% فریم بیشتر گرفته.

تو بازی Crysis 3 که 24% فریم بیشتر گرفته.

و...

لینک به دیدگاه

1 - اولیه مگه برای گیم مناسب نیست؟

2 - اگر اولی رو ببندیم بازده کمتری میده نسبت به مادربرد دوومی؟

3 - چه تفاوت هایی دارن؟

4 - خب منی که هم کارم نرم افزار و هم بازیه کدوم مناسبه؟

5 - بهترین مانیتور بین 24 تا 27 اینچ (بزرگتر باشه بهتره) برای کار و اینترنت و طراحی گرافیکی و همچنین بازی چیه؟ بیشتر از 1.5 نشه پولش

ببینید دوست عزیز از لحاظ بازده تو گیم هیچ فرقی بین مادربرد ارزان قیمت و گرانقیمت وجود ندارد.اگه سیستم رو بیشتر واسه گیم میخوای این مدل رو بردار امکانات خوبی داره خوش قیمت هم هست Asus Pro Gamer Z170

مطلب زیر رو حتما بخون.

مادربردهای گیمینگ و تفاوت آن‌ها با مدل‌های معمولی

در مورد مانیتور من 2 مدل به شما پیشنهاد میدم انتخاب با خودتون .نظر من اینه که بنکیو بگیر.

مانیتور برای گیم BenQ RL2755HM 27inch 1ms Gaming Monitor

مانیتور برای کارهای گرافیکی ,تماشای فیلم ,و وبگردی ASUS MX279H AH-IPS 27inch Monitor

لینک به دیدگاه

سلام

یه سری مانیتور(یا مانیتور تی وی) معرفی کنید با مشخصات زیر:

فول اچ دی

دو ورودی اچ دی ام ای(یکی پی سی یکی پلی استیشن)

ورودی کامپونتت(واسه وی)

حداقل 21 اینچ باشه

تاخیرش زیاد مهم نیست چون بازی اف پی اس ماشین اینا نمیزنم

بیشتر واسه فیلم و بازی مناسب باشه(تاخیرش مهم نیست، کیفیت و میزان پایین اسیب به چشم مهمه)

قیمت حدود 600

مرسی

واقعا چرا جواب منو ندادین؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه سیستم خانگی میخوام ببندم، میخواستم بدونم توی این مشخصات همش باهم مچ هستن ؟

مشخصات:

RAM:

Corsair Vengeance Pro 16GB 8GBx2 2400Mhz DDR3

http://lioncomputer.ir/product/3745/Corsair+Vengeance+Pro+16GB+8GBx2+2400Mhz+DDR3

Motherboard:

GIGABYTE H97-Gaming 3 LGA1150 H97 Mainboard

http://lioncomputer.ir/product/4039/GIGABYTE+H97-Gaming+3+LGA1150+H97++Mainboard/#prettyPhoto

CPU:

ntel Core™ i5-4460 Haswell Processor

http://lioncomputer.ir/product/3898/Intel+Core%E2%84%A2+i5-4460+Haswell+Processor/

Power:

Green GP330A-SP

http://lioncomputer.ir/product/1394/Green+GP330A-SP

Case:

http://lioncomputer.ir/product/4827/Green+X+Plus+Eagle+Case

Green X Plus Eagle Case

ویرایش شده توسط rrgc
لینک به دیدگاه

با سلام 

من یک سیستم و مانیتور میخوام برای گیم حرفه

تا 9 میلیون هم میتونم خرج کنم

میشه راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

با سلام 

من یک سیستم و مانیتور میخوام برای گیم حرفه

تا 9 میلیون هم میتونم خرج کنم

میشه راهنماییم کنید

post-4580-0-49905800-1443265677_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

برای خرید ssd بین  128pro و 250 evo موندم.

دوستان کسی با 128 گیگ فقط برای وینوز 8 و برنامه های مکس- فوتوشاپ-اتوکد-راینو- آفیس و غیره مشکلی از نظر حجم نداره؟؟

خودم چون لپتاپم یه درایو داره و فایلهای شخصی و سیستمی وینوز و برنامه ها باهم قاطی هست نمیتونم درست براورد کنم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

دوستان کسی با 128 گیگ فقط برای وینوز 8 و برنامه های مکس- فوتوشاپ-اتوکد-راینو- آفیس و غیره مشکلی از نظر حجم نداره؟؟

خودم چون لپتاپم یه درایو داره و فایلهای شخصی و سیستمی وینوز و برنامه ها باهم قاطی هست نمیتونم درست براورد کنم.

درود

مدل PRO مبتنی بر فناوری SLC دارای گارانتی 10 ساله یا به اندازه 300 ترابایت نوشتن اطلاعات دوام خواهد اورد، در حالی که MLC EVO دارای گارانتی 5 ساله یا دوام 150 ترابایت نوشتن اطلاعات می باشد.

شما میتونید 2 تا 128 مدل Evo بردارید وبه صورت Raid 0 استفاده کنید ,در این حالت سرعت خواندن و نوشتن 2 برابر میشود.

ویرایش شده توسط D҉A҉N҉I҉E҉L҉
لینک به دیدگاه

درود

مدل PRO مبتنی بر فناوری SLC دارای گارانتی 10 ساله یا به اندازه 300 ترابایت نوشتن اطلاعات دوام خواهد اورد، در حالی که MLC EVO دارای گارانتی 5 ساله یا دوام 150 ترابایت نوشتن اطلاعات می باشد.

شما میتونید 2 تا 128 مدل Evo بردارید وبه صورت Raid 0 استفاده کنید ,در این حالت سرعت خواندن و نوشتن 2 برابر میشود.

درود بر شما

مرسی از اطلاعات.

مشکل الان بودجه هست و اینکه نمیدونم 128 گیگ برای ویندوز و برنامه های کار من که بالا گفتم کم میاد یا نه.

ویرایش شده توسط MHMAX
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

عزیز اگه من بودم، evo 250 رو برمیداشتم!

در کارکرد عادی هیچ تفاوتی بین این دو احساس نخواهید کرد.(منظورم اینه که اگه بنچمارک نگیرید، تفاوت چندانی شاهد نخواهید بود)

از نظر تعداد ساعات کارکرد که کلا هیچ مشکلی نیست(2 میلیون ساعت کارکرد قابل اطمینان داره، یعنی روی یک سیستم تا بیشتر از 200 سال کارکرد قابل اطمینان خواهد داشت.)

فقط ممکنه از نظر حجم رایت شده به مشکل بخورید(چون اگه قرار باشه پروژه های حجیم روی SSD ذخیره کنید و در روز چند بار اینارو باز کنید احتمالا در 3~4 سال این حجم 75 ترابایت تموم میشه)

و اصلاح کنم که گارانتی این مدل (120 و 250 گیگ 75 ترابایت رایت هست و مدل های 500 گیگ به بالا 150 ترابایت)

حجم 128 برای درایو C حجم حداقلی هست!

اگه روی لپتاپ استفاده کنید، شدیدا به مشکل میخورید و داعما محتاج هارداکسترنال/فلش/... خواهید بود.

لینک به دیدگاه

عزیز اگه من بودم، evo 250 رو برمیداشتم!

در کارکرد عادی هیچ تفاوتی بین این دو احساس نخواهید کرد.(منظورم اینه که اگه بنچمارک نگیرید، تفاوت چندانی شاهد نخواهید بود)

از نظر تعداد ساعات کارکرد که کلا هیچ مشکلی نیست(2 میلیون ساعت کارکرد قابل اطمینان داره، یعنی روی یک سیستم تا بیشتر از 200 سال کارکرد قابل اطمینان خواهد داشت.)

فقط ممکنه از نظر حجم رایت شده به مشکل بخورید(چون اگه قرار باشه پروژه های حجیم روی SSD ذخیره کنید و در روز چند بار اینارو باز کنید احتمالا در 3~4 سال این حجم 75 ترابایت تموم میشه)

و اصلاح کنم که گارانتی این مدل (120 و 250 گیگ 75 ترابایت رایت هست و مدل های 500 گیگ به بالا 150 ترابایت)

حجم 128 برای درایو C حجم حداقلی هست!

اگه روی لپتاپ استفاده کنید، شدیدا به مشکل میخورید و داعما محتاج هارداکسترنال/فلش/... خواهید بود.

مرسی از پاسختون

برای لپتاپ نمیخوام- برای سیستم دسکتاپ دارم تهیه میکنم. برای آرشیو اطلاعات ازهارد استفاده میکنم.

مسائله گارانتی و عمر مفید زیاد برام مسئله نیست.مسئله من الان ندونستن فضای اپتیمم مورد نیاز درایو ویندوز و برنامه هامه.چون هارد هم در کنار ssd دارم که فایلها آرشیو کنم و ازاونجا باز کنم.

میخوام فضای اوپتیمم برای ویندوز و برنامه هامو بدونم که تصمیم بگیرم. که اگر با 128 گیگ کمبود جا پیدا میکنم برم 250 گیگ بخرم.

الان حجم اطلاعات کل درایو ویندوزم غیر از فولدر users که اطلاعات غیر سیستمیم توش هست حجمش 65 گیگ هست.

ویرایش شده توسط MHMAX
لینک به دیدگاه

ویرایش شد.

لینک به دیدگاه

مرسی از پاسختون

برای لپتاپ نمیخوام- برای سیستم دسکتاپ دارم تهیه میکنم. برای آرشیو اطلاعات ازهارد استفاده میکنم.

مسائله گارانتی و عمر مفید زیاد برام مسئله نیست.مسئله من الان ندونستن فضای اپتیمم مورد نیاز درایو ویندوز و برنامه هامه.چون هارد هم در کنار ssd دارم که فایلها آرشیو کنم و ازاونجا باز کنم.

میخوام فضای اوپتیمم برای ویندوز و برنامه هامو بدونم که تصمیم بگیرم. که اگر با 128 گیگ کمبود جا پیدا میکنم برم 250 گیگ بخرم.

الان حجم اطلاعات کل درایو ویندوزم غیر از فولدر users که اطلاعات غیر سیستمیم توش هست حجمش 65 گیگ هست.

همانطور که دوستمون گفت، اگه دیتا و پروژه هاتون تو درایو C نباشه، 128 گیگ کاملا کافی هست.

لینک به دیدگاه

دکمه تشکر برام غیر فعاله
 پس اینجا از هر دو عزیزکه پاسخگو بودید تشکر میکنم.

لینک به دیدگاه

با سلام 

من دیروز یک مانیتور BenQ XL2730Z 27inch 1ms Gaming Monitor خریدم

و برای این میخوام یک کیس قدرتمند برای بازی ببندم با بودجه ی 9 میلیون

لطفا کمک کنید

لینک به دیدگاه

با سلام 

من دیروز یک مانیتور BenQ XL2730Z 27inch 1ms Gaming Monitor خریدم

و برای این میخوام یک کیس قدرتمند برای بازی ببندم با بودجه ی 9 میلیون

لطفا کمک کنید

درود

مادربرد  ASUS Z170 Pro Gaming LGA1151 Z170 Mainboard

پردازنده  Intel® Core™ i7-6700K Skylake Processor

خنک کننده پردازنده DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 240 AiO Liquid CPU Cooler

رم  Gskill Ripjaws 4 16GB 4GBx4 3000Mhz CL15 Red DDR4 Ram

گرافیک  ASUS GTX 980 Ti DCIII OC STRIX GAMING 6GB GDDR5

هارد  WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

اس.اس.دی   SanDisk Ultra II 960GB SATA3 SSD

پاور  Corsair HX850i 80Plus Platinum Power Supply

کیس  Corsair Carbide Series® 500R White Mid-Tower Case

مجموع   8885$

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خرید این مادربرد با این قیمت اصلا منطقی نیست وقتی میشه با 590 تومن یه  Z170 PRO Gaming یا msximus viii ranger  خرید به قیمت 720 که ازهمه لحاظ به مادربرد فوق برتری دارند و حتی اگر برتری هم نداشته باشند حداقل چیزی کم ندارند .

واقعا نمیدونم این آواژنگ کی میخواد مادربردهایش را با قیمت معقول و منطقی ارایه کنه مخصوصا که هیچ چیز خاصی هم نداره !!

http://lioncomputer.ir/product/5815/ASUS+ROG+Maximus+VIII+Ranger+LGA1151+Z170+Mainboard/

http://lioncomputer.ir/product/5795/ASUS+Z170+Pro+Gaming+LGA1151+Z170+Mainboard/

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

خرید این مادربرد با این قیمت اصلا منطقی نیست وقتی میشه با 590 تومن یه  Z170 PRO Gaming یا msximus viii ranger  خرید به قیمت 720 که ازهمه لحاظ به مادربرد فوق برتری دارند و حتی اگر برتری هم نداشته باشند حداقل چیزی کم ندارند .

واقعا نمیدونم این آواژنگ کی میخواد مادربردهایش را با قیمت معقول و منطقی ارایه کنه مخصوصا که هیچ چیز خاصی هم نداره !!

http://lioncomputer.ir/product/5815/ASUS+ROG+Maximus+VIII+Ranger+LGA1151+Z170+Mainboard/

http://lioncomputer.ir/product/5795/ASUS+Z170+Pro+Gaming+LGA1151+Z170+Mainboard/

همین الان رفتم فروشگاه های مختلف قیمت این 2 مادربرد رو در اوردم.

هردوی این مادربرد قیمتشان به دلار 167 تا 169 دلار هست نمیدونم چرا اواژنگ 300 تومن داره گرانتر میده. :-?

بنده هم صرفا به خاطر شبکه قدرتمند Killer™ E2200 and Intel® Gaming این مادربرد رو پیشنهاد دادم.

لینک به دیدگاه

همین الان رفتم فروشگاه های مختلف قیمت این 2 مادربرد رو در اوردم.

هردوی این مادربرد قیمتشان به دلار 167 تا 169 دلار هست نمیدونم چرا اواژنگ 300 تومن داره گرانتر میده. :-?

بنده هم صرفا به خاطر شبکه قدرتمند Killer™ E2200 and Intel® Gaming این مادربرد رو پیشنهاد دادم.

با سلام.

انتظار دیگری از آواژنگ نمی شه داشت.به عنوان مثال مینبوردهایgaming g1 همیشه با قیمت کاملا غیر منطقی قیمت گذاری میشن و مشکل اینجاست که بازهم خریدار دارن پس دلیلی برای کاهش قیمت وجود نداره با این منطق "کسی که دنبال بهترین هاست حاضر به پرداخت مبالغ غیر منطقی میشه چون در موارد بسیاری قیمت بیشتر معیار سنجش کیفیت هست! "

لینک به دیدگاه

سلام

یه سری مانیتور(یا مانیتور تی وی) معرفی کنید با مشخصات زیر:

فول اچ دی

دو ورودی اچ دی ام ای(یکی پی سی یکی پلی استیشن)

ورودی کامپونتت(واسه وی)

حداقل 21 اینچ باشه

تاخیرش زیاد مهم نیست چون بازی اف پی اس ماشین اینا نمیزنم

بیشتر واسه فیلم و بازی مناسب باشه(تاخیرش مهم نیست، کیفیت و میزان پایین اسیب به چشم مهمه)

قیمت حدود 600

مرسی

:(((((

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...