رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان رم

gskill 8g 2400cl15 0 تومن نو بخرم یا گرونه؟

150 تومن

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با تشکر . به نظرتون بهتر نیست من یک گرافیک حرفه ای بخرم با این بودجه و از سیستم قبلی خودم استفاده کنم 

مشخصات سیستم 

ASROCK P67EXTREME4 مادربود

سی پی یو3.4 SANDY BRIGE I7 2600K

رم DDR3 8 GIG BUS 1600

شرمنده بنده بودجه دقیقتون رو یادم نمیاد اما با این سیستم شما نیازی به ارتقا دیگر قطعات ندارید

تنها نیاز هست رم رو به 16 گیگ برسونید و باقی هزینه ها یک گرافیک High-end تهیه کنید

با تشکر فراوارن

پس سیستم ما به احتمال زیاد این خواهد شد

M.b:Gigabyte Ga-H110M-S2HP  ( با مقایسه ای که با asus h110m-c  ,  و Gigabayte Ga-p110-d3  این گزینه ی مناسب تری بود ! ) باز نظر دوستان چی باشه

cpu:i3 6100

ram: G.skill ripjaws v 8gb  4gb x2  2400 cl 15 ddr 4

h.d.d : 1tb wd blue

dvd rw liton

دوستان یه پاور مناسب و یک کیس معمولی مناسب معرفی کنید 

در ضمن یک کیس atx  از قدیم دارم از اون میتونم استفاده کنم یا خیر ؟

در خصوص پاور این مورد پیشنهاد میشه

GREEN GP450A-UK 80Plus Gold PSU

Power Green GP380A-SP

در خصوص کیس هم قاعدتن باید بتونید مادربرد رو در کیس قدیمی  جا بدید

سلام

من در یکی دوتا بازی فریم رو اندازگیری که کردم حدود 1 الی 2 فریم اخلاف بین این دو فرکانس  بود!

دوم اینکه در سری اسکای لیک ، مادریورد هایی رو مد نظر قرار بدین که از ddr4 پشتیبانی می کنند نه ddr3.

متاسفانه رم های ddr3 در همان دقایق اولیه، به خاطر ولتاژ بالاشون به پردازنده آسیب میزنند.

تنها راه حل، کاهش فرکانس به همراه ولتاژ رم ddr3 هست که مسلما اعمال این تغییر، افت کارایی محسوسی رو به دنبال داره.

مادر بورد در حدود 1 فریم اختلاف ایجاد میکنه.

سوم اینکه بورد رو باتوجه به پردازنده انتخاب کنید.

مشخصات دیگر سیستم مد نظرتون  رو بفرمایید تا بهتر بشه راهنمایی کزد.

البته رم های که مادربرد های 1151 ساپورت میکنند DDR4 یا DDR3L هست

L به معنی low voltage هست که دیگر نیازی به اون تغییرات مد نظر نیست

i56600

Cooler Master 600 Ver2

Green Z4

Seagate Barracuda 1TB

Green Notus100-PWM

RX 480 یا 470

سه چهار ماه طول میکشه تا قیمت گرافیک متعادل بشه فعلا از HD 530 برای بازی های قدیمی

اگه در فریم دهی تاثیر داشته باشه

ASUS Z170 PRO GAMING رم فرکانس بالا

تاثیر آنچنانی نداشته باشه

ASUS B150 PRO GAMING AURA رم معمولی

LG 25UM65-P نظرم جلب کرده

کسی از دوستان تجربه کار با این مانیتور داشته؟

با توجه به رزولوشن نامتعارف ویدئو ها و بازی 720 و 1080 به چه شکلیه؟

در خصوص رم همانطور که عزیزان توضیح دادن میزان فرکانس رم انچنان تاثیری در میزان فریم دهی نداره

در خصوص مانیتور مد نظر به دلیل زمان پاسخ دهی بالا برای گیم پیشنهاد نمیشه

در این رنج قیمت این مدل پیشنهاد میشهASUS VX228H 22inch LED Monitor با زمان پاسخ گویی پایین

لینک به دیدگاه

سلام به همگی این اولین پست من تو انجمنه  نیاز به استفاده از تجربه و راهنمایی دوستان برای تهیه سیستم دسکتاپ لازم داشتم

نظرتون در مورد مادر بردای زیر چیه ؟ تا 300 مد نظر دارم هزینه کنم چون سیستمیه برای بک آپ و گه گداری گیم که میخوام کم کم و به مرور زمان جمعش کنم و البته روشن به مدت زیااد

giga ga-H110M-S2HP مدل مد نظر خودم

msi-b150m-pro-vh   نظر دوستان درمورد مادر بردای این مارک  چیه؟

این مدلای msi چه فرقی دارن با هم ؟ آیا برتری نسبت به مدلا ی بالا دارن ؟ چون بودجم محدوده این مدلا چطورن چون بالا تر از 300 هستن؟

345  msi b150m-bazooka

355  msi b150m-mortar

msi h110m-gaming  320

asus B150M-A به شخصه دوس دارم از ایسوس برندارم چون کیس قبلیم همین برند بود و میخوام این دفع از یه برند دیگه باشه مگه کیفیتش بالاتر باشه

این مطلب درسته خازن ها و سایر قطعات الکترونیکی سری گیمینگ با کیفیت بالاتری هست؟
ویرایش شده توسط SinaYar
لینک به دیدگاه

سلام به همگی این اولین پست من تو انجمنه  نیاز به استفاده از تجربه و راهنمایی دوستان برای تهیه سیستم دسکتاپ لازم داشتم

نظرتون در مورد مادر بردای زیر چیه ؟ تا 300 مد نظر دارم هزینه کنم چون سیستمیه برای بک آپ و گه گداری گیم که میخوام کم کم و به مرور زمان جمعش کنم و البته روشن به مدت زیااد

giga ga-H110M-S2HP مدل مد نظر خودم

msi-b150m-pro-vh   نظر دوستان درمورد مادر بردای این مارک  چیه؟

این مدلای msi چه فرقی دارن با هم ؟ آیا برتری نسبت به مدلا ی بالا دارن ؟ چون بودجم محدوده این مدلا چطورن چون بالا تر از 300 هستن؟

345  msi b150m-bazooka

355  msi b150m-mortar

msi h110m-gaming  320

asus B150M-A به شخصه دوس دارم از ایسوس برندارم چون کیس قبلیم همین برند بود و میخوام این دفع از یه برند دیگه باشه مگه کیفیتش بالاتر باشه

این مطلب درسته خازن ها و سایر قطعات الکترونیکی سری گیمینگ با کیفیت بالاتری هست؟

عموما در سری مادربرد های رنج قیمت پایین انچنان تفاوتی نیست بیشتر تفاوت ها در خروجی ها و تعداد USB هاست که این هم بسته به موارد مورد استفاده خودتون داره

در خصوص MSI شاید در مادربرد های سری high-end زیاد مناسب نباشه اما در سری های پایین مناسب هستند اما لازم به توضیح شرکت که گارانتی میکنه MSI رو ماتریکس هست که زیاد کارنامه مناسبی نداره

در خصوص کیفیت قطعات الکترونیکی فکر نکنم اینگونه باشه بلکه بیشتر تمرکز شرکت ها در سری های گیمینگ برای کارت صدای با کیفیت و کارت شبکه مناسب هست اگرچه در سری های گیمینگ سعی شده رو ظاهر قطعات هم کار بشه

لینک به دیدگاه

در کل پیشنهاد برای یه مادر برد مناسب تا رنج 400 چیه؟

کدوم یک از مدلای خودم ارجحیت داره؟ اون مدل گیگا چطوریه؟ کسی تجربه استفاده داره؟

ترجیح خودم بر داشتن حداقل 6 ساتا و Usb 3 هست , hdmi

لینک به دیدگاه

اقا این رفیقمون گره خورده!

در کنار r9 380x کدام ترکیب بهتره؟

I5 6600 + cooler master 550 elite V2

I5 6500 + Cooler master B600

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ...

من قصد ارتقا گرافیکم رو دارم خواستم صبر کنم 1060 بیاد اما وسوسه شدم 1070 بگیرم با توجه اختلاف قیمت احتمالی شون به نظرتون خرید 1070 برای من که مانیتور 1080p یا همون فول اچ دی دارم کار درستی یا نه ؟ چون فکر کنم 1060 جواب فول اچ دی رو براحتی بده البته با نتایج تستی که ازش دیدم می گم

درضمن این قیمت هایی که از 1070 توی بازار هست احتمالا باید کاهش پیدا کنه دیگه درسته؟؟؟

توضیح : سیستمم توی امضام هست برای این سیستم میخوام

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ...

من قصد ارتقا گرافیکم رو دارم خواستم صبر کنم 1060 بیاد اما وسوسه شدم 1070 بگیرم با توجه اختلاف قیمت احتمالی شون به نظرتون خرید 1070 برای من که مانیتور 1080p یا همون فول اچ دی دارم کار درستی یا نه ؟ چون فکر کنم 1060 جواب فول اچ دی رو براحتی بده البته با نتایج تستی که ازش دیدم می گم

درضمن این قیمت هایی که از 1070 توی بازار هست احتمالا باید کاهش پیدا کنه دیگه درسته؟؟؟

سلام . به نظر من صبرکنید مدل های غیر رفرنس کامل توی بازار موجود بشن ( فکر کنم تا مهر ماه طول بکشه ) و قیمتها هم متعادل و واقعی بشن . اون موقع تصمیم گیری راحت تره .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ...

شما که 960 دارید، فکر کنم اگه 1060 بگیرید، پشیمان میشید!

بنظر من یا کلا بیخیال بشید و فعلا با همین 960 سر کنید!

یا حداقل به 1070 فکر کنید...

*حالا بماند که 960 خودش تو FHD قدرت خوبی داره.

لینک به دیدگاه

شما که 960 دارید، فکر کنم اگه 1060 بگیرید، پشیمان میشید!

بنظر من یا کلا بیخیال بشید و فعلا با همین 960 سر کنید!

یا حداقل به 1070 فکر کنید...

*حالا بماند که 960 خودش تو FHD قدرت خوبی داره.

البته با توجه به نظراتی که از دیگر دوستان شنیدم نتیجه این بود که با تغییر به 1060 هم نزدیک به 30 درصد افزایش بهره وری خواهم داشت

با این وجود نظرتون چیه الان برم سراغ 1070 یا قیمت ها کاهش پیدا می کنه و مدل های بهتری هم میان ...؟؟!!!

این مدل چطوریه :

http://lioncomputer.ir/product/8759/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%88+%D8%AA%D8%B1%DB%8C+%D8%AF%DB%8C+iChill+GTX+1070+X3/

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ...

فارق از چارت ها و میزان فریم دهی

1080 برای 4k هست

1070 برای 2k

1060 یرای 1080p

البته این بدین معنی نیست که 1070 یا 1060 نمی تونند در 4k فریم بدهند بلکه میزان فریم دهی شون متغییر هست و مثل 1080 نیست و ممکن هست گاهی میزان فریم دهی تا زیر 40 هم بیاد و یا با این که 1070 که مناسب 2k هست در عین حال مناسب خرید برای 1080p هم هست.

در خصوص کاهش قیمت هم احتمالا کاهش قیمت هست اما تصور کاهش قیمت در حدود 400-500 تومان رو نداشته باشید

اگرچه با توجه به قیمت خوردن 1060 اون هم برند Inno3d که 1.500 مطمنن برند های Asus و MSI که بیشتر طرفدار دارند در ایران گرون تر هستند در نتیجه مدل Rx480 DeVil رو هم مدنظر داشته باشید با قیمت 1.200 که احتمالا تا 1.100 هم کاهش خواهد داشت

در کل پیشنهاد برای یه مادر برد مناسب تا رنج 400 چیه؟

کدوم یک از مدلای خودم ارجحیت داره؟ اون مدل گیگا چطوریه؟ کسی تجربه استفاده داره؟

ترجیح خودم بر داشتن حداقل 6 ساتا و Usb 3 هست , hdmi

مدل giga ga-H110M-S2HP امکانات مناسبی داره و پیشنهاد میشه

در عین حال گارانتی MSI ماتریکس هست که زیاد رزومه خوبی نداره

اقا این رفیقمون گره خورده!

در کنار r9 380x کدام ترکیب بهتره؟

I5 6600 + cooler master 550 elite V2

I5 6500 + Cooler master B600

هر دو حالت مناسب هست اما ترکیب پاینی پیشنهاد میشه

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

درود، من یک عدد Asus GTX 1080 Turbo واسه فروش گذاشتم تو بازارچه به قیمت 2,600,000 تومان...

لینک به دیدگاه

فارق از چارت ها و میزان فریم دهی

1080 برای 4k هست

1070 برای 2k

1060 یرای 1080p

البته این بدین معنی نیست که 1070 یا 1060 نمی تونند در 4k فریم بدهند بلکه میزان فریم دهی شون متغییر هست و مثل 1080 نیست و ممکن هست گاهی میزان فریم دهی تا زیر 40 هم بیاد و یا با این که 1070 که مناسب 2k هست در عین حال مناسب خرید برای 1080p هم هست.

در خصوص کاهش قیمت هم احتمالا کاهش قیمت هست اما تصور کاهش قیمت در حدود 400-500 تومان رو نداشته باشید

اگرچه با توجه به قیمت خوردن 1060 اون هم برند Inno3d که 1.500 مطمنن برند های Asus و MSI که بیشتر طرفدار دارند در ایران گرون تر هستند در نتیجه مدل Rx480 DeVil رو هم مدنظر داشته باشید با قیمت 1.200 که احتمالا تا 1.100 هم کاهش خواهد داشت

شما از کجا قیمت 1060 رو گرفتید ؟؟؟واقعا یعنی اگر بیاد 1500 قیمت می خوره ؟؟

اگر اینطوری باشه که اصلا مقرون به صرفه نیست ادم 400 میزاره روش یه 1070 میگیره

بعدشم این آر ایکس480 که گفتید توی بازار هست یا نه ؟؟؟چقدر بازدهی اش نسبت به 960 بهتره ؟؟؟؟تفاوت اینقدر محسوس هست که بخوام 600 بزار روی گرافیک خودم اون رو تهیه کنم

لینک به دیدگاه

شما از کجا قیمت 1060 رو گرفتید ؟؟؟واقعا یعنی اگر بیاد 1500 قیمت می خوره ؟؟

اگر اینطوری باشه که اصلا مقرون به صرفه نیست ادم 400 میزاره روش یه 1070 میگیره

بعدشم این آر ایکس480 که گفتید توی بازار هست یا نه ؟؟؟چقدر بازدهی اش نسبت به 960 بهتره ؟؟؟؟تفاوت اینقدر محسوس هست که بخوام 600 بزار روی گرافیک خودم اون رو تهیه کنم

لیون 1060 از برند inno3d موجود کرده البته به تعداد محدود برای خرید باید تماس بگیرید

در خصوص Rx480 هم بله موجود بود در پرشین تولز سری DeVil اما به یک روز نکشیده تمام شده ...گویا اون جوری که عزیزان گفتند تا اواخر مرداد دوباره قرار هست موجود بشه با تعداد بالا و قیمت در حدود 1.100 و 1.200

در خصوص کارایی این گرافیک و ارزش خریدش نیازی به صحبت نیست چرا که به اندازه کافی امار و بنچ مارک ها در فروم قرار داده شده

پیش نهادم این هست قبل از خرید این تایپیک ها و بنچ های موجود رو نگاهی بندازید تا بتونید بهترین انتخاب داشته باشید

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58788

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=62374

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=61493

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید
من یه پاور با قیمت و کارایی مناسب میخوام
مشخصات سیستمم اینه:
Main:asus z170-p
CPU:intel corei7 6700
CPU cooler:cooler master evo 212
Case :green z4
Graphic : gtx 1060 یا gtx 1070
Ram:GeIL EVO POTENZA 16GB 2400MHz

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

+++++++++++++++++

ممنون آقا فرشید 

پس فعلا این مادربرد گزینه اولمه/ اینم بگم من این سیستم برای برنامه نویسی و دانلود و همیشه روشن بودن میخوام

یه سوال در مورد رم داشتم توی چند تا از پست ها دیدم که برای مادربردایی که رم تا 2133 ساپورت میکردن رم 2400 پیشنهاد دادین ... خواستم دلیل بدونم اون 300 مگاهرتز چی میشه ؟ اصلا برد ساپورت میکنه؟

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

من یه پاور با قیمت و کارایی مناسب میخوام

مشخصات سیستمم اینه:

Main:asus z170-p

CPU:intel corei7 6700

CPU cooler:cooler master evo 212

Case :green z4

Graphic : gtx 1060 یا gtx 1070

Ram:GeIL EVO POTENZA 16GB 2400MHz

ممنون میشم راهنمایی کنید.

این مدل پیشنهاد میشه EVGA 600B 80Plus Bronze Power Supply

+++++++++++++++++

ممنون آقا فرشید 

پس فعلا این مادربرد گزینه اولمه/ اینم بگم من این سیستم برای برنامه نویسی و دانلود و همیشه روشن بودن میخوام

یه سوال در مورد رم داشتم توی چند تا از پست ها دیدم که برای مادربردایی که رم تا 2133 ساپورت میکردن رم 2400 پیشنهاد دادین ... خواستم دلیل بدونم اون 300 مگاهرتز چی میشه ؟ اصلا برد ساپورت میکنه؟

مادربرد ها تا فرکانس دیفالت ساپورت میکنند که همون 2133 هست دلیل پیشنهاد 2400 بستگی به شرایط داره اما عموما به دلیل اختلاف کم قیمت این سری با 2133 و همینطور احتمال فروش رم ها و یا ارتقا مادربرد در اینده پیشنهاد داده میشه

البته در برخی موارد هم چون نیت هست رم هارو به صورت پک تهیه بشه در نتیجه فرکانس پیشنهادی 2400 هست

اما در خصوص پرفرمنس تفاوت انچنانی نداره بدلیل این که  باید حداقل اختلاف فرکانس 1000 باشه اگر تفاوت بخواهید ملموس باشه

همچون تفاوت رم  با فرکانس کاری 2133 و 3000

لینک به دیدگاه

با تشکر دوست عزیز

من دو عدد رم دو گیگ دو چنل دارم با یک رم چهار گیگ دو چنل آیا میتونم از یک رم 8 گیگ دو چنل استفاده کنم در کنار اینا . چون یکباریک رم یک چنل گرفتم با رم ها هماهنگ نمیشد مدل رم هام کورسیر با باس 1600 دی دی ار سه هست.

لینک به دیدگاه

سلام.بین دو کیس گرین z4 و deep cool dukase کدوم رو پیشنهاد میکنید؟کدوم ارزش بیشتری داره؟

برای رزولیشن 2650 در 1080 چه کارت گرافیکی پیشنهاد میکنید که لازم نباشه برای خریدش بانک بزنیم؟!

بین rx480 8g و gtx 1060 کدوم قویتره و کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟تو این رزولیشن 480 کم میاره؟

یه ماوس و کیبورد خوب با کیفیت و ارزون معرفی کنید.ماوسش دقتش بالا باشه واسه بازی و با کیفیت باشه و ارزون ...میدونید که ماوس حکم گیم پد کنسول ها رو داره....

فرکانس رم در بازی ها چقدر تاثیر داره؟مثلا 2400 در برابر 3000 ؟؟

ویرایش شده توسط prong
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

بین این دو مدل مادربورد ایسوس کدوم قوی تره ترجیحا برای گیم

P8H77-V LE

یا

P8B75-V
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان 
با بودجه 1500 چه کیسی میتونم ببندم که بشه بازیهایی مث gta5 رو روی  high یا medium و FHD اجرا کرد؟ حدود 30 الی 60 اف پی اس بده دیگه
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

ویرایش شده توسط farbehar1
لینک به دیدگاه

با تشکر دوست عزیز

من دو عدد رم دو گیگ دو چنل دارم با یک رم چهار گیگ دو چنل آیا میتونم از یک رم 8 گیگ دو چنل استفاده کنم در کنار اینا . چون یکباریک رم یک چنل گرفتم با رم ها هماهنگ نمیشد مدل رم هام کورسیر با باس 1600 دی دی ار سه هست.

قاعدتن باید روی سیستم ست بشند در کنار هم اگرچه این موضوع کمی شانسی هست و در عین حال هم کمی شخصی

برخی با استفاده از رم های مدل مختلف در کنار هم مشکلی ندارند اما نظر شخصی بنده این هست رم های کنونی خودتون بفروشید یا با یک کیت 8 گیگ یا 16 گیگ DDR3 تعویض کنید تا رم ها همجوره حتی از نظر سریال ساخت هم هماهنگ باشند

سلام.بین دو کیس گرین z4 و deep cool dukase کدوم رو پیشنهاد میکنید؟کدوم ارزش بیشتری داره؟

برای رزولیشن 2650 در 1080 چه کارت گرافیکی پیشنهاد میکنید که لازم نباشه برای خریدش بانک بزنیم؟!

بین rx480 8g و gtx 1060 کدوم قویتره و کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟تو این رزولیشن 480 کم میاره؟

یه ماوس و کیبورد خوب با کیفیت و ارزون معرفی کنید.ماوسش دقتش بالا باشه واسه بازی و با کیفیت باشه و ارزون ...میدونید که ماوس حکم گیم پد کنسول ها رو داره....

فرکانس رم در بازی ها چقدر تاثیر داره؟مثلا 2400 در برابر 3000 ؟؟

در خصوص کیس بنده سری Dukase white یا تا سری های اولیه Z4 تموم نشده اون رو تهیه کنید

در خصوص رزولیشن مد نظر که 2k هست گرافیک 1070 پیشنهاد میشه در صورت هماهنگی با بودجه

در خصوص 1060 یا rx480 و یا حتی خرید 1070 در اخر بودجه شما برای گرافیک هست که مشخص میکنه کدوم گرافیک ارزش خرید بیشتری دارند

اما در خصوص قدرت گرافیک Rx480 و 1060 تقریبا در یک رده قرار میگیرند و تفاوتی انچنانی در قدرت ندارند تنها در DX12 هست که rx480 عملکرد بهتری داره

در خصوص فرکانس رم خیر ...در میزان فریم دهی تاثیر خاصی نداره بلکه حجم رم هست که مهم هست

درود بر دوستان

بین این دو مدل مادربورد ایسوس کدوم قوی تره ترجیحا برای گیم

P8H77-V LE

یا

P8B75-V

مادربرد تاثیری بر گیم نداره و فارق از قیمت

شما باید ببینید کدوم مادربرد با توجه به امکانات و خروجی هایی که ارائه میکنه مناسب نیاز های شماست

با سلام خدمت دوستان 

با بودجه 1500 چه کیسی میتونم ببندم که بشه بازیهایی مث gta5 رو روی  high یا medium و FHD اجرا کرد؟ حدود 30 الی 60 اف پی اس بده دیگه

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

ASUS H110M-C LGA1151 H110 Mainboard

Intel® Core i3-6100 Skylake Processor

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

Geil Pristine Series 8GB 2133Mhz DDR4

Gainward GTX 750 Ti 2GB GDDR5

EVGA 430W Power Supply

مجموع 1.590

کیس هم یک مورد معمولی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...