رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

فاز دوستان چیه که مادربورد b150 رو با 6600k پیشنهاد میدن؟؟؟ :|

مشخصا ایشون هنوز فاز ندارند!(در مورد فاز کاربر mammadcamaro دارید سوال میکنید دیگه!؟)

زیر پروفایلشون رو نگاه کنید، دلیلش رو متوجه میشید:

• 1 ارسال
  • Joined دیروز, ۰۷:۰۸ بعد از ظهر

چند ماهی زمان لازم هست تا مقدمات هرگونه فازی تشکیل بشه :D 

لینک به دیدگاه

چند ماهی زمان لازم هست تا مقدمات هرگونه فازی تشکیل بشه :D 

=))  =))  =))

لینک به دیدگاه

سلام دوستان تا سقف 2 تومن

یک کیس میخواستم معرفی کنید بهم و فقط هم کیس باشه مانیتور نیازی نیست

بیشتر هم برای گیم مد نظر هست

تا جایی که خودم گشتم اینا گزینه ها بودن

پردازنده i5 6400 قیمت 580

مادربرد Asus H110-C 1151 DDR4 قیمت 255

رم G.Skill Aegis DDR4 8gb 2400MHz CL15 قیمت 135

هارد Toshiba 500GB 32mb قیمت 135

پاور VS450 Corsair قیمت 134

کیس Raidmax Blade Black قیمت 145

گرافیک Gtx950 Gainward 2gb قیمت 600

که جمع کلش میشه 2 میلیون و 3 هزار تومن

حالا اگر قطعات بهتری با توجه به بوجه سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

یکی هم به نظرتون ارزش داره که پردازنده رو i3 بکنم و گرافیک رو بهتر ؟

لینک به دیدگاه

شما بودجه رو مشخص کنید.

درضمن مانیتور/موس/کیبورد/... دارید؟

*اگه مانیتور دارید، مدلش رو هم مشخص کنید.

**درضمن گفتید بازی های بروز رو منظورتون نبوده! اگه ممکنه چند نمونه از بازی هایی که انجام میدید رو هم مشخص کنید.

با سلام و تشکر فراوان از شما دوستان  

مانیتور hp 20" le2002x   و موس و کیبرد هست و نیاز برطرف میکنه

بودجه منفی 1.500  یعنی  هرچه کمتر یهتر با کانفیگ خوب که قطعات از نظر تکنیکی و فنی کنار هم مچ باشن دلیل اینکه از شما اهل فن مشاوره میگیرم همین نکته و قضیه اس ، سیستم با هم مچ که باشه تا چند سال بی دردسر بی نیازت میکنه وگرنه خرید بالاترین ها و جمع کردنشون کار سختی نیست !  ( سیستم قبلیم 10 سال از هر نظر بی نیازم کرد و اونموقع هم که خریدم اخرین ها رو نخریدم قطعاتی رو خریدم که با هم دیگه بیشترین بازدهی رو داشتند )

در مورد بازی این سیستم برای استفاده بازی نیست یعنی بازی در حد یه بازی معمولی و نه  بازی روز و چند سال گذشته که احتیاج به گرافیک قدرتمند باشه ولی خب از نظر دیدن فیلم فول اچدی دچار مشکل نشه و اینکه بشه در آینده با خرید گرافیک بالاتر دستگاه تا حدودی آپ کرد 

ممنون از مشاوره های دوستان 

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان تا سقف 2 تومن

یک کیس میخواستم معرفی کنید بهم و فقط هم کیس باشه مانیتور نیازی نیست

بیشتر هم برای گیم مد نظر هست

تا جایی که خودم گشتم اینا گزینه ها بودن

پردازنده i5 6400 قیمت 580

مادربرد Asus H110-C 1151 DDR4 قیمت 255

رم G.Skill Aegis DDR4 8gb 2400MHz CL15 قیمت 135

هارد Toshiba 500GB 32mb قیمت 135

پاور VS450 Corsair قیمت 134

کیس Raidmax Blade Black قیمت 145

گرافیک Gtx950 Gainward 2gb قیمت 600

که جمع کلش میشه 2 میلیون و 3 هزار تومن

حالا اگر قطعات بهتری با توجه به بوجه سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

یکی هم به نظرتون ارزش داره که پردازنده رو i3 بکنم و گرافیک رو بهتر ؟

در خصوص رم تنها این مورد پیشنهاد میشه Gskill Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

تا رم ها بصورت دوال چنل ست بشند

در خصوص پردازنده هم پردازنده سری Core i3 6100 برای گیم کاملا مناسب هست و با هزینه صرفه جویی شده پیشنهاد میشه به سراغ مدل های R9 380 یا 960 با Vram 4gig برید

پاسخ گو نیازتون هست تنها پیشنهاد میشه پاور با استاندارد بالاتری خریداری کنید

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میشه ایا؟

مشکلی در گیم و لود بالا به وجود نمیاد؟

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میشه ایا؟

مشکلی در گیم و لود بالا به وجود نمیاد؟

بهتره که کمی هزینه ی بیشتری بشه و یه پاوری بهتر بگیرید چون سلامتی قطعاتتون رابطه مستقیمی با پاور داره 

و با توجه به هزینه ای که میخواهید برای گرافیک خرج کنید یه پاور بهتر بگیرید تا خیالتون راحت تر باشه

من این دو مدل رو پیشنهاد میکنم در 500 وات - وات های بالاتری هم دارن که میتونی اون ها رو هم تهیه کنی

EVGA 500W Power Supply

Cooler Master B500

لینک به دیدگاه

بهتره که کمی هزینه ی بیشتری بشه و یه پاوری بهتر بگیرید چون سلامتی قطعاتتون رابطه مستقیمی با پاور داره

و با توجه به هزینه ای که میخواهید برای گرافیک خرج کنید یه پاور بهتر بگیرید تا خیالتون راحت تر باشه

من این دو مدل رو پیشنهاد میکنم در 500 وات - وات های بالاتری هم دارن که میتونی اون ها رو هم تهیه کنی

EVGA 500W Power Supply

Cooler Master B500

مرسی.

ولی 500 وات لب مرزی نیست آیا؟

برای Rx480

ویرایش شده توسط super rockstar
لینک به دیدگاه

مرسی.

ولی 500 وات لب مرزی نیست آیا؟

برای Rx480

چرا!!حداقل پاور پیشنهاد شده 500 وات

برای آینده نگری 600 وات مناسبه!

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان در مورد سیستم زیر و  بهبود کارایی  آن نیازمند کمک شما عزیزان هستم

مادر برد بین دومدل  asus h 110 m-c   یا   Giga p110-d3  مردد هستم

cpu : i3 6100

ram : G.skill AEGIS DDR4 2133Mhz 8GB

با توجه به بوجه محدودم اگه کارت گرافیک مجتمع در حدی هست که از پس فیلم فول اچدی بر بیاد نیازی به خرید نمی بینم در اونصورت میتونم رم یا سی پی یو بهتری بردارم و خرید گرافیک به اینده موکول کنم  ولی اگه نه مشکل ساز خواهد شد کارت گرافیک مناسب معرفی کنید

h.d.d : 1tb wd blue

پاور بسته به داشتن گرافیک یا خیر انتخاب میشه

کیس معمولی

dvd rw  liton

ویرایش شده توسط camaro
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میخواستم بدونم اگه روی این قطعات یه gt710 بندازم مشکلی پیش میاد تا 1060 موجود شه و قیمت ا متعادل شه

Asush170progaming 1151

Intelcorei5 6500

Ram geilevo dual channel 8gbDDR4

Hdd1tbToshiba

Case green z4

ویه تشکر ویژه ام به لیون کامپیوتر دارم به خاطر اسمبل زیباشون وهمه قطعات از لیون تهیه شده به غیر از گرافیک که منتظریم1060 موجود شه . ممنون میشم راهنمایی کنید.یه سوال دیگه داشتم رو کیس z4 dvdrom نصب میشه

Sent from my ST26i using Tapatalk

لینک به دیدگاه

درود برشما دوستان

می خوام سیستم زیر راجمع کنم :

main: h110 mc

cpu:6100

ram:2x4 gig ripjaws v gskill 2133

case:green oraman

psu:green 530 EU

هارد یه 500گیگ  بارکودا دارم که برام کافیه.بودجم دقیقا 1150000هست.چند تا سوال از دوستان داشتم. نظرتون درمورد این قطعات؟باتوجه به نظرات دوستان گرافیک داخل cpuکارمو فعلا راه میندازه . چندماه بعدهم  قصد دارم گرافیک gtx1060 که یه هفته دیگه به بازار میاد بخرم که فکرمیکنم با افت قیمت در چندماه بعدش حدودا قیمت900هزارتومانی خواهد داشت و گرافیک جدید و بروزی هست.به نظر شما برای گیم کافیه نسبت به قیمت؟این گرافیک با این سیستم گلوگاه نمیشه؟سوال دیگه پاور کافیه؟چون بودجم محدوده.

پیشاپیش از پاسختون سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میخواستم بدونم اگه روی این قطعات یه gt710 بندازم مشکلی پیش میاد تا 1060 موجود شه و قیمت ا متعادل شه

Asush170progaming 1151

Intelcorei5 6500

Hdd1tbToshiba

Case green z4

ویه تشکر ویژه ام به لیون کامپیوتر دارم به خاطر اسمبل زیباشون وهمه قطعات از لیون تهیه شده به غیر از گرافیک که منتظریم1060 موجود شه . ممنون میشم راهنمایی کنید.یه سوال دیگه داشتم رو کیس z4 dvdrom نصب میشه

سلام . گرافیک آنبرد i5 6500 تقریبا با gt 730 یکسان هست پس نیازی به خرید gt 710 نیست . هارد هم wd blue یا seagate b14 گزینه های بهتری هستند . کیس هم از لحاظ پشتیبانی dvd rw مشکلی نداره و2تا میتونید نصب کنید .(  از اساتید و اهل فن عذرخواهی میکنم اگر بیجا نظر گذاشتم @};-  @};- )

ویرایش شده توسط asus strix
لینک به دیدگاه

نه gt710 رو سیستم قبلیم بود ولی چون دوتا 2 بازی میکنم میترسم به سی پی و فشار بیاد اگه تاثیر نداره گرافیک نندازم روش !

قطعات از لیون خریده شده و نصب شده و فعلا گرافیک رو سیستم نیست[emoji1] یه dvd rom دارم میخواستم ببینم میشه روش نصب کرد بازم ممنون از پیشنهادت دوست عزیز

قطعات از لیون خریده شده و نصب شده و فعلا گرافیک رو سیستم نیست[emoji1] یه dvd rom دارم میخواستم ببینم میشه روش نصب کرد بازم ممنون از پیشنهادت دوست عزیز

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان در مورد سیستم زیر و  بهبود کارایی  آن نیازمند کمک شما عزیزان هستم

مادر برد بین دومدل  asus h 110 m-c   یا   Giga p110-d3  مردد هستم

cpu : i3 6100

ram : G.skill AEGIS DDR4 2133Mhz 8GB

با توجه به بوجه محدودم اگه کارت گرافیک مجتمع در حدی هست که از پس فیلم فول اچدی بر بیاد نیازی به خرید نمی بینم در اونصورت میتونم رم یا سی پی یو بهتری بردارم و خرید گرافیک به اینده موکول کنم  ولی اگه نه مشکل ساز خواهد شد کارت گرافیک مناسب معرفی کنید

پاور بسته به داشتن گرافیک یا خیر انتخاب میشه

کیس معمولی

dvd rw  liton

در خصوص مادربرد تقریبا در یک سطح هستند اما در اخر این مدل پیشنهاد میشه GIGABYTE GA-P110-D3

با توجه به امکاناتی که ارائه میکنه

در خصوص رم تنها پیشنهاد میشه این مدل تهیه بشه تا رم ها بصورت دوال چنل ست بشند

Gskill Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

در خصوص گرفیک هم اگر گرافیک های مد نظر سری GT هست گرافیک مجمع پردازنده پاسخ گو نیازتون هست و در حد سری GT عمل میکنه

سلام دوستان

Asush170progaming 1151

Intelcorei5 6500

Hdd1tbToshiba

Case green z4

مشکلی پیش نمیاد اما گرافیک مجمع پردازنده عملکرد بهتری ارائه میکنه...

درود برشما دوستان

می خوام سیستم زیر راجمع کنم :

main: h110 mc

cpu:6100

ram:2x4 gig ripjaws v gskill 2133

case:green oraman

psu:green 530 EU

هارد یه 500گیگ  بارکودا دارم که برام کافیه.بودجم دقیقا 1150000هست.چند تا سوال از دوستان داشتم. نظرتون درمورد این قطعات؟باتوجه به نظرات دوستان گرافیک داخل cpuکارمو فعلا راه میندازه . چندماه بعدهم  قصد دارم گرافیک gtx1060 که یه هفته دیگه به بازار میاد بخرم که فکرمیکنم با افت قیمت در چندماه بعدش حدودا قیمت900هزارتومانی خواهد داشت و گرافیک جدید و بروزی هست.به نظر شما برای گیم کافیه نسبت به قیمت؟این گرافیک با این سیستم گلوگاه نمیشه؟سوال دیگه پاور کافیه؟چون بودجم محدوده.

پیشاپیش از پاسختون سپاسگزارم

برای 1060 پیشنهاد میشه پاور بهتری همچون 550 تهیه بشه

در خصوص گلوگاه هم خیر در حالت تک کارت پردازنده 6100 برای 1060 گلوگاه ایجاد نمیشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان امروز سیستم من خاموش شد و فهمیدم گرافیک و پاور سوخته و برد هم مرخصه

حالا تا 800 نهایت 900 تومن گرافیک، مادربورد، رم، پاور، cpu برای بازی هایی مثل wow,cs go, dota2 با 768×1360 چی میشه گرفت

قبلا با e5300 و Gt630 و p5kpl se و رم 4 تو cs go 100تا fps میداد حتی cod ghost هم رون میاورد،حداقل در همون حد باشه

لینک به دیدگاه

در خصوص مانیتور همانطور که گفتم بسته به سلیقه شماست

بعضی از عزیزان با مانیتور های بزرگ راحت تر هستند برخی ترجیح میدند به سایز های نرمال تر

در اخر گزینه مد نظر و مانیتور بنکو مانیتور خوبی هست و دارای کیفیت مناسب اما دارای پنل VA هست

http://www.tnpanel.com/tn-vs-ips-va/

در اخر برای مانیتور در این سایز این مدل پیشنهاد میشه

ASUS VX239H AH-IPS LED Monitor

در خصوص SSD لازم بذکر پیشنهاد میشه حذف نکنید تا از سرعت و قدرت سیستم لذت کامل و کافی رو ببرید

در خصوص پارو هم بله کاملا جواب گو هست

در خصوص تهیه گرافیک 1080 لازم بذکر گرافیک قوی هست و با توجه به عملکردش در 4k , بیشتر مناسب گیم برای 4k هست تا  1080p در عین حال هم مانیتور های 4k مناسب قیمت بسیار بالایی دارند

در صورتی که فکر میکنید در اینده قصد هزیه برای مانیتور 4k دارید پیشنهاد به خرید 1080 میشه

در غیر این صورت 1070 پیشنهاد میشه

در خصوص میزان حجم رم تصورتون کمی اشتباه هست

بدلیل این که در گیم این حجم رم هست که بسیار اهمیت داره تا میزان فرکانس کاری رم و با توجه به روند افزایشی رم های مورد نیاز بازی ها اون رم ها پیشنهاد شد

اما در خصوص رم های سری trident Z لازم بذکر بدلیل این که رم ها high-end هستند این بسته به نحوه استفاده شما هست اگر تمایل به اورکلاک رم ها بصورت حرفه ایی دارید اون رم هارو تهیه کنید در غیر این صورت برای گیم نیازی به هزینه بیش از حد برای تهیه اون ها نیست

در خصوص پردازنده سری های Core i5 مناسب گیم و سیستم های گیمینگ هستند و نیازی به تهیه پردازنده بالاتر نیست اما اگر به دنبال Corssfire یا SLI هستید پیشنهاد میشه به سمت 6700 برید

سیستم پیشنهادی MamadMedusa

کاملا مناسب گیم هست و در خصوص میزان قدرتR9 390x هم لازم به توضیح نیست چراکه بنچ ها موجود هست تنها موردی که مهم هست پاور شما هست که ایا مناسب این سیستم هست یا خیر

اما برای هماهنگی بیشتر با بودجتون میتونید این پردازنده رو تهیه کنید Intel® Core i3-6100 Skylake Processor با عملکردی قابل قبول در حد Core i5 ها در گیم

در اخر تنها پیشنهاد میشه  گرافیک رو به صورت دست دوم تهیه کنید و یا تا ورود کارت های 1060 و rx480 به بازار صبر کنید تا بتونید بهترین انتخاب رو داشته باشید

Capture.JPG

ایشون منظورشون r9 380 بود :D اگرچه از نظرقدرت در حد 390 نیست اما بدرد کار های شبکه هم همچنان نمیخوره  :) 

با تشکر . به نظرتون بهتر نیست من یک گرافیک حرفه ای بخرم با این بودجه و از سیستم قبلی خودم استفاده کنم 

مشخصات سیستم 

ASROCK P67EXTREME4 مادربود

سی پی یو3.4 SANDY BRIGE I7 2600K

رم DDR3 8 GIG BUS 1600

لینک به دیدگاه

سلام به دوستانی که از گرافیک مجتمع HD 530 استفاده میکنند 

فرکانس 2133 و 3000 در فریم دهی چه میزان اثر داره 

B150 Pro gaming با 1024 share و 2133 بیشتر فریم میده یا Z170 Pro Gaming و 512 share و رم 3000 

لینک به دیدگاه

در خصوص مادربرد تقریبا در یک سطح هستند اما در اخر این مدل پیشنهاد میشه GIGABYTE GA-P110-D3

با توجه به امکاناتی که ارائه میکنه

در خصوص رم تنها پیشنهاد میشه این مدل تهیه بشه تا رم ها بصورت دوال چنل ست بشند

Gskill Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

در خصوص گرفیک هم اگر گرافیک های مد نظر سری GT هست گرافیک مجمع پردازنده پاسخ گو نیازتون هست و در حد سری GT عمل میکنه

با تشکر فراوارن

پس سیستم ما به احتمال زیاد این خواهد شد

M.b:Gigabyte Ga-H110M-S2HP  ( با مقایسه ای که با asus h110m-c  ,  و Gigabayte Ga-p110-d3  این گزینه ی مناسب تری بود ! ) باز نظر دوستان چی باشه

cpu:i3 6100

ram: G.skill ripjaws v 8gb  4gb x2  2400 cl 15 ddr 4

dvd rw liton

دوستان یه پاور مناسب و یک کیس معمولی مناسب معرفی کنید 

در ضمن یک کیس atx  از قدیم دارم از اون میتونم استفاده کنم یا خیر ؟

لینک به دیدگاه

میدونم قوی تره ولی چون کامپیوتر 24 ساعت روشنه به سی پی و فشار زیادی وارد نمیشه!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان امروز سیستم من خاموش شد و فهمیدم گرافیک و پاور سوخته و برد هم مرخصه

حالا تا 800 نهایت 900 تومن گرافیک، مادربورد، رم، پاور، cpu برای بازی هایی مثل wow,cs go, dota2 با 768×1360 چی میشه گرفت

قبلا با e5300 و Gt630 و p5kpl se و رم 4 تو cs go 100تا fps میداد حتی cod ghost هم رون میاورد،حداقل در همون حد باشه

ASUS H81M-V3 حدود 190 تومن

Intel G1840 حدود 130 تومن

GeIL Pristine 4GB 1600MHz حدود 63 تومن

Corsair VS450 حدود 155 تومن

ASUS GT 730 SL 2GB حدود 250 تومن

مجموعا: حدود 790 تومن.

لینک به دیدگاه

سلام به دوستانی که از گرافیک مجتمع HD 530 استفاده میکنند 

فرکانس 2133 و 3000 در فریم دهی چه میزان اثر داره 

B150 Pro gaming با 1024 share و 2133 بیشتر فریم میده یا Z170 Pro Gaming و 512 share و رم 3000

سلام

من در یکی دوتا بازی فریم رو اندازگیری که کردم حدود 1 الی 2 فریم اخلاف بین این دو فرکانس  بود!

دوم اینکه در سری اسکای لیک ، مادریورد هایی رو مد نظر قرار بدین که از ddr4 پشتیبانی می کنند نه ddr3.

متاسفانه رم های ddr3 در همان دقایق اولیه، به خاطر ولتاژ بالاشون به پردازنده آسیب میزنند.

تنها راه حل، کاهش فرکانس به همراه ولتاژ رم ddr3 هست که مسلما اعمال این تغییر، افت کارایی محسوسی رو به دنبال داره.

مادر بورد در حدود 1 فریم اختلاف ایجاد میکنه.

سوم اینکه بورد رو باتوجه به پردازنده انتخاب کنید.

مشخصات دیگر سیستم مد نظرتون  رو بفرمایید تا بهتر بشه راهنمایی کزد.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

i56600

Cooler Master 600 Ver2

Green Z4

Seagate Barracuda 1TB

Green Notus100-PWM

RX 480 یا 470

سه چهار ماه طول میکشه تا قیمت گرافیک متعادل بشه فعلا از HD 530 برای بازی های قدیمی

اگه در فریم دهی تاثیر داشته باشه

ASUS Z170 PRO GAMING رم فرکانس بالا

تاثیر آنچنانی نداشته باشه

ASUS B150 PRO GAMING AURA رم معمولی

LG 25UM65-P نظرم جلب کرده

کسی از دوستان تجربه کار با این مانیتور داشته؟

با توجه به رزولوشن نامتعارف ویدئو ها و بازی 720 و 1080 به چه شکلیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...