رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اگه قصد خرید کارت گرافیک ندارید سیستم دوم به دلیل داشتن گرافیک مجتمع 530 intel بهتر هست حتی اگه 50 تومان گرونتر باشه ( فرض رو بر این گذاشتم که مادربرد ها و رم ها هم قیمت هستن )

ممنون از راهنمایی شما، بین دو مادربرد سیستم دوم کدوم یک رو پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ممنون از راهنمایی شما، بین دو مادربرد سیستم دوم کدوم یک رو پیشنهاد میکنید؟

درود دوست عزیز

اگر از مادربرد اول منظور شما Asus h170‎ Pro Gaming‏ هست که قطعا نسبت به اون مدل گیگا بهتره چون مخصوص گیم هست با امکانات بیشتر که بدرد گیم میخوره.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

ایسوز بهتر هست

ولی به نظرم بهتره مادربرد ارزونتری بردارین و به جاش پردازنده قوی تری بگیرین

مثلا

مادربرد h81

پردازنده 4460

یا

مادربرد h110

پردازنده 6400

اگه بعدا قصد خرید کارت گرافیک دارین این انتخاب خیلی بهتر هست و انتخاب معقولانه تری هست به نظرم .

لینک به دیدگاه

ایسوز بهتر هست

مثلا

مادربرد h81

پردازنده 4460

یا

مادربرد h110

پردازنده 6400

اگه بعدا قصد خرید کارت گرافیک دارین این انتخاب خیلی بهتر هست و انتخاب معقولانه تری هست به نظرم .

کاملا" موافق هستم.

البته اگر با بودجه شما همخوانی داشته باشد.

لینک به دیدگاه

کاملا" موافق هستم.

البته اگر با بودجه شما همخوانی داشته باشد.

خوب 200 تومان از مادربرد کم میشه و 200 میفته روی پردازنده و فرقی در قیمت با سیستم های قبلی نمیکنه  :)

یه لینک از یه مادربرد خوب با قیمت مناسب ( دسته دو هست و در مزایده گذاشته شده ) : http://esam.ir/itemView.aspx/1305452/asrock-b85-killer-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-.htm

لینک به دیدگاه

خوب 200 تومان از مادربرد کم میشه و 200 میفته روی پردازنده و فرقی در قیمت با سیستم های قبلی نمیکنه :)

یه لینک از یه مادربرد خوب با قیمت مناسب ( دسته دو هست و در مزایده گذاشته شده ) : http://esam.ir/itemView.aspx/1305452/asrock-b85-killer-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-.htm

بله درسته.

فقط برای اون مین توی ایسام باید خیلی مراقب باشند کلاه سرشون نره خدایی نکرده.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

اگر از مادربرد اول منظور شما Asus h170‎ Pro Gaming‏ هست که قطعا نسبت به اون مدل گیگا بهتره چون مخصوص گیم هست با امکانات بیشتر که بدرد گیم میخوره.

موفق باشید.

ایسوز بهتر هست

مثلا

مادربرد h81

پردازنده 4460

یا

مادربرد h110

پردازنده 6400

ممنون از دوستان عزیز بابت راهنماییتون، تشکر.

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان میخواستم ببینم که برای سیستم زیر چه پاوری باید بگیرم خودم یه پاور 500 w الگانس دارم میخوام ببینم همین پاور جوابگو هست یا نه

مادربرد p8b75-v

سی پی یو intel corei3 3220

رم gell 8gb ddr3 1600mhz

گرافیک zotac gtx 650 یا amd radeon hd 6790

دو عدد درایو نوری و یک عدد هارد 500

ممنون میشم راهنمایی کنید که پاور خودم جوابگو هست یا خیر

در ضمن بین دو گرافیک بالا کدومشون بهتر هست با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام
میخواستم یک سیستم ببندم با مشخصات زیر
MB: Asus Z170-A
RAM: Trident Z 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4
CPU: Intel Core i5-6500 SkyLake
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
CASE: Green X2 Jaguar Gaming
VGA: GTX 970

سوال اصلیم اینه که پاور چند وات و سیستم خنک کننده چی بزارم؟

لینک به دیدگاه

سلام

پاور 650 کافیه

اون سیستم اصلا خنک کنندگی نمیخواد با یه فن بوفالو100 هم کارت را میفته چون سری کا نیستش

واسه گیمینگ که نمیخوایش؟؟

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان میخواستم ببینم که برای سیستم زیر چه پاوری باید بگیرم خودم یه پاور 500 w الگانس دارم میخوام ببینم همین پاور جوابگو هست یا نه

مادربرد p8b75-v

سی پی یو intel corei3 3220

رم gell 8gb ddr3 1600mhz

گرافیک zotac gtx 650 یا amd radeon hd 6790

دو عدد درایو نوری و یک عدد هارد 500

ممنون میشم راهنمایی کنید که پاور خودم جوابگو هست یا خیر

در ضمن بین دو گرافیک بالا کدومشون بهتر هست با تشکر

درود

دوست عزیز پاور شما از جمله پاورهای متفرقه بحساب میاد و پیشنهاد میکنم با یک پرتاب سه امتیازی داخل آشغالی بندازید و یک پاور 450 یا 550 وات گریین یا از هر برند معتبر دیگه ای مثل corsair vs450‎ ‎‏ یا با کمی آینده نگری مدل 550 وات همین مدل را تهیه کنید.

گرافیک هم Gtx ‎650 بهتره چون فعلا واسش درایور منتشر میشه بر خلاف 6790 که دیگه هیچ پشتیبانی از طرف AMD‏ نمیشه.

سلام

درود دوست عزیز

پاور پیشنهادی بنده Green gp650a-UK ‎80‎ Plus Gold‏ هست که خیلی عالیه فقط اگر گیر نیاوردین مدل Corsair vs650 را بگیرید.

سری پردازنده های اسکای لیک با بعضی از ایر کولر ها مشکل داره برای همین اگر در توانتون هست واتر کولر Green GLC ‎120 را به قیمت 150 تومان تهیه کنید.( البته اول با کولر روی خود پردازنده تست کنید اگر دما بالای 70 درجه اومد برید سراغ واتر کولر پیشنهادی بنده )

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یکی دوسال پیش یه pc خریدم 2/5 تومن که الان دیگه جواب نمیده هرچی بازی میاد واسه همین میخوام یا ارتقا بدم یا عوض کنم اگه میشه یه سیستم خوب پیشنهاد بدید که بازی های الان رو بتونه اجرا کنه 

و تا یه سال دیگه رو هم بتونه ساپورت کنه مرسی 

حداکثر هم میتونم 10 تومن هزینه کنم 

لینک به دیدگاه

اگه لطف کنید دو تا سیستم با قیمتای یک میلیون و یکی هم 1400 قیمت بدین ممنون میشم هر دو تا هم بدون مانیتور.استفاده هم دیگه نسبت به قیمت در حد معمول

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یکی دوسال پیش یه pc خریدم 2/5 تومن که الان دیگه جواب نمیده هرچی بازی میاد واسه همین میخوام یا ارتقا بدم یا عوض کنم اگه میشه یه سیستم خوب پیشنهاد بدید که بازی های الان رو بتونه اجرا کنه 

MB: Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3: 620,000
CPU: Intel Core i7-6700K: 1,470,000
RAM: GSkill Trident Z 2×8GB=16GB DDR4 3000MHz CL15: 500,000
VGA: Gigabyte GTX 980 Ti OC Xtreme Gaming WF 3X 6GB: 3,100,000
SSD: Samsung 850 EVO 120GB: 260,000
HDD: Western Digital Blue 1TB: 180,000
Pioneer 24X DVR-S21LBK: 70,000
CPU Cooler: Corsair H80i GT High Performance: 435,000
PSU: Corsair RM750i Gold: 575,000
Case: Corsair Carbide Spec-03 | Side Panel Window: 310,000
Monitor: Asus Wide Quad HD 2K ROG Swift PG278Q Gamin: 2,920,000 
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

1.‏ شما اول مشخصات کامل سیستمون رو بنویسید شاید بشه یه کاریش کرد ( ارتقاء داد ) و هزینه اضافی نکرد.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

1.‏ شما اول مشخصات کامل سیستمون رو بنویسید شاید بشه یه کاریش کرد ( ارتقاء داد ) و هزینه اضافی نکرد.

مشخصات اصلیش 

intel core i3 

ram 4 

nvidia geforce 610 

MB: Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3: 620,000
CPU: Intel Core i7-6700K: 1,470,000
RAM: GSkill Trident Z 2×8GB=16GB DDR4 3000MHz CL15: 500,000
VGA: Gigabyte GTX 980 Ti OC Xtreme Gaming WF 3X 6GB: 3,100,000
SSD: Samsung 850 EVO 120GB: 260,000
HDD: Western Digital Blue 1TB: 180,000
Pioneer 24X DVR-S21LBK: 70,000
CPU Cooler: Corsair H80i GT High Performance: 435,000
PSU: Corsair RM750i Gold: 575,000
Case: Corsair Carbide Spec-03 | Side Panel Window: 310,000
Monitor: Asus Wide Quad HD 2K ROG Swift PG278Q Gamin: 2,920,000 

به جز کیس بقیه قصعات جانبیش خوبه میخوام فقط کیس رو عوض کنم

لینک به دیدگاه

مشخصات اصلیش

intel core i3

ram 4

nvidia geforce 610

به جز کیس بقیه قصعات جانبیش خوبه میخوام فقط کیس رو عوض کنم

دوست عزیز سیستم شما که خیلی ضعیف هست، چطور یک الی دو سال پیش 2/5 میلیون تومان به شما فروختند!

سیستم پیشنهادی بنده به شرح ذیل است.

Cpu: i7 6700K

Mb: Asus Z170 Maximus Hero

Ram: Gskills Trident Z 2x8g=16g 3000Mhz

Vga: EVGA gtx 980 Ti Hybird

Power: EVGA Supernova 850 G2

HDD: WD Black 1T

SSD: Samsung 850 EVO 120g

Case: Corsair 750D

Cpu Cooler: corsair H110i Gtx

قیمت حدودی کل: 8350

سیستم بسیار خوبی شده چه در گیم و چه در اورکلاک پتانسیل بالایی داره.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

پاور 650 کافیه

اون سیستم اصلا خنک کنندگی نمیخواد با یه فن بوفالو100 هم کارت را میفته چون سری کا نیستش

واسه گیمینگ که نمیخوایش؟؟

مرسی

اره دیگه واسه گیم میخوام

البته بیشتر برنامه نویسی ( بیشتر رم و cpu میگیره تا گرافیک) ولی گیم هم هست (اون gtx 970 واسه چیه پس؟ :D)

لینک به دیدگاه

مرسی

اره دیگه واسه گیم میخوام

البته بیشتر برنامه نویسی ( بیشتر رم و cpu میگیره تا گرافیک) ولی گیم هم هست (اون gtx 970 واسه چیه پس؟ :D)

نه آخه رم 3000 برداشته بودی واسه گیم بیخودی گرونه واسه همون گفتم

ولی چون برنامه نویسی داری کمکت میکنه ولی زیاد موثر نیست

لینک به دیدگاه

سلام دوستان واسه سی پی یو 6600 قصد دارم کولر بخرم البته در جریانم چون بحث اورکلاک در کار نیست خود کولر استوک کاملا جوابگو هست ولی سر و صدای فنش و همینطور ظاهرشو دوست ندارم از طرفی این خبری هم که منتشر شد که پردازنده های اسکای لیک احتمال خم شدن بخصوص با ایر دارن ادم رو از خرید منصرف میکنه و البته علت هم قطعی مشخص نشده یکسری میگن بخاطر جابجایی هست یکسری دیگه میگن خم شدگی بخاطر بیش از حد سفت کردن پیچ ها یا سنگین بودن فن هست در کل قصدم این بود که یکی از کولرهای کم وزن دیپ کول رو بخرم نظر شما چیه؟ بودجه برای خنک کننده مایع ندارم

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام

براي سيستمي كه پايين مشخصاتشو گذاشتم ميخواستم نظرتونو بگيد اينكه با هم هماهنگن قطعات مخصوصا هماهنگي كيس و پاور با بقيه اجزا

Power green gp430a

case green wee

i3 4170

Esonic gtx 750

hdd 1 tb 64mb 7200

ssd 120

motherboard asus h81m-k

Ram 6 gb ddr3 2 channe

لینک به دیدگاه

سلام دوستان واسه سی پی یو 6600 قصد دارم کولر بخرم البته در جریانم چون بحث اورکلاک در کار نیست خود کولر استوک کاملا جوابگو هست ولی سر و صدای فنش و همینطور ظاهرشو دوست ندارم از طرفی این خبری هم که منتشر شد که پردازنده های اسکای لیک احتمال خم شدن بخصوص با ایر دارن ادم رو از خرید منصرف میکنه و البته علت هم قطعی مشخص نشده یکسری میگن بخاطر جابجایی هست یکسری دیگه میگن خم شدگی بخاطر بیش از حد سفت کردن پیچ ها یا سنگین بودن فن هست در کل قصدم این بود که یکی از کولرهای کم وزن دیپ کول رو بخرم نظر شما چیه؟ بودجه برای خنک کننده مایع ندارم

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

پردازنده های  اسکای لیک اصلا همراهشون کولر نیست . شما باید کولر تهیه کنید براشون .

پیشنهاد من این کولره :

http://lioncomputer.ir/product/1574/CPU+Cooler+Deepcool+GAMMAXX+300/

قیمت مناسب در کنار کیفیت خوب . حتی برای اورهای سبک هم جواب میده . اگر حرفه ای تر میخوای این مدل :

http://lioncomputer.ir/product/4632/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+Rev.A+CPU+Cooler/

سلام

براي سيستمي كه پايين مشخصاتشو گذاشتم ميخواستم نظرتونو بگيد اينكه با هم هماهنگن قطعات مخصوصا هماهنگي كيس و پاور با بقيه اجزا

Power green gp430a

case green wee

i3 4170

Esonic gtx 750

hdd 1 tb 64mb 7200

ssd 120

motherboard asus h81m-k

Ram 6 gb ddr3 2 channe

فقط دو مورد .

اول اینکه ترجیحا کیس رو یک مدل بزرگتر بگیر . چون این کیس خیلی کوچکه و برای سیستم های اداری بیشتر مناسبه.

دوم اینکه رم رو 2 تا 4 گیگ بگیر تا 2 کاناله کار کنن . 6 گیگ رم 2 کاناله نمیشه .

لینک به دیدگاه

پردازنده های  اسکای لیک اصلا همراهشون کولر نیست . شما باید کولر تهیه کنید براشون .

پیشنهاد من این کولره :

http://lioncomputer.ir/product/1574/CPU+Cooler+Deepcool+GAMMAXX+300/

قیمت مناسب در کنار کیفیت خوب . حتی برای اورهای سبک هم جواب میده . اگر حرفه ای تر میخوای این مدل :

http://lioncomputer.ir/product/4632/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+Rev.A+CPU+Cooler/

فقط دو مورد .

اول اینکه ترجیحا کیس رو یک مدل بزرگتر بگیر . چون این کیس خیلی کوچکه و برای سیستم های اداری بیشتر مناسبه.

دوم اینکه رم رو 2 تا 4 گیگ بگیر تا 2 کاناله کار کنن . 6 گیگ رم 2 کاناله نمیشه .

يه رم دو گيگ دارم نميخوام بدون استفاده بمونه يعني يه دو گيگ و يه چهارگيگ كلا نميتونه دوكانال باشه يا مثلا بازدهي كمتر ميشه؟ مورد ديگه اينكه پاور به نظرتون 430 وات جواب ميده؟ كيس هاي بزرگتر گرونترن اخه نميخوام بودجم رو جاي قطعات مهمتر خرج كيس كنم دور و بر هفتاد هشتاد تومن كيس خوب سراغ ندارين كه يو اس بي هاي جلوييش نسخه دو باشه چند مورد ديدم ولي يو اس بي يك بودن

مرسي

لینک به دیدگاه

يه رم دو گيگ دارم نميخوام بدون استفاده بمونه يعني يه دو گيگ و يه چهارگيگ كلا نميتونه دوكانال باشه يا مثلا بازدهي كمتر ميشه؟ مورد ديگه اينكه پاور به نظرتون 430 وات جواب ميده؟ كيس هاي بزرگتر گرونترن اخه نميخوام بودجم رو جاي قطعات مهمتر خرج كيس كنم دور و بر هفتاد هشتاد تومن كيس خوب سراغ ندارين كه يو اس بي هاي جلوييش نسخه دو باشه چند مورد ديدم ولي يو اس بي يك بودن

مرسي

برای دو کاناله شدن باید حتما رمها دقیقا یک مشخصات داشته باشن . علاوه بر حجم ، تایم و فرکانس و چیپ یکسان داشته باشن . برای همین میگن که بهترین کار اینه که رم ها دقیقا یک مدل و ترجیحا یک پک باشن .

پاور 430 وات کافیه .

اگر بودجه نداری چاره ای نیست . ولی اگر بتونی تا حدود 120 هزینه کنی برای کیس ، Green X Plus Eagle گزینه خوبیه .

الان کیس با USB 1 فکر نکنم داشته باشیم . اکثرا USB 2 دارن . حتی خیلی ها دیگه USB 3 دارن . حتی مدلهای ارزون .

لینک به دیدگاه

برای دو کاناله شدن باید حتما رمها دقیقا یک مشخصات داشته باشن . علاوه بر حجم ، تایم و فرکانس و چیپ یکسان داشته باشن . برای همین میگن که بهترین کار اینه که رم ها دقیقا یک مدل و ترجیحا یک پک باشن .

پاور 430 وات کافیه .

اگر بودجه نداری چاره ای نیست . ولی اگر بتونی تا حدود 120 هزینه کنی برای کیس ، Green X Plus Eagle گزینه خوبیه .

الان کیس با USB 1 فکر نکنم داشته باشیم . اکثرا USB 2 دارن . حتی خیلی ها دیگه USB 3 دارن . حتی مدلهای ارزون .

الان يه چهار بگيرم بعد وقتي پول دستم اومد يه چهار ديگه از همون مدل بگيرم بندازم كنارش ميشه ديگه؟

چند تا كيس از tsco ديدم كه شصت تومن قيمت داشتن يو اس بي يك بودن ولي زياد به دلم ننشست. حالا اگه كيس كوچيك باشه چه اتفاقي ميفته كيس wee خودش يه فن داره دوتا ديگه هم ميشه انداخت از نظر گرما ممكنه مشكل بوحود بياد؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...