رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام قطعات زیر  رو میشه داخل کیس green x plus eagle اسمبل کرد؟

Geil SUPER LUCE 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 Ram

ASUS H110-Plus LGA1151 H110 Mainboard

Cooler Master B700 Ver.2 80Plus Power Supply

CPU Core I5 6600K

GIGABYTE R9 390X G1 Gaming WF 2X OC 8GB GDDR5

دوست عزیز گرافیکتون در کیس جا میگیره همانطور که عزیزان فرمودند

بقیه قطعات هم هماهنگ هستند

آخه من نمیدونم اون 5 نفر چطور این مادربورد واسه این قطعات پیشنهاد کردن!

این CPU Core I5 6600K و Geil SUPER LUCE 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 Ram

نباز ب مادربورد Z170 دارن .عجیب....

در خصوص پردازنده لازم به توضیح با توجه به تفاوت قیمت اندک میان 6600 و 6600K که چیزی در حدود 50 تومان هست  میزان ارزش خرید 6600k به نسبت مدل ضریب بسته ارزش خرید بالاتری دارد

باسلام خدمت دوستان گرامی من چند وقت پیش از دوستان بابت ارتفا pcراهنمایی گرفتم حالا نظرم دیگه قطعی شده خواستم چند تا سوال دیگه هم بپرسم.اول مشخصات قطعاتی که میخوام بگیرمو میدم cpu:corei6600k یا 6500 گرافیک هم خودم دارم GIGABYTE GTX 960 WF2X OC 2GB DDR5 minbord:ASUS Z170PRO GAMING RAM::gel super DDR4luce4GB×2 3200MHZCL16 خب کاربردمم فقط گیم قویمثل GTA V و کارهای معمولی فقط میخوام کیفیت بازی هارو highو highبه بالا بازی کنم بودجه هم برای رم cpu و کیس و مادربرد 1700 پاور هم 585w دارم .حالا قطعاک خوبن . گلوگاه که ایجاد نمیشه. بعدش نظر خودتونم بگین مثلا قطعه ای زیادی بالاس یا کمه.دیگه یه کانفینگ خوبی بشه.بعدش میخواستم کیسمم عوض کنم نظراتتون هم درمورد کیس های دوکاس و کندومن بگین خیلی ممنونمم

از نظر گلوگاه سری Core i5 موردی نداره اما اگر گرافیک رو تهیه نکرده بودید پیشنهاد میشه مادربرد رو از سری پایین تری تهیه کنید و هزینه رو روی گرافیک بگذارید

اگرچه دوستان در خصوص SSD  توضیحات رو دادند...

انشالله به خوشی استفاده بشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بچه ها سلام هر کس ک میتونه مشورت بده کمکم کنه.من تا قبل کارت گرافیک پاسکال میخواستم gtx980ti×2 به صورت مولتی ۲ عدد اس ال ای کنم دیگه گفتم صبر میکنم دو تا ۱۰۸۰ اس ال ای میکنم.فقط خواهشم از شما اینه که با کارت ۱۰۸۰ اس ال ای کدوم مادربرد بر اساس چیپستx99 برای گیمینگ رده بالا مناسبه یا چیپست z 170x برندشم بهم معرفی کنید.مابقیه قطعاتم با سخاوت معرفی کنید حتی حتی ۱ درصدم قطعه قویتر باشه مهم نیست قیمتش چون من میخوام فوول باشه.در اخرم من هر چقدر گشتم کولینگ سیکل باز پیدا نکردم اگه اینم بگید ممنون

ببخشید در ادامه متن بالا اینکه من پولدار نیستم ولی من میخوام یه سیستم فووووول جمع کنم واسلام کلا به بودجه اصلا فکر نکنید بر اساس دو کارت به صورت gtx 1080×2 sli بقیه قطعات با سخاوت راهنمایم کنید.در اخر کولینگ سیکل باز اگه سراغ دارید اونم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

سلام

سه سال پیش یه هارد سیگیت بکاپ پلاس خریدم که دیروز الکی خراب شد :(

حالا میخوام یه هارد 2.5 اینچی بگیرم موندم چی بگیرم که عمرش خیلی بالا باشه و به راحتی و الکی خراب نشه

سیگیتی که داشتم برند هاردش سامسونگ بود پس هاردی که میخوام نمیخوام سامسونگ باشه(سیگیت های جدید رو نمیدونم چیه)

میخوام هاردی باشه که در صورت خرابی؛ ریکاوری کردنش راحت تر باشه(شنیدم هاردای وسترن به راحتی قابل ریکاوری نیستن در صورت خرابی)

اکسترنال یا اینترنال بودنش مهم نیست فقط 2.5 اینچ باشه و حجم یک ترا(فوقش یه باکس میگیرم یا میزارم توی باکس هارد خرابم)

یه سوال خارج از مشاوره: جایی مطمئن تو تهران میشناسین واسه بازیابی اطلاعت هارد خراب؟

مرسی

ویرایش شده توسط Mahdi11Najafi
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان..

یک راهنمایی میخواستم بین دو مینی برد زیر کدوم رو پیشنهاد میدین>>>

1-asus x99 m ws

2-evga x99 micro2

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام ، ایا پردازندهای لپ تاپ با دسکتاپ یکی هستند یا فرق دارند ؟ مثلا این پردازنده مال لپ تاپه

Intel Core i5 5200U 2.2GHz

ایا این پردازنده با نسخه دسکتاپ فرق داره ؟

چون گرافیک لپ تاپ و پی سی فرق میکنن

یعنی منظور اینکه نسخه لپ تاپ ضعیفتره ؟

لینک به دیدگاه

سلام ، ایا پردازندهای لپ تاپ با دسکتاپ یکی هستند یا فرق دارند ؟ مثلا این پردازنده مال لپ تاپه

بله خیلی فرق دارن ، اتفاقا تفاوت گرافیک ها کمتر هست نسبت به تفاوت کارایی پردازنده ها .

پردازنده ای که نام بردید شبیه یه i3 دسکتاب هست ، البته بستگی داره چه مدل یمورد نظر شما باشه ، چون پردازنده هایی هم روی بعضی لپ تاپ های گرون قیمت وجود داره که مثل پردازنده های دسکتاپی هستن و بسیار قوی . سری HQ مثلا

لینک به دیدگاه

سلام من بین انتخاب این دو سیستم گیر کردم

i3-6100 وasus h110-c وCrucial 8gb ddr4

یا 

i5-4460 وasrock h81 وgskill 8gb ddr3

خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید 

Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2400Mhz CL16 DDR4

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید من می خوام یه سیستم در حد 8 الی 9 ملیون تومن ببندم  نصبت به این کارت گرافیک    GIGABYTE GTX 980 Ti XTREME GAMING WF 3X OC 6GB GDDR5  چه قطعاتی ببندم خوب :wacko:

ویرایش شده توسط Dariushmugen
لینک به دیدگاه

سلام

سه سال پیش یه هارد سیگیت بکاپ پلاس خریدم که دیروز الکی خراب شد :(

حالا میخوام یه هارد 2.5 اینچی بگیرم موندم چی بگیرم که عمرش خیلی بالا باشه و به راحتی و الکی خراب نشه

سیگیتی که داشتم برند هاردش سامسونگ بود پس هاردی که میخوام نمیخوام سامسونگ باشه(سیگیت های جدید رو نمیدونم چیه)

میخوام هاردی باشه که در صورت خرابی؛ ریکاوری کردنش راحت تر باشه(شنیدم هاردای وسترن به راحتی قابل ریکاوری نیستن در صورت خرابی)

اکسترنال یا اینترنال بودنش مهم نیست فقط 2.5 اینچ باشه و حجم یک ترا(فوقش یه باکس میگیرم یا میزارم توی باکس هارد خرابم)

یه سوال خارج از مشاوره: جایی مطمئن تو تهران میشناسین واسه بازیابی اطلاعت هارد خراب؟

مرسی

در زمینه هارد های اکسترنال که گستردگی بسیار زیاد هست و با قیمت ها و امکانات مناسب اما اگر در خصوص هارد های اینترنال مدنظر هست سری بلک وسترن برای دوام ساخته شدن

اگرچه دوست عزیزمون توضیحات رو دادند اما لازم به توضیح هست پردازنده های سری لپ تاپی از نوع موبایلی هستند بنابراین نباید همچون سری دسکتاپی تنها به مدل اون ها توجه کرد

بلکه این پسوند پردازنده هست که نوع دقیق اون رو مشخص میکنه

سری U در حقیقت سری اولترا هستند که از نوع دوهسته ایی و بسیار کم مصرف

سلام من بین انتخاب این دو سیستم گیر کردم

i3-6100 وasus h110-c وCrucial 8gb ddr4

یا 

i5-4460 وasrock h81 وgskill 8gb ddr3

خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید 

Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2400Mhz CL16 DDR4

شما کاربردتون چی هست؟

اگر برای گیم می خواهید که هم هزینه کمتری بکنید تا بتونید بروی گرافیک بیشتر هزینه کنید سیستم اول اما اگر هزینه مهم نیست سیستم دوم پیشنهاد میشه

سلام و خسته نباشید من می خوام یه سیستم در حد 8 الی 9 ملیون تومن ببندم  نصبت به این کارت گرافیک    GIGABYTE GTX 980 Ti XTREME GAMING WF 3X OC 6GB GDDR5  چه قطعاتی ببندم خوب :wacko:

نگفتید سیستم با مانیتور یا بدون مانیتور و در عین حال هم نوع مصرف تون رو نگفتید

ASUS VN289Q 28Inch LED Monitor

Geil SUPER LUCE 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4 Ram

GIGABYTE Z170X-Gaming 3 LGA1151 Z170 Mainboard

Intel® Core™ i7-6700K Skylake Processor

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

Samsung 850 EVO 120GB SATA3

RaidMax SCORPIO V Case

Cooler Master V650 80Plus Gold Full Modular PSU

اگرچه اگر همچنان گرافیک رو خریداری نکردید پیشنهاد میشه به صورت اک خریداری نکنید یا این که صبر کنید تا سری جدید گرافیک ها 480 و سری 1000 انویدیا وارد بازار بشن

لینک به دیدگاه

در زمینه هارد های اکسترنال که گستردگی بسیار زیاد هست و با قیمت ها و امکانات مناسب اما اگر در خصوص هارد های اینترنال مدنظر هست سری بلک وسترن برای دوام ساخته شدن

ممنون

بهترین مدلای یه ترا توی اکسترنال کدومن؟

هارد اینترنال بلک پیدا میشه مخصوص لپتاپ(2.5 اینچی)؟

لینک به دیدگاه

ممنون

بهترین مدلای یه ترا توی اکسترنال کدومن؟

هارد اینترنال بلک پیدا میشه مخصوص لپتاپ(2.5 اینچی)؟

فکر نکنم سری بلکش 2.5 داشته باشه

حداقل تاجایی که من اطلاع دارم

در خصوص اکسترنال هم مدل های زیادی موجود هست با امکانات و طرح های مختلف که این بودجه شماست مشخص میکنه کدوم رو میتونید خریداری کنید یا خیر

لینک به دیدگاه

فکر نکنم سری بلکش 2.5 داشته باشه

حداقل تاجایی که من اطلاع دارم

در خصوص اکسترنال هم مدل های زیادی موجود هست با امکانات و طرح های مختلف که این بودجه شماست مشخص میکنه کدوم رو میتونید خریداری کنید یا خیر

بودجه تا 250 حدودا دارم حالا اگه هاردی گرون تر باشه که ارزشش رو داشته باشه هم مشکلی ندارم(هارد یه ترا)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان به یه مشاوره نیاز دارم

سیستم برای گیم تا 2 میلیون تومان 

با بهترین بازده توی این قیمت

مانیتور و هارددیسک نیاز ندارم   

لینک به دیدگاه

قوی ترین ورژن پردازنده i3 چیه ؟

i3-6300. اما قیمتش خیلی بالاست. :eek:

لینک به دیدگاه

درود

با سیستم ddr3 میتونید به حد اکثر بازده در برابر قیمت برسید اگر ddr4 بودنش مشکلی نیست تا یه سیستم ddr3 پیشنهاد بدم

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

قوی ترین ورژن پردازنده i3 چیه ؟

i3-6300. اما قیمتش خیلی بالاست. :eek:

دقیقا همانطور که دوست عزیزمون فرمودن 6300 ارزش خرید نداره با توجه به اینکه تنها در میزان فرکانس با 6100 تفاوت داره

بنابراین با بودجه محدود پیشنهاد میشه به سراغ 6100 برید یا اگر در فکر خرید 6300 هستید پیشنهاد میشه با کمی هزینه بیشتر به سراغ سری Core i5 برید

ASUS H110-Plus LGA1151 H110 Mainboard

Intel® Core i3-6100 Skylake Processor

Geil SUPER LUCE 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 Ram

Zotac GTX 960 AMP! Edition 4GB GDDR5

EVGA 500B 80Plus Bronze Power Supply

BitFenix NOVA Window Black Case

مجموع حدودا 2 تومن

پیشنهاد میشه گرافیک رو به صورت اک خریداری نکنید در کل اگرچه یک نگاه هم در بازارچه بندازید  با این بودجه احتمالا بتونید یک 970 تهیه کنید

لینک به دیدگاه

دوستان واسه سیستم زیر یک پاور پیشنهاد بدین بودجه 300

CPU i5 6400

Mb h170 Asus Pro Gaming

Vga AMD R9 390

Ram Ddr 4 8GB

Hard 1tb

میشه پاور قوی و نو رو واسه یه سیستم کهنه و قدیمی استفاده کرد؟

مشکلی پیش نمیاد؟

مرسی

لینک به دیدگاه

بودجه تا 250 حدودا دارم حالا اگه هاردی گرون تر باشه که ارزشش رو داشته باشه هم مشکلی ندارم(هارد یه ترا)

WD My Passport Ultra Premium - 1TB

Silicon Power Stream S03 External Hard Drive 1TB

Silicon Power Armor A65 External Hard Drive - 1TB

من پیشنهادم این موارد هست

دوستان واسه سیستم زیر یک پاور پیشنهاد بدین بودجه 300

CPU i5 6400

Mb h170 Asus Pro Gaming

Vga AMD R9 390

Ram Ddr 4 8GB

Hard 1tb

میشه پاور قوی و نو رو واسه یه سیستم کهنه و قدیمی استفاده کرد؟

مشکلی پیش نمیاد؟

مرسی

خیر مشکلی پیش نمیاد اما برعکس این موضع خطرناک هست یعنی استفاده از یک پاور قدیمی برای یک سیستم جدید

Cooler Master B700 Ver.2 80Plus Power Supply

DeepCool DA600 80Plus Bronze PSU

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. می‌خوام نظرتون رو دربارۀ کیس RaidMax Monster II Case بپرسم. آیا ارزش خرید داره؟ ظاهر خیلی خوبی داره و جاداراه. آیا جنس بدنۀ مناسب و خوبی هم داره؟  آیا توی این رنج قیمتی (310 تومن) گزینه‌های برتری وجود داره؟ و سوال بعدیم اینه که کیس‌های تازه‌واردِ بیتفنیکس چجور کیس‌هایی هستن؟ ممنون.

لینک به دیدگاه

فرشید جان مرسی بابت راهنمایی فقط یه سوال داشتم که اگر من رمی که میخرم یه پک دوتایی باشه فرق داره که مثلا دوتا رم مثلا چهار گیگ از یه شرکت خریداری کنم؟؟

لینک به دیدگاه

سلام من میخواستم یه سیستم جمع کنم با 3700و کارت گرافیک GTX 970 رو انتخاب کرده بودم حالا با معرفی 1070 و Rx480 مردد شدم میخواستم بدونم اگه بخوام سیستم رو با Core i5 6600k ببندم ، با گرافیک آنبورد چه گیم هایی رو میتونم فعلا اجرا کنم؟ فکر کنم گرافیکش HD Graphics 530 باشه . مرسی

لینک به دیدگاه

فرشید جان مرسی بابت راهنمایی فقط یه سوال داشتم که اگر من رمی که میخرم یه پک دوتایی باشه فرق داره که مثلا دوتا رم مثلا چهار گیگ از یه شرکت خریداری کنم؟؟

رم های پک از همه نظر با هم هماهنگ هستند حتی در سری ساخت هم شماره هاشون بترتیب هست اگرچه با این که دو عدد چهارگیگ تهیه بشه به طور معمول در عمل تفاوتی ندارند و این کمی نظر شخصی هست که چطوری رم ها تهیه بشن

من بشخصه ترجیح میدم رم ها یکسان از همه نظر باشند تا جای نگرانی نباشه

اگرچه نظرات متفاوت هست

سلام من میخواستم یه سیستم جمع کنم با 3700و کارت گرافیک GTX 970 رو انتخاب کرده بودم حالا با معرفی 1070 و Rx480 مردد شدم میخواستم بدونم اگه بخوام سیستم رو با Core i5 6600k ببندم ، با گرافیک آنبورد چه گیم هایی رو میتونم فعلا اجرا کنم؟ فکر کنم گرافیکش HD Graphics 530 باشه . مرسی

در خصوص سری جدید اگر میتونید صبر کنید پیشنهاد میشه صبرکنید در غیر این صورت پیشنهاد میشه 970 یا 980 رو به صورت دست دوم از بازارچه خریداری کنید

در خصوص گرافیک های 530 مجمع پردازنده

این گرافیک ها به طور کلی در حد Gtx 750 عمل میکنند و بازی هایی نچندان سنگین رو با فریم قابل قبول ارائه میدن

پیشنهاد میشه ویدئو انجام گیم رو که با این گرافیک انجام شده در یتویوب یا اپارت هم ببینید

مثل

GTA V on Intel HD 530

لینک به دیدگاه

رم های پک از همه نظر با هم هماهنگ هستند حتی در سری ساخت هم شماره هاشون بترتیب هست اگرچه با این که دو عدد چهارگیگ تهیه بشه به طور معمول در عمل تفاوتی ندارند و این کمی نظر شخصی هست که چطوری رم ها تهیه بشن

من بشخصه ترجیح میدم رم ها یکسان از همه نظر باشند تا جای نگرانی نباشه

اگرچه نظرات متفاوت هست

در خصوص سری جدید اگر میتونید صبر کنید پیشنهاد میشه صبرکنید در غیر این صورت پیشنهاد میشه 970 یا 980 رو به صورت دست دوم از بازارچه خریداری کنید

در خصوص گرافیک های 530 مجمع پردازنده

این گرافیک ها به طور کلی در حد Gtx 750 عمل میکنند و بازی هایی نچندان سنگین رو با فریم قابل قبول ارائه میدن

پیشنهاد میشه ویدئو انجام گیم رو که با این گرافیک انجام شده در یتویوب یا اپارت هم ببینید

مثل

GTA V on Intel HD 530

ممنون . این کارت گرافیک Rx 480 تا چند وقت دیگه وارد ایران میشه؟ اوایل تیر؟
لینک به دیدگاه

ممنون . این کارت گرافیک Rx 480 تا چند وقت دیگه وارد ایران میشه؟ اوایل تیر؟

احتمالا اما شایان ذکر هست در اوایل ورود کارت به دلیل اتش خریداران قیمت کارت گرافیک بالا هستش

در نتیجه شما باز هم باید کمی صبر کنید تا قیمت ها در ایران متعادل بشه :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...